Opinie o Altkom Akademia SA w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Altkom Akademia SA. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Altkom Akademia SA o rekrutacji.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Altkom Akademia SA w Warszawa

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Altkom Akademia SA?

T.Alster

Autorytarny.

Szeregowy Pracownik

Ostatnio to już nawet pozorów szacunku dla pracowników nie ma. Zwalniają bez zachowania okresu wypowiedzenia

Anka

Ciężko mówić o stylu zarządzania. Odniosłam wrażenie, że panuje tam bałagan. Czy zatem ta instytucja winna szkolić z metod zarządzania...cóż..szkoli...Pani Zarządzająca bodajże Ania - pogubiona, bez energii. Uczestniczylam w szkoleniach Prince. Odpykane przez obkute na pamięć Panie trenerki - wszystkie ponoć świetne - w opinii Pań organizujących grupy. Sam kurs niewiele daje, gdyż są to nazwy, których w 3 dni nie jesteś w stanie spamiętać. Pani prowadząca na pytania praktyczne nie potrafiła już tak płynnie odpowiadać. Przykłady zazwyczaj mają dwa, takie obkute - na wypadek jakby ktoś zapytał. Polecam zmienić coś w stylu prowadzenia, gdyż kurs wogóle nie jest praktyczny. Płacić 4tyś za glej - bez praktyki - moim zdaniem słabo. Polecam PMP - to kurs bardziej praktyczny.

Przybyłem, zobaczyłem, spier..
@T.Alster

Styl odzwierciedla mental managerow. Wczesne lata dziewięćdzisiąte i nostalgia za swoją dawną świetnością która nigdy już nie powróci. Pracownik traktowany jest gorzej niż mebel (o meblach w tej firmie należałoby napisać osobną opinię).

Waldek
@Przybyłem, zobaczyłem, spier..

Nie sposób sie nie zgodzić. Jeszcze kilka lat temu Tadek otoczył się ludzmi bardzo przeciętnymi i teraz są tego efekty. Brak dbałości o kulturę organizacyjna, wartosci i zachlysniecie sie chwilowym sukcesem musi sie zemscic. Co mądrzejsi wycisnęli ile sie dalo i poszli dalej. Takie życie...

Tadeusz Alster
@Anka

"glej" w Altkomie 1350/1650 PLN.

coo

@Szeregowy Pracownik serio? nawet tego nie szanują?

Szeregowy Pracownik

Zwalniają bez zachowania okresu wypowiedzenia. Ludzi mają w (usunięte przez administratora)

@Szeregowy Pracownik

Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, proszę wskazać w stosunku do kogo nie zachowano okresu wypowiedzenia, naprawimy błąd.

Klient

Co się dzieje w oddziale w Rzeszowie? Nikt z kadry nie jest w stanie prawidłowo odpowiedzieć na moje pytanie. Nawet zwróciłem się do dyrektora ale słyszałem tylko jakiś jeden wielki bełkot, nie umiał się prawidłowi wysłowić. Nie dostałem odpowiedzi. Od innego oddziału od ręki otrzymałem odpowiedz. I jadę 200 kg na szkolenie bo widzę że tam są ludzi profesjonalni. Bardzo się zawiodłem, od kolegi słyszałem że to tam są dobre szkolenia. Ale jak dla mnie to porażka.

niezadowolony

Potwierdzam mojego poprzednika. Oddział w Rzeszowie jest bardzo źle zarządzany. Obecny Dyrektor nie zna podstawowych zasad handlu. Wciska uczestnikom wszystkie szkolenia, żeby tylko mieć profity. Wolę jechać dalej nawet do innego województwa ale żeby obsłużyli mnie profesjonaliści.

@niezadowolony

Widać, że opinia została wystawiona przez pracownika Altkomu. Niby skąd uczestnik może wiedzieć jak wygląda zarządzanie w ośrodku.

Pi
@niezadowolony

Po wycieczce do siedziby firmy na tzw. assessment center mam duży niesmak wspominając Altkom Akademia. Robisz 700 km, poświęcasz mnóstwo czasu i wysiłku a w zamian jedyne na co możesz liczyć to szklanka wody. Miarą standardów nie tylko ogólnie pojętego profesjonalizmu ale i dobrego wychowania jest poinformować kandydata o wyniku spotkania. W moim przypadku naturalnie nikt o tym nie pomyślał. Mało to kulturalne a jeszcze mniej w porządku..... Sama forma testów mało przyjemna i dość stresująca. Sztampowy schemat. Wszystko pod presją czasu + scenki ty + 3 osoby. Brak swobody wypowiedzi oraz możliwości pokazania "siebie." Liczy sie tylko "gadająca głowa w zamkniętym schemacie ." W zmiana oferują najniższą krajową !! Reszta na umowie zlecenia. Wszystko po to abyś mógł wiecej zarobić ;) Zapomnijmy o tym że składki zusowskie są płacone od pierwszej UoP czyli od najniższej krajowej. Takie podejście do pracownika mówi wiele o twoim przyszłym pracodawcy......

nic
@niezadowolony

Zgadzam się z poprzednikiem. Obecny Dyrektor jest tylko na papierze, nic nie robi dla wzmocnienia ośrodka. Ośrodek ledwo co trzyma się na nogach. Atmosfera fatalna, widać gołym okiem gdy wejdzie się do biura.

lepszy
@nic

Dokładnie tak jest jak piszą poprzednicy.(usunięte przez administratora)ie dość że ma słabą wiedze na temat zarządzania to jeszcze nie wie co to kultura osobista.

@lepszy

Czym Twoim zdaniem objawia się ten brak kultury? Zastanawiam się czy Altkom Akademia SA to dobre miejsce do pracy i muszę przyznać, że Wasze wpisy są dla mnie niepokojące. Może napiszecie dla odmiany co Wam pasowało/pasuje w pracy w tym miejscu? Każda opinia się liczy, jestem ciekaw co macie do powiedzenia w tym temacie, dajcie znać koniecznie.

Mila
@Pi

Nie mam najmniejszego zamiaru placic ZUS ponieważ nigdy do mnie nie wróci, nadciąga niż demograficzny i taka firma wynagrodzenia bardzo mi odpowiada.

luka

Bylem na szkoleniu materialow jak nie mam tak nie mam

@luka

Pracodawca wysłał Cię na szkolenie branżowe, czy piszesz z perspektywy klienta, korzystającego z kursów, które oferuje firma? Chętnie dowiem się więcej, więc liczę na Twój bardziej szczegółowy komentarz.

Czy Altkom Akademia płaci wynagrodzenia na czas czy zdarzają się opóźnienia?

Sylwia
@Nowy

Sama jestem bardzo ciekawa czy wynagrodzenia w firmie Altkom Akademia SA wypłacane są na czas. To bardzo ważne dla każdego pracownika. Jesteś pracownikiem firmy, czy może zastanawiasz się nad wzięciem udziału w rekrutacji?

Maciek

Maciek
@Nowy

@Nowy Miałem okazję pracować przez kilka lat w Altkom Akademii. Nigdy nie było problemów z wypłatą wynagrodzeń. Zawsze były na czas.

Sylwia
@Maciek

Dzięki za informację. A możesz powiedzieć ,czy poza podstawą wynagrodzenia firma Altkom Akademia SA oferuje jakieś dodatki, premie?

Rafał
@Sylwia

tak, maja pakiet benefitow. multisport, pakiet medyczny, ubezpiecznia na zycie, jezyki obce, uczestniczenie w szkoleniach i funduja starty w imprezach biegowych maratony, runmagedony itd

@Rafał

Możesz napisać coś więcej o kursach języków obcych, które zapewnia pracodawca? Przede wszystkim chciałbym ustalić, czy pracownik sam znajduje interesujące go kursy i pracodawca po prostu zwraca koszty poniesione w związku z udziałem w tym kursie? Liczę, że rozwiniesz ten punkt swojej wypowiedzi.

zła

Praca w administracji wygląda tragicznie. Bałagan w firmie, komunikacja z centralą niezwykle trudna. Pani dyrektor ośrodka zmusza do wystawiania faktur za niewykonane usługi , wszystko żeby wyrobić target. Po czasie wychodzi wielki bałagan a osoby z administracji zostają z tym same. Poza tym brak szkoleń dla pracowników na początku pracy, mega stresujące warunki. Nie polecam pakowania się w to (usunięte przez administratora)

@zła

Szkoda, że przed rozpoczęciem pracy nie ma żadnego szkolenia, które wprowadzałoby w zakres obowiązków nowo zatrudnione osoby. Może chociaż w trakcie zatrudnienia firma Altkom Akademia wysyła na kursy i szkolenia zatrudnionych już pracowników administracyjnych? Pracodawca dba o rozwój zawodowy każdego podległego pracownika? Mam nadzieję, że tak właśnie jest.

nizadowolony

Jedna z osób w ośrodku w rzeszowie jest bardzo nieprzyjemna. Pewnie jest to osamotniona osoba, która za swoje nieudane życie wini wszystkich wokoło. wiecznie niezadowolona ze wszyskiego, zmienia pracę jak rękawiczki. Pewnie starą panną jest. Obiecuje gruszki na wierzbie , szkolenia w tańszych cenach a tak naprawdę to są droższe niż u konkurencji

@nizadowolony

Twoje uwagi są zupełnie nie na miejscu. Forum Gowork.pl jest publicznym forum pracowniczym i zamieszczamy tu informacje o pracodawcy i warunkach zatrudnienia, Nie ma tu miejsca na prywatne dyskusje nie na temat. Firma oferuje szkolenia pracownicze. Obecnie szuka specjalisty do spraw sprzedaży i obsługi klienta i koordynatora do spraw szkoleń. Czy ktoś z Was pracuje na takim stanowisku i może przybliżyć warunki zatrudnienia?

@Dariusz

Jakie warunki na tego koordynatora? Jakie wykształcenie ?

@Marta

Interesowałaś się warunkami pracy na stanowisko koordynatora, dlatego ciekawi mnie, czy finalnie wysłałaś swoje CV na to stanowisko? Niestety nikt w wątku nie opisał, jak wygląda praca na tym stanowisku, więc mam nadzieję, że chociaż Ty odpowiesz, jak skończyło się Twoje zainteresowanie.

Wkurzony

Rozbicie wynagrodzenia na umowę o prace na minimalna krajowa i reszta na zleceniu to jakaś kpina. Miejsce niegodne uwagi.

niestety nie polecam

Nie polecam. Odezwali się do mnie dopiero po kilku miesiącach od złożenia papierów a potem w teście kompetencji pytali o zupełnie inne technologie niż wyszczególnione w ofercie pracy. Ani się w nich nie czułem mocny, ani nie chciałem w nich pracować. A potem się dowiedziałem stawkę jaką proponują - o wiele mniej niż miałem. Wygląda na to, że rekrutują studentów i zbierają CV na zapas a potem na gwałt poszukują kogokolwiek gdy potrzeba. W moim przypadku to była strata czasu.

@niestety nie polecam

Wspomniałeś o stawce początkowej, którą zaproponowała firma Altkom Akademia. Dowiadywałeś się może od osoby prowadzącej rekrutację, czy stawka wraz ze stażem zatrudnienia może być korzystniejsza dla pracownika? Możliwe jest otrzymanie podwyżki? Jestem przekonany, że informacja na ten temat pomoże wielu czytelnikom tego wątku.

Antoni
@Dariusz

Altkom Akademia nigdy nie da ci więcej niż najniższa krajowa :( przykro

Ciekawy

Czy możecie napisać coś o pracy w Gdańsku ? Jaka atmosfera ? Czy zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy i czy szkolenia i ich sprzedaż to nadal aktualny trend wg Was?

Dominika

Polecam pod każdym względem. Pracowałam w Altkomie ponad 6 lat (back office). W firmie jest bardzo fajna atmosfera, tworzą ją fajni i zyciowi ludzie. Jeżeli ktoś ceni sobie równowagę miedzy życiem prywatnym i zawodowym, to dobrze trafił :). Lubię atmosferę w Altkom Akademia SA za: Ludzkie podejście

TOR

hej, czy możecie napisać jak wygląda drugi etap rekrutacji?Babka z HR mówiła o testach psychologicznych i AC i -właśnie to najbardziej mnie zastanawia.Czy ktoś Was w tym uczestniczył?Czego można sie spodziewac

AC
@TOR

Tak byłem uczestnikiem. Spodziewaj sie testów psychologicznych, zadań w grupach, wyścigu szczurów, rozmowy indywidualnej. W AC brał udział m.in. prezes. Nawet się nie przywitał z nami. Moze to zasada AC, ale wypadałoby podać rękę.

ROT
@TOR

AC trwa cały dzień - zapraszani są kandydaci na dane stanowisko. Na początku są testy IQ i EQ oraz jakieś inne. Potem jest gra; wszyscy kandydaci tworzą jeden zespół, która ma 1 h na rozwiązanie jakiegoś problemu biznesowego. W ostatnim etapie dostaje się kartkę z "symulacją" - masz takie a takie stanowisko i Twoja sytuacja na dziś wygląda tak a tak - co robisz, w jakiej kolejności i i dlaczego. Klasyczny test jak sobie radzisz w natłoku informacji i problemów. The end.

Nie polecam Altkomu w Rzeszowie. Sprzedaż na bardzo niskim poziomie. Osoby niekompetentne, chodzi o jednego Pana ktory już długo jest w Rzeszowie. Brak kontaktu z jego strony. Mówi dużo ale nic konkretnego. Bardzo ciężki kontakt. Ogólnie szkolenia są ok, organizacja dobra.

Yah
@anonymous

To może się lepiej postaraj i wywinduj ją do góry zamiast narzekać na jakiegoś "pana".

Igor

Podpowiedzcie czy warto aplikować? jaka macie atmosferę?

@Igor

Zależy na jakie stanowisko.?Ja tu pracuję parę miesięcy jako KAM, jest dużo do robienia, więc to nie jest praca do obijania się, ale ludzie fajni, można się dużo nauczyć.

Wawek
@Monika

Na jaką wysokość podstawy można liczyć?

@Wawek

4k netto na start

Iza

@cała prawda, "mobbing charakteryzuje się stałymi, negatywnymi uwagami lub krytyką, społecznym izolowaniem danej osoby, plotkowaniem lub rozprzestrzenianiem fałszywych informacji". Czy takie sytuacje mają rzeczywiście miejsce w Altkom Akademia? Pamiętajmy, że wypowiadamy się na forum publicznym, a mobbing to poważny zarzut.

cała prawda
@Iza

takie sytuacje MIAŁY miejsce. Ani oprawca ani ofiara już nie pracują (i bynajmniej to nie firma tak zdecydowała), co nie zmienia faktu że wszystko trwało kilka lat na oczach wielu osób. Firma nie ma polityki w tym zakresie dla układu: manager/podwładny. Jeśli sytuacja miałaby miejsce dla równoległych stanowisk - otrzymasz pomoc (tak sądzę). Zresztą nie ma czegoś takiego jak oceny okresowe pracowników/szefów, gdzie można wskazać na niepożądane zjawiska. Altkom w ogóle nie zajmuje się relacjami między współpracownikami - ten obszar nie podlega weryfikacji. Dla klarowności - taka przemoc psychiczna wobec podwładnego to incydentalne wypadki i mogą mieć miejsce w każdej firmie, bo ludzie bywają różni. Absolutnie nie twierdzę, że to cecha tego pracodawcy, ale ostrzegam że można źle trafić i wtedy znikąd pomocy. Co do plotek to te w Altkomie są na porządku dziennym i trzeba przywyknąć (nie zawsze mają na celu wyrządzenie komuś krzywdy), ot - ludzie gadają. Czasem nawet dowiesz się czegoś na swój temat i zazwyczaj są to zaskakujące informacje. Czasem jest śmiesznie a czasem przykro.

cała prawda

Po kilku latach pracy w Altkomie mam ambiwalentne uczucia. Na plus: - elastyczność czasu pracy (możliwe ruchome godziny rozpoczęcia/zakończenia) - możliwość pracy zdalnej (niestety nie w każdym dziale) - możliwość równoległej zmiany stanowiska (dla wybrańców) - bardzo miła atmosfera, wiele osób utrzytmuje kontakty poza pracą, dość dobra komunikacja - /dla kobiet/ ciąża nikogo nie przeraża, ten pracodawca nie obraża się na kobiety w ciąży ale... (reszta w minusach) - poza prezesem, wszyscy są na "Ty", można bez problemu kontaktować się z managerami, dyrektorami - to ułatwia pracę - jak trafisz na dobrego szefa to możesz się dogadać w różnych kwestiach (potrzebujesz tydzień popracować 6h a potem kolejne 2 tygodnie odpracować po 9h - nie ma sprawy) - wynagrodzenie na czas - możliwość korzystania ze szkoleń (po podpisaniu lojalki) - benefity (dofinansowanie do Multisport, angielskiego, te "owoce" to po prostu skrzynka jabłek raz w tygodniu) Na minus: - brak profesjonalnego onboardingu (nowy pracownik zostaje rzucony w wir zadań, nie zostaje zapoznany ze strukturą organizacyjną, brak szkoleń na wewnętrznych systemach. Wszystkiego dowiadujesz się od kolegów z działu i najlepiej jeśli masz pytania i sam pogłębiasz wiedzę w temacie) - pensja dzielona. Podstawa to minimalna krajowa, reszta na umowę cywilnoprawną (i tu z płaceniem bywa tak, że jak 15-sty przypada w sobotę a jest to powiedzmy Wielkanocna Sobota to na kasę przed świętami nie masz co liczyć). Dzielenie pensji daje także możliwość, aby nie wypłacać ci części z UCP jeśli np. będziesz przebywać na długim zwolnieniu lekarskim (zwłaszcza uderza to w nowych pracowników, których firma jeszcze nie zna, ale i ci z długim stażem mogą się przejechać - nigdy nie wiesz). - /dla kobiet/ jeśli więc planujesz załapać się do firmy, żeby zajść w ciążę i pójść na zwolnienie to pamiętaj, że pewna jest tylko stawka z UoP - nie licz na podwyżkę. Dostaniesz ją (może) raz po okresie próbnym, potem będziesz zwodzony na wszelkie sposoby. Nawet jeśli masz dobrego przełożonego, niestety ma on niewielką moc sprawczą - brak możliwości rozwoju. Po latach dopada cię rutyna, nuda i jeśli ten stan ci pasuje możesz się zestarzeć z Altkomem. W firmie nie funkcjonuje żaden program rozwojowy i choćbyś znakomicie rokował, wykazywał się i angażował to porzuć nadzieję, że ktoś cię zauważy. Owszem będziesz uznany za solidnego pracownika, ale skoro sprawdzasz się w tym co robisz to zmiany nie są konieczne. Jeśli już bardzo nie możesz wytrzymać na danym stanowisku to przy dobrych "plecach" zmienisz grupę/dział ale niekoniecznie wiąże się to z rozwojem dla ciebie (bardziej firma zapewni sobie płynność w danym obszarze) - firma jest ślepa na mobbing. Czasem trafi się jakiś sfrustrowany manager (bywa), ale nie masz się komu poskarżyć. Wiele osób słyszy/widzi niedopuszczalne zachowania (krzyki, poniżanie, oskarżenia). Zresztą skarga na szefa może co najwyżej poskutkować spotkaniem trójstronnym z udziałem HR, wylaniem żółci a potem wraca się do biurka a oprawca uderzy ze zdwojoną siłą, żeby ci się odechciało utyskiwać. Wymiana managera jest droższa i obciążona większym ryzykiem, więc firma nie tak szybko się go pozbędzie. Łatwiej wymienić/zastąpić ofiarę - nie jesteś ważny jako człowiek. Można cię przesunąć do innego działu nawet jeśli tego nie chcesz. Firma potrafi zagrać nie do końca fair i w porozumieniu z działem prawnym przymusić cię do określonego postępowania (znaj swoje miejsce w szeregu) - duża rotacja wysokiej kadry menadżerskiej. Tak - szeregowego pracownika to dotyka. Co nowy szef to nowe pomysły, nowe raporty, nowe wymagania. To dezorganizuje pracę i wiesz, że potrwa 1 - 1,5 roku i od nowa. Brak pomysłu na zarządzanie i brak perspektyw dla rozwoju Firmy

Iza

@aaannnaaa, czy Altkom Akademia dba o rozwój swoich pracowników? Mam tu na myśli udział w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje? Jak pod tym względem oceniasz pracodawcę? Zachęcam Ciebie do odpowiedzi na te pytania, gdyż będzie to pomocne dla osób poszukujących rozwojowej pracy.

aaannnaaa

Podchodzilem do rekrutacji na stanowisko KAM: dluga 3 etapowa rekrutacja, 3 spotkania:assesment centrer, cuda na kiju, szukaja sprzedazowego guru, cyborga i idealu w jednym. Wymagania niebotyczne, a co oferuja ? 3 tysie netto, z czego najnizsza krajowa na etacie u nich a reszta na zleceniu na innej umowie. Litosci ! Do tego brak auta sluzbowego a praca to jak zwykle taki lepszy telemarketing bo szkolenia teraz sprzedaja prawie wszyscy. Szkoda zachodu. Widze ciagle szukaja pracownikow do dzialu handlowego: telemarketerow i KAM. Az taka rotacja ;) ?

Zostaw merytoryczną opinię o Altkom Akademia SA - Warszawa

• Jak się pracuje w Altkom Akademia SA?

Zobacz opinie na temat firmy Altkom Akademia SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Altkom Akademia SA?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Altkom Akademia SA?

Kandydaci do pracy w Altkom Akademia SA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Altkom Akademia SA