Opinie o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie JSW Sig. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie JSW Sig o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Zainteresowany pracą

UWAGA!!! JSW SIG to jest niezły wałek do pieniędzy!!! Oni wykorzystują ludzi po przez każdego chęć pracy w JSW! Zaniżają stawki fachowców górników wiedząc że nie ma innej drogi by się dostać do JSW i tylko przez SIG a wręcz dyrektor do spraw pracy śmieje się i mówi że trzeba zapłacić sprycowe i dać się wykorzystać im przez rok a nawet więcej za pół darmo tam pracować pod pretekstem że kiedyś może przejdziesz z SIG-u do JSW proponują na początek w tych czasach drożyzny 3500zł zarobku - jak koszt 1.5 tony węgla.... Twierdzą że musisz im swoje zapłacić by dostać się pod kopalnie!!! Później sobie odbijesz ale nam musisz zapłacić pół darmową pracą na ich korzyść... taka rozmowa na rekrutacji... Tym powinno się zająć jakieś biuro antykorupcyjne!!! Do tego WSZYSTKIE ZWIĄZKI ZAWODOWE W JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁCE WĘGLOWEJ WIEDZĄ O TYM PROCEDERZE, PATRZĄ NA TO JEDNOCZEŚNIE PRZYZWALAJĄC NA TO... I DO TEGO NIC Z TYM NIE ROBIĄ!!!! Wstyd by tak ludzi wykorzystywać w ich ciężkiej sytuacji!!!!

Nix
@Zainteresowany pracą

Witam, jak.kobieta może dostać się do Sigu, fotowe cv przez stronę wysłane

Ryl

Cześć, ma ktoś rozmowę w poniedzialek na KWK budryk? Przyjmują na budryku do SIG wsparcie? Czy tylko odstawa?

Tylko odstawa i za 3500 pracować w szkodliwych warunkach

Wiadomo kiedy w kwietniu będą dzwonili z Pniówka? Bo dostałem ofertę z pgg i nie wiem co robić

Seba
@Sciema

Powiedz mi pracowałeś kiedyś w PGG? Chyba nie skoro nie wiesz . Jak przerobiłem 4 lata . Na PGG masz okres adaptacyjny co to znaczy że przez okres 2 tygodni , 1 miesiąca zależy ile masz lat dołu tyle masz dniówek szkoleniowych z Instruktorem który za ciebie odpowiada . I nie możesz w tym czasie przyjść w sobotę czy niedzielę do pracy ! .

Do pracowników SiGu!!

Informacja dla wszystkich pracujących w SiG. Jak już wiecie premi nie będzie, podwyżki 7%tez nie będzie. A co lepsze chodzą plotki ze barburka jest zagrożona ze względu na sytuację finansową Sigu. Na KWK Pniowek oddzial SiG Odstawa nie będzie się zapisywał na nadchodzący długi weekend (od 29.10 do 2.11) i właśnie piszę by inni pracownicy z różnych kopaln też się nie zapisywali. Mamy jedyna okazję by pokazać dzięki komu mają kasę. Nie dajmy się dalej (usunięte przez administratora) Przekazujmy informacje aby jak najwięcej pracowników Sigu o tym wiedziało! Pozdrawiam! Hudy Jan

chłopak ze śląska
@Do pracowników SiGu!!

;'0chłopaki ta firma niszczy,ludzie powieszę się dla was po barburce dzień po bhp niech mi naskoczy przysięgam pniówek to (usunięte przez administratora) robie to dla was przepraszam wspominajcie mnie za koszty :( pedałów :( proszę AZIS 4800 za wekend prezes wam pomoże wystawiam dla uczciwych

@Ryl

Na budryk przyjmują tylko na Odstawe ,, Transport ,, Doszczelnienie. Jak się przyjmiesz to będziesz robił w sigu z myślą że nie wiesz kiedy przejdziesz pod OWP . I POTEM POD KOPALNIE... Ja pracuje ponad 2 lata w tym (usunięte przez administratora) i będę szukał roboty gdzie indziej . Jeden wielki wyzysk bez stażowego trochę więcej jak najniższa krajowa plus bony i mleko. Oprócz tego dozór traktuje ludzi jak (usunięte przez administratora) ,, strasznie naganami , wnioskami , na rano stoją i patrzą na nowo przyjętych z latarka w ręku czy czasami nie siedzi . Masz robić cały czas . Tu najlepiej żebyś nie jadł . Na kneflu ci nawet ostatnią deskę wyrzuca żebyś tylko nie siedział masz czyścić cała zmianę !!! . To się nadaje pod (usunięte przez administratora). Tylko ludzie ciągle siedzą cicho i udają Greków . Trzeba to mówić głośno . Niech w końcu zaczną szanować pracowników którzy robią. Nie pchaj się do tego (usunięte przez administratora) zobaczysz jak jest na Budryku .

@Budryk

Bardzo dziękuję kolego za rozbudowaną wypowiedź. Pytałem Panią, która do mnie dzwoniła, o który oddział sig chodzi. Nie potrafiła odpowiedzieć, czy ewentualne moje przyjęcie będzie do owp czy odstawy. Jeśli faktycznie będą chętni, aby mnie zatrudnienić do sig odstawy to szkoda w ogóle fatygi... 8 lat dołu w scianie, kilka uprawnień mam więc w żadnym wypadku odstawa mnie nie interesuje. Jeśli możesz odpowiedzieć, czy w ogóle na Budryku są obecnie zateudnieni w sig owp?

@Ryl

Jak Ci się chce to jedź na rozmowę i zobaczysz co zaproponują. Na 90% będzie to odstawa lub transport ewentualnie doszczelnianie, mała szansa na OWP. Mogą też zrobić tak, że jak zobaczą Twoje papiery to powiedzą, że na OWP na ścianę pójdziesz, a na szkoleniu wstępnym BHP dostaniesz papiery i dowiesz się, że jednak idziesz na odstawę, bo już takie przypadki były. Tak jak koledzy piszą, ci ludzie to wyzyskiwacze, a coraz mniej osób chce tam robić, bo już coraz więcej osób jest co robią po 2-3 lata na odstawie i nie widać możliwości przejścia pod OWP, a o kopalni nie wspomnę.

Budryk

Na 99% się nie dostaniesz pod OWP. Po to są oddziały takie jak Odstawa , Doszczelnienie, transport żeby ludzie najpierw robili tam a dopiero potem pod OWP. I to samo ci w związkach powiedzą. Nie ważne czy masz 2 , 5 , czy 8 lat dołu. Na odstawie robi gościu co ma ponad 5 lat dołu na przodkach a siedzi na guziku. A są tacy co robią już ponad 3 lata na Budryku i dalej tu robią... I sami nie wiedzą czy przejdą. SIG to jest wyzysk ludzi zwłaszcza ta odstawa. Zarobki na odstawie 194 zł brutto plus stażowe 30% i to jest twoja wypłata . Chyba że pójdziesz za cieśle czy do pobierki wtedy koło 220 zł plus stażowe . Premie inflacyjna dostali ludzie 2000 brutto a groszami a tylko ci co byli zatrudnieni w zeszłym roku nie tak jak W PGG . Nie masz węgla , 14 a i nawet bony mamy mniejsze jak w PGG o ta końcówkę. Mamy 52 zł. Jeszcze jak dłużej niż miesiąc masz ma przerwę między jednym zakładem a SIG do nawet ci Barbórki nie Dadza .

Robert

Niestety, ale takie jest traktowanie w tej firmie. Przemiał ludzi ogromny na odstawie. Szukają już na każdy sposób ludzi, bo nikt za takie pieniądze nie chce tu robić wiedząc że OWP jest poza zasięgiem przez kilka lat. I tak jak kolega pisze - jest dużo osób które robiły na przodkach, ścianach po kilka lat i siedzą na kneflu. Za kwiecień bez czerwonych do 4 z przodu było daleko.

@Robert

Ale to w sig odstawa nie było tej 4? Ile mniej wiecej na owp?

@Ryl

Tak na odstawie. I to ze stażowym 30%. A co jak ktoś nie ma stażowego? Na OWP o zarobkach się nie wypowiem.

@Robert

To zarobki dramat. Co do dzisiejszej rozmowy... nie dostałem odpowiedzi czy jest oddział sig wspracie na budryku. Propozycja to sig doszczelnienie. Niby ok 5k mam zarobić, ale czy później na sig wpsarcie, czy od razu JSW tego się nie dowiedzialem. Każdy musi to przejść i tyle rozmowy. Prawdopodobnie nie skorzystam.

Ryl

Tak powiedzieli, sig doszczelnienie. O zarobkach 5k mówili srednio. Pytalem czy w tą średnią są brane pod uwagę dni świąteczne, mieszane odpowiedzi i tyle. Bez konkretów. Pytałem o owp czy w ogole jest na budryku, czy jest możliwe bezpośrednie przyjecie do owp, czy trafi się do owp po sig doszczelnienie, czy bezpośrednio pod jsw. Zero konkretnych odpowiedzi, tylko tyle, ze w tym roku już 60 osob przeszło na budryku do JSW. Każdy musi to przejść, takie odpowiedzi.

@Ryl

To tyle dobrze, że nie robili nadziei na OWP. Oczywiście, że jest OWP na Budryku. Ale przejść tam z tych tworów typu odstawa czy doszczelnianie lub transport to może trochę trwać. Odnośnie 5k to nie wiem jakie konkretnie mają stawki na doszczelnianiu, ale jak masz stażowe 30% i z 4 czerwone zrobisz i miesiąc ma 21/22 czarne to pewnie wyjdziesz tyle. Pod OWP ludzie przechodzili na Budryku co mieli po 2-3 lata na odstawie - nie licząc tych którzy mieli przejść.

@Robert

Są tacy po poszli do owp po 4/6 max 8 miesiącach a ci co robią po 2/3 lata to dalej siedzą więc jak masz plecy to szybko przejdziesz

@Ryl

Witam ten Sig doszczelnianie podchodzi pod Sig OWP czy jakiś.inny twór?

@Niezdecydowany

A Ty kolego pracujesz już w tym "doszczelnianiu" jak wrażenia...jaki staż? Ile mniej więcej wychodzisz na tym Sigu i jak długo pracujesz ?

@Ryl

@Ryl a Ty przyjąłeś ofertę pracy? Możesz napisać coś więcej na ten temat?

Górnik 2019
@Niezdecydowany

Doszczelnienie Budryk to praca za ścianą pasy podpornosciowe i oganianki.nad ściana korki.zabudowa i konserwacja rurociągów podsadzkowych oraz delegację do oddziału wentylacji stawki około 180 do 230 brutto za dniówkę zależy na jaką robotę wyślą .

wrona
@Budryk

To jest robota dla młodych do 26lat. Zatrudni sie, ma za czorne 4k+ bony. Po roku pracy dostaje +30% stażowego + bony. Robiąc 4 weekendowe ze stażowym ten młody ma 6000 na rękę+1300 w bonach.

Pracownik Nowy wpis

Tylko odstawa i za 3500 pracować w szkodliwych warunkach

Rudy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 godzin.

Cześć słyszał ktoś o przejściach pod kopalnie na Pniówku?

ryl Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Siema panowie jakie zarobki na wydobyciu, a na przodkach duża różnica? I czy cięzko sie dostać na te oddziały

Orzeł Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Jakie zarobki na wentylacji z górnikiem i z doświadczeniem z weekendami ?

Górnik

Dobrze

Kiedy beda jakieś przyjęcia

Małpioszz

Słyszałem z pewnego źródełka, że sig mają likwidować ciekawe co będzie z nami ?....

Hanol
@Małpioszz

Od pięciu lat słyszę , że go likwidują. Nie sądzę żeby przepuścili taką pralnie pieniędzy.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Witam. Szkolenia zawsze są na Zofiówce? Pozdrawiam

Xyz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Witam. Idzie ktoś na szkolenie 29.04 na zofiówkę?

Sigowiec

Przełom mają/czerwca. Ale wymagane jest praca co najmniej rok i trzy miesiące. Pierwsza umowa ta na 3 miesiące się nie liczy bo to szkoleniowa.

Chop
@Sigowiec

Wiadomo coś o przyjęciach na płuczka na Budryk,szczyglowice albo knurów?

Górnik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Czy z sig odstawa który jest na kwk zofiowka można przejść pod kopalnie ?

Franek

Żadne 3500zl tylko 3200zl+kartki bez weekendów za cały miesiąc ciężkiej harowki na dole w spartanskich warunkach...Nie polecam najgorszemu wrogowi omijajcie ta firmę szerokim łukiem. Ludzie nie dajcie się nabrać w balona. Wykorzystują chęć ludzi dostania się pod spółkę JSW bo wiedzą że nikt nie poszedłby robić na dol za takie smieszne pieniądze...Wyzysk i jeszcze raz wyzysk za grosze.

Bogacz
@Franek

Ja na powierzchni bez weekendów mam 3700 przelewu.

@Franek

Bo 3200 najniższą krajowa jest wszędzie tyle się zarobi w sklepie czy jako sprzątaczka

Niko

Cześć. Dowiedziałem się z ogłoszenia, że na stanowisku tokarza miałbym miesięczną premię uznaniową oraz miesięczną nagrodę za efektywny czas pracy. Jakie to kwoty są dzięki temu, i ile wynosi sama pensja zasadnicza?

Ryl

Przyszli pracownicy sig NIE idźcie na kopalnie budryk nie polecam (usunięte przez administratora) swiatek piatek i niedziela chcesz mieć wolny weekend przygotuj dobra wymówkę, było tak że w czwartek musiałem już mieć ustalona wymówkę w głowie to samo swieta nie przepuszcza 100% wolne swieta to przywilej masz być (usunięte przez administratora) i się jeszcze cieszczyc że tam pracujesz tam jest wyznawana zasada że zyjesz aby pracować i być wdzięczny nie wiadomo za co załoga też bardzo specyficzna na palcach reki policzysz normalnych ludzi a mniemanie o sobie to co osoba to ma lepsze tam zrozumialem pojecie ze w pracy nie ma kolegów, bardzo praktykowane na tej kopalni omijacjcie ta kopalnie szerokim łukiem. Mi się udało zmienić kopalnie za co jestem wdzięczny i bardzo sobie chwalę. Po zmianie kopalnii w końcu widzę że idzie do pracy chodzic z przyjemnością, na nowej kopalni praca nie powoduje u mnie permanentnego stresu jak było na tym śmiesznym budryku. Pomimo ze ogl polecam prace na kopalni i w sigu to pamiętajcie wszystko tylko nie ten żałosny budryk... jest wiele innych dobrych i normalnych kopalni gdzie można pracować. I to z pracować z przyjemnością.

Pracownik#@

Inaczej mówią na rozmowie rekrutacyjnej a inaczej oferują pracę na kopalni

@Pracownik#@

Jak ktoś przyjmuje się jako elektryk czy ślusarz to i tak pracuje jako górnik dla nich to bez uzytku byle że pozyskają pracownika to jak was przyjmią to swoim zawodzie pracować nie będziecie ino kilof i łopata (usunięte przez administratora)

Franek

Żadne 3500zl tylko 3200zl+kartki bez weekendów za cały miesiąc ciężkiej harowki na dole w spartanskich warunkach. Nie polecam najgorszemu wrogowi. Omijajcie ta firmę szerokim łukiem wykorzystują chęć ludzi dostania się pod spółkę JSW bo wiedzą że nikt nie pojdzie robić na dol za takie smieszne pieniądze. Wyzysk jeszcze raz wyzysk. Ludzie nie dajcie się zrobić w balona. Nie idźcie tam. Więcej zarobicie w eko oknach.

@Franek

Jak długo pracujesz i gdzie? Taśmy czy co? Na rozmowie z tego co wiem mówią jakie są warunki. Dla mnie też śmieszne swoją drogą

Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

Jak wygląda wypłata netto pod owp z stażowym 40% u osoby ponizej 26 lat i ile wychodzi za jeden weekend na ręke?

Luki

Czym się różni odstawa od owp?

Luki
@Luki

Z owp ponoć bliżej Ci do przejścia pod spółkę JSW ,z odstawy musisz przejść do owp i dopiero JSW więc droga o "krok dalej "

Dalej
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

Siemka. Jak wygląda dalszy etap rekrutacji po przejściu pozytywnej rozmowy kwalifikacyjnej?

Adamo

Siemka, miałem wypadek w zeszlym roku i komplikacje zostaly z tego powodu moge sie przeniesc 2 opcje warsztat mechaniczny (tylko nie wiem czy md4 czy cos innego) lub MSZ (szybowy) tutaj juz chyba ogolnie roboty nie zadna komora. Po prostu musze juz uciec z dolu na normalniejsza robote a nie mam rozeznania w warsztatach czy MSZ moze mozecie cos doradzic ? 9 lat robilem w firmie teraz 1,5 roku sig aktualnie na liscie do przejscia pod jsw i wtedy mnie przeniosa albo warsztat albo msz no albo powierzchnia :( ogolnie mam wybor. Wielkie dzieki za info jak ktos z Was ma jakies pojecie o tym. Dodam ze zbieram 1.8 zeby jednak na wiek wskoczyc.

Adamo

Czyli ogolnie Szybowy to chyba najlepsza opcja.

Md

Szychty przeliczeniowe 1.8 są za pracę w warunkach szkodliwych a nie tylko przodki ściany.

ArturArtur
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Witam mam możliwość pracy na oddziele zbrojenia na Knurowie czy to jest sig czy sig 2 ?

LPG

Który tam teraz dyrektor załatwia robotę bo wiadomo że nikt tych CV nie czyta robota po znajomości dla piekarzy malarzy itp

Zostaw merytoryczną opinię o JSW Sig - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w JSW Sig?

Zobacz opinie na temat firmy JSW Sig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1434.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JSW Sig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 879, z czego 212 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 620 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JSW Sig?

Kandydaci do pracy w JSW Sig napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JSW Sig
3.7/5 Na podstawie 444 ocen.

JSW Sig