Opinie o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

technik07

Na stronie(usunięte przez administratora) jest oferta pracy : Operator w Dziale Produkcji. Czy ktoś może napisać mi czy: pensja która jest podana 4500zł/brutto jest na start??czy po okresie próbnym?? system 3 zmianowy: czyli mam rozumieć 6-14, 14-22, 22-6??

Ds
@technik07

Raczej nastaw się na pracę w nadgodzinach 2/3 razy w tygodniu.

ToTylkoJa
@technik07

Jeśli chodzi o pensję to w ogłoszeniu napisane jest, że podana kwota obowiązuje od początku zatrudnienia, ale jednocześnie npisane też jest ze tak naprawdę wynagrodzenie jest niższe...(do podanej kwoty wliczyli premie i wszystkie możliwe dodatki które możesz dostać raz na rok albo wcale)

si

Tak, system 3 zmianowy jest w tych godzinach co napisałeś

Nowik
@technik07

a będziesz aplikował? właśnie też się zastanawiałem nad tą ofertą i chyba faktycznie spróbuje

Bili
@Nowik

Co ci szkodzi kolego, co ci szkodzi

Gates
@Bili

jak wygląda rozmowa na to stanowisko?

Nata
@Gates

Rozmowa składa się z 3 etapów. W moim przypadku było tak, że zostałam poproszona z jednym chłopakiem, na początku Pani opowiadała nam czym zajmuje się firma, drugim etapem było dołączenie operatora do rozmowy, przy czym pokazywał nam nagrania jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach, ponieważ z powodu obecnej sytuacji nie mogliśmy pójść zobaczyć. A 3 etapem byla już rozmowa osobiście z każdym z nas.

Miss
@Nata

A było was tylko dwoje na rekrutacji czy po prostu robili dwuosobowe "grupy" a chętnych było więcej? Jak to wyglądało

Nata
@Miss

W moim przypadku dwuosobowe a jak było wcześniej to nie wiem. Trzeba było się wpisać na listę gości to widziałam, że wcześniej było sporo osób tego samego dnia

Miss
@Nata

Aa no okej, czyli nadal sporo jest chętnych do pracy. A Tobie jak poszło? udało sie?

Byk
@technik07

Drodzy, To konkrety poproszę :) widzę ogłoszenie na produkcję. Oferują 4500... Ale ze to z premia i dodatkami. I tu pytanie klucz : premia jest zawsze 25%, czy jak się uda to dadzą? Dwa: jaka w takim razie jest podstawa za godzinę? Albo chociaż niech ktoś określi minimum dla nowego brutto? Bo ta kwota 4500 nie rozdzielona na konkretne składniki to niewiele mówi. Bo sie okaże że będzie 3200, a raz w roku wpadnie premia i będzie kwota z ogłoszenia. Za nadgodziny jak płacą, 50% do określonej liczby godzin czy może np soboty czy nocki więcej? Jakie badania lekarskie obowiązują? Może śmieszne dla niektórych, ale pozwoli określić czy np praca jest w hałasie, itp. I jak sama praca? Skomplikowana? Przyznam że ja lubię pracę przy maszynach, ale też w ruchu. Nie żeby usiąść i dzień w dzień coś składać. Wolę już stać nawet i pakować, przewozić itp. Jak z ubraniami, przerwa jedna, czy jakoś dzielone jest? Wszyscy muszą iść razem czy można sobie indywidualnie? Z góry dzięki za odpowiedź.

@Miss

Przyjęli już kogoś?

Roki

a co jesteś chętny też na stanowisko? to uderzaj :D

@Byk

Prawdziwa pensja to 3500 brutto. Niestety. Podawanie w ogłoszeniu kwoty z dodatkami to dla mnie wręcz (usunięte przez administratora) Myślę, że odpowiedź na to pytanie zniechęciła Cię na tyle że odpowiedzi na pozostałe pytania już nie mają znaczenia...

Odpowiedź

Po pierwsze trochę kultury i nie życzę sobie mnie obrażania zwłaszcza że taka jest prawda i łatwo to zweryfikować. Nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał. Mówimy o pensji na start dla nowego pracownika właśnie. Wystarczy chociażby zobaczyć ogłoszenia essilora o pracę. Aktualnie na pracuj. pl mają ogłoszenie z kwotą 4500 brutto ale z premia i dodatkami. Podstawy jest 3500 brutto i rzeczywistości nie zaczarujesz. Potwierdzi Ci to każdy kto był w ostatnim czasie na rozmowie o pracę, a kandydatów nie brakuje

Odpowiedź

Poza tym sam potwierdzasz ze tyle jest na start swoim wpisem. "tyle mają Ci co 3 lata podwyżki nie zobaczyli" czyli tyle niezmiennie jest na początek. Jak sobie wyobrażasz to że nowi pracownicy mieliby dostać 5500 tys a Ci z 3 letnim lub dłuższym stażem 3500?? Owszem ktoś tu pisał o 5500 ale szybko został poprawiony ze to błąd . Myśl logicznie i naucz się czytać między wierszami zanim zaczniesz znowu kogoś obrażać.

Były szalony
@Odpowiedź

Jeszcze trzeba dodać że premie wyliczają na podstawie zrealizowanego planu i ciężko żeby cały dział (3 zmiany pracują na premie) dostał premie w granicach 25% bo zawsze się coś zdarzy za co oberwą premie np. Na TSV pomylą procesy.

Były pracownij

4500 brutto to ja nawet po 9 latach rpacy nie miałem haha

Krys

Jutro ide na rozmowe , zobacze w praktyce jak to wszystko wyglada mam pytanie do osob które pracuja , jaka stawka tak naprawde godzinowo wychodzi ? przeliczajac powiedzmy ilosc godzin no i ile wtedy mamy wypłaty mam nadzieje że 20 pln netto za godzine wychodzi do reki ? z góry dzieki za odp

Misiek
@Krys

3500 brutto + 200 brutto za nocki = 2700 netto/168 godzin = 16 zł do reki

liloiki
@Misiek

konkurencja w Piasecznie płaci więcej. tyle w temacie

Fragles
@Misiek

@Misiek, zapomniałeś dodać, ze jest ponad 20% premii co miesiąc, co robi (usunięte przez administratora) różnice do konkurencji...

krld
@Fragles

Zapomniałeś dodać premia do 20 procent ale najpierw trzeba ją wypracować a to jest raczej nie realne. Abyście byli zmotywowani.

krys
@Misiek

jednak nie ide na rozmowe , dzieki za info

Misiek
@Fragles

Nie zapomniałem. Tylko że ta premia jest dopiero po 4 miesiącach ( i czesto dużo mniej niż 20%) i 90 % nowych pracowników do tej premii nie wytrzymuje , bo znajdują normalna prace

zet

znowu jak mijałem kogoś w pracy to się do mnie uśmiechnąl i czemu on tak robi????

bonk

przyjeli mnie do pracy i okazało sie, że każą mi pracować czaicie, co za szachrajstwo, miałem zbijać bańki za zbijanie bąków, a tu mi przedstawiaja jakies obowiazki wtf kto to widział :////

mem
@bonk

Pracować jak najbardziej trzeba, ale nie pod rygorem takich nakazów i zasad. Do pewnych wniosków dojdziesz z czasem, ale na obecną chwilę jesteś po prostu śmieszny.

Kurka Wodna
@mem

i do tego głupi , porobi sobie kilka zmian pod rząd po 12 godzin z przymusowymi nadgodzinami to mu faja zmięknie , ale może jemu wystarczy spanie po 3 godziny na dobe

bonk
@Kurka Wodna

zabolało, ała, nie w szczepionke

Firma Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Operator w Dziale Produkcji. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno
cococo

ooo a w firmie znowu mnie pytali co u mnie słychać ACO ICH TO

Rysiek

Witam i ostrzegam ludzi którzy aplikują do tej firmy na stanowisko monter w dziale glazing.Pracowałem tam i to co się tam praktykuje nie ma nic wspólnego z dobrym wizerunkiem firmy Essilor (aczkolwiek zarząd to toleruje) .Praca 3 zmianowa o tym każdy wie podpisując umowę natomiast nikomu się nie mówi że jest bardzo duża ilość godzin nadliczbowych wynikających z podpisywanych nowych zamówień i ich terminowości kosztem pracujących tam ludzi.Podpisując umowę wypełniamy klauzulę wyrażamy zgodę na pracę w godzinach nadliczbowych każdy myśli że jest to dobrowolne i podpisuje ten dokument,natomiast prawda jest inna.Z tygodniowym wyprzedzeniem kierownik zmiany przynosi listę na którą trzeba się wpisać na w/w" dobrowolne "nadgodziny jest trochę chętnych którzy chcą pracować i wpisują się na tą listę natomiast jeżeli nie chcesz to nie masz wyboru musisz minimum 2 razy w tygodniu jeśli nie to otrzymujesz polecenie służbowe podparte w/w klauzulą i nie masz nic do powiedzenia.Wygląda to tak zmiany zaczynają się I od 06 do 14 II od 14 do 22 III od 22 do 06 natomiast na nadgodziny przychodzi się 4 godziny przed zaczynającą się zmianą i tak jest zazwyczaj bądź po zakończeniu zmiany .Więc I zmianę można zacząć o godzinie 02 pracując do 06 rano i zostajesz na swojej zmianie do 14:00 przepracowując 12godzin .Na II zmianach przychodzisz oczywiście na 14:00 do 22:00 i zostajesz do 02 w nocy też 12 godzin.Nikomu nie muszę tłumaczyć jakie towarzyszy temu zmęczenie i przebywanie w mega hałasie w zamkniętym pomieszczeniu przy sztucznym świetle . Po przepracowaniu takiej zmiany nie wiesz jak się nazywasz a jeszcze musisz jakoś wrócić do domu czasmi zasypiasz za kierownicą.Ja wytrzymałem tam trzy miesiące i nie wyobrażałem sobie że mogę pracować w takich warunkach jeden dzień dłużej dodam że dostajesz na rękę 2300 ,oczywiście za nadgodziny płacą ale jakim kosztem przypłaconego zdrowia .Polityka firmy jest taka po co nam nowi pracownicy za których będziemy musieli płacić ZUS jak tymi co mamy obrobimy półtora etatu ponieważ nadgodziny są wpisane do codzienności i zakładane z tygodniowym wyprzedzeniem.Dodam że ci którzy tak "chętnie" zapisują się na nadgodziny to ludzie którzy nie mają rodzin z mega alimentami bądź zadłużeni kredytami tych jest większość robią to tylko dlatego żeby się utrzymać a strach przed utratą pracy ich paraliżuje a firma to wykorzystuje,pracując tam poznałem ich problemy dlatego o tym piszę .Oczywiście jak ktoś się szybko zorientuje o co chodzi to rezygnuje czasami po jednym przepracowanym dniu były przypadki że pracownik wychodził na przerwę i już nie wracał na miejce pracy.Pierwszego dnia jak kierownik oprowadza po dziale pokazując co i jak będziesz wykonywało to wygląda bajecznie , natomiast jak już wkręcą cię w te tryby korporacyjnego ciśnienia na cyfrę (ilość montowanych okularów czy wycinania soczewek )to po tygodniu pracy mówisz sobie co ja tam robię dłużej nie dam rady pracować w takich warunkach za tak małe wynagrodzenie .Jedynym plusem jaki mogę powiedzieć o tej firmie to poznałem tam fantastycznych ludzi i gdybym mógł to bym ich stamtąd zabrał .Trzeba pisać szczerze to piszę nie ma tu żadnych wymyślonych historyjek z dala od tej firmy unikajcie jak ognia.Ktoś wspominał czy jest nabór oczywiście że jest co tydzień ktoś przychodzi i odchodzi mega Rotacja. ps.Socjal który daje firma i tak ciągle wspominany przez Alicję na tym forum nie jest adekwatny do zdrowia jaki się traci w Essilor karta fit sport - pracodawca z pensji potrąca 69pln (8 wejść na siłownię)bo multisport nie mają lux med - pracodawca z pensji potrąca 150pln więc co to za socjal? za który tak naprawdę Ty płacisz Podsumowując praca dla (usunięte przez administratora) i ciemnoty. Obó^z pracy przymusowej. Trzeba być przygłupem i frajerem żeby tam pracować za miskę ryżu. Do Afryki z takimi firmami , (usunięte przez administratora) szaj*s i niewoln*ictwo , ch*uj wam z du*pe pachołki z Essiloru.

True
@Rysiek

Rysiek, pełna zgoda dobrze się czytało tą opinie, bez złośliwości, szczera, merytoryczna, ale w ostatnim akapicie to pojechałeś po bandzie tzn. Przez to Twoja wypowiedź straciła na wiarygodności. Uważam, że jakby nie było to trzeba zachować klasę.. Jednak wszystko o czym piszesz to prawda, po 12 godzinach nocki albo po 6 nockach to człowiek nie wie jak się nazywa. Hałas, zaduch, brak okien. Osobiście brakowało mi możliwości wyjścia na powietrze, żeby mózg zrestartować. Ludzie może i fantastyczni ale sami sobie winni że przyzwyczaili się do ciepłej posadki..śrubkę dokręcano im powoli i nawet się nie zorientowali że stali się zastraszonymi niewolnikami. Prawda jest taka, że pracownicy z dużym stażem maja dobrą place. Podstawa czasem premia +nadgodziny i stać ich na dobry samochód czy kredyt mieszkaniowy.. Każdy ma inne priorytety praca naprawdę ciężka, brak elastyczności pracodawcy nie pomaga, ale naprawdę dobra by 2-3 zdobyć doświadczenie i iść dalej.

Jacek

Polska miała być krajem biednym z dużym bezrobociem tanią siłą roboczą. Takim krajem była przez 25 lat. Przez to pracodawcy i wielkie korporacje nienawidzą PISU że pchnął gospodarkę do przodu bezrobocia nie ma i płace rosną. A miał to być biedny kraj tania montownia dla zachodnich koncernów. Biedny essilor powinien się przenieść do Bangladeszu tam są dla niego warunki odpowiadające jego standardom. McDonald's np sprowadza pracowników. Niech Essilor daje Polakom 3000 euro tyle samo co uchodzcom z Afryki w swoich montowniach we Francji a jak nie to jazda do Somalii !!!(usunięte przez administratora)

Zygu 1993
@Jacek

Zakład znajduje się na dalekim Żeraniu. (usunięte przez administratora) że trzeba z pętli zasuwać piechotą dobry kawałek,aż za ogródki działkowe. Firma mieści się w blaszaku. Nieciekawe miejsce. Jestem po drugiej rozmowie. Zaprowadzili mnie na dół pokazać jak wygląda robota. Ludzie stłoczeni między maszynami jak świnie e chlewie. Robota stojąca. Powiedzieli, że jak firma potrzebuje, to trzeba pracować po 12h dziennie, w weekendy również. Niektórzy dosłownie słaniają się na nogach. Ponure, znużone twarze, zero uśmiechu. Nikt ze soba nie rozmawia, chyba zastraszeni. Hałas i zaduch. Nigdzie nie ma okien. Gość który mnie oprowadzał był wyraźnie zażenowany w jakie warunki mnie wprowadza. Nie sądzę, żebym tu długo wytrzymał. Straciłem tylko czas na cały ten(usunięte przez administratora)(prawie 2 miechy), a i tak nie powiedzieli konkretnie na jakie zarobki mogę liczyć. Ogólnie zakład robi przygnębiające wrażenie. Zaczynam rozglądać się za inną pracą. Pozdro.

Tomek 75

Możecie mi powiedzieć ile dają na początek w tej firmie bo słyszałem pogłoski że podobno całkiem nieźle płacą

Leśny Skrzat
@Tomek 75

Podobno 2500. Ale nie wiadomo czy brutto czy netto. Jak brutto to 1700 do reki. Całkiem niezła kasa , mało która firma tyle daje

Kolo

Nierówno w baniakach to wy wszyscy chyba macie. Nowy rok, może pora się zastanowić nad sobą. Pozdro.

ehh
@Kolo

Z pewnością się bardzo dokładnie zastanowią no no...

yy

trochę tak dziwnie, nie mogę się dokopać do żadnych istotnych informacji

Trele morele

Najgorsza robota w jakiej pracowałam. Traktowanie pracowników przez kierownika zmiany to dramat. Każdy nagaduje na każdego żeby zabłysnąc w oczach (usunięte przez administratora). Nie wspomnę o trenerkach. Odradzam lepiej trzymać się z daleka

Nov

jesteście wszyscy (usunięte przez administratora) żeby tak przy świętach i nowym roku w taki sposób się odzywać do siebie to już naprawdę wstyd. anonimowość pozorna i już się poprzewracało tam gdzie nie powinno

??

@??

4 lata

??
@Wok

okej dzieki, chociaż już prawie zapomniałem że tu pisałem tyle dni minelo

Borys Dupka

Okres próbny trwa 3 lata i nie możesz wcześniej odejść , chyba że wolisz 25 lat wiezienia albo 100 zł grzywny

@Cipek

Nic dziwnego, że tyle trwał dla ciebie, w końcu nick zobowiązuje

@Bk

Przykro mi. Nie zgodziłem sie pracować w tym (usunięte przez administratora) pracy przymusowej. Kazali mi przychodzić do pracy na 2 w nocy. 12 godzin. Nie wyraziłem na to ochoty. Byli mocno zdziwieni że ktoś może mieć własne zdanie. Tam potrzebni są ludzie posłuszni.(usunięte przez administratora)

Bronek

No to jakie są te warunki na produkcji? Słyszałem że finansowo można nieźle wyjść

Macie ubaw?
@Bronek

Zadaj to pytanie jeszcze z 7 razy ,myślisz że jesteś dowcipny albo zabawny? Przewiń sobie w dół , można wyjść ale nie finansowo tylko z tej ,,firmy''

Bronek
@Macie ubaw?

Paulinka
@Bronek

To prawda. Zatrudniają wszystkich jak leci. Prawie bez oglądania nawet pół (usunięte przez administratora) Płaca dla ciebie jest (usunięte przez administratora)na rekę. Bierzesz?

Los
@Bronek

nie słuchaj tych bzdur co wypisują. bo grubo mija się to z prawdą nie wiedzieć po co.

Los
@Bronek

nie wszyscy tacy są na szczęście i większosć pokazuje lepszy poziom niż ten tutaj na goworku

ee
@Los

trochę mnie przerażają te wszystkie wpisy.. ja nie wiem co ta anonimowość robi z ludzi????

Klara
@ee

Dobrze że są takie fora. Tutaj można sie dowiedzieć prawdy o firmie i zaoszczędzić sobie czasu na przykład na rekrutacje , albo przyjść do pracy i po tygodniu zrezygnować. Po co? A tak to wiesz na czym stoisz. Brawo i podziękowania dla tych co sie nie boja pisać prawdy.

@Klara

Sama se brawo bijesz?

Klaudynka

Dziękuje wszystkim forumowiczom za odwagę i bezkompromisowość w opisywaniu sytuacji w tym (usunięte przez administratora) Dzieki Wam i waszym prawdziwym opiniom wielu ludzi uniknęło straty czasu i rozczarowania. Jeszcze raz dziękuję i piszcie dalej , nawet nie wiecie jak bardzo pomagacie ludziom szukającym pracy nie wdepnąć w (usunięte przez administratora) Pozdrawiam i życzę również Wam znalezienia w przyszłym roku prawdziwej pracy za godne pieniądze i w miłej atmosferze.

@Klaudynka

ale sobie sami przyklaskujecie xd żałosne, jeśli myślicie, że nikt się nie skroi, że to te same osoby, to pozdro.

heh
@Bk

dopiero teraz to widzisz? przecież już od dawna jeden z drugim ciągle sie po ramieniu poklepują. no ale cóż, w życiu w pracy nie wyszlo to trzeba się na innych wyżywać

Bk

Nikt nie jest tak zdesperowany

Bk

Jesteście niezwykle śmieszni, dzięki Wam nie musiałem oglądać komedii w Święta, zapewniliście rozrywkę dla całej rodzinki. Dziękuję Wam serdecznie, pracownicy piszący te opinie za dostarczenie świeżego contentu. Jesteście niesamowici i jak będę duży chciałbym być właśnie taki jak Wy. - Taki obraz Wasz, bezbeki.

Bk

Przedrzeźniam Was, pajace. Najwyraźniej to już wykracza poza granice poznania dla co po niektórych.

Czy w Essilor pracują same ordynusy i malkontenci?

Serio

że wam się chce takie bzdury wypisać to ja nie wiem. nie szkoda wam wolnego czasu?

Carry

Jak wychodzi premia procentowo jesli chodzi o pracowników produkcji?

Pracownik produkcji
@Carry

A co to jest premia ?

Yaris
@Pracownik produkcji

Premia jest to takie coś co powinni móc wypracować pracownicy. Ale progi premiowania są tak wysoko ustawione aby pracownicy dawali z siebie max wydajności a premii i tak nie będzie albo będzie jaj namiastką.

beka z wa

Podtrzymuje swoje.

Zostaw merytoryczną opinię o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 242.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 117, z czego 20 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.