Opinie o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Bajgiel

Pracowałem tutaj jakiś czas temu, więc trochę napiszę co i jak. Ogólnie jak chodzi o rekrutacje, no to przebiegła dość szybko, niedługo po rozmowie dostałem odpowiedź i przyjąłem oferte pracy. Jak chodzi o jakieś początki w pracy, to raczej dobrze to było zorganizowane, bo mnie sprawnie przygotowali do pracy i nie czułem jakiegoś rzucenia na głęboką wodę na zasadzie "radź se chłopie sam" tylko faktycznie było wsparcie we wdrożeniu. Jak chodzi o samą pracę, to jest trochę monotonna, ale czy to wada, chyba nie, dla jednych plus, dla drugich minus, to już jakie kto ma preferencje. Mi to nie przeszkadzało w każdym razie, ale ja też nie jestem gościem, który lubi jakieś wyzwania i ma podejście, że praca = ciągły rozwój, więc nie narzekałem jakoś specjalnie. Co do warunków, myślę, że są całkiem niezłe, zwłaszcza porównując do moich poprzednich prac. Wiadomo, zawsze można się do czegoś przyczepić, nie mówię, że było idealnie, bo samemu mi się zdarzało narzekać na różne rzeczy, ale nie było źle, myślę, że warunki dość uczciwe. Zwolniłem się, bo się wyprowadziłem na północ, więc z wiadomych względów nie mogłem dalej pracować, chociaż było mi tu nawet dobrze. Jak chodzi o jakieś minusy, no to praca na 3 zmiany, to chyba po prostu nie mój system i ciężko się było przyzwyczaić, ale z drugiej strony w 90% zakładów taki panuje, więc to nie jest nic zaskakującego i z góry wiedziałem na co się pisze. Przynajmniej weekendy wolne. No, niby zaczynało się w nocy w niedzielę, ale to było do przeżycia, a jednak wolna sobota, to wolna sobota. Umowa normalna o pracę, po niecałym roku dostałem na czas nieokreślony, więc spoko. Ogólnie byłem dość zadowolony, mimo jakichś niedociągnięć. Pozdrowienia dla wszystkich byłych i obecnych.

lYch
@san

Kiedyś dodatki za nocki były, teraz nie wiem czy coś się zmieniło.

Antman

Gdzie znaleźć ogłoszenia na produkcje?

@anie
@Antman

Ogłoszenie na olx ja właśnie wróciłam z rozmowy Pan Kierownik zmiany na dzień dobry spojrzał na pesel i stwierdził że za stara jestem więc jak masz 40 lat to nie nadajesz się do pracy w tej firmie

Andreo

Pisał ktoś tutaj kiedyś o podwyżkach inflacyjnych czy coś takiego w ramach wsparcia dla pracowników. Faktycznie coś ruszyło w temacie?

ZSP
@Kazio500

Już 16.10.2023 ruszamy z pierwszym dyżurem Związku Syndykalistów Polski. Na czym to polega? Jeśli masz problemy w pracy, czy to jest (usunięte przez administratora) czy (usunięte przez administratora) pensji, możesz spotkać się ze związkowcem i porozmawiać o problemach. My omówimy je na naszym spotkaniu i zastanowimy się, jak możemy wspólnie podziałać. Serdecznie zapraszamy.

Nataliawogólenieprzezywająca

Większość jest w porządku. Są jednak osoby które, przezywają. Kto jest nie w porządku o tym wie... Pewnie będą to cały czas robiły. Widocznie w dzieciństwie nikt nie nauczył ich kultury + po prostu takie geny. Tych w porządku (większość) pozdrawiam.

ZSP
@Nataliawogólenieprzezywająca

Już 16.10.2023 ruszamy z pierwszym dyżurem Związku Syndykalistów Polski. Na czym to polega? Jeśli masz problemy w pracy, czy są to nadużycia mobberów w postaci działu kierowniczego lub teamu, okradanie z pensji premii, umowy tak sporządzone abyś czuł się nieznany w Kodeksie Pracy. możesz spotkać się ze związkowcem i porozmawiać o problemach. My omówimy je na naszym spotkaniu i zastanowimy się, jak możemy wspólnie podziałać. Serdecznie zapraszamy. Administrator usuwa ważne zagadnienia ale spokojnie odświeżymy dla potencjalnych nowych pracowników. Pamiętajcie każde niewłaściwe zachowanie korporacji wobec pracownika musi ujrzeć światło dzienne.

Właśnie się dowiedziałem, że jako Pracownik Produkcji miałbym podwójny dodatek za pracę w porze nocnej i wynagrodzenie 5800 brutto (w tym premia do 25% od początku zatrudnienia). Ale z czym jej wysokość jest powiązana?

Sianko

Premia +25% jest za wyniki na danym dziale. Sporo na to wpływa czynników: produktywność ogółu ludzi działu, błędy, współpraca między działami, problemy losowe. Bardzo łatwo jest zaniżyć maksymalną premię, ale w najgorszym wypadku premia rzadko schodzi poniżej 20%. Za nocki są dodatkowe stawki godzinowe.

zJa Nowy wpis
@Sianko

jak sobie to podsumujesz to spoko stawki wychodzą

Karol

Czy praca na nocki to konieczność? Nie da rady tylko na dwie zmiany? Jak jest z urlopami? Czy łatwo można dostać dzień wolny informując odpowiednio wcześnie?

lucek
@Karol

z urlopami nie ma problemu

Karol
@lucek

A jak z pracą na nocki? Nie da się uniknąć?

Bdos
@Karol

Skoro jest praca na 3 zmiany to dla ciebie wyjątku nie zrobią.

Wengorz
@Bdos

No raczej dziwne jakby jeden pracownik mógł pracować tylko na dwie zmiany, zreszta do nocek nie jest się trudno przyzwyczaić

praca
@Wengorz

nom, ja tam nawet wole nocki tak szczerze

Leyne
@praca

Różni się jakoś praca na poszczególnych zmianach?

zJa Nowy wpis
@Leyne

w sumie nie jakoś szczególnie, generalnie obowiązki sie nie zmieniają

Antman

Gdzie znaleźć ogłoszenia na produkcje?

nickON

jak ogólnie tu przebiegają rekrutacje? trzeba się jakoś przygotować wcześniej?

MIKE
@nickON

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej w zeszłym tygodniu i mogę śmiało stwierdzić, że to chyba jedna z lepszych rozmów o pracę na jakich byłem. Zostałem nawet oprowadzony po zakładzie żeby zobaczyć jak to tam wszystko wygląda. Grafik ma być podobno od razu na cały rok, a dla mnie to np duży plus. Praca co prawda na 3 zmiany, ale ma być dodatek za nockę i bez weekendów.

Nix

Trudno powiedzieć, ale już wysłałeś CV i czekasz na odpowiedź czy byłeś już na rozmowie?

Hajny
@Antman

teraz na p.rac.uj jest widzę ogłoszenie na operatora w dziale produkcji, więc możesz spróbować swojego szczęścia

Hajny

A na jakie stanowisko? Może będę wiedział jakie jest zapotrzebowanie i jak szybko mogą chcieć się z tobą skontaktować, żebyś się mniej stresował :)

Iza
@MIKE

Każdy może się tak przejść po hali podczas rozmowy? Możesz napisać o co pytali? Jest tylko jedna rozmowa.czy więcej etapów? Będę wdzięczna za odpowiedź bo mąż też się wybiera

Nikos
@Iza

Poki co ja moge powiedziec, ze jak mialem swoja rozmowe rekrutacyjna (co bylo kilka miesiecy temu wiec nie tak dawno) to rowniez zostalem oprowadzony, wiec podejrzewam ze kazdy ma taka mozliwosc. Pewnie chca zeby kazdy mogl zobaczyc jak to wyglada

Token
@Nikos

I tak właśnie nawiązując do zwalniania się, czasu na wypowiedzenie a co za tym idzie umowy..., dają umowy zlecenie?

Loli

A jak wyglada wdrożenie do firmy? ktoś się tobą opiekuje na początku? No i jak wygląda komunikacja w firmie? Bo nie ukrywam, ale zależy mi na takim "dobrym" podejściu do nowego pracownika żeby móc się czuć komfortowo, ktoś się może wypowiedzieć?

zbik
@Token

ja się ze zleceniem nigdy nie spotkalem tylko uopy na okolo jak okiem sięgnąc

zbik
@Loli

zależy gdzie chcesz robic zazwuczja nie ma z tym problemu, ludzie są spoko, jak zapytasz to pomoga, firma też nie ma (usunięte przez administratora) dawali nam np podwyzszki antyinflacyjne co z tego co wiem raczej w innych miejscach nie istniało ogólnie zapraszamy

Poliam
@zbik

A wypłaty są na czas zawsze, jest tutaj faktycznie stabilnie tak jak mówią? Zależy mi bardzo na takim utrzymywaniu standardów..

Poliam
@zbik

właśnie same dobre opinie czytam i serio się zastanawiam czy jest aż tak spoko i aplikować

Majnek
@Poliam

no mi sie nie zdażyło żeby się z tym spóźnili zawsze wszystko na czas i też nie straszą na prawo i lewo zwolnieniami

Majnek
@Poliam

Moim zdaniem składaj, koniec koncow na rozmowie o prace dowiesz się wszystkiego o pracy i bedziesz mogl sobie na spokojhnie zdecydować czy sie podoba nie ma co marnowac czasu na myśleniu w kólko o tym czy wysylać czy nie

wejk
@Majnek

a jesli chodzi o urlopy to tez nigdy nie miales problemu zeby zaklepac? bo wnioskuje ze na umowe o prace robisz to urlop sie nalezy

wejk
@Majnek

czy godzinowo tez jest tutaj normlanie? w snesie nie karza zostac po godzinach za darmo?

oklo
@wejk

a tutaj tylko uop wchodzi w gre?

dyrdym
@oklo

chyba dla standardowych pracownikow jest uop ja przynajmniej nie znam nikogo na zleceniu

Chomczur
@dyrdym

to chyba lepiej, ja akurat bym właśnie wolał uop niż zlecenie

Fernando
@Chomczur

a sa jakieś dobre benefity z tym uopem zwiazane? jakie pakiety medyczne, ubezpieczenia?

Bianka
@Nikos

Tak czytając opinie wygląda na to, że wlasciwie każdy, kto został zaproszony na rozmowę dostaje te prace, mam rację ? Oprócz oprowadzenia po firmie pytają o coś, jakieś umiejętności są potrzebne do pracy na produkcji?

potał
@dyrdym

a ktoś wie jak wygląda wdrożenie nowego pracownika? czy uczą wszystkiego co potrzebne?

antua
@dyrdym

umowa o prace jest wtedy z okresem probnym jak wszedzie, ile by on wynosil?

Hutlej
@antua

po probnym masz szesc miesiecy na okreslonym i potem stala jak wszystko dobrze pojdzie

kolago
@Hutlej

a te sześć to zawsze czy można na dłużej te umowe ?

kolago
@Hutlej

i można liczyć na to że faktycznie dostaniesz tu prace na stałe ?

Dyzma
@kolago

a czemu chciałbyś mieć dłużej okres próbny?

@Dyzma

mu chyba chodzi o te 6 miesiecy po probnym

@karpiel

bo jesli dobrze rozumiem to najppierw jest probny 3ms a potem 6msc to jest uop na taki czas okreslony po prostu

@kolago

wlasnie mnie tez ciekawi po tych 6ciu msc na ile sie dostaje kolejna z umow?

Pyłek
@karpiel

Potem umowa stała

bultan
@Pyłek

czy przejście na stałe wiąże się z jakąś premią?

bultan
@Pyłek

w ogóle duzo dobrego słyszałem o stawkach i dodatkach tutaj, może ktoś powiedzieć jak to w realu wygląda?

flay

znaczy na nieokreslony?

rr
@bultan

stawka na poziomie 5800 plus nadgodziny więc idzie porządnie zarobić

rr
@rr

z dodatków to masz typowego socjala, 13stka plus dopłaty do wakacji itp.

Ollie
@rr

Powiesz mi jak tutaj jest z umowami? Czy można liczyć od początku na umowę o pracę?

redent
@Ollie

tak od początku jest uop

Majonez
@redent

Przy umowie o pracę pewnie są jakieś spoko benefity? :)

Majonez
@redent

Może ktoś powiedzieć jak to tutaj wygląda odnośnie dodatków? Jakie są i kiedy przysługują?

onyks
@Majonez

masz 13 stke raz w roku, fundusz socjalny w ramach którego jest sporo rzeczy typu luxmed, paczki czy nawet wycieczki więc pod względem benefitów jest bardzo wporządku

persefon
@onyks

ten luxmed od początku i w pełni dofinansowany?

Rewia

macie okres próbny na uopie?

odett
@Rewia

no tyle co zawsze trzy miesiące

odett
@Rewia

potem masz okreslony na 6 miesięcy i nastepnie umowa na stałe

cukierek lodowy
@odett

ogólnie skoro pracujesz to może mógłbyś powiedzieć czy trzeba tutaj mieć jakieś wcześniejsze doświadczenie żeby się zatrudnić?

cukierek lodowy
@odett

jeszcze w kwestii wynagrodzeń czy wypłaty są na czas czy zdarzają się jakieś opóźnienia?

Korkociąg
@onyks

oo to wygląda bardzo dobrze, nie przypuszczałem, że może tutaj być tyle benefitów, to jest jakoś uzależnione od stanowiska czy każdemu przysługuje?

sansaras

sama się rozglądam, ale powiem ci że zawsze się najwięcej dowiesz po prostu z ogłoszenia

@cukierek lodowy

mnie tam się nigdy wypłaty nie spóźniały, zawsze wtedy kiedy miało być i tyle ile powinno

@cukierek lodowy

nie słyszałem też żeby ktoś się na to skarżył i mówił, że miał spóźnioną wypłatę

choleryk
@saper

no nie wiem czy to az takie osiagniecie z tą wyplata.. czy to nie jest obowiązek kazdej firmy zeby to zapewnic?

Żabson
@choleryk

oj uwierz w niektórych miejscach to jest naprawde jakiś szok pracodawcy często, ale to często kombinują i nie szanują pracowników. Tutaj moim zdaniem w porządku wypłaty zawsze na czas, nie trzeba się upominać

hub

duzy jest ten zaklad? jest jakis parking tam dla pracowników?

5800 brutto

Bdos
@Adam

Ale napisał, że premie jakieś można zdobyć, więc wtedy już fajna suma z tego może chyba wyjść.

Wengorz
@Bdos

W sumie taka sama wypłata bez premii też nie wypada jakoś źle

ness Nowy wpis
@Wengorz

ja tam na kase tutaj nie narzekam, nie wiem jak reszta ale jak dla mnie stawki sa ok

@anie Nowy wpis

Kazik

Ogólnie nie polecam. (usunięte przez administratora) i poniżanie pracowników na każdym kroku. Głównie przez osoby na stanowiskach. Zarządzanie przez zastraszanie. Nikt nie słucha zdania pracowników, można by mówić wiele. To wystarczy.

Jarek
@Kazik

Skąd taka opinia?

Firma Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Operator w Dziale Produkcji. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Damian

Czy ma ktoś kontakt do rekruterów? Urwał mi się kontakt, rekruter nie odpowiada na telefony.

praca
@Damian

a nie ma przypadkiem na ich stronie podanych?

Leyne
@Damian

Długo czekasz już? Bo jak kilka dni to jeszcze bym się nie przejmował, może chwilę im to zająć.

Damian
@Leyne

Będzie coś tak kilka dni właśnie.

Tom

Co się stało z osobą, która dotychczas zajmowała posadę rekrutera? Ktoś tu nawet pyta o namiary, bo kontakt się urwał, a i ogłoszenie zamieszczono, że HR & Recruitment Specialist potrzebny. Słowa o stabilnym zatrudnieniu widać niemal w każdym ogłoszeniu, więc i tu ich nie zabrakło. Może więc garść konkretów, typu, ile płacą, oraz od kiedy umowa o pracę na czas nieokreślony?

Nieznany

Zastanawiam się nad jedną rzeczą mianowicie niby ta firma tak potrzebuje ludzi do pracy, że tak w szybkim tempie się rozwijają a z tego co słyszę to ludzie tam przychodzą i większość odchodzi po jakimś czasie.Wydaje mi się że jak by tam było tak bardzo dobrze na starcie to by ich ogłoszenie o pracę nie widniało ciągle w ofertach pracy , tak swoją drogą przyjrzałem się zarobkom na początku to nie są jakieś imponujące oczywiście to jest wszystko z premią i dodatkami a wiadomo może być tak że premii możesz nie dostać z nie wiadomych przyczyn więc sama pensja nie będzie jakaś fascynująca

On

Czesc a jak wyglada stawka na stanowisku planisty produkcji? Widze ze jest rekrutacja

Judo
@On

Polecam spróbować i się dowiedzieć bezpośrednio na rozmowie, tutaj raczej nikt konkretnych stawek nie podaje

alir
@Judo

serio macie tak coś jak 13ste wynagrodzenie w ciągu roku? nie spotkałem się z czymś takim wcześniej :o

Baton
@alir

Ja w sumie chcę aplikować, ale nie spotkałem się jeszcze z taką informacją, to jakieś potwierdzone?

michał
@Baton

tak, jest 13. pensja przyznawana w czerwcu każdego roku i po 3 latach pracy w grudniu jest bonus wynoszący % rocznego wynagrodzenia, zwiększa się co roku.

soczewka

cześć zastanawiam się nad zatrudnieniem w firmie, moglibyście powiedzieś coś o tym jak wygląda proces wdrożenia w pracę? ktoś pomaga czy od razu na głęboką wodę?

soczewka
@soczewka

i coś o godzinach w jakich się pracuje?

Balkan
@soczewka

hej, każdy zatrudniony dostaje swojego opiekuna, który mu pokazuje co i jak. to są raczej fajni ogarnięci ludzie więc z wdrożeniem nie powinieneś miec kłopotów :)

folk

mozna korzystac z takiej pomocy przez caly okres probny?

@Balkan

I ten opiekun pracuje razem z Nami przez całe 8h czy jest w momentach, kiedy potrzeba jego pomocy? Ile jest opiekunów w całej firmie, są Oni przydzielani losowo?

monachium

a ci opiekunowie to są normalni pracownicy na codzień, tak?

Nos
@monachium

W moich poprzednich pracach właśnie po prostu jedną osobę z zespołu się wyznaczało dla takiego nowego pracownika, więc przypuszczałbym że tak to działa właśnie

bugaj

no a o jakim stanowisku rozmawiamy?

paw
@bugaj

na chwilę obecną o jakimkolwiek, to i tak pewnie tak samo działa w całej firmie, prawda?

No ja właśnie widziałem ofertę dla operatora i nie wymagali doświadczenia, więc taki trener pewnie będzie przydzielony. Mam pytanie odnośnie wynagrodzenia. W ofercie napisali, że oferują 5 800 zł brutto. To stawka dla osoby bez doświadczenia czy z doświadczeniem?

Sianko

Powiedziałbym, że to stawka dla świerzaka. Jeżeli jesteś doświadczony , to na rozmowie lub później możesz wynegocjować ciut wyższą pensję, ale raczej musiałbyś się pochwalić jakimiś niesamowitymi cechami. Każdy świerzak w rok będzie mógł ciebie dogonić wynikami jeśli będzie zdolny i ogarnięty. Jeśli jest się ogarniętym, to można mieć okazję spróbować pracy na wszystkich lub większości stanowisk swojego działu, a może nawet na innych działach. W ten sposób stajesz się bardziej uniwersalnym pracownikiem i szybko stajesz się bardziej przydatny dla firmy, co przekłada się na wzrost wypłaty.

@soczewka

W firmie, na każdym dziale funkcjonują opiekunowie i trenerzy. Opiekunowie, to raczej tacy ludzie od opowiadania o firmie, o ludziach, od pomocy z papierkami, czy oprowadzania po budynku. Trenerzy są już właściwymi ludźmi od szkoleń, wdrażania ludzi do pracy i porad. To są zwykli pracownicy, posiadający dużą wiedzę i umiejętności. Wrzucania na głęboką wodę nie ma. Nie ma co się (usunięte przez administratora) od każdego pracownika oczekuje się spełnienia standardów pracy, ale na początku, pozwala się nowemu pracownikowi spokojnie oswajać z zadaniami. Taki proces wdrażania nie jest sztywny, zależy od postępów nowego, ale przeważnie trwa krócej niż 3 miesiące, a potem dochodzą szkolenia na innych stanowiskach, przy innych zadaniach, czy w innych działach. Dodatkowo praktycznie każdy pracownik ma swoje doświadczenia i małe tipy, które pomagają w pracy, więc nie tylko trenerów warto słuchać.

@Sianko

Wciąż drążę temat operatora w dziale produkcji. Wynagrodzenie 5800 brutto (w tym premia do 25% od początku zatrudnienia i dodatek za pracę w nocy). A oddzielnie wyszczególniają jeszcze, że podwójny dodatek za pracę w porze nocnej i dodatkowe 13te wynagrodzenie. Czy więc premia (do 25%) i dodatek za pracę w nocy są już wliczone w te 5800 zł brutto, czy będą to dodatkowe kwoty, które zwiększą wypłatę?

eskimos

czesc. chcialbym spróbować wysłać cv, ale zanim to zrobię mógłbym poprosić o jakieś informacje na temat atmosfery i pracowników? w poprzedniej pracy miałem z tym dramat temu wolę za wczasu poszukać jakiś wartych posłuchu informacji :P

eskimos
@eskimos

i jakbyście też ewnetualnie mogli coś o benefitach powiedzieć czy są warte uwagi czy nie :D

pumba
@eskimos

atmosfera jest w porządku, też uważam że dużo pozytywnych zmianw sumie zachodzi na przestrzeni roku w firmie (no może nie wszystkie takie świetne) ale ważne że stagnacji nie ma i chyba większość pracowników też ma takie podjeście, więc jest git

pumba
@eskimos

luxmed, fundusz socjalny czy deputat okularowy, a teraz masz jeszcze coś takiego co się boost nazywa i możesz się na akcje firmy zapisać

@pumba

W jakiej części został opłacony Luxmed? Jeśli chodzi o fundusz socjalny, to na co konkretnie zostaje przekazywany? Jakie np. akcje są w ramach tego Boosta?

MB

dobre pytanie, czy pracownicy cos dodaja ze swojej kieszeni do tego luxmeda? czy moge nim objąc rodzine czy tylko siebie ?

Trip
@pumba

Powiedziałbyś coś więcej może o tym dodatku do okularów?

tenesi
@Trip

ogolnie mamy taką stronke na której po wejsciu i zlożeniu wniosku możesz odebrać okulary dla siebie albo dla kogoś

Sianko

Tak. Pracodawca pokrywa cały koszt pary soczewek. Płacisz tylko za oprawki. Jak masz własne, to tylko wybierasz nowe soczewki i masz za friko.

Alo

Cześć mógłby mi ktoś z pracujących powiedzieć jaki jest tutaj w firmie okres próbny?

koko
@Alo

jaki? nie rozumiem za bardzo o co pytasz, chodzi ci o to jaki jest czas okresu próbnego, czy jak wygląda...?

monachium

to dość szybko, a po okresie próbnym masz umowe na nieokreślony odrazu czy jak?

Kali
@monachium

Wlasnie tez uwazam, ze nietypowo ale od razu po 2 miesiacach na nieokreslony przejsc mysle ze ciezko.

Nos
@koko

Często nie przedłużają z pracownikiem umowy czy raczej bez problemu można się na dłużej zatrzymać?

bugaj

co to według ciebie znaczy? no jest stabilna o tyle że możesz się zatrudnić i pracować nawet i do śmierci jakbyś miał takie zyczenie

@Nos

nie mam statystyk, ale przedłużają umowy raczej częściej niż rzadziej patrząc na swoje otoczenie

paw
@bugaj

dziękuję za odpowiedź. powiesz jeszcze po jakim czasie na nieokreślony się tu najczęściej przechodzi?

Lisek
@bugaj

To jakbys musial zostal tu do konca zycia to nie byloby zle mowisz? ;) Osobiscie chce juz znalezc prace na dluzej, ale jednoczesnie nie chce sie zanudzic na (usunięte przez administratora) wiec zalezy mi zeby cos sie w tej firmie dzialo. Czy tutaj mozna na to liczyc, jak i na dobra atmosfere ? Tylko tak szczerze.

Kolega
@Lisek

No jakiś niesamowitych atrakcji tutaj nie ma, praca dosyć standardowa. Zaś jeśli chodzi o atmosferę to jest jak najbardziej na plus

Iti

Jeśli pytasz czy jest opcja się zatrzymać i popracować dłużej to myślę że tak ja się przynajmniej zahaczyłem już na całkiem długo i jakoś dobrze się mam

stabilnosc

chodzi pewnie o atmosfere, o wypłacalność i terminowość firmy, czy dają umowy o prace itp. moim zdaniem tutaj wszystko jest w porządku i ja sam póki co się nigdzie nie wybieram

hurakan

no przecież napisał że firma stabilna, terminowa i wypłacalna (chodź to wszystko w sumie jedno i to samo) i że jest umowa o pracę XD co chcesz więcej wioedzieć?

Boloński
@hurakan

Przedłużają umowy z pracownikami po okresie próbnym?

tenesi
@Boloński

no tak, nie zatrudniają przeciez ludzi tylko na 3 msc

ojka
@Boloński

o ile nie ma sie dwoch lewych rak to chyba wszedzie wola przedluzyc niz szukac na nowo

Wiecie-jakjest

Praca jest w porządku, nie wiem jak inne działy.(usunięte przez administratora). Ja pracowałam na kontroli jakości i polecam ;)

als
@Wiecie-jakjest

a mozesz sie jakos bardziej wypowiedziec? np jaką umowe dostajecie?

als
@als

o i tez bym sie z checia dowiedzial jakie macie benefity u siebie

monn
@als

umowa o pracę typowa, okres próbny 3 miesiące, potem okres określony poł roku i najcześciej po tym stała umowa

hub

ta kantyna z obiadami nie jest jakos sponsorowana, pracownik musi ze swojej kieszeni tam placic?

Chętny
@hub

Płaci się, ale serio jakieś grosze od jakiegoś czasu są też większe porcje więc moim zdaniem mega się opłaca. Ciekawy jestem czy będzie coś smacznego na jutrzejszej gali :D

@Wiecie-jakjest

O, a jak wygląda zmianowość jeśli chodzi o kontrolę jakości? Jest jedna zmiana i stale godziny, czy jest kilka zmian? A jak są zmiany, to jak godzinowo to wygląda? I czy w kontroli jakości jest jakiś jasny system i plan rozwoju pracownika, szczególnie jak zaczyna sie od tych najniższych posad?

NCIS

Cześć, sama rozmowa OK, miła, typowa, do godziny. Raczej bez zaskoczeń. Ale…Czy znacie pojęcie „ghostingu”? Bo to robią właśnie wasze HR-y. Olewają kandydatów, marnują wasz i nasz czas poświęcony na przygotowanie do rozmowy. I to nawet po ustaleniu ram czasowych, w których informacja zwrotna miała się pojawić. Nie wiem czy poszło mi dobrze, źle, nijak, bo spotkał mnie smutny brak informacji. Obawiam się, że proces rekrutacji odzwierciedla podejście do pracownika…

Polexit
@NCIS

Temat był przerabiany parę razy. Brak szacunku dla kandydatów, to i dla pracowników.

pracuje

Ja polecam pracę. Fajni ludzie, dużo ciekawych dodatków socjalnych, sensowne wdrożenie do firmy. Ja akurat jestem w EPROM. Umowa o pracę, a nie jakieś śmieciówki.

mark
@pracuje

a jakie macie te dodatki?

@lece
@pracuje

Za małe premie są w EPROM, wszystkie siedzą w wielkim pokoju, kierownicy zadowoleni z życia, duża rotacja.

@@lece

Zaraz, duża rotacja? Z jakiego powodu i na jakich stanowiskach tak się dzieje? Ja tu czytam prawie same pochwały na temat firmy, że fajne dodatki, benefity, atmosfera - można tak wymieniać i wymieniać. Więc ciężko mi sobie wyobrazić dlaczego miałoby ię tak dziać. I tak przy okazji, to ile te premie wynoszą ostatenicze?

fosfor

Co człowiek to opinia. Przeciez wiadomo, że nie wszyscy na forum będą idealnie zgodni. Jedni są zadowoleni, inni nie, więc opieranie się na komentarzach z anonima nie jest najlepszym wyjściem i jak chcesz się dowiedzieć jak naprawdę jest dla ciebie, to się zatrudnij i wtedy będziesz mógł ocenić jak tobie sie pracuje

Malev
@fosfor

Dokładnie, ja się z tym zgadzam. UOP z okresem próbnym nie jest tylko dla pracodawcy, jak się komuś nie spodoba to na siłę nikogo trzymać nie będą.

Malev
@fosfor

Według mnie po prostu spróbować, ja niby też się trochę sugerowałam opiniami, ale na szczęście finalnie wzięłam je z przymrużeniem oka i nie żałuję. Trzeba pamiętać, że najczęściej wypowiadają się ci, co są z jakiegoś powodu niezadowoleni i potrafią wtedy wymyślać nie wiadomo co, byle oczywiście zaszkodzić komu trzeba.

Trip

Tutaj od siebie popieram też już w kilku pracach tak miałem, że zewnątrz to wyglądało jak (usunięte przez administratora)bo tak to przedstawiali ludzie albo zakończyli z jakiegoś powodu współpracę albo byli niezadowoleni bo okazało się że do pracy trzeba w ogóle przychodzić XD a mnie się serio dobrze pracowało, zmieniłem robotę dopiero jak się musiałem przeprowadzić

Anonymous

Dla tych co chcą przyjść tu do pracy od razu mówię że nie jest to praca marzeń i bez dodatkowych kwalifikacji nie rozwiniecie się tutaj, będziecie cały czas na tym samym stanowisku bez możliwości awansu, co prawda hajs jest niezły ale to dopiero z nadgodzinami i dodatkami za przyjście w sobotę, niedzielę, święta albo w dzień gdy powinno mieć się odbiór a bez tych nadgodzin taka pensja w okolicach 4300 zł przy 8h dziennie. Bardzo fajna sprawa jeśli ktoś ma kredyt albo kłopoty finansowe bo tutaj dzięki tym nadgodzinom nie zbankrutuje i nie wyląduje jako bezdomny. Natomiast jeśli ktoś nie potrzebuje tych pieniędzy w tak dużej ilości to niech się zastanowi czy chce przyjść tutaj do pracy. Zdarza się tak że ktoś z twojej zmiany albo ty zależy jak sobie kierownik wybierze będzie musiał zostać 4h dłużej w pracy bo trzeba zrobić ileś tam jeszcze soczewek i często taki kierownik potrafi przyjść godzinę przed końcem zmiany i ci dopiero to powiedzieć i nie interesuje ich że ty o 2 w nocy nie będziesz mieć powrotu do domu bo usłyszycie że podpisaliście przy zatrudnieniu zgodę na nadgodziny (co jest wymagane aby tu pracować) jak i to że "jakoś inni sobie radzą" także jak ktoś lubi spędzać bardzo czas z rodziną i ogólnie nie siedzieć w pracy tyle co się siedzi tutaj i nie potrzebuje tak dużej ilości pieniędzy to się wypali bardzo szybko i odejdzie, zwłaszcza że praca jest obciążająca psychicznie bo wykonuje się w kółko te same monotonne czynności i tej pracy jest też sporo do zrobienia też zależy na jaki dział się trafi bo jedni stoją po 8h na nogach a drudzy siedzą i wykonują swoją robotę np. dział TSV. Na dłuższą metę dla osób potrzebujących bardzo dużo pieniędzy jak i z kłopotami finansowymi bez możliwości zdobycia lepiej płatnej pracy bardzo dobry wybór będzie przyjście do pracy tutaj.

Bylyoperator
@Anonymous

Bardzo dobra wypowiedź, sam tu pracowałem. Gdy miałem kłopoty finansowe po trzech latach pracy w tej firmie wyszedłem w kwestii finansów na prostą natomiast tak jak tutaj ktoś napisał na dłuższą metę praca jest dla osób z potrzebą dużej ilości pieniędzy bo jak już wyjdziecie na prostą nie będziecie potrzebowali tych nadgodzin jak i pracy w sobotę, święto albo w niedzielę a i tak zostawać będzie trzeba bo soczewki jak i zamówienie musi się zgadzać. Ja się zwolniłem gdy tylko wyszedłem na prostą i nie żałuję. Poszerzajcie znajomości i kompetencje bo tutaj nigdy nie dostaniecie awansu bez tego. A jak ktoś chce wyjść tylko na prostą to polecam zmienić pracę po tym gdy już wyjdziecie z kłopotów finansowych na coś bardziej mniej monotonnego bo to bardzo obciąża człowieka psychicznie.

Bylyoperator

No tak tylko wszystko fajnie, ale zostawać i tak będzie trzeba na nadgodziny przychodzić w święta niedziele soboty bo masz z góry założony grafik albo kierownik nagle ciebie "poprosi" abyś był i tu nie ma odpowiedzi na nie bo wtedy masz z nimi na pieńku. Dla tego ta praca jest dla osób które potrzebują dużą ilość pieniędzy a nie dla kogoś kto kocha mieć work-life balance.

Bajgiel

bohema
@Bajgiel

Fajnie ze ktos sie jakos dluzej wypowiedzial. Praca jak widze nie dla kazdego, ale sam sie rozgladam w tej branzy i akurat system pracy nie jest dla mnie jakims problemem. A wiesz jak wyglada kwestia wyplat? Sa terminowe?

bohema
@Bajgiel

i powiesz cos moze o atmosferze miedzy pracownikami?

DNA
@bohema

Atmosfera od wielu lat wspaniała.

totoro
@bohema

zawsze terminowo, inaczej mi sie jeszcze nie zdażyło

totoro
@bohema

a atmosfera to w dużej mierze od ciebie zależy i tego jakim człowiekiem jesteś. jak ktoś jest gburem to i z Dalajlamą sie nie dogada, ale ja kontaktowy człowiek jestem i problemów tutaj z ludźmi nie mam

kandydat
@totoro

no trochę tak to jest właśnie, a mam pytanko mają tu jakieś benefity, w sumie to najbardziej mi zależy na opiece med prywatnej?

@kandydat

tak mamy luxmeda, fundusz socjalny...

@kandydat

a gdzie chcesz startować??

SIU
@Bajgiel

ze ci sie chcialo taki komenatrz pisac... prawie jak wypracowanie ale dzieki za opinie, na pewno przydatna

turr
@barcik

ja bym chciał na technika utrzymania ruchu, a wiesz może ile trzeba mieć doświadczenia? ja mam około 2 lata, przymierzam się wysłać CV, tylko to doświadczenie mam małe i nw czy starczy, co sądzisz..?

@turr

myśle że na spokojnie powinieneś startować z tego co słyszałem w zakładzie to na pracuj jest oferta więc zajrzyj zobaczyć jakie są wymagania, ale myśle że na spokojnie. jak byś miał jakieś pytania to pisz jakoś tu z ciekawości zaglądam co jakis czas

Marzena
@DNA

Czekaj, to sarkazm czy faktycznie jest tak jak mówisz? :D Weźcie coś powiedzcie jak naprawdę jest :)

@Marzena

Marzena sama rozstrzygnij o tej porze co wchodzisz na forum to ciężko można ocenić...

kandydat12
@barcik

a po jakim czasie można liczyć na odzew po wysłaniu cv??

libra
@kandydat12

pewnie dużo zależ od ilości kandydatów

odpowiedź

ja czekałem około 1,5 tygodnia, ale to pewnie zależy ile osób mają chętnych

@kandydat12

Ja dostałem po tygodniu jakoś +/-

@kandydat12

Więc myślę, że jak na standardy, to dość szybko ogólnie

djuk
@Micki

ee to ekspresowo wręcz, ciekawe czy zawsze takie tempo mają?

@djuk

Tego już ci nie powiem, wiem tylko na swoim przykładzie

clementy
@Micki

z tego co wiem to jeśli pracujesz mniej niż rok to masz wypłacają tą trzynastkę w wysokości proporcjonalnej do stażu pracy

@Micki

a ogólnie jak wspominasz rekrutację? widzę, że jesteś pracownikiem więc gratulacje :D ale jeśli chodzi o atmosferę podczas to możesz powiedzieć że było sympatycznie czy raczej tak rzeczowo i konkretnie?

Lilac
@Kandydat

Ja ci mogę powiedzieć jak było u mnie. Feedback szybki - to prawda. Sama rekrutacja przebiegła sprawnie, konkretnie, ale w miłej atmosferze. Dostałam odpowiedzi na wszystkie pytania (a troche ich bylo haha) więc ogólnie oceniam pozytywnie.

sloneczko
@Lilac

a o co cie pytali na rozmowie

sloneczko
@Lilac

znaczy zastanawiam sie po prostu, czy trzeba sie jakos przygotowac szczegolnie, czy masz jakies rady dla osoby ktora zamierza sie rekrutowac?

matas
@sloneczko

nic szczególnego w sumie nie było na tej rozmowie, pytania raczej podstawowe takie jak wszędzie, opisanie stanowiska, nie wiem czy jest coś z czego można się przygotować wcześniej

Merkury

skoro pracujesz powiedziałbyś może czy na umowie o pracę? i ewentualnie w jakich godzinach?

slonik
@Merkury

praca jest na 3 zmiany, i jestem na uopie - nie wiem czy jest opcja innych ofert bo ci ktorych znam to wszyscy maja umowe o prace

san
@slonik

czyli nocki też są? a jest jakiś dodatek za nie?

lYch
@san

Kiedyś dodatki za nocki były, teraz nie wiem czy coś się zmieniło.

Zastanawiam się nad firmą, bo widziałam, że całkiem niedawno była tu rekrutacja na stanowisko data analytics team leader. No i ciekawi mnie to, że ogłoszenie jest opublikowane po angielsku. Czy to jest tak, cała praca jest po angielsku? Czy nie trzeba znać wcale polskiego? Bo w ogłoszeniu nie ma wymaganej znajomości polskiego, a kolega z DE szuka pracy i nie zna właśnie polskiego.

Ciekawska

Czy to prawda, że od 2024 roku wzrasta stawka za nadgodziny i pracę w porze nocnej?

Puszek

Cześć, mam pytanko! Ostatnio słyszałam, że pojawił się nowy benefit u nas - zakup oprawek dobrych marek w dobrych cenach. Czy ktoś może wie jak to zrobic i na czym to polega ? Pozdrawiam

@Puszek

Ooooo super, ja nie pracuję, ale zastanawiam się nad aplikacją. Od kiedy firma oferuje taki benefit? I czy firma finansuje całkowicie takie oprawki, czy to część dofinansowania? I jak będę nowym pracownikiem, to do razu będę miała dostęp do takich dodatków?

Oprawki
@Puszek

Tak tak jest coś takiego, wiem mniej więcej o co chodzi ale sama również z tego jeszcze nie miałam przyjemności korzystać. Ogólnie tak w skrócie polega to na złożeniu wniosku na worksmile, a reszta na pewno w trakcie się rozjaśni. Słyszałam też że sporo osób już z tego skorzystało więc chyba się taki benefit przyjął :)

Oprawki
@Oprawki

O i wiem co jeszcze jest super. Podobno limit (na osobę) na zakup tych oprawek w 2023 rok został przesunięty i do końca marca 2024 można je sobie jeszcze wykupić w ramach roku 2023. No nie powiem, bo brzmi całkiem zachęcająco.

sansaras
@Oprawki

to może jest tu ktoś kto rzeczywiście już z tego skorzystał ? dobrze by było się dowiedzieć jak to się sprawdziło w praktyce

saper

dokładnie tak jakby miały być ze złota, u nas ludzie już masowo zamawiali te oprawki, jeszcze nie korzystałem ale mam na pewno taki zamiar

Ankieta

Hej słyszeliście może o tych ankietach dla pracowników? Wypełniał to już ktoś i powie coś więcej?

kudr
@Ankieta

słyszałem, brałem udział. masz 8 porstych pytań plus cukierki za uczestnictwo, spoko sprawa

abba
@kudr

mogę spytać w jakim celu była stworzona taka ankieta, w sensie o czym tak mniej więcej?

Zostaw merytoryczną opinię o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 239.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 116, z czego 19 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.