Apator Powogaz SA

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Apator Powogaz SA

Jabłko z dedykacją:https://m.youtube.com/watch?v=G0O2wOQEIfk.Karma wraca.

@Piotr

To prawda wraca. Ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia względem pracy. To że pracuje zgodnie ze swoimi obowiązkami nie znaczy, że uwielbiam obecna kadrę zarządzającą. Wręcz uważam ich za nieodpowiednich dla naszego działu produkcji. Ale jak już pisałem, nie nam o tym myśleć, nam robić to za co płacą.

Wiśnia

To skąd wiesz co powiedział Pan Prezes na spotkaniu. Twoja wypowiedź z 1.04

NIepewność

Tu już nawet nie chodzi o to, czy przestój będzie z urlopu wakacyjnego, czy zwykłe postojowe, czy też w ogóle nie będzie. Wiem, że sytuacja jest wyjątkowa i tym bardziej potrzebne są szybkie decyzje. Jakby nie było mamy środę a wciąż gdzieś tam w kuluarach mówi się o wstrzymaniu produkcji od poniedziałku. Ta niewiedza czy przychodzimy czy też nie po prostu psychicznie męczy. Jest prezes, zarząd? No jest. W swoim życiu musieli podjąć już parę trudnych pod presją czasu decyzji. Wszak, wielokrotnie przeglądając ogłoszenie o prace na stanowiska kierownicze wymagane jest szybki podejmowanie decyzji pod presją czasu. To co? Nasi tego nie potrafią? Od zwykłego pracownika wymaga się aby był dyspozycyjny na już a od prezesów, kierowników? Stawianie na dwa dni, przed faktem, że mamy wziąć urlop jest trochę nie fair. Powinniśmy się domagać Decyzji. Ostatecznej, definitywnej jakby powiedział Hubert Urbański w Milionerach. To jak? Definitywnie, ostatecznie potraficie podjąć tę decyzję pod presją czasu tym samym udowadniając, że spełniacie kryteria stawiane w wymaganiach czy nie?

Henio
@NIepewność

To nie takie proste podjąć decyzję, słupki w Excelu polecą w piz.. rządzący już nie raz udowadniali, że tylko to się liczy, także cudów od krawaciarzy nie oczekujcie..

@Henio

Ale kolega wyzej ma racje. Gdyby to bylo latwe podjac decyzje to by nikt nie szukal osob ktore pptrafia podjac decyzje gdy czas nagli. Tyle w temacie. Jak dla mnie zarzad nie zdaje egzaminu w tym trudnym czasie. Albo dementowac info o przestoju albo z ODPOWIEDNIM wyprzedzeniem poinformowac.

Piter47
@I zmiana

A od czego Ci ludzie od podejmowania decyzji biorą pieniądze? Jak nie potrafią ich podejmować trzeba ich wymienić.

@NIepewność

Oficjalna komunikacja nie istnieje. Ludzie chcą pracować przy zachowaniu poczuciu najwyższych standardów ale prędzej postój będzie z uwagi na brak jakiś elementów i tyle.

King

10 marca 2020 za nami i wyłączność negocjacyjna minęła i co dalej?

@King

Masz czekać do końca 1 kwartału. Tak trudno to zrozumieć? Weź się w końcu za robotę.

Arek
@Jablko

Dzień dobry, czekałam do końca 1 kwartału, proszę o informację gdzie i Kiedy zostanie przeniesiony zakład? Kto kupił i za ile?

@Arek

Jutro wszystkiego sie dowiecie, tak jak powiedział nowy Pan Prezes dziś na spotkaniu: musi się że wszystkim zaznajomi i jutro wszystko powie, czy będziemy pracować czy nie oraz gdzie i kiedy się przenosimy

Wojs
@Jablko

A to Pan miał spotkanie z nowym Panem prezesem?

Wojtek
@Jablko

W jakim kanale słuchać tych wiadomości o prznosinach firmy?

@Wojtek

O przenosinach nie słychać :( Ale za to nie ma przestoju i firma prężnie pracuje w trybie epidemiologicznym z zachowaniem rządowych restrykcji :)

Bez masek

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Apator Powogaz SA? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko PRACOWNIK PRODUKCJI - WTRYSKIWACZ TWORZYW SZTUCZNYCH
Poz

Czy pracodawca ma prawo wysłać pracowników na przymusowy urlop (przesunąć zaplanowany 14-dniowy wakacyjny urlop) w czasie przestoju fabryki?

@Poz

Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Skoro potrafia Tobie zagospodarowac 10 dniowy urlop wakacyjny. Niby maja prawo do polowy. Ale to tylko niby

Plum
@Poz

Mają pełne prawo zrobić takie coś. Mnie bardziej zastanawia jak to jest gdy po zakończonym urlopie weźmie się opiekę na zamknięte szkoły lub weźmie się zwolnienie lekarskie. Czy wtedy kasa z pod gruszy przepada?

PIP
@I zmiana

Zgodnie z K.P. wysłanie pracownika na urlop z powodu tymczasowego zamknięcia zakładu pracy jest niezgodne z prawem. Koronawirus to bardzo poważna sprawa ale nie może być pretekstem do łamania prawa.

Zaciekawiony

UWAGA !! Od jutra rzad wprowadza obostrzenia w miejscach pracy 1,5 m jeden od drugiego. Ciekawe jak to tutaj zostanie rozwiazane ??? I czy w koncu ktos podejmie decyzje czy firma zostanie zamknieta czy nie ???

Niki
@Zaciekawiony

Od jutra wszystkie ręce na pokład z nowym prezesem

Opel

Pytanie, Kiedy firma planuje zamknięcie tymczasowe zakładu z powodu korona?

KING
@Opel

Jak znajdą pacjenta 0 w gabinecie prezesa.

Telka@on

Prawdopodobnie 6 kwietnia maja postój

Ola35

Prawdopodobnie 2 tygodnie.

Rachuba
@Opel

Szanowni państwo, forma jeszcze nie jest zamknięta w związku z czym mogą państwo bez obaw przyjść do pracy na ustalone godziny. Pozdrawiam

Cynk

Czy planowane jest jakieś pożegnanie na wtorek 31 i powitanie z pompą na 1 kwietnia?

Żubr

Toruń wraca do siebie po roku nieudanych działaniach

Telka@on

To co tam sie wyprawia to jest jakies nieporozumienie ! Gdzie ta ostroznosc dla czlowieka tam jest duzo starszych osob narazonych na ten wirus , zadnej Ochrony nic!! to trzeba zglosic wyzej tak nie moze byc dopiero jak sie cos stanie to do kogo beda miec pretensje ja sie pytam .

Plan
@Telka@on

Najważniejsza jest walka o plan...

Może związki zawodowe?

Atleta
@Nowy

Związki...? Związki ch..a robią w tym zakładzie. Jak sam Krzychu jest spoko gość, tak cała solidarność jest... beznadziejna. Moim skromnym zdaniem, nawet nasi kierownicy chcieli by zamknięcia i twardych decyzji. Niestety ten głos nie należy do nich tylko do Torunia, a tam liczy się €€ i to oni nas blokują. Każdy się obawia, rozejrzyjcie się.

Papier
@Telka@on

Apel do zarządu o poważne decyzje. Wszystkie decyzje od roku to nieporozumienie.

Mosiądz

Apeluję skończyć z tym śmiesznym wykrywaczem metali, wystarczy zrobić porządek w systemie erp i napisać instrukcje. Proponuję do mierzenia temperatury użyć kamery termowizyjnej tak, jak w innych zakładach lub na lotnisku.

Kiełbasa

Firma będzie zmuszać ludzi do wzięcia urlopu. Jakim prawem. Jeszcze do tego szantazuje zwolnieniami. Mają nas gdzieś i tyle

@Kiełbasa

Litości.... Chcieliście żeby firma stała 2 tygodnie okej postanowili że będzie stała to teraz wam źle że firma staje xD Polakowi nie dogodzisz..... Żałosne

@Jabłko

Ojjj. Jestes oderwany od rzeczywistosci czlowieku. Albo celowo nadinterpretujesz albo faktycznie nie widzisz roznicy. A ta jest miedzy przymusowym urlopem wakacyjnym juz teraz a postojowka. Juz sam fakt ze sami planuja Tobie 2 tyg kiedy masz wziac urlop wakacyjny to teraz chca go przeniesc na kwiecien. Noo chyba ze Tobie to nie przeszkadza lub Ciebie nie dotyczy. A jezeliby nie dotyczylo to moze jestes w grupie kierowniczej??? To z kolei tlumaczyloby Twoje wczesniejsze wypowiedzi.

@I zmiana

Panie kochany, oczywiście że mi to przeszkadza ale co ja mogę zrobić sam, skoro kochane związki zawodowe się na to zgadzają ? Kto będzie z nami skoro nie związki opłacane z naszych wypłat ? Pozostaje pogodzić Sie z tym i tyle bo nic nie zrobisz tylko tyle co sobie pogadasz.

@Jablko

Fakt. Do Szefa zwiazkow nie mam nic osobiscie, uwazam go za kompetentnego goscia ale czyni gafy, ktore skutkuja tym ze malo widzimy jego realnych dzialalnosci. Przyklad? Doceniam ze chcial ograniczyc spotkania w szatniach poprzez skrocenie zmian o 15 minut. Ale .... na zdrowy rozum to kierownik ma w tym momencie racje ze wtedy dojdzie do epicentrum spotkania wlasnie w szatniach. Pomijam fakt ze teraz najwieksze skupisko przypada na hali. Jakie na bym zaproponowal rozwiazanie? 30 minut wczesniej konczymy i 30 minut pozniej zaczynamy. Hale i szatnie (!) wietrzymy. A kierownik jak sie nie zgodzi to niech zacznie sie przebierac z nami. Od razu ta jego lysina zmadrzeje. Facet mysli ze pozjadal rozumy powolujac sie na regulamin pracy? Moze wspolnie poczytamy z kierasem ten dokument i zobaczymy jakie sa luki miedzy ta teoria a praktyka w powogazie? I jeszcze jedno. Zrezygnowali z mierzenia temp miedzy innymi dlatego ze generowal tlum ludzi oczekujacych na pomar. Hmm. A sprawdzanie wykrywaczem metalu kazdej torby tego nie robi? Generuje tlum. Wzrasta ryzyko zachorowania. Potwuerdza sie zatem ze nie wazne jakie chorobsko wnosisz. Wazne CO WYNOSISZ!

@I zmiana

Są rzeczy ważne i ważniejsze xd a najważniejsze są słupki na wykresie :)

Pracownik zwiąskowiec

Gdzie metr odległości na portierni przy wychodzeniu z pracy. Machają pałką a my stoimy jeden koło drugiego. Nie ważne zdrowie tylko czy..

Która godzina jest w Kłobucku

Tymczasem w Kłobucku jest teraz godzina 10:45 i przez następne 60 sekund się to nie zmieni

Która godzina jest w Kłobucku

Szanowny Panie, zabierając swoją koronę, proszę nie zapomnieć zabrać ze sobą orzeszka z szklaneczki. Tymczasem w Kłobucku jest 16:49

Przezorny

Czy w tej firmie pracuja odpowiedzialni ludzie za bezpieczenstwo i zycie pracownikow ?? Chyba nie !! Po co ten zespol ds walki z pandemia ?? Maseczki i kto je ubierze??? Wokol balagan i (usunięte przez administratora) wielokrotnie brak mydla i srodkow do dezynfekcji !!! Czy wy myslicie kto sam bedzie mierzyl temperature jak ludzie sa nieodpowiedzialni i przychodza z infekcja do pracy!!! Ta instrukcja to chyba ma chronic pracodawce a nie pracownika ??? Zenada !!!!

I zmiana

Wytyczne? W zeszlym tygodniu powstala ta ksiazeczka w ktorej opisano zachowania ds. Walki z korona. Byl punkt m.in. pomiaru temp. Jeden raz to bylo i juz koniec? Ktos to podpisal przeciez. Ktos kto ma nadzorowac prace tego zespolu. A w ogole dlaczego ludzie z temperatura podwyzszona i infekcja (nawet glupie przeziebienie) przychodza do pracy? Taka osoba ma oslabiona odpornosc. Chce pracowac? Ok ale w izolatce. Moze inni sobie nie zycza kontaktu z osoba ktora churchla, kaszle i smarka? I to juz nawet nie chodzi o korone ale w ogole.

Przezorny

Ciekawe czy bedziesz taka madra jak zachorujesz abo ktos z twojej rodziny ? A wszyscy sie odsuna ...

Krycha
@Przezorny

Wy tylko o jednym, co będzie gdy.... Zamiast gdybać zajmijcie się tym co jest

@Krycha

Nie uwazasz ze to co jest wplywa na to co bedzie? Zasadne jest zatem gdybanie. Po to mamy umysl aby analizowac i wyciagac wnioski by przyszlosc nas nie zaskoczyla a mozliwe jak najlepiej sie na nia przygotowac.

Krycha
@I zmiana

Oj tak w tej 0racy wszyscy analizują xD bardzo mocno xd zwłaszcza mieszkaniówka.... ślepo robią bez myślenia xd Myśliciele się znaleźli hahahaha

Henio

23 marca, siedem banieczek dopiero z planowanego oczka. Żadne postojowe, l4 i inne takie, po prostu Was pozwalniają...

@Henio

Niech się szykują Ci co niżej narzekali i płakali że źle i niedobrze, ,że trzeba chodzić do pracy i co gorsza pracować w niej ! Bardzo dobrze

Mwn

Dlaczego przy wejściu do zakładu nie jest sprawdzana juz temperatura?

@Mwn

To nie wazne. Wazne ze teraz jest tam wykrywacz metalu :) jak widzisz niewazne jakie chorobsko wnosisz. Wazne co wynosisz ;p Wiecej nie pisze bo moge sie zagalopowac i niepotrzebne napisze pare slow za duzo a ktore mogliby odczytac co niektorzy za oszczerstwo. Echh szkoda slow ... Zaczynam sie przychylac do pogladu jednego z forumowiczow

olek

Każdy się boi. Myśle że codziennie Zarząd ma problem zamknąć nie zamknąć.ake to choróbsko za 2 tygodnie nie znknie a jak będzie gorzej to pewnie potem zamkną. Ja jednak chciałbym mieć gdzie wrócić do pracy bo jak przyjdzie kryzys to bezrobocie też wzrośnie. Przypomnijcie sobie kilka lat wstecz i nie będzie gdzie iść do pracy.

Rozczarowana

Rozumiem, ze póki prezydent nie nałoży obowiązkowej kwarantanny narodowej i nie rozkaże zamknięcia firm-z wyłączeniem tych, które są niezbędne (spożywka,apteki i „służba” zdrowia) to nikt nie zmądrzeje i nie zamknie tego zakładu na okres chociaż 2-3 tygodni..?

@Rozczarowana

Naucz się czytać ze zrozumieniem a wtedy sama sobie odpowiesz na to pytanie. Masz jakieś ale albo się boisz idź sobie na L4 i tyle. Nie wszystkich stać żeby nie pracować.

Rozważmy
@Rozczarowana

Też uważam, że powinno się zamknąć produkcję na 2-3 tygodnie, ale to trzeba mieć jaja.

@Rozważmy

Od razu na 2 miesiące a co ! Nie umiecie myśleć długodystansowo ? Wiecie jakie to będzie miało konsekwencje dla gospodarki ? Jak każdy zakład się zamknie to przez najbliższe 5 lat nie wyjdziemy z kryzysu.... Infacja już za chwilę bez kwarantanny przekroczy wszelkie granice i będzie tylko drożej a skoro nie będziemy pracować ( przypominam że postojowe to 60% wypłaty) to za co będziecie kupować ? Pomyślnie czasem o ekonomi a nie o własnej wygodzie, bo co z tego że 2 -3 tygodnie będziecie siedzieć na (usunięte przez administratora) skoro potem nie będziecie mieli za co żyć ?

Marakuja
@Jablko

Wole przeżyć kryzys ekonomiczny, żyć oszczędnie nawet za 60% wynagrodzenia niż narażać w czasie epidemii zdrowie a może nawet i niestety życie. Rozumiem, oczywiście praca jest ważna. Ale czuje aktualnej sytuacji nie lepiej na chwile się zatrzymać dla dobra nas wszystkich?

@Marakuja

Masz swoje zdanie, ja mam swoje i go nie zmienię. Chcecie droga wolna

Olek
@Jablko

Już teraz nie mamy za co żyć. Przy tych "cudownych" zarobkach

@Marakuja

Przypominam ze L4 to 80% ????

@I zmiana

Jak pójdziesz na L4 to masz 80% ale jak zamkną zakład to masz postojowe czyli 60%

@Olek

Ja nie narzekam na zarobki jak dla mnie moja wypłata nie jest głodowa oczywiście zawsze może być lepsza

@Jablko

Czyli jak wczesniej pojdzuesz na L4 niz zamkna zaklad to ...

@I zmiana

Pisałem wcześniej chcecie to sobie idziecie i tyle ale niektórzy chcą pracować normalnie

@Jablko

Tez wiele chce. Ale nie wszystko mam co chce.czasami dobro ogolu nalezy przedstawic nad dobro wlasne.

@I zmiana

Ja akurat mam pracę do której chodzę i nie truje wszędzie żeby ją zamknąć. Więc akurat Ty masz problem nie ja.

Kozioł
@Jablko

Nie zdajesz sobie sprawy, że 2-3 tygodnie zaplanowanego i celowego postoju to mniejsze straty niż pojawienie się pacjenta 0 w zakładzie postój nieplanowany i narażenie ludzi na utratę zdrowia.

Spartanin
@Kozioł

o to chodzi! Ale nie każdy jak widac po wypowiedziach wyzej to rozumie. Przecież ludzie w firmie chorują, są tez osoby starsze jak i osoby, które maja w domach dzieci i schorowanych dziadków... jak zarząd się nie ocknie to może być bardzo zle.. zycze wszystkim bardzo dużo zdrowia!

@Spartanin

Tak jak planowana przerwa produkcyjna w sierpniu. Zrobic ja teraz jako postoj. I final.

Ramzes
@Jablko

Pan Jabłko widzę, że jest zakładowym przodownikiem pracy. Aspiruje do medalu złotego wodomierza oraz gratulacji od Prezesa. To, że zakład zapobiegawczo nie zamyka produkcji chociażby na okres tych dwóch tygodni tylko pokazuje jego etykę i stosunek do pracowników. PRL-owski bajzel na kółkach oraz muzeum absurdów i osobliwości. Elity zakładu potrafią tylko kłamać w żywe oczy, mącić, manipulować i przeinaczać fakty. Niech piorun walnie w tą obleśnie wyglądającą na tle panoramy miasta wieżę ciśnień a sam zakład piekło pochłonie.

I zmiana

Koniec kolejnego tygodnia!!!!!!!! Teraz weekendzik, ktory nie wiadomo co nam przyniesie.

Klinek

Vw wstrzymuje produkcję na minimum 2 tygodnie od czwartku, a Powogaz?

@Klinek

A zauważyłeś żeby wstrzymał ? Jest o tym napisane w zarządzeniu prezesa ? To po co udajesz wariata i pytasz ? Taki ciekawy to zapraszam i zapytaj osobiście Pana prezesa dlaczego VW nie pracuje a Ty tak

@Klinek

Jeszcze nie wstrzymał a poza tym chyba lepiej pracować w świadomości że nikogo nie zabrali od nas z typowymi objawami jak to miesjscu we wspomnianej przez Ciebie fabryce.

@I zmiana

Dokładnie tak! Nie podoba się albo chcesz ściemniać to ogarnij sobie l4 i nie męcz wiary biadoleniem

Olek

A Powogaz ma Prezesa?

@Olek

Od kiedy prucnal odszedł nie ma prezesa są tylko notariusze

@Jabłko

Pewnie z tego samego powodu dla którego ty też piszesz jako anonim .

@*

Toruński nadawca, sprawa prosta

Zostaw merytoryczną opinię o Apator Powogaz SA - Poznań

• Jak się pracuje w Apator Powogaz SA?

Zobacz opinie na temat firmy Apator Powogaz SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Apator Powogaz SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 9 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Apator Powogaz SA