Apator Powogaz SA

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Apator Powogaz SA

Szafran

Praca jak praca ,zależy gdzie się trafi. Kadry robią w konia z pieniędzmi, manipulując cyframi i premią którą doliczają do podstawy jako zasadnicze wynagrodzenie. A premią jest losowa i nie zawsze musi być, więc zostaje minimalna. Przerwa 15 minut , warunki jak w spelunie. Praca jako na przeżycie może być .

Kamila
@Szafran

Pamiętaj, że oskarżenie oszustwa to poważny zarzut, który może mieć swoje konsekwencje prawne. Jeżeli Twoja wypłata nie zgadzała się z ustaleniami, czy kierowałeś swoje uwagi do szefostwa? Być może osiągnąłbyś wówczas odpowiednią pomoc i wyjaśnienie. Wspomniałeś w swoim komentarzu o premii. W jaki sposób można taką premie uzyskać i od czego uzależniona jest jej wysokość?

Jerzy

Firma tnie na pieniądze jak komary latem ,a wymagania jakby płacili miliony nie polecam ale jak ktoś potrzebuje na jakiś czas byle jakiej pracy warto iść do zwały

Firma aktualnie przechodzi restrukturyzację. Stawka na dzień dobry (14 zł brutto/h) nawet nie jest konkurencyjna w porównaniu do np. agencji pracy w niektórych fabrykach. Do podstawy liczona jest premia od sprzedaży wodomierzy no i soboty są płatne 100% zaś nocki 30%. W 3-miesięcznym okresie próbnym gdy przepracuje się dodatkowo 2 soboty w miesiącu no i nikt złośliwy nie weźmie premii to można w miesiącu wycisnąć około 2200 zł +/-. Jeśli komuś stawka nie odpowiada zawsze może wynegocjować większą (w granicach polskich realiów, jeśli się pokaże co się umie) - co oczywiście nie należy do mocnych stron większości narzekających polaków, którzy biorą co dają a jak się coś nie podoba to się zwalniają. Ciuchy robocze lepiej jest mieć na początku jakieś swoje bo faktycznie nie prędko dają - zwykle po miesiącu jeśli ktoś faktycznie chodzi systematycznie do pracy i pracuje. Fabryka jak fabryka, jest plan do zrealizowania i trzeba pracować niemniej ludzi do pracy po prostu brakuje i nijak tego nie można odrobić (chyba, że ktoś chce trzaskać nadgodziny). Na 160 umów o prace zostało tylko 12 ludzi... druzgocząca statystyka, która o czymś jednak świadczy. Zgodzę się z moimi przedmówcami, że fabryka zatrzymała się w czasach PRL-u bo systemów 5S czy innych kai-zenów się tam nie uraczy a co dopiero standardów pracy, które są przekazywane ustnie. Nie wspominając o potrzebie renowacji całego zakładu. Czarnym charakterem (albo raczej czerwonym) jest kierownik o ksywce "Szafran", którego wszyscy się lękają bo może zabrać premię z różnych (często nawet błahych) powodów, np. wychodzenie z zakładu pracy 5 minut przed zakończeniem zmiany czy nawet punktualnie... musi być 10 minut po, podobnie zresztą z konsumpcją śniadania. Z opowiadań na jego temat (pomijając te najwulgarniejsze) można wywnioskować, że nie ma w sobie nic z człowieka oraz to, że jest baaaardzo wymagający. Woda jest butelkowana ale tylko w okresie letnim bo dystrybutorów z wodą nie ma. Atmosfera w firmie zależy gdzie się trafi. Firma spoko jeśli komuś zależy by zdobyć jakieś pierwsze doświadczenie albo po prostu ma blisko i nie chce jeździć busem pracowniczym gdzieś na jakieś peryferia. No i oczywiście umowa o pracę bez pośredników pracy. (Tylko ukraińcy pracują tam przez agencje pracy)

SebKrissdcc
@Anonim

Co do odbierania premii.. 5 min przed koncem zmiany badz o rownej godzinie? Bardzo dobre podejscie, pracownik pracujac od godziny przykladowo 7:00 do 17:00 (bynajmniej z przerwami tak pracuje sie u mnie) ma byc na stanowisku pracy i zaczynac wykonywanie swoich obowiazkow o godzinie 7:00 i skonczyc najwczesniej o 17:00 za to placi pracodawca, vo niektorzy maja zbyt lekkie podejscie do pracy co powofuje takie a nie inne podejscie pracodawcow do pracownikow, wyjedzcie do Niemiec a dlugo w taki sposob nie popracujecie

Rozsądny
@Anonim

Kaizeny, standaryzacja i 5S są już wdrażane więc chyba nie jest aż tak źle :)

Dosia

Idzie jeszcze palić papierosy na tworzywach koło wagi ?nie daleko 10 stanowiska czy tam też kamery zostały zamontowane

@Dosia

Monitoring w miejscu pracy to obecnie dość powszechne zjawisko. Czy według Ciebie w jakiś sposób jest to problem dla pracownika? Jeżeli podchodzimy do pracy sumiennie i pracodawca poinformuje o założeniu monitoringu na terenie zakładu uzasadniając ten fakt, to myślę, że nie powinno to stanowić problemu. Dodatkowo zachęcam Cię do przybliżenia nam sytuacji, czy w zakładzie znajduje się wyznaczone miejsce, gdzie w trakcie przerwy można zapalić papierosa?

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Apator Powogaz SA? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko PRACOWNIK PRODUKCJI - WTRYSKIWACZ TWORZYW SZTUCZNYCH
Rety

Jeden wielki koszmar,(usunięte przez administratora). Wszędzie kamery???? Masakra-firma idzie na dno. Brak szacunku dla pracowników od rządzących.mmmm

Robert

czy przyjmują do kontroli jakości. jak się pracuję w tym dziale - atmosfera, zarobki

robal

jeszcze jedno pytanie, czy te ultradźwiękowe wodomierze to już są w sprzedaży????, czy Chińczycy się jeszcze nie wyrobili?????

Pracujący
@robal

Nie byłeś nie widziałeś gdzie produkują to nie wypowiadaj się gdzie jest produkowany. W Pozaniu.

Heniu

Niektórzy pracownicy są wręcz starożytni. Firma taka se. Stara i rozwalająca się, prosi się o gruntowny remont generalny. Ludzie potrafią być złośliwi i ciemni.

Pracujący
@Heniu

Stara to znaczy tradycja ciemnych to niewidziałem jak narazie to pracują tu tzw.biali.Firma ok i znajdz taką w centrum miasta.Jeżeli nie chcesz pracować w ruinie to dojeżdzaj pod poznań do nowych blaszaków a od oceny stanu czy wymaga remontu są inni.

Hanna

Piszecie bardzo ogólnie i takie komentarze nie mówią zbyt wiele osobom szukającym tutaj opinii o pracodawcy. Wiecie jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych oraz wynagrodzeń? Czy firma ma system motywacyjny, jaka jest atmosfera i relacje z przełożonymi?

Agro. tworzywa sztucznie 3 zmiany i pełen zapierdal z kamerami do podglądu

Agro
@robal

A można ściemniać czy trzeba(usunięte przez administratora) robal

Rozsądny

Od niedawna mamy w firmie nowych technologów, stażystów i konsultantów. Co o tym sądzicie?

robal

masz rację z tym "krokusem" straszna ś....a

robal

A te chińskie wodomierze się jeszcze sprzedają, skoro moją krótszą gwarancję niż nasze?????

Agro

Cześć wszystkim mam małe pytanie czy ktoś z was pracował na dziale tworzyw sztucznych?gdyż dostałem ofertę w systemie 3 zmianowym może by ktoś mógł się wypowiedzieć co nie co na klimat firmy i zarobków pozdrawiam Aneta

Wiktor

Może wiecie coś o ofercie pracy w firmie? Jakieś wskazówki o zarobkach czy dodatkach do pensji?

Igor

Przeważnie dobrze zarabiają dobrzy pracownicy!!

Czesław
@Igor

Igor, to sobie idź na produkcję.

Poduszka
@Igor

Chyba Ci co dobrze palec wkładają w te 4 literowe słowo

Mira

Czy firma potrzebuje pracowników?

Gracjan
@Mira

Wszędzie potrzebują

Hanna

@Igor, jak należy rozumieć Twój komentarz. Po czym można poznać, że mamy do czynienia z dobrym pracownikiem? Czy są jakieś przejrzyste kryteria oceny zaangażowania pracownika? A co z opinią, że ciągle podwyższane są normy do wykonania? Czy jest zgodna z prawdą?

Nikt

Dlaczego opinie zostaly usuniete ? Placa 14 lub 14.20 brutto na godzine. Podczas rozmowy oferowali az 17 brutto. Okazalo sie ze wcale tyle nie placa.

Zarobki bardzo słabe ,rodziny nie wyżywisz a wymagania jak by dawali 15 staka na rękę ogólnie cienko jeszcze raz cienko nie polecam dobrze że zmieniłem firmę

Zostaw merytoryczną opinię o Apator Powogaz SA - Poznań

• Jak się pracuje w Apator Powogaz SA?

Zobacz opinie na temat firmy Apator Powogaz SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Apator Powogaz SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 9 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Apator Powogaz SA