Opinie o Kormal Sp. Z o. o. w Warszawa

Przedsiebiorstwo Projektowania Handlu i Usług obecne na rynku krajowym jak i zagranicznym (przede w

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kormal Sp. Z o. o. w Warszawa

Krzysiek

Koledzy mam prozbę dajcie mi namiary na tą firmę Norweską tel (usunięte przez administratora) lub e-mail pawiks@interia.pl pozdrawiam

michal

robie tutaj w mainz, placa zawsze terminowo i jak dla mnie dobrze. jestem zadowolony.

fonzi

dlaczego tyle narzekań - jeśli tak jest to co za problem zadzwonić do Zollamtu (są tam ludzie mówiący po polsku) za kilka godzin będzie reakcja i odzyskacie wszystko diety; nadgodziny

slawek

Bardzo dobra praca jesli ktos chce byc traktowany jak ostatni debil moze bezmuzg

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Kormal Sp. Z o. o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
fonzi malopolska

aktualnie pracuje w niemczech w kormal. kadra to banda poganiaczy i oszustow. firma placi za 174 h pracy. reszta spolecznie dla pana Z. warunki mieszkaniowe ponizej wszelkich norm. od tego roku przyjmuja do pracy tylko na umowie robotnik budowlany. a wymagaja jakby majstra zatrudnili. wielu starym pracownikom umowy zmienili. automatycznie wyplata w dol. wyplaty na czas chyba jedyny pozytyw. nie polecam.

majk

Na razie pracuje w tej firmie ale jak na razie to dostaliśmy pensje nawet nie naj niższą krajową tak jak mieliśmy na umowie i mieliśmy wczoraj dostać wyrównanie i nie dostaliśmy jego w obecnej chwili po pierwszym grudnia wy tej firmie Kormal zostanie naj wyżej 7 pracowników w Polsce bo nie dosyć że nie płacom to i ściemniają pracowników na budowie którzy pracują nie polecam tu pracować

laki
@majk

Hej MAJK pisze do ciebie jako odpowiedź na twoje informacje jeśli nie dostaliście pensji jak na umowie radze nie zwlekać bo nieraz firmy grają na czas bo sprawa od daty popełnienia przestępstwa ( tzn w tym wypadku dnia w którym powinna być wypłata) przedawnia się po 3 latach jeśli chodzi o prawo pracy , a zwróć uwagę że sądy za szybko nie działają i sprawa może się przedawnić niektóre firmy na to liczą i grają na zwłokę , lepiej zawsze zgłosić najpierw do pip-u i by dostać pismo potwierdzające niewypłacenie kasy i z tym do sądu pracy ( sprawe zawsze można wycofać jak zapłacą ) a tak narażasz sie że nigdy tej kasy nie zobaczysz.

@laki

Akurat pracuję przez tzw pośrednika ale norweskiego. Możesz przejść ale najpierw się zorientuj czy Twoja firma nie ma jakiejś klauzuli w umowie (np. musisz minimum rok przepracować w firmie gdzie Ciebie oddelegowali) Ogólnie firmy norweskie nie za bardzo maja ochotę obecnie brać stałych pracowników (jeżeli już to umowa do końca danego projektu)Akurat w mojej sytuacji wolę pracować w agencji (dostałem umowę już na stałe po 6 miesiącach) niż przejść stricte do firmy budowlanej ( niby lepsza kasa ale umowa na 6 miesięcy więc odmówiłem)

UWAGA

Trochę się rozpisałem ale duże wrażenie zrobił na mnie wczorajszy reportaż w TV ( nie czynami bo to znam ale skala oszukanych pracowników ) Koledzy na koniec nie bójcie się walczyć o swoje , nie obiecam wam sukcesów w sądach ale wierzcie mi każda sprawa jest indywidualna i przy większej ilości firmy same się uginają by nie ponosić konsekwencji nie tylko finansowych ale też karnych względem tak zwanych prezesów/właściciel tych firm , nie bójcie się zgłaszać to do odpowiednich instytucji w Polsce bo nie tylko one mogą przeprowadzać kontrole w Polsce ale informują również swych odpowiedników w państwach UE a to bardzo zaboli takie firmy które oszukują i mają dużo na sumieniu. Nie liczcie że urzędy ze same będą działać i wyłapywać ale jak wy zgłosicie to juz nie mają wyjścia bo machina się uruchamia administracyjna. Ta informacja jest do wszystkich pracujących w firmach polskich za granicą ale i też w Polsce! Pozdrawiam wszystkich

UWAGA

........Koledzy zanim wyjedziecie z jakiej kol wiek firmy polskiej za granice uważajcie ja też w przeszłości byłem oszukany większość firm polskich ( nie jeden by powiedział że wszystkie ;) ) kantują nieświadomych pracowników. Prześwietlajcie firmę jak sami macie z tym problem poproście kogoś kto płynnie porusza się w internecie. - Są sytuacje gdzie ludzie mieli wypadki na budowie a firmy na sile ich zwozili do polski i sobie radźcie sami !!! Nigdy się na to nie zgadzajcie zawsze domagajcie się udzielenia pomocy na miejscu wtedy przysługuje wam bezpłatna rehabilitacja bo inaczej wszystko w przyszłości pokrywacie sami a koszty są astronomiczne - Pilnujcie rozliczenia z podatku w danym państwie gdzie jesteście jeśli jest rażąco niskie możecie mieć słuszne podejrzenie że ktoś składa fałszywe oświadczenia podatkowe, wystarczy zgłosić nawet jeśli nie znacie języka w polskich odpowiednich instytucjach a one maja obowiązek wysłać chociaż zapytanie do odpowiedników swych w krajach Unii Europejskiej - Pamiętajcie pensja na rękę to nie wszystko pamiętajcie iż jak pracujecie w takich firmach za granicą a i nawet w polsce poświęcicie 1 godzinę czasu jak jesteście w domu w Polsce by podejść do ZUS i zapytać się czy pracodawca opłaca prawidłowo składki wystarczy wziąć dowód i umowę która zweryfikuje z jakiej kwoty powinien wam opłacać składki (bo może wo gule pracodawca podał jakieś fikcyjne kwoty,) udzielą wam odrazu odpowiedzi na miejscu lub prześlą ją do domu oczywiście zrobią to anonimowo ponieważ prawo zabrania ( o ochronie danych osobowych ) więc niczego się nie bójcie a może to was ocalić przed wegetacyjną emeryturą !!! Nie żartuje !!! - Jeśli padliście ofiarą oszustwa obojętne nie wypłacona w całości pensja / składki / podatek nie bójcie się składać spraw do sądu pracy ponieważ tu akurat to nic nie kosztuje ( za darmo )wystarczy napisać pozew ( wiele wzorów dostępnych na Google ) podać powód pozwu swoje dane i dane pracodawcy oraz załączniki ksero umowy / świadectwa dobrze najpierw do Państwowej Inspekcji Pracy zgłosić chociaż by tylko po to by dostać pismo o przeprowadzonej kontroli a oni zawsze coś znajdą jest to kolejny dowód dla was który możecie dołączyć i wysłać do sądu Pracy gdzie mieści sie pracodawca w pozwie możecie napisać nawet by sprawa toczyła się bez waszej obecności. Jak macie jakiś problem natury formalnej W każdej Państwowej Inspekcji Pracy są dyżury radców Prawnych odnośnie prawa pracy porad udzielają za darmo !!!! -

UWAGA

Czemu administrator usunął link o wyroku sądowym nałożonym na KORMAL !!!! Czemu ukrywa się fakty przed ludźmi którzy chcą prześwietlić/sprawdzić firmę ? i muszą w przyszłosci przekonywać się o oszustwach na własnej skórze ! W wczoraj był reportaż w TV o innych oszustach którzy założyli tzw Budomex ludzie na koniec ostatniego miesiąca na kontrakcie nie otrzymali pensji, firma nie płaciła podatku lub za fikcyjne 4-5 godzin pracy gdzie pracowali po 10-12 i naturalnie w soboty, oczywiście odbiło sie to na rozliczeniu podatku bo dostali rażąco niskie. I co najgorsze w Polsce opłacali ZUS rażąco niskich kwot ( mniej niż najniższa krajowa ) i sam przedstawiciel ZUS w TV przyznał iż to wpłynie na bardzo duże zaniżenie emerytur tych byłych i aktualnych pracowników. Tragedia a w zamian człowiek tułał się po europie pracował ponad swoje siły mieszkał w ohydnych warunkach , teraz został bez wyrównanej pensji, oszukany przy rozliczeniu podatku i co najgorsze z emeryturą opłaconą mniej niż z najniższej krajowej.

versus

Tu jest informacja o wyroku sadu w Danii w sprawie niezaplaconych zaleglych wyplat z tytulu nadgodzin,pieniedzy za urlop itp. (usunięte przez administratora)

podagra

zależy jak trafisz Życie ogólnie jest drogie ale zarobki rekompensują (dodatkowo feriepenge ,zwrot podatku, jak masz dzieci socjal) Ogólnie polecam. Średnio za mieszkanie zapłacisz około 3000 koron miesięcznie (bywa że do 5000 koron -agencje pracy potrafią tyle sobie policzyć) Stawka minimalna to zdaje się 171 koron teraz ( tzw specjalista) Pomocnik ma mniej nie wiem ile teraz co (chyba koło 160) Pozdrawiam

podagra

Daniel: Jako kolejny "rozgoryczony" pracownik coś napiszę na temat firmy (Być może sytuacja uległa zmianie). Jak znasz język i masz jakieś doświadczenie nie jedż szkoda czasu .Jak 'przetarcie" jak to na exportach jest sam zobaczysz:)Napisz wrażenia Pozdrawiam

qty

Kolega napisał tylko że strona internetowa nie jest odzwierciedleniem jakości firmy...... grafik , programista i innych wszystkich hehe co za bzdury piszesz każdy chłopak po informatyce założy ci stronę za kilka stówek a nawet wystarczy troszkę umiejętności i poczytać na necie samouczków by założyć stronę chłopie nie te czasy i o jakich innych kosztach piszesz utrzymania konta hostingowego 50/150 zł za rok tyle to chyba miesięcznie płacą za telefon ;) poczytaj http://projekty-www.com/koszt-utrzymania-strony-internetowej-cena-domeny-hostingu-administracji. I zgadzam sie w 100% najważniejsze czytać opinie pracowników lub byłych jak sie pracowało, jakie wynagrodzenie i warunki socjalne na delegacji. Lepiej nie przekonywać sie na własnej skórze.

1974

Strona internetowa może i interesująca , co do warunków socjalnych na budowach w niemczech to jedna wielka PORAŻKA syf ,smród ,bród.,oszczane łóżka.

wem

kolego stronę internetową założyć można bardzo ładną i opisać ją w super latywach papier wszystko przyjmie , a w rzeczywistości polskich realiach okazuje się firma krzak, dlatego bardzo istotne by czytać opinie np. tutaj ludzi którzy pracują lub pracowali tu człowiek dowiaduje się prawdy. A po przeanalizowaniu komentarzy byłych pracowników firma Kormal bardzo nie ciekawie prezentuje się.

1974

witam. Dostałem propozycję pracy ,po przeczytaniu opini zastanawiam sie czy zawracać sobie (usunięte przez administratora) tą firma po ile godzin sie pracuje w maintz???? jakie warunki mieszkaniowe???

Adek

Proszę o jakieś konkretne namiary na NORMALNĄ firmę dla zbrojarzy, z góry dziękuje.Mój mail adekdora@wp.pl

etoja
@Adek

firma nie wiarygodna nie płaci terminowo i tyle co zarobiłeś szczerze nie polecem

kitek
@etoja

zolle były na budowie i pozniej mówili jak to mozliwie z jestesmi w delegacji i tylko pracujemy 7 godzin a w praktyce pracuje sie powyzej 11h pensja po 20 kazdego miesiaca wyzysk maksymalny kasa mała jak na ta prace tyle samo w polsce sie zarobi ale sa polscy barany czyli orawa i tak bedzie ,chyba ze sie ich wygoni zeby pasły barany w gorach a nie brali sie do roboty bo to ich siczko nase i firma tez

Slaw8

hej,jesli ktos zna jakas dobra firme co pracuje za granica to dajcie namiar,ja zbrojarz i cieśla.moj mail Kot149@onet.pl dzięki.ma ktos namiary na pana ,,BYŁY,,

damian

Tak, rekrutują, ale nie mają żadnych konkretnych ofert pracy ani wymagań na stronie Kormal, cisza w tym temacie, jedynie podali, że kadry mieszczą się na Zielnej w Warszawie, to chyba przy metrze świętokrzyska zaraz.

wojtek

Witam.Pacowałem w Wilmon w Wolsfburgu.Problemem było nieterminowo płacone wynagrodzenie.Pozdrawiam wszystkich z tamtej budowy.

Zostaw merytoryczną opinię o Kormal Sp. Z o. o. - Warszawa

Kormal Sp. Z o. o.
2.2/5 Na podstawie 198 ocen.

Kormal Sp. Z o. o.