OPEX S.A.
counter
3 68 149 5 1
Klient

Pytanie(jest tu na forum osoba kierująca pracownikami lub koordynator firmy w roku 2018 oD marca do maja 2018 gdzie firma Opex robiła budowę w Ulm A pracownicy mieszkali w Neu ulm?

Diil

Jakie zarobki godzinowe dla początkujących

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Jak długo czekaliście na odzew z OPEX S.A.? Oddzwaniają zawsze?

Mariusz

Pojawiły się w sieci ogłoszenia rekrutacyjne firmy Opex na stanowiska cieśla, kierownik robót, inżynier budowy, kosztorysant, kierownik budowy. Jakie umowy są proponowane nowo zatrudnionym osobom? Przechodzą okres próbny czy są zatrudniani od razu na umowę o pracę? Kontrakty są terminowe czy na czas nieokreślony?

OPEX SA Nowy wpis
@Mariusz

Zatrudniamy pracowników na podstawie umowy o pracę. Prosimy o przesłanie CV na adres: opex@opex.com.pl.

Diil

Jakie zarobki godzinowe dla początkujących

@Diil

wyślij CV na opex@opex.com.pl Stawki przydzielane są indywidualnie.

Qwer

7.50

Monika Nowy wpis
@Diil

Hej @Diil, udało Ci się dostać pracę w OPEX? Jeśli tak , opowiedz proszę coś więcej o Twoim typowym dniu pracy, jak zmieniło się wszystko, po wybuchu pandemii? Czy wprowadzono w OPEX jakieś procedury, obostrzenia?

Ewelina Nowy wpis
@Pracownik

A od czego konkretnie zależy wysokość stawki dla poszczególnych osób? Uzależniona jest ona od doświadczenia, posiadanych umiejętności? Jakie trzeba spełniać kryteria by liczyć na wysokie wynagrodzenie?

@Martina

Może by tak ktoś z firmy Opex krótko odpowiedział na pytanie

Opex
@Martina

Szanowna Pani, w przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny 774029230 lub mailowy: opex@opex.com.pl

@Opex

Nie stety ale na maile nikt nie odpowiada

Opex
@Martina

Zapewniamy, że żadna wiadomość nie pozostaje bez odpowiedzi. Kiedy dokładnie mail został wysłany? w dalszym ciągu pozostaje opcja kontaktu telefonicznego z nasza Firmą 774029230

Monika
@Opex

Witam, czy można przesłać CV na ten email? Czy takie kandydatury są przechowywane w bazie danych i brane pod uwagę w przyszłych rekrutacjach? Wiem, że firmy różnie podchodzą do tematu, niektóre wolą gdy kandydat obserwuje firmę na bieżąco.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Monika

W firmie OPEX dużo się dzieje, poszukują aż pięciu nowych pracowników! Ja jestem zainteresowana pozycją Kosztorysanta, czy ktoś mógłby mi opowiedzieć o pracy na tym stanowisku? Ilu osobowy jest dział, w którym miałabym pracować i jaka atmosfera panuje tam w zespole?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 129 dni.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie OPEX S.A.?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie OPEX S.A.?

@Pytanie

Umowa o pracę - na 2 lata, na zasadach delegowania A1.

bardzo zły :/

Witam, Piszę w sprawie pracowników zatrudnionych w mieście Nuremberg w Niemczech. Umieścili pracowników z Polski w hotelu dla uchodźców gdzie nie ma warunków do życia.... 2 prysznice, 4 toalety... Narażacie pracowników na zarażenie korona-wirusem !!! Sprawa zostanie zgłoszona, ponieważ teraz to jest przestępstwo ! Sami doprowadzacie do tego, żeby ludzie się zarażali i przyjeżdżali do Polski z chorobą !!!! Nie polecam !!!!!! :/

OPEX SA DE
@bardzo zły :/

Jak sama nazwa wskazuje hotele dla uchodźców są dla uchodźców, a my wynajmujemy kwatery pracownicze dla pracowników, które mają odpowiednie zezwolenia. Firmy oferujące noclegi muszą zapewnić odpowiednie warunki sanitarne i takie też są w hotelu w Norymbergii zapewnione. W firmie OPEX na obecną chwilę nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania, ani nie ma żadnych osób z podejrzeniem infekcji Corona-Virusem. Pozdrawiam

Chłop
@bardzo zły :/

Prawda

ono

w marcu nie chcieli dać busów do Polski . Inne firmy pojechały a my nie. kolega wyjechał z Monchium bo elektryk jechał. szok..

OPEX SA DE
@ono

prawie cała załoga wyjechała transportem firmowym w marcu do Polski. Reszta zostaje w Niemczech na święta.

Hhghgh
@OPEX SA DE

Dobrze powiedziane ze prawie, jak by trzeba było to by firma kazała we święta pracować, zarząd firmy mądry bo w niemczech niektuzy mieszkają,a my zwykli pracownicy co 14 dni zamknięty w domu i do roboty odrazu czy w biórze niema osób która pomyślała by zeby podzielić ludzi na tych co pojechali wcześniej i na tych co pojechali później

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Kasia
@Pytanie

Oczywiście, że tak. Umowa o pracę - kontrakt na 2 lata.

@Kasia

Możesz napisać, czy w trakcie umowy stawka wynagrodzenia początkowego może ulegać zmianie? Chciałbym zweryfikować, czy zdarzają się podwyżki, czy raczej należy czekać do końca kontraktu.

John

zdarza się.

Kate

Oczywiście, że tak.

Michu
@Mariusz

Szkoda Twojego czasu na ta firmę

Użytkownicy czekają na odpowiedź 452 dni.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w OPEX S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Bodzio

Czy na chwilę obecną warto aplikować? Stawki? Umowa? Kwatera? Atmosfera? Zjazdy? Pozdrawiam i dziękuję.

marylu
@Bodzio

zawsze warto wysyłać swoje CV, umowa o pracę zjazdy min raz w miesiącu, mieszkanie i dojazd do pracy darmowy.

Magda

@kasia a czy zerwanie kontraktu niesie za sobą jakieś konsekwencje ?

marylu
@Magda

nie

Abuk

Atmosfera w pracy w miarę paru prowadzących by mogło to by się (usunięte przez administratora) robotą stawka początkową(usunięte przez administratora)kwatery schludnie większość ludzi po znajomości robìą

Jacek

Firma dobra to i nie ma specjalnie powodu do pisania!!

Pixelddd

Witam Serdecznie Państwa. Chciałbym powiedzieć pare słów , rozmowa była z panią z biura ,ze na samym początku jeśli pojade do Niemiec będe miał stawke (usunięte przez administratora)euro neto na godzine a tu się okazało ,że stawka godzinowa wyszła mi (usunięte przez administratora)euro bruto to jest jakaś kpina , Warunki mieszkaniowe tez nie wydawały mi się doskonałe , jedna łazienka na 14 osób .Praca jest wykonywana 11 godzin codzienie(usunięte przez administratora) Nie polecam

Dmowski

Racja Popieram Pixelddd...

Tata muminka
@Pixelddd

Ja poszredłem do kierownika poprosiłem o podwyzkę i ją dostałem za 2 miesiące podniusł mi sam stawkę takze mia co nazekać. Pracownicy niektuzy psują atwosmere i oczerniają majstrów

@Tata muminka

Chyba wlazłeś mu pod biurko, analfabeto (usunięte przez administratora)

Wołodia
@Sebix

Sebix , niedaj boze zebym cię na robocie spodkał

@Wołodia

Możesz mi skoczyć, ale dopiero jak mnie "spodkasz" analfabeto.

@Wołodia

Ty Wołodia to pewnie jesteś jednym z tych "majstrów poganiaczy" co to za kołnierz nie wylewają.

Jesika

Widać, że masz informacje, ale nieaktualne. Ostatnio się dużo pozmieniało i ten temat również został ogarnięty.

Hugo

Przeciez nikt nie kazuję Ci pracować w tej firmie

Hugo

Mozesz iść do nowo otwartej na począdku tego roku "firmy siostry" moze tam spełnią twoje oczekiwania

@Jesika

Widać że ostatnio nic konkretnego. Zero, żadnych konkretów z twojej strony w sprawie ogarniętego tematu. Tylko puste słowa, z których nie wynika nic. Mógłbyś się choć trochę postarać dla FIRMY. Chyba że jesteś równie beznadziejny(a) Jesika.

@Hugo

Siostra taka sama oszustka co i brat. Ale co w rodzinie to nie zginie. Ty Hugo chyba blisko "koryta" siedzisz skoro tak bronisz FIRMY, a co z resztą pracowników? Dlaczego nie chcesz powiedzieć wprost co czeka nowo przybyłych pracowników, na jakie "pomyje" mogą liczyć. Przecież to forum jest dla ich wiedzy i obiektywnego wyboru. Czym konkretnym mógłbyś zachęcić potencjalnych pracowników bo wydaje mi się że wypłata na czas i zaliczka wcześnie to dziś trochę mało. A to że w zimie zimno a w lecie ciepło to i dziecko wie.

@Hugo

Świetna anty-reklama. Firma nie ma czym zachęcić do współpracy, jest w zamian za to "jak się nie podoba to spadaj".

@Sebix

Musisz być strasznie odporny na wiedze dlatego nazekaz

@Hugo

Pisze się narzekasz, widać kto tu jest strasznie odporny na wiedzę. Poza tym w dalszym ciągu nie potrafisz przedstawić argumentów przemawiających za praca w firmie OPEX. Chyba że ich nie ma i poza tym "w lecie ciepło w zimie zimno jak to na budowie".

Sebix

@Marylu oraz @Jesika to są dopiero TROLLE. Który z pracowników zatrudnionych na budowie ma czas pisać komentarze w czasie pracy na budowie, czyli od 7 do 18?

@Sebix

Poliglota się znalazł ,nauczasz tutaj wszystkich chyba nie jesteś budowlańcem tylko jakimś nauczycielem a widzisz opex cię przyją .a co do argumętów to choćbym napisał dobrze to i tak skrytykujesz mnie jak kazdego tutaj na forum .

@Hugo

Hugo przepraszam że się czepiam szczegółów, ponieważ nie tego to forum dotyczy. Tak zgadza się opex to taka dobra "ciocia" co to nawet biednego polskiego nauczyciela na głodowej stawce przygarnie i da mu te 7euro. Tylko czy nie lepiej zapłacić więcej i mieć fachową załogę zamiast zbieraniny dyletantów co nawet nie wiedzą jak młotek trzymać?

@Sebix

Ani Ja ani Ty niczego nie zmienimy czy się zatrudnisz tam czy tutaj wszędzie tacy ludzie będą

@Sebix

Kto powiedział, że pracuje w firmie. Tyle wiem, że firma nie ma żadnej siostrzanej odnogi. Wiem jedno... jeżeli pracujesz rzetelnie w tej czy innej firmie to powinieneś otrzymać za to zapłatę. W tej zawsze tak było i nadal tak jest i pewnie tak zostanie. Stawka to rzecz indywidulna i kwestia ustaleń z kierownikiem. Jeżeli ktoś jest dobry to i stawkę można negocjować.

@Sebix

@Sebix... Widzę, że oceniasz wszystkich przez pryzmat swoich małomiasteczkowych przekonań i przykrych doświadczeń, prawdopodobnie z dzieciństwa. Sam rzucasz ogólniki i jakieś informacje wyssane z palca, a żądasz konkretów. Ja stwierdzam, że na tle innych podobnych firm działających w tej branży OPEX wypada całkiem dobrze. W fimowych hotelach nikt nie każe mieszkać, można sobie samemu znaleźć lokum i wtedy narzekać, można też samemu dojerzdżać do pracy, chodzić do lekarza, itp... kto komu zabrania! Żyjemy w wolnym kraju! Jedyne czego należy się domagać to płacy za wykonaną pracę. A jak wiadomo ludzie są rózni to płace się różnią.

Jesika

Apropos...psychologu... kolejne seksistowskie założenie ze jestem mężczyzna... Ja tylko twierdzę, że nikt nikogo do niczego nie zmusza i można sobie samemu wynająć mieszkanie i samemu dojeżdżać do pracy... na tym polega wolność. A co do Twoich informacji to je jak najbardziej podważam bo nie są aktualne. Pozdrawiam

@Pixelddd

Jakoś dziwne są te opinie, przepracowałem około 1,5 roku w tej firmie. Stawki nie powalają około 7/8 euro. Mieszkania średnie ale da się żyć. W większości hotele pracownicze lub mieszkania. Ostatnio było kilka zawirowań związanych na szczytach ale jakoś to ucichło. Dojazd do pracy płaci firma, mieszkania płaci firma, udostępniają bezpłatnie busy na dojazd do domu - po naszej stronie jest paliwo. Zwrot podatku jaki dostałem to około 2700 euro po roku pracy, podobną kwotę około 2000 euro dostałem zwrotu za urlop z SOKA-Bau. Minus to urlop bezpłatny na świadectwie ale jak mi powiedziała pani chyba Fraciok jest to związane z wypłatą urlopu przy zjeździe a nie w trakcie. Więc dla mnie ok.

I tak jest

@Zenon

Napisz proszę, jak długi był kontrakt, na który wyjechałeś. Czy koordynator projektu był według Ciebie pomocny? Jeśli chodzi o ubezpieczenie to zapewniała je firma, czy sam musiałeś o to zadbać? To ważne kwestie, które warto poruszyć, gdyż przydadzą się osobom decydującym się na wyjazd.

Firma wszystko załatwia

Staszek

wszyscy marudzimy o urlopach, a soka kazdy chce zostawic. pogadaj z majstrem bo opcje sa!

Marylu
@Sebix

A co Ci do tego, o której godzinie ktoś pisze komentarze ? Kim w ogóle jesteś ze tyle rzekomo wiesz o tej firmie ? Pracowałeś ? Jeśli nie to udzielaj się na forum Twojej firmy ???? pozdrawiam

@Zenon

tak jak mowisz, zglos ze chcesz urlop z soka. na koniec masz mniej, ale urlop wtedy wyplacony.

Adam
@Zenon

Witam. Szukalem pracy dla kolezki warunek byl jeden; musi byc polska firma zatrudniajaca do pracy w de. Czytam tak te fora o roznych firmach ktore zatrudniaja do pracy. Wspolczuje wszystkim ktorzy wspolpracuja z takimi firmami. Serio 9 euro netto za godzine harowy? Co z tego ze oferuja dojazd do pracy i bezplatny nocleg. Ale w jakich warunkach? Spanie po kilka osob w hotelach/ kontenerach robotniczych to jest cos cudownego? To wszystko macie i tak odciagane z pensji dlateho wam zostaje 9 euro na reke. To jest kpina zal i rozpacz. Kazda z tych wielkich firm takie warunki oferuje. Ale zadna nie powie ile oni maja kasy z takiego polaczka ktory sie zgodzi dla nich pracowac. Niby dostaja wiecej niz minimalna ale proponuje dowiedziec sie ile dostaja niemcy za godzine pracy. Nawet jak wykonuja ta sama prace co polacy na tej samej budowie. Polak zasuwa ike wlezie dostaje ochlapy a niemiec powoli spokojnie i sie smieje z takich polaczkow bo jest okradany i pracuje za kwote za katora niemiec by siedzial na bezrobociu. Firmy posrednictwa pracy bo tak sie one nazywaja inkasuja gruba kase za prace ktora wykonuja ich pracownicy a sami wyplacaja pieniadze ktore sa po prostu smieszne. Z roku na rok placa w pl rosnie i roznice powolutku ale sie zacieraja. Naprawde warto wyjezdzac uzerac sie z innymi ludzmi byc nikim napelniac kieszenie posrednikom a samemu dostawac smieszne pieniadze? Warte to zachodu? Lepiej nauczyc sie niemieckiego i samemu poszukac jakiejs pracy ale przez niemiecka firme ktora przestrzega zasad i daje godziwe pieniadze za wykonana prace. Praca na budowie do lekkich nie nalezy wiec dlaczego placa tak malo w kazdej z nich? Bo idioci na takie warunki sie zgadzaja. Sam pracowalem kilka lat temu przez jedna z takich firm ale szybko sie od nich urwalem mimo ze mialem bezplatne dojazdy do pracy i miejsce w hotelu robotniczym 20m2 pokoj na 4 osoby. A zarobki na poziomie 1.300 euro. Kpina. Znalazlem niemiecka firme ktora mnie zatrudnila mimo ze teraz oplacam sam mieszkanie ponosze wieksze koszty ale nie ma jakichs przebojow jak wczesniej. Jezeli ktos chce od czegos zaczac to fakt lepiej przez jakiegos polskiego posrednika ale czym predzej tam na miejscu szukac czegos vezposrednio u niemca. Bo jestesmy ludzmi prace mamy ciezka i powinnismy byc za to odpowiednio wynagradzani. Pozdrawiam.

Harry Potter
@Adam

Chciało Ci się tyle pisać? Kto chce to pracuje kto niechce nie pracuje

Staszek

Pracuje w opexie od ponad 4 lat i moge powiedziec wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Obietnice zawsze duze i tutaj musialem startowac z najniszej stawki ale na wszystko trzeba zarobic. terraz napewno nie nazekam. Jak wszedzie raz lepiej, a raz gorzej, ale tu wyplate dostaje jak dogadano. NA CZAS!!! A warunkow na pokojach nigdy nie mialem tak dobrych. Ludzie sa czasem popiep... ale trzeba miec swoje miejsce i robic robote! Moje sugestie dla OPEX S.A.: czestsze zjazdy do domow Lubię atmosferę w OPEX S.A. za: majstrowie

Adam B

Mi sie tam podoba. Robota nie jest bardzo cinzko a placa tak jak wszedzie indziej. Jak sie komu nie chce pracowac to wszystko przeszkadza. Przynajmniej nie oszukuja ludzi bo waruni sa jasne od poczatku do konca

Hugo

Co tutaj opowiadać jest jak jest , wypłata na czas, zaliczka wcześniej niz w ostatnich latach w lecie ciepło w zimie zimno jak to na budowie

Zostaw merytoryczną opinię o OPEX S.A. - Opole

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

OPEX S.A.