Opinie o OPEX S.A. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie OPEX S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w OPEX S.A. o rekrutacji.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OPEX S.A. w Opole

bardzo zły :/

Witam, Piszę w sprawie pracowników zatrudnionych w mieście Nuremberg w Niemczech. Umieścili pracowników z Polski w hotelu dla uchodźców gdzie nie ma warunków do życia.... 2 prysznice, 4 toalety... Narażacie pracowników na zarażenie korona-wirusem !!! Sprawa zostanie zgłoszona, ponieważ teraz to jest przestępstwo ! Sami doprowadzacie do tego, żeby ludzie się zarażali i przyjeżdżali do Polski z chorobą !!!! Nie polecam !!!!!! :/

OPEX SA DE
@bardzo zły :/

Jak sama nazwa wskazuje hotele dla uchodźców są dla uchodźców, a my wynajmujemy kwatery pracownicze dla pracowników, które mają odpowiednie zezwolenia. Firmy oferujące noclegi muszą zapewnić odpowiednie warunki sanitarne i takie też są w hotelu w Norymbergii zapewnione. W firmie OPEX na obecną chwilę nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania, ani nie ma żadnych osób z podejrzeniem infekcji Corona-Virusem. Pozdrawiam

Chłop
@bardzo zły :/

Prawda

ono

w marcu nie chcieli dać busów do Polski . Inne firmy pojechały a my nie. kolega wyjechał z Monchium bo elektryk jechał. szok..

OPEX SA DE
@ono

prawie cała załoga wyjechała transportem firmowym w marcu do Polski. Reszta zostaje w Niemczech na święta.

Hhghgh
@OPEX SA DE

Dobrze powiedziane ze prawie, jak by trzeba było to by firma kazała we święta pracować, zarząd firmy mądry bo w niemczech niektuzy mieszkają,a my zwykli pracownicy co 14 dni zamknięty w domu i do roboty odrazu czy w biórze niema osób która pomyślała by zeby podzielić ludzi na tych co pojechali wcześniej i na tych co pojechali później

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Oczywiście, że tak. Umowa o pracę - kontrakt na 2 lata.

Mariusz
@Kasia

Możesz napisać, czy w trakcie umowy stawka wynagrodzenia początkowego może ulegać zmianie? Chciałbym zweryfikować, czy zdarzają się podwyżki, czy raczej należy czekać do końca kontraktu.

John
@Mariusz

zdarza się.

Kate

Oczywiście, że tak.

Michu
@Mariusz

Szkoda Twojego czasu na ta firmę

Bodzio

Czy na chwilę obecną warto aplikować? Stawki? Umowa? Kwatera? Atmosfera? Zjazdy? Pozdrawiam i dziękuję.

marylu
@Bodzio

zawsze warto wysyłać swoje CV, umowa o pracę zjazdy min raz w miesiącu, mieszkanie i dojazd do pracy darmowy.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w OPEX S.A. na stanowisko Kierownik robót? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Magda

@kasia a czy zerwanie kontraktu niesie za sobą jakieś konsekwencje ?

marylu
@Magda

nie

Abuk

Atmosfera w pracy w miarę paru prowadzących by mogło to by się (usunięte przez administratora) robotą stawka początkową(usunięte przez administratora)kwatery schludnie większość ludzi po znajomości robìą

Jacek

Firma dobra to i nie ma specjalnie powodu do pisania!!

Zenon

Jakoś dziwne są te opinie, przepracowałem około 1,5 roku w tej firmie. Stawki nie powalają około 7/8 euro. Mieszkania średnie ale da się żyć. W większości hotele pracownicze lub mieszkania. Ostatnio było kilka zawirowań związanych na szczytach ale jakoś to ucichło. Dojazd do pracy płaci firma, mieszkania płaci firma, udostępniają bezpłatnie busy na dojazd do domu - po naszej stronie jest paliwo. Zwrot podatku jaki dostałem to około 2700 euro po roku pracy, podobną kwotę około 2000 euro dostałem zwrotu za urlop z SOKA-Bau. Minus to urlop bezpłatny na świadectwie ale jak mi powiedziała pani chyba Fraciok jest to związane z wypłatą urlopu przy zjeździe a nie w trakcie. Więc dla mnie ok.

Staszek
@Zenon

tak jak mowisz, zglos ze chcesz urlop z soka. na koniec masz mniej, ale urlop wtedy wyplacony.

@Zenon

Witam. Szukalem pracy dla kolezki warunek byl jeden; musi byc polska firma zatrudniajaca do pracy w de. Czytam tak te fora o roznych firmach ktore zatrudniaja do pracy. Wspolczuje wszystkim ktorzy wspolpracuja z takimi firmami. Serio 9 euro netto za godzine harowy? Co z tego ze oferuja dojazd do pracy i bezplatny nocleg. Ale w jakich warunkach? Spanie po kilka osob w hotelach/ kontenerach robotniczych to jest cos cudownego? To wszystko macie i tak odciagane z pensji dlateho wam zostaje 9 euro na reke. To jest kpina zal i rozpacz. Kazda z tych wielkich firm takie warunki oferuje. Ale zadna nie powie ile oni maja kasy z takiego polaczka ktory sie zgodzi dla nich pracowac. Niby dostaja wiecej niz minimalna ale proponuje dowiedziec sie ile dostaja niemcy za godzine pracy. Nawet jak wykonuja ta sama prace co polacy na tej samej budowie. Polak zasuwa ike wlezie dostaje ochlapy a niemiec powoli spokojnie i sie smieje z takich polaczkow bo jest okradany i pracuje za kwote za katora niemiec by siedzial na bezrobociu. Firmy posrednictwa pracy bo tak sie one nazywaja inkasuja gruba kase za prace ktora wykonuja ich pracownicy a sami wyplacaja pieniadze ktore sa po prostu smieszne. Z roku na rok placa w pl rosnie i roznice powolutku ale sie zacieraja. Naprawde warto wyjezdzac uzerac sie z innymi ludzmi byc nikim napelniac kieszenie posrednikom a samemu dostawac smieszne pieniadze? Warte to zachodu? Lepiej nauczyc sie niemieckiego i samemu poszukac jakiejs pracy ale przez niemiecka firme ktora przestrzega zasad i daje godziwe pieniadze za wykonana prace. Praca na budowie do lekkich nie nalezy wiec dlaczego placa tak malo w kazdej z nich? Bo idioci na takie warunki sie zgadzaja. Sam pracowalem kilka lat temu przez jedna z takich firm ale szybko sie od nich urwalem mimo ze mialem bezplatne dojazdy do pracy i miejsce w hotelu robotniczym 20m2 pokoj na 4 osoby. A zarobki na poziomie 1.300 euro. Kpina. Znalazlem niemiecka firme ktora mnie zatrudnila mimo ze teraz oplacam sam mieszkanie ponosze wieksze koszty ale nie ma jakichs przebojow jak wczesniej. Jezeli ktos chce od czegos zaczac to fakt lepiej przez jakiegos polskiego posrednika ale czym predzej tam na miejscu szukac czegos vezposrednio u niemca. Bo jestesmy ludzmi prace mamy ciezka i powinnismy byc za to odpowiednio wynagradzani. Pozdrawiam.

Harry Potter
@Adam

Chciało Ci się tyle pisać? Kto chce to pracuje kto niechce nie pracuje

Staszek

Pracuje w opexie od ponad 4 lat i moge powiedziec wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Obietnice zawsze duze i tutaj musialem startowac z najniszej stawki ale na wszystko trzeba zarobic. terraz napewno nie nazekam. Jak wszedzie raz lepiej, a raz gorzej, ale tu wyplate dostaje jak dogadano. NA CZAS!!! A warunkow na pokojach nigdy nie mialem tak dobrych. Ludzie sa czasem popiep... ale trzeba miec swoje miejsce i robic robote! Moje sugestie dla OPEX S.A.: czestsze zjazdy do domow Lubię atmosferę w OPEX S.A. za: majstrowie

Adam B

Mi sie tam podoba. Robota nie jest bardzo cinzko a placa tak jak wszedzie indziej. Jak sie komu nie chce pracowac to wszystko przeszkadza. Przynajmniej nie oszukuja ludzi bo waruni sa jasne od poczatku do konca

Hugo

Co tutaj opowiadać jest jak jest , wypłata na czas, zaliczka wcześniej niz w ostatnich latach w lecie ciepło w zimie zimno jak to na budowie

Zenon

Sebix

Popieram, pozwalniajcie się zostaną tylko pociotki. Pociotkami roboty nie pchniesz firma padnie a wy wtedy gdzie pójdziecie?

Zuzanna

Drodzy użytkownicy forum, piszecie bardzo ogólnie i takie komentarze nie mówią zbyt wiele osobom szukającym tutaj opinii o pracodawcy. Możecie powiedzieć jak obecnie wyglądają warunki pracy, czy firma oferuje stabilne zatrudnienie na umowę o pracę. Jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych oraz wynagrodzeń? To informacje które pewnie ciekawią użytkowników, którzy wchodzą na wątek firmy OPEX i myślą o zaaplikowaniu do niej.

@Zuzanna

warto zadzwonić do Firmy i po prostu się dowiedzieć. bądź też złożyć CV, i czekać na odpowiedź.

Iga

OPEX ma opinię dobrego pracodawcy, chociaż nie jest firmą idealną!!

Mały
@Iga

Ostatnio podnieśli stawki, zaczynasz od 8euro netto a po roku możesz mieć 9euro. Za mieszkania nie płacisz. Nie ma kolorowo ale da się żyć.

Grol
@Mały

Nie zaczyna się od 8 euro bo jak ktoś jest pierwszy raz to jest 7 i mniej

@Grol

jesli ktos był do tej pory kucharzem, a chce byc pracownikiem budowlanym to raczej normalne.

Posiadasz aktualne informacje na wynagrodzenia w OPEX S.A.? Twoja opinia może okazać się pomocna.

Xxx 4

Stawki nie są obiecujące na początek 7euro. Po czasie dźwignią na 7.5. Jak sam się opomnisz. No chyba że umiesz robić i chcesz pracować to dojdziesz po roku do 8.5 ale to wszystko więcej nie dadzą chyba ze 2 kontrakt to może wtedy.

bubu

wynagrodzenie jest adekwatne do doświadczenia zawodowego z tego co wiem

@bubu

Adekwatne do możliwości lizusostwa zapewne z tego co wiem.

Jesica
@Sebix

czyli zapewne pracujesz/pracowałeś w księgowości skoro taki jesteś poinformowany.

@Jesica

Może skłamałem?

@Sebix

Sebix, pracowałes w tej firmie? mozesz cos wiecej napisać? jesli nie to nie wypowiadaj się.

Aby do przodu.

Lolek

Podpowiedzcie czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

KATE
@Lolek

cały czas trwa nabór do pracy w Niemczech, jeśli chodzi o prace w Polsce, warto składać CV.

Jesica

Z tego co wiem to kapitan schodzi zawsze ostatni ze statku. Wedle informacji to okręt płynie dalej.

@Jesica

Taa, do trójkąta bermudzkiego.

Zuzanna

@Tata muminka na jakim stanowisku pracujesz? Polecasz pracę w OPEX S.A. dla osób z doświadczeniem czy znajdzie się też tu miejsce dla tych, co chcą się nauczyć, ale staż pracy mają dopiero przed sobą? Czy pracodawca spełnia wszelkie zasady BHP oraz zapewnia zatrudnienie na podstawie umowy o pracę?

Tata muminka
@Zuzanna

Pracuję na stanowisku murarz. Firmę opex polecam poniewaz nie jest tak zle. Jezeli chodzi o miejsce dla osób nowych to zalezy tylko od nich czy będą chcieli pracować,jezeli majstrowie zobaczą jego chęci to jest tak jak zemną sami pujdą do kierownika i powiedzą ze temu gościowi trzeba podnieść stawkę .Co do dalszych pytań niechcę się udzielać bo kazdy ma inne zdanie ale moim zdaniem nie jest źle.

@Tata muminka

Pewno. Nie jest tak źle. Jest bardzo źle. Jak tak układasz zdania, pewnie i murujesz podobnie i firmę na straty narażasz patałachu.

Aasss
@Sebix

Wez się czep swojej baby dupowłazie

@Aasss

Każdy mierzy swoją miarą. Większego rozmiaru pantofla jak Ty, to chyba w OPEX nie ma

Filip

W dobrej firmie nie każdy daje radę a inni wykorzystują swoje umiejętności i są doceniani!

Zuzanna

@Tata muminka, dziękuję za Twoją odpowiedź. Życzę powodzenia i wszystkiego dobrego! @bubu, możesz jeszcze napisać czy pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, jak wygląda okres próbny? Jaka jest atmosfera i relacje z przełożonymi? @KATE, Twój komentarz jest pozytywny ale bardzo ogólny i krótki, czy możesz powiedzieć coś więcej o warunkach pracy w tej firmie? Napisałeś, że warto składać CV, jakie zalety wymieniłbyś pracodawcy?

bubu
@Zuzanna

Zuzanna umowa o pracę zawsze, ja nie miałem okresu próbnego, od razu jest na rok czy dwa, już nie pamiętam.

@bubu

Nie pamiętasz bo pewnie alkoholem zamroczony byłeś.

Zostaw merytoryczną opinię o OPEX S.A. - Opole

• Jak się pracuje w OPEX S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy OPEX S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OPEX S.A.?

OPEX S.A.