Opinie o Taxify w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Taxify. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Taxify o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Taxify w Warszawa

Michal

Bez-firmy damko damian gorecki,partner ktos wspolpracowal?placi w terminie?

Karol
@Michal

Płaci, każdego tygodnia do piątku jest wypłata.

Tomass
@Michal

A wyplata do lapki czy konto? Jak z umowa? Pozdro

Izabela

Nigdy nie skorzystam z usług tej firmy. Po raz drugi pobierają u mnie opłatę za animacje zgłoszenia ponieważ kierowca podjechał pod inny adres niż wskazany przeze mnie. Dzwoniłam do niego ale nie mogłam się dogadać bo nie rozumiał nic po polsku. Okradli mnie i po raz drugi pobrali opłatę 10 zł za to ze kierowca mnie nie znalazł. W odpowiedzi napisali ze mam zle ustawiony GPS co jest nieprawda bo od lat korzystam z ubera i nigdy nie miałam takiego problemu Moje sugestie dla Taxify: reCAPTCHA Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wyłącznie zmienić sposób rozpatrywania reklamacji a nie okradać ludzi i mimo twardych argumentów zbywać ich. Taka opinie pozostawię wszędzie

Lepiej do seven za 1,20

JUz lepiej do seven spróbować bo taxify ma małe stawki.Ja spróbowałem i jeżdżę na dwie apki.

Aneta
@Lepiej do seven za 1,20

Baza w seven taxi 200 zł .Polecam.

Głos rozsądku

@Irena To tylko świadczy o poziomie intelektualnym ludzi oraz o tym, jak dużą siłę przebicia ma reklama. Każdy człowiek znający temat wie o tym, że przy tej stawce, kosztach oraz ryzyku jest to nieopłacalne. W najlepszy przypadku kierowca straci czas i podniszczy tylko samochód, w najgorszym - zarobi potężny mandat i będzie do końca życia notowany. W Uberze już to coraz lepiej rozumieją i dlatego coraz mniej tam Polaków, w Taxify będzie to samo.

Jar
@Głos rozsądku

To nie jest praca na etat, to praca na czarno, i to trzeba wziąć pod uwagę. Żaden partner nie zatrudnia.

@Jar

Firma Taxify zatrudnia także bezpośrednio, warto zerknąć na stronę internetową: https://careers.taxify.eu/ Oferty są przedstawione w języku angielskim, firma zatrudnia na całym świecie. Na forum wypowiada się wiele osób, które są związane z firmą poprzez pośrednika i ich sytuacja wygląda nieco inaczej.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Taxify? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.

Od kilku tygodniu próbuję z kimkolwiek sie skontaktować w sprawie reklamacji. Nie ma szans. telefon - włącza się poczta głosowa (pełna), na maile nikt nie odpisuje. W Uber przynajmniej reakcja na reklamację jest natychmiastowa. w Taxify maja klienta w bardzo głębokim poważaniu Moje sugestie dla Taxify: Telefon do kogokolwiek kto nie jest kierowcą i pomoże jak nie mówiący po polsku kierowca się zgubi, albo będzie czekał na nas 5 km od miejsca w którym powinien się znaleźć.

Anonymous

Wiecie co mnie przeraża? Wasza niewiedza i brak zrozumienia prostych definicji. Wszyscy kierowcy korzystający są użytkownikami a nie pracownikami. Jeśli macie jakiekolwiek problemy z wypłatami itp to wina tylko i wyłącznie waszych partnerów (u których jesteście zatrudnieni i macie z nimi podpisane umowy). Z tego co widzę, wszyscy którzy są bezpośrednio podpięci do taxify na podstawie działalności gospodarczej, nie narzekają i otrzymują pieniądze regularnie. Ja jestem w trakcie rozmów rekrutacyjnych na jedno ze stanowisk w Taxify. Dam znać jak wszystko się uda i się zadomowię. Pozdrawiam wszystkich

mewa
@Anonymous

a skąd ta wiedza że pod partnerami nie ma na czas pieniędzy a dla kierowców pracujących bezpośrednio są, skąd takie dane i w jaki sposób uzyskałeś do nich dostęp? pracujesz w taxify przy rozliczeniach czy masz tylu znajomych i wszyscy pracują bezpośrednio dla taxify? ciekawe z czego taxify finansuje kuponiki dla klientów, rabat 20-50% jest kosztowny - jak na niego zarobić - może przetrzymać trochę kasę na kontach?

mors
@mewa

hehe drobnice łatwiej przelać niż konkret dla flotowych

Pedro

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jaka jest atmosfera?

Lolita
@Pedro

ZALEZY CZY BAKA PUSCISZ

@Pedro

To nie jedt pracodawca. Tam zawsze mozesz spróbować jeśli spełniasz wymagania. Taxify.eu

Piter09

Takie firmy jak Uber czy taxify czy inne przewozy osób a teraz niby taksówki zniszczyły zawód taksówkarza .

zibi
@Piter09

w NY to praca dla imigrantów tu to jakaś persona taksiarz a tak naprawdę to sami zapracowali na swój los

Jahnek
@Piter09

Gdyby taxiarze nie oszukiwali i nie tworzyli mafii to nie było by problemu. Uber i Taxify nie mają szarej strefy - wszystkie przejazdy są ewidencjonowane i to was boli.

Jan
@Piter09

Zawód „taksówkarza” zniszczyli taksówkarze . Złodziejstwem , chamstwem oszukiwaniem i smrodem prepoconej brudnej koszuli ....

@Jan

zgadzam sie

dario
@Piter09

Przewozy osób wymyślili sami taksówkarze a konkretnie A. Gajowniczek z Grosik taxi. Więc niech taryfiarze mają pretensje do niego...

Franek
@Jan

no tak a zawód przewoźnika zniszczyli kierowcy ze wschodu często także dalekiego wschodu, którzy jeżdżą niebezpiecznie, korzystają z nawigacji która potrafi ze Śródmieścia na Bródno "poprowadzić" przez Mokotów, anulują kursy na koszt pasażerów oraz komunikują się z otoczeniem tylko w swoim języku co utrudnia wytłumaczenie gdzie ktoś ma podjechać albo że chcemy żeby skręcił w daną ulicę, a i bardzo chętnie "realizują" krótkie kursy za 10-15 PLN anulując je od razu po przyjęciu zlecenia

Arnold
@Jahnek

tak wszystkie, szczególnie te gotówkowe anulowane na prośbę kierowców którzy nie mają kasy fiskalnej albo na prośbę pasażera bo "niższa kwota trochę ale bezpośrednio do pana kieszeni, po co pan prowizje będzie płacił, dogadamy się" - nie pisz na temat rzeczy o których nie masz pojęcia

Irena

Firma działa już w wielu krajach i poszukuje obecnie pracowników do wielu europejskich stolic. https://taxify.eu/pl/careers/ Większość osób na forum jest powiązana z firmą pośrednio, a może ktoś z Was chciałby spróbować swoich sił na jednym z oferowanych stanowisk? Napiszcie, czy aplikowaliście!

Irena

@Głos rozsądku, dziękuję za Twoją opinię. Wspominasz, że świadcząc usługi przewozowe, kierowca może otrzymać mandat. Czy pracodawca w żaden sposób nie gwarantuje jego opłacenia? @dario, co dokładnie chciałbyś przekazać? Twoja wypowiedź nie jest do końca jasna.

ktoś
@Irena

Ani Taxify ani Uber nie są niczyim pracodawcą, są to platformy pośredniczące w zawieraniu transakcji pomiędzy osobą poszukującą przewozu a kimś kto ten przewóz może wykonać. Z w/w firmami tylko współpracujesz jako "partner biznesowy" - takiego określenia używają. Obie firmy w regulaminach jasno piszą że to po stronie partnera jest działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (w każdym zakresie także skarbowym). Jeżeli dostaniesz mandat jako kierowca to płacisz go ze swoich pieniędzy (nieważne czy dostałaś go za przekroczenie prędkości, brak licencji lub kasy fiskalnej albo za nieprawidłowe rozliczenie i odprowadzenie podatku).

Irena

@Pawel, a z czego ta rotacja wynika? Wydaje mi się, że firma nie poszukiwałaby nowych pracowników, gdyby nie funkcjonowała dobrze. @Głos rozsądku, twierdzisz, że praca jest nieopłacalna, ale jednak bardzo wiele osób zatrudnia się w Taxify. Dlaczego sądzisz, że praca jest ryzykowna?

Głos rozsądku
@Irena

To dlaczego Taxify przyciąga kierowców pisałem niżej, ale powtórzę - reklama. To jest dokładnie ta sama strategia, którą stosował Uber, czyli opowiadanie o wysokich zarobkach i liczenie, że ta niezbyt rozgarnięta część społeczeństwa się na to złapie. Niestety, ale z własnych obserwacji zauważyłem, ile osób nie do końca wie, jak wielka różnica jest pomiędzy kwotą brutto a netto w tym biznesie - i Taxify, wzorem Ubera, to wykorzystuje. Odnośnie ryzyka, to przecież świadczenie tego typu usług jest wg polskiego prawa nielegalne, więc w razie kontroli kierowca wyłapie potężny mandat. Ponadto mało kto wykupuje dodatkowe ubezpieczenie, więc jeśli kierowca spowoduje kolizję bądź wypadek, ubezpieczyciel może odmówić poniesienia kosztów.

Irena

@anonymous, myślę, że nie wygląda to aż tak źle, jak opisujesz, ponieważ z tego co czytam, bardzo wiele osób zdecydowało się na współpracę z firmą. Być może praca w Taxify traktowana jako dodatkowy zarobek jest mniej opłacalna, niż przy pełnym zaangażowaniu? Sam wspomniałeś, że podjąłeś się zadań tylko kilka razy. Czy ktoś może się wypowiedzieć, jak to wygląda jako praca na "pełen etat"?

Pawel
@Irena

Wiele, bo ciągle przychodzą nowi, stąd wydaje się że wiele, rotacja jest ogromna

Darek

ja tam wole kluby,dyskoteki,hotele w pakiecie Swego czasu jezdziłem i płaciłem za auto 150zł!!!!Słabo mi się to kalkulowało.Teraz płacę 100zł i mam dużo lepiej.Po co płacić tyle za stare samochody jak można za 90zł-100zł pracować nowym autem z 2018 bez limitu kilometrów tylko dla Ciebie do dyspozycji 24H.Jak zrobiłem jechałem za autem przeczytałem naklejkę z numerem 576-329-151

XYZ
@Darek

Dobra pamięć

коля

Дермо это такси!!!!!!!!!!!!

od strony kierowcy - dla mnie to dramat. 1. stawki dla kierowcow sa glodowe. 2. fura i koszty jej ekploatacji + prowizja nigdy sie nie zepna w tej cenie. 3. jezeli jezdzic to tylko na mnoznikach. ale tu trzeba byc czujnym bo wg mnie tez nie graja fair... 4. mamia pseudo promocjami, ale przy tak ustawionym biznesplanie wygrywa tylko pasazer i oni (prowizja 15-20% dokladnie za nic...) , a kierowcy pracuja za darmo, albo doloza... 5. aplikacja dla kierowcy jest b. niedopracowana. na 99% zrobili ja ludzie ktorzy nie maja pojecia o tym, jak to powinno byc zrobione... albo specjalnie tak jest, zeby oni robili kase kosztem kierowcow... 6. zeby to mialo sens to powinni ja zrobic na nowo, ale wczesniej skonultowac swoje pomysly z kierowcami, albo zobaczyc jak to robi konkurencja... i skorzystac z wiedzy jaka ma zawodowy kierowca taxi ... *podsumowujac - jezeli masz zamiar byc kierowca... to radze sie doooobrze zastanowic... ja zrobilem 5 kursow dla testu (systemu, stawek, klientow, zasad) i chyba juz nigdy nie wroce chyba ze w akcie desperacji... ***patrzac z boku to jest kolejny cudowny biznes gdzie jakis korposzczur w garniturze co zawsze wszystko wie lepiej... wymyslil to wszystko nie majac o tym pojecia, a teraz zeruje na naiwnosci kierowcow. ***do kierwcow - zastanowcie sie nad: - kto zaplaci wasz mandat jak spotkacie ITD ??? - kto i jak wam pomoze przy jakiejkolwiek konfrontacji z policja i skarbowka ??? - kto i jak zaplaci np za to ze klienci wam zdemoluja albo uszkodza wasze samochody ??? - jaka ubezpieczalnia wyplaci wam albo waszym rodzinom cokolwiek jesli COS sie wydarzy na drodze ... skoro nie macie polis taxi i nikt w tym biznesplanie nie placi wam zus i podatkow...

Irena

@Adam, wiesz, dlaczego firma wprowadziła takie zmiany? Czy pracodawca podniesie stawki, zwiększając prowizję? Może poza tą zmianą zaszły jakieś inne? @Zolw, rozumiem, że Taxify nie zapewnia swoim pracownikom dostępu do aut? A może oferuje zniżki na wynajem?

Niki

Jak sie pracuje? Czy tu można w miarę godziwie zarobić?

Jaro
@Niki

Na nowym samochodzie tak: Nowe auta z 2018r 576-329-151 Cena 90zł bez limitu kilometrów. Taxi

Zolw
@Jaro

Lepiej wziąć leasing , dają od pierwszego dnia działalności ???? 90 to drogo

Dammmmmian

Witam mam takie pytanie. Mam zamiar jeździć na platformie taxify ale własnym samochodem jak wygląda wtedy forma rozliczenia. Dostaje przelew raz w tygodniu i ile potrącaja procent?

@Dammmmmian

Taxify zabiera 15% tego, co płaci klient. Od 16.07 prowizja wzrośnie do 20%.

Pawelcool
@Adam

Wypłaty miały być w środy...jest czwartek i nie otrzymałem przelewu pomimo tego iż mam konto w tym samym banku co Pan Ziółecki....zgłaszałem to lecz zero odpowiedzi, teraz piszę tu..Może ktoś zareaguje,zanim zgłoszę to gdzie indziej...

Robert W.

Witam, Czy miał ktoś do czynienia z partnerem bez-firmy.pl ? DAMKO DAMIAN ZIOŁECKI ? Jak z wypłatami ? Warto zaufać ?

Irena

@Anonymous, jak przebiega Twój proces rekrutacyjny? Czy jest on wieloetapowy? Może zakończyłeś już rozmowy i podpisałeś umowę? Czy odpowiadają Ci zaoferowane warunki? Czy pracodawca zapewnia system szkoleń wdrożeniowych? Jakie jest Twoje zdanie na temat atmosfery?

Zostaw merytoryczną opinię o Taxify - Warszawa

• Jak się pracuje w Taxify?

Zobacz opinie na temat firmy Taxify tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Taxify?

Taxify
2.3/5 Na podstawie 47 ocen.
  • Marynarska 15
    02-674 Warszawa