MENARD POLSKA Sp.zoo

Opinie o MENARD POLSKA Sp.zoo

Weronika

@Bystry a jesteś pewien, że te stawki aktualnie się nie zmieniły - i w twojej ocenie są niskie? Akurat wynagrodzenie to sprawa często bardzo relatywna, podlega indywidualnej ofercie i ocenie.

Barański Marcin
@Weronika 05.09.2017 17:49

Pewnie ze stawki są niskie za tą ciężką i długą pracę Szkoda się rozpisywać ale dodam że w Menard za bycie,operatorem,spawaczem i pomocnikiem za pracę po 12 godz dziennie i 8 w sobotę zarobiłem 4 tys, a teraz jako spawacz i tylko spawacz (stocznia Gdańsk)pracuje po 8 godz i zarabiam tyle samo.Brawo Wy.

koparkowy
@Barański Marcin 03.11.2017 21:21

Szkoda Marcin że już cię nie ma z nami ale rozumiem cię bo nie jeden z nas myśli podobnie ;-) To co zarabiamy w delegacji można już zarobić blisko domu! Powodzenia

Dorota

To ile się zarabia to kwestia indywidualna, jak się umówisz na rekrutacji tak i tyle masz na umowie - proste. Jeśli się czaisz by wysłać CV to nigdy się nie dowiesz ile się zarabia. Wynagrodzenie jest objęte tajemnicą służbową. Rób podchody dalej to na pewno dostaniesz pracę w wieku 90 lat.

Barański Marcin
@Dorota 25.10.2017 19:36

Co za bzdury piszesz!

Były operator
@Barański Marcin 03.11.2017 21:13
Co za bzdury piszesz!

Brawo Marcin! Zawsze w Ciebie wierzyłem! I cieszę się ze Ci się udało :) A reszta - życzę powodzenia, hehe

kto tu ściemnia?

Na tej stronie bardzo łatwo zauważyć kto jest szeregowym pracownikiem a kto pracuje w dziale propagandy czyli pisze na forum fantastyczne opinie o super menardzie i usuwa te prawdziwe. Czy to jedyny sposób na poprawienie wizerunku tej firmy? Lepsze od pisania zachwalających firmę opinii przez podstawione osoby byłyby podwyżki ale takie realne a nie 1 zł brutto pseudo podwyżki po których zarabiamy z roku na rok co raz mniej. Zadbajcie o pracowników którzy pracują i na siebie i na was wszystkich a wtedy pozytywne opinie pojawią się na forum bez waszego wysilania i ściemniania

jeden z nowszych

Pracuję pół roku i szczerze nie spotykam się w Menard z negatywnymi opiniami o firmie. Może bardziej zżyli pracownicy mówią miedzy sobą co im na sercu leży ale tak naprawdę nikt nie narzeka głośno. Podwyżki podobno są, w grudniu jest możliwość negocjacji - czy są to się okaże grudzień przede mną. Ja nie narzekam, uważam że to jedna z lepszych firm w Polsce z jednym z najlepszych podejściem do pracownika. Co do Weroniki, nie wiem jakie są widełki, wynegocjowałem taka stawkę jaką chciałem mieć, może za mało, a czy bedzie wiecej to sie okaże w grudniu :)

Weronika

@jeden z nowszych, a co powiesz w takim razie o poście użytkownika @bystry, pisał on, że zarobki są bardzo niskie, dopytywałam o widełki ale nie dostałam odpowiedzi. Może Ty w takim razie mógłbyś przybliżyć ze swojej perspektywy nowego pracownika, jak to w MENARD POLSKA wygląda?

jeden z nowszych

Pracuję w firmie ponad 3 miesiące. Firmę póki co oceniam pozytywnie, duże plusy: dofinansowanie do nauki, okularów, karty miejskiej, język angielski :) Praca jak praca-obowiązki wypełniać trzeba, bo za darmo nic się nie dostanie :)

Zombi

Różnice w wysokości wynagrodzenia to odwieczny problem między firmami a pracownikami a to reguluje rynek.

Bystry

Weronika, firma się rozrasta to fakt! Ale brak rąk do pracy to w dużej mierze stawki, Ci co szukają ludzi do pracy i posiadają zaplecze finansowe będą mieć fachowców,a firmy z niskim budżetem zatrudniają tylko statystow! !!

Weronika

@Stefan a może jest tak, że to nie są problemy kadrowe, a nowe miejsca pracy związane z rozwojem firmy? Ktoś wie, jak to wygląda faktycznie w MENARD POLSKA?

Stefan

Mimo dobrej opinii jako pracodawca to niestety firma ma dosyć duże potrzeby kadrowe. Niestety coraz więcej firm zaczyna odczuwać poważne kłopoty z powodu braku rąk do pracy. Może pójdą w górę zarobki?

Weronika

@Bolesna prawda czy firma podczas rekrutacji przedstawia jasno warunki zatrudnienia? To one (na podpisanej umowie) są wiążące i dokładnie takiego wynagrodzenia można oczekiwać od pracodawcy. Jak to wygląda? Możesz wyjaśnić, co dokładnie masz na myśli, przez obiecywanie więcej podczas rozmów?

Karol

Fajna firma i cóż można więcej, zawsze będą mieli wielu wrogów.

Bolesna prawda

Może napiszę coś o wpłatach ku przestrodze. W tej firmie zarabiało się doborze parę lat temu,teraz juz nie jest tak kolorowo. Zeby zarobić 5tyś to operator sprzętu ciężkiego musi przepracować ponad 250godzin,i taką wypłata to szczyt marzeń w tej firmi bo biorąc średnią z całego roku to 4tysiące ciężko przekroczyć. A więc drodzy koledzy nie wierzcie w bajki na rozmowie rekrutacyjnej obiecaja wam wszystko, a później pocałuj mnie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Czytałem kiedyś opinię ze w Menard Polska zarabia się jak kasjer z biedronki i przekonałem się boleśnie ze to prawda!!! W tej firmie pracuje dorzo osób z Podkarpacia i warmińsko mazurskie ,a mało z centralnej polski bo te stawki odstraszaja. Mam nadzieję ze mój szczery opis będzie pomocny!!!

Odległybrat

Nie ma firmy idealnej jak nie ma idealnych osób. MENARD działając w branży budowlanej jest narażona na wiele negatywnych opinii. Znam branżę dokładnie i wiem jak to wygląda od podszewki. Częste rotacje to zjawisko normalne w takich formach, brak dobrych fachowców to jest problem!

Weronika

Rzeczywiście @Jarecki forum powinno służyć aktywniej wymianie między pracownikami, albo między pracownikami i pracodawcą, która powinna być podparta argumentami. @Marek skoro wyrażasz opinię na temat MENARD POLSKA uzasadnij swoje zdanie, tak żeby każdy mógł się do niego odnieść i wyrobić sobie swój punkt widzenia.

Jarecki

@Marek Dlaczego piszesz takie zdania, na jakiej podstawie opierasz swoją opinię. Najłatwiej kogoś oskarżyć.

Janek

Czy MENARD POLSKA nie ma zupełnie nowych ofert pracy? Słyszałem sporo dobrego a interesuje mnie praca majstra budowy lub kontrolera kosztów. Jeśli ktoś słyszał coś bardzo proszę podzielić się wiedzą na forum.

Marek
@Janek 25.06.2017 13:26

Nie polecam...

Pawik

Niestety firmy budowlane cechuje bardzo duża rotacja pracowników i to z różnych powodów, bardzo często z winy pracownika. Taka to specyficzna działalność.

Antypawik
@Pawik 18.06.2017 09:07

Równie często z winy pracodawcy.

Zuzia

Podoba mi się praca w budownictwie, mam spore doświadczenie nabyte w firmie budującej duże osiedle. Zobaczyłam, że firma ma sporą ofertę prac to może potrzebują kogoś w biurze do kontroli kosztów budowy i nie tylko. Bieżące zamawianie towarów na budowę.

Weronika

@Cezary to dobrze, że jesteś zadowolony. A na jakim stanowisku pracujesz? Atmosfera czy ogólne warunki pracy różnią się od siebie w zależności od obejmowanego stanowiska. Co Ci się najbardziej podoba w pracy w MENARD POLSKA Sp.zoo? Z czego jesteś najbardziej zadowolony?

Mariusz
@Weronika 04.05.2017 08:48

Weronika?! Czemu wybiórczo zaczepiasz o odpowiedz Pana Cezarego, a nie na przykład Pana Tictaka, którego de facto dobrze znamy i pozdrawiamy :)))) Każdy powinien uczyć się na błędach i jeżeli już ktoś Ci płaci za moderowanie na forum to raczej powinnaś się dowiedzieć dlaczego pracownik pozostał u konkurencji i nie przeszedł pomimotak świetnej propozycji. Niestety, w MP kolorowo nie jest - albo jesteś na topie albo jesteś popychadłem. Błędy na budowie popełniane przez młodą kadrę odbijają się na pensji pracowników, 250-300 godzin w miesiącu to norma i się pytam, gdzie jest PIP??? Zaczynamy prace o 7 rano po całonocnej podróży z drugiego końca polski - a podobno ISO wprowadzamy - i się pytam gdzie jest PRAWDZIWE BHP? Kierownik Projektu z Centrum nie szanuje ludzi, promuje lizusostwo i donosicielstwo - czy ktoś mu coś zrobi, NIE bo ponoć ma zyski na kontraktach - a dla sekty tylko to się liczy :( Może Weronika takie argumenty już są dla Ciebie wystarczające aby się zastanowić!? Pisać można wiele, ale MP jeszcze jest moim chlebodawcą, może będzie lepiej - czekamy wszyscy! Pozdrawiam kierowników - tych rzeczowych i normalnych, a reszcie - cytując Tuwima - nie powiem nawet "Pies Cię je***, bo to mezalians byłby dla psa" Tak, tak - uważacie nas za roboli - ale niektórzy i poezję czytają do poduszki...

ogór

Zgadza się, niektórzy pracownicy sięją ferment na forum ale to ci z góry firmy a nie z dołu. Firmę na forum muszą ładnie zachwalać bo rąk do pracy nie ma a nowi pracownicy nie pędzą do tego dobrobytu drzwiami i oknami mimo że powinni bo na start ludzie z pierwszej łapanki i bez uprawnień dostaną tu stawkę jak niektórzy starzy pracownicy. Dla młodych majstrów bez praktyki i bez pojęcia też mamy wiele miejsc do obsadzenia, zatrudnianie was idzie nam wyjątkowo dobrze. Zgodze się też częściowo z finansowym "spokój w pracy przy mniejszych zarobkach - w średniej firmie (takiej jak MP)" - mniejsze zarobki w menardzie tak ale gdzie ten spokój w pracy? A same wyjazdy, brak życia rodzinnego i człowiek bez żadnej wartości to nie w manardzie a w innych korporacjach? Widzę że w menardzie wiedza = zarobki hehe, a to ciekawe... Szczególnie widać to przy nowych pracownikach. A co finansowy można tu negocjować przy tych "urzędowych" stawkach godzinowych? Ale masz rację z tą "Małą rodziną", wszędzie sami bracia i siostry, wszyscy wszystkich znają...

Sfefin

Czy jest źle czy to tylko upust złości niektórych pracowników? Jak wszędzie tak i w tej firmie znajdzie się kilka osób, które sieją ferment żeby przeszkadzać.

Tictac

Dzięki za wasze opinie. Ułatwiło mi to podjęcie decyzji, że zostaje w Keller. Miałem propozycję przejścia do Menard ale muszę jednak odmówić.

Cezary

MENARD jest moim miejscem pracy od dawna, jestem ogólnie z pracy zadowolony. Branża budowlana jest specyficzna, dodam, że jest czasami trudno ale jak ktoś to lubi.

dla odmiany

.... dla odmiany opinia obecnego pracownika. Rzadko tu bywam ale jak rozumiem większość "optymistycznych" wpisów pochodzi od byłych pracowników. Stare Polskie przysłowie brzmi "Szanuj Szefa swego bo możesz mieć gorszego". Żle się wypowiadacie - czyli trafiliście lepiej i tego wam gratuluję!!! Przysłowie się wam nie spełniło - rozumiem, że o obecnym pracodawcy też się wypowiadacie na GoWork. Przepracowałem w budowlance wiele lat w małych i średnich firmach oraz korporacji. MP jest moim 6 lub 7 pracodawcą. Życie nauczyło mnie, że ta branża jest specyficzną - zależy na czym komu zależy. Jeśli ktoś chce pracować w pobliżu rodzinnego domu to nich zatrudni się w małej (lokalnej) firmie, jeżeli komuś nie przeszkadzają wyjazdy ale ceni sobie spokój w pracy przy mniejszych zarobkach - niech pracuje w średniej firmie (takiej jak MP) a jeżeli komuś zależy tylko na kasie proponuję korporację - duża wypłata, same wyjazdy, brak życia prywatnego i człowiek nie ma żadnej wartości dla innych (nie znasz dnia kiedy cię zwolnią z byle powodu). Wszystkim "optymistom" życzę pracy w korporacji podczas kryzysu w budowlance - ja to przeżyłem i dziękuję za taki niepokój o przyszłość każdego dnia. W trakcie ostatniego kryzysu nie zostałem zwolniony - zacząłem prace na kolejnej budowie (za co do dziś jestem wdzięczny byłemu Pracodawcy - umiał mnie docenić). Wielu moich kolegów i koleżanek nie miało tego szczęścia. Dzisiaj lata doświadczeń pozwalają mi piąć się po szczeblach kariery działu finansowego - w porównaniu do innych firm w Menard "wiedza = zarobki" a nie "wiedza = dodatkowe obowiązki". Jeśli "optymiści" tego nie doświadczyliście - to tylko wasza wina bo słabo negocjowaliście swoje umowy / podwyżki. POZDRAWIAM TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY NIE UMIEJĄ SIĘ ZE MNĄ ZGODZIĆ :) :) :) WIĘCEJ WIARY "OPTYMIŚCI" BO W PRZYSZŁOŚCI MOŻEMY RAZEM PRACOWAĆ :) :) :) BUDOWLANKA TO "MAŁA RODZINA" - WSZYSCY WSZYSTKICH ZNAJĄ !!!

Praktykant

Coś się zmieniło w MP, czy nadal rządzi i miesza "finansowy"? Super sprawa gdy zabrał się za pouczanie projektantów - z Oddziały Centrum od razu odeszli najlepsi! Gratulemy poszanowania pracowników ;)

Domini
@baranek 24.05.2017 12:08
Hahaha. Jakoś nie słyszalem żeby najlepsi projektanci odeszli z oddziału centrum. Według mnie to odeszli Ci, co psuli atmosferę...

Taki jest właśnie szacunek Menard do byłych pracowników - oczernianie, zwalanie winy (bo Go, Jej już nie ma), pokazywanie pseudo wyższości, pojmowanie działań aby były pracownik nie podjął pracy u konkurencji. Tylko zapomina się, ze Ci byli pracownicy przez lata tworzyli firmę, rozwijali ją i dawali z sienbie wszystko! Trzymaj się aza, powodzenia dda

baranek
@Domini 25.05.2017 01:13

Z tego co wiem, to Ci którzy odeszli oczerniają swojego byłego Pracodawcę a nie odwrotnie.

Weronika

@ferdek, dziękuję w takim razie za Twoją opinię.

ferdek
@Weronika 17.03.2017 11:33
@janek, jesteś pracownikiem? Co możesz powiedzieć o pozytywach pracy?

Pozytywy tej pracy? A to są takie? Robisz wszystko za wszysdkich w błocie deszczu albo upale a stafki jak w biedronce na kasie. Jak nie wyrobisz z 300 godzin to nie zarobisz. Bódowy w całym kraju i często co 3 dni jazda na inną. Niektórym białym kaskom tylko układy i kolesiostwo [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] chroni bo dawno już by wylecieli. Fizoli do roboty w firmie jest ze 30 % a reszta białe kaski i biuro. Jeśli nawet kiedyś było tu dobrze to już nie bedzie. dawniej z kelera ludzie przechodzili a teraz co? W drugą stronę będą przechodzic pewnie. I gdzie te pozytywy pytam?

dur
@Weronika 17.03.2017 11:33

Nic

Weronika

@Paweł L., co masz na myśli? Możesz powiedzieć o tym coś więcej?

Paweł

Mam złożyć cv na stanowisko logistyka , słyszałem że to dobra firma. Może ktoś podpowiedzieć jak przebiega rekrutacja? Jakie zarobki wyciąga sie na tym stanowisku ? Jaka jest atmosfera w firmie? Z góry dziękuje.

Paweł L.

Nie polecam... O wszystko trzeba walczyć, brak rodzinnej atmosfery :(

Pawik

Mam rozmowę rekrutacyjną na stanowisko spawacza i mam pytanie. Jak przebiega sama rozmowa? Na jakie zarobki mogę liczyć?

wujek

janek
@wujek 08.12.2016 19:38
Nepotyzm i kolesiostwo.

Opinie w 100% słuszna. Nic dodać nic ująć.

jelooo
@wujek 08.12.2016 19:38

Prawda. Panu trzeba polać

3ed

@idoen no to zazwyczaj wlasnie idzie w parze..teraz widze ze spawaczy- ślusarzy poszukuja do pracy wazna jest umiejętność samodzielnego wykonania prostych konstrukcji stalowych według rysunków technicznych staranność i dokładność

Benek

Witam Panowie.Czy ktoś mógłby mi powiedzieć od jakich stawek zaczyna się w Menardzie pracę jako operator pompy,koparki,ładowarki czy palownicy i jak wygląda socjal? Pozdrawiam

yxi

Gienio a coś Ty jest za figura ? (usunięte przez administratora)

Jaco

Jakis czas temu byłem na rozmowie w Menard na stanowisko majstra budowy. Troche byłem zaskoczony bo rekrutujący, (usunięte przez administratora) udaje ze sie zna na sprzęcie i maszynach ale niestety, niewiedza az wychodziła uszami. (usunięte przez administratora) I jeszcze ta propozycja, majster za pare groszy. Na szczęście znalazłem prace w duńskiej konkurencji, lepsze zarobki i atmosfera wydaje mi sie bardziej ludzka, (usunięte przez administratora)

xd

Awans??? Pewnie... musisz mieć bajere i nawijać dobrze makaron na uszy... Jestes pompiarzem(bez pojęcia) ale masz bajere i kierownik promuje cię na majstra... Hehehe wszystcy wiedza o kim mowa... Stajesz sie pseudo majstrem i jestes nim niby na budowie w malborku dajesz ciala (po raz kolejny) i w nagrodę po raz kolejny jedziesz do Niemiec... Moze jakas rotacja??? Dobre są tez smartfony dla GRUPY 1 i GRUPY 2 :) mamy 7 Grudnia panowie a nie mamy ubrań zimowych... Toć to szok ale metry trzeba robić i nie żadko ponadnadgodziny...

Pan D*****

Jola, a w jakim dziale pracujesz że tyle wiesz o strukturze firmy Menard?

rd

Byłem u nich na rozmowie i trochę mnie rozbroili. kazali sami mi dzwonić się dowiadywać. Cóż jeżeli to taka duża firma a na przysłowiowy jeden telefon ich nie stać żeby oddzwonić i poinformować o wyniku rekrutacji to jest to conajmniej niestosowne. lepiej że nie pracuje dla nich bo jeśli jest takie podejście do człowieka to dziękuję. cenie sobie swoje zdrowie psychiczne.

Pan D*****

Po wielkiej propagandzie sprzed kilku miesięcy nie ma śladu.. Znowu zabiera się dojazdówki i ucina delegacje za śniadania. I co "gosik" daje grupa Soiletanche Freyssinet, jak i tak operatorzy są niepewni swojego losu. A dyrekcja zamiast zająć się rozwiazywaniem PRAWDZIWY|CH problemów, szuka dziury w całym.... Żenada... A szansę rozwoju ma ten kto jest "mierny ale wierny"!

Nikt ważny

Prawda jest taka że na rynku pracy niewiele jest firm które dają możliwośći rozwoju zawodowego i finansowego,Menard należy do tych niewielu firm.Pisze to bo zwiedziłem pare firm w poszukiwaniu lepszej pracy,finansów i podejścia do pracownika.Otóż bardzo niemile się zaskoczyłem ,wszędzie płacą grosze,żadnych szkoleń,żadnych dodatkowych kursów a wymagania jakby Ci płacili minimum z 6 tys...i te przedmiotowe podejśćie do człowieka....Menard teraz zlikwidował bank godzin ,co daje duży plus,mogli by jeszcze zmienić te stawki z 10+10 na normalne 20 zł,wtedy i nadgodziny by były normalnie płacone,ale i tak w porównaniu do firm typu Skanska,Strabag itd...to Menard naprawdę jest dobrą firmą...

Operator P****

(usunięte przez administratora) Do wszystkich nowych pracownikow: Menard nie jest złą firmą, mozna dość dobrze zarobić i wiele sie nauczyć, ale trzeba uważać bo kilka osób psuje cała atmosferę nie mając zbyt wiele wiedzy technicznej! Spotkania firmowe to porażka i sianie propagandy, tylko na tych w styczniu jest ciekawie, kto był ten wie o co chodzi hehe...

zdzichu

Rekrutacja a ty zawsze sprawdzasz formularze rekrutacyjne firm z twojej okolicy czy tylko wtedy kiedy w menardzie brakuje ludzi do pracy?? Ciekawy tez jestem kto usuwa prawdziwe opinie o firmie z tego forum? (usunięte przez administratora) Po co nam forum gdzie są tylko opinie pisane przez biuro??

:-) :-) :-) :-) :-)

Nie czas na narzekanie trzeba tez dac cos od siebie a nie zwalac na innych

nowy

popieram,prawda!

Mirko

Orientuje się ktoś jak tam budowy na ten rok ?Bo narazie to Lipa,miało być pare fajnych budów pod drogi i narazie cisza.....

xgy

Firma plywa w kasie, ale ludzią nie dadzą zarobic... 3500 za poświęcony czas firmie to trochę za Malo... My przecież zyjemy ta firma oddajemy swój cenny czas który niestety szybko przemija... Polecam prace u kierownika centrum da sie zarobic, wysilek jaki sie wklada w prace jest przez niego bardzo dobrze wynagrodzony... Nie rozumie tez czemu u jednego sie da a u drugiego nie albo ze u jednego jest śniadanie obiad i kolacja a u drugiego nie? Jak glownie to ma miejsce na południu zostajesz na weekend w hotelu bo masz za daleko żeby wracac do domu to nie masz nawet śniadania nie wspominajac o obiedzie... Poludnie jest ogólnie najgorsze bo kierownicy cwaniacy jak jestes na budowie to jestes wporzadku a tylko wyjdziesz za bramę to "wkoncu pojechaly te nieroby" obiecują kilometrowke itd( jak sie u nich jest) a potem nic nie ma... Dzwonisz do nich o godziny czy żeby zapytac o cokolwiek to jest arogandzki... Ogólnie śmieją sie z wszystkich tylko oni znaja sie na robocie itd wiele wiele moglbym tak wymieniac wiec POLUDNIE odradzam 100%... Centrum w miarę ok... O północ oprucz tego ze jest kilku inz. Nieogarniętych do których dzwonisz a maja ciebie gdzieś.. (W) to ok, da sie zarobic socjal w firmie ogólnie ok ubrania są pelen zus...

Teraz by sie przydalo dźwignąć kazdemu po minimum 2zl podniesc kilometrowke do 0,8 bo za 3500 w delegacji to trochę lipa... Jesc nie dadza kupujesz za swoje ucinają co mozliwe, kup paliwo... Dzięki Panie J. I panie D.

Martin

Panowie, panowie.....Większych głupot dawno sie czytałem. Po pierwsze, jak w każdej firmie trzeba pracować, a zawsze znajdzie sie grupa narzekaczy którzy niewiele robiąc chcieliby zarabiać miliony: przykładów można podać tyle ze palców u rak by zabrakło ( tak tak Panie J. Panie P. Itd.) Sam pracuje ponad 5 lat, lekko nie jest ale wynagrodzenia są całkiem ok, wypłata około 3500 - 4000 na rękę, do tego premia kwartalna, czasami 1000 a czasami 3000, bony na święta min. 1000 do tego delegacje kilka stowek. Zdarza sie ze czasami trafia sie jakiś INZ idiota, tak chyba jest wszędzie. Ogólnie polecam, a jak ktoś ma jakieś zarzuty to niech idzie z nimi do prezesa!

Zostaw opinię o MENARD POLSKA Sp.zoo - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MENARD POLSKA Sp.zoo