Opinie o Grupa TOBI w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Grupa TOBI. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Grupa TOBI o rekrutacji.

Branże: Wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa TOBI w Bielsko-Biała

Olek

Dno

Agnieszka
@Olek

Bardzo Cię proszę, żebyś rozwinął swój komentarz. Póki co ciężko się zorientować, co dokładnie masz na myśli. Dlaczego masz taką opinię o pracy w Firma Tobi? Jeżeli uargumentujesz swój wpis, będzie to istotna wskazówka dla zainteresowanych użytkowników. A może przy okazji uda Ci się znaleźć również jakieś pozytywne strony zatrudnienia w tym miejscu?

Narkoman

Nie polecam pracy w tej firmie bardzo słabe wynagrodzenie. Wszyscy z ambicjami dawno tam nie pracuja... Juz teraz firmy z okolicy placa srednio 1000zl wiecej za mniej dni spedzonych w trasie...

Agnieszka
@Narkoman

A jak oceniasz atmosferę panującą w Firma Tobi Tomasz Wieczorek? Jest to aspekt, który ma olbrzymi wpływ na satysfakcję z pracy. Wiele osób przed wysłaniem CV chciałoby wiedzieć, jakie realia może napotkać. Twoja opinia może być dla nich bardzo pomocna.

Gruby

Pracuję w Tobi od 4 lat. Zastanawiam się skąd biorą się tacy ludzie i takie brednie wypisują. Jeśli chodzi o kasę to na co byłem umówiony na początku to teraz mam dużo więcej. Jeśli chodzi o pracę to wiadomo ,że za leżenie nigdzie nie płacą, może nie jest lekko, ale jakoś ciężko też nie jest. Praca zgodna z przepisami tacho. Jeśli chodzi o samochody to jeździmy głównie nowymi pojazdami które są serisowane na bieżąco. W 100% mogę polecić tego pracodawcę.

@Gruby

Pracujesz 4 lata czyli zarabiasz 40 wyjściowej + 4 stazowego + 2 wyżebrałeś czyli 46€ ulala gruby hajs trzepiesz

@Szczęśliwy

Co Cię obchodzi moja wypłata?Za uczciwą pracę dostaje godna wypłatę.Od jakiegoś czasu został wprowadzony system premiowania i większość z nas ta kasę dostaje. Jeśli bym nawet miał 70 € dniówkę to i tak Ci nie powiem bo to moja sprawa.Jestem zadowolony

@Gruby

70€ haha nie musisz mi nic mówić pewnie ze to twoja sprawa ale fakt jest taki że nawet 50 nie masz!!! Mniejsza o stawkę. Dla ciebie to godna zapłata ok dla mnie nie. Premia jest ale punktów w książce ile jest żeby ją dostać? No i terminy wypłat delegacji bez terminu, zdarza się tak że przyjedziesz w nieodpowiedni dzień, wyjedziesz też w złym dla ciebie dniu i wypłatę odbierzesz w kolejnym miesiącu. Jeśli twój nick to nie zmyła i pracujesz 4lata to pozdrawiam Cie Pawełku

@Szczęśliwy

Tomuś pizdo już przestań (usunięte przez administratora) głupoty.I nie mam na imię Paweł leszczyku z zadupia

@Gruby

Gruby co ty tak ciśnienia nie trzymasz?Kultura ci obca widzę no cóż inni ocenią. Dlaczego tak brzydko do mnie mówisz i mnie obrażasz? A co niby mówię takiego? Forum jest z myślą o ludziach którzy myślą o zatrudnieniu się u pana Tomka a twoje racjonalne fakty ograniczają się do Jazdy zgodnie z tachografów Nowe samochody a reszta twoich argumentów to jaka? "mam dużo więcej niż się umawiałem... za leżenie nigdzie nie płacą może lekko nie jest ale ciężko też nie" ehh... Fakty i konkrety a nie ze tobie pasuje możesz w rzeczywistości być właścicielem, dyrektorem, kierownikiem i wiadomo że potrzeba pracowników więc wszelkie brednie będą wypisywać aby tylko kogoś zainteresować. - kierunki to Anglia,Belgia,Holandia,Francja,Szwecja,Włochy -W większości wyjazd i powrót(parę robót w kółkach) -Z Anglii przeważnie przerzut na kontynent i do domu -Większość weekendów w trasie (powrót w piątek nie znaczy że na weekend będzie się w domu) -45h w domu (często z zegarkiem w ręku),po 9h też można jechać -zdarza się że po zjeździe trzeba jeszcze komuś rozładować/załadować auto -większość stałych robót -samochody to praktycznie same MAN-Y -podstawa wypłacana 10-ego -delegacje do końca miesiąca ( nie znaczy że nie może być wcześniej, w grudniu co niektórzy dostali między świętami) -stawki niby uzależnione od stażu ale faktycznie to nie idzie w parze ale 5500-6000 przy 20-21 dniowkach(faktycznie jesteś w trasie 24-25 wynika to z tego że dobę liczą od godz wyjazdu do godz powrotu dzięki temu tydzień ma 6dni -Są 4 widełki delegacji 1/4,1/2,3/4, i pełna dieta To tak co mi do głowy przyszło o atmosferze i podejściu do pracownika nie wypowiadam się. Zwolnilem się ponieważ niakceptowalny był dla mnie późny,bliżej nieokreślony termin wypłat i niegodna dla mnie wysokość diet

Prawda boli
@Szczęśliwy

@Szcześliwy napisałes szczera prawde na temat firmy NIE POLECAM NISKIE ZAROBKI. CHYBA NAJGORSZA FIRMA Z OKOLIC BB

SEBO_DRIVER
@Gruby

Serwisowane na bieząco ??? Przez kogo ? Wielkiego (usunięte przez administratora) i bande nieudaczników udających mechaników ?, pierwszy raz w życiu usłyszałem od pseudomechanika : znajdz mi przyczynę to naprawię", dlaczego serwis nie prowadzi napraw aut osób trzecich ? bo gwarancja do wyjazdu z hali od bramy już powrót na reklamacje, to wy kierowcy(usunięte przez administratora) na tą bande nieudaczników zwiących się mechanikami a na deser usłyszysz od (usunięte przez administratora) że masz obciążenie za jakieś uszkodzenie auta, ale powiem szczerze(usunięte przez administratora) może se (usunięte przez administratora) zwanym (usunięte przez administratora) a nie obciążyć kierowce za cokolwiek, jedyną instytucją która ma takie prawo jest Sąd ...

SEBO_DRIVER
@Szczęśliwy

Szczęśliwy tu masz rację diety to jakaś jałmużna a nie godna stawka, na pieniądze czekam już 1,5 tyg i do tej pory nawet się nie odezwali z łaski że ktoś wysłał czy nie ...

Karawela

Nie polecam tego pracodawcy, wyplaty nie terminowo, o podejsciu spedytorow do kierowcow nie wspomne.

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Grupa TOBI? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Pomocnik
Jarosław

Nie polecam

@Dablju Drogi Użytkowniku, darujmy sobie złośliwe komentarze na temat tego co, czy w jaki sposób piszą inni. Zamiast tego, chciałabym Cię zachęcić, abyś napisał o tym, jak przebiegała Twoja współpraca z firmą Tobi Tomasz Wieczorek. Nie róbmy w wątku niepotrzebnego bałaganu, aby inni, zainteresowani pracą w tej firmie użytkownicy, mogli znaleźć konkretne informacje.

KIEROWCA TOBI

Witam kolegów po fachu. Ja mam zgoła inne wrażenia niż poprzednicy. Fakt roboty jest od groma i czasem jest nerwowo ale za każda wykonana prace dostajesz kasę tak jak się należy. Wypłaty są takie jak u wszystkich czyli u jednych masz niższa podstawę ale za to dniówki większe, u drogich podstawę większą a dniówki mniejsze tak czy siak na jedno wychodzi. Co do umów to mam umowę na czas nie określony jak większość kierowców. Pytanie: czemu nie wszyscy mają takie umowy ? może dla tego że większość nowych kierowców nie umie dojechać do Zgorzelca. Ja się nad tym nie zastanawiam bo szkoda czasu, z tego co wiem po trzech miesiąca jak się sprawdzisz i pokarzesz co potrafisz to z niczym nie ma problemu.

Dablju
@KIEROWCA TOBI

Ty potrafisz poprawnie pisać " pokazesz" a o jeżdzeniu i dobrej atmosferze w firmie piszesz ....

@Rozmaryn, moim zadaniem jest uzyskiwanie konkretnych informacji na forum, gdzie inni poszukują pracy, być może też w Firma Tobi Tomasz Wieczorek. Dlatego ważne jest, żeby dodając komentarz zamieszczać prawdziwe informacje, które być może przyswajają inni.

@Rozmaryn a skąd wiesz, że @Kolo ma dokładnie to samo do powiedzenia, co @Chowak? Każdy z nas jest inny i powody wydawania osobistych opinii tak samo. Dla osób, które nie pracują w Firma Tobi Tomasz Wieczorek wielość opinii opartych na konkretnych informacjach jest naprawdę ważna.

Rozmaryn
@Ewa

Skad wiem? Bo czytam ze zrozumieniem... "Dziad Trans" takiego slowa uzyl @Kolo czyli potocznie nazywana firma transportowa w ktorej placi sie niskie wynagrodzenie za wykonana prace... Ps. Ewa ciekawa masz prace tak pozatym haha

Na Sucho

Nie polecam

@Kolo, mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Trochę ją rozbudować? Dlaczego nie polecasz pracy w Tobi? Jakie czynniki wpływają na to, że pracuje bądź pracowało się Tobie tam źle? Czy widzisz jakiekolwiek szanse na to, by praca tam z czasem stała się atrakcyjniejsza?

Rozmaryn
@Ewa

Po co to glupie pytanie? Przeczytaj co napisal @Chowak i wszystko w temacie...

Bolo

W każdej firmie zdarzają się gorsze okresy. Ale może są inne powody rotacji, nie związane z firmą?

Art
@Bolo

Tylko że tutaj od dłuższego czasu jest gorszy okres a wręcz co miesiąc jest coraz gorzej.Nawet Ukraińcy nie chcą tu pracowac. A w te inne powody nie wierz!! Oficjalne powody rezygnacji jakie podają kierowcy mijają się z rzeczywistością. Prawda jest taka że każdy ucieka bo zarobki bardzo słabe, większość weekendów w trasie, brak konkretnej daty wypłaty delegacji, niewolnicze podejście spedytorow do kierowców... No cóż dobrze to już tu było czas uciekać.

Sławek

Pracuję w tej firmie prawie 9 lat czyli należę do tzw. "starej ekipy " , bynajmniej nikomu nie muszę " dupki lizać " . Praca jak każda inna, trasa czasem na luzie a czasem trzeba zapieprzać, zależy jak się trafi. Może rzeczywiście nie jest tak kolorowo jak przedstawiają to na początku ale jeśli ktoś robi robotę ta jak trzeba to nie ma źle. Niestety przychodzą kierowcy którzy Europę znają tylko z nawigacji i myślą, że praca w transporcie międzynarodowym polega na systemie trzy dni w trasie i tydzień w domu a zarobek min. 5000 . Tak niestety nie jest. A powyższe posty są (że tak się wyrażę) gówno warte, bo jeżeli ktoś twierdzi że pisze prawdę to niech ma odwagę się pod tym podpisać, choćby imieniem a nie nickiem.

Roman
@Sławek

Witam koledzy, ostatnio otrzymałem kategorię licencji kierowcy CE. Zaoferowano mi pracę w TOBI. Interesuje mnie, jaka forma płatności działa w firmie: stawka + dieta,% frachtu lub kilometr. I ile kierowca CE zarabia średnio na firmy TOBI.

Mariusz
@Roman

Dieta 40€ + podstawa z każdym przepracowanym rokiem 1€ więcej (czyli za 10lat będziesz miał wmiare stawkę) 12-14 tys km w miesiącu Głównie Anglia powrót z przerzutem wychodzi 8-12dni wracasz 45h z zegarkiem i wypad.Kurs euro widzimisię oszukiwanie na dniowkach.Weekendy w trasie.Traktownie dno. Nawet na przyuczenie nie polecam bo ta stawka to wyzysk i śmiech żadnych dodatków żadnych premii. 40€x23dni(faktycznie 26dni)x4,25=3910 Idź lepiej na skład budowlany jeździć bo u tobiego nie zarobisz

Były tobi
@Sławek

I co Sławku taka porządna i uczciwa firma a ty ją porzuciłeś po tylu latach. Taki sarkazm z mojej strony ale jesteś kolejna osoba która przejrzała na oczy ze człowiek nic tu nie znaczy nawet tak zasłużony dla firmy jak ty. To przykre ale niestety prawdziwe. Dla normalnych i ambitnych którzy zostali przejrzycie na oczy i Ewakuujcie się póki czas bo może się niedługo okazać że bez wypłaty pojdziecie

Dres
@Były tobi

Jeżeli odchodzi jeden z najstarszych pracowników to o czymś to świadczy!!!!!!!!!!!!

TJ

"wynagrodzenie od 2000 do 3000zł" fikłem z fotela pod dywan :DDDDDDDDDDDD

Chowak

NIE POLECAM 40 e dieta srednia pensja na poziomie 5000 5300 Bardzo czesto wyjazdy w weekend...W okolicy mozna lepiej zarobic.Dobra kase zarobicie jak bedziecie tam pracowac 5 7 lat no co rok 1e do gory...

elwis
@Chowak

A gdzie np można lepiej zarobić w okolicy Kolego?

TJ
@elwis

NIGDZIE :D jak się wjeżdża do BB widać BIEDĘ gołym okiem,WSZYSCY zapie....pracują za najniższa krajowa firmy ledwo przędzą a taki BIEDNY pracodawca "Tobi" robi co może zapewne mieszkając w bloku na 40m2 jeżdżąc punto na kredycie :D

zniesmaczona

zaczęłam przygodę od dostania wysypki na dłoniach ( koszt 300 zl za wyleczenie) bo biurko było przecierane najtańszym płynem albo innym syfem; w żadnej pracy mi się to jeszcze nie zdarzyło. Otoczenie biura śmierdzi- jak można kazać ludziom pracować obok wysypiska. Płace- jakieś krętactwo - płacą zus od najniższej , w kasie odbiera sie "resztę" jeszcze właściciel reklamuje na rozmowie że można sobie dorobic w weekendy. to wszystko śmiechu warte jeśli pomyślę, że w aktualnej pracy zarabiam 2 krotnie więcej bez weekendów i zusy mam płacone od calości. Dla przyszej księgowej poinformuje że nie tylko będzie sprzątała konta od 2014 roku - jakaś abstrakcja żeby był taki burdel na kontach????????? nigdy mnie to wcześniej nie spotkało, ale i do obowiazków bedzie dzwonienie po klientach kilkukrotne(około 100 także zagranicznych!!!) i upominanie się o kase , a także odbieranie telefonów i wysłuchiwanie kur.... i innych obelg od tych co im nie zaplacono. A i na pocztę też dobrze iśc, oczywiście nie zostanie ta kasa Ci zwrócona, jak i częśc pensji. Abstrakcja że takie coś w o©ole funkcjonuje, od razu można ic do inspekcji pracy zgłosić.

zbyszko

"ale jeśli ktoś robi robotę ta jak trzeba to nie ma źle." Obojętnie jak robisz, na ile sobie pozwolisz tak masz. To nie jest miejsce dla uczciwych, sumiennych ludzi. Ty dostajesz te 50 euro diety plus premie, drugi 40-42euro i o premiach tylko słyszał. Kurs euro z gumy. I robote masz taka na jaka sobie pozwolisz. Cham i cwaniak nie jeździ ciągle po nocach, nie siedzi w podwójnej obsadzie, co trasa z innym kierowca "szybkiego strzała" po kilkanaście dni i nie musi polowie firmy ładować i zrzucać aut po bielsku jak mu jakieś godziny zostaną na tacho. Tak tu jest i z tego powodu się niejeden ogarnięty chłopak zwolnił. Polecam młodym zdobyć doświadczenie w takich firmach jak ta. Poskaczą po autach, pojeżdżą po różnych krajach, poladuja przeróżnych ładunków i tyle ich widzieli

Jak dwa posty wyzej, omijac z daleka firme, trzymaja stara ekipe bo ktos robic na nich musi, nowych traktuja jak scierwo i na dzien dobry maja Cie za zlodzieja. Nie polecam!!!

oldtom

omijać z daleka, złocą każdego na kazdym kroku pod byle pretekstem, tylko stara ekipa dobrze sie trzyma i maja na nich wzgledy bo wiadomo ze dupke lizac trzeba.

Swierzak

Rozwin swoja wypowiedz bo szukam wlasnie pracy a mam do nich niedaleko i sie zastanawialem

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa TOBI - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Grupa TOBI?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa TOBI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa TOBI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grupa TOBI
1.9/5 Na podstawie 156 ocen.

Grupa TOBI