Fortum Marketing And Sales Polska S.A.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Fortum Marketing And Sales Polska S.A.

Love krove

Zdziwiły mnie faktura od Tauronu i od Fortum ale oszczedzam 450 zł wiec przezyje. Zdecydowanie Polecam

klient

Unikajcie fortum to (usunięte przez administratora) żerujący na starszych osobach i chodzących po domach.Teraz prąd płace 3 razydrożej niz w Tauronie.Zgłosiłam to do prokuratury.

Czytelnik

Poprawka- 10.01.2021r

Czytelnik

Drodzy "Panowie" piszący komentarze dnia 10.01.2020 opiewające firmę w same superlatywy- mogliście się choć trochę postarać i nie pisać tych 10 pseudo pozytywnych komentarzy jednego dnia. Mało naturalnie to wygląda. Klienci się zdzwonili i postanowili wrzucić hurtem opinie? Wątpię. W ten sposób nie poprawia się wizerunku firmy.

Przedstawiciel Handlowy

Osoba rekrutująca od początku nie budziła zaufania, zachowywała się bardzo nonszalancko. "Kilka" rozmów mam już za sobą i nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do kandydata. Rozmowa tylko w jedną stronę - rekruter ma swoje racje i kompletnie ignoruje co się do niego mówi. Na rozmowie dowiesz się, że najważniejsze dla Ciebie są pieniądze - nie ważne jakie masz zdanie na ten temat. Po prezentacji jak wygląda praca (tutaj tylko zarys) i ile to nie zarobisz w firmie (tutaj za to cały wywód: Panie tu się zarabia 10.000 zł i więcej jak się chce) czas na Twoje pytania. Uwaga to podstęp! Tak naprawdę to rekruter nie chce żadnych pytań. Odpowiada zdawkowo, kompletnie nie na temat albo nie odpowiada W OGÓLE. Tak! gdy pytanie się nie podoba (wytknięcie błędu logicznego) Pan potrafił patrzyć się pusto przed siebie lub na Ciebie i sprawę przemilczeć. Chcesz się dowiedzieć więcej - wszystkiego dowiesz się w pracy. Nie próbuj wyciągnąć tego od pana z rekrutacji, bo staje się bardzo drażliwy i wyraźnie dłuży mu się ta rozmowa. W tym miejscu się poddałem i zrezygnowałem. Rozmowa jednak nie była bezowocna jak widzę, gdyż ze strony zniknęło wiele nieprzychylnych komentarzy i diametralnie podskoczyła ocena pracodawcy. Pozdrawiam. :)

Takie jak wszędzie + czemu pieniądze są najważniejsze? (jeżeli uważasz inaczej, rekruter Cię naprostuje)

niunio

Odradzam jakikolwiek kontakt z Fortum!!!!! W lipcu 2018 zostałem "podłączony" do gazu miejskiego i postanowiłem w internecie poszukać Firmy , która za mnie ( jestem leniem ) załatwi wszystkie formalności tzn. wyszuka dostawcy , załatwi papierologię itp. Fortum zgłsiło sie jako pierwsze ( i jedyne )Zwróciłem się do nich się ( telefonicznie ) z zapytaniem i "sie zaczeło" .Zostałem zasypany mailami , cudownymi ofertami , obietnicami błyskawicznego załatwienia spraw.....Cudo , leżę sobie w domu a Fortum wszystko załatwia.....natychmiast dostałem maila z drukiem Umowy.....jak jaki głupi podpisałem ......i wyszło szydło z worka , czyli prawdziwa twarz Fortum . Przez trzy tygodnie - po moich mailowych zapytaniach o postęp - dosyłałem po raz kolejny , wysłane za pierwszym razem , dokumenty . Odpowiedź Fortum była jedna : Dostawca jeszcze nie zweryfikował dokumentów !?!? . Po pięciu tygodnia oczekiwań , udałem osobiście do PSG Grodzisk Mazowiecki ( dostawca wybrany przez Fortum ) gdzie okazało się , że Fortum nie wysłało części moich dokumentów . Podałem swoje dane m, za dwa dn i przyjechali Fachowcy z Grodziska , zainstalowali licznik i włączyli kurek . Odczekałem jeszcze jeden dzień , zagotowałem na gazie "miejskim" wodę na kawę i zadzwoniłem po raz n-ty do Fortum z zapytaniem jak wygląda moja sprawa . Odpowiedź.........." dostawca jeszcze nie rozpatrzył Pana sprawy , nie zweryfikował dokumentów i musi Pan jeszcze czekać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Nie wiem , śmiać się czy płakać ?. Ale rachunek ( szacunkowy za listopad i grudzień 2018 ) dostałem błyskawicznie . Jest już czwarty styczeń 2019 i nadal nie wiem co z dalszymi rachunkami . Zgodnie z Umową odczytów licznika ma dokonywać ktoś od Nich . Póki co , dostałem SMS'a (nie wiem od kogo) żeby sam sobie odczytywał licznik !!!!!!!!!!!! Omijajcie Fortum z daleka . Łapia klienta , otumanią zasypią obietnicami bez pokrycia , a okazuje się , że wszystko musisz sobie sam . Fortum mamiło mnie obietnicami prawie dwa miesiące , a ja sam załatwiłem sprawę sam , przy jednej wizycie u Dostawcy gazu - ale Umowy z Fortum juz zerwać nie mogę !!!!!!! NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to ja
@niunio

Widocznie Fotrum wysłało dokumenty w celu weryfikacji do IPN

@niunio

Bzdura, opinia konkurencji, jak widzę to każda firma jest nie fair, dlatego wiem że jedni piszą na każdego

@Marcin

Firma ma duży potencjał dzięki temu że dba o klienta. Wszystkie uwagi rozpatrywane są bardzo szybko. Nie czekałem nigdy dłużej niż 7 dni na wyjaśnienie jakiegoś problemu.

szpaku

Dziś odwiedziła mnie Pani z Fortum i już na samym początku wciska mi kity. Pytam czy Pani reprezentuje firme PGNIG a Pani na to że też oczywiście! Że niby czegoś nie odesłłem i Pani przyszła poprawić moje błędy że wszystko załatwimy szybciutko i potrwa to Parę minut. Ponieważ przez lata pracowałem na zasadzie zawierania umów z klientem u klienta wiec nie skreślam absolutnie "akwizytorów " na wejściu , a może mają coś ciekawego do powiedzenia?. Zapraszam wiec Panią do środka a Pani dalej brnie z kitami wiec mówię Proszę Pani zostawmy marketing niech Pani powie o co chodzi co mogę zyskać i po co te przedługie wstępy - a no po to że będę płacił 10 % mniej przez 4 lata i na pewno nie wzrośnie mi cena za gaz tak jak mówią w TV, i Pani mi dje na to gwarancję . Ale skoro sam załatwiałem umowy z klientami (podkreślam że NIE w firmie FORTUM) wiec proszę Panią o te gwarancje na piśmie że chciałbym na ten temat cośkolwiek przeczytać . Pani wyjęła umowę z FOrtum i daje mi do poczytania drobne druczki i kilka stron A4 - poprosiłem aby mi pokazała gdzie jest to napisane bo szkoda czasu . No i pokazała mi - oferta promocyjna 6 miesiecy zniżki 10% a potem cena zgodna z aktualnymi cenami na rynku- pytam gdzie te 4 lata bez zmian - no ale okazało się że Pani tego nie doczytała bo jest dopiero młodą przedstawicielką . Dowiedziałem się że akwizytoruje (:-() dla Fortum a są przedstawicielami PGNIG -(tak mówiła na początku) - bo sprzedają gaz PGNIG :-))) kupując go na giełdzie tak samo jak ORANGE. Płenta. miałem Panią wyrzucić bo od początku sprzedawała oprócz gazu same kity ale z uwagi na moja kulturę osobistą po prostu Pani podziękowałem. Swoją drogą jak to jest że firmy nie potrafią sprzedawać czegoś uczciwie na rynku wielkiej konkurencji ?? Jak sie potem nie dziwić że ludzie nie lubią akwizytorów i dlaczego tym swoim ludziom robią takie pranie mózgów aby zrobić umowę i oszukać klienta. To ma krótkie nogi !

Damian76
@szpaku

Wypłaty nie idą tak szybko w górę jak ceny energii. Dlatego zmieniłem operatora na tego, który zaoferuje ciut niższe ceny. Skoczyło na tym że zdecydowałem się na Fortum. W ciągu jednego dnia załatwiłem wszystkie formalności i cieszę się od 4 miesięcy niższymi rachunkami za prąd.

Misiek

jako pracownik z ponad 3letnim stażem pragnę podzielić się z Państwem moim doświadczeniem we współpracy z Fortum czytam te wszystkie wypociny o oszukiwaniu klientów indywidualnych , o akwizycji w domach klientów , o oszukanych starszych osobach - co za bzdura - Fortum oferuje swoje usługi i produkty tylko dla biznesu !!!! zarobki w podstawie to min. 4000zł bardzo wysoki system wynagrodzeń prowizyjnych , szkolenia , zjazdy , integracja dla najlepszych nagrody , zazwyczaj w postaci wycieczek zagranicznych - osobiscie zaliczyłem Ukrainę , Gruzję , Portugalię , Islandię

prawie klient
@Misiek

Szanowny Miśku rozumiem że każda sroka chwali swój ogon lecz proszę nie rozwalaj mi zwieraczy że tak cudowna firma i nie jesteście domokrążcami. Jesteście zwykłymi AKWIZYTORAMI i naciągaczami. Dziś w sobotę 03.08.2019 godz. 16,00 jeden z waszych kolegów zapukał do drzwi mojej teściowej i tak jej mieszał w głowie to prądem to gazem, chciał faktury z PGNiG i oczywiście posługiwał się ulotką URE i co?? Na pierwszym planie jego wielkiej teczki plik pism z wielkim logo PGNiG. Na całe szczęście niechcący byłem świadkiem tego wkręcania. Wziąłem od Pana dane i zgłoszę to do odpowiednich instytucji bo wszyscy powinni wiedzieć, że nie wolno chodzić firmom po mieszkaniach. Więc bardzo proszę nie pisz jaka to wspaniała firma bo poprostu lejesz wodę, aż się z butów wylewa.

@Misiek

Wytłumaczę Ci jak działają firmy bo widzę że małą wiedzę posiadasz na ten temat. Ogromne firmy typu UPC, Netia oraz wiele wiele innych w tym Fortum posiada działy gdzie obsługuje klientów biznesowych czyli B2B i klientów indywidualnych czyli B2C. Klientami indywidualnymi zajmują się firmy partnerskie (Konin, Szczecin,Łódź,Kielce,Rzeszów) i sprzedaja wasz produkt Fortum przy czym sprzedażą tego nie można nazwać a naciąganiem biednych ludzi i czystą akwizycją :)

Menago
@prawie klient

@prawie klient - zamiast pisać bzdury tutaj wziąłbyś się chłopie do roboty Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę , że konkurencja nie śpi , ale wypisywanie głupot n/t Fortum tutaj nie pozwoli Ci zrealizować planu sprzedażowego w Twojej Firmie

Menago
@Szczery

Dzięki , że wytłumaczyłeś Zawsze to extra posłuchać kogoś mądrzejszego ???????? żenada

Pablo
@Misiek

Gdyby była chociażby 2500 zł podstawy to bym nie uciekła. Pracownik ponosi jedynie straty w postaci paliwa, większej kwoty za telefon, swojego czasu. NIE MA PODSTAWY!

Kazik
@Misiek

Zdecydowanie na plus. Sprawdzalem różne oferty i zawsze czegoś mi brakowało. Tutaj dzięki gwarancji niezmienności cen przez dwa lata jestem na lekkim plusie.

blablucha

Witam, jestem po "dniu próbnym" w firmie Fortum. Pierwszy raz zdecydwałam się na wystawienie opinii na taki temat gdziekolwiek w Internecie niestety zmotywowana bardzo negatywnymi pobudkami, ale do rzeczy... Obiecany na rozmowie kwalifikacyjnej dzień próbny w biurze pod okiem wyrozumiałego i otwartego opiekuna zmienił się w 6 godzinny maraton oglądania melin i brzuchów piwnych typowego "Zdzicha" spod bloczku z tanim "szlugiem" w jednej a spirytusem w drugiej dłoni. Jeszcze nigdy nie musiałam szorować się pod prysznicem trzykrotnie zdzierając wręcz z siebie skórę i tyle razy samo prać WSZYSTKIE dosłownie wszystkie ubrania (włącznie z torebką) po dniu spędzonym "w pracy". Zapach tych miejsc został mi w nosie chyba do dziś. Owszem, nie miałabym o to pretensji poza tym to wybór tych ludzi u których byłam w jakich warunkach mieszkają i wcale nie chcę tego oceniać w kategoriach złe/dobre ale nie sądziłam że tak będzie wyglądał mój dzień próbny, bo nie zapominajmy że to był DZIEŃ PRÓBNY ponieważ nie było o tym ani słowa! W umowie o dzień próbny również zero informacji na ten temat. Chyba nigdy nie czułam takiego przerażenia i obrzydzenia jednocześnie. Nie było opcji że nie wchodzimy do jakiegoś mieszkania, nawet jeśli był wyczuwalny alkohol , czy było widoczne agresywne wręcz nastawianie ze strony osoby otwierającej nam drzwi bo przecież trzeba pozyskać klientów (których notabene mieliśmy pozyskiwać telefonicznie lub w trakcie spotkań indywidualnych W BIURZE w siedzibie regionalnej w Szczecinie). Można oczywiście powiedzieć po co wsiadałam do auta, szkoda tylko że była mowa o "drugim biurze" tylko niestety kiedy zorientowałam się że to czysta mistyfikacja dawno już byłam poza Szczecinem w drodze do wsi pośrodku niczego (nazwę wydedukowałam przy jednym z 3 ludzi którzy wpuścili mnie razem z moim "szkoleniowcem" do domu ponieważ adres napisany był na fakturze za prąd z bespośredniego źródła mimo pytań osób które były w aucie takiej informacji nie uzyskałam). Kiedy o miejscu swojego bytowania poinformowałam ze strachem bliskich byłam już dawno na innym "zadupiu". Kiedy "szkoleniowca" zapytałam co w razie niebezpieczeństwa co mam zrobić np w przyszłości kiedy będę sama tak chodziła (bo otwarcie mówiłam o braku poczucia bezpieczeństwa) usłyszałam tylko "no przecież dostaniesz numer do szefa" przeraziłam się jeszcze bardziej patrząc na znaczek"brak sieci" na ekranie mojego telefonu. Po 9 godzinach z Fortum po pięknych obietnicach pracy w ciepłym biurze w "młodym zespole" dostałam to co dostałam czyli chęć zwymiotowania na chodnik i płakania jednocześnie. Naprawdę nie dziwi mnie brak zaufania potencjalnych klientów do firmy skoro nawet osoba wyrażająca chęć pracy dostaje w pakiecie z dniem próbnym lęk o własne życie lub zdrowie. Dzięki Fortum, na maila przesyłam rachunek za psychiatrę! PS: Jeśli ktoś będzie chciał szukać informacji o firmie w Internecie to nie ma takiej opcji chyba że chce spędzić przed komputerem/telefonem jakieś 3 godziny. W smsie (tak SMS-ie) zapraszającym na rozmowę też brak nazwy firmy bo przecież po co?

blablucha
@blablucha

PS2: NIP firmy 7811861610; miejsce Szczecińskiej siedziby ul. Księcia Bogusława X/5

Kil
@blablucha

A ja miałam iść na rozmowę do nich ;)

@blablucha

A ja też miałam iść jutro na rozmowę. tak myślałam że to jakaś słaba praca jak w ogłoszeniu nie potrafią się określić o co chodzi

Tylko ja idę do Krakowa

Kuna
@blablucha

O czyli nic się nie zmieniło odkąd tam byłem. Najpierw umówionych 8 osób na jedną godzinę, a potem dzień próbny w drugim biurze który polegał na łażeniu po melinach na Kolumba a drugie spotkanie było na dworcu w kfc :D skandal

Przedstawiciel Handolwy
@blablucha

Jestem pracownikiem od ponad roku i mówienie o psychiatrze i reszcie rzeczy dla mnie jest conajmniej śmieszna i dla moich kolegów z pracy też :). Forma w jakiej prowadzona sprzedaż jest D2D (door to door) czyli pozyskiwanie klienta indywidualnego poprzez rozmowę twarzą w twarz co w innych krajach nikogo nie dziwi (taka forma sprzedaży tak samo jak call center czyli dzwonienie do klienta i prezentowanie oferte danej firmy. Praca D2D cechuje się tym, że to pracownik wybiera sobie klienta z którym będzie rozmawiał i jakiemu klientowi przedstawiciel handlowy przedstawi oferte. Zarobki również są nietypowe, ponieważ ludzie potrafią w firmie zarobić około 8 tysięcy NETTO w pierwszym miesiącu pracy oraz mają możliwość szybkiego awansu, który jest uzależniony od szybkości przyswajania wiedzy.Takie sumy nikogo w pracy nie dziwią i są kompletnie normalne, z tego co się orientuje chyba w pracy która nie wymaga doświadczenia takie zarobki są raczej w strefie marzeń :). Jeśli ktoś mówi, że po kontakcie z klientem musiał sie skonsultować z psychiatrą, to po prostu obsułga klienta nie jest dla takiej osoby i trzeba szukać pracy w innej branży niż marketing czy jakakolwiek praca z ludźmi. Biuro w Szczecinie jest prężnie działającą firmą w której ludzie pracują bardzo długo (ponad dwa lata i są na wysokich stanowiskach).

oto ja
@blablucha

Dziękuję za pełną informację. Miałam aplikować, ale coś mnie tknęło, by tę "cudowną" firmę sprawdzić...Intuicja mnie nie zawiodła...Specjalista ds. marketingu...hahahaha że ci ludzie nie mają sumienia. DRAMAT!!!

Jarosław
@Przedstawiciel Handolwy

Nie pajacuj. MOJA MAMA jest po kontakcie z przedstawicielem waszej firmy. (usunięte przez administratora) którzy dla paru złotych są w stanie wyjeść z pod siebie. pozdrowionka

Nnnm
@Kil

Pracowałam tam niecały miesiąc, dotarło do mnie co się dzieje jak mnie wywieźli do Chojny... parę km od Szczecina chciałam z płaczem zadzwonić na jakąś takse albo do narzeczonego żeby mnje stamtąd zabrał, ludzie oburzeni chcieli zadzwonić na policję ( jeszcze tego mi brakowało) właściciel osiedla ze mną rozmawiał to mu wytłumaczyłam że taką mam pracę ale chce ja rzucić bo nie chce tak pracować, wchodzilam do klatek gdzie siedziałam po prostu w nich po 20 minut, zmieniłam klatkę i tak do późnego popołudnia, w końcu weszłam do jednej z klatek i jedna starsza Pani mnie zaprosiła do swojego mieszkania , bardzo długo z nią rozmawiałam, dostałam ciepłą herbatę (było bardzo zimno) naprawdę starsza Pani była cudowna i ona mi uświadomiła że nie ma sensu ta praca , na drugi dzień nie poszłam do pracy A wypłaty nie dostałam

....
@Przedstawiciel Handolwy

Ponad dwa lata..Pan to nazywa bardzo długo?? A co z waszymi podpisanym wekslami in blanco... O tym nikt nie mówi jak się zapytasz to usłyszysz oo A tak na wszelki wielki gdybyś złamał zasady umowy.(usunięte przez administratora) z tym czekałem in blanco mogą zrobić wszystkim tylko (usunięte przez administratora) podpisze umowę lojalnościowe i weksel in blanco.

Aleksandra
@....

Wyjaśnij, o co chodzi z tymi wekslami, jeśli możesz. Bardzo ciekawią mnie warunki pracy w Fortum. Na jaki okres dostają umowę nowi pracownicy?

Duda
@blablucha

Reprezentuje zarzadce nieruchomości Zielone Tarasy. Od 2 lat współpracujemy z tym operatorem. Współpraca uklada sie bardzo dobrze. Nie mamy żadnych zastrzeżeń.

Szczery

Wyzysk wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Praca do późnych godzin czasami do godziny 23 ale średnio do 21. Wypłaty żałosne bo po przepracowaniu około 250 godzin zarobisz 1500 zł bo nie wyorbisz jakiegoś śmiesznego progu na bonus za frekwencję bo bedziesz musial isc do lekarza. Ludzie są manipulowani w tej pracy przez menadżerów którzy kłamią swoich pracowników że będą zarabiać grube tysiące a tak na prawde z tego co zdążyłem zauważyć sami zarabiaja mniej niż konsultanci bo po około 1000 zł. Podpierają sie przykladami ludzi ktorzy podpisali bardzo duzo umów ze starszymi osobami gdzie w normalnej firmie za kazda umowę dostaliby 10 razy wieksza stawke za umowe (jak nie wiecej).Okłamywanie jest na porządku dziennym wciskanie strasznego produktu bo ludzie potrafią płacić po około 300/400% wiecej za swoje rachunki za prąd czy gaz. Chodzenie po domach jak domokrążcy i tak powtórze się ale dalej okłamywanie ludzi poprzez wymyśloną regułe wpajanie chorych wartości do głów młodych ludzi gdzie przy tylu godzinach pracy to na magazynie by zarobili jakies 4000 zl i by nie byli ciagle wykorzystywani przez wyżej postawionych ludzi. Kadra menadżerska w szczecinie jest po prostu żalosna i wyzyskuje swoich pracowników jak tylko może nie nadają się do tego kompletnie. Telefony do klientow wykonuje się z prywatnego telefonu a jesli coś się stanie z autem firmowym (20 letnim autem) osoba kierujaca ponosi wszelkie koszta zwiazane z naprawa. Wypłata jest wypłacana w połowicznie. Szkoda czasu dla młodych ludzi chociaż można nabrać doświadczenia w jakiej pracy nie pracować i spotkać przemiłych ludzi (konsultantów) z którymi lepiej by się było spotkać w normalnej firmie i wtedy spokojnie razem współpracować

Pablito
@Szczery

wszedłem z ciekawości i to co przeczytałem zmieniło Moje życie na dobre :) nie wierzę Ci ponieważ : 1 Fortum to obsługa Firm a nie odbiorców indywidualnych ( więc jakie bieganie po domach ?) 2 sama podstawa w Fortum to 4000pln 3 jakie dwudziestoletnie samochody ? Fiesty , Focusy i Mondeo z 3letnimi leasingami 4 praca do 23 ????? gdzie ty pracowałeś mistrzu ? no na logikę - kogo po 17 zastaniesz w Firmie ?

Hahah
@Pablito

Oczywiście ze się biega jak pies po domach. Korzysta z własnego telefonu. Zarobki są śmieszne,a wypłaty wypłacane jeszcze bardziej żałośnie.Oczywiscie po każdym dniu przepracowanym trzeba wracać do biura zdać relacje, odłożyć teczkę na miejsce. Człowiek zaczynał o 8 rano a wracał do domu o 20 albo 21 zależy jaka pora roku.

TiT
@Hahah

@Hahah odnosze wrażenie, że rozmawiamy o zupełnie różnych obszarach. Doradcy w wewnętrznej sieci sprzedaży Fortum nie odbywają spotkań od świtu do nocy - szanujemy czas swój oraz klientów. Nie biegamy po domach - obsługujemy klienta biznesowego i spotykamy się z klientami w ich miejscach pracy. Biura Fortum zlokalizowane są w Warszawie/Gdańsku/Wrocławiu/Łodzi a sieć sprzedaży działa w całym kraju - fizycznie niemożliwe jest aby każdy z doradców odwiedzał biuro na koniec każdego dnia pracy - do raportowania wykorzystujemy systemy informatyczne dzięki którym wszystko przebiega sprawnie i szybko. Zarobki są rewelacyjne - nie ma ograniczeń prowizyjnych - wszystko zależy od Twojej pracy.

vvv
@TiT

Pracowałem na dniu próbnym od 11:30 a wyszedłem dopiero z samochodu o 21:30. Latanie po domach jak jehowi, praktycznie sami starzy ludzie. Mamieni, że to tylko potwierdzenie, że należą się zniżki itp itd a okazuje sie, że zmieniają firme, każdy mamiony psychicznie

Pablito
@Hahah

chętnie się spotkam i porozmawiam na ten temat / udowodnię , że to co tutaj wiele osób opisuje to praca w Firmie partnerskiej a nie w Fortum

@Pablito

Mistrzuniu Pablito. Mówisz w tym momencie o dziale biznesowym w którym obsługujecie firmy B2B. A nie B2C czyli klientów indywidulanych .Firmy partnerskie które sprzedają produkt Fortum powinny mieć narzucone jakiekolwiek standardy odgórnie a wykorzystują ludzi i tyle. Tacy pracownicy w firmach partnerskich nie wiedza że pracuja w firmach partnerskich tylko myślą że pracują w Fortum .90 % oddziału nie miała zielonego pojęcia że nie pracuje dla innej firmy tylko myślą że pracują dla Fortum dlatego napisałem to tutaj bo wina leży po obu stronach a z tego co wiem stawki za umowy prowizyjne dalej spadają w firmach partnerskich i oscylują w granicach 30 zł. Firmy partnerskie bazują wyłącznie na sprzedaży door 2 door czyli od drzwi do drzwi może przytrafi się "seta" pijany gosciu lub starsza babcia po 80 roku życia i spisują z takimi ludzmi umowy ,czysta akwizycja bez żadnych wyrzutów sumienia ani zachowania zasad moralności. Pracownicy są omamieni wizją szybkiego awansu który nie przekłada się na żadne zarobki ani na mniejsze obowiązki tylko do aktualnych obowiązków dokładają kolejne a płaca potrafi z magicznego progu 1000zł potrafi spaść do 500zł "bo był słaby miesiąc" .Zresztą sam Pablito jesteś pracownikiem Fortum a z tekstami "mistrzuniu" nie pokazujesz dużej kultury osobistej i widzę że dział który obsługuje firmy także nie błyszczy szacunkiem do innej osoby i chciałbym przeczytać opinie normalnego pracownika a nie podstawionej osoby (przerobionego menadżera) na temat pracy :)

Maryś
@Szczery

Pracuje w Fortum od kilku lat, całkowicie zgodzę się z Tobą, zewnętrzne firmy partnerskie tylko psują rynek, liczy się dla nich tylko zysk, mają gdzieś etykę. Jednak tak Cię traktuje nie Fortum a Twój pracodawca, i do niego miej pretensje, oczywiście możesz zgłosić to do Fortum, że ma partnera wyzyskiwacza. Ja na Twoim miejscu wyslalbym CV do naszego HR i zatrudnił bezpośrednio

CzarnaMamba92
@vvv

Zgadzam się z tym że pracownicy chodzą po domach i mieszają ludziom w głowach. Moja teściowa i ja zostalysmy tak właśnie załatwione chodzi pan który wmawia ludziom że zostają w tej samej firmie w której są a tak naprawdę zmieniają ją np. z PGE na FORTUM na początku jest ok niskie rachunki a po roku czasu od podpisania umowy przychodzą po dwa rachunki miesięcznie których kwoty przekraczają "ustaloną stałą stawkę" kwotę zawartą w umowie nawet o kilkadziesiąt złotych.

Dorota

Pamiętaj, że jest to forum publiczne i niezależnie od tego, jaką masz opinię o pracodawcy lub innych pracownikach nie należy używać wobec nikogo obraźliwych określeń. Ty to zrobiłeś i Twoja opinia może zostać usunięta przez administratora i tym samym będzie zupełnie bezużyteczna. Zamiast tego mógłbyś podzielić się swoją wiedzą z innymi, bo wygląda na to, że ją masz. Jakie warunki zatrudnienia oferuje ta firma?

@Pablito

Do Fortum przeszłam bo był u mnie domokrążca :) Jestem osobą indywidualną. Od kiedy jestem w Fortum mam same problemy z rachunkami. Stan licznika podany na fakturze jeszcze nigdy nie odzwierciedlał rzeczywistego stanu! Rachunki 5000 razy większe! Od października jestem od nowa pgnig i jestem przeszczęśliwa, że już nie będę miała z tą firmą do czynienia! Odradzam dla własnego spokoju. Ja nie zaoszczędziłam a straciłam! Mają dodatkową opłatę za usługę!

Aga
@Ania

Aniu, proszę o podpowiedź jak się wymiksować z tej umowy z Fortum

@Ania

@Ania, ja również proszę o informację, jak udało się zerwać umowę. Niestety, ale Fortum naciągnęło babcię z dziadkiem :(

Pablo
@Pablito

1) Nie znasz polityki firmy albo/oraz nie znasz produktów firmy. Raporty piszesz z wykonanych telefonów (z własnego telefonu) oraz z wejść do klienta (czyli wchodzisz od firmy do firmy). Dodatkowo usluga fotowoltaiczna, energia i gaz obejmuje klientów indywidualnych. 2) Jaka podstawa? Dostajesz kase w dwojaki sposób: albo za ilość firm, ktore udziela Ci swoją fakture do wglądu (25 zł sztuka) albo za sprzedaż (czyli wlasnie kogos oszukales, gratuluje) 3) Samochody - zależy od biura, czy je stać czy nie 4) Tak samo, zależy od biura, a dokładnie od lidera. Można umawiać spotkania do upadłego przecież :D

Joanna
@Ania

Bardzo trudno było się od nich uwolnić?

@Hahah

Pracowalam w Fortum 3 lata... nie ogarniam tych komentarzy... jakie bieganie po domach? Jakie male zarobki? Jakie konczenie pracy o 23? Ja spotykalam sie z klientami biznesowymi, pracowalam od 7-8 do max.17 bo wtedy firmy zamykaja. Zarobki to srednio 10 tys. Zdarzalo sue mniej bo 6-7 tys. Ale bylo tez 16 tys. Zwolnilam sie z powodow prywatnych ale mysle nad powrotem... a te Wasze komentarze... bez sensu... ale ktos madrze napisal, tu kazdy wchodzi sie wyzaluc a nich nie napisze se fajnie sie pracowali, bo po co...

@Marta

Firma od lat aktywnie działa na rynku lokalnym. Cieszę się, że inwestycja sporo środków w dbanie o środowisko. Fortum mimo, że jest korporacja ma ludzkie podejście do człowieka i jego problemów. Dwa razy spóźniłem się z płatnością faktury VAT, nikt mnie nie ściągał, żadnej windykacji.

Magda

Ha HA nie dałam sie wrobic jak powiedziałam ze jutro zadzwonie do gazowni to juz nic nie pisała wyszła (usunięte przez administratora)

@Magda

Bardzo ciekawe, ale Pani chciała zadzwonić do dystrybucji czyli Polskiej Spółki Gazownictwa czy do sprzwdawcy PGNiG gdzie każdy uważa, że PGNiG to gazownia? ;)

DB

A co to za różnica ?

@DB

Różnica taka, że PSG to dystrybucja i Fortum ma z nimi umowę a PGNiG to sprzedawca czyli konkurencja więc.

Arek
@Ania

Prywatna firma to prywatna firma. jakość obsługi zdecydowana większa niż w pge

Paulina

ABSOLUTNIE NIE POLECAM! Przed godzina 18 zapukała młoda dziewczyna do mieszkania mojej starszej babci, mowila, ze jest z gazowni... proszę pokazać fakturki z PGE bla bla... „gwarancja na 4 lata, zamrozi rachunki, wszyscy podpisują BO TRZEBA! Bo jak nie, to dużo załatwiania samemu!” Moja babcia nieświadoma niczego, bo przecież ma być taniej! Wszyscy to i Ona! Na kolanach miłej pani nowa umowa z FORTUM! A miało być PGE hehehe?? Dobrze, ze mieszkam z babcia i udało mi się zapobiec temu oszustwu. Tak się nie zyskuje nowych klientów. WSTYD

Olaf

Głupoty Pani pisze

Zdegustowana
@Paulina

Ja niestety nie zdążyłam zapobiec podpisaniu umowy przez moją mamę. Dziś rachunki przychodzą o 30% wyższe niż z Enei. A panienka która wcisnęła jej tą umowę występowała jako przedstawiciel ENEA! Podszyła się pod firmę a moja łatwowierna mama jej zaufała...

Zaneta
@Paulina

Zmiana dostawcy oznacza jednoznacznie (usunięte przez administratora)? Rozumiem,ze pije Pani mleko, wodę, chleb tylko jednej marki i ZAWSZE chodzi Pani do jednego sklepu robić zakupy, a pójście po 1 rzecz do innego oznaczałoby oszustwo? Ciekawy tok myślenia.

@Paulina

Nie zgadzam się z opinią, na pewno nie było sytuacji iż cena jest 30 % wyższa, taryfy są zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki , różnica w taryfach wynosi max 4 %

@Paulina

Po co faktury z PGE? PGE nie sprzedaje gazu.....

Pokrywdzona
@Paulina

Nie polecam też.!!! (usunięte przez administratora) same kłamstwo!!!. Podpisaly umowe jako na tańszy prąd, okazało się podpisaniu umowy ze będziemy płacić wiele więcej, niema szansę na odstepnienia od umowy bo jesteśmy spółka zoo. Teraz chcą karę umowna. My będziemy składać do sądu pozew. Jeżeli ktoś też był (usunięte przez administratora) przez Fortum proszę pisać na maila pierogowadolina@gmail.com.

Rachunki 20% większe. Płaciłem 95 zł teraz mam 116zl

@Paulina

Przyszla z gazowni i chciala faktury PGE? Dobre!!! :)

Dokladnie :)

Cwaniaku
@Olaf

Właśnie że nie pisze głupot. Tak działacie na oszustwie

Natalia
@Marcin

Jest też coś takiego jak opłata handlowa, a w firmie fortun jest dość spora

Nananana
@Marta

tak, PGNiG( przez tutaj obecnych nazywane gazownią ) sprzedaje również prąd.

Stawki oferowane przez firmę sa regulowane przez URE. Więc nie ma się co łudzić, dużych rabatów czlowiek nie otrzyma. Ja zdecydowałam się na nich, ponieważ mieszkam blisko placówki i w razie czego mogę szybko załatwić jakąkolwiek sprawę.

Oszukana

Firma Fortum (usunięte przez administratora) mnie, zostałam celowo wprowadzona w bład żeby podpisać "Umowę".Ostrzegam przed nieuczciwością, nigdy nie spotkałam się z tak nieetycznym postępowaniem! ("Umowa" została podpisana z jednoosobową działalnością gospodarczą, została nałożona kara finansowa za zakończenie działalności). Szukam osób w podobnej sytuacji.

Fortum
@Oszukana

Szanowna Pani, Pragniemy aby sprawa, którą Pani opisała została wyjaśniona, nie mniej jednak wskazała Pani zbyt mało szczegółów, które pomogłyby nam zidentyfikować problem. Dlatego bardzo prosimy o kontakt z nami poprzez e-mail infopolska@fortum.com ze szczegółowym opisem. Z poważaniem, Fortum

ABa
@Fortum

Rejon : okolice Radomia. Nieetyczna próba sprzedaży,podszywanie się pod dotychczasowego operatora PGNiG ( jak również pracownika firmy - przedstawiciel twierdził,że chce spisać liczniki ),celem podpisania umowy. Próba oszustwa zgłoszona w komisariacie policji.

ABa
@ABa

Dysponuję dowodami, rozmową z pracownikiem - do Państwa wglądu,jeśli są Państwo zainteresowani. Rozmowa włączona też do materiału dowodowego.

@Oszukana

Witam serdecznie. Ja również prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i podpisałam tą nieszczęsną umowę. Czy mogła by Pani napisać jak dużą karę naliczyła firma po zamknięciu działalności. Pozdrawiam serdecznie.

Bartek
@Mania

Witam. O co chodzi z tą nieczystą umową ? Dostałem wczoraj propozycje pracy w sprzedaży dla klientòw biznesowych.

@Bartek

Jeżeli potrafi Pan bez mrugnięcia okiem przyjść do małej najlepiej jednoosobowej firmy, bo większe przypuszczam nie będą zainteresowane i przedstawić się jako zupełnie kto inny, podsunąć do podpisu umowę na zawarcie z zupełnie innym sprzedawcą prądu, niż dotychczasowy,to praca jak najbardziej dla Pana. Kiedy taki klient jak ja zorientuje się, że podpisał zupełnie co innego niż mu przedstawiono, nie ma odwrotu, chyba, że stać go na karę finansową. Dużo czytałam na ten temat i prawdopodobnie od czerwca wchodzi w życie przepis który będzie traktował małe jednoosobowe firmy jak klientów indywidualnych i będzie ich chronić prawo konsumenckie, będą mogli bez żadnych konsekwencji odstawić od umowy, więc jeśli uda się Panu kogoś zwerbować,premi za zdobycie klienta nie będzie. Wybór należy do Pana.

Sławek
@Mania

Pani Opinia jest bardzo krzywdząca. Pracuję w Fortum od ponad 7 lat. Takie praktyki absolutnie nie mają miejsca. Umowa przynajmniej w kilkunastu miejscach ma duże, kolorowe logo FORTUM, Jeżeli przedsiębiorca twierdzi, że składając 12 podpisów nie wie z kim podpisuje umowę to nie wiem jak taki człowiek prowadzi biznes...

jola
@Fortum

moja mama w pt podpisała umowe prosze o porade jak się z tego wycofać?

@Sławek

Być może ma Pan rację, ale jeśli młody człowiek zapewnia, że nic się dla mnie nie zmienia, tylko jego firma sprawdza przesył prądu gdyż na działalność którą prowadzę mam za duży,to można uwierzyć. Logo, owszem jest ale nie kolorowe i tak jak wspomniałam wcześniej nie było wzmianki o zmianie sprzedawcy prądu. Jeśli jest tak pięknie jak Pan mówi,to dlaczego jest tak wiele komentarzy podobnych do mojego. Człowiekiem,o którym Pan pisze czyli ja, prowadzę działalność od 20-tu lat.

Starszapani
@Sławek

Nie ma miejsca? Żartuję sobie Pan moją babcie naciągnęli podając się za pracowników elektrowni i powiedziano że musi podpisać umowę. Mało tego babcia nie jest właścicielem mieszkania i wyprowadza się za tydzień. Ale oczywiście Pana który przyszedł to nie interesowało. Zastraszył babcie, która nie do końca wszystko rozumiała. I to niby nie (usunięte przez administratora) Dobre żarty. Sprawa również została zgłoszona na policję.

Jot
@jola

Do umowy powinna być załaczone oświadczenie o odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od podpisania umowy, a jeśli osoba podpisująca umowę ma skończone 60 lat, to można wypowiedzieć umowę w ciągu 30 dni. Proponuję zrobić ksero wypełnionego wypowiedzenia.

Darek
@Mania

Drugi rok z rzędu z tą firmą. Jak na razie nie narzekam. Przedłużę umowę, bo oferowane pakiety są w sam raz dla mnie. Dużo pracuje zdalnie, wiec chce płacić mniej za prąd.

NickNick

Jak wygląda praca w biurze obsługi klienta w Gdańsku?

Janka
@NickNick

Centrala wie, że sprzedawcy robią przewałki na klientach, ale Prezes przymyka na to oko. Wygodniej jest powiedzieć, że to ludzie są głupi że niedoczytują umów zawierajacych mega triki lub podpisują inblanco. Ryba psuje się od głowy, więc jeśli nie jesteś osobą która jest uczciwa i kregosłup moralny masz giętki to możesz się tam odnaleść i piszę serio. Pytasz jak wyglada praca w biurze. Wszystko zależy w jakim dziale. Wszędzie zapierdziel.

@Janka

Szanowna „Janka”, jako międzynarodowa korporacja dbamy, aby obsługa klienta była na najwyższym poziomie. Staramy się sprostać zmieniającej się rzeczywistości, dlatego sukcesywnie rozwijamy się w procesach sprzedaży oraz wprowadzamy nowe metody obsługi klienta. Nasi pracownicy systematycznie uczestniczą w szkoleniach i działają w zgodnie z wytyczonymi standardami. Są merytorycznym wsparciem Klienta na każdym etapie realizacji umowy. Praca z Klientem wymaga empatii i ciągłego poszerzania wiedzy w zakresie obsługi. Jeśli nie boisz się wyzwań, zachęcamy do rekrutacji.

M.K.
@Janka

dzień dobry. Ja róznież zostałam oszukana w ten sam sposób, tylko że na firmę, walczę z nimi już prawie 4 lata przed sądem, I instancje wygrałam w całości, jednak ich mecenas złożył apelację (prawnie nie ma ona żadnego uzasanienia). Nidługo mam rozprawę apelacyjną, zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam.

@Janka

No, najlepiej dostać karę tak jak Energetyczne Centrum, bo o ile dobrze kojarzę też robili wałki na klientach i zwinąć interes

Czy Fortum zapewnia kartę multisportu?

Tak, jednym z benefitów jakie oferuję firma Fortum jest dofinansowanie do karty multisport.

aaa

Ta firma to porażka, OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED WSPÓŁPRACA. NIE WYPACAJĄ PIENIĘDZY NA CZAS.

@aaa

Szanowny Panie, Jako firma o skandynawskich standardach i dysponująca znacznym kapitałem dbamy o to, aby Nasi pracownicy otrzymywali wynagrodzenie na czas. Szczerze nie przypominamy sobie, aby wypłaty kiedykolwiek zostały wypłacone z opóźnieniem.

gość
@FORTUM

Fortum można wiele zarzucić, ale nie to, ze nie wypłacają na czas.

PRACA W FORTUM

Rekrutacja Było to podczas pandemii więc rozmowa rekrutacyjna przez telefon. Po krótkiej rozmowie słyszę że jeśli się zakwalifikuje dostane telefon, czy zostanę zaproszony na etap II. O godzinie 16 jestem zakwalifikowany i zaproszony na dzień próbny. Dzień Próbny Jeżdżę z moim opiekunem który mydli oczy zarobkami 12/13tyś a sam zarabia 800zł. CZASEM. Wszyscy w biurze są otwarci, atmosfera jest cudowna. „Gratulacje jesteś już z nami” jestem bardzo zadowolony... niestety Dzień drugi Szkolenie produktowe i szkolenie z czytania faktur. Dużo się wtedy nauczyłem oraz później było mnóstwo szkoleń. Zakończenie podstawowego szkolenia, czas dzwonić i umawiać spotkania. W między czasie jestem szkolony z technik sprzedażowo/manipulacyjnych. Na początku trudno się umawiało spotkania. Potem umawiałem w granicach 10 wiec i tak nie spełniałem celu bo to graniczyło z cudem. Praca oczywiście na prywatnym telefonie. Umówione spotkania muszą zostać odbyte wiec w drogę. Na początku jeździłem z opiekunem później już sam. Jeździłem SWOIM autem i za SWOJE paliwo. Na spotkaniach trafiasz na różne osoby jedni każą Ci niekulturalnie odejść z ich posesji, a inni przyjmą Cię z otwartymi ramionami bo nic nie rozumieją z faktur za prąd lub płacą dużo. Jeśli chodzi o doradztwo energetyczne to pomagałem ludziom i jako doradca byłem przeszkolony na najwyższym poziomie. Często bez zmiany sprzedawcy można było zaoszczędzić 20% bo obecni dystrybutorzy mocno zdzierają z przedsiębiorców. Przychodzi ten moment. „To co wypisujemy wniosek?” I tak naprawdę jest to podpisanie naszej umowy wraz z wnioskiem o zmianę parametrów na korzyść klienta. My zmieniamy parametry, właściciele sprzedawcę. Spotkania w 80% kończyły się „dzieki pozdrawiam, zadzwonie” lub „muszę się zastanowić” i często więcej osoba się nie odezwała i nie odbierała telefonów. Jedni wpisali w przeglądarkę FORTUM sądzicie że oddzwonili? Drugich po prostu nie przekonał mój wygląd, sposób zachowania, złe podejście lub cokolwiek. Jednak znajdowali się chętni którzy albo nie wiedzieli ze to umowa albo zostali zachęceni kuszącymi stawkami, którzy zawierali umowy na pierwszym spotkaniu. Umowa była tak niezrozumiała, pomimo że to 3 kartki A4 to często ja i osoby nade mną, zapytane o coś, miały z nią problem. Wiec trzeba było koloryzować. Umowy często podpisywano, in blanco. Stawki czasami były podane, a czasami nie, zależy od produktu. Ale spokojnie jeśli przez 3 lata było taniej to odbije się to w 4 roku. Tak jak pisałem było dużo szkoleń które naprawdę dużo dają i potrafisz mocno wpłynąć na klienta. Przydaje się również w życiu codziennym a praca tam bardzo mocno otwiera. Potrafisz gadać o pogodzie sprawiając uśmiech kasjerki w sklepie gdy właśnie u niej płacisz za chleb tostowy i najtańszą szynkę. No właśnie zakupy... pytanie za co? Sprzedanie produktu daje przyzwoitą prowizje i gdy masz ogromne szczęście, znajdziesz naiwniaków co podpisują wszystko, jesteś w stanie zarobić nawet 10tyś prowizji ale spokojnie później jest tylko gorzej. Nie masz ŻADNEJ PODSTAWY wiec jeśli szczęście nie dopisze to poświęcałeś się CALY MIESIĄC za totalnie 0PLN. Pracujesz ciężko, stres, brak pieniędzy, nieuprzejmi klienci to wszystko się kumuluje aż myślisz o odejściu, lecz inni którzy są w tej samej sytuacji mówią Ci ze będzie dobrze, poczekaj tydzień, za tydzień podpiszesz dużo umów, tak właśnie wszyscy utwierdzają się w błędnym przekonaniu ze będzie dobrze... nie będzie. Jak jeden z managerów powiedział „musicie żyć pracą”. Zero życia prywatnego. Jeśli masz żonę, dziewczynę, kota to zaczynasz ich zaniedbywać zaczynasz żyć praca chociaż i tak nic z niej nie masz. Praca od poniedziałku do piątku od 7-16 lub później a o 19 we wtorki i czwartki 2-3h przykładowe rozmowy z klientem żeby wpłynąć na niego tak aby chciał się spotkać. „Nieobowiązkowe” ale jeśli Cię nie ma dostajesz opie... niekulturalne upomnienie o niewłaściwym zachowaniu. PO PRACY!!! Co do (usunięte przez administratora) jeśli zaczynasz tam pracę to świadomie lub nie stajesz się nim. Oszustem w białych rękawiczkach. Mało tego robisz to całkowicie za darmo bo często nie zwróci ci się za paliwo. Jesteś tylko trybikiem któremu wpaja się że robisz dobrze i że się to opłaca. Jako doradca energetyczny jesteś świetnie wyszkolony znasz się na prądzie jak nikt. Ale bełkotu w umówię nie jesteś wcale pewny. W teorii wiesz co klient podpisuje ale w praktyce... Nie wiesz czy właśnie nie zrujnowałeś mu biznesu który prowadzi od 20lat. Praca sama w sobie nie jest złą pracą bo do najgorszych nie należy. System wynagrodzeń i brak podstawy to śmiech na sali, mówią ciagle o pieniądzach a tak na prawdę nikt ich nie ma poza menagerami którzy zgarniają najwiecej ale czasami największa cześć z zera to dalej zero. Podsumowując + •Nauczyłem się jak obchodzić się z ludźmi •Poznałem świetnych ludzi; - •Zarobiłem na paliwo •Pracowałem po ponad 300h w miesiącu (w żabce miałbym około 4tys netto) •Mydlenie oczu na każdym kroku •Nabawienie się depresji OSOBIŚCIE NIE POLECAM ALE SPRAWDŹ SAM

Koko

Czy Fortum zatrudnia handlowców tylko na wlasnej dzialalności?Rozumiem że samochów,telefon,internet no limit??

Noname
@Koko

Możesz też być na zleceniu, a za samochód na stanowisku doradcy płacisz 1400 zł, które odciągane jest od wypłaty. Karta paliwową 500zl później sam tankujesz

@Koko

Szanowny Panie, Nasza firma oferuje dwie formy do wyboru doradcy. Zapewniamy również wszystkie narzędzia niezbędne do pracy.

Kajetan

Jakiś czas temu miałem okazję aplikować do firmy Fortum na stanowisko Handlowca. Nie polecam! Firma tworzy ogłoszenia, które mniej lub bardziej mydlą oczy i wprowadzają w błąd. Brak w nich konkretów takich jak forma zatrudnienia, wysokość płacy, narzędzia... Dopiero na spotkaniu dowiedziałem się, że najlepiej jeśli założę własną działalność. Wynagrodzenie jakie mi zaproponowano to około 3.000 brutto przy prowadzeniu własnej działalności i do tego muszę zapłacić za samochód, jeśli chcę go mieć. Szkoda zmarnowanego czasu. Dajcie sobie spokój, jeśli wahacie się nad pójściem na rozmowę.

@Kajetan

Szanowny Panie W ramach naszej ścieżki procesu rekrutacji o warunkach współpracy, w tym kwestiach finansowych, rozmawiamy podczas II etapu rekrutacji, na bezpośrednim spotkaniu z Managerem. Współpracę zaczynamy od okresu wdrożenia, podczas którego nasi pracownicy mogą wykazać się swoimi umiejętnościami sprzedażowymi. Od początku współpracy oferujemy wszystkie niezbędne narzędzia, korzystanie z nich jest opcjonalne, zależy tylko od decyzji handlowca. Wybór preferowanej formy współpracy pozostawiamy kandydatowi. Stawiamy na aktywności i skuteczną sprzedaż, a w zamian za to oferujemy najlepsze warunki współpracy, które dopasowane są do każdego etapu współpracy.

Jakoś

Nie polecam co chwilę wysyłają rachunki z jakimiś niedopłatami które trzeba iść uregulować w ciągu 2tyg najlepsze jest to że potrafią przyjść 3rachunki w ciągu miesiąca... Dla mnie to jest poprostu naciągane i robienie z człowieka debila Ale nie ma co się kłócić bo w razie zerwania umowy nakładana jest kara więc lepiej poczekać aż się skończy i nigdy więcej

@Jakoś

Szanowna Panie, Pragniemy, aby problem został rozwiązany i z tego względu bardzo prosimy o wysłanie maila razem ze szczegółami na adres infopolska@fortum. Wówczas będziemy w stanie Panu pomóc. Z poważaniem, Fortum

Jadźka

ja tam złego słowa nie napisze bo jestem zadowolona. na początku nie wierzyłam że może być na niska cena, zaryzykowałam i od dwóch lat płacę mniej w fortum.

Zostaw merytoryczną opinię o Fortum Marketing And Sales Polska S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortum Marketing And Sales Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Fortum Marketing And Sales Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fortum Marketing And Sales Polska S.A.