Fortum Marketing And Sales Polska S.A.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Fortum Marketing And Sales Polska S.A.

Agata Wiechnik

Przedstawicielka tej firmy wyłudziła dane osobowe od osoby starszej w Lublinie, BOK jest niekompetentny.

FORTUM
@Agata Wiechnik

Szanowna Pani Agato, Zawarcie umowy z Klientem przebiega kilku etapowo. Najpierw ofertę przedstawia przedstawiciel osobiści, lub telefonicznie, następnie po podpisaniu umowy przez Klienta umowa trafia do procesowania do siedziby Fortum, przed dokonaniem czynności uruchamiających umowę wykonywany jest telefon weryfikacyjny, podczas którego Klient może zadać dodatkowe pytania, oraz upewniamy się, że Klient zawarł umowę świadomie i, że zna jej warunki. Sytuacja, która Pani opisała wymaga głębszej weryfikacji. Prosimy o przesłanie szczegółów sprawy poprzez formularz na stronie www.fortum.pl/formularz-kontaktowy

Zdegustowana
@FORTUM

Do mojej mamy nikt nie dzwonił w celu weryfikacji a umowa została zawarta w sposób nierzetelny!!! Przedstawicielka podszyła się pod obecnego dostawcę!!! (usunięte przez administratora)! Ja tego tak nie zostawię!!! Znajdę wszystkich ludzi przez was oszukanych i wystąpimy z pozwem zbiorowym!!! Szybko zawiniecie manatki i nikomu już nie zaszkodzicie!!!

Małgorzata
@Zdegustowana

(usunięte przez administratora) Przedstawicielka firmy podszyła się pod dotychczasowego dostawcę. Telefonu weryfikacyjnego nie było. Rodzice napisali reklamację, firma odpowiedziała, że mieli miesiąc na odstąpienie od umowy. Tyle, że nawet umowy nie dostali od przedstawicielki, naszym zdaniem celowo, by nie skorzystać z możliwości odstąpienia od umowy. Takie są praktyki firmy FORTUM. I co Państwo na to?????

ela
@Zdegustowana

Zgadzam się w 100% ja również zostałam oszukana , miałam mniej płacić za prąd a wyszło o wiele więcej ...to skandal

Anna6879
@Zdegustowana

Moja Mame tez (usunięte przez administratora) ze zostaje dalej w tej samej firmie ten sam dostawca I od 2018 roku dostala faktury od 3 roznych dostawcow

@FORTUM

To co Pani/Pan opisaliscie jako firma Fortum jest jedną wielką bzdurą. Żadne z wyżej wymienionych etapów zawarcia umowy z Państwa firmą nie ma miejsca. Wszystko co piszą klienci jest prawdą i przyjmijcie to w końcu do wiadomości.

@FORTUM

Pomijając wszystkie inne nieprawidłowości związane z podpisywaniem i wyprowadzaniem w błąd klientów przy zawieraniu umów z firmą Fortum,co w związku z wyciekiem danych osobowych przez ową firmę mają zrobić teraz obecni klienci. Mamy się zacząć bać nowych konsekwencji zawarcia umowy z Waszą firmą.

@Zdegustowana

tak . Jestem takim podmiotem . (usunięte przez administratora) we Wrocławiu. Tu jest poważna sprawa . Co robić?

Olaf

Fortum to jedna z najlepszych i największych dostawców gazu i ee w Polsce. Współpracuję z nią już ponad 4 lata i nadal chcę aby dostarczała mi gaz i ee. Tym bardziej że z OZE. Jak najbardziej polecam.

Żabińska

Grażyny i Janusze w Polsce muszą jeszcze dojrzeć do odnawialnych źródeł energii, ekologii, tańszego prądu i gazu prosto z elektrowni oraz zrozumieć jak działa Rynek Energetyczny albowiem konkurencja pomiędzy przedsiębiorstwami energetycznymi jest najlepszym sposobem na obniżenie cen energii i podniesienie jakości obsługi klientów. Ludzie, którzy są zadowoleni z usług rzadziej wystawiają oceny a zażenowane Grażyny i Janusze mają ból istnienia i wylewają go w internet, szkodząc innym. Polecam współpracę z FORTUM. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

PannaA

Ja jestem w Fortum od 3 lat i jestem zadowolona. Przeczytałam umowę przed podpisaniem

Przedstawiciel Handlowy

Osoba rekrutująca od początku nie budziła zaufania, zachowywała się bardzo nonszalancko. "Kilka" rozmów mam już za sobą i nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do kandydata. Rozmowa tylko w jedną stronę - rekruter ma swoje racje i kompletnie ignoruje co się do niego mówi. Na rozmowie dowiesz się, że najważniejsze dla Ciebie są pieniądze - nie ważne jakie masz zdanie na ten temat. Po prezentacji jak wygląda praca (tutaj tylko zarys) i ile to nie zarobisz w firmie (tutaj za to cały wywód: Panie tu się zarabia 10.000 zł i więcej jak się chce) czas na Twoje pytania. Uwaga to podstęp! Tak naprawdę to rekruter nie chce żadnych pytań. Odpowiada zdawkowo, kompletnie nie na temat albo nie odpowiada W OGÓLE. Tak! gdy pytanie się nie podoba (wytknięcie błędu logicznego) Pan potrafił patrzyć się pusto przed siebie lub na Ciebie i sprawę przemilczeć. Chcesz się dowiedzieć więcej - wszystkiego dowiesz się w pracy. Nie próbuj wyciągnąć tego od pana z rekrutacji, bo staje się bardzo drażliwy i wyraźnie dłuży mu się ta rozmowa. W tym miejscu się poddałem i zrezygnowałem. Rozmowa jednak nie była bezowocna jak widzę, gdyż ze strony zniknęło wiele nieprzychylnych komentarzy i diametralnie podskoczyła ocena pracodawcy. Pozdrawiam. :)

Takie jak wszędzie + czemu pieniądze są najważniejsze? (jeżeli uważasz inaczej, rekruter Cię naprostuje)

iksi nski

Oszustwo ! Wczoraj dałem się nabrać na podpisanie umowy kompleksowej na energię. Przyszedł Pan do mieszkania, nie puściłem go załatwialiśmy wszystko na klatce schodowej . Podał się za obsługę operatora Energii S.A co mnie zmyliło. Oczywiście warunki o których mówił Pan były korzystne ale przez okres pierwszych 6 miesięcy. Taryfa G 11 za 0.2952 zł brutto za kWh oraz opłata handlowa w 5,29 zł brutto co okazało się że od 7 do 48 miesiąca ( bo tyle trwa umowa ) koszty zwiększają się niemal 2-krotnie tj : 0.4170 zł brutto za kWh oraz z opłaty handlowej robi się opłata za Pakiet Usług Dodatkowych w wysokości 21,99 zł brutto do końca trwania umowy. Wszystko jest zrobione w formie tabeli, mało czytelnej !! Pan znał wszystkie moje dane włącznie ze średnią roczną korzystania z energii, co sprawdziłem na rachunku i to go uwierzytelniło. Zadzwoniłem do Zakładu Energetycznego i przekazano mi że jest to firma konkurencyjna z którą chcąc nie chcąc współpracują bo są oni sprzedawcą energii - a raczej pośrednikiem współpracującym z Zakładem energetycznym Energa S.A Oczywiście w dniu dzisiejszym odstąpiłem od umowy w formie telefonicznej co można było uczynić, oraz pisemnie korzystając z formularza oraz druku odrębnego o możliwości odstąpienia od umowy z zachowaniem 14 dniowego okresu. Wszystko wysłane pocztą polską za potwierdzeniem doręczenia oraz zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Wystałem również pismo - wniosek o uśnięcie moich danych osobowych zgodnie z RODO. Zgłosiłem tez taki fakt do operatora z Energii że zrobiłem taką głupotę i odstępuje od tej umowy z zapytaniem czy będę musiał iść podpisać nową umowę z Energą czy zostanie bez zmian. Pani poinformowała mnie że wszystko zostanie bez zmian bo firma Fortum S.A ma miesięczne wypowiedzenie mojej umowy a ja zmieściłem się z odstąpieniem od umowy. Przestrzegam bo nie mam 80 lat a sam dałem się zmanipulować !! Najlepiej jak będzie taka osoba u was w domu czy mieszkaniu najlepiej jest wezwać od razu policję bo jest to prawdopodobnie próba oszustwa ze względu że podają się za Energie, i nie wszystko jest tak pięknie jak mówi osoba proponująca umowę !! Mam jeszcze pytanie czy firma wyśle potwierdzenie odstąpienia od umowy jak wpłyną do nich dokumenty wysłane pocztą, bo zgłoszenie telefoniczne przyjęli ale nie mogą wysłać potwierdzenia odstąpienia od umowy ?

Ikei nski
@iksi nski

Witam, moja sprawa zakończyła się pozytywnie. Firma odpisała w związku z prośbą usuniecie danych z rodo wraz z wysłanym odstąpieniem od umowy. W piśmie jest że w związku ze skutecznym odstąpieniem od umowy nie mogą usunąć danych osobowych przez 3 miesiące. To wystarczy do każdego sądu

Czy coś w firmie się zmieniło na pozytywnie? Bo komentarze później są bardzo negatywne ,a zastanawiałam się nad pracą.

Nie polecam!

Nie polecam pracy w fortum jeden wielki wyzysk! Psie pieniądze wymagania z kosmosu. Próbują robić z siebie niewiadoma jaka korporacje, a ludzi traktują jak (usunięte przez administratora) ! Warunki zatrudnienia tragedia! Pozytywne opinie na temat fortum są pisane przez pracowników - dostają polecenie służbowe, ze maja dodać pozytywny komentarz na temat tego (usunięte przez administratora) Zdecydowanie nie polecam!

Sławek
@Nie polecam!

Witam Bardzo proszę o kontakt. Zależy mi aby wyjaśnić sytuację. Ponieważ nikt nie jest traktowany tak jak zostało to opisane. Jeżeli jednak ktoś ma takie odczucie chciałbym pomóc. Mój numer telefonu 883350210

Nie polecam!
@Sławek

Panie Sławku ma Pan dużo szczęścia, bo niestety nie mogę dodać ss maila w którym jest wystosowana taka prośba przez firmę, ale dla odświeżenia pamięci proszę znaleźć wiadomość z dnia 12.07. „Widzę, ze nie wpłynęła żadna nowa opinia na goworku od waszych ludzi-rozmawialiście z nimi na ten temat?...” jak się domyślam jest Pan na stanowisku dyrektora regionalnego i przypuszczam ze z Pana perspektywy to jest złota praca, natomiast polecam wczuć się w role zwykłego handlowca, chociaż na miesiąc... polecam wziąć jego narzędzia pracy i iść w teren chociaż na miesiąc. Skoro wymagacie to pokażcie ze się da...! Proszę mi tu nie argumentować, ze kiedyś tez Pan zaczynał jako zwykły handlowiec itd. Bo to nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość.. pare lat temu dużo łatwiej było sprzedać energię czy gaz niż w dzisiejszych realiach.

Mania

Ja również zostałam oszukana przez firmę Fortum. Młody człowiek tak mnie zmanipulował i utwierdzał w przekonaniu że działa w imieniu dotychczasowego dostawcy prądu. PO podpisaniu umowy zorientowałam się że padłam ofiarą oszustwa i szybko wysłałam pismo o odstąpieniu od umowy. Drogą mailową otrzymałam potwierdzenie że moje odwołanie jest skuteczne i umowa nie będzie realizowana. Dla pewności zadzwoniłam pod inny numer firmy Fortum, który nie jest ogólnie dostępny w internecie i Pani stwierdziła że umowa nadal obowiązuje gdyż prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Co robić dalej, pomocy...

@Mania

Jak zakończyła się Pani sprawa ?

@iksi nski

No niestety,nie udało się odkręcić sprawy. Nikt nie chce rozmawiać,rzekomy opiekun umowy nigdy się nie odezwał. Procedura została zakończona z poprzednim sprzedawcą prądu. Teraz będę otrzymywać 2 faktury, jedną za przesył z Tauronu, drugą za energię z Fortum. Nie mam pojęcia jak to wyjdzie w praktyce i ile będzie drożej dopóki nie przyjdą faktury. Mam nadzieję, że jakoś wytrzymam,bo nie stać mnie na karę. Wiem jedno,napewno rozwiąże umowę w dogodnym dla mnie terminie i wrócę do dotychczasowego dostawcy. Jest mi przykro, że młodzi ludzie w tak bezczelny sposób potrafią dla paru groszy się sprzedać.

@Mania

No właśnie ja też dałem się nabrać. A może Pani podać numer pod który Pani dzwoniła. Bo tylko jest do nich infolinia. Wysłałem dziś im odstąpienie od umowy i zgłosiłem w swoim zakładzie energetycznym że coś takiego miało miejsce. Czy firma musi dać odpowiedź że wpłynęło do niej odstąpienie od umowy ?

aseret
@iksi nski

Wystarczy jak wszyscy napisza skarge do Urzedu Regulacji energetyki w Warszawie .Wowczas byc mze odstapia od umowy zawartej z firma FORTUM.. Ja napisalam bo tez zostalam oszukana I wicej skarg tym szybciej firma padnie bo URE ne podpisze znimi umowy

Karol

Polecam Fajni ludzie Miła atmosfera Duże możliwości rozwoju !

Xxx

Byłem dziś na rozmowie o pracę w Białymstoku na przedstawiciela handlowego na tysiąclecia państwa polskiego 4 lok 310, oferta jaka została mi przedstawiona to 1700zl na rękę po wypisaniu 60 umów przez miesiąc plus jakaś tam mierna prowizja za więcej wypisanych umów, praca na umowę zlecenie, wyjazdy o 9 w teren z ekipą,o nazwie firmy dowiedziałem się dopiero na rozmowie, o tym, że miałem wziąć ze sobą CV również dowiedziałem się podczas spotkania, ponieważ zapomniano mi o tym powiedzieć i nie pofatygowano się go wydrukować ani sprawdzić pomimo wysłania go do tej firmy, mimo wszystko zostałem zaproszony na szkolenie drugiego dnia, raczej podziękuję

Mania

Nikt mnie tak jeszcze nie (usunięte przez administratora) patrząc mi w oczy z głupim uśmiechem zadowolonego cwaniaczka. Bez skrupułów wciskał kit, że jest przedstawicielem obecnego sprzedawcy prądu i tylko sprawdza czy jest prawidłowy przesył. Nie wiem , jak można spokojnie spać i patrzyć w lustro mając świadomość że za parę groszy prowizji od naciągniętych ludzi jest szczęśliwy. Wyobrażam sobie jak musi być dumna z niego jego matka... Firma Fortum nie dopuszcza do siebie żadnych argumentów, żadnych telefonów od rzekomego opiekuna brak. Mam nadzieję, że dotrwam do końca umowy,bo dodam, że prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i nie stać mnie na karę. Nigdy nikogo nie oszukałam i może dlatego nie byłam czujna ,bo wciąż wierzę w ludzi. Niestety takie firmy jak ta pokazują, że nie warto.

petent

Dzwoniłem na infolinie do fortum w sprawie dalszej umowy ,cztery razy mnie przełączali a na koncu dowiedziałem sie ze skontaktuje sie ze mną opiekun w ciągu trzech dni roboczych . Żadnego konkretu

zbulwersowana

Cześć wszystkim! dziwie się , że każdy narzeka. Zastanawialiście się czy jak odchodziliście z fajnej dobrej pracy poświęciliście chwile, żeby napisać dobra opinię na temat tej firmy na go worku ? Większość odpowie nie! Zastanówcie się, najczęściej są tu osoby, którym się nie udało! nie mieli odwagi powiedzieć swoim byłym przełożonym co im leży na sercu więc piszą takie komentarze! Dla tych, którzy nie otrzymali odpowiedzi zwrotnych radze sprawdzić skrzynkę spamu, często jeżeli nie otrzymaliśmy danej pracy wysyłany jest mail. Pracuje w innej branży, ale piszę ten komentarz bo sama się zastanawiam żeby aplikować do firmy Fortum, a widzę co tu się dzieje z komentarzami i jestem przerażona ludźmi! Mniej złości, więcej życzliwości :)

robert
@zbulwersowana

(usunięte przez administratora) myślę , że gdyby tak było to byście nie byli w całej Polsce - śledzę Wasze działania :) uwazam , że lepiej się przekonać samemu i zaaplikuje, zobacze co się zadzieje :) Hejt rodzi hejt

Wrobiony

Witam ta firma to (usunięte przez administratora) i naciągacze współpracowali z firmą Syenergy nie wypłacali wynagrodzeń oszukiwali klientów jak i swoich pracowników trzymać się z dala Fortum to firma krzak tak jak i Syenergy !!!!!

Naciągają i kłamią. Wychodzi o wiele drożej. Jak taka lichwa. Bardzo krótkie ma to nogi.

Olgierd

Kadra zarządzająca niesłowna. Brałem udział w rekrutacji na doradcę biznesowego. Mimo zapewnień, że bez względu na fakt czy rozmowę przeszedłem pozytywnie czy też nie- dostanę informację zwrotną maksymalnie w ciągu tygodnia. Aktualnie minęło już chyba 1.5 miesiąca i odzewu niestety brak. Nie polecam, skoro nawet nie umieją uszanować czasu jaki poświęciło się im poświęciło.

Fortum
@Olgierd

Szanowny Panie Olgierdzie, bardzo nam przykro, że doświadczył Pan takiej sytuacji. Nasz dział HR dba o wysoką jakość „candidate experience” i każdy kandydat aplikujący do wewnętrznej sieci sprzedaży Fortum jest informowany o wyniku rekrutacji na każdym jej etapie. Wiemy, że feedback jest bardzo ważny dla wszystkich kandydatów dlatego też, zależy nam aby wyjaśnić tę sprawę. Zapraszam do przesłania większej ilości szczegółów (termin spotkania, lokalizacja, osoba z którą Pan rozmawiał) na adres rekrutacja@fortum.com. Pozdrawiamy, Zespół Fortum

Ola
@Fortum

Niestety muszę zgodzić się z Olgierdem. Ja również po rozmowie, która odbyła się z końcem września do dziś nie otrzymałam informacji zwrotnej. To tylko świadczy o Państwa kulturze pracy. A pewna jestem że była to rekrutacja "do wewnętrznej sieci sprzedaży" jak zostało to ładnie ujęte. Pozdrawiam Ola

(usunięte przez administratora) Umowa ma opłatę handlową 5,29 brutto, ale nikt nie mówi ,ze jest jeszcz 21,99 zł za pakiet usług dodatkowych obligatoryny. Okres promocuyjny na 12 miesiecy jest tylko na 2000 kwh , jezeli w ciagu 12 miesiecy przekroczysz ten pułap płacisz normalnie. podpisałam i zorientowałąm się dopiero po miesiącu, wieć mam wielki problem zeby z tego zrezygnować.

turbo

Fortum Śląsk Wynagrodzenie 2200 netto, brak służbowego telefonu, komputera, samochodu, umowa o dzieło. 1 etap rekrutacji - byłem na zwykłej i szybkiej rozmowie, w tym samym dniu dostałem info, że dostałem się do drugiego etapu. 2 etap rekrutacji - godzinne spotkanie, wielkie obietnice, chodzenie od drzwi do drzwi po drobnych zakładach (spożywczych, fryzjerskich, budowlanych... dosłownie wszystko). Cel zrobienie zdjęcia faktury klienta i podpisanie nowej umowy.

Domin74

Dzień dobry. Pracuje w tej firmie od 2 lat i jeśli ktoś zastanawia nad wyborem pracodawcy to serdecznie polecam. Fortum dało mi wszystko co w pracy zawodowej jest mi potrzebne: atrakcyjne wysokie zarobki pakiet szkoleń ścieżkę awansu i najważniejsze atmosferę która daje Ci poczucie wartości i tego że zawsze możesz liczyć na pomoc i wsparcie. A wszystko to w firmie która jest uczciwą i stabilną firmą o mocnej i ugruntowanej pozycji na rynku

szpaku
@Domin74

...i przy okazji tych wszystkich rzeczy które dało Ci Fortum skutecznie wyprali Ci mózg. :-)

Expert
@szpaku

jesteś kretynem , założę się że mieszkasz z mamą jeszcze i tak z nudów tu zaglądasz bo kolegów brak ????????????

Dorota
@Expert

Fajnie byłoby poczytać jakieś konkretne opinie, obrażanie innych na forum nie ma sensu. @szpaku, @Expert czemu nie zgadzacie się z opinią @Domin74? Będę wdzięczna za więcej informacji o pracy w Fortum.

Pablo
@Dorota

To logiczne, że obecni pracownicy fortum muszą podbijać pozytywne opinie. Nie polecam firmy nawet wrogowi, ani jako były pracownik, ani jako klient. Jedni z większych oszustów w kraju.

Jak długo trwa proces awansu w Fortum?

Pablo

Twój awans świadczy o tym, że nie masz zasad i naciągasz innych ludzi na pracę :) Jeśli jesteś tego typu osobą, sam się awansujesz. Im to wisi czy się do tego nadajesz :D

Zostaw merytoryczną opinię o Fortum Marketing And Sales Polska S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortum Marketing And Sales Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Fortum Marketing And Sales Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fortum Marketing And Sales Polska S.A.