Opinie o ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o. w Celestynów

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja opakowań plastikowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o. w Celestynów

Łukasz

Firma znana z niskich wynagrodzeń. Nadgodziny wypłacane w kopertach bez naliczania "setek". Zawsze komuś brakuje w kopercie i się musi wykłócać o swoje. Na każdym dziale braki kadrowe. Kierownicy po technikach, bez znajomości języków, bez umiejętności zarządzania ludźmi. Samouki.

O Ela Ela

Bardzo duża rotacja i dużo zwolnień pracowników na przestrzeni kilku miesięcy z uwagi na szukanie oszczędności. Ogromne zwolnienia w dziale utrzymania ruchu jak i na produkcji czy w dziale jakości i czystki w innych działach. Wynagrodzenie niskie w porównaniu do podobnych firm w regionie czy na rynku. Nie ma dofinansowania do języków czy szkoleń. Firma obecnie z bardzo słabą pozycją w branży. Zarówno jeśli chodzi o kadrę pracowniczą jak i jakość produktów. Większość pracowników to osoby powiązane z braćmi L. dlatego mimo nagminnego zaniedbywania obowiązków są kryte i bez konsekwencji popełniają błędy raz po raz ściągając firmę coraz niżej.

Odp
@123

Pomijając ludzi, którym dziękuje się za pracę to są tez tacy którzy sami rezygnują stad nowe ogłoszenia.

Administrator Nowy wpis

Czy w firmie ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o. można pracować na pół etatu?

O Ela Ela Nowy wpis

123 Nowy wpis
@O Ela Ela

Cześć, dzięki wielkie za nakreślenie sytuacji. Ja chciałam aplikować na Młodszą specjalistkę ds. logistyki bo mieli kiedyś taką ofertę. Skoro tną koszta poprzez redukcje etatów, to rozumiem, ze raczej nie ma szans w najbliższym czasie na zatrudnienie? Temat niskich stawek się tu przewija dużo razy, to ile oni płaca? Chociaż kilka stówek więcej niż minimalna? Brak dofinansowania do szkoleń jest równoznaczny z brakiem awansów? Nie ukrywam, ze zaczynajac od stanowiska młodszego specjalisty na tym mi zależy. No nic, jak myślisz, firma podniesie się z tego „kryzysu”?

Odp Nowy wpis
@123

Jadzia

Cześć, tu nie ma może jakiś kursów językowych? Albo czy nie są dofinansowane w jakiś sposób? Lub tez inne szkolenia? po prostu zastanowiła mnie tamta opinia dotycząca właśnie braku znajomości języków wśród kadry. Trzeba wszystko robić na własna rękę?

Dyrektor Produkcji

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony procesem rekrutacji. Mimo tego, że nie dostałem się do dalszego etapu, kontakt z rekruterką był od początku do końca . Rzadko spotykany feedback w dzisiejszych czasach.

Rozmowa dość trudna, bo niektóre pytania były psychologicznie podchwytliwe. Poza tym prowadzący otwarci i bardzo mili.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Co z tymi nadgodzinami tak w ogóle? teraz jak tak przejrzałem posty to wyczytałem, że jeszcze w styczniu ktoś pisał o tym, że nie ma z ich tytułu bonusów. Dlaczego? i te dodatki z dniówki plus 100 pln to dalej aktualne? nie mieliście żadnych podwyżek lub zmian w tych zakresach? Chyba, że po nowym roku tu coś wejdzie?

Łukasz

Wstyd i całkowity brak poszanowania dla pracowników produkcji. Firma niby duża a ktos zakazał dawac herbaty kawy i mleka zwykłym robolom. Przy tak wielkiej firmie na miejscu prezesów bym się spalił ze wstydu za brak poszanowania do rąk pracownikow produkcji które produkuja im pieniądze

@Łukasz

Powiedz od kiedy dawali herbatę albo kawę bo ja pracując tam parę ładnych lat nigdy nie dostałem ani kawy ani herbaty. Tam nigdy nie było poszanowania dla pracownikow

@Łukasz

Ale chyba kawa i herbata to rzadkość na produkcji wszędzie :0 Powiedz lepiej czy macie wodę w lecie zapewnioną bo to obowiązkowe, a też nie wszędzie jest

@Marta

jest woda z kranu podłączona niby do dystrybutora ... kranówka z gazem... co do kawy i herbaty to niektóre działy na firmie mają inne nie bo robole nie zasługują nawet na ekspres do kawy.

Ciekawy

Ile dostaje na start (netto do ręki) na godzinę pomocnik/operator wytłaczarek? Z góry dziękuję za odp

Exit
@Ciekawy

17 netto pomocnik

Ciekawy
@Exit

Są jakieś dodatki za nadgodziny, premie? Proszę opisać jak wygląda system placy, jeśli mogę prosić oczywiscie.

Exit
@Ciekawy

Za nadgodziny nie ma bonusów, można chodzić na dodatki, za co otrzymuje się dniówka +100 zł, premia po 3 miesiącach około 150 zł

Dla zwykłych roboli lipa … chyba że lubisz łapać godzin to git bo i spać możesz, chlać możesz byle byś był . Kadra kierownicza (usunięte przez administratora) , za wypełnienie papierków git hajs zero odpowiedzialności zwalić na roboli można poszurać po produkcji tu i tam i 8godzin odwalone bez problemu .

Jakoś dziwnie to ująłeś, bo zabrzmiało teoretycznie to nawet pocieszająco z tym chlaniem i spaniem niby. To ostatecznie odradzasz pracę tutaj?

@Karolina

Idź i sama sprawdź wtedy będziesz wiedziała jak firma działa. Tylko bym radził nie zwalniać się z obecnej pracy tylko iść tam na próbę nawet na umowę zlecenia.

@Karolina

stawka minimalna , wymagania z kosmosu na picie przymykają oczy bo nikt tu i tak nie chce pracować a jak stracą tych co i tak już tu siedzą x lat to się dopiero obudzą z ręką w nocniku . Jak nie masz na prawdę gdzie iść to możesz tu wpaść ale nie wiązał bym przyszłości z tą firmą.

@Karolina

Jak chcesz robić do końca życia za jedna pensje bez możliwości rozwoju to spoko . Reszta to przedszkole .

no nie wiem czy chcę. czyli są osoby, które zatrzymały się tu na dłużej? sporo czasu w sumie minęło z tego co widzę. coś się pozmieniało? czemu nazywasz to przedszkolem?

emsi

Firma mimo, że na przestrzeni ostatnich lat przeszła diametralne zmiany jest bardzo dobrym miejscem na rozpoczęcie pracy. Przede wszystkim sprzyja temu ciągły rozwój, nowe inwestycje i determinacja właścicieli. Co jest bardzo ważne z punktu widzenia pracownika, w firmie panuje bardzo przyjazna, rodzinna atmosfera. Typowego corpo tu nie uświadczysz. Jesli chodzi o największe plusy - umowa o pracę, karta sportowa FIT Profit, naprawdę fajny system premiowy, luźne godziny pracy 7-15 (lub praca zmianowa w zależności od stanowiska) . Szczegolnie fajnie jest w dziale planowania - chłopaki tworzą zgrany zespół i są chętni do podzielenia się swoją wiedzą ;) Polecam pracę w firmię ELA!

Kamil
@emsi

Jesteś w stanie przedstawić, jakiego rodzaju zmiany nastąpiły w firmie ELA Wyrób Folii i Opakowań? Czytając Twoją opinię, nasunęło mi się pytanie, czy firma daje możliwości awansu na wyższe stanowisko? W trakcie Twojego zatrudnienia były sytuacje, że pracodawca docenił zaangażowanego pracownika i awansował go na wyższe stanowisko? Chętnie bym się dowiedział, jak to wygląda.

emsi
@Kamil

Główną zmianą jest oddanie przejęcie "władzy" w firmie. Założyciel firmy i jej wieloletni, jedyny udziałowiec przeszedł na emeryturę, a kierowanie firmą przekazał swoim synom, którzy przez ostatnie kilka lat bardzo rozwinęli firmę (inwestycja w nowe maszyny, wykwalifikowany personel, zdobycie nowych certyfikatów jakościowych, pozyskanie dużych klientów i wiele innych). Firma przede wszystkim stawia na rozwój pracowników, którzy się szkolą, zdobywają wiedzę po to by później przejmować obowiązki bardziej wymagające i tak Młodszy Technolog stał się Technologiem, Technolog stał się Kierownikiem Kontroli Jakości i Laboratorium, Specjalista ds. Obsługi klienta stał się Kierownikiem Działu Obsługi klienta, czy też Kierownik Produkcji stał się Dyrektorem Produkcji.

Kamil
@emsi

Dziękuję za odpowiedź. W takim przypadku, gdy firma w dalszym ciągu się rozwija i poszerza kompetencje swoich zatrudnionych pracowników ciekawi mnie, czy osoby młode bez doświadczenia zawodowego mają szanse na to, aby odbyć staż w firmie ELA Wyrób Folii i Opakowań? Znasz takie przypadki osób, które po ewentualnym stażu zostały zatrudnione na stałe? Zachęcam do przedstawienia, jak to wygląda.

hahaha
@Kamil

coś mi tu pachnie niezłą propagandą ze strony kierownictwa.... hahahahaha

Tak
@emsi

Tak dyrektorze, zbliża sie nieuchronny koniec naboru pracowników z polski. ????

@emsi

Przepracowałem tam 7 lat może kiedyś to była firma rodzinna ale teraz to jest typowa korporacja nastawiona tylko na zysk kosztem pracownika. Jedyny plus to benefikaty.

Okej... A jakie te benefikaty Wam dają? Bo to różnie bywa, czasem opieka medyczna i karty sportowe, a czasem paczka dzieciom na Mikołaja i tyle...

@emsi

Same kłamstwa. Planiści się do niczego nie nadają, ciągle problemy z produkcją i ustalaniem poszczególnych rzeczy. Nie wspominając o śmiesznych pieniądzach które można tak zarobić, a i tak każdy od zwolnionego dyrektora po kierownika produkcji będzie chciał oszukać i okrasc nowego pracownika

@Andrzej

No ale chyba nie wszystko może być tylko i wyłącznie winą planistów? Bywa, że brakuje materiałów albo mocy przerobowych tutaj? Niestety w komputerze wszystko może układać się w cyferkach gorzej później z realizacją niestety

@emsi

taaaa twoje plusy - umowa o prace ... 3 miesiące próbne potem dają ci umowę na rok przez następne 3 lata... karta sportowa FIT - słabizna multisport jest lepszy . System premiowy ? proszę cię zamiast dać komuś na umowie więcej na godzinę to mydlą oczy premiami których raczej jest mniej niż wiecej... Luźne godziny , tu się zgodzę bo i tak nikt nie chce tu pracować.

Grażyna
@pracownik

To jaki jest ten system premiowy u was, że tak ciężko premię dostać? a może po prostu trzeba porządnie pracować? :PP

Xd xd iks de

@Andrzej

Z czego tak się cieszysz? Nie ma możliwości awansu jak napisał emsi? A te szkolenia? Też mało realne?

Chętny

Witam, może ktoś opisać jak wygada praca na stanowisku operator/pomocnik operatora na rozdmuchu? Ile można dostać na start osoba ogarnięta w temacie? Pracuje w branży i myślę o zmianie na tą wlasnie firmę. Proszę o sceptyczne i poważne opinie. Pozdrawiam

Grażyna
@Chętny

A gdzie jest oferta na to stanowisko, podpowiesz? Nie widziałam jej nigdzie, a chętnie poczytam co tam wymagają

Byly pracownik

Fajna firma jak lubisz sobie wypic. Bo za picie nie zwalniaja ale jak sie za duzo bedziesz odzywalal to odrazu wylecisz. Lepiej pic i nie gadac niz sie odzywac.

@Byly pracownik

Piją w czasie pracy na każdym dziale. To pradwa ssme pijaki, nikt tego nie pilnuje, robią co chcą. Do czasu...

Magdalena

A czy jest to jakoś potwierdzone, że oni faktycznie piją? Chciałabym tu pracować, ale nie chcę w takim towarzystwie...

Firma może i duża może i się rozwija lecz zwykły pracownik ( produkcja ) nie może liczyć na dobre zarobki. Podwyżki jak są to raczej symboliczne ( 50gr/h max 1.5zł/h ) a i tak dają je tylko z powodu podniesienia minimalnej krajowej. Żadnych szkoleń żądnego rozwoju o awans też raczej można pomarzyć, nigdy zwykłego robola nie zrobią kierownikiem ( wolą zatrudnić kogoś z zewnątrz i oczywiście opłacić dużo lepiej niż starych pracowników) . Mydlą oczy premiami które zabierają za byle co a jak są naliczane i za co to chyba sama księgowa nie wie. Ogólnie nie polecam pracy tutaj słaba przyszłość.

Pracownik z ekstruzji

Teraz nawet Ukraińcy stad odchodzą, rozstawiają stragany na odpustach i tam szukaja pracowników. Śmiech na sali

nic nie mów jeż nie rozumiesz

Zakład z dużym potencjałem rozwojowym. Pracownicy dobrzy tylko (usunięte przez administratora). Potrzebna dogłebna restukturyzacja zarządzania. Może dzieci/ prezesi się w końcu obudzą.

Łukasz
@nic nie mów jeż nie rozumiesz

Dzieci prezesi? Masz na myśli, że osoby na kierowniczych stanowiskach są niedojrzali, czy co? Taki bałagan organizacyjny nikomu nie służy. Nie można czegoś z tym zrobić?

Praca w kontroli jakości w labie- ktoś coś? W jednym ogłoszeniu jest, że godziny pracy 6-18 I 18-6 lub do wyboru 7-15, w drugim już tylko 6-18/18-6. Jakieś opinie? Plusy, minusy?

Na plus to tylko socjal Na minus kadra zarządzająca która ma ciebie za nikogo, liczą się tylko cyferki, a zarobki takie sobie, i jeszcze co tobie się należy tylko (usunięte przez administratora)

Łukasz

Jak jest dobry socjal to fajnie. Wyszczególniłbyś co zawiera? Można liczyć na prywatne ubezpieczenie albo dofinansowanie do wczasów pod gruszą? Każdy zatrudniony w firmie dostaje benefity?

Piotrek

Teraz już nawet Ukraińcy stad uciekają. Zabrali im setki za nadgodziny. Nie ma po co tu przychodzić. Na straganach w czasie odpustów szukają pracowników i reklamują sie. Nie polecam. Praca może nie ciężka ale i tez najgorzej płatna w okolicy.

Nie polecam

Jeśli nie jesteś Ukraińcem, omijaj te firmę z daleka. Tylko jako osoba ze wschodu możesz tu zarobić pieniądze, oni maja luz, żadnych obowiązków i stawkę 2-3 zł wyższa niż Polacy, maja dodatki, 100% płatne nadgodziny. Polak może tylko pomarzyć o takim wynagrodzeniu. Pracuje tu jeszcze i szczerze nie polecam

Kiedyś pracowało sie tu dobrze teraz czas stad sie zwalniać.

Krystek

Zrezygnowałem z pójścia tam po rozmowie wstępnej. Nie polecam

Buler

Pracowałem na boboniarkach tam, nie polecam tej pracy, żadnego poszanowania dla pracownika. W tym zakładzie dobrze jest tylko w teorii.

Zostaw merytoryczną opinię o ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o. - Celestynów

• Jak się pracuje w ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 33 ocen.
  • 4
    05-430 Celestynów
  • NIP: 5322049003 KRS: 0000518403

ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o.