MediaExpert

Opinie o MediaExpert

Klient

Opole lubelskie. Ftalna obsługa. Pani żyjąca gumę podczas obsługi klientów. Pracownicy kręcący się po sklepie bez ładu i składu. Dopiero gdy klient poprosi ktoś podchodzi do kasy. W kolejce do rat czeka się ponad 2 godzin. Absurd. Nikt sobie z tego nic nie robi.

Awansik

Szukam miejsca, w ktorym będę mogł się rozwijać. Technolohgia mnie kręci, to moje naturalne środowisko więc pomyślałęm o ME. Jak to wygląda? Czy mogę liczyć na awans z doradcy? Jakie są stopnie?

Magda
@Awansik

(usunięte przez administratora)jeżeli chodzi o pracę maskara wciskanie ubezpieczeń a nie sprzedaż sprzętu.

Juznieterg
@Magda

Tak to prawda. Ubezpieczenie ponad wszystko. Do tego raty. Ale nie dawajcie tych 0% jak ktoś nie chce dzwońcie do mnie urobimy klienta. Przyszedl klient po pralkę dlaczego nie dałeś mu jeszcze suszarki. Żeby tam pracowac jakiekolwiek sumienie trzeba zostawiać w domu. To jak sekta jest mówisz inaczej od wszystkich to jest zły

Qwerty
@Magda

To prawda, tam nie liczy się klient i co oczekuje klient, tylko ma zgadzać się w tabelce. Ciągłe ciśnienie na wyniki, bezsensowne drukowanie i zmiana cen.

Morda psie

(usunięte przez administratora) firma. Ktoś powinien rozbić te układy i układziki na sklepach likwidując w MB pozycję dzieli kierownik.

Boss

na wielu tego typu stronach widać, jak ludzie od razu chcą wierzyć i bronią pracowników, a mało kto próbuje poznać punkt widzenia pracodawcy. To oni płacą, wymagają i często muszą znosić fochy ludzi, którzy udają, że pracują. NIe mówię, że tak jest w ME, ale popatrzcie sobie jak to jest. A chyba warto poznać oba punkty widzenia, żeby wyrobić sobie opinię. Pozdrawiam tak pracowników, jak i pracodawców.

Doradca Klienta

Po przywitaniu się i przedstawieniu zakresu obowiązków i mojej przeszłości, przeszliśmy do tzw scenki sprzedażowej, w której musiałem przedstawić propozycje jak największej ilości produktów dla klienta, uzasadnić dlaczego ma kupić droższy produkt oraz powiedzieć coś o nowym laptopie. Dodatkowo później przekonać go do zakupu na raty i zachęcić do skorzystania z promocji. Ogólnie rozmowa trwała ponad godzinę, czułem się swobodnie a kierownik sklepu doceniał moje doświadczenie oraz wiedzę.

1. Jak przekonać klienta do wyboru laptopa za 6 tysięcy, gdy on chce tego za 4 tysiące? 2. Co w przypadku agresywnego klienta, któremu nie działa sprzęt i chce go reklamować? 3. Jak namówić klienta na wybór ubezpieczenia za 1,5 tysiąca? 4. Jakie dodatkowe produkty można zaproponować do laptopa?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Gda

Dziękuję za pocieszenie,. Spróbuję,choć w Gdańsku 5 marketów,do 3 razy może się uda

Klaudia

Czy kierownik elektromarketu również obsługuje na kasie ?. Wiadomym jest, że napewno sprzedaje bo musi być wzorem dla innych jakie ma jeszcze obowiązki i ile trwa szkolenie

Brak
@Klaudia

Zależy od Wielkości sklepu. Prędzej kasa niż sprzedaż na sali. Głównie siedzi w mailach bo tam duże cisnienie

Elvis

Magazyn na stanowisko biuro najnizsza krajowa, podnieście stawki to pracownicy się znajdą

Henryk

Jesteście nie wiarygodni. Nigdy już u was nic nie kupię . Moi znajomi też. Moje opinie są odrzucane. Jeśli napiszę dobre opinie to Ok ,ale już źle opinie to mijacie .

Aaaaa
@Henryk

Tu zamieszczamy opinie o ME jako o pracodawcy a nie jako o sprzedawcy.

BBB
@Henryk

A właśnie, że jesteśmy wiarygodni. I kupi pan u nas więcej, bo mamy wszystko.

Bernadeta

Praca w ME była dla mnie przygodą. Ze względów osobistych jednak musiałam z niej zrezygnować. Ale dla tych, co się zastanawiają czy aplikować napiszę w skrócie na co zwrócić uwagę. Trafiłam na ludzi z odpowiednimi kompetencjami oraz normalną życzliwością. Wspieraliśmy się w pracy i do dziś mam kontakt z załogą. To jaka atmosfera będzie panować w Twoim sklepie zależy głównie od Ciebie samego. Dodatkowo Firma stwarza szanse rozwoju oraz awansu czyt. wyższe zarobki... Jeżeli chodzi o minusy to były dla mnie godziny pracy, jednak to kwestia przyzwyczajenia. Przyjmowanie towaru też nie jest ciekawe, ale przy większych gabarytach pomagali koledzy. Nie ma co gdybać. Ja spróbowałam i nie żałuje, ale jak ktoś myśli, że zarobi za nic to niech nie wysyła CV.

Teresa
@Bernadeta

To fantastycznie, że akurat Tobie udało się trafić na ludzi z właściwymi kompetencjami, a przy tym życzliwych. To zapewne między innymi sprawiło, iż tak dobrze wspominasz czas spędzony na pracy w MediaExpert. Fajnie też, iż w firmie tej istnieją jasno wytyczone ścieżki awansu. Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na temat samego wynagrodzenia. Obejmują ono samą podstawę czy także prowizję i jakieś inne dodatki?

olo 666
@Bernadeta

"Właczamy niskie ceny" czym właczacie ? -- Włacznikiem czy włącznikiem. KTo akceptuje te reklamy .Włączamy bo włącznik nigdy właczamy

Bolo 777
@olo 666

Oj Olo, ale znalazłeś.. Przecież widać, że brakuje ogonka.. Co Ty, Olo, ogonka się będziesz czepiać? :)

Opowieści z kosmosu wzięte

@Adam

Piszesz to pod każdy postem. Jak masz coś do powiedzenia na temat Media Expert to wal śmiało. Na pewno się do tego odniesiemy. Bo na razie twoje oklepane hasełko nic merytorycznego nie wnosisz do dyskusji

gda
@Bernadeta

ile czekam na odpowiedz rekruterów? byłem wczoraj na rozmowie,mowili za zadzwonią w poniedziałek .... o 12 zadzwonią?

Natalia
@gda

w sensie, że w kolejny, tak? A oni dają negatywny feedback czy to zależy od sytuacji? Dobrze Ci chociaż poszło?

Gda

Dziękuję za otuchę Czekam na telefon ... .choć do końca teraz nie wiem,bo e recruter przez maila napisali mi że nie załapałem się, a ci kazali czekać na telefon ..... A maila dostałem teraz. To gdzie prawda?

Ok
@Teresa

Praca w handlu = prowizja tak jest na całym świecie,podstawa jest na waciki.Jeżeli zadajesz takie banalne i oczywiste pytania to nie sądzę żebyś się odnalazła w tym fachu.W handlu trzeba być wszechstronna bystrą osobą.

Natalia
@Ok

ciekawe czy po tej wiadomości będzie jeszcze aplikować... mimo wszystko są w końcu dostępne jakieś szkolenia? produktowe to pewnie tak ale chodzi mi o coś personalnego bardziej. jak by były zorganizowane?

Nie polecam

Włączają niskie ceny i promocje dyrektywą UE omnibus nakazującą pokazać pod każdą ceną, najniższą cenę z ostatnich 30 dni. Śmiesznie to teraz wygląda jak krzyczą wielkie rabaty w mex, obniżki do 80%, a pod super promocyjną ceną, z przekreśleniem starej ceny, widać informację że w ostatnich 30 dniach cena była taka sama jak w promocji ! xD

Jorg

Proste pytanie. Interesuje mnie minimalna krajowa (od nowego roku 3600) za 168 godzin bycia w sklepie w miesiącu. Premie i wyrobienie sprzedaży sprawa dla mnie drugorzędna. Da radę ?

Pracownikmex

Jak jestes ogarniety to przy takiej minimalnej zrobisz 6000tys brutto na luzie

Ok
@Pracownikmex

Myślę że spokojnie możesz zarobić 12 000 tyś zł nic nie robiąc,będziesz leżał z kawą a kasa będzie lecieć.A tak poważnie to kiedyś bez problemu wyrabiałem dobrą wypłatę,teraz mając mega dobre wyniki sprzedażowe jedne z najlepszych na salonie mogę liczyć na mniejszą pensje niż kilka lat temu,na pewno nie jest taj jak pisze kolega,żeby zrobić 5 k brutto trzeba się postarać ,mocno postarać.Ale tutaj dużo zależy od działu na którym sprzedajesz,nie ma równych zarobków i szans.to na pewno.

Sonic
@Jorg

No a jak ma nie dać rady? Żyjesz w jakims innym świecie? Minimalna krajowa za pełen etat w legalnej pracy to chyba oczywistość? Oczywiście 10 albo 15 tysiecy tez może się trafić. Wszystko przecież zależy od ciebie

Kaxxx
@Ok

Też uważam że bardzo dużo zależy od działu na jakim sprzedajesz, na gorszym nawet jeśli jesteś dobrym sprzedawcą nie wyrobisz dobrej pensji, myślę że ta nierówność szans jest bardzo frustrująca i często przez to relacje w zespole są różne

Mała Mi
@Jorg

Sory, ale jak nie będziesz wykonywał nałożonych na Ciebie planów to nie masz co liczyć na umowę po okresie próbnym, a poza tym nie licz na pracę po 8 godzin dziennie bo zazwyczaj to jest 9-11 godzin. Zero życia prywatnego. Kasa dużo mniejsza niż w 2018r jak się zatrudniałam.

Wielka Mi
@Mała Mi

A to nie jest tak, że przed nie przedłużeniem umowy jest coś takiego jak "plan naprawczy", dzięki któremu firma daje szansę na rozwój i kontynuację współpracy, umożliwiając zarabianie "ogromnych" pieniędzy i rozwijanie własnych kompetencji w zakresie cięcia papieru do cen i innych ofert, ogromu zadań około sprzedażowych i w ostateczności "doradzenie" klientowi w wyborze sprzętu wg. SOK?

Skipper

Czy ktoś wie ile zarabia kierownik Sali Media Expert brutto i na rękę?

Kasak
@Skipper

A on nie ma czasem premii, bo też sprzedaje?

Nie Polecam
@Skipper

20% więcej niż sprzedawca, liczone od najniższej krajowej + premie od sprzedaży

Gda

Może ktoś wie coś o pracy w marketach w Gdańsku Metropolita Alfa Manhattan ?

Tarp
@Gda

Cześć. Co chcesz wiedzieć? Ja jestem w ME od ponad 2 lat i choć czasem coś mnie wkurza, jak w każdej robocie to ogólnie jestem zadowolony. Zwłaszcza na ekipę złego slowa nie powiem

GdA
@Tarp

Do którego marketu najlepiej złożyć cv Metropolita Alfa Manhattan

@Tarp

Byłem w pon na rozmowie,jak8es 30 m9n Mówili że w next poniedziałek zadzwonią. Czy aby na pewno? Pytali co bym dosprzedal do lodówki Odpowiedziałem I takie tam różne Ciekaw jestem czy zadzwonią

Kieras
@GdA

hej, złóż gdzie chcesz. Plus ME jest taki, że mają chyba naście sklepów w Wawie, wybierz może na początek najbliższy

Gda

Jeśli rekruterzy mowia ze zadzwonią za tydzień , jakie są szanse że zadzwonią? Byłem wczoraj na rozmowie...

Czy ktoś orientuje się jak wyglada praca w Mysłowicach na Wielkiej Skotnicy lub w Sosnowcu w Plazie?

Klient

Piszecie Państwo o szkoleniach dla nowych pracowników, o kreowaniu profesjonalnych sprzedawców, o Kuźni talentów itp i itd. To ja mam tylko jedną uwagę, zapomnieliście Państwo o jednym z punktów Waszej sieci sprzedaży , a mianowicie o oddziale w Brzegu Dolnym.

Gda

Pomocne,czyli mam rezygnować? W MMARKT TEZ NIE JEST DOBRZE.A GDZIE BEDZIE LEPUEJ.

Gda

Proszę, napisz co jest W Mex żle Chce podjąć pracę w Gdańsku Nie widzę opinii na temat Gdańska. Jak tak jest

Pracownikmex
@Gda

Duzo zależy od kierownika, ja mam spoko natomiast jest ciągle parcie na coraz większą sprzedaz ubezpieczeń komplementarki i innych rzeczy. Każda sprzedany produkt bez dodatkowych usług lub artykułów jest traktowany jako zla sprzedaz z ktorej czesto trzeba sie tlumaczyć. Ogolnie praca na start to jeszcze moze być ale duzo zalezy od sklepu jakiego trafisz.

Sonic

Nie kituj. Przyznaj lepiej ile razu zgarnąłeś 7 albo 10 na czysto. To od ciebie zależy ile zarobisz. A w ogóle to jestes zwycięzca. Media Expert to wyższa szkoła przedsiębiorczości. Powinienes w biznes teraz iść, np. rękodzieło

rafcio

Siema, krótka piłka na ile można liczyć na dziale rowery/kosiarki gdzie wymagaja znajomosci naprawy rowerów elektrycznych

Maniek

Pracuje w skepie w Barczewie, wydaje mi się że nie potrwa to długo. Praca fajna ale ludzie którzy mną kierują już nie do końca, kierownik chyba pierwszy lepszy z ulicy bo nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi, jego przełożony (usunięte przez administratora)bajkopisarz, mamy w sklepie dwie dziewczyny, słyszałem jakie teksty do nich rzucał to szok, że on jeszcze tam pracuje - (usunięte przez administratora). Ogolnie za te pieniądze nie warto, już lepiej iść do lidla czy biedronki zwłaszcza mając takich przełożonych, na innych sklepach może to nie występuje ale tam pewnie inny regionalny który na takie zachowania nie pozwala.

@Maniek

Wyjaśni ni czy warto podjąć tam pracę

...

Zastanawiam się aplikowaniem do sklepu w Elblągu i mam pytanie: czy każdy pracownik ma swój dział, czy trzeba znać się na wszystkich?

Malina
@...

Hej, ogólnie każdy pracownik ma swój dział, ale jest możliwość sprzedaży na całym sklepie. Ale skupiasz się na swoim dziale. Będziesz do tego przygotowywana/y, luz blues, malina ;)

Hania
@Malina

Brat pracuje w Media, ale in jest świr na telefony i gry, jest zachwycony. Szkoliła go firma, ale sam też ciągle coś ogląda.

Kalis
@Hania

Obserwuję wszystkich najważniejszych youtuberów zajmujących się nowymi technologiami i jak to mówią wiem co w trawie piszczy. Chyba spróbuje

Opowieści z kosmosu wzięte

Bzdura
@Malina

Ogólnie jakie ogólnie... u mnie na salonie na jednym dziale masz 5 osób na innych po 3 osoby a ja sam robię na dziale za trzech więc te ogólnie to sobie w buty wsadź.

A tak naprawdę Da się? Chce zmienić pracę Pracuje w MM

Halina
@Gda

I szukasz tutaj, a jakie stanowisko Ciebie interesuje? Sama bym właśnie chciała coś wiedzieć, czy nie szukają teraz. Ciekawe, czy o tym samym myślimy.

@Halina

Szukam,bo chce zmiany Najlepiej doradca,sprzedawca rtv/agd/foto Może nie koniecznie w sieciowce,ale coś w tym rodzaju

Zostaw merytoryczną opinię o MediaExpert - Warszawa

• Jak się pracuje w MediaExpert?

Zobacz opinie na temat firmy MediaExpert tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 221.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MediaExpert?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 117, z czego 18 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 54 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MediaExpert?

Kandydaci do pracy w MediaExpert napisali 22 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MediaExpert