MediaExpert

2 333 690 5 1

Opinie o MediaExpert

Filtruj opinie po kryteriach:

Bernadeta

Praca w ME była dla mnie przygodą. Ze względów osobistych jednak musiałam z niej zrezygnować. Ale dla tych, co się zastanawiają czy aplikować napiszę w skrócie na co zwrócić uwagę. Trafiłam na ludzi z odpowiednimi kompetencjami oraz normalną życzliwością. Wspieraliśmy się w pracy i do dziś mam kontakt z załogą. To jaka atmosfera będzie panować w Twoim sklepie zależy głównie od Ciebie samego. Dodatkowo Firma stwarza szanse rozwoju oraz awansu czyt. wyższe zarobki... Jeżeli chodzi o minusy to były dla mnie godziny pracy, jednak to kwestia przyzwyczajenia. Przyjmowanie towaru też nie jest ciekawe, ale przy większych gabarytach pomagali koledzy. Nie ma co gdybać. Ja spróbowałam i nie żałuje, ale jak ktoś myśli, że zarobi za nic to niech nie wysyła CV.

Wojtek
@Maciek

Grafik to różny. Czasami 8 czasami 10 albo 12. Zależy w jakich godzinach będziesz miał sklep otwarty. Towary trzeba wyładować i wystawić. U nas robimy to na zmiane, panie pomagają w segregowaniu drobnicy. Głownie sprzedajesz ale nie ma u nas magazyniera wiec jak ktoś kupi np. pralke to trzeba ja przygotować klientowi do transportu. Idź na sklep i pogadaj z kierownikiem to Ci wszystko powie albo podejdź do jakiegoś sprzedawcy. Tu na forum jak czytam to prawie same negatywy ale tak serio to jest całkiem spoko.

Tak6Nie2
Malina
@...

Hej, ogólnie każdy pracownik ma swój dział, ale jest możliwość sprzedaży na całym sklepie. Ale skupiasz się na swoim dziale. Będziesz do tego przygotowywana/y, luz blues, malina ;)

Tak6Nie3
arczi

Pracuje w tej firmie już niecały rok więc mogę się wypowiedzieć, na najniższym stopniu czyli doradcy klienta bez większego doświadczenia w handlu, zarabiam średnio 3500 na rękę (miasto w woj. Śląskim) generalnie zarobki zależą od Ciebie. Jest to praca w której trzeba się starać, cały czas coś się dzieje, na pewno nie jest to praca dla leni przyzwyczajonych do pracy w biurze w której przez połowę czasu pracy pracownicy smieszkują i wysyłają sobie memy. Praca po 10-12h, średnio połowa miesiąca jest wolna( można dzielić np. ze studiami ). W moim sklepie kierownik sam pytał pracowników jaki system zmianowy chcą mieć, większość opowiedziała się za 10-12h. Rano dostaje się liste zadań około sprzedażowych i nie raz na tym kończy się kontakt z kierownikiem, nikt nad tobą nie ślęczy czy coś, po prostu coś ma być zrobione i tyle. Nie ma klientów to wykonuje się zadania. Nie ma problemu jeśli chce się mieć wolne w którymś dniu, ale to rożnie bywa na innych sklepach, z moim kierownikiem można się dogadać także nie narzekam :) Mogę polecić tę pracę, ja osobiście chyba już nie mógłbym się przyzwyczaić do pracy po 8h w biurze.

Tak11Nie15
Grzesiej
Nazwa działu: Handlowy

Ogólnie nie polecam . Zamówiłem rower żonie we wtorek przez internet A dziś mamy piątek i dalej moj rower nie zostal dostarczony do sklepu w Oławie gdzie miałem go odebrać. Dzwoniąc do biura obsługi klienta Pani mówi mi że rower jest w sklepie więc jadę 10 km w jedną stronę i słyszę że mojego roweru nie ma . To jest kpina . Więcej nic nie zamówię. Moim zdaniem nie polecam zakupów przez internet w tym sklepie . Miał to być prezent i teraz żona jest wściekła A ja nadal bez roweru . Muszę kupić go gdzie indziej

@Grzesiej

Dzień dobry, bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, uwagi prosimy kierować na adres e-mail: dok@me.pl.

Nie do wiary

Mam pytanie znajoma dostała się do pracy w salonie media. Wszystkim do okoła opowiada że będzie zarabiała 2700 zł netto tak netto na rękę do tego dochodzą premie sprzedażowe. Osoba która ją rekrotowala powiedziała jej ze zarobi do 5 tys zł netto. Aż mi się w to wierzyć nie chce ze zwykły sprzedawca na dzień dobry dostaje prawie 3 tys na rękę plus premie. Jeżeli to prawda to sama się tam zgłoszę do pracy. Proszę o szczerą odpowiedź na prawdę można tyle zarobić jako sprzedawca.

TakNie8
@Nie do wiary

2700 netto, jest jak najbardziej możliwe, 5000?? Pewnie też, ale nie dla każdego jest ta suma w zasięgu. Napewno dostaniesz na umowie(usunięte przez administratora). Resztę musisz sobie zapracować sprzedażą konkretnych produktów, ubezpieczeń (przedłużonych gwarancji), komplementarnej, komplementarnej plus, psp (usług), SLW, NPW itp. Na każdy miesiąc będziesz miała nałożony plan, który z rególy jest trudno wyrobić. Za każdy nie wyrobimy parametr mogą zabrać ci kasę. Czyli w programie premiowym masz ustukane np (usunięte przez administratora) ale masz małe nasycenie polis i komplementarnej, to kieras może zabrać ci trzysta. Generalnie na początku pracy pensja jest stala, dopiero po 3-mcach już za ciebie się wezmą. Pamiętaj że za inwentaryzacje też zabierają pieniądze. I za zaginiony towar płacisz im brutto, cene jaka jest na sklepie, wraz z podatkiem,dlatego jest im to na reke. Im więcej zginie tym lepiej, oni mają czysty chajs. Złodziejskie podejście, no ale to Polska firma nie ma się co dziwić. Więc bardziej realne pieniądze to ok (usunięte przez administratora))

@Ben34

Czyli jak zgłoszę się do was na rozmowę to na umowie dostanę 3700 brutto plus premia sprzedażowa.

Lafarte
@Nie do wiary

Przez pierwsze 3 miesiące masz stałą wypłatę (bez premii uznaniowej) plus to co zarobisz z sprzedaży towarów i usług. Po trzech miesiącach warunki się zmieniają i masz podstawę plus premia uznaniowa.

@Lafarte

O jakiej Ty mówisz premii uznaniowej?? masz podstawę plus premię od sprzedaży ale o uznaniowej pierwszy raz słyszę??

Krystyna
@Olek

Na swojej stronie pracodawca pisze, że oferuje uczestniczenie w programach premiowych i motywacyjnych, ale nie jest dokładnie napisane o jakie premie chodzi. Czy obecni pracownicy mogliby wyjaśnić nam jak to wygląda w rzeczywistości?

@Lafarte

W dalszym ciągu nikt nie odpowiedział mi na pytanie podaję wam stawkę 3700brutto tyle rzekomo dostała moja koleżanka na start w waszej firmie. Ja również chce się do was przenieść dlatego po raz 3 pytam czy dostanę na umowie 3700 brutto na dzień dobry pytam o konkrety a nie o mrożonki typu że da radę tle zarobić jak będę robiła to to i to. Chodzi mi tylko i wyłącznie o podstawę. Czy to takie trudne aby podać kwotę jaką zarabia na początku nowy pracownik. Lafarete napisał/a że premia sie5 należy po 3 miesiącach moja koleżanka mówi że dostanie ja odrazu po pierwszym miesiącu. Więc jak jest.

LLLLLLLLL
@Nie do wiary

Za taką stawkę w czym problem żeby złożyć papiery do pracy??

Michu
@Nie do wiary

Na umowie będziesz miała jakaś tam podstawę. Nie wiem kto ile ma, ja swojej nie będę podawać. Nikt nikomu nie daje nic za darmo i o tym pamiętaj. 3700 to spokojnie można zarobić netto. 5 też jest możliwe u nas niektórzy tyle wyciągają ( w tym moja skromna osoba) Niestety nie wszyscy. Dużo od wyników Twoich zależy i nastawienia. Ja tam sprzedaje to na czm zarabiam. Klient zadowolony i ja tez. Jak trafisz na dobrego kierasa to też będzie fajnie. Smieszy mnie to jak wszyscy oczekują aby od razu im nalepiej w oglsozeniu podać ile będzie zarabiać. Przecież to jest handel i ja zawsze miałem premię od sprzedaży. Może lekka soda ale jak ktoś jest tak dobry jak ja to będzie zadowolony z wypłaty

Tak5Nie6
@Michu

Poważnie mam wrażenie że nikt tu nie czyta że zrozumieniem co to za tajemnica ile dostaje się na umowie mam gdzieś premie i prowizję sprzedażowe chodzi mi o podstawę. Ludzie 3700 brutto podstawy dostanę na dzień dobry czy nie dostanę.

Tak4Nie1
@LLLLLLLLL

Poważnie??? To taka tajemnica ile dostaje się na wstępie bez żadnych dodatków. Mi po prostu nie chce się wierzyć że podstawą na dzień dobry jest tak wysoka mówimy tu o sprzedawcy. 2700 na rękę na dzień dobry aż się wiezyc nie chce.

Jan
@Nie do wiary

Pracownicy w firmie MediaExpert przeważnie bazują na premiach sprzedażowych, dlatego większość komentarzy dotyczy właśnie premii i prowizji, które stanowią podstawę w tego typu pracy. Ciekawi mnie, czy planujesz aplikować do pracy w tej firmie? Masz jakieś doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku?

@Jan

Mam doświadczenie i to spore. Że sprzedażą jest różnie dlatego mimo wszystko ważna jest dla mnie podstawa jak ktoś nie rozumie to chodzi mi o stałą pensje bez dodatków. A tutaj okazuje się że to jest jakaś tajemnica poloszynela a zapewne jest tak że na umowie każdy ma najniższą krajową a reszta to prowizja od sprzedaży. Jak by człowiek cały miesiąc nic nie sprzedał (no l4) to dostaje 80%podstawy. Dlatego moje pytanie na które żaden z pracowników nie zna odpowiedzi. Nikt nie wie ile ma podstawy. Przejdę się na rozmowę i wtedy ogłosze wszem i wobec ile dają na umowie bez premi bo jestem pewna że o 2700 netto (jak ktoś nie wie to netto znaczy na rękę) można sobie pomarzyć

Proste
@Nie do wiary

To jest praca w handlu i jak w większości sieciówkach masz podstawę ale tak naprawdę zarabiasz na premiach sprzedażowych to teraz norma w handlu ....same słowo "podstawa" daje chyba do myślenia...

Norbi
@Nie do wiary

W umowie jest najniższa ustawowo pensja. Do tego premia uznaniowa (mniejsza niż kiedyś, ponieważ wreszcie na umowie jest najniższa krajowa). Poza tym zarabiasz na tym co sprzedaż.

@Michu

Dzięki za komentarz, czyli wszystko jest możliwe :)

@Norbi

Dziękuję za info. Wkońcu jeden normalny się znalazł co prawdę powiedział. A do całej reszty fajnie jest bazować na tzw premi od sprzedaży ale jak laska jest w ciąży 8 idzie na l4 to prowizji nie dostaje tylko podstawę podobnie w sytuacji tradycyjnego l4 bądź powypadkowego przymusowego wypoczynku. Więc tak dla niektórych podstawa jest ważna. Reszta to kwestia prywatna co się komu bardziej opłaca. Po prostu szkoda że ludzie nie mówią sobie prawdy co do umowy jaka proponuję dany pracodawca. Tylko gdy zostaną zapytań ile zarabiasz w media odpowiadają 2700 netto podstawy i premia a po a po miesiącu nagle 6 tys netto zarabiają. Tylko szkoda że jest taka rotacja soki takie (usunięte przez administratora) zarobki media proponuję. A ludzie się wstydzą własnej pensji. Drama ????????????????

@Proste

Oczywiście masz rację ty to wiesz ja to wiem. Po prostu nie lubię kiedy ktoś mi prosto w oczy klamie i mówię że samej podstawy ma 2700 netto a w rzeczywistości ma najniższą krajową.

Marlena
@Nie do wiary

Jesteś w błędzie przechodząc na macierzyński liczy się wynagrodzenie za ubiegłe 12 msc. i na tej postawie jest ustalana jego wysokość. Ludzie nie gadają na prawo i lewo ile kto zarabia, domysl sie dlaczego. a ty jestes taki ciekawy, zamiast sie wziac do ROBOTY.

kamilos
@Nie do wiary

można zarobić dużo więcej co osobiście mogę potwierdzić. Jak obczaję jak się dodaje zdjęcie to wrzucę Wam screna z moim wynagrodzeniem. w 2019 najmniej zarobiłem 2834 zł netto a najwiecej 4821 i to już jest naprawdę bardzo dobry wynik. Jak ktoś myśli ze bedzie zarabiać po 7 netto to raczej jest to niemożliwe chyba ze ktoś jest kilerem. Swoją drogą w sklepie mamy beke z tego forum. Jak myślicie o samej podstawie to nie przychodzie do nas!

Tak3Nie2
@Marlena

Hahaha nie gadają ile zarabiają bo się wstydzą takich zarobków gdyby nie premia to na czysto dostają najniższą kraja. A po znajomych chodzą dumni jak pawie że zarabiają po 7 tys złotych na rękę w sieciówce. Gdyby nie te premie to (usunięte przez administratora) by mieli. Najgorsze jest to że sciemniara że samej podstawy maja więcej niż pracownik it na początku swojej kariery. Po rostu chodzi tu o kłamstwo które kłamstwo goni. A ja nie trawie oszustów którzy nie szanują innych ludzi. I nie pisz mi żebym wzięła się do roboty bo mnie nie znasz, nie wiesz gdzie pracuje i ile zarabiam. Potrzebowałam informacji by zdemaskowac oszustke, kłamce i nie interesuje mnie premia tylko podstawa a jak kolega wyżej napisał podstawa to ochłap czyli najniższa krajowa na umowie.

Tak2Nie1
Kacperros
@Nie do wiary

Spokojnie, jeżeli uzyskałaś satysfakcjonujące informacje to najwazniejsze. Swoja drogą, też mamy ubaw z tego forum

@Michu

Trochę Cię wyobraźnia poniosła 3700 netto? spokojnie można zarobić? myślę że 1000 mniej to spokojnie można zarobić a więcej jak się postarasz.Praca nie jest zła,ogólnie bywają gorsze,więc na prawdę nie ma co narzekać na pracę w media expert ale nie ma co się nastawiać na dużą kasę.Jak najbardziej zgodzę się z tym że są tacy co zarabiają sporo ale jest też dużo takich co nie wychodzi powyżej 3k,wszystko zależy od działu na jakim pracujesz ,miasta gdzie położony jest sklep,wielkości sklepu,i oczywiście samego pracownika ...Ja na razie nie narzekam.

Tak5Nie
Jan
@Olek

Dokładnie w przypadku pracy w handlu trudno jest określić zarobki, które uda się osiągnąć w danym miesiącu. Zależne jest to od wielu czynników, tak jak napisałeś. Zastanawia mnie, czy zaraz po otrzymaniu zatrudnienia można liczyć na odpowiednie przeszkolenie z produktów, które będziemy sprzedawać klientom? Pracodawca zapewnia takie szkolenie, czy może wszystkiego uczą nas pozostali pracownicy?

@Jan

Z mojego doświadczenia dość krótkiego wynika że na współpracowników raczej nie warto liczyć to handel więc i jakaś konkurencja,klimat personalny średni a raczej słaby,ale to praca a nie plac zabaw,więc ja kolegów tam nie szukam,przyszedłem zarobić,zresztą w obecnych czasach ludzie raczej nie są życzliwi ,choć są wyjątki.Ze szkoleń wyjazdowych które odbywają się co jakiś czas,jak najbardziej się czegoś nauczysz,warto jednak samemu na necie się przeszkolić z danych produktów.Czasem klienci zadają trudniejsze pytania więc masz google i szukasz odpowiedzi po wyjściu klienta oczywiście ;-) ,uczysz się trochę metodą prób i błędów,niestety ale jakoś trzeba zacząć po 2 miesiącach już ogarniesz dość sporo,choć może na początku się zrazisz,to na pewno dasz radę.To nie jest rudna praca choć trochę specyficzna ja pracowałem w bardziej skomplikowanej branży,i zajmowałem się bardziej ambitnym stanowiskiem a mimo to na początku byłem zupełnie jak "dziecko we mgle"w media expert aż sam się dziwiłem że tak prosta praca sprawia mi jakieś problemy ale każdy zawód jest inny,wszystko jest do ogarnięcia.Dasz radę kwestia miesiąca,dwóch a potem poleci....

Olaf
@Ben34

Prawda! Niestety potwierdzam. Jeszcze tam pracuje, ale już dość okradania mnie...jestem zbulwersowany że ciężko pracuje na swoje pieniądze i nagle się dowiaduje że odcinają mi bo plan sklepu nie zrobiony + inwentaryzacja(usunięte przez administratora)

@Olaf

Każdy ma prawo mieć gorsze dni w pracy. Nie gadaj, bo mimo wszystko dobrze zarabiasz i jak chcesz więcej to tylko emigracja ;)

@Nie do wiary

Zależy od działu jak trafisz na "małe agd" to ciężko wyrobić normę,pracy jest więcej a kasa mniejsza.Na innych działach jest ok.Wiele czynników wpływa na zarobki ale ogólnie jest ok.

@Tomi

Na małym AGD słabo zarabiasz? To chyba leszczu jesteś (no wybacz ... ;)). Ja ma. m prawie zawsze największa premię z całego sklepu. Zobacz sobie ile można z GS wyciągnąć na ekspersach albo roomba itd. Gwary na ekspresy prawie każdy bierze. Tak samo np. kawa więc parametry łatwo śrubować. Ja akurat uwielbiam ten dział a pracowałem już na RTV i IT . Wbrew pozorom jest tam mniej drobnicy niż na ITZe swoją kierowniczką udowodniliśmy, ze tam można zarabiać jeżeli się chce. Ona też z tego działu się wywodziła.

Tak2Nie4
Ania
@Olek

Dziękuję, zmotywowałeś mnie do działania!:)

@Olek

Jasne to dlatego nikt nie chce pracować na małym agd bo tak tam dobrze hehe

Anonimowy
@ok

To ja może podsumuję ten wątek - nowo zatrudnione osoby jak najbardziej mogą mieć przez 3 miesiące gwarantowane (usunięte przez administratora) na rękę, dzięki temu, że przez 3 miesiące mają stałą premię niezależnie od swoich wyników Realnie podstawę dostają w okolicach (usunięte przez administratora) Drobne AGD jest w większości lokalizacji działem gdzie zarabia się najmniej, mimo że faktycznie za ekspresy czy odkurzacze płacą dobrze Z drugiej strony jest to najspokojniejszy dział, bo sprzedaż ogranicza się do rozmowy, wypisania towaru i podania go klientowi Odpada zamawianie, ogarnianie dostaw i instalacje systemów Zależy co dla kogo jest ważniejsze, kasa czy spokój

Marek
@Ben34

To chyba tak nie działa jak piszesz bo widzę u nas że osoba która ma najgorsze parametry ma spokój a ktoś z lepszymi nie koniecznie ? więc nie wiem od czego to zależy.Myślałem że zawsze się czepiają kogoś komu idzie najgorzej ale widać nie do końca tak jest,przynajmniej w salonie w którym ja pracuje.

Marek
@Olek

Jak najbardziej w Wawie sprzedać codziennie express za 3 tyś to nie problem czy iroombę za ponad 2 tyś ale są rejony w Polsce gdzie sprzedaż ekspresu za ponad 3 tyś to jak sprzedaż mercedesa klasy "s" wszystko zależy od sklepu,Miasta itd...Trochę wyobraźni....W biedniejszych regionach Polski kupno odkurzacza za 500 zł wygląda tak że przychodzi rodzina 3 osobowa i godzinę się zastanawia nad jego kupnem a w bogatszym regionie wchodzi klient i bierze taki za 2 tyś bez zastanawiania się.......

Adam
@Nie do wiary

Podstawa to najniższa krajowa, potem dochodzą premie , ew bonusy i to co samemu jesteś w stanie wypracować. 2700 netto a nawet więcej dostaję się ale nie jako "nowicjusz" i nie w mieście typu Białystok, Lublin.

oki
@Anonimowy

Spokój? hehe chyba żartujesz jak na małym adg jest spokój? towaru masz na regałach jak w biedronce i zmień teraz promocje,ceny,slv itd...mało miejsca więc upychasz gdzie się da kartony żeby tylko weszły,przebudowy regałów,wyspy itd...towaru zdecydowanie więcej przyjeżdża na małe agd niż np na rtv,windowanie,zabezpieczanie itd... wiadomo że jak jest dużo większy asortyment to więcej pracy,same golarki,szczoteczki przy zmianach topek to kupa papraniny na dużym agd przestawisz dwie lodówki i po sprawie w 3 minuty a tu żmudna dłubanina,zresztą najczęściej zmiany pracowników występują na małym agd ,to dział gdzie częściej się zmieniają pracownicy.Potem faktycznie duże agd trochę stresu,następnie it no i rtv tak bym to ocenił....

Hide
@Olek

Hey a jeśli mamy sklep Media w małym miasteczku gdzie będzie bardzo ciężko zdobyć tyle klientów by dla całej załogi starczyło to czy są działy gdzie lepiej idzie zdobywanie premii np z tv, laptopa i, tel? Tak mnie to zastanawia czy drobne rzeczy po 100 czy więcej maja przełożenie na duże przy wyplacie

Maruder
@Hide

W małych miasteczkach przeważnie nie ma podziału na działy - każdy sprzedaje wszystko. Jest to ciężka sprawa, bo nie jesteś w stanie się wyspecjalizować w jakimś określonym towarze... Poza tym podczas miesięcy martwych w takim małym sklepie znacznie pogarsza się atmosfera i Twoja premia jest jeszcze bardziej zależna od szczęścia niż zwykle.

Olo
@Maruder

Ale są też zalety w małych miasteczkach. Nie ma takiej napinki ;)

Bolec
@Olo

W małych miasteczkach masz jak pączek w maśle kiedy sprzedajesz i do tego opanujesz i spisujesz raty. Wtedy można dobrze zarobić "na wakacje".

@Nie do wiary

Zarobki,zarobkami jak się postarasz możesz nieźle zarobić nie mówię że kokosy ale z 3-4 tyś jest możliwe do wyrobienia ale weź pod uwagę że praca jest ciężka.Trzeba się narobić rano wychodzisz,wieczorem wracasz,więc życie prywatne ograniczone i sporo obowiązków.Jeśli jesteś gotowy na ciężką pracę to warto się zatrudnić inaczej nawet nie myśl o tym zajęciu...

@Ben34

Mam pytanie do "starych wyjadaczy"wiem że najlepiej mieć dobry obrót i dobre parametry ale jeśli mamy do wyboru 2x większy obrót niż minimalny do wykonania ale słabe parametry czy druga opcja minimalny obrót wymagany ale dobre parametry to co lepsze?? dla firmy,salonu,dla mnie....bo wiadomo że w życiu wszystkiego mieć nie można i czasem trzeba dokonać wyborów...

@Tomi

Bo są tacy co wolą unikać sprzedaży bez parametrów,ja w tym za bardzo sensu nie widzę ale może wypowie się ktoś kto stracił zęby w tym fachu i miejscu...

Olo
@Olek

No tak sprzedawałeś komputery i przeszedłeś na małe agd sprzedawać,czajniki i deski do prasowania hehe

Imo
@Tomi

mi kieras powtarza, że najważniejszy jest obrót. Najwiekszy problem to chyba z gwarancją bo ją nie bierze każdy. Komplementarke mam bardzo dobra, to akurat jest mega proste bo i tak każdy potrzbuje pozniej jakiesj sciereczki itp

Oli
@Hide

Na początku musisz mieć czas dla klienta,ja jak mam mniej pracy typu duża dostawa towaru,układanie,sprzątanie zmiany cen itp..itd..to w taki dzień mam lipę z oczywistego powodu nie mam czasu poświęcić go klientowi co za tym idzie słabsza sprzedaż,słabsza premia.Natomiast jak mam dni a zdarzają się że jest mało obowiązków,wtedy zajmuje się sprzedażą,nastawiam się 100% na klienta i sprzedaż i coś z tego mam .....Ale to wiele zależy od wielkości sklepu,natężenia ruchu i dziale jak masz małe agd to masz mniej czasu na sprzedaż,przekonasz się sam jak będziesz już pracował a jeśli już pracujesz to wiesz o czym piszę.Powodzenia...

kk
@Nie do wiary

skad Ty jestes??nie do wiary ze 2700net??to za ile czlowiek ma sievytrzymac??2700 to na rachunki nie wystarcza-jesli nie ma drugiej 'polowki'

arczi

Tak11Nie15
Żarty

Żart, psikus, ale checa. Znowu ktoś z centrali robi sobie dobry PR : D

Tak8Nie
@arczi

a kolega z centrali się urwał? oj żartowniś - kierownik sam pytał pracowników jaki system zmianowy chcą mieć? - cztery lata prosiliśmy swojego żeby robił nam dziesiątki na agd dużym (troje pracowników) 13 osób na sklepie -on na to że asm się nie zgadza i grafik musi być kaskadowo, duże miasto w woj. świętokrzyskim (nie pisze jakie bo mi admin usunie) nigdy nie przerzuciłem 3 tys. na rękę, po czterech latach na bruk - a kierownik zatrudnił na moje miejsce kolegę i jeszcze wziął kasę za polecenie pracownika - kolega arczi nie mógłby pracować po 8h w biurze? hahahahahahahahhahahahahahajh

Arczi
@dariusz

Ja mowie jak jest:) może jestem szczęściarzem bo mam takie kierownika hehe :) za mniej niż 3 tys bym tu nie pracował :p

Tak1Nie4
Arczi
@dariusz

I to jest właśnie to polactwo, ta pogarda do ludzi. Nie dziwię się że cię zwolnili :)

Tak2Nie3
@Żarty

W ogole to nie jest zabawne. Jak ludzie piszą, że dobrze zarabiają to piszesz, że to fejk. Najpierw zacznij od analizy wlasnego dzialania, dopiero potem wypisuj...

@Beata

@Arczi

Polakiem jestem takim samym jak ty - nikim nie gardzę - w pracy robiłem to co do mnie należało jak najlepiej potrafiłem przez cztery lata i tak mi podziękował kierownik zatrudniając na moje miejsce swojego kolegę (jeszcze wziął kaskę za polecenie pracownika) - dziękuję za empatię arczi

Marex
@arczi

Jeśli pracujesz już trochę czasu i znasz trochę system tej firmy ,to może odpowiesz mi na pytanie o co chodzi w tej firmie.Miałem do wyrobienia jakiś obrót no i wyrobiłem 50% więcej niż założony utarg,ale nie dostałem żadnej premii,pochwały itd...tak jak by wyrobienie 50% więcej obrotu było czymś zupełnie naturalnym w handlu,obecnie mój plan wyrobienia normy się zwiększył,natomiast osoba z mojego działu nie wyrobiła swojej podstawy i też jest ok ?? jaki więc jest sens robienia coraz to większego obrotu skoro nie ma się z tego nawet "miłego słowa"moja logika szwankuje bo ogarnąć trudno ten system.

@Arczi

sprecyzuj co w mojej wypowiedzi było polactwem i pogardą dla ludzi?

Klientka
Nazwa działu: Handlowy

Media Expert Korona Kielce. Dzial telewizory, chcialam kupic telewizor dla lezacego Taty , mlody sprzedawca uznal ze wszystkie sa do (usunięte przez administratora) ponizej 42 cali. Zachowywal sie niegrzecznie i odpychajaco. W rezultacie kupilam w Media Markt, z mila i fachowa obsluga. Brawo Wy. Nie wroce juz do tego sklepu

Klient
@Klientka

Może miał zły dzień, a od razu ktoś wchodzi na forum i wypisuje bzdury. To jest portal dla pracowników, nie konsumentów.

John
@Klientka

I bardzo dobrze zrobił, przyjdzie taka królowa i wydziwia, jak dla taty lub mamy, ludzie zawsze najtańszy sprzęt biorą, bo to "dla taty", a jak sprzedawca próbuje uczciwie powiedzieć że danych modeli nie warto brać, to wielkie halo. I co zrobiła (usunięte przez administratora)? Poszła do MediaMarkt, bo tak jest fachowa obsługa, czyli sprzedawca nawet nie podchodzi do klienta. A skoro już podszedł, to dał pani to badziewie o które prosi. Brawo (usunięte przez administratora).

Szymon

Witam a czy to prawda ze za najlepsze obroty w miesiącu dany pracownik.jest nagradzany?

Tak7Nie1

Auu
@Szymon

Zależy czy kierownik Cię lubi. Przez cały miesiąc zbierasz do wlasnej puli. Organizują też konkursy za najlepszą sprzedaz np 300 zł do wypłaty,ajak podpadniesz to mogą Ci zabrać każda premie i tą na którą sam pracowałeś, taki mają chory regulamin.

Zbychu

Tak nie zabraniem premii

Szymek
@Auu

znajomy niby został sprzedawca miesiąca i od góry dostal 100o zl do wykorzystania w spa, czy to możliwe?

HEHE
@Szymon

Ja zrobiłem w pierwszych miesiącach pracy sporo większy utarg niż wymagany i premii zero!

Grzegorz
@HEHE

Dlaczego nie otrzymałeś premii mimo wyrobienia znacznego utargu? Dowiadywałeś się od pracodawcy, dlaczego tak jest? Może w kolejnych miesiącach, jeżeli utrzymasz dobre wyniki, będziesz mógł liczyć na otrzymanie podwyżki? Napisz, proszę, jak to wygląda z perspektywy pracownika.

Adam
@Szymon

Ja zostałem nagrodzony za prowadzenie szkolenia. Jak ktoś wykazuje zwiększoną aktywność to raczej nikt mu skrzydeł nie podcina:)

Monika
@Szymon

Hej, to zależy od kierownika i jego sposobu zarządzania zespołem ;) Mi się zdarzyło zostać nagrodzonym ;)

hehe
@Grzegorz

Szczerze to nie mam pojęcia jak to działa w tej firmie,nie pracuje długo.Praca nie jest zła ,bywają gorsze miejsca ale nie jest lekko trzeba się narobić,czasu też mało dla siebie ze względu na godziny pracy,wiadomo sklepy są otwarte z reguły od 9 do 20 lub 21 czyli nie ma cię cały dzień w domu,ale jeśli nie boisz się cięższej pracy dasz radę.Jeśli chodzi o płacę to póki co jest to dla mnie dość enigmatyczne,masz jakiś target do wyrobienia i wiem z własnego doświadczenia że nawet jeśli wyrobisz dużo więcej nie koniecznie otrzymasz premię od kierownika póki co nie wnikam w to czekam i obserwuje.

Tak3Nie
Do piszących z ukrycia :)

Pracuje w firmie dość długo i na różnych sklepach ( z powodu zmiany miejsca zamirszkania ) i powiem tyle , praca w handlu nie należy w dzisiejszych czasach do łatwych jest duża konkurencja wiec o klienta trzeba walczyć .Ale wypisywanie obelg w stronę swoich kolegów z pracy lub przełożonych na forach internetowych jest infantylne .Lidzie miejcie odwagę porozmawiać na swoich sklepach o tym co was boli lub się nie podoba .Podsuncie swoje pomysły do zmian . Z zasady wypisują obelgi ludzie sflustrowani sami nie umiejący nic więcej osiągnąć .Albo zawsze można odejść z pracy która nas nie zadowala rynek pracy jest otwarty o pełny różnych propozycji .

Zmęczony życiem w Polsce
@Do piszących z ukrycia :)

Powiedz mi jakie to propozycje masz dla nas... Praca w sklepach typu rtv/agd jest i tak dla wielu osób dobrym rozwiązaniem, kto wie czy nie najlepszym... "Porozmawiać w swoich sklepach o tym, co istotne i co nam przeszkadza" - to nie takie proste, bo kierownicy sklepów wszystko widzą lepiej i dokładniej niż sprzedawcy!! Ale co oni tak naprawdę mogą??? To jest praca dla ludzi, którzy już na życiowym starcie mieli pod górkę i którzy nie urodzili się z jakimś wyjątkowym talentem czy w bogatej rodzinie... Łatwo można tutaj zastąpić jednego pracownika drugim. Będzie miał kiepskie wyniki? To zaraz przyjdzie kolejny! Może nawet dużo lepszy! W tego typu pracy jest się wykorzystywanym i jedno jest pewne - na pewno nie będzie to pierwsza i ostatnia praca w życiu!

Tak8Nie

Realizm
Nazwa działu: Handlowy
@Do piszących z ukrycia :)

Masz rację w większości kwestii nie ma co obrażać firmy bo to nie firma winna chorych zachowań w salonach sprzedaży tylko nadzór,pracownicy itd...ale jeśli myślisz że człowiek z kulturą,zasadami i własnym zdaniem który nie pozwala się nie szanować ma coś do powiedzenia w takim sklepie to jesteś delikatnie mówiąc naiwny albo udajesz naiwnego...

Marex
Nazwa działu: Handlowy

Mam pytanie do starych pracowników,pracuje krótko w media miałem jakąś normę do wyrobienia no wyrobiłem prawie 50 % więcej utargu niż miałem wyrobić ale nie dostałem żadnej premii,na przyszły miesiąc moja norma oczywiście jest już większa do wyrobienia z kolei osoba z mojego działu nie wyrobiła nawet swojej podstawowej zakładanej normy i na przyszły miesiąc ma wyrobić jeszcze mniej niż zazwyczaj.Pytanie o co w tym chodzi ?? to znaczy że jak co miesiąc będę miał więcej i więcej aż za chwilę będę wyrabiał 2x więcej utargu niż ode mnie wymaga firma nie dostanę żadnej premii?? jeśli tak,to jaki jest w tym sens,bo na prostą logikę trudno to ogarnąć sensownie??

Oli
Nazwa działu: Handlowy

To głupie oceniać pracodawcę czy pracę w tego typu sieciowym sklepie,z prostego powodu ,to jak się tam pracuje jest indywidualną sprawą danego salony.Każdy salon ma innych pracowników innego kierownika i to oni tworzą ocenę miejsca pracy. w jednym ludzie się szanują i fajnie się pracuje w innym jest inaczej.Sama praca w sobie jest w porządku,to kwestia tylko i wyłącznie czynników międzyludzkich.Najlepsza praca może być najgorszą jeśli ludzie nie są "dobrzy" jeśli kierownik nie jest sprawiedliwy itd...i na odwrót....w Kiepskim zakładzie gdzie słabo płacą,można spędzić wiele lat i być zadowolonym,jeśli ludzie są przyjacielsko nastawieni i kierownictwo wyrozumiałe i empatyczne.Przerobiłem jedno i drugie także wiem co mówię,jak jest w media? tak pośrodku o czym pisałem wcześniej.

(%)
Nazwa działu: Handlowy

Pozdrawiam (usunięte przez administratora) Mam nadzieję że przestałeś już wykorzystywać pracownice. Szkoda rodziny. Pozdrawiam (usunięte przez administratora) Mam nadzieję, że przestałeś mobbingować ludzi. Czerpanie wiedzy od mentorów z (usunięte przez administratora) nie służy.

Xyz

Mogę ogólnie opisać (usunięte przez administratora) lepiej iść na mniejsze sklepy nie te główne typu np. W galerii. Niskie pensje natłok pracy którą nie daje dochodu bo tylko handlujac się go wyrabia, wieczne obietnice a za chwilę zapomniałem następnym razem itp. Rozdawanie pieniędzy według uznania kogo bardziej lubię bardzo bardzo często kss zarabia dużo mniej niż sprzedawca bo ma inne sprawy nie ma czasu handlować a podział kierowniczy idzie gdzie chce, niedocenianie pracownika, udawanie przed pracownikiem dobrego a za chwilę obgadywanie go i nie spełnianie obietnic które oczywiście tylko słowne warto każda rozmowę nagrywać żeby mieć dowód, nierówne traktowanie, często niżej postawienie umieją więcej niż wyżej i praca na nich spada, niskie pensje wyrabiania często nieralnych norm, wiecznie kontrolę, wiadomości straszenie o cięciem pensji jedyny plus to miła czasem atmosfera wśród pracowników, podwyżki panstwowo ustalone wyglądają zmiana parametrów na umowie i nadal otrzymuje się to samo, obietnica stanowiska a robienie to bez papieru na to bo w następnym miesiącu bo zapomniane, można dostać depresji pracując w takich warunkach, niektórzy mogą pozwolić sobie więcej częste przerwy wychodzenie wcześniej bo coś tam coś tam chodzi o kiero i pupili, płacenie inwentaryzacji mimo znalezienia złodzieja czasem bardzo dużych, niekompetentne osoby na wyższych stanowiskach. Ogólnie nie polecam chyba że mały sklep gdzieś na obrzeżach bądź poza miastem.

Adonis
@Xyz

Ja za to polecam duże sklepy bo można więcej zarobić. Dla każdego coś innego.

Domi
@Xyz

Ja pracuje w Media 2 miesiące i sama praca ok,pracowałem w innym zawodzie ciężej,więc nie mam powodów do narzekania.Kierownik też nie jest zły,choć widać że czasem presja wyników go dopada,ludzie w większości ok ale dziewczyna z którą pracuje na małym agd to tragedia.Nie jestem już pierwszej młodości ale jeszcze nie spotkałem się z takim infantylnym zachowaniem pomimo 20 lat pracy z różnymi ludźmi.Na początku mojego zatrudnienia obgadała wszystkich swoich kolegów z kierownikiem na czele a obecnie nadaje cały czas na mnie,ma gorsze wyniki pomimo tego że ja się dopiero uczę więc pewnie ją zazdrość ponosi.Gdyby to był facet to załatwił bym z nim to po męsku ale z dziewczyną raczej rywalizować nie mam zamiaru.Ja rozumiem że każdy wynosi jakąś kulturę z domu ale takiej patologi w zachowaniu już dawno nie widziałem.Więc życzę wam ludzie żebyście trafili na salon gdzie nie ma wariatów,bo praca na prawdę ok i zarobić też można.ale na plotkarzy,kapusi,wazeliniarzy,nie ma recepty.

Tak4Nie1
Imo
@Xyz

Jaka beka. Mam nadzieje ze nie pracujesz w Media . Wiadomo ze kasę się zarabia jak się handluje. Co ty chciałeś/chciałaś zarabiać za to, że stoisz i się patrzysz na Klienta? Ja akurat pracuje w sklepie galaryjnym a przez rok pracowałem w mniejszym wolnostojacym. I zdecydowanie akurat ja wole galerie bo wiecej klientów = większe zarobki. W małym było ok ale trochę nudno a ja nie lubie nudy bo mi wtedty czas wolno leci.

szanuj swój czas

firma ma pieniądze na "prucie" ogłoszeniami na kierownika sklepu, wypuszcza co najmniej 2 w tygodniu. Biorąc pod uwagę że robi to już parę lat to wyszły tego już DUŻE setki. Na każde odpowiadają dziesiątki osób. Część z nich zapraszają pierwszą krótką rozmowę (10-15miniut). I teraz zaczyna się problem tych którzy wypadli dobrze. Zapraszają na drugie tym razem całodzienne spotkanie. Najczęściej 6-8 osób na raz. Każdy musi pozamieniać się z grafikiem lub co gorzej wziąć urlop. Następnie są badania kompetencyjno-psychologiczne przez komputer. Później jeszcze kolejna rozmowa przez tel z informacją że jesteśmy w kontakcie i będą się odzywać. Ale Ty jesteś mądry i masz kontakt do pozostałych osób z Twojej rekrutacji i oni też przeszli przez te badania i do nich też będą dzwonić. Dzwonią ? Nie, Nie dzwonią i nie zadzwonią. Po Twojej rekrutacji zrobili już 10 kolejnych a może i 20cia. Z tamtymi zapewne też są w kontakcie ;-) Jeżeli nie masz szacunku do swojego czasu, urlopu który będziesz brać na całodniowe rozmowy i uważasz że masz coś czego nie mieli ludzie z mojej i dziesiątek innych tur to napisz do nich i idź Wyższe wykształcenia nic nie wnosi - mieli je wszyscy doświadczenie w handlu nic nie wnosi - mieli je wszyscy doświadczenie w zarządzaniu zespołem nic nie wnosi - mieli je wszyscy odpowiedni wiek - 28-42 lata - mieli wszyscy optymizm, chęci do pracy, urok osobisty .... mieli wszyscy może wiesz czego nam brakowało na setkom z rekrutacji ;-) ?

Były na całe szczęście
@szanuj swój czas

Znajomości,w tej firmie ostatnimi czasy stanowiska dostają znajomi ASM. Bez wiedzy sprzedazowej . Szkoda waszego czasu .Rekrutacja jest robiona pod publikę ze niby była . Na assesment przygotowują swoich mówią vo maja mówić pisać . Po to zeby wypadli dobrze . A co potem to widać po wynikach sklepów :). Powodzenia życzę firmie ,pare lat temu to byli nie do pomyślenia teraz jest codziennością . a sklepy płyną w dół z wynikami .

@Były na całe szczęście

Hehe nie przesadzaj to zwykła praca w handlówce,sprzedajesz czajniki,tv,odkurzacze,pralki itd...a nie pracujesz na Wall Street.Nauczyć kogoś sprzedaży to nie,fizyka kwantowa.Pomyśl skąd mają brać handlowców ??ludzie się starzeją i nowych trzeba przeszkolić.W innych zawodach przychodzą pracownicy zieloni i są specjalistami w bardziej ambitnych kierunkach,branżach niż sprzedaż tego typu towaru,trochę wyobraźni.;-)

Ben Sisko

Dla Media Expert pracowałem przez cztery lata. Wypaliłem się i złożyłem wypowiedzenie. Ale dzisiaj to procentuje. Nowej pracy szukałem 3 miesiące. Pracuję w handlu, ale w innej dziedzinie. Każdy pracodawca był ciekawy mojej pracy w Media Expert. Polecam tą firmę.

Luzak
Nazwa działu: Handlowy

Pomimo tego że możesz być najlepszym sprzedawcą na sklepie firma nie przedłuży ci umowy bez podania konkretnej przyczyny , wszystko zależy od tego jak bardzo spoufalasz się z kierownikiem . Moje sugestie dla MediaExpert: Docenianie sprzedawców którzy naprawdę chcą sprzedawać a nie tylko takich co wchodzą w tyłek szefostwu

Tak9Nie1
@Luzak

To jest chore,jeśli tak faktycznie jest....ale z drugiej strony mieszkamy w Polsce.

Maciek

Wszyscy piszecie głównie o zarobkach ale jakoś nikt nie pisze o obowiązkach czy np: trzeba wyładowywać towar jak przyjeżdża do sklepu,jaki jest grafik ile dni w tygodniu się pracuje i po ile godzin,czy są przerwy na kawę.Kasa ma znaczenie ale jak cała reszta jest kiepska to kasa tego nie wynagrodzi....Czy mógłby ktoś odpisać jakie są obowiązki i grafik? Z góry dziękuje.

Tak7Nie1
Proszek OMO
@Maciek

Jesteś jakiś inny?? Opinie o to o co się pytasz znajdziesz na tym portalu w innych postach dotyczących Media Expert. Niezależnie od tego czy to mała miejscowość czy duże miasto, wszędzie są podobne problemy dla załogi sklepu co stanowi problem systemowy, a nie tylko poszczególnych sklepów. I tak, masz tam opisane jakie są dodatkowe obowiązki w sklepie, czy są przerwy, jakie są godziny pracy. Wpisz w wyszukiwarce portalu MediaExpert bądź Media Expert i znajdziesz odpowiedzi.

Tak3Nie5
@Proszek OMO

No nie bardzo bo te opinie się sporo różnią jedni piszą że nie ma przerw, inni że jest,jedni że są zmuszani do sporych ilości nadgodzin i pracują nawet 8 dni pod rząd a inni że nie ma nadgodzin,sporo sprzeczności i bełkotu jest w tych opiniach.Miałem nadzieje na obiektywną opinie kogoś na poziomie intelektualnym.

Monika
@Maciek

Hej, trzeba przyjąć dostawę według procedur, jest grafik, ktory uwzglednia nasze prosby. Praca 8 h/ dzień standardowo. Przerwy oczywiscie sa. Najwazniejsze zeby atmosfera w ekipie byla ok, bo bez tego ciezko sie pracuje.

Tak3Nie9
@Monika

Dziękuje za odpowiedź,ktoś tam pisał że się pracuje 6 dni w ty czasem po 10 h i ma ponad 50-60 h nadgodzin,więc zgłupiałem i wolałem zapytać o jakiś konkrety,bo to bardzo istotne gdyby tak było nie aplikował bym do pracy w media bo z tyloma nadgodzinami to wszędzie się zarobi 3 000- 3 500 minimum....Teraz mam jasność.

@Maciek

Trzeba przyjmować towar (bierzesz wózek i wwozisz na sklep), jak również potem go wykładać. Jest cała masa innych obowiązków okołosprzedażowych, weryfikacja cen, weryfikacja list Top, które dość często się zmieniają, (usunięte przez administratora), ciągle przesyłają masę zbędnych zadań, weryfikacja promocji, kontrola konkurencji, weryfikacja cen, ciągle inwentaryzacje, za braki płaci się z własnej kieszeni. Generalnie jest cała masa obowiązków, które robisz częściowo za kierownika sali. Doradzanie klientom to jedynie dodatek. Jest cała masa parametrów do wyrobienia, polisy, komplementarna, komplementarna plus, psp, ilość sprzedanych slw.nie zrobisz parametrów, dostajesz program naprawczy, rozmowa korygująca, a wkońcu aut. Podstawa to(usunięte przez administratora) generalnie pracujesz po 10 godzin, czasami 8, zazwyczaj 1 dzień wolnego na tygodniu. W tej pracy najbardziej dobijają bzdury jakie wymyśla firma.

Tak20Nie1
Proszek OMO
@Ben34

No i to jest bardzo dobra odpowiedź!!! Brawo:)

@Ben34

Dzięki hehe ale już nie mam jasności bo "MONIKA" powyżej napisała że pracuje się standardowo 8h 5 dni w tyg jak rozumie bo taki jest standard czyli widać opinie się różnią,widocznie zależne jest to od sklepu w danym mieście ale dzięki wielkie za opis,teraz już wiem o co biega...

@Ben34

Nie ma czegoś takiego jak 2100 brutto od roku obowiązuje 2250 zł brutto minimalne wynagrodzenie a od stycznie 2400 zł brutto

@Olek

od stycznia 2020 roku 2 400 zł brutto...

JJAbrams
@Maciek

Po prostu się zatrudnij i przekonaj na własnej skórze jak to jest.

Mateusz
@JJAbrams

No i pracuje już,co prawda nie długo ale przekonuje się o co biega...kierownik póki co wydaje się konkretny i ok,praca nie jest lekka ale jak praca jest lekka.Jeśli chodzi o zarobki to przekonam się z czasem,nie zabieram głosu dopóki nie przekonam się na własne skórze jak jest.Jedno co zauważyłem to problem z ludźmi,widać konkurencje,jakieś kompleksy,zazdrość,brak pomocy nowej osobie ....nie wszyscy tacy są to raczej jednostki ale nie da się nie zauważyć pewnych rzeczy.Przecież to nie praca na giełdzie w New York tylko sklep ze sprzętem i nie zdrowa konkurencja działa na niekorzyść firmy i źle się pracuje w takim miejscu ...narzekają na pracę jak by chcieli mnie zrazić na starcie a sami się trzymają w tej firmie.Dziwne klimaty.Ale może z czasem jak się nie poddam coś się w tym kontekście zmieni...

JJAbrams
@Mateusz

Powodzenia i sukcesów życzę.

@Ben34

Czyli jak rozumiem ,będziesz miał wyrobiony utarg jak należy ale nie sprzedaż wystarczającej ilości polis i "staroci " ze sklepu których trzeba się pozbyć i cię zwolnią??

Wojtek

Tak6Nie2
Rogue

Idę na rozmowę kwalifikacyjną na kierownika sklepu......moze ktoś jakies swoje doswiadczenia napisac......czy warto i ile trzeba przejść takich rozmów??

Teresa
@Bernadeta

To fantastycznie, że akurat Tobie udało się trafić na ludzi z właściwymi kompetencjami, a przy tym życzliwych. To zapewne między innymi sprawiło, iż tak dobrze wspominasz czas spędzony na pracy w MediaExpert. Fajnie też, iż w firmie tej istnieją jasno wytyczone ścieżki awansu. Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na temat samego wynagrodzenia. Obejmują ono samą podstawę czy także prowizję i jakieś inne dodatki?

...

Zastanawiam się aplikowaniem do sklepu w Elblągu i mam pytanie: czy każdy pracownik ma swój dział, czy trzeba znać się na wszystkich?

Malina
@...

Tak6Nie3
Daniel

Absolutnie nie polecam sklepu! W weekend zamówiłam i opłaciłam WENTYLATOR HB TF1101BRC (KOLUMNOWY), kod: 833754. Wentylator miał zostać dostarczony 25 czerwca 2019. Czekałam na kuriera calutki dzień. NIE OTRZYMAŁEM PRZESYŁKI!!!!! Oczekując na wyjaśnienie probowałem dodzwonić się pod numer: 756 756 756 czas mojego oczekiwania to równe 24minuty15sekund, przez ten czas na okrągło leciała piosenka Eweliny Lisowskiej-reklama MediaExpert. Pani poinformowała mnie że kurier dostarczy paczkę z opóźnieniem nie informując mnie prze tym w żaden sposób. Paczka dostarczona w innym terminie pomimo wczesnej ustalonego terminu dostawy. Firma nie szanuje klienta!!!!

@Daniel

Klient Wałcz
Nazwa działu: Handlowy

Normalnie nie mogę tego pojąć. Jak to jest, że będąc dwa dni temu w mediaexpert w Wałczu i widząc na dzień dobry chyba z 4 pracowników nie było osoby która sprzedałaby mi worki do odkurzacza? Jak kupowałem 3 miesiące temu odkurzacz ( z którego jestem zadowolony choć do tanich nie należał) to mnie mało na rękach nie nosili ( a może jeszcze to, a może tamto... ) A teraz? Jeden Pan stwierdził, że to nie jego dział, jakaś Pani przy kasie powiedziała, że kogoś zawoła ale po chyba 10 minutach straciłem cierpliwość. Porażka

Tak4Nie3

@Klient Wałcz

Przepraszamy za niedogodności jakie Panią spotkały. Staramy się sprostać wymaganiom każdego klienta. Jako firma wielokrotnie nagradzana za najwyższy poziom Obsługi Klienta cenimy sobie każdą otrzymaną opinię. Zapewniamy, że zależy nam na utrzymaniu najwyższej jakości naszych usług. Mamy nadzieję, że uda nam się o tym przekonać w toku naszej dalszej współpracy.

Tak1Nie10
Qui
@Klient Wałcz

Nie ma się co dziwić bo w takich sklepach ludzie pracują dla kasy. Jak kupowałeś odkurzacz to pewnie ktoś na Tobie zarobił a jak przyszedłeś kupić jakaś pierdołe to nie dziw się ze nie ma nikogo do pomocy

Tak13Nie1
Pan

Hahaha

@Klient Wałcz

Ja kupiłem towaru za 20 tyś. i do jednego ze sprzętu nie dołączyli kabla HDMI który miał być w zestawie. Dowiedziałem się pół roku później bo po prostu sporo tego było i nie zauważyłem. Napisałem do Mediaexpert a oni mnie odesłali do sklepu w którym kupowałem - żenada! Jak teraz porównuję obsługę w Holandii to jak dzień do nocy.

Tak3Nie6
@marek

Trzeba było sprawdzić odrazu, po pół roku nikt niczego nie będzie wysyłał. I jeszcze biadoli że żenada.

Tak9Nie1
@MediaExpert

no pewnie że nagradzacie za dobrą obsługę - cztery razy tajemniczy klient bardzo dobrze raz pochwała z wpisem do akt i po czterech latach pracy nie przedłużyliście mi umowy o pracę a kierownik zatrudnił na moje miejsce swojego kolegę - czuję się doceniony - naprawdę nie trzeba było

Xcv

Witam. Jakaś opinia na temat pracy w Media Expert Żory?

@Xcv

MediaExpert to zespół stawiający na rozwój – zarówno w zakresie kompetencji zawodowych, jak i życia prywatnego. Poczucie stabilizacji zatrudnienia i finansowego bezpieczeństwa, koncepcja współdziałania, a nie współzawodnictwa to wartości, które według firmy mają swoje odzwierciedlenie we wdrażanych programach pracowniczych. Nic zatem dziwnego, że zainteresowałeś się akurat tym pracodawcą. Musimy tylko cierpliwie poczekać, aż jakiś obecny pracownik MediaExpert zechce w sposób konkretny odpowiedzieć na Twoje pytanie. A już wysłałeś tam swoje CV?

TakNie7
@Beata

"Poczucie stabilizacji zatrudnienia i finansowego bezpieczeństwa, koncepcja współdziałania, a nie współzawodnictwa to wartości, które według firmy mają swoje odzwierciedlenie we wdrażanych programach pracowniczych. " (usunięte przez administratora)

Marcin

Rozszerzona gwarancja Media Expert w ERGO HESTIA za dodatkową opłatą to niezła ściema. Jakiś czas temu kupiliśmy lodówkę, pracownik polecił przedłużenie gwarancji na 5 lat za dodatkową opłatą. Oczywiście skorzystaliśmy z tej oferty. Lodówka po 2,5 roku popsuła się, przyjechał pan z serwisu wykonał naprawę w ramach gwarancji. Lodówka działała 2 dni. Po ponownej wizycie pana z serwisu okazało się, że lodówka nie nadaje się już do naprawy i wystawił dokument potwierdzający owe stwierdzenie zabierając jednocześnie z lodówki agregat i inne podzespoły uniemożliwiające jej ponowną naprawę. Po kontakcie z ubezpieczycielem okazało się, że rozszerzona gwarancja na sprzęt to nic innego jak karta rabatowa na zakup kolejnego sprzętu z przyznanym rabatem tylko i wyłącznie w sklepach MEDIA EXPERT. Lodówka kosztowała ok 1800 zł nasza rozszerzona gwarancja zapewniła nam kartę rabatową na poziomie 850 zł czyli mniej więcej połowa wartości. Czy tak wygląda ROZSZERZONA GWARANCJA ? W sklepach MEDIA EXPERT, TAK !!! Nie dajcie się omamić bajeczkami sprzedawców. Podajcie to dalej niech każdy się dowie jak wygląda ROZSZERZONA GWARANCJA w sklepach MEDIA EXPERT.

Darek

Przestrzegam przed zakupami w sklepie internetowym omijać z daleka !!! W moim przypadku postanowiłem zakupić pralkę i ekspres do kawy z uwagi rzekomo szybki termin realizacji oferowany przez sklep internetowy . Mieszkam w Kaliszu a postanowiłem zakupić ten sprzęt do mojego apartamentu nad morzem . Towar zakupiłem w poniedziałek i we wtorek udałem się do apartamentu 480 km gdyż kurier dostarczy przesyłkę i niestety we wtorek nie ma środa również nie dojechało ,czwartek nikt się nie pojawił w piątek cisza. postanowiłem zadzwonić na infolinię i ustalić co się dzieje z moją przesyłką .Niestety pani z info nie mogła nić konkretnego ustalić i powiedziała że w przeciągu godziny oddzwoni z inof ,ale jakoś nikt nie oddzwonił .W sobotę znowu dzwonię dowiaduję się co i jak i niestety nic nie wiadomo ta sama melodia że ktoś oddzwoni. Przykro ,ale niestety nikt nie zadzwonił (usunięte przez administratora)zapłaciłeś z góry to czekaj sobie nie wiadomo ile. Towar dotarł do mnie w następny poniedziałek ja musiałem wracać do pracy w niedzielę . W poniedziałek musiałem załatwić kogoś kto przyjmie paczkę i poprosiłem kolegę który musiał dojechać 100 km w jedną stronę ze Szczecina i wpuścić kuriera ,oczywiście nie za darmo ! Postanowiłem złożyć reklmację z żądaniem rekompensaty za moje koszty które poniosłem i tu nowa parodia kilka e-mail z wyjaśnieniami i w końcu rekompensata przyznana (usunięte przez administratora) na następne zakupy w sklepie internetowym . Żenada i parodia nie wiem czy się śmiać czy płakać . Generalnie nie polecam tego sklepu i przestrzegam przed zakupami !!!! Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać całą korespondencje reklamacyjną ponieważ postanowiłem sobie zachować i udostępnić osobom zainteresowanym .

Tak8Nie1

@Darek

TakNie8
Omijać

TRAGEDIA!!!! Nie polecam. Uczestniczyłam w rekrutacji na stanowisko kierownicze. Musiałam wziąć urlop najpierw na rozmowę rekrutacyjną, potem kolejny dzień urlopu na AC, który trwał cały dzień. Na początku wszystko wyglądało ok. Dobra organizacja, lunch dla uczestników. W ciągu max. 14 dni miała być odpowiedź, niezależnie od decyzji. Po 14 dniach cisza.... Napisałam maila do Specjalisty HR, który uczestniczył w spotkaniach, cisza..... Napisałam maila do Dyrektora Regionalnego.... cisza. Zadzwoniłam, żeby zapytać jaka decyzja. Odpowiedź: sprawdzą i oddzwonią. Do dziś cisza. Nie polecam i na pewno wszystkim będę odradzała tę firmę. Niepoważne traktowanie kandydatów. Na szczęście mamy rynek pracownika i można wybierać w ofertach pracy. Przyjęłam inną ofertę i jestem zadowolona, a zarządzającym firmą TERG radzę przyjrzeć się pracy HR, bo robią firmie kiepski PR.

Tak30Nie
Mika
@Omijać

Witam. Chcę aplikować również na kierownicze stanowisko, ale powyższy komentarz wzbudził we mnie wątpliwości. Odezwali się w końcu?

Antyme
@Mika

Daj sobie spokój. No chyba że jesteś (usunięte przez administratora) zarabiającym 4k brutto plus premię średnio (usunięte przez administratora)

Omijać
@Mika

Nie. Ostatecznie nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Brak szacunku dla kandydatów i (jak czytam inne komentarze) pracowników również.

Ochlonieta

Kupiłam telefon w Media Expert Opole Lubelskie okazał się wadliwy nie było zasięgu w tej chwili jest po 4 naprawach w serwisie na kartkach z serwisu piszą że wszystko w środku jest wymieniane A telefon nadal nie nadaje się do użytku z serwisu powracam w coś z gorszym stanie . Serwis jak i sklep nie spoczywają się do odpowiedzialności od pół roku nie mogę się poprosić zwrotu pieniędzy ani nowego telefonu. Nie polecam

@Ochlonieta

Ewa

Warto się sprawdzić w tej pracy. Zamiast gdybać zrób pierwszy krok... ja zrobiłam i jestem zadowolona, chociaż nie zawsze jest kolorowo.

TakNie6
1!
Nazwa działu: Handlowy

Po godzinach pracy każą pracownikom grać w grę City Media Expert. W grze podpięte są twoje wyniki sprzedażowe i masz grać z kolegami z pracy co kto zbuduje. To wszystko zakrawa o jakąś sekte ⛔⛔⛔☢️☢️☢️⚠️⚠️⚠️

Louis
@1!

Możesz rozwinąć temat?

Magda

Pracuję dla własnej satysfakcji

Ania05
@Magda

Mam podobnie, jak jest dobra motywacja to praca przynosi efekty...

Mario
Nazwa działu: Handlowy

Nie polecam. Drugi raz poprawiłem sie na rozmowie o prace. W ciagu 2lat. Pierwsza rozmowa, małoprofesjonalna, jedna Pani, ktora sama mnie prosila o spotkanie w innym miescie. Mimo ze bylo.to inne wojewodztwo niz mieszkam, zgodzilem sie poniewaz to dla mnie nie problem pracowac do 50km. Druga rozmowa, profesjonalna, ale... do wlasnie. Ludzie pracuja dla forsy, a jak pojawiło sie pytanie z moje strony o pensje to "nie moge Panu powiedziec". To sie pytam w jaki sposob chcecie mnie przekonac? Oczywiscie przedstawilem swoje rzadania finansowe, ale uwazam ze zr wzgledu na szacunek obu stron nalezy takie cos przrdstawic, innaczej szkoda czasu mojego i firmy. Nikomu nie polece tej firmy, wrecz przeciwnie Moje sugestie dla MediaExpert: Więcej transparentności w rozmowach i wzajemny szacunek Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Jak wyzej

@Mario

Dziękujemy za przesłane sugestie dotyczące rekrutacji i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności. Wciąż staramy się sprostać wymaganiom naszych kandydatów oraz przyszłych pracowników.

TakNie19
@Mario

No tak też chodzę na rozmowy ale pierwsze słyszę co piszesz że od razu na spotkaniu rekrutacyjnym ktoś składa ofertę finansową dotyczącą pracy. Nie każdy przychodzi na rozmowę i od razu otrzymuje propozycję pracy. Może się po prostu nie nadajesz więc nie oczekuj że ktoś ci złozy propozycję pracy od razu.

Tak1Nie11

Ciechan
@Pracownik

Niestety nie masz racji Pracownik. Ja w 100 % zgadzam się z Mario, ponieważ ostatnio brałem udział w rekrutacji na stanowisko Doradcy Klienta i Sprzedaży Usług do nowego sklepu w Ciechanowie i również mam negatywne odczucia. Po pierwsze mało konkretów ze strony rekruterów (Pani i Pana) tzn. zakresu obowiązków, warunków pracy i właśnie zasad i wysokości wynagrodzenia, odpowiedzialności materialnej, inwentaryzacji. Uważam, że przyszły pracownik powinien o takich sprawach zostać poinformowany wcześniej, żeby mógł sobie przemyśleć na spokojnie w domu te wszystkie kwestie i również tak jak pracodawca podjąć ewentualną decyzję na tak lub nie. Po drugie rekruterka, Pa(usunięte przez administratora)azała się nie słowna, ponieważ, nie dotrzymała terminu w jakim miała udzielić odpowiedzi o wyniku rozmowy. Sama poinformowała mnie na koniec rozmowy, że jeżeli odpowiedź będzie pozytywna to zadzwoni do mnie 8 marca czyli dzień po spotkaniu, które miało miejsce 7 marca, a jeżeli decyzja będzie negatywna to również 8 marca otrzymam wiadomość na maila. Nie otrzymałem 8 marca ani telefonu ani maila. Oczywiście było dla mnie jasne, że nie dostałem tej pracy, ale sądzę, że odpowiedź zwrotna należy się kandydatowi biorącemu udział w spotkaniu. Dopiero 12 marca dostałem informację na maila, że nie zostanę zatrudniony, bo wybrali inne osoby. W sumie wcale nie żałuję, ponieważ dziś (13 marca) spotkałem się z kolegą, który jakiś czas temu pracował prawie 4 lata w ME na ul. Niechodzkiej w Ciechanowie i nikomu nie poleca pracy w tej firmie w sprzedaży. Teraz kolega pracuje u konkurencji ME i jest bardziej zadowolony, z samej pracy, warunków, atmosfery no i oczywiście z wynagrodzenia.

@Pracownik

Pierwsze słyszę co napisałeś/aś dobra firma przedstawia swoją ofertę ponieważ nie ma nic do ukrycia druga strona przedstawia swoje, natomiast to czy dana osoba otrzyma pracę zależy właśnie o tej rozmowy. Wtedy jest zapraszana ponownie i uściśla się wszystkie szczegóły.

Basia

Lubię atmosferę w MediaExpert za: Doradzanie to swietny pomysl dla tych ktorzy sie nie znaja na sprzecie szczególnie kobiety. Polecam MEDIA EXSPERT. W Zamościu na Przemyslowej obok Twierdzy.tam idealnie doradzaja i pomagaja kupilam tam juz Telewizor 55 cal firmy LG jest swietny jestem bardzo zadowolona.Sandbar firmy Samsung gra idealnie nie trzeba kina domowego Basy jak na imprezie.Zmywarke 60 Wirpool cichutka zmywa wszystko nic nie zostawia 30 minut i nie stoimy przy zlewie mamy czas na cos innego.odkurzacz pioracy firmy Zelmer czysci pierze z turbo szczotka razem a gdzie indziej turbo szczotke trzeba osobno kupic.Polecilam szfagierce ten sklep byla ostatnio również kupila telewizor 55 cali firmy Panasonic jest zadowolona jeszcze tak zajebistego telewizora to nie miała dodatkowy pilot z klawiaturą nie trzeba szukac i pukać strzałkami to jest bardzo wygodne.oraz kupiła sobie żelazko ale nie wiem jakiej firmy ale zadowolona jest bardzo POLECAM WSZYSTKIM MEDIA EKSPERT W ZAMOSCIU NA PRZEMYSLOWEJ OBOK TWIERDZY.polecam udane zakupy.

Tak2Nie31

SuperSprzedawca
@Basia

Fantastycznie!!!! Cieszymy się z Tobą :) Jesteś super. Zapraszamy po więcej :)

Tak3Nie9
Były klient
Nazwa działu: Marketing
@Basia

Chyba żartujecie że ktoś da się nabrać na tą reklamę XD Jeden z najgorszych punktów, nie dajcie się nabrać na te piękne słowa - były klient :)

Tak9Nie2

@Basia

Jeśli LG oled to tak reszta zadymione chmury i kiepski czarny. Soundbar to tylko JBL, BOSE, KLIPSCH, SONOS reszta kochana nie wiesz co to prawdziwy dźwięk. Zmywarka to tylko SIEMENS, BOSCH dobrze wykonane i trwałe. ZELMER odkurzacz mam złe doświadczenie ale myjący to tylko profesjonalny KARCHER. Telewizor Panasonic słabo wykonany (to już nie to co kiedyś) matryca też pozostawia wiele do życzenia. Umówmy się szczerze sprzedają to co kupią w atrakcyjnej cenie lub to co im nie schodzi dlatego robią często promocje.

Ja
Nazwa działu: Handlowy

Idę na rozmowę w przyszłym tygodniu na kierownika sklepu. Jak wyglądają zarobki na tym stanowisku? Za min. 3k podstawy to nie zamierzam się nawet fatygować.

Bolo
@Ja

Skoro masz takie nastawienie to nie idź.

Tak2Nie3

vinividi
@Ja

dostaniesz, dwa tysiące osiemset br. plus jakas premia uznaniowa która będzie lub nie, i dodatki od wyników sklepu - te dostaniesz lub nie w zależnosci czy sklep będzie robił 120% wyników sprzedaży ubezpieczeń i akcesorii,( na obrót nie patrz bo firmie nie zależy na nim)

Ja
@Bolo

A jakie mam mieć nastawienie po przeczytaniu poniższych opinii? Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to uświadamiam: do pracy chodzi się po to by zarabiać pieniądze.

Kierownik
@Ja

Zależy od sklepu. Nie sugeruje się podstawą. Podstawa to tylko podstawa. Może być 5 tys brutto, może 6 tys brutto. Mają bardzo dobry system motywacyjny, jeśli będziesz wiedział jak motywować pracowników to zarobki na poziomie 5,5 tys netto to minimum. Dodatkowo masz premię kwartalną, która może wynieść 100% twojej średniej z 3 miesięcy, ale też może wynieść 0%. 50% spokojnie można wyciągnąć czyli dostajesz Minimum 8 tys co 3 miesiące. Przykład za 1Q 10 tys.???? Nie wiem skąd takie źle opinie o media. Zarobki są tam bardzo dobre dla kierowników i sprzedawców. Polecam

Kudlin
@Kierownik

średnia za trzy miesiące( grudzień, styczeń, luty)(usunięte przez administratora) pracownik z pięcioletnim stażem, dawajcie się nabrać dalej centrali której brakuje pracowników

Tak2Nie1
Plumo
@Kudlin

Netto czy brutto?

@Kudlin

Hr usuwa złe opinie
@Pracownik

Kolejny raz brawo dla hr :)

Jack Dalton
@Ja

Daj znać czy dostałeś pracę i na jakich warunkach? ;)

Nie lubiany przez Centrale
@Ja

Pracowałem kilka lat i raz zarobiłem ponad 5,5 tys na rękę razem z premia kwartalna. Pamiętaj nie masz nadgodzin. Wieczna presja i mobbing to normalka. Masz 9 KPI do wyrobienia w miesiącu ????????????

Nie lubiany przez Centrale
@Kierownik

Kłamstwo 10 tys to może dyrektor makroregionu

@Ja

A co to jest dzisiaj 3 tyś na miesiąc? Na kierownika? Ale brutto czy netto?

Zostaw opinię o MediaExpert - Warszawa

Chcę opublikować: