GEDIA Poland Sp. zo.o.

Opinie o GEDIA Poland Sp. zo.o.

Tyle ile wie i powiedział wszystko co wie

W robocie jak w robocie. Praca jest ciężka i nie ma co się czarować, atmosfera zależna na jaki dział trafisz i ludzi. Bywa nieprzyjemna, są ludzie którzy donoszą i czują z tego powodu radość, wymądrzają się i udają, że coś wiedzą gdzie powinni cicho siedzieć i dać ludziom normalnie pracować. Będą też tacy co buntują przeciwko przełożonym a sami chodzą i się podlizują. Takich ludzi znajdziesz w każdej firmie więc nie jest to zbytnio istotne. Jeżeli chodzi o awans z produkcji na jakieś inne stanowisko bywa ciężko, są działy do których się dostać jest naprawdę ciężko. Z dwojakich przyczyn, po pierwsze ludzie którzy już tam pracują nie chcą zmieniać stanowiska i przez to aby zwolniło się miejsce musisz poczekać aż się zwolni lub odejdzie na emeryturę . Drugi powód to taki, że bez znajomości nie masz szans przejść rozmowy kwalifikacyjnej. Trzeci jak dajesz sobie świetnie radę na produkcji lider Ci nie pozwoli odejść i będzie chciał Cię zatrzymać pod każdym pozorem i wymówką. Płace co można powiedzieć złóż papiery i negocjuj. Ale pamiętaj najważniejsza jest podstawa i to ją negocjuj. Premie mają pozostać premiami abyście nie dali się zrobić na szaro to już wyjaśniam. Podstawa przypuścimy że wynegocjujesz 2000 zł brutto. Do tego należy dodać 100 zł premii motywacyjnej (po trzech miesiącach przepracowania i zakończeniu umowy próbnej będzie to 200 zł) z tą premią bywa różnie ogólnie jest tak, że 100% tej premii dostać bywa ciężko liderzy potrafią zabrać za każdą pierdołę krzywo postawiony pojemnik w miejscu odstawczym, wyprodukowanie wadliwej części, spóźnienia itd. Następny dodatek to 200 zł premii dyspozycyjnej. Nie chorujesz, nie chodzisz na urlop na żądanie, i pilnujesz swoich odbić to dostaniesz całą. Dodatek za 4 brygady (jest on na działach W1, W4 i niektórych sekcjach działów W2 (roboty i spawalnia jak i utrzymanie ruchu) i W3). Jak go się oblicza a no prosto, podstawę dzielisz na 21 i mnożysz razy 5, czyli twoje (2000/21)*5 = 476,19 zł. Jest w regulaminie, że dodatku nie dostaniesz mniej niż 400 zł. Premia wyrobieniowa jest to maksymalnie 4.02 zł do przepracowanej godziny, czyli 168 godzin w miesiącu razy 4,02 wychodzi 675,36. Teraz ta premia jest też zależna od działu na jaki trafisz najlepiej wychodzą na niej W1, W4 i utrzymanie ruchu, na W2 i W3 ostatnio jest nędza bo dużo reklamacji i są to pieniądze w granicach 200-300 zł brutto zdarzały się miesiące że było mniej. Za pracę w nocy to jest 2 zł do godziny przepracowanej od 22 do 6 rano. Przyjść do pracy zawsze można coś Ci się nie spodoba przemęczysz się 3 miechy i odejdziesz, a jak będzie naprawdę źle składasz wypowiedzenie i z umową na 3 miesiące przemęczysz się jeszcze tydzień i koniec. Więc nic się nie ryzykuje ale mówię praca ciężka fizycznie, trafisz bałwana lidera, kierownika zmianowego to jeszcze potrafi być męcząca psychicznie.

retr

no bo taka jest prawda ze jeżeli chodzi o zarobki to chyba będzie najlepiej się czegos na ich temat dokładnie dowiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie prawdaz? tam już wszystko jasno będziesz mieć określone wiec chyba po protstu należy poczekac

Jan

Pracownicy z Ukrainy uciekają bo im pozwoleń na pracę nie przedłuża urząd wojewódzki, dając ciała firma ASR bo jak się okazało zatrudniała na umowach zlecenie zamiast o prace. Bogu winna w tym jest Gedia. Macie pretensje do pracy w dni świąteczne, no ale sorry pracując w systemie pracy ciągłej czego wy oczekujecie? To że przez lata zakład szedł na rękę to tylko chwalić. Sprawdź grafik w innych zakładach gdzie jest brygadówka i wszędzie pracuje się w święta jeśli wychodzą z grafiku. Brygadowka to przywileje jak chociażby prawo odmowy nadgodzin ale też obowiązki jak właśnie praca w święta ustawowe. Co do wynagrodzenia to 1650zl na start podstawy, premia za nie chorowanie i nie branie nie dyspozycji etc 200zl, oee czyli premia wyrobieniowa standardowy pułap 588zl (dla stawki podstawowej 3,5zl) max 675 zł (4,02zl) do tego premia motywacyjna standardowo 200zl. Do tego 2/3 zakładu pracuje w systemie pracy ciągłej czyli dodatkowo 400zl. Doliczyć należy dodatek ustawowy za pracę w godzinach nocnych i mamy na start 3100. jak nic 2200 wychodzi na rękę. Tyle w ramach informacji. Oczywiście oee jest ruchome, nie wiem jak w2 ale na tloczni na żadnym z działów od roku nie spadło poniżej 600zl. Do tego dochodzi trzynastka i socjal. 40k za cały rok na PIT można zobaczyć. Tyle od robola. Jeśli ktoś mi mówi że pracuje tu bo wierzy w zmiany na lepsze to oświece was to jest zakład pracy, miejsce gdzie należy zarabiać a nie być dla ideii i wiary w lepsze które już nie jest złe.

ludwik
@Jan

Następny. Medal dla ciebie

robciu
@ludwik

Medal dla was 2 koleżków z HR. Nikt tu tyle nie zarabia ile podajesz, i było to opisywane wiele razy i prostowane. Science fiction te liczby, te cudowne pułapy do osiągnięcia, a człowiek się zarzyna i potem po prostu czegoś nie dostaje bo nie zostało mu przyznane, bo nie i już. Tak tu jest. Nie wszędzie pracuje sie codziennie łącznie ze świętami. I planujecie sobie pracę w święta w nadgodzinach przez cały rok, i za to was PIP ściga, bo praca w nadgodzinach jest związana ze specjalnym jakimś zdarzeniem dla właściciela firmy, nie może byc planowane tylko w kodeksie jest że jest to wyjątkowa potrzeba pracodawcy. A w gedii - na okragło sie pracuje i jeszcze zarobić si,e ludziom nie daje, mają się cieszyć że managerowie z ich wyrzeczeń mają. Czyli wyzysk. Premie sa zabierane nagminnie, za byle co, stąd ta niechęć i brak morale załogi. Wiedzą że jak cokolwiek będzie premią - to się im zabierze. Z pracownikami z Ukrainy to też nie jest sprawa urzędu wojewódzkiego. To HR zatrudnia pracowników i powinien sprawdzić czy ludzie mają legalne warunki pracy, w porę myśleć o załatwianiu przedłużenia umowy(bo załatwia się to bez problemu, ale trzeba pochodzić za tym jak HR-y w innych zakładach a nie siedzieć i narzekać że interesów gedii urząd wojewódzki nie pilnuje...Żenada, już dawno was się powinno wywalić..gdyby nie koneksje). W GEDII POTRZEBNA JEST DOBRA ZMIANA W HR. Także ogólny dramat, przymuszanie ludzi do pracy na okrągło włącznie ze świętami za jakieś grosze(bo za płatne nadgodziny to by ludzie normalne pieniądze zarobili), wyzysk i zakłamanie na kazdym kroku, brak organizacji pracy. Ale wiadomo, koledzy się zasiedzieli i winni sa jedynie ludzie i urząd wojewódzki - i karawana idzie dalej, kaska leci, w służbówkę o 16 i heja, a punkty nabije sie na forum, pdkabluje kogoś, z partyzanta jakąś fotkę zrobi komuś na produkcji. Wszyscy wiedzą że na forum dezinformację siejecie bo reputacja daje znac o sobie i nie ma chętnych, ani na linię, ani do biur. Nie polecam pracy tutaj, zła atmosfera, brak mozliwości zarobienia dobrych pieniędzy za wyrzeczenia i pracę na okrągło łącznie w święta, trzeba być ciągle do dyspozycji, zakłamanie, kolesiostwo. UWAGA, WIDAĆ DOSADNIE ŻE HR TU GRASUJE ZE SWOJĄ PROPAGANDĄ SUKCESU.

olek

Czepiacie się, poza tym jak ktos bedzie chcial do nich aplikowac to wysle cv, nie zawsze ludzie opieraja sie na opiniach jakie tutaj sie pisze czy na innym forum, moim zadniem dobrze zrobisz jak sam pojdziesz na rozmowe przynajmniej bedizesz wiedzial na jakie warunki mozesz liczyc

@olek

zapomniałeś dodać - POZDRAWIAMY HR GEDIA. drodzy czytelnicy, jak nie odstrasza was i nie przekonuje to co zostało umieszczone na tym forum i co możecie od obecnych i byłych pracowników usłyszec - aplikujcie. Zwróćcie uwagę na rozmowie na zapisy w umowie, i inne czynności, pracownik zobowiązuje się brać udział we wszystkich szkoleniach organizowanych przez firmę(czyli lojaleczki i juz sie nie wyrwiecie), i poproście o listę telefonów i zobaczycie ten sukces powtarzających się nazwisk(firma rodzinna, bez koneksji tutaj nie zajdziecie daleko, zgnoją was). Nie polecam tej firmy, kolesiostwo, brudne zagrywki, nieczyste praktyki, podpychanie jakiś śmierdzieli do podpisania co chwilę, obłuda, hipokryzja, zamiast na pracy trzeba mieć oczy na około głowy i uważać.

Nie dość że wyrzuciliście człowieka który chciał pracować w zakładzie i nigdzie się nie chciał z niego ruszać (i przy tym rozsiewanie wyssanych z palca pomówień że ten człowiek źle się czuje w zakładzie , nie chce w nim pracować, jest wiecznie zdenerwowany i na wszystkich i na wszystko kapuje - wszystko bzdury i kłamstwa, więcej to pewna osoba twierdziła że "no bo w tym zakładzie" i że cytuję "żyga już tą Gedią", to może ona się źle czuła i źle czuje w zakładzie, ja nie wiem) w sposób podstępny, ten człowiek to przeżywa, ma depresję po stracie pracy którą lubił nie śpi po nocach to jeszcze straszycie sądami i policją, a jedyną radą jaką mu dajecie to taka żeby się zamknął i udał się do psychiatry! Sami sobie idźcie. Zrobić z kogoś wariata, zwolnić sobie, po czym straszyć policją, a jedyną radą to taka aby się zamknąć, odczepić i iść do psychiatry. Zapewniam was, że ani się nie zamknę, ani nie odczepię, a u psychiatry na pewno mnie nie zobaczycie krętacze i tyle. Jedyne co mogę zrobić to niektórych tam zarejestrować, bo urojenia to co niektórzy z was mają nie ja, jak na przykład takie że pod kimś dołki cały czas kopałem i kapowałem cały czas. Brawo, tak ten zakład traktuje ludzi z kilkunastoletnim stażem jak wpadną w kłopoty ze zdrowiem, ba, nawet wykorzystuje się to jako powód do zwolnienia, bo co to za pytanie osoby wchodzącej do biura :"czy coś cię boli?". Nawet jakby bolało to to jest prywatna sprawa, a od przydatności kogoś do pracy jest lekarz medycyny pracy, a nie osoby na hali zaangażowane w badania zdrowia na czyjeś polecenie. A poza tym, w zakładzie w którym ten pracownik dostał pracę po Gedii ( w którym już raczej nie pracuje, a dlaczego to was to nie musi obchodzić) podpisano mu badania na 4 (słownie 4 lata) na podobnym stanowisku w styczniu 2024, a badania były dokładniejsze niż "gediowskie", bo i były badania i krwi i moczu, czyli aż takim "alkoholikiem" ten pracownik nie jest jak go w Gedii okrzyknięto ( obgadano za plecami raczej niż okrzyknięto), skoro wyniki moczu jak i krwi dobrze wyszły co nie? Nerwowe reakcje tego pracownika były wywoływane przez prowokowanie przez współpracowników, którzy teraz udają niewiniątka i ofiary i tyle. Jest tak: nawet najbardziej łagodny pies jak go się będzie ciągle drażnić to w końcu ugryzie. I będzie to wina psa oczywiście, bo ci co drażnili obrócą kota ogonem że to nie ich wina. No i generalnie kłamać to co niektórzy potrafią, brak kontaktu, brak rozmów, brak "chemii" i co jeszcze. Do pracy się nie chodzi dla "chemii", jak ktoś chce chemii to niech sobie idzie do sklepu chemicznego. I jeszcze napiszą: "odczep się". Niemcy tak samo krzyczą odnośnie odszkodowania za II wojnę światową, napadli, nakradli , narobili szkody, a teraz każą nam się odczepić. To taka sama sytuacja, nagadali na człowieka głupot, oczernili, zrobili wariata i na koniec zwolnili sobie, i każą się odczepić. A ja powiem tak: zarówno Polska jak i ta osoba nie musi się odczepić, wręcz nie powinna, te dwie sprawy się nie przedawniają i nigdy nie zostaną (nie powinny) być zapomniane. Wywalić sobie kogoś z pracy w której sobie budował stawkę kilkanaście lat i jedyne co mu powiedzieć po zwolnieniu, wiesz co weź się odczep i idź do psychiatry, bo jak nie to zaraz policję i Bóg wie co tam jeszcze naślemy na ciebie. Dość osobliwe podejście. I kwestia rozmów twarzą w twarz: nie przypominam sobie żebyście mi coś powiedzieli w twarz, za plecami żeście mnie obgadywali, to to tak, komunikowaliście się ze mną w taki sposób że sporządzaliście notatki służbowe. A po tym jak ja nie wytrzymałem i powiedziałem w twarz co sądzę o pewnej sytuacji w lutym 2022 pewnej osobie, to za godzinę otrzymałem upomnienie z kadr. Się samo do kadr dotarło, na ale to ja byłem kapusiem no nie. Powtarzam jeszcze raz: przekazywałem coś nieraz przełożonym, ale robiłem to z tego powodu aby się bronić, inaczej poleciałbym wcześniej niż w 2023 roku, i tyle. A swoją drogą to że wytrzymałem tyle lat mimo kłód rzucanych przez wpólpracowników na każdym kroku to świadczy o tym że jestem wytrzymały psychicznie a nie żadnym "psycholem", ale wszystko ma swoje granice. Bo ile można wytrzymać jak idioci ci skaczą bezczelnie po głowie? Ale współpracownicy podłapali to i rozgłosili że ja cały czas w ogromnej wściekłości i z pianą na ustach kapuje na wszystkich i na wszystko. Kłamstwo i bezczelne pomówienie. Generalnie wykorzystywaliście fakt że nie jestem typem człowieka który łatwo nawiązuje kontakty i jest z natury skryty, małomówny, który nie ma potrzeby biegania po hali i rozpowszechniania plotek i bzdur. A zresztą świetnie do tego pasuje tekst takiego super nowosolskiego zespołu NSP (z jednym członkiem tego składu pracowałem na GPL1 jakieś 20 lat temu, super koleś) do tego co robiliście, zacytuję kawałek, a zresztą nie chce mi się, poszukujcie sobie "NSP Za Plecami", to jest o was co po niektórzy, ja wiem kogo mam na myśli. No i temat nowego sprzętu "Mozaika", jak to jest że ten człowiek sam przenosi programy ze starego sprzętu na ten nowy "Mozaika", praca mozolna, po czym kilka osób stwierdza że zakup tego sprzętu to pieniądze wyrzucone w błoto, i jeszcze neguje się na koniec przed zwolnieniem umiejętność obsługi tego sprzętu przez tego człowieka. Tylko temu człowiekowi to się "przypina", a pozostali którzy kompletnie się nie przykładali do wdrożenia nowego sprzętu są czyści. No bo jak się kogoś już ma na celowniku, to się komuś przykleja wszystkie wady, nie? I temat kadr: kadry nie powinny faworyzować jednego pracownika, bo go "lubią", a drugiego którego nie lubią to sobie biorą na celownik i doszukują się wszystkiego aby mieć powód do zwolnienia od A do Ż ( na przykład zdrowie i tak dalej). I to w sposób moim zdaniem zorganizowany i systematyczny, przez długi okres czasu. I kolejna sprawa kierownictwo: w tym zakładzie ludzie to są dla kierowników tylko cyfry/liczby, bo co tam dla kierownika który dobrze zarabia ludzkie uczucia? Co tam dla takiego kierownika jeden podpis o zwolnieniu, który dla "szarego" pracownika może oznaczać może nie tragedię, bo tragedią to jest nowotwór złośliwy albo inna choroba jeszcze gorsza, ale zupełne wpadnięcie w depresję i w agresję naprzemiennie. No bo taki "szary" pracownik nie po to buduje sobie stawkę pracując na zmiany, także na produkcji , a przez kilka ładnych lat na 4 brygady ( popracujcie sobie kierowniczkowie na 4 brygady, zobaczycie jak to ryje banię cwaniacy), aby sobie taki kierowniczek jednym podpisem wydawał wyrok: masz czterdzieści kilka lat i zaczynaj sobie od zera (od najniższej krajowej), nas to nie obchodzi. I jeszcze nie pyskuj. To ja powiem tak: taki kierownik to dla mnie zero, a nawet jak śpiewał Lady Pank "mniej niż zero", i tyle. Ale i koordynatorka, która nierówno traktuje pracowników za pozwoleniem swoich przełożonych, a może z ich polecenia dąży do zwolnienia pracownika za pomocą swoich współpracowników i koleżanek i kolegów na hali. No i lider "Anonymus" ze swoją ekipą, kombinuje jak koń pod górę aby jednemu z pracowników robić pod górkę cały czas, a po zwolnieniu dalej kombinuje. Ale przecież ten zwolniony pracownik to był "mubbber", no nie, tylko i jedynie on, hahah. Następna sprawa: wrobiono tego pracownika że przyczynił się do odejścia w 2022 roku kierownika laboratorium, co jest kolejną manipulacją sprytnie zaaranżowaną przez współpracowników. I jeszcze rozgłosili że sobie wymienił tego kierownika na znajomego z podstawówki, następna bzdura, ale rozklepana po hali szybciutko jak zresztą wszystkie inne bzdury. Generalnie ten człowiek chyba wszystkich zwalniał według niektórych, co nie? Śmiech na sali. Bo co tylko wyście mogli "gadać" na tego pracownika co ślina na język przyniesie, a już ten pracownik to nie może, bo do psychiatry ma iść ? Nie straszcie mnie na wszystkich frontach, bo jak kogoś straszy to sam się może "naciąć" i tyle. Jak ktoś jest spoza układu koleżeńsko-towarzyskiego to nie ma żadnych szans w tym zakładzie, a szczególnie trzeba uważać na profilowego "Anonymusa" ( choć usunął maskę z profilu z tego co pamiętam, ale ona się nie zmieni, uważać trzeba na niego dalej) i jego ludzi. A i proszę się przyjrzeć , kto rozsiewa zamęt w zakładzie, proszę nie przyjmować bezkrytycznie, że przykładowo na osobę Y coś powiedziała lub doniosła osoba X, na pewno tak jest bo tak musi być :) Bo na tą osobę X ktoś kto ma w tym cel może robić nagonkę, a że ma kolegów i koleżanki w to zaangażowanych to ułatwia sprawę. A są takie osoby, które celowo sieją zamęt w tym zakładzie, człowiek może się nie odzywać wcale i do nikogo, a i tak cię powrabiają w afery, to niesamowite, i jeszcze poza zakładem naplotą bzdur. Jak można zwolnić na siłę kogoś kto chciał pracować w zakładzie, bo jakiejś grupce osób lub osobie tak się podobało? I to w sposób systematyczny dążąc do zwolnienia tej osoby przez dłuższy czas, przecież tylko idiota (a za (usunięte przez administratora)acie tę zwolnioną osobę) by się nie kapnął. Czy to czasem nie jest ten słynny "muuubing" (celowy błąd), za który tego człowieka zwolniono? I jeszcze później zdziwieni, że ktoś może zareagować czasem nerwowo, to jest szczyt szczytów zakłamania. Bo wyrabianie norm przez ileś lat na produkcji przy takiej pogodzie jak jest teraz to dla niektórych nic nie znaczy, po to się wyrabia normy i pracuje przez kilkanaście lat aby sobie zbudować stawkę, ale co to dla niektórych: jeden podpis, i zaczynaj sobie wszystko od zera w wieku czterdziestu paru lat, ja tam sobie idę "scyzoryk" wystrugać , pensję mam dobrą ( podobnie jak moje koleżanki i koledzy którzy mi pomogli zwolnić tego przacownika) mam to gdzieś. Zapewniam, znam wiele osób które na produkcji w Gedii wytrzymały po kilka dni bo stwierdziły że jest za ciężko, to wcale nie jest tak łatwo jak się niektórym osobom które pracują od 8 do 16 tak łatwo. Mubbing? Bo jakieś tam kilka maili ktoś napisał? Mówię o tych przed zwolnieniem, bo po zwolnieniu przyznaję przegiąłem. Ale na przykład jak kierownik szarpał pracownicę (głośna sprawa), to nie był "muubing"? No ale to był kierownik, kolega kolegów, rączka rączkę myje. Takich przypadków jest więcej, ale zwalnia się tylko tych których się chce. UŻ należy się komuś praktycznie jak "psu buda", szczególnie że zgłoszenie chęci UŻ było dnia poprzedniego o godzinie 20, chodziło o UŻ na poniedziałek na godzinę 14. A teksty że ktoś wolałby żeby ktoś przyszedł do pracy, bo nie ma obsady? A jak ja byłem w tym tygodniu poprzedzającym w piątek sam na trzech zmianach (na III zmianie) , na I i II zmianie dostały osoby urlop "normalny", to OK było. Coś tam odpisałem niepotrzebnie co sądzę o nieudzieleniu UŻ, no i muubing mi wrzucili i zwolnili. Pisze się konkretnie, ale ta osoba cały czas wydawała niejednoznaczne polecenia aby wprowadzić w błąd, przykłady, "przyszedł byś na nadgodziny, bo nie wiadomo czy będą nadgodziny". No to jak takiej osobie odpisać? Albo termin spotkania z kierownikiem, wysyła ta osoba w krótkim czasie dwie godziny spotkania z kierownikiem w Outlooku, i którą teraz przyjąć? Nie wiedziałem którą przyjąć to nie "kliknąłem" żadnej. Rezultat: wrzucili mi że nie chcę się spotkać na rozmowie z kierownikiem. Ale o to w tym wszystkim chodziło. A zresztą ta "koordynantka" sama kiedyś powiedziała do mnie (w 2016 roku), że cytuję "ludzie mówią o mnie że jestem wredna, ale ja taka nie jestem". No i ludzie mieli rację, jesteś mega wredną osobą. A i z jakich to telefonów i kont nadawał zwolniony obiekt, może "Anonymus" coś na ten temat wie? Nigdzie w umowie o pracę ani w regulaminie nie jest napisane że trzeba mieć telefon na stanowisku szeregowym, i tyle. A że ktoś być może wysyłał pewne rzeczy w moim imieniu, no to bardzo nieładnie. Gdzieś tam widziałem na profilu pewnej osoby że nie wolno wyrzucać zwierząt bo się znudziły, piesków czy kotków, zgadzam się z tym sam lubię psy ( myśliwskie, jagdteriery, ostre psy dlatego mam myśliwski ostry nóż jak coś, bo na polowaniu różnie bywa) i że nie wolno ich wyrzucać.... No dobra a człowieka można wyrzucić jak śmiecia o 6 rano po kilkunastu latach pracy bez żadnego podziękowania?? to ja na was robiłem "biurwy" na produkcji wyrabiając normy nie wy na mnie pzez kilka ładnych lat, trochę szacunku się należy co nie? Ciekawe jakby się czuli ci co każą iść do psychiatry jakby ich tak nagle zwolnili i musieliby na siłę zmieniać otoczenie i zaczynać wszystko od zera? Nie no na pewno by nie mieli pretensji, luzik by był co nie? Na pewno, nie wierzę w to.

Nie ma pytań .... Prawda jest tylko jedna ....

retr

jeju spokojnie ludzie po co to tak od razu się denerowac przecież skad takie podejrzenia na temat tego HR może ktoś faktycznie jest tym zainteresowany

jesteś rudy, serio?

oj rudy widze ostro zaatakował :D haha a może @ rudy powiesz wiecej konkretów pozwalających wyrobic opinie?

tylkoJa
@jesteś rudy, serio?

wystarcza nadgodziny jalbo przychodzisz albo nie damy ci umowy... zabierzemy premie...

kornel

co dokładnie rozumiesz przyjacielu poprzez wyzysk? na pewno nie jest tak źle jak starasz się nas przekonać

rudy
@kornel

Śmieszny jesteś. I nie jestem Twoim przyjacielem. NIE POLECAM TEJ FIRMY!!!!!

rudy

Firma tragiczna. Wyzysk. NIE POLECAM!!! BHPwcy smieszni,sami sobie w uja robią,niby bezpieczeństwo a tyle razy co ich zlapalem na poważnych bledach to szok. NIE POLECAM TEJ FIRMY

kornel

@nut a co takiego jest według ciebie konkretnie w porzadku?

Nut

Gedia Poland Sp. zo.o. z tego co ja widzę jest w porządku i generalnie nie narzekałbym za bardzo na nich

pracuś
@Nut

TAK TAK DROGI HR. Od lat jest niedobór pracowników, kiedyś z exactu było za mało i nawet z exact nie chcieli tu pracować ludzie, a teraz chyba jako jedyna firma w Polsce gedia ma problemy z pozyskaniem i zatrzymaniem pracowników z Ukrainy....Porażka. CZYTAJCIE TE BZDURY PRZEZ PALCE, TO Z HR WSZYSTKO PŁYNIE, WPISY TYPU: "SŁYSZAŁEM ŻE JEST TU SUPER SOCJAL, ŁAŁ!! JUŻ APLKUJĘ, I SUPER WARUNKI I KADRA AZRZĄDZAJĄCA, ŁAŁ! KOLEŻANKI MÓWIŁY MI ŻE NA W3 PRCUJĄ I MAJĄ "KISIEL"(HE HE, GEDIOWCY WIEDZĄ O CO CHODZI) ŁAŁ, TO MUSI BYĆ WSPANIALE. ŹENADA!!!!

ia

Posiadanie odpowiedniego doświadczenia jest raczej oczywiste, bo oczekują profesjonalizmu nie tylko od swoich kandydatów, ale również to się przekłąda na wynagrodzenie.

tylkoJa
@ia

doświadczenie przekłada się na place? Pracuje w tym syfie 8 lat i zarabiam tyle samo co świeżo przyjęty pracownik i jak tu doceniać doświadczonych pracowników...? Forum jak papier przyjmie wszystko ale rzeczywistość jest zupełnie inna i ci co tu pracują wiedza jaki tam jest syf., Czekam aż podobny zakład powstanie i myślę ze tam z moim doświadczeniem może dostane więcej, ale nawet jak dadzą tyle samo to mykam ez namysłu.. kasa to nie wszystko liczy sie komfort psychiczny pracy jaki atmosfera, żaden marny liderzyna bądź kierownik nie będzie się wywyższał... albo pan K....l będzie twierdził ze on ma ZAWSZE racje...

jan
@tylkoJa

wypłata zawsze w terminie zawsze dziesiątego, lub szybciej. 8lat i tyle samo co świezy pracownik zarabiasz ? haha bez namysłu mogę Ci powiedzieć że na bank masz podstawę w granicy 2300 a świeży ma 1650zł wiec różnica 500 na rękę... składasz CV i tyle, ofert nie ma, na miejscu się dowiesz gdzie potrzebują :p

heniek
@jan

A oto następny odcinek Stawki Większej Niż Zycie - "Genialny Plan Pułkownika Krafta"...Nie dajcie sobie prać mózgu. HR się tu panoszy. Podchody żeby składać papiery i na miejscu się dowiesz na jakie stanowisko, bo jak już przyjdziesz to ci cudów na obiecują byleś tylko umowę podpisał. Ofert do kołchozu są w urzędzie pracy, i na stronie niby pracowników, i w sieci. Nie polecam pracy tutaj, obłuda, zakłamanie, brudne chwyty, jak wdepniesz to ciężko się wyrwać, załatwią cię na starcie jakimiś lojalkami i aneksami. W weekend już z 20 dni otwarte, to będą szukać naiwnych, ale myslę że jest tak ładna pogoda, że chyba nikomu nie będzie się chciało ładować w ten brud i hałas...A może powinni ludzie przyjść i zobaczyć jak będzie gorąco, jak na gorącym tłoczeniu jest w upał, może ktoś zemdleje... E, ludziska, lepiej omijajcie to miejsce z daleka, są lepsze firmy, i nowe sie otwierają. Uwaga na wpisy kadr jak tu cudownie...Ale argument, że pensja jest na czas... Beznadzieja.

ia

Dobrze, że jest szansa u nich na aktualne narzędzia pracy @kubs, bo chyba i tak nie było żadnej oferty pracy.

@ia

pytam

Mam wrażenie, że niektorzy forumowicze nie chcą pozwolić prowadzić na tym forum merytorycznej rozmowy. Jakieś dziwna ironia nikomu tu niepotrzebna. Jak Wam tak źle, to co w tej firmie jeszcze robicie?

robcio
@pytam

czekamy aż 50 tysięczne lojalki pospłacamy i wtedy dzida stąd. Przestańcie lojalki ludziom dawać, nogę podkładać, to zobaczymy ilu was zostanie... Nie polecam pracy tutaj, widać że te wszystkie wpisy jak tu cudownie to HR ładuje. UWAGA NA HR.

odpowiadam
@pytam

Spróbuje odpowiedzieć - może dla tego, że im na tej firmie zależy i mają jeszcze wiarę, że Gedia może się jeszcze zmienić na leprze ? - może dla tego że chcą ostrzec innych, aby nie weszli w ślepą uliczkę ? - może dla tego, że szlak ich trafia, że firma mogła by być wzorem dla innych a tym czasem jest obiektem drwin ? A rządzący firmą (podobnie jak źli lekarze) prędzej pochowają pacjenta niż przyznają się do złego leczenia. Trzeba leczyć przyczynę choroby, a nie jej objawy. - może dla tego że Gedia to nie stalowe hale, nowoczesne maszyny ale pracownicy którzy chcieli, by traktowano ich jak ludzi ? Czy to tak wiele ? Syty nie zrozumie głodnego, wiec niektóre wpisy mogą być nie zrozumiałe dla osób które nie zostały upokorzone przez przełożonego. "Ja nie z soli ani z roli, ale z tego, co mnie boli " Odpowiedzi może być wiele, mam nadzieję że tyle wystarczy. Pozdrawiam!

godność

a czy mechatronicy są w tej firmie godnie wynagradzani?

mechatronik
@godność

Wolę sam odpowiedzieć zanim HR odpowie na zadane przez siebie pytanie. Oczywiście że są - i wszyscy o tym wią. Dlatego kilku uciekło a tych co zostali to się lojalkami zatrzymuje, dlatego od lat firma szuka na mechatronika, od kilku lat okresowo pojawia się w sieci oferta i na tej stronie "niby pracowników". ZAPRASZAMY.

olek

jak ie platne to chyba mozna je sobie jakos odebrac? bo przecież nikt za darmo nie lubi pracowac wiec coś za coś

retr

no to powiem szczerze ze calkiem spore te zarobki sa

Redaktor

Konkurencja i zarobki Południowa strefa przemysłowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Uruchomiono ją wiosną ub. roku, a tereny inwestycyjne sprzedano już kilku firmom. Swoje fabryki ulokują tam szwajcarski Model (450 miejsc pracy), duński Lantmannen Unibake (300), francuski Electropoli Galwanotechnika (120), czy polski Karton-Pack (100). Zdaniem prezydenta kolejni inwestorzy zwiększą konkurencję na rynku pracy w mieście i powiecie nowosolskim. To z kolei powinno dać szansę na wyższe zarobki. - Rozmawiałem z dyrektorem Gedii, tam już zarabia się więcej niż średnia krajowa, czyli około 4 tys. zł. Oczywiście początkujący pracownik tyle nie zarobi – wyjaśnia Tyszkiewicz. źródło Gazeta Regionalna

Nutria

No jeśli powiedzieli Ci to na rozmowie i potem dostałeś do ręki rozmowę o prace, bo rozumiem, że przecież coś takiego musi być miejsce, nie można mieć umowy o prace i zmieniac sobie warunków, masz umowę?

ja nie wiem?
@Nutria

Po prostu w trakcie rozmowy o pracę moje wynagrodzenie podano mi pod warunkiem że ta premia wyrobieniowa będzie w górnych granicach (a to się nie zdarza), zgadam się jeśli premia wyniosłaby 500zł to wypłata wyglądałaby 2200-2300.

irytacja

Jak wam tak źle w tej firmie to na Boga - ludzie - zwolnijcie się. W czym WY macie taki problem? Rynek jest duży, przecież w innych firmach według was jest o niebo lepiej. No to ponawiam pytanie - co was tu trzyma?

meszko

@jih wszędzie idzie się dogadać, tylko trzeba umieć :)

Zostaw merytoryczną opinię o GEDIA Poland Sp. zo.o. - Nowa Sól

• Jak się pracuje w GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GEDIA Poland Sp. zo.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Kandydaci do pracy w GEDIA Poland Sp. zo.o. napisali 136 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GEDIA Poland Sp. zo.o.