Opinie o Stalprodukt S.A. w Bochnia

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Stalprodukt S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Stalprodukt S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - produkcja blachy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stalprodukt S.A. w Bochnia

Gooblin

Witam czy na produkcji są wykorzystywane chemia materiały niebezpieczne? Jakie sa stawki godzinowe?

Miły
@Gooblin

Oczywiście że sa chromiany itp. praca w minimalnych obsadach musisz biegać jak małpa i obsługiwać kilka stanowisk

Pracol
@Gooblin

Stawka godzinowa chłopie daruj SB dostaniesz 30zl brutto i bd robił na 4 zmiany, Lepiej jakbyś się dostał do biura tam mają jak w niebie nic nie musisz robić zero odpowiedzialności za zepsuty materiał!!! Lepiej jak tam to nie trafisz

j.a.

hej, czy polecacie prace w firmie stalprodukt? wiem, ze sporo osób pisało pozytywnie na tej stronie, jednak chcialbym poczytac jakies najnowsze opinie, z gory dzieki!

Hugo
@j.a.

Firma planuje zwolnienia grupowe więc raczej nie ma sensu składać do nich podanie

Nie bądź

Mazgaj. Zmień pracę a nie płacz, no chyba, że chcesz robić na (usunięte przez administratora)i synusia. Wstyd to powinno nam być za operatora monitoringu i jego niedouczonego synusia sąsiada, ktorzy nami gardzą. Wszystko się rozlatuje, olej się leje gdzie się nie spojrzy. Wydział jest w takim samym stanie jak ten cały jego... dyrektor. Zarządzanie tym wydziałem to obraz nędzy, rozpaczy i żenady. Specjaliści przesiadują non stop w kuchni, usterki są tuszowane. Skąpią na bateriach a swoimi decyzjami pozbywają się milionów. Foteli nie ma, no bo ten siedzący na dwóch twierdzi, że nie są potrzebne. Krzty człowieczeństwa nie ma w tym człowieku, tylko czysta nienawiść, oszczerstwa, mściwość. O kompetencjach nie ma nawet co wspominac, o przyzwoitości też. Teraz pomyślcie, jacy my jesteśmy, skoro nasi przełożeni to tacy.... niedokształceni, nieud.....

Piszesz, że „podobno” to w jaki sposób tutaj takich informacji udzielają pracownikom? od przełożonych się dowiaduje człowiek czy może są jakieś głownie komunikaty? Zastanawiam się czy to plotka czy jednak serio nie warto aplikować?

Aaaa

Ludzie nie chcą nic za darmo! Ludzie chcą ciężko, rzetelnie pracować! Ale za tą pracę chcą godnie żyć. I tego im nie zapewniacie

Firma Stalprodukt S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Realizacji Budów Drogowych. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno

Rudy

Stary sprawdzony sposób nie rozmawiać z pracownikami tylko stawiać przed faktem dokonanym. Już zapomnieli jak prezes w czasie początku pandemii łgał że pracownicy to najlepszy kapitał. Właśnie to udowadnia. Ludzie piszcie bo jak sami tego nie upubliczniamy bo powinniśmy wiedzieć co się szykuje.

Stragan

Cześć, wie ktoś może czy jest opcja wysłać tutaj cv bez żadnego otwartego ogłoszenia? Będzie ono brane w ogóle pod uwagę? Ktos próbował?

Zwalniają!!!
@Stragan

Mistrzuniu daruj sobie wysyłanie CV. W tym roku mają zamiar pozbyć się 170 osób (w tym 50 emerytów). Czyli 120 pracowników do pozbycia. Szukaj gdzie indziej. Tam gdzie są ogłoszenia. Ta firma zwija żagle

Jasuwienias

Cześć! Mam pytanie, czy ktoś mógłby się ze mną podzielić jakąś rzetelną opinią na temat swojej pracy w tej firmie?

Jasuwienias
@Jasuwienias

Chodzi mi głównie o warunki i organizacje pracy, ale chętnie też się dowiem coś o atmosferze jaka panuje, jakie umowy dostajecie i benefity :D

poza

mnie by zależało na najbardziej aktualnych info, więc podbijam pytanko i z góry dzięki za odpowiedź

Klucz

Panowie zmniejszyć produkcję przecież zamówień nie ma a tu samochód za samochodem ładowany a wy co dalej tony klepiecie bo trzeba ale że do garka mniej włożysz to tego już nie widzisz jeden z drugim, ogarnijcie się bo nas jawnie (usunięte przez administratora)

Intelygęt

A cóż takiego wypaplał? Że premii ma nie być niewiadomo jak długo? Czy może to, że jej nie ma bo trzeba było zapłacić za emisję CO2 ponad 20 baniek? Co to jakaś tajemnica? Wszystkie te informacje powinny być przekazywane oficjalnie do wiadomości pracowników. A nie jakieś sekreciki pod stołem z wybrańcami

Zenon

Uuu panowie teraz nas będą zwalniać. Strach się bać. Jak tak chce prezesina to niech wyskoczy z odprawy i już idę oddać chołd, wziąść kasę i nara . A nie tylko strachy na Lachy. Wtedy znajdzie ludzi od ręki i ogłosi sukces polityczny.

Załamany

Co w końcu z tymi urlopami? Raz operator monitoringu mówi, że w lipcu, potem się z tego wycofuje, potem znowu w lipcu i znowu się wycofuje, teraz sierpień... Czy wy nawet tak błachej sprawy nie potraficie sprawnie załatwić??? To co wyprawiają to już nawet śmieszne nie jest, to jest żałosne. My oczekujemy, że załatwią premię, podwyżkę, wyremontują urządzenia... a oni nawet urlopów nie potrafią zaplanować. Tragedia. Wstyd. Kamery, szczucie na innych i pogarda dla pracowników na hali. Drugi inteligĘt to związkowiec, chodzi po zakładzie i usprawiedliwia prezesa, że nie będzie podwyżek i premii.

Rozgoryczony
@Załamany

Czyli jednak pogłoski, które krążą po Bochni to prawda? Coraz więcej słychać wśród ludzi gadania, że w Stalprodukcie kicha taka, że szkoda gadać. Że wszędzie dostają podwyżki a tu za chwilę najniższa krajowa wyprzedzi płacę. Że produkcja praktycznie stanęła w miejscu od końca roku. Że Prezes tylko biadoli a w zeszłym roku wypłacili sobie najwyższą dywidendę w historii istnienia spółki. Ostatnio w kilku miejscach słyszałem jak ludzie narzekali na płacę i warunki pracy w Stalprodukcie. Ta firma się już wykańcza także może lepiej szukać już nowego pracodawcy. Taka dobra rada dla zmęczonych już tym (usunięte przez administratora)

Operatorka

Chodzil u nad na p2 i prawie wrzeszczal żeby zapomnieć o podwyżkach no i modlić się żeby premia jakąś była. Gość tylko przekazuje ludziom co prezes zrobi. Czy gościu n8e jest od tego żeby reprezentować interes pracownika? Wszystko stanęło na głowie

Działki, hotele nie były za darmo. Miliony złotych tam pewnie poszło. Ale spółki, spółeczki i każdy dyrektorem, prezesem i się kasa zgadza. Turystyka w Krakowie na dobrej drodze, więc kasa będzie napływać.Z reszta pewnie i tak prezes przekaże komuś berło za niedługo i to pewnie nikomu obcemu.

Max

Ciekawe co ludzie zrobią jak premii nie będzie?

Cinek
@Max

Na pewno się nie zapiszą do związków...tym bardziej. A bez premii wypłata będzie tak marna, że praca za takie pieniądze w tym systemie przestanie być opłacalna. Najlepsze rozwiązanie to zmiana pracy na system jednozmianowy. A są ciekawe oferty. Troszkę się ruszyć i poszukać...warto

Hutnik
@Max

Czemu ma nie być? Wysyłka dobra roboty w brud. Zapowiedz kryzysu poszła w siną dal. Po prostu należy nam się premia i podwyżka Nie wiem na co związki tylko czekają? Trzeba by wreszcie rozwalić to kółko różańcowe . Jedne i drugie związki są do (usunięte przez administratora) . Wstyd

Max

Ale jak to? Jest przecież kapitał rezerwowy. Można go uruchomić dla ludzi jak sa gorsze wyniki.

Zniesmaczony

Dlaczego ludzie którzy pracują na 4 zmiany nie mają dostępu do pomieszczenia socjalnego ?? Gdzie mają sobie zjeść posiłek?? Długo jeszcze bd w słoikach podgrzewać na piecach??? Szanowny Panie Prezesie może pan coś zainterweniuje???

Ubek

W tym zakładzie naprawdę zostali sami (usunięte przez administratora) co się powie to robią, premii nie będzie to i tak będą chodzić do roboty bo tak trzeba i sterczeć przed bramą do 5 po, po co zmiana przekazana więc wybija punkt i wychodzę, nie doceniają żadnego co pracuje na hali mają was za małpy bo byle małpie raz pokazać i już na linie się nadaje

Samoboojca

Związkowiec i bhpowiec to ta sama liga- muł a kierownictwo to muł bez wodorostów (te zdechły ze wstydu). Kamery i nowe plany urlopowe, bo komuś się przyśniło, że w lipcu zatrzymają cały wydział, to jest cos co zajmuje nasze manedżery. Operator monitoringu nie ma żadnego pojęcia o tym za co mu płacą, słucha swojego synusia a ten rzuca chorymi pomysłami z rękawa. Czeski film. Niby poważna firma a wydziałem kierują "najskromniejsze" umysły. To spawanie to czysta wolna amerykanka. Czy wy naprawdę nie potraficie zaplanować takich rzeczy? Nie wstyd wam? Może ruszcie swoje (usunięte przez administratora) i poszukajcie nowych klientów zamiast gonić pracowników i ich okradać. Albo najlepiej to się wyspowiadajcie z tego bo to co robicie to grzech.

Matador
@Samoboojca

Co to za temat nowych planów urlopowych? To jakieś potwierdzone informacje? Każą na nowo planować wakacyjne urlopy? Mają zamiar zatrzymać całkiem P1 na czas urlopów?

Urlopowicz

Planowali urlopy na lipiec, jedna zmiana, nie pamiętam która. Potem operator monitoringu wycofał się z pomysłu. Takie to zarządzanie na p1. Wsadu nie ma a operator monitoringu jak dziecko we mgle nie potrafi się odnaleźć. Walcarka już ponad dwa tygodnie walcuje poza parametrami, to ten zamiast naprawić, razem ze synusiem, to generuje koszty i naprawia błąd na innym odcinku. Czegoś takiego nie było NIGDY. W normalnej firmie takiego nieudolnego dyrektora już dawno by wywalili. Prezes tego nie widzi albo nie chce widzieć. Utrzymanie ruchu ma teraz jak u bozi za piecem nic nie robią a jak się ktoś poskarzy to operator monitoringu zaraz się zemści. Dramat

@Urlopowicz

Dokładnie UTRZYMANIE RUCHU które pracuję (6-14 to porażka) kiedyś miałem problem chciałem pomocy wchodzę do ich norek ja patrzę a tam kilka osób śpi na krzesłach pochowani jak szczury! ( Zawsze jak coś się ich prosi o pomoc to mówią że oni nic nie wiedzą oni nie mają polecenia itp. jednym słowem szkoda gadać.

XxX
@Urlopowicz

Z tym wsadem to faktycznie prawda? Dlaczego nie ma? Bo doszły mnie właśnie słuchy, że kalectwo się szerzy na zakładzie bo ponoć ni ma wsadu...ni ma zamówień. A z tą walcarką nie doszli dalej ładu? Jak ta sytuacja faktycznie wygląda?

Prawy
@XxX

Zamówienia podobno są ale wsadu nie ma. Walcarke to próbują zamieść pod dywan, bo nieudolność i bezradnosc ur już sięgnęły zenitu. Najwyższa pora chyba zażądać dymisji operatora monitoringu i tzw kierownika uCZymania ruchu. Urządzenia są w tragicznym stanie A oni mają to gdzieś. To pracownikom na hali bardziej zależy na tej firmie niż kierownictwu, bo niektórzy to już za własne pieniądze kupują potrzebne rzeczy, których nie mogą się doprosić. Szkoda, że tak spychaja w przepaść te firme ludzie, którzy nie nadają się do kierowania

XxX
@Prawy

To co za problemy są z tym wsadem? Nie ma gdzie kupić? Czy może ludzie odpowiedzialni za zamówienia są temu winni? A o problemach z walcarką to prezes pewno nie wie nawet. Urządzenia są w opłakanym stanie bo jak się nie inwestuje w modernizację tylko jedzie do momentu aż coś stanie to tak to później wygląda niestety. A pseudo-kierownictwo się nadaje do wyjazdu.

Agata

Faktycznie jest tak jak pisali jakiś czas temu, że odgórnie można dostać inne plany do wykonania? Chodzi o to, że są różne mimo pełnienia tych samych funkcji? na jakiej zasadzie te targety są teraz przyznawane?

Luis

Na swojej stronie mają jakiś formularz aplikacyjny czy tylko na maila można się zgłaszać?

Kneer

i wtedy na każde stanowisko czy zaznaczasz co cie interesuje?

Wioleta
@Kneer

No a jak ktoś zgłosi się przez taki arkusz, to firma odzywa się dopiero jak ma wakat pasujący do danej osoby? A może od razu np. w przeciągu kilku dni dostaje się info, czy jest praca dla kandydata czy nie ma i trzeba czekać?

Perro
@Wioleta

Prawdopodobnie zwracają się do wybranych kandydatów, z reguły wszędzie to tak działa.

Perro
@Wioleta

Poza tym, to pytanie raczej do osób za to odpowiedzialnych, myślę, że ciężko komukolwiek będzie odpowiedzieć coś sensownego na ten temat

@Perro

No a reszta, do których się nie odezwą, to nie dostają żadnej info? Czy dostają chociaż automatyczny mail, że dziękują za cv, ale wolą inne osoby? I jak tym razem do kogoś nie odezwą się to i tak cv zatrzymują na przyszłość, czy pozbywają się odrzuconych kandydatów?

kris

nie mamy raczej wglądu w ten aspekt polityki firmy. raczej cv zatrzymują, tak na logike to im się przydaje, a jak nie cv to przynajmniej kontakt do osób zaproszonych na spotkania, jakby coś nie wypaliło to mogą szybko zadzwonić i zapytać się czy dalej jesteś zainteresowany

kris

niestety też mało kto pewnie może odpowiedzieć czy wysyłają informację zwrotną jak się nie dostaniesz bo myslę że tutaj głównie pracownicy się przewijają co jednak pozytywny feedback otrzymali

fidzian

z tego co wiem to jak sie ktos nie dostanie to tez informują

fuks
@fidzian

dobrze że nie zostawiają tak bez odpowiedzi w nieskończoność

Zniesmaczony

Czytasz opinie o tym jak wyglądają tu teraz warunki pracy i płacowe? I chcesz składać CV? Ja Ci się dziwię okropnie. Bo czytając komentarze nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby wogóle zawracać sobie głowę myślą o aplikowaniu do tej firmy. Pracowałem tam i wiem jak to wyglądało i jak wygląda dalej. Jeśli masz choć odrobinę rozumu...to nie rób sobie krzywdy.

Polek

Cześć, wiecie może czy są gdzieś otwarte rekrutacje u was na spawacza? Gdzie mogę ewentualnie się na to stanowisko zgłosić i jak się wam na nim pracuje?

Polek
@Polek

Jeszcze może jakby mi ktoś godziny pracy u was napisał to byłoby super

gruby
@Polek

pracownicy na produkcji pracuja 6-14/14-22/22-6

Hutnik

System czterobrygadowy powoduje że większość weekendów pracujesz. Świąt również. A kasa już mało opłacalna szczególnie jak już premia ginie.

operator

wie ktos czy prezes ma zamiar cos dolozyc do wyplaty czy nadal bedzie wykazywal sztuczny kryzys zeby zebrac wszystkie dotacje jakie tylko sie da kosztem pracownikow? z roku na rok coraz gorzej najnizsza krajowa niebawem nas wyprzedzi. Panowie najwyższa pora brac sie za zmiane pracy

@operator

Właśnie dołożył...premie za grudzień zjechał z 20% na 10%. Zaczyna się..

Kajtek
@operator

Praca w tej firmie przestała być satysfakcjonująca i opłacalna. Stawka dla operatora ( 30zl brutto/godz.) jest w tym momencie tylko nieco wyższa od najniższej stawki minimalnej. Nie ma sensu tyranie po nocach, w weekendy czy święta...bo i za co??? Od stycznia minimalnej wynagrodzenie wzrosło o ponad 600zl brutto a Prezes nie dość, że nic nie dołożył to już zaczyna zabierać premie. Za grudzień tylko 10%. A koszty życia ciągle rosną. Stalprodukt stał się typowym (usunięte przez administratora). To już firma bez perspektyw. Kiedyś jak ktoś tutaj pracował to mógł się tym pochwalić w Bochni i okolicach. A dziś wstyd się przyznać do tej firmy bo wszędzie wszyscy już znają tutejsze warunki i politykę płacową...I tylko się naśmiewają.

Joanna
@Kajtek

Hej chciałam cię dopytać o parę kwestii, bo mój brat chce się to przyjąć właśnie za operatora. Ta stawka godzinowa, którą podałeś, dotyczy wszystkich operatorów? Czy tyle dostają pracownicy, którzy dopiero zaczynają pracę, a osoby z dłuższym stażem mogą oczekiwać większej kwoty? Te 10% premii to tylko w tym miesiącu? W lutym już wróci to 20%? Już pomijając zarobki, podpowiesz czy warto się to przyjąć? Jak benefity tu wyglądają, podejście brygadzistów do pracowników?:)

Xxx
@operator

Tragedia, żona mnie już wyprzedziła w zarobkach dawno ???? śmiać się czy płakać? A pracuje od poniedziałku do piątku od 8 do 16 a nie święta i wszystko, noce... Odjac dodatek zmianowy i dodatek nocny i robimy za minimum krajowe na zmiany jak jacyś wiezniowie z przypisanym numerem ????

Jman
@operator

Po hali krążą plotki, że wszyscy kierownicy w firmie dostali sowite premie roczne. Niektórzy już biegają po firmie i się chwalą. Czy to prawda? Jeśli tak, to dlaczego pracownicy niższego szczebla nic nie dostali? Związki powinny się przyjrzeć sprawie.

Kajtek
@Joanna

Skoro twój brat chce się przyjąć to dlaczego Ty piszesz w jego imieniu? Chyba ma swoje lata i potrafi to zrobić sam...A wracając do tematu. Taka stawka jest po przepracowaniu prawie 10 lat tutaj. Na start dają pewno coś mniej...choć teraz minimalna stawka od stycznia to 27,7zl/godz. I tyle muszą dać. No więc masz porównanie co do zarobków...I tym samym co do zasadności pracy w tym zakładzie...nie ma najmniejszego sensu pakować się tutaj...I robić sobie jakichś nadziei. Bo szybko się rozczarujesz

zmarznięty

Kolejna noc z temperaturą poniżej wymaganej... 7, 8 stopni na hali - w takich warunkach każą pracować. Bhpowiec nic nie potrafi załatwić, czyli nie jest skuteczny, jest wręcz beznadziejny i nieudolny - widzi tylko kaski a raczej ich brak, całej reszty łamania przepisów przez kierownictwo nnie dostrzega, tak samo jak ten, pożal się Boże, związkowiec. Najważniejsze jest odśnieżenie chodników przed biurowcem, no i obowiązkowo podejście dla inwalidów dla operatora monitoringu, bo przecież panicze odcisków dostaną jakby się złapali za łopaty. Zapraszamy na halę szanowne kierownictwo, powiedzcie nam prosto w oczy dlaczego jesteście takimi nieudolnymi zarządzającymi. Jedna wielka sitwa, sąsiedzi, opiekunowie, krewni. jednym słowem familia

Orzeszek
@zmarznięty

Dobrze że te kurtki/kamizelki dają. Ale masz racje. No przecież jak można w takich temperaturach robić. Nie wiem. Popytam budowlańców, służby komunalne, itp. Wtedy może Ci odpowiem. A tak wogóle to drzwi do biura chyba nie są obstawione jak każdy 10 miesiąca w Warszawie. Więc może podejdź, dopytaj i daj nam znać co tam załatwiłeś.

Zamarzniety2
@zmarznięty

W sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w przypadku hal produkcyjnych zajrzeć można do Kodeksu pracy. Istotne będzie szczególnie rozporządzenie ministra pracy z 26 września 1997 roku. Według tego dokumentu minimalna temperatura w pracy na hali produkcyjnej nie może spaść poniżej czternastu stopni Celsjusza.

Zastanawia mnie tylko kiedy związki zawodowe mają zamiar udać się po podwyżki . Od czego oni do cholery są. Wszędzie w firmach już coś dostali lub są na końcu negocjacji a tu nic się nie dzieje. Chyba czas coś z tym zrobić!!! Od kiedy tu pracuje to jest kryzys lub będzie , a my jak pracujemy taj pracujemy i zamówienia są. Kpina

Zostaw merytoryczną opinię o Stalprodukt S.A. - Bochnia

• Jak się pracuje w Stalprodukt S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Stalprodukt S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 220.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stalprodukt S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 137, z czego 22 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 62 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Stalprodukt S.A.
3.6/5 Na podstawie 1645 ocen.
  • Wygoda 69
    32-700 Bochnia