T.Erre Polska

Opinie o T.Erre Polska

trzy kropki

to może następną napisz zgodnie z regulaminem

Smok

Ty to notujesz w kajeciku, czy jak?

witold

pytanie do osób tutaj pracujących. przerwa jest dla wszystkich w jednym czasie czy można sobie wybrać kiedy się idzie?

@witold

Przerwy są podzielone na 2 (lub 3). Na każdej z nich schodzi inna cześć pracowników (inne działy). Nie jest to obojętne kto i kiedy schodzi ale miejsca na stołówce nie braknie. Oczywiście, jeżeli jakiegoś powodu nie mógłbyś, lub nie chciałbyś schodzić na przerwę z innymi to da się to załatwić.

@Edmund

a to jeszcze jedno pytanie - stołówka darmowa czy każdy płaci za swoje jedzenie?

trzy kropki
@Edmund

o proszę, jestem w szoku, że jednak ktoś potrafi merytorycznie coś napisać, dzięki za ratowanie wizerunku tego forum, Edmund

Zainteresowanaaa

Z bielska jezdzi bus do zakladu jak tak to Z jakich miejsc konkretnie?

molo
@Zainteresowanaaa

wiem tylko, że jeździ i stamtad

@Zainteresowanaaa

Do Czechowic z Bielska jeździ dużo przewoźników, więc na pewno coś się uda znaleźć

SeJa
@rori

jest jakaś stronka, a na której najlepiej to sprawdzić? tak żeby nie grzebać po wszystkim i rozkładach irp

@SeJa

No to weź sobie jednak poszukaj, bo skąd mam wiedzieć co ci będzie odpowiadało

@SeJa

Nie wiem skąd jeździsz, więc nie wiem co polecić, z resztą wygooglanie tego nie jest takie trudne

Alicja

Jak jest z tym transportem pracowniczym z róznych miejsc, on jest w jakiś ustalonych godzinach jedynie by zdążyć na daną zmianę do pracy ? czy w razie czego firma ma darmowy parking pod firmą gdyby trzeba jechać do pracy autem ?

@Alicja

też chętnie się dowiem, może ktoś z obecnych pracowników wie coś na ten temat?

@Alicja

Tak jest parking przy zakładzie. Spory i monitorowany. Jesli chodzi o transport od strony centrum to bus zabiera ludzi ze stacji przy BP na warszawskiej.

Nadia
@Alicja

Od kiedy parking jest monitorowany? W zeszłym roku zgłaszałam uszkodzenie karoserii i otrzymałam odpowiedź że nie ma monitoringu.

@Edmund

Monitorowany to zbyt wiele powiedziane...

Z kad takie informacje posiadasz? Parking nie jest monitorowany.

Klemens
@Edmund

ten bus to darmowy, czy odciągają coś?

@Klemens

Z tego co się orientuję, busy nie są bezpłatne. Jest jakaś stawka za przejazdy (odliczana z wypłaty) ale nie wiem ile to wychodzi.

Edmund

Nie, nie zagalopowałem się. Przeczytaj proszę, do czego tak naprawdę cały wątek się odnosi. W pracy ludzie spędzają większość swojego czasu więc nie byłoby w tym nic dziwnego.

Edmund

Czy już Ci ulżyło? Jeśli tak to zwróć uwagę gdzie i co piszesz. To nie wewnętrzna, zamknięta grupa dyskusyjna. Te posty zamieszczane na GoWork nie mają nic wspólnego z opiniami (na opinie, które nie są wyssane z palca nie reaguję). Masz stuprocentową rację. Nie mam pojęcia o kim mowa co nie zmienia faktu, że do relacji między ludźmi nic nikomu, a wylewanie żalu i wiadra pomyj na konkretnych ludzi najwyraźniej staje się tu dyscypliną olimpijską. Jesli aż tak mocno co poniektórzy czują się tu zbulwersowani i zdenerwowani to sugeruję wypad na ryby po pracy (szczerze to pomaga się zrelaksować) albo inne zajęcie dodatkowe. Ostatecznie to nie wiezienie i nikttu nikogo na siłę nie trzyma :) Ja przykładowo w pracy robię swoje i nie mam z nikim problemu bo zajmuje się swoimi obowiązkami. Po pracy jest czas na rozładowanie emocji i nie widzę powodu by czyjeś życie miało mi utrudniać codzienne funkcjonowanie. Pozdrawiam Cie serdecznie i miłej pracy życzę :)

Wg
@Edmund

Edmund w pracy powinni być wszyscy równo traktowani ponieważ obowiązuje jeden regulamin i kodeks. A skoro nie są i biura i kadry nie reaguje to staje się to opinia o miejscu pracy.

Mikamik

Może ty zazdrosna jesteś i wymyślasz z zazdrości herezję bo w pracy nie można się lubić,dziwne podejście nie mające żadnego pokrycia, obrobić kogoś najlepiej BrawoOooo

Operator Maszyn

Taki sam przebieg rozmowy jak we wcześniejszych wpisac. Tj rozmowa z kadrówka w obecności innego kandydata do pracy. Przedstawione benefity na kartce, w tym z góry określona stawka brutto(okolice 4k), pare kartek do wypelnienia typu "jaki powinnien byc dobry operator maszyn". Po wstepnej prezentacji firmy i zalet nastepuje oprowadzenie przez HR po produkcji, wybrane rozmowy z pracownikami przy maszynach z pytaniami typu: jak sie pracuje, jak wynagrodzenie, od kiedy pracujesz. Cała praca jest niestety na stojąco bez mozliwosci np kontroli detali/zgrzewania na siedząco. Niektorzy pracownicy bardzo szybko robili bo jak wspomnieli niektore normy sa duże. Brak wiatraków, brak stołków, brak miejsca na napoje przy stanowiskach pracy, zeby sie wyrobić normę trzeba nadrabiać stracony czas na innych wysokich normach.

Czy podoba się praca, od kiedy można zacząć?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Z

Przynieś alkomat do pracy to sprawdzimy ją i ciebie a po drugie to śmieszne masz życie

@Z

Alkomat w zakładzie jest

Gdzie takie akcje się odczyniają ?

molo

nie powinno cie to interesować

bionio

widzę ogłoszenie na pracownika produkcji no i w zakresie obowiązków mają kilka punktów różnych, to znaczy, że się pracuje na różnych stanowiskach?

bionio
@bionio

bo piszą np. obsługa maszyn, montaż detali, obsługa zgrzewarek. to jedna osoba robi na różnych stanowiskach zależnie od dnia czy jak to jest?

@bionio

Jest to możliwe, ale będzie przydzielona na stałe do jednego działu.

Jko
@bionio

Miss masz robisz na wszystkim w różnych normach. Dziennie nie stoisz na jednej maszynie rzucają gdzie czasem bardzo duży haos

kings

T.Erre Polska? Jakieś zmiany?

@kings

tak, było tu już o tym na profilu, poczytaj niżej :)

aa okej, poszukam

zaskoczyło mnie to trochę

roso
@huff

a to w takim razie gdzieś jeszcze o tym poczytam?

@roso

no gdzieś pewnie tak

@roso

polecam wygooglować...

Na h
@kings

Tylko w nazwie ????i żeby na goworku zmienić nazwę firmy z marpol bo cienko na rynku wypadali

@Na h

Możesz to ująć w ten sposób tylko jeśli nie wiesz co i po co robisz. Zmiany są i to spore. Wraz z wejściem firmy T-Erre (były Marpol) do grupy Borghi pojawiły się nowe kierunki w których działa firma. Przykładowo elementy klimatyzacji, części do maszyn rolniczych. Nowi klienci i spore zamówienia. Firma poszerzyła ofertę dzięki czemu uniezależniła się w pewnym stopniu od problemów których jest w branży Automotive (w tym przypadku rury i elementy silników spalinowych) coraz więcej. Sama grupa inwestuje (i to nie mało) w rozwój zakładu. Pojawiają się nowe maszyny, nowe projekty. Dużo by wymieniać a szczegóły zdecydowanie lepiej znają osoby bardziej kompetentne w temacie niż ja (może ktoś z biura znajdzie chwilę by uzupełnić te informacje).

Dastan
@Edmund

Niby ok. Ale z punktu pracownika. Nie zmienia się nic. Wcześniej napisano uważam rację.

@Dastan

Z punktu widzenia pracownika również są zmiany. Po pierwsze, jesteśmy spokojniejsi o przyszłość w pracy. Jest zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo, że znów pojawią się redukcje zatrudnienia. Po drugie, powoli pojawiają się nowsze maszyny na których łatwiej się pracuje. Po trzecie, nowe szefostwo zaczęło (po rozmowach ze związkami oczywiście) od podwyżek dla pracowników

@Edmund

Jakie maszyny się teraz pojawiły?

@Edmund

Z tego co piszesz firma mocno się rozszerza, a to dobra oznaka

Dastan
@Edmund

Spokojniejsi?Covidowe szaleństwo odpuściło wszędzie jest lepiej. Nowe maszyny tak ale czy takie lepsze nie szczególnie i te normy od 140/150,na godzinę? Podwyżka przy podwyżce cen słabo odczuwalna trafili na zły moment

Lex
@Dastan

No ale to chyba lepiej, że cokolwiek drgnęło, zamiast stać w miejscu

Lex
@Dastan

Wiadomo, że pewnie zawsze chciałoby się więcej, ale sam pracowałem w miejscu, gdzie nawet minimalnych zmian nie szło się doprosic, więc cokolwiek dobrze wróży, bo przynajmniej wiadomo, że jakoś biorą pod uwagę to co związki mają do powiedzenia

@neptun

Maszyny do mycia rur, testowania szczelności, jeszcze jakieś kolosy pojawiły się na spawalni

@Dastan

Czy zdajesz sobie sprawę, że "Covidowe szaleństwo" tylko zaogniło sprawę? Może i nie wszędzie dotarła informacja odnośnie tego, że przyszłość naszego zakładu wisiała na włosku. Gdyby nie przejęcie jej przez grupę Borghi, moglibyśmy szukać pracy już dawno. Weź proszę pod uwagę, iż do uzyskania podwyżek trzeba coś dać właścicielom w zamian. Firma musi ogarnąć spore zamówienia. Poniekąd tutaj jest jeden z czynników wpływających na normy.

@Edmund

No to dzieje się faktycznie

@Edmund

Coś jeszcze w planach czy raczej niewiele wiesz?

@Edmund

Wyśrubowanie norm niczego nie zmieni bo to my mamy te normy wyrabiać.Jak wiadomo jesteśmy ludźmi o różnych możliwościach psycho-fizycznych.Warunki na hali latem wiadomo jakie są ale normy są wymagane takie same czy jest 35stopni czy 20.I tu najbardziej jest konieczna zmiana podejścia kierownictwa.Trochę empatii dla człowieka i tyle albo aż tyle.

Trio
@Edmund

Czyli jeśli dostaniemy 300zl podwyżki to o ile procent powinny podskoczyć normy i gdzie będzie granica sztucznego pompowania norm.Inteligentny pracodawca ma świadomość że możliwości pracowników mają ograniczenia i próba stymulacji nic nie wniesie.

@Trio

To akurat pytanie do szefostwa. Prawdą jest, że w niektórych przypadkach normy ustalane są w co najmniej "zagadkowy sposób" i wyglądają jak próba wychwycenia maksymalnych możliwości pojedynczych pracowników a nie normalna (średnia) ilość uzyskiwana przez osoby obsługujące dane stanowisko, pozwalająca na utrzymanie standardów jakości. Nie mnie jednak oceniać metody osób w których kompetencji i obowiązkach to leży. Od tego jest odpowiednie biuro.

@Niko

a to nie trzebaby było z kimś o tym porozmawiać wyżej? bo pisząc tu to chyba nie jest do osiągnięcia, tak mi się wydaje

Normy
@Edmund

Te normy to nieporozumienie. Nie polecam tego zakładu.Szkoda czasu. Haos nie do zrozumienia.

Powiedzcie czemu wy tak non stop przedstawiacie ten dzwonek ? Przed 1 zm dziś dzwonił o 5:55,a już przed 2 zm 13:58. Non stop robicie z ludzi wariatów!

Ale jaki dzwonek, o co chodzi, bo nie rozumiem?

Edmund

Czasem też się zastanawiam, czy to jest ustawiane przez kogoś za każdym razem? Czy jest jakiś mało dokładny mechanizm. Ale swoją drogą, czy to aż taki problem? Przecież tak czy siak od równej godziny zaczynamy rozdzielanie pracy. Nawet w 2 minuty spokojnie dojdziesz na najdalsze działy

@Edmund

Jeśli idę na strefę za 5,to za 5chce zejść.

Stefan

Wcześniej pracowała na piecach a teraz ponoć ją dają tam gdzie jest robota.Ponoć zawsze ma ciężko.

Stefan

Wcześniej pracowała na piecach a teraz to dają ją tam gdzie jest robota.Ponoć zawsze ma ciężką robotę.Jest zastępczynią.

Niko

Naprawdę nie ma innych problemów w tej firmie tylko personalne najeżdżanie na pracowników?

Niko

Czy ataki personalne bo przecież wszyscy wiemy o kogo chodzi nie są przypadkiem karalne.Gdzie jest administrator???

@Niko

Niestety, żeby administrator strony GoWork zauważył problem, sporo osób (jeśli się nie mylę 50) musi zgłosić to do sprawdzenia przez administrację poprzez "kliknięcie oznaczenia flagi" pod postem. Nikt inny nie ma dostępu do modyfikowania forum.

pasowałoby, żeby zareagował

takie zachowanie jest niedopuszczalne

Edmund

Aniu, dział HR jest dosyć specyficznym działem. Tutaj masz załatwić potrzebne sprawy z dokumentami itp. Plotki i informacje niepotwierdzone natomiast, panie jak to określiłaś "kadrowe" muszą odsiewać. Mnie z pierwszą sprawą nigdy nie przyszło tam ani czekać ani zostać odprawionym z kwitkiem. Z informacjami "dodatkowymi" nie zdarzyło mi się tam pojawiać więc nie wiem jak proces odsiewania wygląda.

sara

Praca stojąca przy maszynach blisko siebie poustawianych bez swobody normalnego ruchu, w duchocie i smrodzie. Odradzam, chyba że ktoś lubi ekstreme.

@sara

Podobne odczucia jak pisałam wcześniej, więc coś jest na rzeczy

Związkowiec
@sara

To się zwolnij- dziś rynek pracownika, zatrudniają wszędzie. Skoro tak bardzo źle na naszym zakładzie to jak się to dzieje że pracuje na nim prawie 700 osób? Niektórzy nawet po kilkanaście lat? No jak to możliwe?

@sara

To są uroki hali produkcyjnej. Na szczęście na początku pracownik jest oprowadzany po zakładzie i zawsze może zrezygnować jeśli taka praca mu nie odpowiada.

leks

No czyli norma

leks
@wiki

Zgodziłaś się na takie warunki, a teraz narzekasz

max
@Edmund

Dokładnie, nie lubię tego określenia, ale teraz go użyję - widziały gały co brały

Joł
@Związkowiec

Po kilka lat bo w szybkim tempie łapią byle co i byle kogo na umowy. Problem jest się zwolnić z dnia na dzień a nikt nie będzie czekac na pracownika 3 miesiące

@Joł

Czy możesz raz jeszcze rozwinąć ta myśl? Tylko troszkę jaśniej, proszę. Kto? Kogo i gdzie łapie? I co po kilka lat?

Anka

Hej jakieś opinie o pracy w tej firmie?praca stojąca? Przyjmują kobiety?

Stojąca w temperaturze powyżej 35 stopni bez wentylacji i klimy

@wiki

Tutaj mijasz się z prawdą. Hala jest wentylowana, bez tego zdecydowanie nie możnaby pracować. Co do klimatyzacji to fakt że jej nie ma. Jeśli chodzi o temperatury, niestety przy tych warunkach, które ostatnio były na zewnątrz ciężko by w środku było mniej.

@Anka

Pracuję tu już kilka ładnych lat i uważam, że jest to dobre miejsce żeby zahaczyć się na dłużej. Jeśli chodzi o Twoje pytanie to tak, jest to praca stojąca (w zdecydowanej większości siedzenie byłoby nie tylko niewygodne ale i mocno utrudniałoby wykonywanie czynności na stanowisku). Jak najbardziej przyjmowane są tu kobiety i jest ich sporo (tam na oko połowa załogi to panie)

@Edmund

Wentylowana ? A z której strony ? Wytrzymać się nie da w tych upałach a jedyne co firma daje, to paskudna woda, niedziałające dystrybutory z wodą i łaskawie 10 min przerwy więcej, której nie da się odpisać bo coś. Wiatraków brak nadal i pewnie w tym roku już ich nie zobaczymy.

Black
@Edmund

Pracujesz na hali czy w klimie?

@Black

Tylko na hali

Edmund

Kolego (lub koleżanko) , hala jest wentylowana a nie klimatyzowana. O dystrybutorach z tego co wiem, już informacja poszła (smaku może nikt nie zmieni ale to akurat kwestia gustu, zawsze zostają automaty).

@Edmund

Nie wiem czy jesteś bhpowcem czy kimś innym z biura, ale wyjdź czasem z klimatyzowanego pomieszczenia i zobacz,w jakich warunkach pracują ludzie. Warunki są nieludzkie. A i wiem, czym różni się wentylacja od klimatyzacji. Wentylacji brak. Od tego zaduchu ludziom się robi słabo. Aż dziw, że kartetki jeszcze nie było do omdleń.

Doris

Było pogotowie w czwartek na 2zm. Pani zrobiło się słabo. Ale została odwieziona do domu. Po odjeździe karetki.

Była była w czwartek na 2 zm! Panią by była cisza. Odwiozła kierowniczka do domu????????????

@Ewa

Ja rozumiem, że niektórzy szukają sensacji za wszelką cenę ale w takim przypadku jest to co najmniej nie na miejscu. Nic mi o tym nie wiadomo ale jeśli faktycznie przyjechało pogotowie i pracownika nie zabrano z jakiegoś powodu do szpitala to normalną rzeczą jest zapewnienie bezpieczeństwa w drodze do domu przez pracodawce. Tu akurat kierownik sam mógł odwieźć go do domu. Prawidłowa postawa i właściwie działanie.

@Ewa

Nie wiesz jak było a siejesz propagandę. Weź pierwsze dowiedz się co było przyczyną wezwania karetki ,a potem pisz głupoty

Stefan12
@Edmund

Chyba z tą wentylacją to przesadziłeś, jeżeli uważasz za wentylację otwarcie drzwi w magazynie to raczej nie jest to wentylacja myslę że inspekcja powinna się temu przyglądnąć .Wentylacją na hali produkcyjnej nazywamy w tedy gdy są włączone nawiewy wewnątrz hali a jak na razie to nawiewy są w bramach magazynu pod warunkiem że jest wiatr.

@Edmund

dobra wiadomość, że jest to dobre miejsce, aby zahaczyć się tutaj na dłużej... powiedz mi, czyli jest szansa liczyć jakoś w miarę szybko na umowę o pracę na czas nieokreślony?

@Ewa

Ewo, w moim przypadku było to tak: - umowa próbna 3 miesiące (jeśli się nie mylę) - umowa na czas określony 2 lata - umowa na czas nieokreślony Chyba standardowo się to odbyło. Nie wiem czy da się przyspieszyć tą procedurę ale sama "stała umowa" nie jest tu niczym niezwykłym.

Haland
@Edmund

Jesteś ogólnie zadowolony z pracy?

Haland

Szukam czegoś na stałe

@Haland

Tutaj zdecydowanie możesz znaleźć miejsce do stałej pracy

@Haland

Tak. Jestem zadowolony ze swojej pracy. Dostaje pieniążki z których można być zadowolonym. Robię co lubię, mam czas i siłę po godzinach pracy (albo i przed) na swoje życie. Jest ok

@Edmund

Jak jesteś zadowolony z pieniążków to istnieją trzy opcje: 1.jestes kolejnym pracownikiem biurowym stojącym 4/8przy automacie 2.mieszkasz z rodzicami i nie płacisz za najem/mieszkanie 3.COŚ DOBREGO BIERZESZ

@Żart

Zanim coś napiszesz, zorientuj się jakie są zarobki w okolicy i czego się wymaga by je zdobyć. Oczywiście, dobrze byłoby zarabiać lepiej jednakże to co jest tutaj po kilku latach pracy wcale złe nie jest. Można płakać i się żalić, że słabo/mało/ciężko ale niestety trzeba wytrzeć nosek w chusteczkę i zabrać się do roboty lub pozbierać zabawki i zmienić piaskownicę.

@Żart

w którym zakładzie lepiej płacą i czemu tam nie pracujesz?

mason
@Żart

nie tobie oceniać komu jakie zarobki pasują.

@Anka

Prawdziwe opinie są usuwane, zostają tylko te pisanie głównie przez ludzi z biur :-P

@mason

A skąd wiesz o jakichś zarobkach mowa? Biuro się odezwało bo się na firmę źle napisało? Oj Dlatego zmieniliście stronę z marpol GoWork na teere bo za dużo było negatywnych opinii i pan Edmund z biura nie nadążał prostować.

@Edmund

Nie macie co robić w tych biurach czy już jest wam tak głupio z tych negatywnych komentarzy że wypisujcie o tym jak rekrutować. Przecież każdy ma internet i się jak wejść na stronę główna lub zadzwonić. Nikt nie szuka porady na go worku bo to nie strona z ofertami pracy a opiniami. Od tego są inne strony.

@Edmund

Edmund a co z tą wodą której ciągle brakuje. A piecach zastawiliscie jakimś pojazdem.A z przy automatach stoją na naszym przerwach biurowi i ciągle wody brak albo leję się takim strumyczkiem że nie da się kubka napełnić

@Ania

Aniu, jedną z pierwszych stron wyświetlających się w przeglądarce po wpisaniu frazy "T-Erre Czechowice" (czy innej wersji) jest właśnie GoWork. Stąd też tyle zapytań. Ja sam, szukając pracy, sprawdzałem opinie o firmie w tym serwisie. Przy okazji, ten serwis oprócz opinii ma również w założeniu działać jako portalu ogłoszeniami o pracy. Są tu także (nieliczne ale jednak) opisy przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych.

@Adam

Nie wiem nic o tym by ktoś zastawił dystrybutor ale zawsze możesz podejść do kierownika i zwrócić uwagę (sam zareaguje lub podeśle BHPowca) bo tak być nie może. Czy uważasz, że na przerwach pracownicy z biur nie mogą korzystać z dystrybutora? Jak dla mnie to gruba przesada. Co do samych automatów to faktycznie, kiepsko się sprawują (te stare były zdecydowanie wydajniejsze) i należałoby również podnieść ten temat w dziale BHP

Janeq

Witam serdecznie. Dostałem ofertę pracy jako pracownik produkcji na jakie zarobki można liczyć na początek ?

@Janeq

Jeśli nic się nie zmieniło to 3705 brutto

a to dla nowego tak?

@Edmund

zależy to jakoś od doświadczenia?

@mebe

Tak. To podstawowe wynagrodzenie. Z czasem (po skończeniu umowy próbnej) będzie pierwszą podwyżka, a do tego premia wydajnościowa, frekwencyjna itd

@Edmund

A ile taka podwyżka wynosi?

Fota
@mebe

Jaka podwyżka piszesz o zaszeregowaniach? 80brutto pierwsze dają po około 2latach a o kolejne to walka. Dostaje ten kto bardziej w(usunięte przez administratora)wchodzi.

Nicko
@Edmund

Umowa próbna na 3 miechy?

Nicko

Czy jakoś niestandardowo?

@Fota

Podejdź siebie do kierownika lub do kadr i poproś o przedstawienie wymogów na konkretne zaszeregowanie. Tego nie udziela się od tak a jeśli pierwszy przeskok trafił do Ciebie po dwóch latach to niestety ale twierdzę, że kłamiesz. Drugi stopień zaszeregowania masz zaraz po umowie próbnej

@Nicko

Tak, z reguły 3 miesiące ale bywało, że niektórzy przechodzili na dwuletnią umowę szybciej.

Fota
@Edmund

Jakie wymogi. Każdy z nich ocenia jak chce. Nie umieją odpowiedzieć na te wymogi i ich sprecyzować. Niestety ma M1 kierowniczki szczypią się jak by miały oddać z własnej pensji. Gdyby było inaczej to nie sypało by się do kadr tyle odwołań. A tak po dwóch latach można starać się o zaszeregowanie poziom 2.

Cytryna
@Edmund

Bardzo nie liczni lub rodzinki wyżej ustawionych. Z reguły wygląda to tak że pracujesz na trzy miesiące po czym przychodzi do ciebie p.kierownik z tekstem że jeszcze miesiąc da ci szansę na poprawę normy bo nie jest pewna. (usunięte przez administratora)Myślałam że tylko ja tak mialam ale się okazuje że nie.Wiadomo że montażach jest ciężko. Nie każdy starszy pracownik daje rady. Wiele osób przede mną i tych co przyszło ze mną zrezygnowała. Praca jest ciężka. Jest nie równa w stosunku co do wszystkich pracowników jedni stoją przez pół godziny i nic nie robią a po drugich leję się pot ciurkiem. Dostałam umowę niedawno o którą walczyłam ale oglądam się za czymś innym bo te montaże to nic dobrego a nie wygląda na to żeby się coś zmieniło ponieważ p.kierownik zbyt mocno wpatrzona w brygadzistke

@Edmund

Nie słyszałam żeby ktoś dostał wcześniej niż 3mce umowę. Mi bardzo zależało i dostałam po 4miesiacsch odpowiedź od kierowniczki że jeszcze nie robię normy i zobaczymy po miesiącu. (usunięte przez administratora) Wiele osób zrezygnowało a te co ze mną przyszły już nie pracują. W ciągu dalszym nie zawsze uda mi się zrobić ta normę i nawet pracownikom starczym stażem też nie. Są panie co normy mają bez wysiłku potrafią przestać pol godziny odgadując koleżanki z brygadzistka. Praca na montażach jest ciężka. Otrzymałam umowę niedawno ale rozglądam się za czymś innym. Bo nie chodzi nawet o pracę a o atmosferę.

@Edmund

Ja dostałam po 4miesiacach nie dawno z resztą. Kierowniczka widziała że mi zależy to powiedziała że normy niskie. Normy są bardzo wysokie i nawet starsi koledzy i koleżanki mają czasem z tym problem. (usunięte przez administratora)Niektóre zrezygnowały. Więc raczej nie mówisz prawdy twierdząc że szybciej. Bardzo mi zależało ale po tym co się dzieje ostatnio szukam czegoś innego.

Iza

Przecież to jest nie poważne ,czy firma chce wykończyć ludzi! Na hali 40 stopni. A wiatraków nie wystarcza na każde stanowisko. Norm oczekujecie od pracowników. Ale tak się nie da pracować normalnie w takiej temperaturze. Ludzie padają jak muchy! Litości!!!!!!

Wody w dystrybutorach nawet niema zimnej. Ciepła jest!!!!!

Mur

Podobno następna dostawa wentylatorów ma być w poniedziałek- tak kierownik mówił dziś

olikar

tak na pewno tak jest, widać żeście coś zgubili...

Edmund

Droga Izo nie piszę nic, bo niczego nowego nie wiem. Jeśli dostawa ma być w poniedziałek do chcąc nie chcąc musimy poczekać.

Black

Na kij te wiatraki jak nie ma gdzie go podłączyć?? Okna powinny się otwierać.. byłby jakikolwiek przewiew. Gdyby się wszyscy zbuntowali byłby problem rozwiązany, pojedyncza osoba nic nie zdziała.

Edmund

Izo zdecydowanie nie pracuję w żadnym biurze, ani w dziale BHP ani w innym. Już o tym pisałem nie raz. Upały są i będą zapewne jeszcze przez jakiś czas (mamy lato). Nie wiem skąd przyszła wiadomość, że wiatraki mają być dostępne w ten poniedziałek ale tak czy inaczej trzeba będzie poczekać, bo dziś na pewno się nie pojawią. Tak przy okazji, zakupy sprzętu dla zakładów to trochę inna sprawa niż wyjście do sklepu. Tutaj są konkretne procedury i zapewne dlatego tyle to trwa

@Black

Wszystkie okna otwierać się nie mogą, to akurat kwestę konstrukcji hali. Może zapytaj związkowców co zrobić? Oni mają większy wpływ i siłę przebicia niż "pojedynczy pracownik".

@Iza

Ktoś już to napisał. Źle? Niepodoba się? Zwolnij się i idź pracować gdzie indziej. Na te wentylowane hale chłodzone hale. Nikt Cie nie trzyma na siłe. proste

@Jako

Oczywiście że nikt nikogo na siłę nie trzyma.Ale chyba nie wiesz że umowa o pracę jest zawierana przez dwie strony i nie tylko pracownik ma prawa i obowiązki ale również pracodawca.A o kodeksie pracy słyszałeś?

@Niko

Kolego, te obowiązki to akurat słaby temat do dyskusji bo ciężko tu znaleźć coś co byłoby niedopełnione lub "nie mieściło się w normach". W tej chwili (po zmianie właściciela) naprawdę dużo da się załatwić, ale rozmową, jako grupa. Niestety ale każdy krzykacz wiecznie niezadowolony buduje mur między pracownikami a kadrą zarządzającą zakładem. W takim przypadku ciężko będzie przekonać zarząd i kierownictwo do pochylenia się nad prośbami czy pomysłami szeregowych pracowników.

Nikt
@Niko

Ty chyba też nie słyszałeś.Gdzie w kodeksie masz napisane,że hala ma być klimatyzowana-wentylowana itp.Gdzie w kodeksie masz napisane że woda w butlach ma być zimna,gazowana itp,Stuknij się w głowę.Natomiast jest napisane,że przerwa może wynosić 15 min,nie 30,jest napisane że pracodawca może na swoim obszarze zarządzić całkowity zakaz palenia,, może zrezygnować z transportu zakładowego i może nam tak dopiec, że przestań wymyślać głupoty tylko jak ktoś napisał weź się poprostu zwolnij

@Niko

Podobno wczoraj był PIP w sprawie upału na hali

@Nikt

Pomyliłeś adres to nie do mnie te zarzuty.Widzę że nie nauczyłeś się czytać.Patrz co i kto pisze.Nie obrażaj mnie bo ja tego nie robię.

@Nikt

Poza tym współczuję bo wnioskuję że palisz i dojeżdżasz transportem publicznym i jesteś szczęśliwy bo pracodawca gwarantuje wodę do picia i przerwę 30minutowa.O takich pracownikach marzy każdy pracodawca.

@Jako

Jeśli tak, to wiele nie zdziałali, chyba tylko to, że szybciej zjawi się serwis do dystrybutorów wody. Nie ma czegoś takiego jak maksymalna temperatura w pracy (nie licząc młodocianych i kobiet w ciąży).

@Nikt

Nie potrzebne są przepychanki na wskazywanie obowiązków. Jasne, że pracodawca może zakazać palenia i prawdą jest , że woda nie musi być gazowana (co do zimnej to inna kwestia bo wg przepisów mają być to napoje chłodzące). Przerwy dodatkowe, klimatyzacja na stołówce ( jako pomieszczenie służące do odpoczynku), comiesięczne przydziały elektrolitów to kwestie które są wynikiem konstruktywnych rozmów między pracodawcą a pracownikami (związkami). Jeśli chodzi o przerwę 30 minutową i transport do pracy to są akurat bardzo wrażliwe tematy ponieważ zawarte zostały w ogłoszeniach o pracy. Jasnym jest , że odwołanie tych dodatkowych udogodnień mogłoby być opłakane w skutkach (nie chcę używać sformułowania "tragiczne") bo zapewne skończyłoby się masowymi odejściami z pracy, tak jak w kilku pobliskich zakładach. Tyle tylko, że nikt tutaj nie wyszedł z takim argumentem i dlatego właśnie "przekrzykiwanie" się o obowiązkach i prawach nie doprowadzi do niczego, a już na pewno do niczego dobrego. Ja mogę jedynie zaproponować by poprosić przedstawicieli związków o spotkanie z załogą, oficjalnie a nie pojedyncze osoby. Nawet jeśli miałoby to wypaść w innych godzinach niż nasze zmiany (a może i w jakąś sobotę czy którykolwiek dogodny termin). Wtedy można przekazać NA SPOKOJNIE swoje spostrzeżenia, zastrzeżenia, pomysły dotyczące nurtujących nas tematów. Tylko w ten sposób można osiągnąć jakikolwiek cel. Samo wypisywanie żali i smutków na opiniotwórczym forum niewiele korzyści może przynieść.

@Nikt

W końcu ktoś napisał coś co ma sens ,brawo!!

Co za bzdury!!!!

@Jako

I to jest reguła na nie ludzkie traktowanie i zgłaszanie uwag które nie leżą. Dlatego też ludzi nie macie

kleks

Są jakieś dodatki finansowe? premie etc?

@kleks

U góry jest zakładka "oferty pracy", tam znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące oferowanych przez T.Erre warunków zatrudnienia. Ja pozwolę sobie przytoczyć fragment, który jak sądzę najbardziej Cię interesuje: Oferujemy: -Dostęp do świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (np. "Wczasy pod gruszą" Mikołajki dla dzieci, premia roczna), -30 minutową przerwę śniadaniową wliczoną do czasu pracy. -Stabilną pracę w międzynarodowej firmie, -Możliwość rozwoju zawodowego i uczestnictwa w kursach organizowanych przez firmę (wózek widłowy, spawanie oraz inne). -Prywatną, bezpłatną opiekę medyczną dla wszystkich pracowników.

kleks
@Edmund

Dzięki za przeklejenie, bo mi się strona nie chciała otworzyć

wiki

Praca na hali produkcyjnej w wysokich temperaturach bez klimatyzacji, a nawet odpowiedniej wentylacji. Przy upałach na dworze można zemdleć przy maszynie, które stoją bardzo blisko siebie. Służba BHP dba tylko o pracodawcę a nie pracowników. Ogólnie bardzo ciężko.

@wiki

Dodatkowo (usunięte przez administratora) jest na porządku dziennym. Kierownicy są bardzo stronniczy, rządzą kliki. Nikt nic z tym nie robi, bo "górze" jest to na rękę.

Filip

Witam.Jakie sa warunki zatrudnienia?Czyli ile na start na ręke moge sie spodziewać ze wszystkimi dodatkami?Dzieki.Pozdrawiam

@Filip

Nikt Ci takiego info nie udzieli

@Filip

Na pewno nie tutaj na gw

@Filip

Ale podczas rekrutacji jak zapytasz to powinieneś dostać info

Korzeń

Jak wygląda dojazd do pracy, jest jakiś transport?

Kosmo
@Korzeń

Ale konkretów nie podam, bo sam nie korzystam

suns
@Korzeń

zależy o jaki transport ci chodzi, czy coś od firmy czy tak ogólnie jakieś

@suns

Nie no chodzi o taki zapewniony przez firmę

@Kosmo

Gdzieś ci chyba wciąło pół wypowiedzi? Czy tak miało być?

@Kosmo

wcięło*

@Korzeń

Także będę bardzo wdzięczny jak ktoś odpowie, bo sam się już trochę pogubiłem

Iza

Szukaj poniżej . Jest wszystko wypisane

A to dobra, dzięki!

Tego wcześniej nie widziałem

Cześć. Jeździ do zakładu jakiś bus pracowniczy z okolic Żywca ? Pozdrawiam

Miko
@Jakub

z tego co wiem to z Żywca też jeżdżą

Miko
@Jakub

ale ja akurat nie stamtąd jeżdżę

A kojarzysz jaka firma obsługuję te połączenie ? Pozdrawiam

@Miko

Ten autobus jest totalnie za free czy jakaś drobna/symboliczna opłata jest? Na jakich zasadach można z niego korzystać, z tego z Żywca?

@Miko

Wiesz może która firma obsługuję te połączenie ?

@Marta

Busy jeżdżą z różnych kierunków tj.Żywiec, Wilkowice, Bielsko-Biała, Oświęcim, Brzeszcze, Kaniów, Bestwina, Bestwinka, Dankowice, Jawiszowice, Andrychów, Bulowice, Kęty, Kozy, Bujaków, Kobiernice, Polanka Wielka, Piotrowice, Osiek, Łęki, Bielany, Zasole Bielańskie, Wilamowice, Hałcnów. Można z nich korzystać po podpisaniu deklaracji w kadrach. Przejazdy te są odpłatne co miesiąc, na zasadzie biletów miesięcznych (dokładne informacje o cenach są dostępne w dziale kadr).

@Edmund

A masz może informacje ktora firma obsługuję te połączenia ?

@Edmund

O super, że wypisałeś wszystkp, dzięki wielkie

wszystko*

Erni
@Jakub

aż takie to istotne, że trzy razy zadałeś pytanie?

Erni
@Edmund

a są jakoś w miarę tanie? dofinansowane?

@Erni

Tak. Istotne

@Erni

Chodzi mi o rozkład, a także trasę

Zofia
@Jakub

No z tym po szczegóły to chyba do kadr już trzeba, byłeś może?

olikar
@Zofia

można by tak było zrobić

@Jakub

Busy jeżdżące do T-erre są oklejone nazwą "Express bus" Jeśli chodzi o rozkład jazdy to informacji mogłaby udzielić zapewne tą firmą, lub kadry. Pozdrawiam

Czy to prawda że od sierpnia wracają 3 ZM? Dobrze by było,bo byłam pod innym kierownikiem,i urlop miałam mieć w innym terminie,a teraz mam inny. A wczasy zaplacone,w 1 terminie.

wiki

Słyszałam, że warunki BHP nie są przestrzegane tak jak powinny bo np na hali montażowej ludzie pracują w pocie czoła przy temp. 38 stopni bez wentylacji i odpowiedniego miejsca na ruch przy maszynach, nie mówiąc o przerwach czy jakiejkolwiek ochronie przed czynnikami szkodliwymi i niebezpiecznymi.

Zostaw merytoryczną opinię o T.Erre Polska - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w T.Erre Polska?

Zobacz opinie na temat firmy T.Erre Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w T.Erre Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 11 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy T.Erre Polska?

Kandydaci do pracy w T.Erre Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

T.Erre Polska