Kronospan

Opinie o Kronospan

moniKa

Fajni ludzie, spoko firma, dobra atmosfera, sensowne zarobki. Tyle w temacie.

Lolek

Panie Pazdan co sie stalo?

pani bernatka produkcja laminatow postrach wszystkich kobiet zwykla socjopatka jest zwyklym pracownikiem ale lubi sie znecac psychicznie nad kazdym strzescie sie jej

Abc
@anonymous

Jak morzna pisać o kimś kogo się niezna

@anonymous

Dla pani bo najwidoczniej nie zna pani definicji słowa którego pani użyła Socjopatia (inaczej osobowość antyspołeczna) – zaburzenie osobowości, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm etycznych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie, uwidaczniające się w wyraźnym braku przystosowania do życia w społeczeństwie.

nick
@anonymous

tak bywa z leniami idą do pracy i myślą że będą leżeć i co godzinę na palarnie chodzić

@nick

A może to wina przełożonych, którzy nie potrafią zarządzać. Ogromny wpływ na jakość i wydajność pracy pracownika ma organizacja oraz wyposażenie stanowiska pracy oraz jego ergonomia, umiejętne zarządzanie personelem (nie tylko strachem), odpowiedni dobór pracowników oraz ich motywacja, zapewnienie "dobrej" atmosfery w miejscu pracy. Tego wszystkiego w kronospanie brakuje. Te same "lenie" po odejściu do innych firm bardzo często są zaangażowanymi i ponadprzeciętnie wydajnymi pracownikami, chwalonymi przez przełożonych więc problem braku motywacji jest wewnątrz kronospanu. Odnośnie pierwszego wpisu. Zachowania antyspołeczne, socjopatyczne i psychopatyczne można zauważyć u wielu pracowników tej firmy (przykładów jest mnóstwo: począwszy od romansów i zdrad, przez gnębienie, krzyki i wyzwiska innych pracowników, kłamstwa, brak szacunku wobec innych, celowe utrudnianie pracy itp., itd....). Jeden z managerów tej firmy może spędzić wigilię w pracy albo w mcdonalds'ie i dla niego to żaden "problem", inni dla pieniędzy też zrobią "wszystko".....

prosze przepracowac pare dni z ta osoba to sie pan przekona

Abc

Pracowałam i niewidzę problemu

Bipo
@Abc

Też nie mialem czegos takiego jak opisuja

Marek Cieśla
@rainer

Popieram w pełni. Pracowałem 3 lata bez żadnego upomnienia ze strony kirownictwa aż do czwartku 04.10.2018 bez podania przyczyn, wyjaśnienia sprawy, porozmawiania ze mną zrobili pokazówkę o 22:00 zwalniając mnie z pracy bez podania przyczyn tylko dlatego, że ktoś puścił krany w łazience nad biurami drektorów i zalało gabinet Rajnera. Mam ogromny żal do drekcji, bo nie rozumię sytuacji i powodu zwolnienia. Rajner kazał i musieli kogoś zwolnić. Ale w jaki spsób? Pokazówka o 22:00 aby byl Rajner zadowolony.

Kronobiurwa
@Marek Cieśla

Chłopie! Oni zwalniając Cię zrobili Ci ogromą przysługę! Teraz znajdziesz sobie nową lepszą pracę w dobrej firmie a nie w takiej imitacji jaką jest krono. Działajcie tak dalej kadro w Pustkowie!

Kronoemeryt
@Marek Cieśla

Przecież tam na impregnacji nie brakuje "żartownisiów".Padło na ciebie niestety. Nikt pewnie nie dochodził kto jest naprawdę winny. I jeśli mam być szczery, to wątpię aby dyrektor wiedział coś na ten temat. Znajdziesz inną pracę , a za jakiś czas będziesz się śmiał z tych co tu zostali :)

Rammi

Witam Jak wyglada sytuacja na stanowisku brygadzisty: zarobki,obowiazki, itp. Z gory dzieki za pomoc

on
@Rammi

Lepiej zapytaj dlaczego tak często "zmieniają" brygadzistów.....

Bodzio
@on

Widać, że masz nieaktualne informacje albo pomyliłeś firmę

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Kronospan. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Automatyk?
Darek

To co piszą że w porządku, to piszą postawione słupy, pracuje tu i wiem jak jest, (usunięte przez administratora), hamstwo że strony kierownictwa, nie polecam, zresztą sprawdźcie sami, a dziwię się że derektorstwo nie reaguje, chyba że są tacy sami, wózki się psują, niby serwisowane, ale jak, ja wiem, śmiechu warte.

Rekrutent

Szukam pracy, dajcie znac może jest jakaś rekrutacja teraz?

deli
@Rekrutent

poszukaj na necie, na pracuj.pl widzialem oferty

togo
@Rekrutent

Chłopie nie ma szans. 1000 ludzi pod bramą czeka, żeby móc tutaj pracować. Trzeba mieć olbrzymie znajomości i oczywiście bardzo wysokie kwalifikacje. Raz góra dwa razy w ciągu roku zwolni się miejsce (nie zawsze) ale to miejsce od 5 lat jest już zarezerwowane. Łatwiej 6 w lotto trafić niż dostać się do kronospanu. Ludzie trzymają się tej pracy rękami i nogami, bardzo małe szanse żeby tu pracować.

Aserek
@togo

Na internecie jest faktycznie sporo ofert

YEti
@Aserek

w Pustkowie też? na jakie stanowisko?

@YEti

np. specjalista ds. rekrutacji :) i wiele, wiele innych serdecznie zapraszamy

YEti
@rainer

Ok, to muszę się rozeznać. dobrze wiedzieć. dzięki za info.

tul

temat tej firmy jest już tak przewałkowany, że aż wieje nudą...uwzieli sie czy co

@tul

Mnie też zawstydzają te wpisy dodawane, żeby poprawić wizerunek firmy. Przynoszą efekt odwroty od zamierzonego. Nikt się nie "uwzioł", ludzie piszą co naprawdę myślą o firmie i o warunkach pracy. A że niewiele dobrego można napisać, cóż to jest pole do popisu dla zarządzających (wypłata w terminie i dodatki za nadgodziny i pracę w dni świąteczne to żaden "bonus" :)). Żadna z negatywnych opinii napisanych tutaj o firmie nie jest nieprawdziwa.

lut
@tul

Zróbcie, żeby było lepiej a wpisów nie będzie.

tul
@rainer

co za poruszenie. ja tylko wyrażam swoją opinię. dla mnie ten temat juz jest przerobiony z kazdej strony i wałkowanie go wkolko na tego typu forum nic nie wnosi.

@tul

Uważam, że należy pisać dopóki sytuacja się nie poprawi. W ogłoszeniach,na stronie internetowej, na rozmowie kwalifikacyjnej firma zachwala i obiecuje dobre warunki pracy. W rzeczywistości nie jest dobrze (vide wcześniejsze komentarze). Ta strona pomaga kandydatom do pracy poznać opinie PRACOWNIKÓW o pracy w firmie. Pisanie na takich forach daje taką korzyść pracownikowi, który szuka DOBREJ pracy, że poważnie zastanowi się czy takie warunki mu odpowiadają i czy gdzie indziej nie otrzyma propozycji pracy w lepszych warunkach (sporo pracowników kronospanu z takiej opcji skorzystało).

Werdzil

Kiepska płaca a derektorstwo to same pulglowki praca na starych maszynach nadających się na złom duże wymagania maszyny chinszyzna niedostosowane do pracy na tych krzywych płytach co są produkowane przez prasy ogólnie nie polecam i jeszcze dwunastki

Kooo

Ujdzie ujdzie

merkury

Dobra płaca i na czas

Brentw

Jestem pod wrazeniem. Musiało pojawic sie tyle negatywnych wypowiedzi na temat kadr i hr w firmie, az pojawilo sie ogloszenie na specjaliste ds rekrutacji. Brawo moze w koncu cos sie zmieni, oby osoba nie podpadla swojej kierowniczce za to np ze jest mlodsza i ladniejsza.

zasmucony
@Brentw

Bardzo przykro słyszeć że ogólne kłopoty firmy przekładają się u wielu ludzi na opinie o pracownikach. Niestety

Zażenowana

Niechlujstwo i niekompetencja asystentki umawiającej na rozmowę rekrutacyjną, nieuprzejma w trakcie rozmowy telefonicznej, potem mail napisany z błędami, wprowadzający w błąd. W momencie próby wyjaśnienia zastniałej sytuacji z jej przełożoną zostałam przez nią obrażona. Już rozumiem skąd te negatywne opinie w sieci. Jeszcze nigdy nie zostałam tak skandalicznie potraktowana przez żadną firmę. Szkoda czasu, energii, nerwów ... szkoda słów!

Zażenowany 2
@Zażenowana

HR w tej firmie to jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Zero jakichkolwiek umiejetnosci rozmowy z przyszlym potencjalnym pracownikiem.

Tab
@Zażenowana

No tak najważniejsze by był bląd w wizerunku pseudo firmy

rupe

robiło się w wielu firmach w swoim życiu i wszędzie jest podobnie tak prawde mówiąc. nie jest wybitnie ale nie jest też specjalnie kiepsko. po prostu w normie. standardowa kasa i już.

@rupe

W porównaniu do okolicznych (porównywalnych) zakładów jest bardzo kiepsko. Kronospan oferuje najgorsze warunki pracy. Do tego ciągła ekspozycja na niezdrowe związki chemiczne: pyły i opary żywic, formaldehyd itp. Nawet agencje pracy dają jakieś bonusy (bilety do kina, karta multisport itp.) a krono płaci tylko tyle ile musi (wcale nie tak dużo, to nadgodziny (obowiązkowe) oraz praca w niedziele i święta zwiększają wypłatę, podstawa jest niska).

@rupe

*wypowiedz dodana przez PR kronospanu

@Maciek

O czym Ty marzysz. Firma "nie ma" pieniędzy na narzędzia dla mechaników, części do maszyn a ty multisporta byś chciał :) Zresztą miałyś czas, żeby z niego skorzystać?

dddt

Raczej plus dla tej firmy pomimo ilości roboty którą sie ma do zrobienia. Poza tym fajni ludzie.

@dddt

*opinia dodana przez PR kronospanu

@dddt

Plus za co? Za podejście do pracownika, za złe traktowanie, za zmuszanie do pracy do granic wytrzymałości, za "maksymalną eksploatację, za kiepskie warunki socjalne? Warunki straszne szczególnie teraz jak jest gorąco.

Dodo
@anonymous

Przesadzasz. Jakby były takie warunki to nikt by nie pracował, a jakoś ludzie są.

dront
@Dodo

Wiesz jaki jest roczny wkaznik rotacji, jaki jest średni staż pracy zatrudnionych pracowników? Wysoka rotacja i coraz krótsze staże pracowników. Tak ludzie są, przychodzą na chwilę i odchodzą (nie mam na myśli "managmentu" bo to inna historia). Ile zostało osób, które pracowały tu 3-4 lata temu: niewiele. Ja mało kogo poznaje. Pamiętam jakie dawniej były wymagania żeby tu pracować a popatrz kogo teraz przyjmują. I tak pomimo bardzo niskich wymagań ciężko znalezć kogoś do pracy. Popatrz na częstotliwość wystawianych ogłoszeń. To nie z powodu "rozwoju" :) tylko z powodu odejść pracowników.

legal

kronospan jest w porządku, rozwijają się cały czas. zarobić można na pewno uczciwie. jestem dobrze traktowany jako pracownik.

nie legal
@legal

Podpadniesz Tomkowi to zobaczysz jak on uczciwie traktuje ludzi.

Dodo
@nie legal

Przesada.

@legal

Osobo zajmująca się poprawą wizerunku w Krono gdzie i w którym miejscu widzisz ten rozwój? Mierzysz ją w kilometrach taśmy klejącej trzymającej w "kupie" maszyny na których pracujemy???

hursant

zatrudnilem sie niedawno i nie taka zla ta firma jak opisuja niektorzy. pracowalem w gorszych i duzo gorszych miejscach, wiec jakies tam porownanie mam i naprawde nie jest zle.

pikok
@hursant

Ja również pracowałem wcześniej w kilku innych firmach. Z mojej perspektywy tak zle jak w krono to nigdzie nie było....

@hursant

*opinia dodana przez PR kronospanu

Fistoryk
@pikok

Jak widać każdy ma inną opinię. Wychodzi tak że najlepiej sprawdzić samemu.

indygo

jakieś ogłoszenia są, ktoś wie o pracy może?

@indygo

Przestań już. Wszyscy wiemy, że te wpisy wychodzą z PR kronospanu. Zamiast wydawać pieniądze na "poprawę wizerunku", poprawcie warunki pracy a wtedy nie trzeba będzie udzielać się na tym forum.

@indygo

Jak zwykle: łoperator, pomocnik łoperatora, magazynier-wózkowy, laborant, przedstawiciel handlowy. Na te stanowiska trwa ciągle rekrutacja i można aplikować w "ciemno" bo nikt tego nie chce tu robić i zawsze jest miejsce. Jeśli wytrzymasz dłużej niż 3 miesiące będę pełen podziwu dla Ciebie (zdarzały się przypadki, że pracownik odchodził po 1-2 dniach pracy). Teraz będzie jeszcze gorzej bo robi się gorąco a drzwi, żeby to wszystko przewietrzyć można otworzyć tylko jak nie ma Tomka (a i to nie zawsze). Aplikuj zobaczymy jak twardy jesteś :)

Zari
@indygo

Ja moze odpowiedm ze sa kilka jest. Automatyka szukalli.

km

chciałem napisać, że jest tu w pracy bardzo dobrze. rozwijają się widać. atmosfera ludzka i taka do pracowników. między sobą jest całkiem dobrze sie można dogadać. praca bywa ciężka nie powiem ale do przeżycia jest nieźle.

dn

przesada :)

@km

A więc po to zatrudnili osobę od PR. Dobra robota stary. Pisz więcej.....:)

@km

Zauważyłem od pewnego czasu dużo pozytywnych komentarzy rzekomych "pracowników" różnych "kronospanów". Patrząc na styl wypowiedzi, składnię, interpunkcję i formę wypowiedzi pisze je jedna osoba. Jakoś dziwnie się to składa, bo w tym samym czasie zatrudnili nową osobę do działu PR. Typowy sposób działania kronospanu: zamiast rozwiązać problem i naprawić sytuację próbuje się ładnymi słowami ukryć niewygodne fakty.

@Tomek

gowork jest teraz niesamowicie popularny, opinii jest dużo, niech se piszą, każdy ma prawo.

Wiesiek
@Tomek

Iwonko pisane przez ciebie posty są żałosne.

@znaczek

Tak, ale fajnie by było, gdyby był dopisek typu: "wypowiedz dodana przez kronospan"

@Wiesiek

pech, bo akurat Iwona nie mam na imię.

@znaczek

Wiemy. Naprawdę warto za takie pieniądze takie głupoty wypisywać? Celowo piszesz tak niechlujnie i niepoprawnie czy starałeś/aś się upodobnić do "robotniczego" stylu wypowiedzi?

@anonymous

za jakie pieniądze? ja tylko wyrażam swoje zdanie. już tego nie wolno robić?

Marsjanin

Pracodawca nawet ok. Koledzy, z którymi rpacuję są konkretni i dobrze się robi swoja robote.

Golas

Chyba mają coraz większy problem ze znalezieniem ludzi do pracy, bo z Jasła ściągają pracowników.

joker
@Golas

a może po prostu się dobrze wiedzie, jest więcej roboty, to potrzebują dodatkowych rąk do pracy?

@joker

Nie ma więcej roboty niż rok, dwa, trzy lata temu. Po prostu sporo ludzi odeszło, nowi też przeważnie szybko rezygnują. Firma ma taką opinię, że mało kto chce tam pracować i jest traktowana jako "tymczasowa", do czasu znalezienia innego zajęcia.

Wosza
@Batman

A tam od razu tymczasowa. Niesłuszna opinia. Ja pracuję od paru lat i wcale firmy nie traktuję jako tymczasowej, bo są dobre warunki.

@Wosza

Naprawdę? Gorąc, kurz, pył, opary żywic. Zakaz otwierania drzwi, żeby to wszystko przewietrzyć. Rozlatujące się maszyny, praca po 12 godzin. Brak przerwy śniadaniowej. Kiepski stan zaplecza socjalnego i sanitariatów. Brak świadczeń socjalnych. Niekompetentni przełożeni. Ogólny bałagan w firmie i praca na "jakoś to będzie". To są według Ciebie dobre warunki.

@Wosza

Widocznie jesteś jednym z tych niewielu.....

Zostaw merytoryczną opinię o Kronospan - Pustków

• Jak się pracuje w Kronospan?

Zobacz opinie na temat firmy Kronospan tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kronospan?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kronospan