Malta-Decor S.A.

Poznań

Opinie o Malta-Decor S.A.

Hanna

@Andrzej jakie wymogi musi spełniać osoba, która chciałaby wziąć udział w rekrutacji na to stanowisko? Może znane Ci są warunki zatrudnienia?

Andrzej

zastępca głównego mechanika dalej jest poszukiwany, bez jaworka wszystko się rozleci

Kinga

Czy może mi ktoś podpowiedzieć o aktualnej ofercie pracy? Nie mogę namierzyć a interesuje mnie praca w firmie.

Na Malcie jest tak jak pozwalają na to pracownicy. Prawda jest taka że trzon zakładu to ludzie dobrze opłacani którzy nigdy nie zrezygnują ze swoich stanowisk ani nie wystąpią przeciw osobą które ich opłacają.Reszta ludzi to rotacja.Nie rozumiem jak przy obecnej sytuacji na rynku pracy można narzekać na Maltę Decor. Jest tak źle to zmień pracę a nie oczerniają firmę.To nieuczciwe.

NoName

Podobno na zakładzie jest Lech Wałęsa co walczy o prawa ludu. :)

Lary
@Ja 14.10.2017 17:04
Chyba jakiś przeciwnik związków albo jakaś wazelina to pisała!!!! w końcu są związki i bardzo dobrze może ktoś usunie z tego za...

oby nie przekabcili związkowców tak jak kiedyś było

Denzel
@Ja 14.10.2017 17:04

To nie był przeciwnik tylko siorbak co mlaszczy.

Rudy102

Firma kiedyś potentat na rynku pracy jedne z najwyższych płac w Wielkopolsce. A obecnie wszystko tak poobcinane ze jakby mogli to by wodę z toalety zawracali by ja jeszcze raz wykorzystać.

tako
@Rudy102 07.10.2017 23:51

Ciekawe kto w tym roku będzie miał "szczęście" i zostanie zaproszony na bożonarodzeniowe spotkanie dla wybrańców. Może w tym roku w Młyńskie Koło będzie dobrym miejscem spotkania ;)

Silnik pulpera

danzel
@Silnik pulpera 26.08.2017 19:49
Na taśmie MP-1 pracuje Józef ,co mu nawet kalosze przy silniku przeszkadzają,Skąd się biorą takie debile jak on?...

I tak największe skupisko kosmitów jest na mp4.

Hwwd

Ten sam pajac który patrzy jak swoją kieszeń wypchac a ciekawe jak by mu się żyło za 2500 zł miesięcznie, czy ktoś w końcu zauważy kto tak naprawdę przyczynia się do tego że ten zakład jeszcze istnieje przecież to my pracownicy produkcyjni nikt inny oni bez nas leżą, kierownictwo też ma po klika tysięcy s co robią, teraz jedyne co potrafią to namalować pełno krzyzykow na grafikach pracy jak na cmentarzu bo co bo niemaja ludzi a najlepszy w tym jest kierownik mp2 jest tak zapracowany że jeszcze trochę i wszystkie włosy z głowy sobie wydrapie

Kierowca

A w WC przy Dziale Sprzedaży to na żarówkę nie mają.Drzwi klinem podparte,bo jak zamkniesz jest zupełnie ciemno.Pomieszczenie te nie ma żadnego okna.Co za pajac rządzi tym cyrkiem?

Kkk

Były
@Kkk 01.07.2017 11:03

Niech kolega poczyta opinie

Wysoka podwyżka
@Kkk 01.07.2017 11:03
Jak wygląda praca na produkcji jakie zarobki itp

Praca na produkcji wygląda tak,że zawsze popłynie pot po twojej mosznie.Zarobki są takie,że jak większość swojego czasu prywatnego i życia spędzisz w Malcie-Decor to wtedy jakieś ochłapy dostaniesz do łapy.Bo stawka na godz.jak i cała ta "firma"to dno i dwa metry mułu.Tu nawet mydło przestali dawać.

Były

Wcale nietrzeba robić na Malcie jest wiele innych firm tylko trzeba odciąć pepowine, pracowałem przez klika lat na mp2 i dzisiaj cieszę się że już tam niepracuje, to jest chory zakład i zarządzający nim ludzie, zwykłych ludzi traktują jak coś gorszego a niejeden z nich powinien czasem uważać na ulicy i obracać się za siebie, kierownik mp2 to porażka a szefostwo jeszcze gorzej to same atrapy

bajkopisarz

Świątek, piątek, czy niedziela, tu na malcie robić trzeba :)

Jozin z bazin
@bajkopisarz 29.06.2017 17:31
Świątek, piątek, czy niedziela, tu na malcie robić trzeba :)

I w Malcie wszystko zagra,jeśli szwagier przyśle szwagra.

Rolotok

Oczywiście dużo zależy od układów,układzików i znajomości.Jakiś farbiarz ma brata mistrza zmianowego,jakiś jest kolesiem syna dyrektora i podobno ma nawet dodatek na paliwo za dojazdy,jacyś panowie z Szczecinka,synalkowie pewnego mielarza itp.Chce mi ktoś wmówić,że pracują za 15zł brutto?Od pewnego czasu wisi pismo,że za przysłanie "pacjenta do tego wariatkowa"dają 500zł(brutto!).To też świadczy o tym,że nie ma kto robić. A nawet tych co pracują,chcą pracować i wykazują zaangażowanie ma się głęboko w du...Wszystkich chętnych do pracy zapraszamy do Zakładu Psychiatrycznego Malta -Decor.Mamy już dwóch,są tak samo obcięci a jeden z nich krzyczy.

jozef
@Rolotok 26.06.2017 15:32

Niech szwagrów do pracy werbuja.

Dp
@jozef 27.06.2017 11:52
Niech szwagrów do pracy werbuja.

Synek dyrektora już pracuje zaraz za nim wnuki przyjdą tylko ile jeszcze może on stworzyć sztucznych stanowisk dla pierdzistołków bo większość tych kierowniczych stanowisk to tylko fikcja może powinien ktoś to sprawdzić

Zmiana na lepsze

A juz chciałem aplikować, ale widzę że trafiłbym do wielkiego G.. dzięki za wasze opinie i trzymam kciuki żeby coś sie polepszyło u was.

...

Zakład ma swoje mongolskie standaty a wlascicielom to pasuje.

Nowa strategia malty-decor to trzymanie pracowników non-stop w pracy, żeby nie mieli czasu napisać wypowiedzenia. Współczuję tylko kierownikom maszyn za to na jak wielkiej beczce prochu są zmuszeni siedzieć.

Podwyżka
@Pp 22.06.2017 13:55
Ale za to za jakie pieniądze i dlatego oni nieskladaja wypowiedzeń a jeszcze dają się traktować śmieci...

Ale jak te śmieci umieją skutecznie kłamać.Zwłaszcza te z MP-4.

Pp
@Podwyżka 23.06.2017 19:04
Ale jak te śmieci umieją skutecznie kłamać.Zwłaszcza te z MP-4.

Coraz odwazniej super, może w ten sposób zrozumieją że niemaja żadnego powazania jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi niż cała kadra zarządzająca

M

Dyrektor miejskimi szaletami a z-cy szefa produkcji powinni zafundować wakacje w zakładzie zamkniętym tam by się dopiero wykrzyczal

Dyrektor...hahaha...

Obecny dyrektor powinien zarządzać miejskimi szaletami a nie firmami produkcyjnymi.On nie ogarnia sytuacji.Oczy dopiero otwiera jak się dowie ile wypowiedzeń ma na biurku do podpisania.Zapraszam na taśmę MP-4.Już nie długo będzie tam jednego brakować.

darek
@Dyrektor...hahaha... 21.06.2017 11:13

Dyrektor Wols. miał normalnie podejście do pracowników, tego nie da się nauczyć.

Nifty shades of beige.

MP4 z tej strony =) Zakres obowiązków na początkowych stanowiskach bywa fizycznie niemożliwy do wykonania bez pomocy innych pracowników, a i w "normalne" dni jest co robić. Poza sterownią gdzie jest klimatyzacja temperatura znacznie przekracza wartości, które można by uznać za komfortowe do pracy, a wisienką na torcie jest nakaz stosowania ochronników słuchu na większej części maszyny. Plus pył z papieru. Plus chemia powodująca różnego rodzaju kolorowanki na skórze. Za tą wątpliwą przyjemność otrzymujemy na wejście 13-15zł/h brutto, ale mimo tak mizernej stawki można wypracować wypłatę w zakresie 4000 netto przez ogromną ilość nadgodzin która jest potrzebna żeby obsadzić maszyny, a mimo to notorycznie brakuje rąk do pracy. Myślałeś, że 150 nadgodzin w roku to prawnie dozwolony limit? Tutaj wyrobisz tyle w 3-4 miesiące =)

@Nifty shades of beige. 20.06.2017 12:29

Czas najwyższy aby się zjednoczyć i wszyscy razem powinniśmy się zbuntowac na panujące warunki pracy i płacy, jedna osoba czy dwie nic niezdzialaja ale wszyscy napewno, niemoze tak być ze podwyżki dostali wszyscy którzy położyli wypowiedzenia a reszta nic a ludzi brakuje. Może byłoby lepiej gdyby była inna kadra zarządzająca, kiedyś było( za poprzedniego dyrektora) , jesteśmy ludźmi nie maszynami i w niczym nie jesteśmy gorsi od nich, oni mają tylko stanowisko i nic pozatym ale kiedyś zostaną za to rozliczeni

Rogcug

Jak to na kogo?! Na kierownika MP4.

Marek
@Rogcug 16.06.2017 00:19
Jak to na kogo?! Na kierownika MP4.

No i na siebie samych też.

M

Masz rację Bieda skladajcie na potęgę wypowiedzenia ten zakład niema już przyszłości, a wtedy na maszynach stanie dyrektor i pan z kwadratowa fryzura i na kogo będzie się darł?

Sz

Bieda
@Sz 12.06.2017 22:56
Podwyżki Pan dyrektor daje tylko tym którzy się zwalniają i położyli wypowiedzenia a całą resztę ma w d.......

To kłaść wypowiedzenia a nie jęczeć.Nie będziecie działać to nie będziecie mieć.Dwóch,trzech od razu i jak myślicie co zrobi kierownik a póżniej dyrektor.Niech się wreście obudzi,bo są zakłady gdzie się więcej zarabia.

Ja

Pracuje w tej firmie kilkanaście lat .Obelgi ,mobbing to codzienność.Tu nikt z szefowstwa nie ma pojęcia o zarządzaniu zasobami ludzkimi.Praca święta i weekendy.Nikt tego nie docenia.Nigdy nie wiadomo ile człowiek zarobi.Wiadomo premia uznaniowa.Raz zero(cholera wie dlaczego)raz dwadzieścia procent (tez nie wiadomo skąd to biorą).

////
@Ja 05.06.2017 23:59

kierownictwo ciągle wie, że za bramą czeka tłum chętnych do pracy w MD

Czekającynazmiane

Tej firmy nie wykończy konkurencja. Ta firma rozbroi się sama od środka i ogłosi upadłość. Już jest ciężko o dobę w której na jakiej kolwiek maszynie byłaby pełna obsada. Ludzie są coraz bardziej przemęczeni i popadają w rutynę. A w takim stanie nie problem o chwile nieuwagi i wypadek. W szegolnosci ze trzeba pracować za dwóch.

l.
@Czekającynazmiane 26.05.2017 00:13

Ale jak to? Przecież mamy dosztukowanych ukraińców ;d

Rr
@l. 27.05.2017 10:39
Ale jak to? Przecież mamy dosztukowanych ukraińców ;d

W tej firmie wszystko jest dosztukowane. I już ciągnie na oparach.

Anonim

Do Szanownego Pana Dyrektora i Kierowników. Ilu jeszcze pracowników w Malta-Decor-Poznań ma się zwolnić, aby były jakiekolwiek podwyżki finansowe?

Zniesmaczony

Na mp1 choruje dwóch maszynistów,Trzeci postanowił ze ich zastąpi.Bedzie pracował 15 dni bez wolnego,codziennie 12 godzin.Ja się pytam gdzie jest inspekcja pracy.Jak myślicie przeżyje?Brawo on!

Szef wszystkich szefów

Znów fabryka podziękowała załodze za pracę w święta.Osiemdziesiąt zlotych polskich premi.Zakladamy związki zawodowe.Miarka się przebrała.

Jason
@. 06.05.2017 10:00
Kiedyś były w zakładzie związki zawodowe, ciekawe "dlaczego" zakończyły działalność? :)

Pewnie jak w przypadku ww człowieka który został odsunięty od szkolenia na mielarza. Nazwano to "sprawą polityczną" No i tak im wygodniej prowadzić samopas na wysokich stołkach.

nick
@Szef wszystkich szefów 05.05.2017 22:42

Ha ha ha ha ha! Związki zawodowe! Pracowałem tam kilkanaście lat i wiem, że coś takiego w dzisiejszej Malcie nie ma prawa powstać!

Maltańczyk

Tak jak ktoś napisał wyżej. Zakład wyglada jakby był w stanie likwidacji. Pracownicy są... ci którzy maja kredyty lub do emerytury zostało kilka lat. Firma nie robi nic w celu polepszenia atmosfery na maszynach. Premie rzędu 2-4 w porywach nastu procent. Tak o na swieta wielkanocne pracownicy maszyn MP1 i MP4 dostali premie właśnie w tych wartościach w przeliczeniu na gotówkę są to kwoty wysokości Ok 50-80 zł oczywiście brutto. A nie, przepraszam, dostali chłopaki pomocników z Ukrainy, którzy w obsłudze maszyny są zieloni i poza zamiataniem i sprzątaniem nie robili nic innego. Ale jak to mówią sztuka jest sztuka. Wiec i tak trzeba było robic za nieobecnych. Aż pięknie pachnie nadchodzące lato które dla firmy będzie gorące. Pracownicy są już wypaleni i akcje przełożonych w stylu wymuszania presji nie ruchaja ich kompletnie. I odchodzą jeden po drugim. A kolejni rozglądają się za nowa robota.

Marek
@Maltańczyk 25.04.2017 08:52

Jakiś czas temu w firmie pracował pewien Austryjak czy Niemiec co lubił wyzywać pracowników od "polskich świń", już tutaj nie pracuje. Starzy pracownicy będą wiedzieć o kogo chodzi.

Radek

Nadal szukają zastępcy głównego mechanika.

Varo
@Radek 23.04.2017 15:53
Nadal szukają zastępcy głównego mechanika.

Darek
@Varo 25.09.2017 00:16
Witam. Dlaczego od kwietnia szukają zastępcy głównego mechanika w Poznaniu? Nie ma chętnych czy za duża odpowiedzialność?...

Bo nie ma drugiego tak dobrego zastępcy głównego mechanika jakim był kapusta z Gortatowa.

Nick

Jestem ciekaw, czy beton zostanie wzruszony po niedawnym braku możliwości pełnego obsadzenia maszyny MP4, czy maszyna musi aktualnie stanąć na parę dni, żeby jaśnie pan dyrektor się zainteresował.

Beauty

Ukraińcy będą pracować w najbliższe święta. Mąż mówi, że czas uciekać, bo płacą nędznie i już nigdy już nigdy nie będzie podwyżek.

Pigment

Z farby i taśmy pracownicy nie widzieli podwyżki finansowej od 9lat.Kierownicy nie zrobią w tej sprawie nic.Przedstawiciel załogi jest zastraszany,że nie ma się wtrącać do Funduszu Socjalnego.Chłop szkolił się za mielarza,to go odsunęli tłumacząc -"sprawa polityczna"Dla kierowników liczy się tylko maszyna reszta pracowników jest drugiej kategorii.Brak jakiejkolwiek organizacji ,o wszystko trzeba wołać a mechanik na usterkę przychodzi po dwóch dniach ,bo chodzą jak święte krowy jeden za drugim.Malta-Decor w Poznaniu jest jednym z największych producentów papieru dekoracyjnego w Europie itd.itp.Jak myślicie dlaczego młodzi nie chcą tu przychodzić?Może zarząd jest do "czterech liter"?

Rafał
@Pigment 06.04.2017 09:06

Zakład jest nastawiony na robienie ludzi w konia nie od dzisiaj. Np: odświętowywanie nadgodzin weekendowych czy nocnych w stosunku 1:1 lub: biurowi mają 1h w czasie pracy na "lunch", mało kto może z tego korzystać - 9h pracy/8h płacy. Przedstawiciel załogi po prostu jest bo musi być tak jak "fundusz socjalny" musi być ale czy jest?

Hanna

Malta-Decor S.A. podejmuje działania w trosce o środowisko. Więcej informacji znajdziecie w zakładce 'Ekologia' - na stronie firmy: http://maltadecor.pl/pl/

Radek

MD jest fabryką należącą do grupy Kronospan, Szczecinek, Mielec, St. Opolskie itd też mają swoją "sławę".

Pracująco Zapierniczający

Stawka na wejściu 13-15 zł/h to żenada. Z drugiej strony jednak nawet przy takiej stawce można okazjonalne przekroczyć 3500 netto, gdyż pracownicy notorycznie wyrabiają po 220-240 godzin. A to ktoś nie przyjdzie, a to mycie, a to coś innego. I nawet nie chcą zwalniać tych nie przychodzących, bo dziwnym trafem niewiele osób chce tam pracować. Może to mieć związek z ciekawymi warunkami pracy: hałas (pracuje się w ochronie słuchu), gorąco (sławetne 52 stopnie na jednym ze stanowisk), a część stanowisk jest tak podkręcona, że nie ma mowy o tym żeby usiąść.

jk

3000na rękę pracując 250h miesięcznie w labo ok 14/15 h atmosfera porażka praca 24przez7 dni święta,sylwester w czasie urlopów praca 6-18 18-22 latem ok. 40 stopni na hali

Nick

jajaja
@Nick 21.01.2017 20:35
Obecnie szukają też ludzi na nawijak mp4 - po okresie próbnym na tym stanowisku wychodzi zwykle ok. 3000 na rękę....

To już kierownicy sieją propagandę na forum?

jajaja
@Nick 21.01.2017 20:35

To już kierownicy sieją propagandę na forum?

Bla

Ponawiam pytanie, które pojawiło się już wyżej. Czy ktoś z pracowników jest w stanie napisać coś o stanowisku laboranta (zakres prac, ewentualne zarobki itd)? Z góry dziękuję!

Labia
@Qp. 20.01.2017 23:02
Laboranci pracują w cztrerobrygadówce, i są na stałe przypisani do konkretnej zmiany, i maszyny tak jak w przypadku obsługi mas...

Biorac pod uwage, ze czesc swojej pracy wykonuja na siedzaco to mozna tak powiedziec. Prawda jest jednak taka, ze te wymienione, to tylko czesc obowiazkow laborantow. Dodatkowo praca kontrolera jakosci wiaze sie z odpowiedzialnoscia zwiazana z podjeciem decyzji, czy dany papier mozna doposcic do sprzedazy. Czynnikow o tym decydujacych jest masa, a laborat musi te wszystkie czynniki zebrac razem i podjac decyzje. Dodatkowo dochodzi praca z ludzmi. Nie ciezko sie domyslic, ze obsluga maszyny lubi wyklocac sie z laborantami, jesli Ci negatywnie oceniaja jakosc wyprodukowanego papieru. Cierpliwosc i asertywnosc to nawet nie pozadane cechy charakteru, a raczej konieczne. Pracowalam kiedys na Malcie na obydwu opisanych tu stanowiskach w laboratorium (a kontakty z niektorymi pracownikami utrzymuje po dzis dzien) i powiem tak... z boku wyglada to duzo latwiej, niz wtedy kiedy sie to fizycznie robi.

Gigi
@Labia 23.01.2017 08:22

Podsumowując, czy twoim zdaniem warto tam się mimo wszystko starać o pracę na stanowisko laboranta? A jak szacują się zarobki? Czy rekompensują system pracy?

Jan B.

Pracowalem tam przez dwa lata, to bylo b. dawno temu. Byla to wtedy Fabryka Papieru "Malta" i juz wtedy byla pelna "partyzantka"...ale dosc milo wspominam ten czas...moze dlatego ze bylem mlody. Bylo nas wtedy dwoch drukarzy, to byly poczatki zmiany profilu tych zakladow, zarabialismy dosc dobrze. Ale juz wtedy nadgodzin bylo b. duzo i na odpoczynek nie bylo czasu a najgorszy wynalazek to byl system 4- tero brygadowy... Pozdrowienia dla wszystkich pracownikow ...a szczegolne dla tych co jeszcze byc moze pamietaja Jana z Poznanskich Zakladow Grafichnych

...

chlopaki pracowac a nie zlosliwe głupoty wam w głowie , zdrowka i do roboty :)

Celuloza

A na taśmie MP-cztery pracuje "Chinka"co nie ściąga brudnych opakowań z celulozy.

...

Na każdej maszynie, warsztatach i labo są donosiciele. Działają prężnie. Warto ich zidentyfikować dla własnego dobra. i mieć się na baczności bo pracowników traktuje się tutaj jak cześć, którą zawsze można wymienić a za szlabanem czeka tłum chętnych do pracy.

M.

Odnośnie produkcji - warunki zależą w bardzo dużej mierze od tego na którą zmianę, i na którą maszynę się trafi. Są dni, w których zrobienie wszystkiego w ciągu 8h jest mówiąc wprost niemożliwe, ale są też dni "lżejsze". Fabryka produkuje 24/7 także w niedzielę, i święta - pozdrawiam zmianę B, która w tym roku ma nockę w sylwestra. Co do płacy to na wejście dostaje się 13-15zł/h. Do tego dochodzą ustawowe dodatki za nocki, święta, premia od produkcji, oraz stała premia za pracę w czterobrygadówce (500zł Br.). W grafiku przewidziane są obowiązkowe nadgodziny 8-12h/mc dla pokrycia grafikowych dni wolnych innych zmian.

P

Te oferty do malty to są naprawdę dobre rzeczy, uważam, że generalnie jest nad czym się skupić i przemyśleć, tym bardziej, że jak wiadomo dużo jest tutaj do załatwienia, dobre umowy, niezłe warunki no

zainteresowna

Aplikują bo poprzednia osoba nie wytrzymała czy po prostu potrzebują? Mówisz, że nie jest tak tam źle? samo wynagrodzenie nie jest aż tak ważne jak atmosfera i szacunek do pracowników

czarna

Witam, czy ktos pracowal na stanowisku laboranta? jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna i jaka placa?

Rider

O widzę że jest jeszcze lepiej niż było. Krótko tam pracowałem bo szybko zorientowałem się gdzie trafiłem. Firma porażka. Wydawać się może że porządny zachodni koncern. Jak dla mnie to wyglądało jak zakład w likwidacji. Dosłownie. Wszystko robione byle się jakoś kręciło. Pracownicy robieni w konia na każdym kroku. Chyba najgorsza firma w jakiej pracowałem.

rafał

super są "wigilie zakładowe" dla wybranych

teo

Wszystkie opinie są prawdziwe ale jest gorzej niż tu piszecie...wystarczy powiedzieć o pracy średnio 200 anawet 250 godz.w miesiącu,obelgi wyzwiska brak jakiego kolwiek szacunku dla pracownika.pracownik tam to jest nikt zero totalne...piszecie o inspekcjach hihi jakich...lepiej nawet pominąć ten temat..,wiem jedno nigdy wiecej tego zakladu.,kazdy ma prawo do swojego zdanie ale wszyscy co tam pracuja poprą te komentarze.jedna niedziela w miesiącu wolna swiat nie ma jak ktoś ma rodzine to wspolczuje.duzo by tu pisać zresztą każdy chętny moze sam sie przekonac.szkolenia hihi brak fundusz socjalny ponoc jest ale gdzie

Kaczka

Wypłata jest zawsze na czas, ale to jedyna zaleta tego miejsca. Od tygodnia było mówione, że w tym roku jest postój maszyn i oprócz dyżurów ludzie mogą wziąć na święta urlop (sic! przecież jest postój maszyn co oni mieliby tam robić oprócz panów dbających o konserwację maszyny...?). Była to informacja potwierdzone, 100% mówili. I co? Gówno, prezes czy tam zarząd, dziś zmienił zdanie, robimy w święta papier, który będzie stał w magazynie, bo zamówień na święta nie ma. I spoko, godzisz się na prace w święta przychodząc tu. Ale to troche rozwala łeb jak ktoś daje Ci nadzieje, a tuż przed świętami mówi Ci, sory, ale no wiesz, jesteś numerem, (usunięte przez administratora)

Zostaw opinię o Malta-Decor S.A. - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Malta-Decor S.A.