Purmo Group Poland Sp. z o.o.

Opinie o Purmo Group Poland Sp. z o.o.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Rettig Heating Sp. z o.o.?

Erwin

Wymagania? Tutaj? Wystarczy komplet kończyn do pracy, reszta organów z mózgiem włącznie jest zbyteczna.

Koronawirus

Ręce, nogi, mózg i odporność na stres, ból, choroby, zmęczenie.

Bajlando

Nie wiem jak wy ale mi się wydaje że te grzejniki nie są tyle warte żeby zarabiać na nich kokosy. Trzeba z każdego jednego grzejnika opłacić blachę, farbę, surową, malarnię jedną drugą, tiry, kontenerowce, dyrektorów, majstrów, magazyn, kadry, biurowce i bóg wie kogo jeszcze pominąłem. Jeden grzejnik przez tyle rąk przechodzi (usunięte przez administratora) a drugie tyle robi inne rzeczy niezwiązane bezpośrednio z grzejnikami. Czasem to aż mi się naprawdę łezka w oku zakręci jak se pomyślę ilu ludzi trzeba z tego wykarmić, a stąd już prosta droga do wyścigu szczurów i wchodzenie przełożonym tam gdzie słońce nie dociera.

Ricardo

Ogólnie nie polecam firmy i moja opinia na przestrzeni lat jest jednoznaczna. Żeby być obiektywnym, to powiem że nie wszystko jest złe w tej firmie, ale najważniejsze czynniki które składają się na tą opinie są takie (jest to moja osobista opinia): -praca ciężka, płaca średnia/niska; bez zabiegania u mistrza i każdorazowego zgadzania się na na nadgodziny brak podwyżki która można by nazwać podwyżką. - brak możliwości rozwoju czy zmiany stanowiska tutaj cyt. "nie podoba się, to się zwolnij!" - brak interweniowania mistrzów w przypadku problemów na stanowiskach pracy. - obniżanie premii za to firma nie jest wstanie zapewnić miejsca i odpowiednich rzeczy na stanowisku pracy, co wiąże się z tym ze pracownik musi radzić sobie na własną rękę żeby utrzymać wydajność. Łamanie się przepisy zakładu w tym oznaczenia linii, znaków itp. Mógłbym dużo wymieniać jeszcze, ale dodam na koniec jeszcze to że zakład dysponuje większą częścią twojego urlopu.

cb39

Słabe warunki płacowe, taka zakładowa rodzinka i kolesiarstwo. najlepiej cały czas się podlizywać , nie odzywać sie i zapier... jak dziki osioł, o pracy w lato w takich warunkach nie wspominam. NIE POLECAM

@cb39

Płacą dobrze nie jest zle ,

Bajlando
@cb39

Wchodzisz, robisz, wychodzisz, koniec. Najgorsze to przeżywać to wszystko.

Na jakim dziale robisz

drwal
@Stas

chyba ze latasz za mistrzami o soboty i niedziele to nie jest zle a napewnno tak jest sl???????????

Aplikowałeś na stanowisko Młodszy kontroler fabryki oferowane przez firmę Purmo Group Poland Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Gosc

A jak tam sprawa z złączkami i rurami , które w tajemniczy sposób zniknęły ? Czy zostały znalezione osoby odpowiedzialne za przywłaszczenie sobie tych rzeczy ? Skoro jest monitoring to łatwo powinno pójść.

On
@Gosc

Ponoć ludzie z utrzymania to wzięli sobie , chwalił się jeden taki brunet .

Lucek

Do tych co już pracują/pracowali na produkcji w rybniku Jak wyglada praca? łatwo się nauczyć? są jakieś szkolenia?

@Lucek

Wszystkiego można sie nauczyć

Praca i placa jest ok ,

Dżej Dżej

Wesołych świąt (usunięte przez administratora)

Poszkodowana

Co zrobić jeśli w kadrach nie chcą mi udostępnić regulaminu premiowania? Z kąd mam wiedzieć czy premia słusznie odebrana? Powód? Opieka na dzieci i kilka chorobowego spowodowanego kamicą. Czy opieka na chore " MAŁE " dziecko jest karalna? Co to za podejście do pracownika iż kolejna opieka kończy się zwolnieniem pracownika? Czy kodeks pracy na to pozwala? Proszę o jasną odpowiedź dotyczącą czy chorobowe lub opieka na chore dziecko mogą być podstawą do odebrania premi.

Bajlnado
@Poszkodowana

Do 14 dni chorobowego nie zabierają premii, może miałaś więcej niż 14?

Czy w Purmo premia świąteczną wypłacana jest każdemu pracownikowi, czy moze trzeba mieć przepracowany jakiś okres ?

Dzień dobry, Zgodnie z regulaminem wynagradzania. Po szczegóły zapraszamy do działu kadr.

@Purmo Group Poland Sp. z o.o.

Dlaczego nowi pracownicy na tym samym stanowisku mają większą stawkę

Stary
@Michał

Jak mawia inny Michał: "jak ci się nie podoba, to się zwolnij"

Zainteresowana

Dzień dobry, jaka atmosfera pracy panuje w biurach? Czy aktualnie jest zapotrzebowanie na pracowników administracyjnych?

Remont prysznicy

1 Witam chciałem zapytać dlaczego tylko w jednej szatni zostały wyremontowane prysznice a w reszcie zostało jak za PRL-u? Czy ma to związek z tym że akurat przez ww prysznice było widać przecieki na stołòwce które to widziała dyrekcja i której to dyrekcji nie pasowało? 2 Czy na podstawie nagrań z kamer zakładowych można karać pracownikòw obcinaniem premi lub naganą?

@Remont prysznicy

Dzień dobry 1. Prysznice remontowane są sukcesywnie. W pierwszej kolejności wyremontowano te, które wymagały pilnego remontu. Remont następnych jest zaplanowany w najbliższym czasie. 2. Przy wejściach do firmy jest informacja o tym, że teren firmy jest objęty monitoringiem.

Remont łazienek
@Purmo Group Poland Sp. z o.o.

1. Odnośnie pryszniców trzymam za słowo zobaczymy co czas pokaże. Super byłoby brać prysznic w takich nowych pięknych kabinach. 2. Informacja o monitoringu nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Pytanie brzmiało czy na podstawie owego monitoringu można wyciągać konsekwencje dyscyplinarne w stosunku do pracownikòw? Aby sytuacja nie wyglądała na wyssaną z palca odsyłam do dwóch kolegòw z produkcji płyt flat front. 3. Korzystając z okazji chciałem zapytać jeszcze jak wygląda sprawa z badaniem trzeźwości alkomatem przez panòw ochroniarzy oraz grzebaniu w plecakach. Oczywiście mam na myśli badanie wyrywkowe. Ponieważ badanie osób wskazujących na spożycie jak najbardziej pochwalam. Pozdrawiam

@Remont łazienek

Szanowni Państwo, Informuję, że działania naszej firmy są zgodne z przepisami. W razie wątpliwości i pytań zapraszamy do działu kadr.

Remont łazienek cz 3
@Purmo Group Poland Sp. z o.o.

Bardzo asekuracyjna odpowiedz. Prosił bym jednak o ustosunkowanie się do tego co napisałem, ponieważ taka wymijającą odpowiedzią robicie antyreklamę naszej firmie oraz zniechęcacie potencjalnych przyszłych pracownikòw. Reasumując: jak na tym forum tak samo w fabryce pytania pozostają bez odpowiedzi.

Haha
@Remont łazienek cz 3

Nie, nie mogą wykorzystać nagrań z monitoringu ;DDD no jasne że k#@% mogą, a po co niby on tam jest? Mają taki dowód w ręce że nie masz nic do gadania jeśli cię złapią.

Osvald
@Remont łazienek cz 3

No człowieku, idź że do tych kadr, pani nie może ci odpisać bo jeszcze kawa wystygnie w biurze i co będzie? Trochę szacunku dla pracownika biurowego, uwija się przed tym komputerem w pocie czoła, nie to co my, siedzimy sobie na cieplutkiej hali 8h dziennie i się świetnie bawimy :)

Abcd

Zal ten zaklad. (usunięte przez administratora)

@Abcd

Jedni prowadzący 1 klasa a niektórzy ........

Klusek
@Abcd

Jest takie mądre przysłowie krążące po zakładzie, a brzmi ono: "zrobić co trzeba i(usunięte przez administratora) do domu" xd

Jasiek

Wierzę w was panowie że wspólnymi siłami tu i mazakami na drzwiach od kibla damy radę odmienić ten zakład!

Czy firma Rettig Heating Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Francek

Coś tam finansują ale dają do podpisania umowy lojalnościowe, trzeba się też liczyć z cyrkami jak np: konieczność wzięcia wolnego żeby pójść na szkolenie na które wysyła Cię firma, czy też praca na 2 zmianę po szkoleniu które odbywało się rano, w normalnej firmie wliczone byłoby to w czas pracy ale purmo to stan umysłu :)

@Francek

Szkolenia są tylko branżowe, czy można także liczyć na kursy językowe lub dofinansowanie do studiów zaocznych?

Francek
@Leszek

Ależ oczywiście że można liczyć, na wszystko, nawet na deputat grzejnikowy czy na to że dyrektor przejdzie na emeryturę przed 40stką, najlepiej jednak liczyć na siebie bo z innym liczeniem różnie bywa, swoją drogą Leszek ciekawe masz hobby, wypytywanie ludzi o jakieś pierdoły, ciekawe w którym biurze siedzisz : )

W fabryce BMW w Niemczech jest zasada że nie przyjmuje się do pracy znajomych i członków rodzin pracowników aby nie tworzyć kolesiostwa. W Purmo jest dokładnie odwrotnie.

Żanklod
@8532

Dopóki się nie rzondzom mogą zostać XD

@8532

Bla bla bla, nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia

@1313

Właśnie potwierdziłeś że jesteś żywym przykładem na tą praktykę.

Wakacyjna praca w Rybniku Tego typu ogłoszenie znalazłem na jednym z portali. Na serio aż tak źle ,że przyjmują łebków ? I do tego te śmieszne warunki płacowe. Kiedyś praca w Purmo to było coś a teraz...

Leszek

Ktoś z forumowiczów może potwierdzić, że rzeczywiście firma Rettig Heating zatrudnia pracowników na okres wakacyjny? Jest to dosyć istotna informacja, ponieważ myślę, że znalazłoby się wiele osób, które chętnie skorzystałyby z takiej możliwości. Widzę, że jesteś byłym pracownikiem tej firmy. Możesz napisać, jak oceniasz swoje doświadczenia związane z tym miejscem pracy?

Ziutek

Nie wiem co ci się podobało w starym purmo bo chyba nie zarobki?

@Ziutek

A jakie Ty masz zdanie o pracy w firmie? Widzę, że narzekałeś na zarobki, co możesz natomiast powiedzieć o atmosferze w pracy, możliwościach rozwoju, podejściu do pracownika? Liczę, że odpowiesz mi na pytania, będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Master blaster

Prawda taka że stawki rosną z sympatią majstra. Ktoś może być mega dobrym pracownikiem ale nie przyjaźni się z majstrem więc będzie miał mniej niż ten który się z nim koleguje chodzi na fajeczke na kawkę do biura itp. Druga sprawa to taka ze nowo przyjęci maja stawkę niższa tylko o 1zl od np: pracownika z 8 letnim stazem.

Andrzej Duba

Master Blaster XD https://youtu.be/rDREy45tguM

Ilo

Chodzi o osłonki

Obecny Pracownik
@Master blaster

Zgadzam się z tym w 100 % Pracuje ponad 10 lat nie przyjaźnisz się z Majstrem nie dorobisz się dobrej stawki

@Obecny Pracownik

Dosyć ciekawe, że wynagrodzenie uzależnione jest od relacji z osobą, która nadzoruje naszą pracę. Skoro zakładając, że nasze relacje są poprawne to, jak dokładnie wygląda wynagrodzenie, które można osiągnąć? Jest ono współmierne z ilością obowiązków? Proszę o odpowiedź.

Aktualność

Czy w purmo jest praca dla kobiet?

Tak

PZ

Jaką stawkę godzinowa może dostać nowy na zawieszaniu osłon? Zastanawiam się czy nie wrócić....

Siemasiegra
@PZ

17,50 brutto + 15%premii

Wacław Trzepiekoński
@PZ

Trzynastka była teraz taka że żałuj, wracaj i mamlej te osłony żebym ja nie musiał.

Zostaw merytoryczną opinię o Purmo Group Poland Sp. z o.o. - Rybnik

• Jak się pracuje w Purmo Group Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Purmo Group Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Purmo Group Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 8 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Purmo Group Poland Sp. z o.o.