MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O.

Łódź

Opinie o MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O.

Ksiądz Paweł

Za Bóg Zapłać powinniście pracować roszczeniowi i pazerni szoferzy. W średniowieczu to z takimi się inaczej postępowało. Macie służyć ludziom, a nie żądać jeszcze więcej kasy.

Kierowca MPK

Cześć. Jestem byłym kierowcą MPK Łódź. Jeśli chcecie wiedzieć jak było tam naprawdę to zapraszam do dalszego czytania. Zacznę od początku. Przyjąłem się tam w 2015r. Pani Ela z Zajezdni na Limanowskiego powiedziała mi, że etatyzacja zakończona ale jak chcę to na własnej działalności bardzo chętnie przyjmą. Zgodziłem się na działalność, bo potrzebowałem jakiejkolwiek roboty. Stawka była następująca - 21zł od godziny jezdnej, 17 zł od postoju (awarii) i 4 zł za rezerwę. Czyli w rzeczywistości było z 19zł na godzinę, bo co najmniej dwa razy w miesiącu przy stanie taboru jaki ma MPK była awaria. Oczywiście od tego co się zarobiło trzeba było odprowadzić ZUS i podatek i ubezpieczenie bo jak byłaby stłuczka to płacisz z własnej kieszeni. Na małym Zusie było to jeszcze w granicach jakiejś opłacalności, ale jak się zaczął duży ZUS to praca tam przestawała się opłacać. Z plusów było to iż większość kierowców chciała mi pomóc szczególnie w początkowym okresie było to bardzo ważne. Dyspozytorzy - nie mogę złego słowa powiedzieć. Natomiast kierownictwo miało Cię głęboko w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Gdy po dwóch latach poszedłem pytać się o umowę o pracę zaproponowano mi warunki jak dla świeżaka mimo, że nie mieli wtedy ze 40stu kierowców i część autobusów po prostu nie wyjeżdżała na linie. W ten sposób potraktowano wielu innych kierowców, którzy tak jak ja odeszli powiększając lukę do 70 wolnych stanowisk. Generalnie moje zdanie jest takie. Zostań kierowcą autobusu jak nie masz rodziny i ta praca to Twoja życiowa pasja. Natomiast w dniu dzisiejszym MPK na etacie płaci coś koło 2200 na rękę dla świeżaka. Prawdę powiedziawszy za ten wysiłek - wstawanie o 2 w nocy odpowiedzialność za pasażerów, ich złośliwe uwagi, częsty brak przerw spowodowany korkami, jazda po 8-10 godzin dziennie praca ta przegrywa w zasadzie z większością innych gdzie można zarobić, albo więcej, albo tyle samo, ale bez porównania z mniejszym wysiłkiem. Generalnie uważam, że robienie prawa jazdy na autobus jest rzeczą nieopłacalną i lepiej jest zająć się czymkolwiek innym. Jeśli macie pytania dajcie znać postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam

felix300
@Kierowca MPK 18.10.2017 08:38

Witam serdecznie, fajnie, że napisałeś co i jak. Ja pracuję w innej branży ale z ciekawości poszedłem na rekrutację na motorniczego i przeszedłem do końca. Zrezygnowałem gdy zadzwonili czy wystawiać na badania. Jednakże chciałem spróbować jako kierowca autobusu bo to i ciężarówki zawsze było moim marzeniem. Generalnie za kierownicą czuję, że żyję. Natomiast cały czas mam opory przed wysłaniem CV na autobus bo z tego co piszesz jest ciężko z zarobkami. Spodziewałem się, że te 3 000 netto się jednak wyrobi. Pozdrawiam i na pewno będę pisał mając jakieś pytania. Szukam kogoś kto szczerze powie o tym jak ta praca wygląda od środka.

Kierowca MPK
@felix300 19.10.2017 11:58

Cześć na zarobki 3000 netto mogą chyba liczyć tylko tam kierowcy przed emeryturą, którzy od początku pracowali na etacie i mają dużą wysługę lat. przez pierwsze 10 - 15 lat nie masz nawet co liczyć tam na zarobki rzędu 3000zł netto. Pozdrawiam

Bernblaumn

Prawda jest taka że w całej Polsce praca ta jest wyceniana skandalicznie.

szymon

na jakie zarobki może liczyć pracownik obsługi zajezdni i na czym ta praca miałaby polegać?

Włodek

Witam serdecznie czy ktoś orientuje sie jakie są zarobki na warsztacie jako tokarz lub frezer CNC i czy są jakieś przyjecia z góry dziękuje.Pozdrawiam.

kris

Ja już mam pozwolenie to łatwiej się dostac do pracy?

wigor

Ile średnio godzin w miesiącu trzeba przepracować? Skoro może zdarzyć się, że w ciągu jednego dnia kierowca pracuje 4 godziny to kiedy nadrabia zaległości skoro pełny etat ma zwykle 176 godzin? Jak z praca w weekendy i święta? Są jakieś dodatki? Jak kształtują się zarobki? Na ile realnie można liczyć?

@szv 28.04.2017 21:30
Byłem na pierwszym etapie rekrutacji. Zapotrzebowanie - 25 motorniczych. W sumie ma być zaproszonych 100 kandydatów czyli 4 na...

Ile się czeka jak łaskawie zaproszą na rozmowę 2 tyg 3 tyg ? ,wysłałem CV mailem .?

@kris 29.04.2017 16:46

Sorki, Kris lecz dopiero powróciłem do tej stronki. Ja czekałem na zaproszenie ok. 2 tygodni.

kris

Ile dostaje na poczotek motorniczy?

Tago

Na 100 nowo przyjętych do tej firmy zostaje na jakiś czas około 10 zdesperowanych. Teraz miasto znalazło sposób na ściągnięcie świeżej siły roboczej tworząc darmowe kursy, oczywiście każdy będzie musiał oddać za wszystko co do złotówki a może i więcej na przestrzeni kilku lat pracy. Ogólnie zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, to wstawanie w środku nocy i powroty do domu też bardzo późno zabiera dużo zdrowia. Te wszystkie godziny spędzone w pozycji siedzącej i brak przerw które przestane są w korkach też nie wpływają dodatnio na samopoczucie, a na badaniach okresowych wymagają kondycji kosmonauty, nie wspomnę już o bardzo upierdliwych pasażerach którzy uwielbiają pisać notorycznie skargi dosłownie o wszystko. No i teraz najgorsze - najgorsze jest to że prowadzący pojazdy komunikacji miejskiej którzy są filarem całej firmy, bo to dzięki nim to wszystko się kręci są traktowani jak piąte koło u wozu. Płaca absolutnie nie adekwatna do wykonywanych obowiązków.

Tago

To jest tak że dopóki się ktoś sam nie przekona to nigdy nie będzie wiedział jak jest naprawdę.

Adaam

Niestety to prawda. Oczywiście idąc na rozmowę o pracę należy rozróżniać kwoty brutto od netto, stawka brutto 15.40 czyli ok 12.50zł. Praca bardzo często od 3-4 nad ranem. Jeśli dostajesz "normalne" brygady to pół biedy, popracujesz 8-9 godzin, a jak krótkie - po 3h do domu. Uwijanie się głównie DŁUGIMI przegubowcami, nie licz na mały autobusik. Jeździsz w stresie cały czas, a zegar odmierza ile spóźniasz się na kolejny przystanek. Oczywiście nie odpowiadasz za korki i spóźnienia, ale między kolejnymi kółkami masz 5-10 minut "przerwy". A gdy przyjedziesz 10 minut opóźniony? Hmm.. może wymyślą Pampresy w barwie czerwono żółtej? :) Odpowiadasz za wszystko, nie daj Boże aby coś stało się z samochodem, MPK Cię odpowiednio podliczy. Przy tym ruchu który jest teraz, kwestia czasu. Oczywiście możesz uznać że jesteś dobrym kierowcą, lecz WSZYSTKO będzie zawsze Twoją winą. Byłem, widziałem, dziękuję, pozdrawiam biednych kierowców MPK. Zanim podejmiesz pracę, przemyśl czy chcesz zmieniać swoje życie i czy jest to warte 12.50 do ręki za godzinę.

@Adaam 21.04.2017 11:27

Też byłem na pierwszym interview. Bezwzględnie identyfikuję się z twoją opinią inni. Niech sprawdzą.

nick

@nick 06.04.2017 12:03
No nie mogę, taka duża firma a żadnej konkretnej opinii, w to że zaproponowali Ci 11,40 to już nie w uwierzę...

@kris 29.04.2017 19:56
Opinie o MPK są różnę a le z tego co piszecie to bardziej negatywne niż pozytywne czy aż tak żle tam jest czy to pusta gadka ?...

Sprawdź sam. Są tacy, co kilkakrotnie próbują, bo tak ich ta robota kręci. Mnie opadło po pierwszym spotkaniu.

eee

Mi zaproponoano 11,40 zł za godzine. Jakieś żarty skoro minimalna jest 13 od 2017

Masz jakieś nowe informacje na temat firmy MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O.? Czekamy na nowe opinie!

Zostaw opinię o MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O. - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O.