MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

Zastanawia mnie to, że na forum dla pracowników pojawiają się opinie od pasażerów. Są tu kandydaci, którzy brali te komentarze pod uwagę? Ciekawi mnie także kwestia tych wszystkich zgłoszeń. Czy faktycznie z któregokolwiek z nich wynikały jakieś większe konsekwencje?

@pracodawca

Dzień dobry ,dzisiaj na trasie Z6 spotkała.mnie nie mila sytuacja ,kierowca nie otworzył mi drzwi pomimo że naciskałam przycisk .... A więc przydałoby się pracownikom MPK trochę empatii....pozdrawiam Pana ????

@@pracodawca

Dzień dobry. Takie sytuacje proszę zgłaszać na www.opiniampk@mpk.lodz.pl lub dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta. Wówczas zostanie to sprawdzone i wyjaśnione.

Pasażerka

Szanowni Państwo, zwracam się z pytaniem czy osoba kierująca tramwajem z przewożonymi pasażerami może opuścić pojazd w trakcie trwania trasy przejazdu przed przybyciem zmiennika? Czy coś takiego w MPK jest dopuszczalne? Czy sytuacja taka nie powoduje zablokowania przejazdu następnym pojazdom jadącym tuż za zatrzymanym tramwajem? Czy jest to zgodne z przepisami BHP? Czy jest dozwolone oddalenie i pozostawienie/porzucenie bez opieki pojazdu, za który się odpowiada? W dniu 16.01.2024 o godz. 17:05 (przystanek Rzgowska/Dąbrowskiego) byłam pasażerką tramwaju linii „2”, jadącym docelowo w kierunku Dw. Łódź-Dąbrowa. Tramwaj ten dojechał do przystanku Dąbrowskiego/Tatrzańska (ok. godz. 17:18), po otwarciu drzwi i wyjściu kilku pasażerów, pan kierujący pojazdem obwieścił pozostałym w środku osobom, że właśnie zakończył pracę i idzie sobie do domu a jego zmiennik dojedzie za chwilę taksówką. Na moje pytanie czy sobie żartuje i czy dobrze się czuje (poza tym wskazałam, że po drugiej stronie skrzyżowania już stoi oczekujący na zmianę światła następny tramwaj linii „15”, któremu blokuje dojazd na przystanek i uniemożliwia wyjście pasażerów), potwierdził to co opisałam powyżej: „…skończyłem pracę i idę do domu”, (rozmowa toczyła się poza pojazdem). Potem pan motorniczy prowadził rozmowę telefoniczną z nieobecnym zmiennikiem, informując go że zostawia tramwaj i sobie idzie. Wobec tego na dowód opisywanego stanu postanowiłam zrobić zdjęcie z numerem pojazdu, wtedy pan motorniczy (w trakcie prowadzonej rozmowy ze zmiennikiem, któremu powiedział, że robię zdjęcie tramwaju) wystartował do mnie ze słowami, że też mi zrobi zdjęcie i skierował na mnie obiektyw aparatu. Na koniec pan motorniczy zakomunikował, że zmiennik jest jeszcze daleko i wobec tego będzie jechał dalej, do krańcówki Dw. Łódź-Dąbrowa. Opisana sytuacja jest dla mnie skrajnie nieodpowiedzialna, brakuje słów na opisanie takiego podejścia do wykonywanej pracy, która jakby nie było jest profesją niezwykle wymagającą w zakresie zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz dbałości o komfort i bezpieczeństwo przewożonych ludzi. W tym przypadku został naruszony mój komfort jazdy jako pasażera, gdyż opóźniony przejazd do przystanku Dąbrowskiego/Podhalańska spowodował, że zostałam narażona na niepotrzebny stres, bo nie zdążyłam na autobus linii 72A odjeżdżający w kierunku Olechowa z przystanku Gojawiczyńskiej/Dąbrowskiego, wobec przepadła mi umówioną wizyta lekarska. Pozostaje mi mieć nadzieję, że więcej nie trafię na tak „pomysłowego” motorniczego.

@Pasażerka

Dzień dobry, Wszelkie wątpliwości, skargi i opinie dotyczące realizacji połączeń i usług MPK-Łódź proszę kierować na adres opiniempk@mpk.lodz.pl lub dzwoniąc na numer Biura Obsługi Klienta tel. 42 672 13 43. Każde zgłoszone zdarzenie zostanie wówczas dokładnie sprawdzone i wyjaśnione.

Oferty ofertami, ale generalnie to ciężko jest się do nich dostać? Na kierowcę chciałem, mają teraz nawet ogłoszenie na tej swojej stronie. Był ktoś na rozmowie w sprawie stanowiska i powie, jak to idzie wszystko? Stresują mnie zawsze te wszystkie rozmowy ech

Kierowca Autobusu

Pani psycholog przedstawiła jak będzie wyglądała praca opowiedziała co nie co i rozdała kwestionariusze które jak powiedziała nie będzie sprawdzać punktowo tylko samą treść odpowiedzi. Test rozwiązałem nie był trudny, rozwiązałem wszystko zgodnie z prawdą, na każde pytanie odpowiedziałem najbardziej logicznie jak się da choć były 3 pytania które przez swój poziom nie wiedziałem jak sensownie odpowiedzieć. I mówię najwyżej wyjaśnię Pani psycholog na miejscu dlaczego tak a nie inaczej odpowiedziałem. Niestety następnego dnia dostaje informacje smsem że decyzja jest odmowna bez żadnego uzasadnienia decyzji. Więc chciałbym teraz dowiedzieć się jak trzeba odpowiedzieć na każde jedno pytanie aby otrzymać pozytywną decyzję, aby dostać się do kolejnego etapu rekrutacji.

Czy kierowca powinien udzielać informacji pasażerskiej? Co zrobisz jeśli pasażer zapyta cię czy "tym autobusem dojadę do szpitala"? Co jest najważniejsze w pracy kierowcy autobusu jakoś tak. W pracy chcę chodzić w stroju służbowym/cywilnym ubraniu uzasadnij swoją odpowiedź.

Renata Czechowska

Witamy Mpk motorniczych kierowców chcemy bardzo podziękować za wspaniale podróże mamy cudownych sąsiadów którzy pracują u Państwa i przyjaciół jedni mieszkają ze mną na Dąbrowie drudzy poza Łodzią w Aleksandrowie Łódzkim. W tym Nowym Roku 2024r wszystkiego najlepszego zdrowia życzymy.

Dwa miesiące temu widzę spawacza szukali, ja bym jeszcze zadzwonił spytać, czy to na pewno nieaktualne już. Chyba że tutaj ktoś wie? Jak coś to o co pytają na rozmowie, co ich interesuje? Skoro w sumie niedawno się skończył nabór, to może ktoś mi coś powie w miarę aktualnego, żeby wiedzieć na przyszłość.

Wszystkie aktualne oferty znajdują się także na naszej stronie: https://mpk.lodz.pl/praca

Iza

Czy tak trudno kierowca poczekać chwilę aż człowiek do biegnie nie bo po co lepiej mieć w (usunięte przez administratora) ludzi ale jak my czekamy na nich i to nie 5 minut tylko więcej to dobrze jest bym miała to na luz w Łódź bo by był zaraz inny ale nie stety do Pabianic mamy tylko jeden autobus który albo jedzie opóźniony lub nie przyjedzie w całe ale jak już jest to nawet chwili nie poczeka.

Hah
@Iza

Właśnie między innymi przez takich dobiegających, oczekujących że się na nich poczeka, autobusy i tramwaje się spóźniają. Ziomek chce odjechać a tu jakas baba mu się pakuje i światła uciekają.

@Hah

Zastanawiam się jak praca dyspozytora przy tym wygląda, gdy zdarza się więcej takich opóźnień to zmieniają nieco cały ten rozkład może? poza tym tu widzę, że jest mowa tylko o jednym autobusie? Tej trasy nawet nie znam. Kierowca w ogóle co ma w sowim jakimś regulaminie? Nie może czekać? Czy jednak powinien?

co

MPK nie ma nic do rozkładów. ZDiT ustala wszystko. MPK to tylko wykonawca.

A poważnie tu pracujesz? Nie wiem czy ktoś tak otwarcie by o takich rzeczach pisał ale do jakiego stopnia ponosisz wtedy odpowiedzialność? Ciekawi mnie ilu osobom faktycznie tak się przytrafiło. jak teraz weryfikowani są kandydaci?

Wojciecg

W dniu 08.11 2023 r w wniku roztargnienia pozostawilem w autobusie linii 59/9 nr autobusu 2988 skrzypce. Istrument ten jest dla mnie bardzo cenny gdyz uczę się w szkole muzycznej gre na tym istrumencie. Dzieki kierowcy p.Tadeuszowi Piekarskiemu nr.104153, ktory odnalazl skrzypce w autobusie i zadzwonil do mnie po znalezieniu wizytowki z moim nr telefonu szybko odzyskalem moja cenna zgube. Chce bardzo podziekowac p. Tadeuszowi Piekarskiemu i pogratulowac dla MPK uczciwych i solidnych pracowników.

MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Spawacz.

Cześć, wyjaśni ktoś jak to pół etatu wygląda na specjalistę ds. szkoleń BHP? Jest ogłoszenie i napisali, że szukają kogoś właśnie na 0.5, ale to wtedy się pracuje np po osiem godzin ale mniej dni czy po cztery codziennie od pon do pt jakoś? Robi mi to sporą różnicę, dlatego chciałbym wiedzieć.

Tola

Cześć, wyczytałam na ich stronie, że możliwe jest bezpłatne uzyskanie uprawnień kat. (usunięte przez administratora) Na jakiej konkretnie zasadzie to działa? Podejrzewam, że jakoś może to być potem zapisane w umowie, że trzeba ileś czasu przepracować? Czy się mylę? Podobno podczas rekrutacji trzeba jakiś kwestionariusz wypełnić, jak oblejesz to nie przechodzisz dalej. Jakiego rodzaju tam są pytania mniej więcej, orientujecie się?

Kacper
@Tola

Z tego co wiem to umowa jest na 3 lata lojalnościowa a co do pytań to nie mam pojęcia może się wypowie jakaś osoba co wie co to za pytania itp

Michalina

Kierowca autobusu numer 43b dnia 13 sierpnia 2023 w stronę dworca Łódź kaliska to totalna porażka. Po pierwsze tak się zagadał, że zapomniał o wyjeździe o 19 i ruszył sobie zadowolony bez przepraszam ani nic o 19:07 No chyba jakiś żart. Następnie zadzwonił mu telefon podczas wyjeżdżania z przystanku i oczywiście co zrobił odebrał co spowodowało, że nie był w stanie zobaczyć, auta (uratowały nas tylko hamulce). Teraz aktualnie zapomniał, że drzwi się zamyka i ruszył z otwartymi.

Tarzan
@Michalina

Linie 43A i 43B nie obsługuje MPK Łódź tylko firma zewnętrzna, która jeździ na Zlecenie MPK Łódź. Jak dobrze kojarzę to jest to BP Tour.

Jan

chce sie dowiedziec czemu 65A w lodzi nie przyjezdza na przystanek. przez 40 minut a czasami wogole.

Et1 pseudo zakład

Zajezdnia et1 to kompletna porażka praca tutaj to jakaś komedia pan Marcinek kierownik wali w (usunięte przez administratora) jak zorro w 13 odcinku obiecuję zlote gruszki a w rzeczywistości dostajesz ogryzek całe zaplecze techniczne to banda walących w kulki rencistów i (usunięte przez administratora) bez wiedzy nie posiadających nawet odpowiednich narzędzi... Z resztą o czym my mówimy to są ludzie, którzy potrafią co najwyżej obsłużyć nastawiacz albo płaski śrubokręt.. Ludzie nie mają pojęcia co robią naprawy przeprowadzane są metodą prób i błędów rzeczowych i kompetentnych ludzi, którzy potrafią zdiagnozować usterki trafnie jest niewiele mistrzowie brygad to w większości (usunięte przez administratora)i egoiści, czas najwyższy cos tu zmienić i zatrudnic mniej a solidniej a nie bande (usunięte przez administratora)lata 70 te to juz były czas chyba cos zmienić i (usunięte przez administratora)przysłowiową "bombe" w zarząd tego pyerdolnika i zrobic tu jakieś roszady i przeszeregowanie za Moment dziadostwo kopnie w kalendarz albo pójdzie na emeryturę i jestem ciekaw kto tu przyjdzie do pracy ludzie kompetentni znikają stąd jak statki na horyzoncie (usunięte przez administratora) i kolesiostwo na poziomie maksymalnym.... Tragedia zarobki fatalne jak za taką odpowiedzialność jak chodźby sygnowanie każdego (usunięte przez administratora)świstka swoim nazwiskiem i nadstawianie karku.. Na każdym kroku biura tak samo system lat 70 tych 3 karteczki 10 zdjęć i 3 podania w każdej sprawie jednym słowem tragedia.... ???? Na warsztacie (usunięte przez administratora) kiła i mogiła wszystko ulane w smarach toalety jak na starym dworcu kaliskim... Warunki obskurne i surowe brak narzędzi i możliwości jakiegokolwiek rozwoju na każdym kroku.... Nie jest to napewno praca dla ludzi ambitnych i chcących sie czegoś uczyć wszystko jest puszczane "utartym szlakiem" jak wychylisz sie odrobine przed szereg ze swoją wiedzą czy obiekcjami to współpracownicy będą cie (usunięte przez administratora) na każdym możliwym kroku żeby utrzeć ci nos większość brygad to hamy i prymitywy oderwane granatem od pługa oczywiście nie wszyscy ale zdecydowana większość... Nie jest to napewno praca dla rzetelnego pracownika z normalnymi oczekiwaniami bardziej opcja na przebujanie dla (usunięte przez administratora) którzy całe życie liczą na fartowne prześlizgnięcie..

Xxx

Zatrudniają osoby z Niebieskimi Kartami jako kierowców. Może byście to zweryfikowali.

Jakie narzędzia pracy zapewnia MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Mal

Przez przypadek przelalam MPK środki, ktore miały trafić jak comiesiac do wlasciciela mojego mieszkania. Za dzieciaka narobiłam sobie długów, które rzetelnie ratalnie spłacam. Dzisiaj byłam wyjaśnić te sprawe, jedna z Pan sugerowała mi, ze prawdopodobnie pieniedzy nie odzyskam. Gdybym zostawila dziś przez przypadek portfel na biurku z jednego z pracowników, jego zawartość tez zostalaby mi zrekwirowana? Czym różni się przypadkowy przelew od przypadkowo zostawionej rzeczy o znacznej wartości? To zwykłe przywłaszczenie cudzego mienia. Sprawa jest w toku, na pewno nie odpuszczę i prawdopodobnie będę musiała skorzystać z prawnika i kontynuować dochodzenie swoich racji na drodze sądowej.

Pasażer
@Mal

Zgłoś do nich na piśmie prośbę o zwrot pieniędzy i ustal kto odmawia Ci zwrotu środków lub kto je przywłaszczył. Sprawę skieruj na policję lub do prokuratury niestety zachowanie takie to przywłaszczenie cudzej własności czyli kradzież.

Pasażer

UWAGA (usunięte przez administratora) MPK czerpie korzyści z błędnego programowania biletomatów na ościenne miejscowości, zdejmowania ich lub ustawiania na brak stosowania różnych form płatności np: można zapłacić tylko blikiem. Potrafią ustawić biletomat w linii 61 na Zgierz i ościenne miejscowości pomimo, że autobus jeździ po centrum Łodzi przy Fabrycznym. Cały proceder robią przy współpracy z MUK i firmą Marab zewnętrzną zganiając na siebie na wzajem, żeby nie można było ustalić winnych. Oczywiście pomimo zakupu biletów w autobusie macie zaraz nieuczciwych kanarów, którzy wystawiają mandaty pomimo zakupu biletu w wadliwie ustawionym biletomacie przez pasażera wmawiając Ci że jest to Twój błąd. Nabijają w ten sposób kasę dzięki temu oszustwu dla miasta Łodzi śmiejąc się zwykłym ludziom w twarz. Polecam nie korzystać z transportu publicznego w Zgierzu i Łodzi nie będą mieli kasy dla siebie na wypłaty.

est

Linia Z7 przystanek Lermontowa przed godziną 19:11 Kierowca numer 108210, czekając na autobus na przystanku, kierowca nie wpuścił mnie do autobusu, fakt miał przerwe, a więc zaczekałam pod dachem przystanku jak podjedzie bliżej i da wsiąść. Z chwilą, gdy miał planowy przyjazd na przystanek o 19:11 i powinien wpuścić pasażerów, nawet nie zasagnalizował, że można juz wsiadać i pojechał dalej Beszczelne zachowanie, tymbardziej jak stałam przy krawężniku i widać było że podchodzę aby wsiąść, gdy ruszał. Bez komentarza

Zostaw merytoryczną opinię o MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 9 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.