MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

Pozdrawiam serdecznie kierowcę o numerze 1178 który widział że biegnę z koleżanką z naprzeciwka i poczekał, naprawdę dziękuję bo rzadko to się zdarza a zależało mi aby być na czas w domu ❣️

Nieznany

Masakra! Spóźnia się od 5 min w górę albo wcale nie przyjeżdża! Zmienić kierowców tak być nie powinno! Człowiek się spóźnia do pracy a kierowcy za przeproszeniem jeździć niech się nauczą.

Nieznany 2
@Nieznany

5 minut??? Dobry żart. Pan chyba ze wsi do miasta przyjechał na chwilę i nie wie co to korki w mieście. Poza tym 4 min to dopuszczalne spóźnienie. Ale ponieważ to strona o pracy, wobec tego pewnie chętnie będą widzieli takiego super punktualnego pracownika w swoich szeregach. Niech pokaże tym beznadziejnym kierowcom jak się w korkach punktualnie jeździ.

@Nieznany

Du pek jesteś.... skoro tak twierdzisz widać że nie masz zielonego pojęcia o poruszaniu się po mieście...

Kolas

Witam jestem osobiście po 2 etapie szkolenia na 1 etapie powiedziano że przez pierwszy rok zarobki są 2800-3000 na rękę później jest umowa na czas nie określony i wtedy jest 3200-3500 na rękę to są wypłaty bez dodatków bo się pytałem więc wydaje mi się że nie jest źle.

Odchodzę

Moja średnia z ostatnich 6 miesięcy to 3850 brutto. Nowi kierowcy tylko czasami dostaną nowszy pojazd a zwykle wciskają im wszystko co najgorsze. Dla mechaników luz na kierownicy czy awaria przystankowego lub słabsze hamulce nie są problemem by przestać jeździć. Dodatkowo mogą Ci dawać 10h w sobotę i tylko kilka h w niedzielę . Wyjdzie że pracowałeś dużo ale podwójnie płaconej niedzieli masz mało. Dużo zdziałasz jak lubisz układy układziki. Na tym tą firmą bazuje. Jak miałem zmiany 15 do prawie pierwszej w nocy z żoną stwierdziliśmy bym szedł w turystyce bo tak samo się nie widzimy a kasa będzie lepsza. W MPK życie toczy się wokół pracy. Często widziałem awantury o ustawiony grafik czy o słaby wóz. Nic tylko pisz raporty prośby podania. Wiecie że jak się kończy okres próbny to kierowca pisze podanie prośbę o przedłużenie?

Złote góry
@Odchodzę

Pewnie się nie raz widzieliśmy ja też jestem na końcówce i tu mówisz prawdę w niedzielę parę godzinek a w tyg napierdzielasz bo koledzy są poustawiani też jak czytałem te komentarze to myślałem że nie wyszło komuś w życiu to będzie teraz pisał bzdury ale prawda szybko się pojawia z tymi mechanikami to samo myślą że to dzięki nim to mpk działa i mają gdzieś dla nich by przedniej szyby nie było to by powiedzieli załóż okulary więcej dyrektorów i madrusi tam nie ma co za te pieniądze

Kierowca Autobusu

Pani psycholog przedstawiła jak będzie wyglądała praca opowiedziała co nie co i rozdała kwestionariusze które jak powiedziała nie będzie sprawdzać punktowo tylko samą treść odpowiedzi. Test rozwiązałem nie był trudny, rozwiązałem wszystko zgodnie z prawdą, na każde pytanie odpowiedziałem najbardziej logicznie jak się da choć były 3 pytania które przez swój poziom nie wiedziałem jak sensownie odpowiedzieć. I mówię najwyżej wyjaśnię Pani psycholog na miejscu dlaczego tak a nie inaczej odpowiedziałem. Niestety następnego dnia dostaje informacje smsem że decyzja jest odmowna bez żadnego uzasadnienia decyzji. Więc chciałbym teraz dowiedzieć się jak trzeba odpowiedzieć na każde jedno pytanie aby otrzymać pozytywną decyzję, aby dostać się do kolejnego etapu rekrutacji.

Czy kierowca powinien udzielać informacji pasażerskiej? Co zrobisz jeśli pasażer zapyta cię czy "tym autobusem dojadę do szpitala"? Co jest najważniejsze w pracy kierowcy autobusu jakoś tak. W pracy chcę chodzić w stroju służbowym/cywilnym ubraniu uzasadnij swoją odpowiedź.

Keks

Wszystko zostało już napisane. Ja podkreślę tylko, że kierowcy są w tej firmie traktowani jak mniejsze zło. W związku z tym o jakimkolwiek przejawie szacunku, czy empatii ze strony kierowniczki Nowych Sadów należy zapomnieć. Może na Limanowskiego jest w tej kwestii troche lepiej, nie wiem. Cóż... biedna płaca, wielka odpowiedzialność, starzejący się tabor, beznadziejny system pracy, wspomniany już brak szacunku - to wszystko sprawia, że MPK cierpi na niedostatek kierowców. Szkoda, że nikt z zarządu nie wyciąga z tego żadnych wniosków i nie wprowadza zmian na lepsze.

HELMUT
@Keks

Nareszcie 100% prawdy napisałeś, dodam tylko że to mpk to firma nakazów i zakazów

piotr67
@Keks

nie na Limance nie jest lepiej... Kierowniczka miła, zawsze wysłucha, pokiwa głową, naobiecuje i... na tym koniec nic się nie zmieni.

Yanko

Witam ile w mpk można na początku zarobić na stanowisku kierowcy? Po ilu podwyżka i ile? Jak atmosfera w pracy?

Wodzirej

za mało o jakieś 1000 zł

Izabela
@Wodzirej

Czyli ile? Napiszesz konkretnie dla potencjalnych kandydatów MPK? Wielkie dzięki za wszelkie szczegóły.

Celebryta
@Izabela

2500 max na początku

Driver
@Izabela

Max 2700. Kadrowa kituje bo 3400 dostaniesz z nadgodzinami i pracującymi niedziela i na wątpliwie sprawnym sprzęcie

@Driver

3700???przy pierwszej umowie 16.7 (brutto) napewno tyle niezarobi. Nawet jak weźmie nadgodziny.

@Yanko

Znajomy po dwóch latach ma 18,70 brutto na h na stanowisku kierowcy. To daje chyba jakieś 3 tys netto? Problemem są umowy. Pierwsza 3, 7, 7 miesięcy. Gdzie pensja jest zmniejszona o kolejno 30 20 10 procent. Czyli na początek jest baaaardzo słabo. Ja robię na warsztacie.

@Rook

Dodam że oprócz stawki jest premia jakoś koło 600 brutto. Której nie dostaniesz na L4

@R

Na pierwszej umowie nie zarobisz tyle. Pamiętaj że jest ta premia 600 brutto. I tak bieda ale jest.

Celebryta
@Rook

Potwierdzam wpis kolegi...

Ryszard grafiarz z limanki
@Driver

2700 na rękę dostaniesz jak zrobisz dwa dni z wolnego do tego dwie niedziele no i wstawanie w środku nocy i jazda najgorszym sprzątem jaki jest na zajezdni

Izabela
@Ryszard grafiarz z limanki

@Ryszard grafiarz z limanki A czy w skład warunków zatrudnienia wchodzą też jakieś benefity pozapłacowe?

bzzzzzzzzz
@Yanko

tu można przyjść jedynie z jednej perspektywy zrobić kurs w mpk za darmo jak będzie zdobyć praktykę i zwolnić się a dalej na busy i autobusy do prywatnych przewoźników a najlepiej jak się uda to z daleka od mpk a podwyżka 1-2 zl bruto co roku jak zasłużysz a zarobki no to zależy jak nic nie odwalisz przykład jak przywalisz w auto ze swojej winy to masz do zapłaty dajmy na to auto za 200tysi wycenią na szkodę 20tysi to spłać 20tysi ze swojej kieszeni przy zarobkach początkującego 16zlbruto na godzinę + premia razy 168godzin i nie zapominając o karach w mpk bo wyjdziesz bez premii i zostaje wtedy 16zl bruto razy 168godzin i wspomnę masz jeszcze 20tysi spłaty oczywiście to tylko przykład ale i też realia dodam jeszcze że w tej firmie nie ma zaje fajnej atmosfery ale przyjdź i zobacz sam jak jest

piotr67
@Ryszard grafiarz z limanki

problem w tym, że z wolnego nie zawsze dostaniesz pracę - często jest ona zarezerwowana przez grafika i dyspozytora dla kolesiów ze stażem

zainteresowany

Chciałbym zacząć pracę w MPK i zrobić u nich uprawnienia na kat.D .Wiem,że już dużo zostało napisane, ale proszę o konkretne i jasne info dotyczące pracy ,zarobków(bo też się różnią w komentarzach). Obecnie pracuję w handlu i szczerze ma już tego dość:) Poza tym interesuje mnie również stanowisko motorniczego i też z możliwością zrobienia uprawnień. Co jest lepsze -praca jako kierowca czy lepiej motorniczy.Jaka różnica w kursie(czas kursu) i wynagrodzenia pozdrawiam

obecny kierowca
@zainteresowany

kolego odradzam ale jak chcesz możesz spróbować świat do odważnych należy ja miałem wszystkie uprawnienia jak do tego bałaganu się przyszedłem ale jak ty nie masz to jest tak że oni ci zrobią ale na 3 lata podpisujesz że będziesz dla b......... pracował a czy autobusy czy tramwaje (usunięte przez administratora)

obecny kierowca
@obecny kierowca

a zapomniałem o wynagrodzeniu 2500 na początek zgodnie z godzinami przypadającymi w danym miesiącu i zgodnie z prawem i nie spodziewaj się szybkiej podwyszki

Lepiej autobusy. Zarobki około 3 tysięcy netto

p67

stawka godzinowa jest taka sama - na początku 16.7 brutto

Rafal

Jak zepsuje wam się autobus juz macie po premii. Odpowiedzialność jest tak duża ze 3300 netto nie powala. Pójdziesz w wolne do roboty ok masz 3700. Ale w szósty dzień roboczy jak kogoś przejedziesz zmęczony pójdziesz siedzieć.

@Rafal

Kolego nie słyszałem nigdy by kierowcy zabrali premie za to że popsuł mu się autobus... mi osobiście popsuł się już z 10 razy i nikt mi nawet slowa nie powiedział. Po drugie w 6 dzień nie możesz przyjść do pracy przecież nawet grafik masz tak ułożony ze 6 dzień masz wolne. (usunięte przez administratora)

@Rafal

Jedni piszą 2900-3100.Ty piszesz 3300 netto.Czy ktoś może w końcu napisać jakie są zarobki dla nowego kierowcy?Tak trudno napisać ile jest na umowie wpisane,a ile jest konkretnie w dodatkach?

@zainteresowany

Kolego różnie jest z wyplata zalezy od tego ile godzin pracy jest w danym miesiącu dlatego każdy pisze od do zależy też czy bedziesz pracował dodatkowe godziny niewiem ile teraz maja stawkę na poczatek ale przy 17.7 brutto bez nadgodzin wyszlo w grudniu 2900.

@R

Dzięki. Nie wygląda to dobrze. Z tego co piszesz wychodzi 2150 netto bez dodatków.Do 3000 netto jak tu piszą trochę brakuje:)Wychodzi na to ,że nawet z dodatkami dla nowego 4500 brutto nie wykręci się.

Kriso

2900 brutto czy na reke?

p67

17.7 brutto to po roku pracy. pierwsze 12 m-cy - 16.70 + dwa rodzaje premii

Witam. Co zaoferowali na rozmowie? Jaka płace na rękę?

Laura

Dziś po 10h pracy czekałam na 78 przy ul. Drewnowskiej... oczywiście autobus się spóźniał. O godzinie 19.44 przejechał jak gdyby nie zauważył przystanku .... nawet nie zwolnił.... niejednokrotnie zdarzały się nieprzyjemne sytuacje, ale dzisiejsza..... brak słów...

Laura gapa
@Laura

I ta opinia ma zachęcić do pracy w MPK, czy zniechęcić? Ludzie! to strona o pracy, a nie strona skarg i zażaleń w temacie komunikacji miejskiej. Może administrator zrobi wreszcie z tym porządek, albo zmieni nazwę strony.

znawca
@Laura

Pusty spala mniej paliwa

Kseńka

Właśnie korzystam z przejazdu linią 99 z radogoszcza godzina 12.12 wszystko do około pozamykane, brak możliwości kupienia biletu bo nie mam przy sobie karty, podeszłam do kierowcy, przedstawiłam mu swój problem, odrazu zareagował, kupił mi bilecik w biletomacie ze zwrotem gotówki, bardzo profesjonalne podejście, dziękuję bardzo i pozdrawiam najlepszy kierowca jakiego spotkałam w całym mpk łódzkim, ten pan pokazał że jest jeszcze nadzieja w naszej komunikacji ????????

Xxx
@Kseńka

I co to ma wspólnego z opinią o pracy w MPK? Ale doradzę, bo widzę, że problemy z ogarnięciem stron internetowych co do ich tematu i przeznaczenia. 1. Są aplikacje przez które można kupić bilet. 2. Można kupić wcześniej i mieć w zapasie. 3. Można próbować odkupić od kogoś. 4. A jak się ma czas na pisanie w necie (usunięte przez administratora) pytań to lepiej w tym czasie się przejść. Będzie zdrowiej i taniej.

Czytelnik

Jeśli komuś praca w mpka szkodzi niech ją porzuci o co chodzi?

kiero
@Czytelnik

no przeciez rzucaja caly czas

@Czytelnik

Przecież tak dokładnie robią i dlatego szukają kierowców

Kierowca

Do kandydata z 22 01 przychodz szybko będziesz nam woził swoje chemiczne bułeczki i to w nominale za 2700 ha ha pozdro

4500 na rękę za nominał godzin i mogę do was zawitać, a za 3000 to wole jezdzic dalej w piekarni

Żarty w żywe oczy. Żarty sobie z ludzi robią

Kriso
@Anonim

Co masz na myśli?

Driver mpk

Pensja netto od 2,9 do 3,1 na start. Niższej w pierwszych miesiącach pracy nie miałem. Teraz po 3 sezonach jest 3,7 do 3,9, przy 2 dniach pracy z wolnego. Do tego jest jeszcze nowa premia 450 PLN raz na kwartał. Oczywiście wszystkie kwoty osiągniesz jeśli nie masz skarg, kolizji i nie chorujesz. Pozdrawiam

@Driver mpk

Dzięki za szybkie info. Ta kasa to rozumiem z wszystkimi dodatkami?A jak jest z grafikiem? Jakoś to wygląda w przypadku nowych osób i co z tym opisywanym taborem? Rzeczywiście jest tak źle jak tu opisują czy jest to mocno przesadzone?

ciekawy
@Driver mpk

netto 3000?dla nowego?no bardzo ciekawe.

kierowca tira

Wezcie lepiej zrobcie 8 godzinny dzien pracy, bo 10 godzin w ciaglym ruchu nie ma nic wspolnego z bezpieczenstwem. To nie jest jazda po trasie tylko po miescie!

Romek atomek

Kot chce tu przyjść musi przyjść z własnej woli i trzeba spiąć poslady i nie narzekać na początku na hajs i wozy i na ogół w tej robocie po 2 latach już będzie lepiej na początku niestety trzeba zacisnąć zęby i jazda

Czytelnik

Chłopy weźta się do roboty i pamiętaja że firma mpk to jak wasza matka która was karmi a kto chce pracować niech przychodzi cześć i czołem pozdrawiam

Rafal

Czy wy nie widzicie ze wpisy chwalące są pisane przez osoby z biura mpk ?

Zostaw merytoryczną opinię o MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 9 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.