MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

Daro

Zostanie motorniczym wcale nie takie proste. Praca nie jest lekka . Wstawanie ranne późne zakończenia pensja ok 3000 tyś netto przy dobrym grafiku tzn godz nocne w dniach wolnych praca z wolnego maks 3500, pasażerowie którzy potrafią tak dopiec że anielska cierpliwość tylko powstrzymuje by nie odpłacić tym samym. Uwaga to praca z prokuratorem na grzbiecie zdarzenia drogowe, wypadki , zdarzenia z pasażerami za wszystko odpowiada motorniczy. Ja osobiście mogłem sobie pozwolić na taką roczną przygodę ale jak zdarzyła się sposobność wróciłem do starego fachu z pensją relatywnie wyższą i odpowiedzialnością mniejszą.Jeśli to Ci odpowiada zawsze warto spróbować Ja za Kurs płaciłem 100 procent teraz słyszę że jest bezpłatny wszystkim kandydatom powodzenia. Ps To nie jest praca dla gwiazdorów , egocentryków , i melomanów.

Adrian
@Daro

Fajnie że dodałeś taką rozbudowaną wypowiedź na temat firmy. Powiedz mi proszę czy pracownik ma jakiś wpływ na to jak wygląda grafik, czy szefostwo ustala to z góry i trzeba się do tego dostosować? Ciekawi mnie ta kwestia, daj znać.

DARO
@Adrian

W początkowym okresie nie licz na duże wpływy na grafik później to kwestia dogadania z grafikowymi dyspozytorami

Miki
@Adrian

Grafik dostaniesz taki jak będzie pasował grafikowca nie Tobie pozdrawiam

Patryk

Tragedia, kontrole po jednorazowej próbie sprawdzenia migawki która nie powiodła się, wystawił mandat za brak możliwości odczytu. Następnego dnia w MPK na tramwajowej, dostałem informacje ze wszystko jest w porządku, natomiast czy anulacji mandatu, jedna z Pan kazał opłacić mi 15 zł. To jest tragedia żerują na cudzych pieniądzach, banda patologi i ludzi niemyślących

Roztargniona pasażerka

Chciałam podziękować Motorniczemu tramwaju linii 7, który wyjeżdżał wczoraj z ul. Północnej o godz.20:40 za oddanie pozostawionego przeze mnie w wagonie plecaka wraz z portfelem i dokumentami. Nie wiem, czy dobrze zapamiętałam numer Motorniczego 116168. Tacy ludzie przywracają wiarę w cuda????

65 caly czas sie spoznia ile mozna czekac a jak przyjdzoe co do czego jada dwa z rzedu

Baraquda
@Anonim

Wow , a czy próbowałeś się zapoznać z problemem czy walisz wpis tak w powodu bólu (usunięte przez administratora) ????

Kierowca Autobusu

Pani psycholog przedstawiła jak będzie wyglądała praca opowiedziała co nie co i rozdała kwestionariusze które jak powiedziała nie będzie sprawdzać punktowo tylko samą treść odpowiedzi. Test rozwiązałem nie był trudny, rozwiązałem wszystko zgodnie z prawdą, na każde pytanie odpowiedziałem najbardziej logicznie jak się da choć były 3 pytania które przez swój poziom nie wiedziałem jak sensownie odpowiedzieć. I mówię najwyżej wyjaśnię Pani psycholog na miejscu dlaczego tak a nie inaczej odpowiedziałem. Niestety następnego dnia dostaje informacje smsem że decyzja jest odmowna bez żadnego uzasadnienia decyzji. Więc chciałbym teraz dowiedzieć się jak trzeba odpowiedzieć na każde jedno pytanie aby otrzymać pozytywną decyzję, aby dostać się do kolejnego etapu rekrutacji.

Czy kierowca powinien udzielać informacji pasażerskiej? Co zrobisz jeśli pasażer zapyta cię czy "tym autobusem dojadę do szpitala"? Co jest najważniejsze w pracy kierowcy autobusu jakoś tak. W pracy chcę chodzić w stroju służbowym/cywilnym ubraniu uzasadnij swoją odpowiedź.

Andrzej Gołota

(usunięte przez administratora) się odjeżdżało patrząc w oczy tym biednym ludziom :D

Magda

Bardzo dziękuję mototniczenu wyjeżdżającego dziś o godz 20 20 z karkówki na Wyszyńskiego Z Retkini tramwaj nr 10. Pan spokojnie poczekal na nas, pewnie opóźnieniając dojazd. Proszę przekazać pochwałę, dziękuję.

Test

Czy w mpk łódź robią prowadzącym przed wyjazdem z zajezdni testy na obecność narkotyków? Jeśli nie to czy ktoś z mpk łódź może wytłumaczyć dlaczego nie ma testów? I czy będą jeśli tak to kiedy?

@Test

Codziennie robią nam testy. Podjeżdżamy co dzień rano pod komisariat Policji w około 100-120 autobusów i czekamy w kolejce. Dlatego często autobusu niema rano. Przepraszamy

ddd
@Test

dobrze się czujesz? a podstawa prawna? możesz podać?

Nik
@Test

Wow cóż za elokwencją aż się chce iść do pracy z takimi intelektualistami.

Prawda

To czy Was przyjmą do mpk łódź nie zależy od Waszych kwalifikacji bądź chęci tylko od tego czy polubi Was osoba z którą rozmawiacie o zatrudnieniu. Smutne ale prawdziwe. Jak w PRL.

WaFel

Witajcie. Czy może ktoś szczegółowo opisać pracę w MPK-Łódź na stanowisku kierowcy? Chodzi mi o wynagrodzenie Netto? Jeżeli się dostanę to ile na początku zarobię? Po ilu podwyżka? Jak atmosfera w pracy itp itd?

TomekMPK
@WaFel

Zarabia się 5000zl na rękę i co ciekawe można nie przychodzić do pracy. Po 3miesiacach zarabia się 8500zl na reke Jak masz chęć to możesz pić wódkę podczas jazdy

Doka 63

Czy nie można w rozkładzie jazdy autobusu linii 94 zwiększyć ilości kursów . Chociaż jeden po godzinie 16. Rano idealnie pasuje mi autobus,natomiast wracając z pracy muszę już jechać dookoła na Retkinie

Pan Duże P.
@Doka 63

Wszystkie uwagi, sugestie, pomysły na temat siatki połączeń komunikacji miejskiej i jej częstotliwości musisz kierować do bezpośrednio do Zdit.

Strazak

Słuchajcie ale jaja. Chciałem zostać kierowca autobusu ale pani psycholog Malwina grochala odrzuciła moje podanie. Mam 36 lat zdrowy niekarany prawo jazdy od 20 lat i mnie odrzucili a kandydat prawie idealny. I co się stało? Zlozylem papiery do straży pożarnej i mnie przyjęli nie ma limitu wieku jak było kiedyś. Mpk zaraz ściągnie na kierowców murzynow z Etiopii. Państwowa straż pożarna pozdrawia ???? hurra hurra

@Strazak

Kiedy składałeś papiery i kiedy miałeś rozmowę?

@Strazak

Jeżeli tak odpowiadałeś w teście i na rozmowie to wcale się nie dziwię że Ci podziękowali

Tak

Tak tak :)

Strażak
@Papcio

Tak tak proszę pani :) Niech pani kupi czujnik dymu i czadu do domu to w domu musi byc. Miłego dnia.

obserwator
@Strazak

Bo w mpk potrzeba odpowiedzialnych ludzi nie bohaterów

mpk
@Strazak

Sądząc po Twojej wypowiedzi, miała rację... To że jesteś niekarany, to Cię nie wyróżnia, żaden kierowca zawodowy nie może być. Prawo jazdy od 20 lat też nic nie mówi o Twoich kwalifikacjach i predyspozycjach czy wyobraźni za kierownicą. Tym bardziej że masz je od 16 roku życia i do zawodowego wykorzystania Ci brakuje. Także nie widzę prawie ideału i niczego szczególnego.

tasta840822@gmail.com

Super, zachowanie kierowcy linki Z45który poczekalni na pasażerow wysiadajacych przy Brzoskwiniowy z tramwaju o 13.49 5marca 2020r

Busfahrer
@tasta840822@gmail.com

Ta linie to wtedy obsługiwał już nie Łódzki Mpk tylko Bp Tour.

chybajużdość

Wszystkim, którzy myślą o zostaniu kierowcą - dajcie sobie spokój. "zapłacą" Wam za kurs - po prostu musicie to odrobić. Stawka pod koniec drugiego roku pracy to 17,7 brutto. Pracując w święta, niedziele i inne dni wolne, średnio 170 - 180 godz./mc na palcach jednej ręki mogę policzyć zarobki > 3000 netto. Pamiętać należy, że wyjazdy są i 0 3 rano a zjazdy nawet po 24. Do tego obecnie przy epidemii - nowe wozy stoją (te z pełnymi kabinami) a pierwszeństwo na wyjazd mają stare, rozklekotane graty bez kabin. Jako środek ochronny - bo firma "dba" o kierowców dostałem 0,5 l płynu do dezynfekcji i 5 par rękawiczek jednorazowych! Ale w mediach puszyli się, że co to oni nie robią. Kpina. Pracownicy biurowi - oczywiście, "okopali" się w pokojach i kontakt tylko tel. - jeżeli zechce się komuś akurat odebrać, między jedną a drugą kawą.

przyszły kierowca?

Witam. Jestem zainteresowany rozpoczęciem kursu na kierowce w MPK i podjęciem pracy. Chciałbym się od Was dowiedzieć jak to wszystko wygląda dokładnie od "kuchni" (Pani Psycholog na pierwszym spotkaniu udzieliła oczywiście ogólnych informacji, na pytania szczegółowe nie potrafiła odpowiedzieć). Jak jest z atmosferą w pracy ? Jak z grafikami, czy jako "nowy" będę wypychany na najgorsze zmiany, trasy ? Dokładnie jak to wygląda z premiami ? Czy próbują ucinać na czymkolwiek się da ? Czy naprawdę na początek zarobię 2800- 3200 netto miesięcznie ? Jak wygląda odpowiedzialność finansowa z powodu kolizji z naszej winy ? (Pani Psycholog mówiła o jakimś ubezpieczeniu, ale tutaj także brak konkretów). I czy aktualnie jest dużo osób, które zatrudniły się w firmie w sposób taki jakim ja jestem zainteresowany ? Za wszelkie odpowiedzi i porady z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Krzysztof
@przyszły kierowca?

Pracuję jako prowadzący tramwaj , od 2016 roku. Moja stawka godzinowa to aktualnie 17,70 pln. Reszta to dodatki. Jeśli liczysz na jakieś zarobki przyzwoite, to policz sobie sam. Miesiąc ma średnio 170 godzin. Reszta składników twojej pensji to premie , które zabierają Ci przy każdej możliwej okazji: -brak kamizelki, -przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy, -nie dotrzymanie rozkładu jazdy, -złe odzywki do pasażerów - i wiele, wiele innych wg regulaminu. Ogólnie do tej pory nigdy nie miałem na pasku do wypłaty > niż 3000 pln. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam. Krzysztof

Driver MPK
@przyszły kierowca?

Płaca na początek czyli 3 m-ce do 3tyś w zależności od ilości godzin w danym miesiącu. Zależy on od tego czy chorujesz, czy są na ciebie uzasadnione skargi, czy się nie spóźniasz do pracy, czy dyspozytor (usunięte przez administratora) nie obroni itd. Ubezpieczenia są na zajezdnii i polecam je wykupić. Jeżeli pracujesz w normalnym systemie to tydzień rano i tydzień popołudniu itd. Atmosfera zależy od ciebie czy będziesz się każdą sytuacją stresował czy zostawisz problem w kabinie. Praca nie łatwa, ale do odważnych świat należy.

@przyszły kierowca?

Zarobki około 3000 zł netto, atmosfera taka że bierzesz tylko dokumenty i wskakujesz na linie więc trudno stwierdzić to praca indywidualna a nie grupowa. Pełna dyspozycja o każdej godzinie możesz zacząć i o każdej zacząć, są jeszcze prace dwurazowe np od 4 do 9 rano i potem przychodzisz na np na 13 i bujasz do 17. I odpowiadasz za wszystko. Mało ludzi zistaje

Driver mpk

Praca jest trudna i trzeba ją naprawdę lubić. Ludzie prowadzących poniewierają za wszystko. Prezes straszy sprzedażą linii prywatnym przewoźnikom i zwolnieniami. Patrz 45,46. Jęczą że nie mają kierowców, ale płacą grosze. Nowy pracownik może liczyć na pensje 2,7- 2,8 na start. No i jeździsz ruinami przez ok. 3 lata. Wszystkie miejskie spółki chcą mieć wysokie standardy ale płacą najgorsze pieniądze na rynku, oczywiście oprócz zarządu tam jest super. Za nic nie odpowiada bo jak jest strata to miasto wyrówna, a oszczędności się szuka na prowadzących, mechanikach i torowcach. Pozdrawiam

Driver

Co do zarobków to do tej średniej wlicza się tych którzy mają stawkę 25 zł na godzinę brutto i tych co pracują tylko na noce gdzie stawki są razy dwa. W rzeczywistości po 3 latach można dopiero zarobić te 3400 na rękę pod warunkiem że ma się czyste konto w zakresie nieprawidłowości. Poza tym nie ma dodatku stażowego a znaczna część pensji to premie. Wystarczy przechorować grypę i nie ma się premii czyli ok. 700 zł

Golota

Jak czytam o zarobkach to szok. Kierowca ma 100zl więcej niż spokojna praca na magazynie. I jaka odpowiedzialność. Nie idę tam. Lepiej samemu zrobić prawko i coś znaleźć.

Bleble
@Golota

Kierowca ma podstawowa krajowa na początek !!!! Premii nie liczę bo to jest dodatek. Trzeba być ostatnim kretynem aby podjąć taką pracę za takie wynagrodzenie. A odpowiedzialność za ludzi za sprzęt. Podejmując tam prace to prędzej skończy się w więzieniu albo tonąć w długach niż coś dobrego z tego będzie.

Nowator

Witam.Interesuje mnie praca motorniczego w tramwaju.Powiedzcie mi jak to się odbywa i jaka jest obecnie pensja.Trudny jest egzamin? Opiszcie swój pierwszy dzień jako motorniczy. Bardzo mnie ciekawi ta praca.

@Nowator

1 dzień pracy to wysłali mnie do mycia wagonu, 2 dzień jeździłem przód, tył na zajezdni. 3 dnia wyjechałem na miasto ale na kolanach motorniczego. Egzamin coś w podobie do Matury, ja zdałem za drugim razem bo za pierwszym olałem bo usiadłem na miejscu pasażera. Pensja zależna od przejechanych przystanków około 1.50 zł

zainteresowany
@Papcio

1,5 za przystanek?Tak jest w umowie?Możesz to jakoś rozwinąć.

Driver

Pewne informacje uważam że należy sprostować. Jeśli mowa o jeżdżeniu niesprawnymi wozami to wina kierujących ponieważ nikt ich nie ma prawa zmusić do tego. Jeżdżą bo nie pójdą do dyspozytora i zgłoszą niesprawność. W ciągu jednej zmiany wymieniłem trzy wozy z przyczyn technicznych i nikt mi niczego nie zarzucił. Przyjechał wóz techniczny zgłosił konieczność zjazdu i już. Na ogół tymi niesprawnymi wozami telepią się ci którzy mają działalność gospodarczą ale to ze względu na zapisy umowy. Jest na pewno wiele rzeczy do poprawienia w MPK tylko to nie jest na poziomie prowadzących ale na poziomie organizacyjnym i wówczas na pewno znajdą się środki na podwyżki. Pisanie o sprawach polityki tzw wielkiej to czysta bzdura. Faktem jest że wszędzie problem zatrudnienia (są duże braki kadrowe wśród kierujących) rozwiązano w prosty sposób: podniesiono pensje. Łódź niestety jeszcze tego nie doświadczyła. Mam nadzieję że problem zostanie rozwiązany bez tzw wielkiej polityki.

Mario
@Driver

Driver masz rację. Usterki należy zgłaszać bez wątpienia. Tylko co ma zrobić świeży kierowca dla którego może jest to pierwszy tydzień samodzielnej jazdy ? Pytam z perspektywy być może przyszłego kierowcy MPK. Pewnie większość młodych ma obawy przed pierwszą jazdą.

@Mario

Jak w każdej pracy trzeba znać przepisy i za co się odpowiada. Jeśli wiadomo, że po wyjeździe za bramę za wszystko odpowiada kierujący do kary więzienia w razie wypadku włącznie to wszelkie skrupuły mijają. Ci którzy próbują wymuszać poproszeni żeby wpisali swoje zalecenia/polecenia w kartę wozu natychmiast się wycofują. Mnie nie interesuje czym jeżdżę byle było sprawne. reszta to zwykła dziecinada nie wyłączając kłócenia się o to jakim wozem się poruszasz. Gdy ktoś nie ma większych problemów to się zajmuje takimi pierdołami

emeryt
@Driver

To jeszcze nic,. Ja odpisałem w pierwszej połowie lat 80-tych 14 autobusów ,wszystkie stojące wtedy w zajezdni. (zmiana popołudniowa,do godz.17 tz. zaliczenie stanu). Sprawa "oparła" się wtedy o p. W. koordynatora (chociaż wtedy takie stanowisko nie istniało). Pan W. zadał tylko jedno pytanie dysp.zmianowemu, czy "warsztat" przyjął te zlecenia naprawy, dyspozytor potwierdził. Oczywiście dodał następnie że w ten sposób można odpisać do naprawy większość a-busów ( to byli zupełni inni dyspozytorzy niż obecnie. w sensie kadrowym). ( były już w eksploatacji nieliczne nowe Ikarusy) Pozdrawiam wszystkich, jeszcze pracujących kolegów i dyspozytorów . 7575

emeryt
@emeryt

przepraszam, nie dodałem że dotyczyło TO zajezdni autobusowej Limanowskiego (dzisiejsza "1" wtedy "3") 7575 (w tamtych latach 26636).

Mam pytanie ile zarabia osobą na stanowisku Motorniczego po przepracowaniu np : 4 lat .Bo z tego co wszyscy pisza poczatek jest fatalny mysle o zmianie pracy w tej chwili mam 3 tyś bez weekendów ale MPK kusi ofertą mówiąc iż po podpisaniu umowy na czas nieokreślony jest duża przepaść finansową na +

@Nowy

Około 3 tysięcy netto

Adrian
@Papcio

Jak długo pracujesz w MPK-ŁÓDŹ? Czy pracownicy mogą tu liczyć na jakieś dodatki pozapłacowe? Liczę, że wiesz coś na ten temat, czekam na Twoją odpowiedź.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 9 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.