MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.

Test mpk

Czy ktoś może napisać przykładowe pytania z testu który jest pierwszym etapem rekrutacji? Jakie zarobki dla początkujących? Pozdrawiam

HAHA
@Test mpk

Zarobki? Dno. Na produkcjach zarabiają tyle samo jak nie więcej. A i odpowiedzialność mniejsza.

Joanna
@HAHA

A nakład pracy na takiej przykładowej produkcji i tutaj to bardzo się różni? Opiszesz specyfikę z praktyki, żeby było wiadomo czy faktycznie aż tak nieadekwatnie jest jak przytaczasz?

Rowerzysta

Żeby dojechać 5 przystanków do domu wieczorem z pracy, to często z czekaniem na środek lokomocji jadę 40 minut.Śmiech na sali, miało być tak dobrze a jest jak zawsze. Podwyżki cały czas kierowcy i motorniczy chcą dostawać, ale wozić pasażerów to jedna wielka zlewka.

Dominika

Już następny raz przez MPK spóźniam się na egzamin na studiach. Nie przyjeżdżający autobus 20 minut rano będąc przy krańcówce to kpina!

bezdomny
@Dominika

Jeśli nie umiesz rozróżnić strony dotyczącej opinii o "pracodawcy" a opinii dot. usług, to nie wiem czy studia były w twoim przypadku odpowiednią ścieżką rozwoju. Popatrz w lustro i z uśmiechem na ustach powiedz patrząc sobie prosto w oczy: "jestem deb-ilem."

Przyszły kursant

Ogólnie poczuwam się do wtajemniczenia osób chcących pracować w tej "znamienitej" spółce. Piszą wszedzie, od bilboardów, po reklamy o darmowym kursie. Otóż, nie jest on darmowy. Trzeba podpisać weksel na kwote 8,000 złotych i lojalke na 3 lata. Jeśli zrezygnuje się z pracy wcześniej niż te 3 lata - trzeba im zapłacić za kurs - 8,000 złotych(im dłuzej wypracujesz kwote, tym mniej zapłacisz). W momencie kiedy podpiszecie weksel bądź umowę - mają Was i nie wypuszczą. Praca sama w sobie zła nie jest. Ale 3,500 - 4,000 złotych za odpowiedzialność tego typu to stanowczo za mało. Mam na myśli czasy które trzeba wyrabiać będac od przystanku do przystanku. Fizycznie niemożliwe jest, przestrzegając przepisów których uczą, wyrobić się w podanych minutach. Więc koniec końców trzeba naginać przepisy by być o czasie. Tworzy to popaprne sytuacje, gdzie musisz łamać przepisy by zdążyć. A jak popełnisz błąd, nawet jeden w ciągu lat - zjędzą cię żywcem i wydadzą na tacy. Druga rzecz - ubrania robocze. Funkcjonuje w firmie system punktowy. Czyli dawna (usunięte przez administratora) Po roku przysługuje pracownikowi tysiąc ileś punktów. Wiec dopiero po roku możesz ubiegać się np. o buty, czy kurtkę na zimę (w tramwajach jest mega zimno w zimę) - co jest śmieszne patrząc chociażby na prywatnych przedsiębiorców - gdzie tam ciuchy dostaje się z miejsca. Trzecia rzecz - odpowiedzialność techniczna i osobista za przewinienia. Jeden błąd, śliska szyna czy też problem techniczny może zadecydować o twojej przyszłości. Czy o pasażer po gwałownym hamowaniu skarżący sie na ból głowy czy zwykła kolizja - wszystko to mozę pogrążyć cie na laa do przodu - pomijajac oczywiscie to ze zabierają pieniadze za najglupsze przewinienia. MPK Lodz to (usunięte przez administratora)ktore kupuje tramwaj za 7 milionow a nie umie utrzymac swoich pracownikow. Do tej pory potrzebują oni 100 ludzi. Na koniec kursu dotarlo na razie 15. O czym to mówi?

Kierowca Autobusu

Pani psycholog przedstawiła jak będzie wyglądała praca opowiedziała co nie co i rozdała kwestionariusze które jak powiedziała nie będzie sprawdzać punktowo tylko samą treść odpowiedzi. Test rozwiązałem nie był trudny, rozwiązałem wszystko zgodnie z prawdą, na każde pytanie odpowiedziałem najbardziej logicznie jak się da choć były 3 pytania które przez swój poziom nie wiedziałem jak sensownie odpowiedzieć. I mówię najwyżej wyjaśnię Pani psycholog na miejscu dlaczego tak a nie inaczej odpowiedziałem. Niestety następnego dnia dostaje informacje smsem że decyzja jest odmowna bez żadnego uzasadnienia decyzji. Więc chciałbym teraz dowiedzieć się jak trzeba odpowiedzieć na każde jedno pytanie aby otrzymać pozytywną decyzję, aby dostać się do kolejnego etapu rekrutacji.

Czy kierowca powinien udzielać informacji pasażerskiej? Co zrobisz jeśli pasażer zapyta cię czy "tym autobusem dojadę do szpitala"? Co jest najważniejsze w pracy kierowcy autobusu jakoś tak. W pracy chcę chodzić w stroju służbowym/cywilnym ubraniu uzasadnij swoją odpowiedź.

Co sądzisz o atmosferze w firmie MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.? Ile można tam zarobić?

katarzyna

zeby dotrzec teraz na czas trzeba dokładać godzinę , może się uda przy takiej organizacji mpk

Wkurzona

Kierowcy autobusów to jest jakiś żart, stoję na przystanku Łódź kaliska i czekam na autobus 97B który jeździ co 40 min, podjeżdża, wciskam przycisk otwierający drzwi, a on zamiast otworzyć, odjeżdża. Pan kierowca stał potem 5 min na światłach. To jest skandal, nr autobusu 1454 o godzinie 13.10, 8.07.2021

Xxx
@Wkurzona

Ale to strona o pracy w MPK, a nie strona skarg i zażaleń.

Paniusia
@Wkurzona

Pragnę serdecznie podziękować kierowcy autobusu 55 (środa,g.22.18 przystanek Milionowa,kierunek Dąbrowa.)za bohaterską postawę w ten burzliwy wieczór.

JACO

MAM PODOBNE DOSWIADCZENIE KIEROWCY ROBIĄ CO CHCĄ

katarzyna
@Wkurzona

bo tak się dziereje w całej Łodzi , na przesiadkowie notoryvznie

Bogacz

Biedaki jak wam tak źle za 4.40 bilet lub migawkę koło 100zł to weźcie auto kupcie i zapłacicie tylko około 500 zł benzyna 100 przegląd oc 600 eksploatacja 200 i nie będziecie narzekać na to że przez korki autobus się spóźnia Hehe

Maria

Dziś jest 14.12.2022 rok Pierwsze ciężkie mrozy MPK opóźnienia jak zwykle, awarie jak zwykle, zimno w większości tramwaji Więc pytanie za co bierzecie od mieszkańców pieniądze???? Przecież to się w głowie nie mieści... Mam wielu znajomych w różnych częściach Polski i WSZYSCY ŚMIEJĄ SIĘ z Łódzkiego MPK !!!!!!!

Łodzianin
@Maria

Prawie we wszystkich zimno ? a prawie wszystkimi jeździsz dziennie ? Ubierz sie cieplej.

Artur

Mam koncert i ten (usunięte przez administratora) autobus się spóźnia już 40 (usunięte przez administratora) minut

i marta09

Skandal czekam w trzech kroli na gorniaku 20 minut pan nadzoru ruchu nie mily i mowi mi Z2 a ja nie wiem gdzie jest przystanek z2 nienawidze go .niepolecam wole rzgow

Klient100

Autobusy jeżdżą jak tylko mój chcę, rozkład to już nie obowiązuje

Mika

Łódzkie mpk to jedno wielkie (usunięte przez administratora) dostali podwyżkę, bilety droższe, a nadal to samo, czyli albo się spóźni, albo nie przyjedzie wcale. :) zróbcie coś z tym w końcu. - 10000/10

Elka

Koszmar, po 22 30 wszystkie tramwaje jadą na zajezdnię, brak dojazdu do domu, nocne autobusy są tak sporadyczne że to wstyd na tak duże miasto, drogi chodniki niepoodśnieżane, bilety za to droższe niz w stolicy. Czasem rozkład swoje a kierowcy swoje.

Majster

Panowie to kiedy ten strajk ?

@Majster

O jakim strajku piszesz? Kierowcy autobusów mają strajkować? Chodzi o podwyżki? Powiesz czego się domagają?

derek

PO WAKACJACH

@derek

Serio? to już pewne? Będzie kilka dni czy tylko parę godzin?

Expert
@derek

Bu ha haaaaa. Strajki to sie robi własnie w wakacje bo wtedy sa najbardziej dolegliwe. Popatrz na zwiazki w zachodniej europie i sie ucz. Po wakacjach to se mozecie pierdnąć co najwyzej.

Łucja
@derek

Derek, no to juz jest po wakacjach, napiszesz cos wiecej czy ostatecznie bedzie ten strajk czy nie?

Marcin n
@Majster

Za robotę się niech biorą s nie strajkują (usunięte przez administratora)

Mariusz
@Marcin n

A co nie pasuje, że strajki w głowie? Pieniędzy za mało, pracy za dużo czy jakieś inne kwestie wchodzą w grę?

Renata Czechowska

Dobry wieczór jechałam autobusem 70 dzisiaj 15 a15:30 nie pamiętam nr autobusu P.Kierowca był i jest uprzejmy ze na pasach przejściu pieszych zatrzymał się żebym przeszła ul.Tatrzanska a Broniewskiego chciałam pochwalić kierowcę i chciałabym żeby dyrekcja mu dala premię wynagrodzeniową doceniła dyrekcja MPK-ŁÓDŹ. DZIĘKUJĘ BARDZO ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWIA SZCZĘŚCIA NAJLEPRZEGO W ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.Chcialabym też podziękować dla innych kierowców autobusu i tramwaji np autobusy 72 linie też DZIĘKUJĘ ????

Mamamamama

To jest jakiś żart jak autobus 57 jeździ właściwie to nie on nie jeździ jeżeli to nue ulegnie poprawy stracicie potencjalnego pasażera !!!!!

Szynowy Papcio

Praca w dziale przewozowym na stanowisku Motorniczy-Kierowca daje wiele satysfakcji, komfortu i rozwoju, tabór szynowy jest lepszy niż ICC Pendolino. Autobusy są w lepszym stanie niż w Sindbadzie, dyspozytor wita Cię gorącą latte, pasażerowie na przystanku czekają z kwiatami, śpisz na dobę więcej niż Poseł w sejmie a wynagrodzenie hmm.. ruszysz szybko z budową, odwiedzisz Sobiesiaka, może to nie kokosy ale zawsze coś.

Wiejski

Witam czy ktoś się orientuje jak się podpisuje umowę szkoleniowa to jest płacone wynagrodzenie za szkolenia

Rem
@Wiejski

Tak. Masz normalnie płacone najniższą krajową

Joanna
@Rem

A jakie są warunki tej umowy tak właściwie, ile trwa jak to szkolenie wygląda w praktyce i na co dalej można liczyć?

Nn

Planowanie podróży z łódzkim MPK po prostu nie ma sensu. Nie dość ze duże odstępy czasowe między przyjazdami kluczowych autobusów, to jeszcze 2 z rzędu potrafią nie przyjechać. Oczywiście nie pisząc o dramatycznych opóźnieniach i o tym, że czasem ludzie nie mogą wsiąść ze względu na stłoczenie. To jakiś żart w tym mieście.

Luna

Czy jest planowane bezpośrednie połączenie z Widzewa na Dąbrowę ? Teraz dojazd do jakiś dramat.Przesiadki z czekaniem po 15 - 20 minut to jakieś nieporozumienie.Podróż, która mogłaby trwać około 30 minut trwa około godzinę.Na przykładzie połączenia z Manufakturą gdzie dojazd z przesiadką trwał nawet ponad 50 minut a teraz po jednym tranwajem ("6")około 30 minut.Da się ? Tak jeśli się chce.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 9 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK-ŁÓDŹ Sp. z o.o.