TI Poland Automotive

Opinie o TI Poland Automotive

Uczciwy pracownik

Za to mówiąc kulturalnie, że mogą mnie pocałować gdzieś. Po paru audytach dali mi kopa w (usunięte przez administratora) ponieważ spóźniłem się o kilka sekund. Zanim się przyjmiesz to kup sobie sztangę 200 kilową i poćwicz, żeby kałuża potu była taka sama jak przed maszyną, przy której będziesz pracował, bo inaczej nie masz żadnych szans, żeby pani kierownik dała ci pozytywną opinię. Pani Kierownik is the best. Życzę Ci, żebyś został czempionem za 1500zł!

@Uczciwy pracownik 10.12.2018 20:20

ty uczciwy co tak przeżywasz jakby ti to była super firma przecież to największy (usunięte przez administratora) jaki może być jest tyle pracy na rynku że znajdziesz 100 razy lepszą robotke i za lepszą kase .

Master

Podwyżki były to nagle cisza i wszyscy zadowoleni... Pora popodnosić normy...

12qs
@Master 08.09.2018 11:11

Ja bym tego podwyżką nie nazwał co najwyżej jakieś tam wyrównanie.

s11
@Master 08.09.2018 11:11

Korzyści z podniesionych norm - zwiększona ilość pomyłek, braków, reklamacje itd -większe prawdopodobieństwo wypadków przy pracy przez pośpiech -zwolnienia -więcej ludzi na L4 -gorsza atmosfera - nie przestrzeganie zasad bhp

@s11 25.10.2018 10:34

akurat braki są wliczone w ten bajzel ,tu liczy się tylko jak największa wydajność, jakość jest w tym kołchozie na drugim planie,kontrola i tak nie jest wstanie nic wychwycić bo większość czasu spędza na pogaduchach albo jadalni.

@Master 08.09.2018 11:11

Co z tych podniesionych norm jak roboty coraz mniej już nie mają co zrobić z ludzmi.

@2 07.12.2018 13:03

oczywiście zwolnić wszystkich nierobów razem z kontrolą oraz resztą pseudo brygadzistów i liderów

Uczciwy pracownik

Dostałem wypowiedzenie za dobrze wykonaną prace, zanim mi się umowa skończyła. Super pani kierownik, zaproponowała mi coś słodkiego, czyli mini-landrynkę i łyk wody mineralnej i powiedziała ,,czy jestem zadowolony z pracy''. Odpowiedziałem, że jestem bardzo zadowolony z pracy. Odpowiedź była prosta. Wyjeźdzam na wczasy i mam za dużo pracowników i mu się pozbyć się sezonowych i wyśmiała mnie. Podeszłem do tej pracy bardzo rzetelnie i bardzo się starałem i temu nie chce, żeby każdy skończył tak jak ja, bo to jest czyste oszustwo.

qq
@Uczciwy pracownik 24.11.2018 23:20

A czego można się spodziewać po takiej korporacji? zresztą ta fabryka ledwo zipie szykuje się powolny upadek roboty coraz mniej firma stoi w miejscu nie rozwija się pracujemy na "resztkach" w przyszłym roku polecą zapewne masowe zwolnienia.

W tej firmie ludzie nie potrafią oddzielić życia osobistego od spraw zawodowych.

magnolia

J. Angielski w tej firmie jest na oplakanym poziomie. Moj szef ktory wspópracuje z ta firma kilka lat zawsze z Waszego angielskie sie smieje I ma racje. Ja juz ponad 10 lat pracuje w anglii, I smiac mi sie chce jak polacy nieznajcy jezyka próbuja mówic czy pisa po angilesku... Zenada Moja rada nuczcie sie dobrze angielskiego bo nawet Manager robi kategoryczne bledy. Radze Wam szczególnie kirownikom tej firmy popracowac troszke w anglii by obyc sie z jezykiem. Pozdrawim.

borys
@magnolia 23.10.2018 10:46

po co komu angielski ważne żebyś robiła co ci każą.Firma to dno robią tam więźniowie

Mikołaj

Rozmowa kwalifikacyjna na konstruktora ciężka. Trwała ponad 2h cały czas po angielsku w tym prosty element do narysowania w Catii. Zakres wiedzy bardzo duży w stosunku do możliwego wynagrodzenia. Doświadczony konstruktor nie zostawi rodziny na wyjazdy, niedoświadczony nie będzie znać połowy zagadnień. Pytania również z obszaru produkcji (optymalizacji) ale z języka japońskiego itd. Praca konstruktora na zmiany (rano, popołudnie). Od wejścia czuć tą atmosferę "korporacji" gdzie kierownik musi pokazać swoją wyższość nie dając dokończyć nawet odpowiedzi- jak tylko może to krytykuje. Pytania zróżnicowane: od przecinania się dwóch prostych w nieskończoności, przez "ile to 2% z miliona", wartości ciśnienia, po proces wtrysku i współczynniki stosowane przy projektowaniu elementów wyciąganych z form wtryskowych. Mniej chamski był przedstawiciel zagraniczny. Moje sugestie dla TI Poland Automotive: rekrutacja powinna być skrócona a nie trwać 2 miesiące Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: na dzień dobry dobrze zaproponować chociaż szklankę wody jeśli rozmowa ma trwać ponad 2 h

Ja

Bardzo podoba mi się w firmie to że Dyrekcja rozdaje bilety na koncert, bardzo rzadko ale to świetny pomysł na rozrywkę po pracy.Oby jak najwięcej takich pomysłów.Brawo????

Ap

Nie polecam zakładu w Wyszkowie. Mobbing I jeszcze raz mobbing. Do tego pozwalniali ludzi z długoletnim doświadczeniem. Żal.... Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Szanować ludzi.

Żal mi juz cos sciska ze juz nie pracuje juz w tak ,,cudownym koncernie''. Polecam jak chcesz zostac niewolnikiem za grosze to nie czekaj tylko startuj bo cie ktos wyprzedzi. I będziesz żałować. haha

Ludek z BB

Witam, Czy ktoś z tutaj obecnych orientuje się jak wygląda praca na stanowisku Inżynieria jakości w Wapienicy? Jacy ludzie, kierownictwo oraz jaką kasę realnie można zarobić? Pozdrawiam

Tamjestlepiej

Od niedawna nie jestem już pracownikiem TI i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy , polecam zmianę pracy, są lepsze miejsca. Najbardziej w tej firmie przeszkadzało mi kolesiostwo , du*owłastwo i dziwne układy Mul***rmu.

@Tamjestlepiej 03.06.2018 18:56

TI POLAND TO ZAKŁAD ROZWALAJĄCY ZWIĄZKI MAŁUŻENSKIE

JakwTI?

PISZCIE JAKIEGO ZAKŁADU DOTYCZY WASZ KOMENTARZ BESTWIŃSKA CZY WAPIENICA, BO TO 2 KOMPLETNIE RÓŻNE ZAKŁADY Rozważam pracę w Wapienicy, możecie coś więcej napisać własnie o tym zakładzie?

GOŚĆ

To nie praca tylko obóz,w którym człowiek zdrowym być nie może,po latach pracowania tam człowiek staje się wrakiem człowieka. wyzysk na każdym kroku ,harujesz jak wół a jak idziesz na L4 to potem dostajesz zwolnienie, szkoda ze nie patrzą na tych co chorują co miesiąc. Atmosfera taka ze się nawet gadać nie chce,fałsz z każdej strony by tylko utrzymać się na stołku.A te oceny przydałyby się co poniektórym brygadzistom których niema jak potrzeba .CZAS NA ZMIANY.DZIĘKI BOGU!!!

Gienek
@GOŚĆ 06.08.2018 12:08

Trzeba by było zmienić kilku kierowników , na czele z tą mientką psitą z UR, bo wszyscy się od niego zwalniają.

anonymous

W ti możesz pracować lata i jedyne doświadczenie jakie zdobędziesz to wyginanie plastikowych rurek, które nigdzie indziej Ci się nie przyda i tak wegetujesz tam parę lat, chcesz zmienić praca ale okazuje się, że proponują Ci wszędzie minimalną krajową bo potrafisz tylko wyginać plastikowe rurki. Smutne ale prawdzie.

anonymous

Praca na piecach to zasuwanie przez całe 8 h za marne grosze koło 2000 brutto, a po roku dostaje się 70 zł podwyżki. Jak tak dalej będą robić to nie wiem kto tam będzie pracował sami więźniowie bo ukraincy nawet nie chcą tu robić. Jak przyjdzie ktoś nowy po szkole to nawet miesiąca nie przepracuje na piecach.

fly01

Praca na piecach zbyt duży wysiłek, ręce bolą od tego dziadostwa i jeszcze powiedzą na koniec zmiany że za mało zrobione, nawet jakby dali za to dwa razy więcej kasy i tak bym tam nie robił... dziękuje za taką robotę. ti poland bestwina nie polecam 100 lat za murzynami...

bolo
@fly01 27.07.2018 20:38

nic dodać popieram ,ja bym tylko dał na miesiąc na piece tych wszystkich pseudo liderów i całą kontrol może by w końcu poczuli prace a nie długie pogaduchy na jadalni

KtośCoś

Witam, czy ktoś może powiedzieć jakie warunki i atmosfera jeżeli chodzi o pracę w biurze w zakładzie w Wapienicy?

Danuta

Na jakie zarobki można liczyć w biurze?

Bang
@Danuta 11.07.2018 12:29

Konkretniej? bo biuro to prawie połowa zakładu.

lary
@Bang 16.07.2018 10:12

Np. praca specjalisty (księgowość, sprzedaż, zakupy, IT)

Stary wyga

Ej, nie mylcie zakładu w Wapienicy z tym w Bielsku. W wap nie ma piecy! Jest czysto i pracuje się dobrze. Są podwyżki.

JA
@Stary wyga 01.07.2018 15:14

I zwolnienia za L4

Ogłupiająca monotonna praca w hałasie przy wysokiej temperaturze która niszczy psychę i zdrowie.

ulalla

Ti Poland Bestwina Nie polecam! bardzo wredni i wyśmiewni ludzie tam pracują za wszelką cenę chcą się dowartościować czyimś kosztem i wyżywają się, poza tym układy i tzw "znajomości" dodatkowo co poniektórych kierowników i brygadzistów to najlepiej byłoby wywalić na produkcje po prostu brak im opanowania do pracy na takim stanowisku.

StefekPTS
@ulalla 06.07.2018 07:13

ten zakłaD TO DNO...

Nowy

Witam, ile netto jest na stanowisku montera?. Pozdrawiam

podwyżka
@Nowy 02.07.2018 21:05

ile? stanowczo za mało

Iwona

Czy na forum są osoby, które mogą wypowiedzieć się na temat pracy w firmie TI Poland Automotive merytorycznie? Piszecie bardzo ogólnie i takie komentarze nie mówią zbyt wiele osobom szukającym tutaj opinii o pracodawcy. Przekazanie informacji dotyczących chociażby kwestii umów, wynagrodzenia, dodatkowych benefitów pozapłacowych, mogą okazać się bardzo cenne dla osób, które chcą zaaplikować do firmy.

Nicki Minaj
@Iwona 11.06.2018 22:28

Jak każda praca - tak też praca w TI niesie za sobą jakieś pozytywy i negatywy, choć trzeba otwarcie przyznać, że minusów est zdecydowanie więcej. Nie jestem już pracownikiem tego zakładu i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Widziałam, że pojawiła się na olx oferta pracy w TI w wapienicy i pragnę zaznaczyć, że informacje są co najmniej zakłamane i przekoloryzowane. Zaczynając od warunków - piszą, że nie ma warunków szkodliwych, a jest ich masa. Praca na 3 zmiany, latem na hali niesamowity zaduch, co roku w wakacje ludzie tracą przytomność, panuje odczuwalny hałas, praca przy tym oświetleniu niszczy wzrok, są wygórowane normy, z czasem pojawiają się problemy z rękoma i z nogami - w zasadzie przez całą zmianę pracownicy są zmuszeni stać w miejscu bądź przesuwać się stanowisko dalej, Ci którzy zdecydują się tam pracować muszą się liczyć z tym, że dźwiganie jest na porządku dziennym - także po dłuższym czasie problemy z kręgosłupem też gwarantowane. Warunki pracy są uciążliwe. Firma szczyci się również bogatym zapleczem socjalnym - to również należy traktować z przymrużeniem oka. Obecnie zabrano coroczną premię świąteczną - na poczet "podwyżek". Po długim urlopie jest wypłacana premia wypoczynkowa , kwota jest zależna od tego w jakim przedziale finansowym dana osoba się mieści, biorąc pod uwagę dochody gospodarstwa domowego w przeliczeniu na jednego członka rodziny. Tak czy inaczej - kwota ta nie przekracza 1000 zł. Na Święta Wielkanocne przyznawane są skromne paczki. Zniesiono "premię za niechorowanie", która była wypłacana co miesiąc. Obecnie obowiązuje ona w formie 3 miesięcznej 100% frekwencji w pracy.. Także nie opłaca się chorować :) Pracownik jest objęty prywatną opieką zdrowotną w sieci placówek "Medicover" ale dopiero po przepracowaniu 5 lat ma możliwość korzystać z usług wszystkich specjalistów. Do tego czasu można jedynie wybrać się do internisty i ginekologa. W TI można też za niedużą dopłatą założyć kartę multisport - ale obecnie jest to standard wśród firm oferujących pracę. Jeśli chodzi o zarobki - po długich buntach pracowników postanowiono przyznać podwyżki, a raczej wyrównać stawki, aby nie dochodziło do absurdalnych sytuacji, iż pracownicy z tym samym stażem mają kolosalne różnice między stawkami. Aktualnie płace nie są zadowalająco wysokie i adekwatne do wykonywanej pracy w tych uciążliwych warunkach. Obecnie można je jedynie nazwać "bardziej godnymi". Pracując w TI trzeba się przygotować na brak życia rodzinnego - bywało, że tylko jedna niedziela w miesiącu bywała wolna ale tylko z tego względu, iż jest to zagwarantowane prawem. Niby nie trzeba robić nadgodzin ale w rzeczywistości inaczej to wygląda. Z czystym sumieniem pracę w TI można nazwać pracą w obozie :)

Nicki Minaj
@Iwona 11.06.2018 22:28

Zapomniałam jeszcze dodać parę szczegółów. Podobno, według oferty pracy 95% awansów to awanse wewnętrzne. Nie zauważyłam żeby tak faktycznie było, Zdarza się, że wykształcone osoby pracują na linii, a do biur przyjmuje się osoby z zewnątrz, przeważnie są to "znajomi znajomych". Oferują również dodatki do wynagrodzenia oraz bogaty pakiet socjalny. Nie mam pojęcie co mają na myśli.. Jest tylko ubogi dodatek do pracy w nocy. A dodatkowych świadczeń, poza tymi które wymieniłam wyżej po prostu nie ma. Jeśli chodzi o środowisko, poza warunkami pracy też ciężko je nazwać zadowalającymi. Dziewczyny nie przepadają za nowymi osobami, są nieżyczliwe, obgadują, nie uczą tylko wymagają. Nowe osoby są zmuszone pracować pod presją.

Arnold
@Iwona 11.06.2018 22:28

Nowe osoby chodza w grubych jak na te pore roku fartuchach , koloru pomarancz.zeby byly widoczne 2dni szkolen i od 3 dnia , pracujesz na norme , ktora zostala tak wygorowana , ze te ilosci mozliwe bylyby do zrobienia , gdyby nie szlo sie do toalety i na przerwy .Jako nowa osoba nie masz normy , uczysz sie i patrzysz co Cie czeka , praca stojaca lub siedzaca , non stop pracujesz rekami , ze pod koniec nie wiesz jak sie nazywasz.To prawda , ze klimatyzacji nie ma jak i prawda jest , ze napic sie mozesz tylko przy pnkt wodopoju , oczywiscie pod kamera prawie w biegu ,placa kapke ponad minimum , ze netto wychodzi 1670 zl i do tego jest premia , praca 6 dni w tyg . Bo trzeba byc na nadgodzinach, wspolczuje i nie polecam

Ona
@Nicki Minaj 13.06.2018 17:49

Zgadzam się

tempo życia

Nikt tam nie dożyje do emerytury prędzej wykończy się psychicznie dostając po drodze nerwicy, albo mu ręce odpadną i plecy szlak trafi. Pozdro dla tych którzy pracują tam na siłę...

anonymous

Najlepsze jest to że nawet więźniowie nie chcą tu robić :D

Ania

Witam wszystkich, mam pytanko i będę wdzięczna za wszystkie szczere odpowiedzi:) Myślę o złożeniu cv do waszego zakładu, bo mam pracę ale bardzo słabo platna.. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak realnie wyglądają u was zarobki, nadgodziny itd? Przyjmują pod zakład czy przez agencje? Pozdrawiam:)

Akcent
@Ania 19.06.2018 21:49

Który zakład Panią interesuje, w wapienicy, na komorowickiej a może w wieprzu w okolicach Żywca ?;-).

@Akcent 20.06.2018 14:52

No w wieprzu :)

Akcent
@Ania 20.06.2018 22:14

około 2 tyś na rękę na początek co roku podwyzki w okolicach 100 brutto, wczasy pod grusza i na swieta Bożego narodzenia tysiak wpada na konto, na wielkanoc koszyk ze smakołykami. W miarę czysto, niestety to jest korporacja i zawsze będą z Ciebie chcieli wycisnąć jak najwięcej. Normy wysokie i wymagania brygadzistów przez co nie kiedy atmosfera pracy na tym cierpi. W lecie duchota na hali a w zimie małe temperatury. Praca 3 zmiany od pon do piątku, jak są wekendy to płatne 100% nocne nadgodziny równiez, a normalnie to 50% wiecej , rzadziej do wybrania za dzien wolny w tygodniu. Kierownik inżynierowie i jakość wporządku, częste audyty wtedy jest nerwowo bo trzeba wszystko robić"idealnie" papiery powypełniane i porządek musi być. Praca monotonna i z biegiem czasu nudna więc raczej nie dla osób ambitnych.

@Akcent 21.06.2018 20:42

dzięki wielkie za pomoc:)

Ona

TI BB Wapienica: Rozmowa kwalifikacyjna najpierw cała grupa, przedstawienie warunków zatrudnienia wraz z jego składnikami. Następnie 10 minut na hali produkcyjnej. Hala czysta i zadbana. Dyrektor zapewniał że klimatyzacja idzie cały czas a jak weszliśmy na hale była wyłączona. Tak więc włączana jest tylko na czas audytów. Nadgodziny i weekendy dla chętnych a rzeczywistość wygląda tak, że teoretycznie nie musisz ale jak odmowisz to nie licz, że długo tam popracujesz. Rozmowa indywidualna zostawia bardzo wiele do życzenia. Rozmówca bardzo arogancki i niekompetentny, traktuje ludzi przedmiotowo. Kierownik na hali wporzadku.

Stefan
@Ona 15.06.2018 11:24

Cały TI..kolesiostwo i du..włastwo. Ludzie dla siebie są niemili, kopią pod sobą dołki i robią sobie nazłość. Norma w tej firmie. Cieszę się , że już tam nie pracuję, jestem głupi , że spędziłem tam tyle czasu...

Anonim

Czy wie ktos jakie sa doplaty do paliwa , premie jakies dodatki pieniezne ?

@Anonim 11.06.2018 15:01

transport masz za darmo jak przyjedziesz na rowerze

Były Pompiarz

Słyszałem, że Pan Kierownik Dyrektor w wapienicy sie postarał o ładne podwyżki dla pracowników ;-)

Neska

Czy to prawda że w czerwcu podwyżki? To Komorowice?

Zostaw opinię o TI Poland Automotive - Bielsko-Biała

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TI Poland Automotive