Grupa Farmacol

Opinie o Grupa Farmacol

Dzień dobry znalazłem ogłoszenie że są potrzebni przewoźnicy chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda od środka czy warto się w to pakować

Przewoźnik
@Nowy

Jak najbardziej polecam. Jestem przewoźnikiem i bardzo sobie chwalę. Dobre zarobki, super grafik i dostosowany do pracownika. Kierownictwo super i zawsze pomocne. Jasne zasady i praca przyjemna nie cienżka

@Nowy

W celu uzyskania wszelkich informacji zapraszamy do kontaktu: kontakthr@farmacol.com.pl

@Przewoźnik

To jak tak strasznie zachwalasz firmę Farmacol to powiec mi czy to prawda że przewoźnicy między dostawami towaru do aptek muszą odśnieżać plac przed komorą przeładunkową i ją sprzątać w środku???

@Przewoźnik

Rozumiem że farmacol źle trawi / i kasuje negatywne komentarze na swój temat ale ten post to jest totalne kuriozum ! Pisanie postów samemu o sobie ? W dodatku oderwany od rzeczywistości - jaki grafik , dostosowany do jakiego pracownika ? Przewoźnik nie ma grafiku i NIE jest pracownikiem, jest firmą zewnętrzną. Kierownictwo pomocne - komu, kiedy i w czym pomogło ? Na koniec - do fcl - jeśli już piszecie posty w imieniu nas-przewoźników to na Boga - słownik j.polskiego do ręki - praca nie CIENŻKA. Bolą oczy jak się to czyta. Przewoźnicy naprawdę nie są (usunięte przez administratora), przynajmniej w większości.

Iwan
@Nowy

Przeczytaj raz jeszcze komentarz @przewoźnik i pomyśl Albo to podstawiona osoba z kierownictwa farmacolu albo komentarz sarkastyczny: chwalę sobie=tragedia, dobre zarobki=fatalne zarobki, super grafik dostosowany do przewoźnika=nieznane godziny pracy ze względu na częste opóźnienia wyjazdów z winy firmy - zresztą jak można dostosować grafik do przewoźnika? Co apteki i szpitale pod każdego przewoźnika mają dostosować godziny pracy i przyjęć na oddziały szpitalne? Pomyśl, kierownictwo super i zawsze pomocne=mają przewoźników tam gdzie słońce nie dochodzi a tym bardziej co mają do powiedzenia Poczytaj komentarze jak między innymi te o tym że nigdy nikt nawet na jakiekolwiek podanie nie odpowiedział, jasne zasady=według nowej umowy nie wiesz za ile pracujesz i każdy miesiąc jest inaczej płatny pomimo tej samej ilości pracy ale jest szansa że zarobisz na opłaty związane z działalnością a czy na życie niekoniecznie, praca przyjemna i nie ciężka=tyrasz calutki rok bez ani jednej wolnej soboty ani jednego dnia urlopu ani jednego dnia chorobowego czyli masz grypę jeździsz, masz covid jeździsz, złamiesz rękę jeździsz, złamiesz nogę jeździsz, stracisz oko=jeździsz, umrzesz też pewnie ktoś musi jeszcze miesiąc za ciebie jeździć i tak dalej i tak dalej Prawdziwe warunki pracy i płacy możesz się domyśleć po komentarzach a tym bardziej bo ich moderacji na polecenie firmy służącej temu by nie było widać prawdziwych kwot jakie przewoźnicy dostają za swoją harówę Tak jak ktoś już napisał podjedź do oddziału i porozmawiaj bezpośrednio z przewoźnikami i najlepiej tymi na starych umowach bo ci na nowych raczej prawdy ci nie powiedzą

Iwan
@Nowy

W środku jak w środku ale plac tak Tak samo jak pod każdą apteką 36.6 czyli farmacolowską a pod innymi różnie to bywa ale często też Także zimą szufla to twój pasażer tak samo jak jakieś wiadro czy worek z solą czy piachem do sypania podejść i szczególnie schodów Pasażer bo na pace tego wozić nie możesz

Tirmem

Grunt że wogule płacą. Za to jestem wdzięczny. Ja to traktuję jako premie. Za darmo nie robimy. Jest robota i to jest najważniejsze.

Are
@Grupa Farmacol

Czy osoba odpowiedzialna za wdrożenie terminali dla przewoźników, została za karę zesłana do kamieniołomów w Strzegomiu ? Wy tam wychodzicie z tych swoich biur sprawdzić jak to funkcjonuje w praktyce? Mija już sporo czasu, miesiące biegną, a to oprogramowanie jak było, tak w dalszym ciągu jest do totalnej wymiany. Ten terminal więcej nie działa niż działa ... Baterii nie naładujesz jak spadnie poziom do np. 5%. xD WiFi włączane żeby ... po co ? Brak transferu na SIMie ? haha Zamiast "naprawić" podstawowe sprawy, to wy wdrażacie kolejne elementy, skanowanie reklamacji, pojemników. Przecież to jest awykonalne ! Już nie wspominam o (usunięte przez administratora) na tych pojemnikach i ich wnętrzu, a co dopiero o czytelności kodów kreskowych.

nick
@Are

Nie po to w nowej umowie masz karę (usunięte przez administratora) za każdym razem gdy uznają że to ty źle się obsługujesz terminalem żeby działał on poprawnie i sprawnie Heee

@:) zadowolny:)

Pragniemy poinformować, że pracodawca posługuje się tylko swoim loginem i odpowiada bez potrzeby podszywania się pod inne osoby.

Ehhh

Powinny być dwie podwyżki. Farmacol powinien pokazać że im na dobrych pracownikach zależy. Dać podwyżkę która zagwarantował rząd + do tego podwyżka antyinflacyja.. Ale wiadomo jak mają coś dać od siebie to nie potrafią. W e-mailu napisali że z INiCJATYWY PRACODAWCY będą podwyżki... A to nie prawda! Gdyby rząd nie (usunięte przez administratora)to nic by nie dali, znaczy jeszcze nie dali, zastanawiają się..(usunięte przez administratora)

Byku
@Ehhh

Dobrze pisze powinno być te około 500zl podwyżki gwarantującej przez rząd + te 17% inflacyjnej od firmy. Wiadomo inflacja już dawno przekroczyła 20% ale oficjalnie nikt tego nie powie. A za taką wypłatę można już kupić coraz mniej. Leki drożeją, a (usunięte przez administratora) wynagrodzenia stoją w miejscu bo trudno wliczać w to co gwarantuje rząd i do czego zobowiązuje firmy.

Były pracownik jedej hurtownii
@Ehhh

W każdej hurtowni farmaceutycznej jest taka lipa ja pracowałem w jednej 6 lat i jak dałem wypowiedzenie za porozumieniem stron to nawet kierowniczka nie zapytała co się stało dlaczego się zwalniam po tylu latach żadnej próby negocjacji przekonania mnie abym został tylko na sam koniec powiedziała abym wyszedł i jej nie wkurzał

Były pracownik jednej z hurtow

Jak tak czytam te wpisy tutaj to różnica między hurtownią w której pracowałem a farmacolem jest taka, że magazyn ma płatne nadgodziny oraz niedziele a soboty do wybrania, zaś ja byłem pracownikiem komory przyjęć i my mieliśmy nadgodziny, soboty i niedziele płatne

Zadałem dwa pytania zadowolonemu przewoźnikowi który tak strasznie zachwalał firmę Farmacol i nie umie na nie odpowiedzieć czy to prawda czy kłamstwo?

Ty sobie strony pomyliłeś tu się pisze opinię o firmie Farmacol a nie świntuszy

Spróbuj przez agencję oni po 3 miesiącach dają to pod zakład na zlecenie a po miesiącu umowę o pracę -mialam przez agencję tamtego nie przyjęłam ale miałam taką propozycję na szkoleniu to samo mówią

Doświadczenie np na kasie można podać ,kompletowanie ,pakowanie takie tam proste prace

Skaner.

Nie jest to praca warta zachodu, są lepsze oferty. Jedyny plus to parking. Co do minusów to jest to ciężka fizyczna praca, do której cały czas się jest poganianym przez kierownika. Jest jedna przerwa 20 min z zegarkiem w ręku nie można się spóźnić. Tak samo wejście i wyjście z pracy co do minuty, inaczej trzeba się liczyć z konsekwencjami przy wypłacie. Która jest po prostu licha, nic więcej niż ustawa przewiduje. Bardzo pilnowane jest wykonanie normy i praca bez błędów. Normę trzeba wykonać cytując kierownika "nie ważne jak normę trzeba wykonać" chociaż Bardzo często jest problemem ze sprzętem który jest po prostu zdezelowany bardziej się nadaje na złom. Codziennie traci się czas na znalezienie działającego skanera, a i tak często się zawiesza. Kerownictwo o tym wie doskonale ale nic z tym nie robi. Zdarzają się też przestoje ze nic się nie dzieje, podpiera się ściany ale to nie istotne norma ma być zrobiona. Nie ważne ile jest zamówień. Wiec często jest problem z wyrobieniem normy. Dostaje się umowę zlecenie a to co mówią że dostanie się umowę o pracę to bzdura. Pracuję się po sześć dni w tygodniu po osiem godzin. Zdaża się ze po południowce idę się na rano. Osoby palące nie mogą zapalić przez osiem godzin. Bo nie wolno wyjść z budynku nawet na przerwie. O benefitach zapomnijcie bo można je mieć tylko na umowie o pracę a jej się nie dostanie. Jest tu ogromna rotacja pracowników. Na umowie zlecenie jest punkt z wyszczegolnionymi karami które są egzekwowane. Tu się nie zarobi.W kobiecej szatni oraz męskiej nie ma wolnych szafek. Swoje rzeczy trzeba trzymać w ogólnodostępnym pokoju.

Z tego co obserwuję to jest ciągła rotacja pracowników - nie świadczy to dobrze o tak dużej firmie - powinniście się tym lepiej zająć - podnieść wynagrodzenia,premie itd.

@Ewa

Dlaczego? Podstawowym celem działalności firmy jest zarabianie pieniędzy dla ich właścicieli. Widocznie bardziej się opłaci ciągła rotacja nisko opłacanych pracowników, niż ich zatrzymywanie wysokimi zarobkami.

@były driver

Dokładnie tak to działa. Lepiej 50 miernych niż 25 dobrych.

em
@Ewa

To nie rotacja, a rozwój firmy. Potrzeba coraz więcej ludzi do pracy, bo nie samym magazynem czy transportem ta firma stoi. A czytając opinie tutaj można odnieść takie wrażenie. Wystarczy przejrzeć na stronie Farmacolu zakładkę z ogłoszeniami o pracę.

były driver

Nie do końca . Zamiast 25 dobrych , biegłych w obsłudze skanera i układaniu w pojemnikach, którym trzeba płacić coraz więcej by nie odchodzili, 25 ciągle rotujących , których przy przyjęciu do pracy trzeba przeszkalać do tych czynności, ale pracujących za minimalne wynagrodzenie. I chyba jest to dobre rozwiązanie, bo funkcjonuje już z góra trzydzieści lat.

nie
@były driver

Widzę że nawet po zmianie pracy dalej bardzo interesujesz się tym co dzieje się w Farmacolu, może czas zająć się swoimi sprawami ?

@nie

Moje sprawy idą bardzo dobrze. Coraz lepiej od momentu podjęcia decyzji o rozstaniu z FCL. . Czego i wam życzę.

$.
@były driver

Mało tego, tych rotujących przyjmują do pracy a oni nie potrafią pracować. Począwszy od tego, że należałoby ich nauczyć, jak układać leki w pojemniku bo nie wiedzą, że ciężkie syropy czy bebilony należy układać NA DNO POJEMNIKA, że kartony należy otwierać całe a nie połowę lub robić w nich dziurę aby tylko ręka zmieściła się, że puste kartony należy wyrzucać na taśmę z kartonami, a jeśli jest pełna to poza regał a nie trzymać je puste w regale, że leki należy odnosić na swoje lokalizacje i całe tysiące innych uwag łącznie z tym, jak należy zakładać taśmę klejącą na oklejarki bo nawet tego nie potrafią. Wiem, banalne i wręcz oczywiste rzeczy, ale niestety nowe osoby tego nie potrafią a o pracy już nie wpsomnę.....co z tego, że zatrudnicie 30 nowych ludzi, kiedy oni nie potrafią pracować. Przykład: stary i szybki pracownik daje sobie radę sam na czterech stacjach plus idzie pomóc gdzie indziej a nowy? Z ledwością jedną stację ogarnie, często po prostu poddaje się i idzie gdzie indziej bo nie daje rady, parę tygodni czy nawet dni i zwalniają się, rotacja jest ogromna bo szczerze? Ta robota nie jest dla każdego niestety....i coraz częściej to widać....wystarczy spojrzeć na ich wydajność. Ja rozumiem, tydzień, dwa, trzy, że wdraża się w pracę, ale robiąc 3 miesiące i dalej nie dawać sobie rady? No to chyba coś jest nie halo.....

@$.

No i co z tego jeśli interes się kręci . Właściciel zaczynał od magazynu w garażu i rozwożeniu towaru własnym samochodem. Dziś FCL to korporacja zatrudniające ponad 4000 pracowników w kilku oddziałach . Zasady zatrudniania, zwłaszcza pracowników magazynu , i współpracy z przewoźnikami w zasadzie od początku się nie zmieniły. Widać ktoś mądrzejszy to policzył i wyszło mu , że taki stan generuje większe zyski choć wielu się wydaje, że powinno być inaczej. Zasada jaka tu zawsze panowała to: jak komu nie pasuje to do widzenia. Jedni skorzystali z tej rady i teraz wiedzie im się lepiej lub gorzej , inni za wypłatę : za dużo by umrzeć , ale za mało by żyć , dzień po dniu dalej budują potęgę imperium.

ignio
@$.

Bo zamiast docenić starych i ogarniętych pracowników, którzy potrafią pracować i nie idą na UŻ czy l4 kiedy zaboli paluszek czy główka i docenić tych pracowników to wolą zatrudnić masę ludzi, którzy nie nadają się do tej roboty i trzymają ich w jakim celu? Są powolni nawet po przepracowaniu dwóch, trzech miesięcy, trzeba chodzić do nich do pomocy i odrywać się od swojej roboty, jaki to ma sens? Rotacja coraz to większa bo tylko nieliczni potrafią pracować i wiedzą na czym ta praca polega. Co firmie zaszkodzi dać lepsze pensje tym stałym i pewnym ludziom? Ci dobrzy zwalniają się już ze względu na słabe zarobki a ich miejsce zajmują ludzie, którzy porobią parę tygodni i zwalniają się bo robota za ciężka dal nich.....

@ignio

Gwarantuję , że gdyby proponowane przez was zasady , wynagradzania i współpracy z przewoźnikami były korzystniejsze dla firmy, Pan O . dawno by je wprowadził. , Obawiam się, że jeszcze macie pracę w FCL tylko dlatego , bo zakup urządzenia które może was zastąpić jest mniej opłacalne , niż wasze zatrudnienie. Jeśli ta proporcja ulegnie zmianie , to wasze problemy z FCL mogą się skończyć szybciej niż myślicie.

em
@były driver

No ale z syndromem sztokholmskim to już sobie radzisz kiepsko. Moim zdaniem powinieneś zmienić specjalistę.

@em

Postaraj się nie używać określeń , których nie rozumiesz

Były pracownik jedej hurtownii
@były driver

Pracowałem 6 lat w jednej hurtowni farmaceutycznej i kierowniczka magazynu zrobiła zebranie i powiedziała ofen, że oni wolą wziąć kogoś na tydzień dwa zwolnić i brać następnych bo jest taniej niż utrzymywać stałych dobrych pracowników

Ehhh

"sprostowanie fałszywych informacji" ktoś tu leci w kulki. Związku dodały na swoje profile całkiem coś innego niż wczoraj na tablicę.

@Ehhh

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu: kontakthr@farmacol.com.pl

Eksedytor z doświadczeniem

Na ekspedycji bardzo fajna praca. Lekka przyjemna rozwojowa oraz wysokie zarobki. Lepiej trafić nie mogliśmy jako ekspedytorzy. Czas zawsze regulaminowy i dobrze wyliczony. Wolne weekendy możliwość nadgodzin co jest rewelacją. Kierownictwo bardzo ogarnięte mające większą wiedzę niż my szaraki oraz zawsze pomogą swojim doświadczeniem

Eksedytor z doświadczeniem
@Eksedytor z doświadczeniem

Poza tym super grafik, który pasuje każdemu. Dzięki temu pracuje się z uśmiechem i pieśnią na ustach.

Przewoźnik
@Eksedytor z doświadczeniem

To prawda. Dobrze płacą za niewielki wysiłek i umiejentnosci.

:]
@Przewoźnik

Umiejętności nie trzeba mieć, ważne że jest osobą liczona na grafiku. A czy ta osoba leży, śpi czy pracuje to nie ważne. Najważniejsze żeby robiła sztuczny tłum na ekspedycji.

Pracownica farmacolu

Czy ktoś może zwrócić uwagę pracownicy kontroli, która nie skończy robić jednego pojemnika, a bierze sobie z taśmy kolejny i obraca go bokiem tak, żeby jej nie odjechał? Każdy próbuje jakoś wyrobić sobie wydajność, a takie zachowanie jest nie fair w stosunku do innych dziewczyn, tym bardziej, gdy pracy jest niewiele. Oczywiście kierownictwo nie zwróci jej uwagi, a nie do mnie należy ten obowiązek. Nie musimy robić danego pojemnika jeśli nie chcemy, ale nie róbmy czegoś takiego, że wybieramy sobie co nam się podoba i "blokujemy" go innym, każdy bierze to co akurat ma obok siebie na taśmie, po to też losujemy siedzenia, aby było sprawiedliwie. Mam nadzieję, że pisząc o tym na forum to się zmieni, bo obserwuję to już od tygodni i zaczyna mnie to irytować, nie tylko mnie zresztą.

@Pracownica farmacolu

Pragniemy przypomnieć, że portal GoWork nie służy do rozwiązywania tego typu sytuacji. Prosimy o zgłoszenie sytuacji do bezpośredniego przełożonego.

Jasne
@Pracownica farmacolu

Nie mów, bo są pracownice co wybierają sobie pojemniki lekkie a te duże najgorsze i szpitale posyłają koleżankom co siedzą na końcu. Dodatkowo mówią że one betonów robić nie będą.

Zdecydowanie były pracownik

Elegancka praca, w czystym pomieszczeniu. Ludzie na poziomie, pachnący perfumami. Zarobki dobre, branża rozwojowa. Czysta stołówka, pracownik szanowany.Jednozmianowa praca na luzie. A jak u Was na ekspedycji ? Hahahaha.

@Zdecydowanie były pracownik

Praca w szkodliwych warunkach :D

Jaaaa

Drodzy pracownicy wszystkch komór i przewoźnicy całej grupy farmacol, jak nic nie zrobimy w kierunku co by nam polepszyły się warunki pracy proponuję żeby wszyscy zastrajkowali w poniedziałek po se 3 króli. Magazyn i produkcja stanie, przewoźnicy się podstawia ale nie podejmą towaru. Zobaczymy jak zapiszczy kierownictwo i wkoncu może zarząd się zainteresuje nami szarakami

Ona
@Jaaaa

Katowice jak najbardziej są za .

@Jaaaa

Na przewoźników raczej nie licz. W umowach mają zapisane , że nawet jakby któryś umarł, to jeszcze przez miesiąc musi rozwozić towar zanim go pochowają. A jak nie to kary, kary, kary...

@były driver

Trochę masz rację, że w naszych / przewoźników umowach są same kary ale wcześniej dajcie sygnał to część , być może większa część kierowców się dołączy. Mówiłem wcześniej że fcl robi(usunięte przez administratora), a wzajemne pretensje pomiędzy nami to im odpowiada, zamula problemy. Dogadajmy się, bo mamy ten sam problem - FCL i płace.

Nie ma szans
@:) zadowolny:)

Przecież w przewoźnikach nie ma żadnej jedności więć nie ma na to szans, tym bardziej, że nie którzy podpisali nowe umowy i już widzą te spływające tysiące co miesiąc (które zaraz FCL sobie odzyska z kar itp) to teraz się nie wychylą przecież.

@Jaaaa

Koledzy Kierowcy, czy Wy naprawdę jesteście (usunięte przez administratora)czy Wam po prostu jest wygodnie tak jak jest ? Fcl (usunięte przez administratora) jak chce, a My jak zawsze uszy po sobie. W grudniu skandaliczne opóźnienia, brak informacji, (usunięte przez administratora)tłumaczenia / lub żadne tłumaczenia. Teraz mamy początek roku, codziennie info na smp że możliwe opóźnienie 1-2 godziny a po przyjeździe okazuje się że tylko czas stracił kierowca. Czy ktokolwiek w fcl panuje nad tym ? Nowy kierownik magazynu jedyne co robi to bierze miesięczną wypłatę, "następca" (usunięte przez administratora) podobno już się poddał i rzucił papierami. Ewentualne problemy na magazynie/ekspedycji nie powinny Nas w ogóle dotykać, My mamy godzinę wyjazdu i na tą godzinę towar MA BYĆ. To takie trudne do ogarnięcia ?

@:) zadowolny:)

Jak wszyscy opóźnia to przewoźnicy najbardziej na tym cierpią, siedzą od samego rana na komorach i czekają na transport który wie że jest opóźniony a oni tak czekają i wyglądają później skończą i odrazu na drugą turę przyjeżdżają bo ktoś nieumie tym zarządzić i zrobiło sobie (usunięte przez administratora) Jak by ludziom płacili normalnie to by wszystko było na czas i ludzi było by pod dostatkiem. Ale przez ich politykę wszyscy cierpią a oni zacierają ręce że towar wychodzi tylko ja się pytam jakim kosztem. Myślę że naprawdę jak nie staniemy nie pokażemy jedności to będziemy tak poniewierani za.pare zł

@Jaaaa

I jak? Strajk trwa, czy już się skończył? :)

@były driver

Nie było ale jak sledziez gooworka to zobaczysz co sie zacznie dziać, ponoć Kraków wysłał jakiś list do zarządu i jak zarząd nic w tym kierunku nie zrobi z podwyszkami to stają bo mają dość funkcjonowania na pograniczu czasu i kasy. Słyszeliśmy że Kraków zasypują towarem przez sobotę o niedzielę nie mieszczą się na autach a góra zaciera ręce. Widać chłopacy nie wytrzymali rządu kierownika z którym jest zero kontaktu i uderzyli wyżej. Trzymam kciuki za nich

nie-Jaaaa :)
@Jaaaa

masz na myśli kierownika z katowic? (usunięte przez administratora)

Kudłaty

Jaka jest stawka akordowa na umowie zlecenie za jedną linię?(usunięte przez administratora)

Najniższa krajowa
@Kudłaty

Żadna stawka, nadgodzin nie płaca, za nocki nie płacą oraz za soboty i niedziele pracujące. Stawka najniższa krajowa.

@Najniższa krajowa

Chodzi mi o akord a nie godzinówke

Robotnicza pchła
@Najniższa krajowa

Dobrze, że w ogóle płacą. Ja tam się cieszę z najniższej

@Najniższa krajowa

Na akord przecież też płacą, można wyrobić więcej jak stawka godzinowa tylko pytanie ile za linię? (usunięte przez administratora)

Honorowy marzyciel

Ergonomia to bardzo ważny element pomagający w zachowaniu zdrowia fizycznego i psychicznego w każdej pracy.Ergonomia jest więc zapewnieniem odpowiednich warunków pracy w miejscu wykonywania tej pracy, tak aby zminimalizować ryzyko powikłań zdrowotnych i wypadków przy pracy. Dział 10 - Bezpieczeństwo i higiena pracy - Kodeks pracy. Art 207 § 2. Pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. W szczególności pracodawca jest obowiązany: 1) organizować pracę w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy; 2) zapewniać przestrzeganie w zakładzie pracy przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, wydawać polecenia usunięcia uchybień w tym zakresie oraz kontrolować wykonanie tych poleceń; 3) reagować na potrzeby w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dostosowywać środki podejmowane w celu doskonalenia istniejącego poziomu ochrony zdrowia i życia pracowników, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki wykonywania pracy; W oddziałach nadal nie ma odpowiedniej ergonomii pracy,pracownicy dalej nadszarpują swoje zdrowie, przeciążenia powodują dolegliwości,kontuzje i urazy. Skutkuje L4 i rehabilitacją. Organizacja pracy na magazynie,rozmieszczenie towarów w sposób ergonomiczny to fikcja. Brakuje także odpowiedniego sprzętu do podnooszenia ciężkich pojemników(dział stacje wydań i kontrola). Żal patrzeć jak niszczą swoje zdrowie wieloletni pracownicy. Sam miałem w zeszłym roku w sezonie zimowym poważny problem zdrowotny,który skończył się L4 i groźbą poważnej operacji(na szczęście nie doszło do niej)właśnie przez rażący brak ergonomii. Nikt nie chce skończyć jako człowiek schorowany. Hale magazynowe są za małe,skandeliczne jest to,że dział gabaryt jest taki mały i nie bardzo można go powiększyć i poprzenosić tam ciężki asortyment ze stacji co jest dla nas kluczowe i jest meritum problemów z ergonomią pracy.Bardzo smutne jest to,że jak dotąd jest to w sferze naszych potrzeb i jest najwyraźniej niespełnionym marzeniem. Kwestia ergonomii jest od dawna moim priorytetem w działaniu do poleszenia warunków pracy załogii. Postawiłem sobie za cel i kwestię nadrzędną zadbanie o zdrowie nas wszystkich.Szkoda,że to tylko utopia. Tłumaczenie,że to praca fizyczna i wiedzieliśmy na co się decydujemy już na nas nie działa. Chcemy konkretnych działań w celu poprawy naszych warunków pracy i zadbanie o nasze zdrowie. Odnosi się to także do kwestii wydajności i akordu co nadszarpuje zdrowie psychiczne,zwłaszcza,że brakuje odpowiednich warunków do pracy i odpowiedniego,sprawnego sprzętu. Skandalem jest brak transparentności w naliczaniu wydajności oraz nadal nie naprawiony problem ze zmianą ilości sztuk do skompletowania na terminalach. Każdy pracownik powinien mieć w każdym momnecie dostęp do swoich wyników i możliwość wyjaśnienia ewentualnych błędów z możliwością ich korekty w przypadku niezawionionych błędów. Zwracamy na to uwagę od lat i nadal nie ma żadnej poprawy. Zatem rotacje w firmie będą zawsze.Zniszczenie zdrowia,umniejszanie wyników,brak dialogu,zebrań,nadmierna eksploatacja zasobów ludzkich,brak wdrożenia pomysłów kreatywnych pracowników,nie docenianie pracowników. Doprowadziliście do tego,że sporo dobrych pracowników odeszo,a wielu straciło przez was zdrowie. Pracownicy ze wschodu w końcu też was opuszczą.Już część odeszła. Don Kichot(Waczący z wiatrakami)

Ta
@Honorowy marzyciel

Nie wiem dlaczego wszyscy tak się uczepili tych terminali A czy choć przez chwilę nie przyszło wam do głowy że to być może nie jest ich wina? Bo jeśli przyjmie się że terminal to tylko wyświetlacz tego co wysyła mu system to wtedy wyjdzie że to nie jest wina terminali tylko systemu A jak systemu i przez taki czas i że w sumie generuje to dla firmy zyski w postaci ucinanych wypłat to może dojdzie się do wniosku że to wcale nie jest awaria tylko być może celowe działanie? Ciężko jest inaczej ocenić rzekomą awarię trwającą aż tyle czasu i tyle razy zgłaszaną?

Daktyl
@Honorowy marzyciel

Marzycielu, pracodawca zapewnia Ci odpowiednie warunki pracy a najwidoczniej nie doceniasz pewnych procedur w organizacji pracy,płacząc i (usunięte przez administratora)na warunki, to najwidoczniej pomyliłeś pracę na magazynie z pracą kasjerki w(usunięte przez administratora).Akord w większości zakładach pracy jest a widocznie Ty nie spełniasz warunków akordowych i płaczesz(usunięte przez administratora)w wpisach na portalu.Ciekaw jak wygląda Twoja praca i jak nią sobie organizujesz? Nie będę przypuszczał bo nie mam na to dowodów ale zapewne narzekając na sprzęt, który jest zgodny z zasadami bezpieczeństwa powierzony przez pracodawcę i bezpieczeństwo na hali spełnia warunki do tego przeznaczone .Wymyślasz człowieku marzycielu o hali większej niż jest, nie ośmieszaj bo zgodnie z przepisami i jest ona zgodna z metrażem.Nie widziałem aby taki marzyciel jak Ty widział większą halę magazynową i żeby Ci pracodawca zapewnił większą halę od morza do tatr.Może się żle czujesz w tak dużej hali jaka jest i potrzebujesz kosmicznej hali i w tej mierze narzekasz na dolegliwości (usunięte przez administratora)Zalecam Tobie poważnego lekarza z dziedziny (usunięte przez administratora)bo zapewniam Cię, że pracując już parę lat w FCL nie widziałem aby pracodawca zaniedbywał bezpieczeństwa swoich pracowników.A reasumując całą Twoją bajeczną marzycielską opowieść... to Ci podpowiem ...zadbaj aby to Twoi koledzy dbali o przepisy BHP i nie rzucali pustych kartonów pod nogi i nie zostawiali palet pustych w miejscach zakazanych.A jeśli jesteś pomysłowy Dobromir to zgłoś Twoje marzycielu pomysły do Kierownictwa magazynu a nie (usunięte przez administratora) i nie oskarżaj FCL! /ileż to ludzi straciło zdrowie/ jak Ci nie pasuje to się zwolnij i podejmij leczenie.Bo zapewniam Cię, że większości przypadków związane z kontuzjami na zakładach pracy jest związane z (usunięte przez administratora)i nie znającą przepisów BHP przez pracowników.Życzę Ci ,mniej korzystania z telefonu komórkowego podczas pracy i większego skupienia się na swojej pracy...a będzie OK.Pozdrawiam i zapewniam Cię że nie pisał nikt z Kierownictwa ,tylko... ja pracownik

Honorowy marzyciel
@Daktyl

Ocho odezwał się sługa firmy,klakier.Taki co to by wskoczył w ogień w imię przynależności do korpo.Człowieku jak możesz tak wybielać firmę,która nie dba o istotne sprawy?Wszystko niskimi nakładami,oszczędza na wszystkich i na wszystkich?Odezwal się guard. Jesteś z siebie dumny?Oto dowaliłeś komuś,kto coś skrytykował?Fajnie się z tym czujesz,co?Jesteś toksyczny i nieobiektywny.Znam ja takich.Odważny w necie.Znalazł sie pracownik roku.Taki"mądry" i rzetelny.Nie znasz się na ludziach,masz zły odbiór.To porażające.Załamka.Mylisz się.Wyrabiam premię akordową.Pracuję na ilę mogę. Telefonu komórkowego nie nosze do pracy.Przestrzegam przepisów BHP. Zawsze znajdzie się ktoś kto nie przestrzega,nic na to nie poradzę. Co do nadwyrężania zdrowia to dotyczy to wszystkich stałych pracowników i stacji i kontroli. (usunięte przez administratora) Mnie chodzi o działy dla kobiet.Im szybciej się pracuje tym mniej się zwraca uwagę na swoje zdrowie,skupiając się na wydajności. Jesteś daktyl wyszczekany jak pinczer,a racji nie masz. W naszym oddziale jest ciasnota(Żerniki)a piszę czasem na tym forum,aby osoby z centrali zastanowiły się nad kwestią przebudowy,która trwa u nas już od kilku miesięcy.Na razie powiększają dział ekspedycja. Nie obrażaj,to świadczy o twoim braku kultury.Masz mentalonść (usunięte przez administratora)co robi na siłę taki pozytywny pPR firmie. Widać,że uważasz się za najmądrzejszego.Bronisz firmy jak najęty.Płacą ci za to? Nie znoszę takich mądrali jak ty i tobie podobni. Nikt cie nie prosił o dobre rady.Skoro tak się lubisz udzielać to pisz poradniki. Pisałem tu już u was wcześniej i poruszałam istotne dla załogi różne problemy. Problemy zgłaszane zostały i nie było odzewu. Przy okazji sprawdziłem ilu jes tu was ludzi (usunięte przez administratora) Pod tym względem wypadliście gorzej niż nasz oddział. Nic dziwnego,że w naszej pracy nie zmienia się na lepsze jak świta pokornych (usunięte przez administratora) zgadza się na wszystko i nie chce nic zmienić. Lepiej jest zatem udawać,że wszystko jest ok?A człowiek,który domaga się zmian jest szalony? Co to za mentalność.Ręce opadają. Na przestrzeni kilku lat znalazło się takich trochę. Wybielacie firmę,która praktcznie (usunięte przez administratora),nie zapewnia odpowiedniego sprzetu do pracy,(usunięte przez administratora) nalicza słabe premie i płaci skromnie,za skromnie. Kwestia warunków pracy w aspekcie uszczerbku na zdrowiu jest kwestią kluczową. Z moim zdaniem zgadzają się inni.Ergonomia w pracy praktycznie nie istnieje. Gdzie jak nie na forum poruszać ważne kwestie skoro nikt z centrali do nas nie przyjeżdża,aby zapytać co ulepszyć,poprawić?

Dziusepe

Jaka jest stawka akordowa na umowie zlecenie za jedną linię? (usunięte przez administratora)

?????

Ja się pytam gdzie uczciwość ? Cały farmacol dostał tak zwane podwyżki. A jeden dział nie ? Bo co są gorsi od wszystkich ? To jest nie dorzeczne co tu się odpiernicza .. nie normalne i nie czułe..

?
@?????

A który dział nie otrzymał podwyżki ?

ONI
@?

PRZEWOŹNICY - tak samo jak od lat

olo

Pracodawco,proszę o zweryfikowanie tegoż wpisu i człowiek pseudo /abc/ zwolnić dyscyplinarnie i podać za obrazę publiczną Pana (usunięte przez administratora) do prokuratury o zniesławienie i obrazę wulgarną

Rekl
@?

Np dział reklamacji nie dostał nawet wyrównania do najniższej krajowej. Pracujemy w tak biednej firmie?? (usunięte przez administratora) zwalniacie nam pracowników bo chcieliśmy wyrównania pensji a teraz jeszcze nowe wymogi, statystyki, wydajność? Zasłaniacie się naszymi premiami na które pracujemy. To nie jest coś danego pracownikowi tylko wypracowanego. Długo jeszcze będziemy (usunięte przez administratora) 2-3tygonie, później miesiąc, później kolejny i tak do lipca? Aż tylu jest chętnych na nasze miejsca? Bo my nie mamy już tyle cierpliwości żeby tylko czekać....

Ona

Czy się stoi czy się leży to 3490zl się należy. Tylko farmacol mógł wpaść na pomysł żeby dac wszystkim takie same podstawy, czy się tu robi miesiąc czy 15 lat. Czy się potrafi wszystko czy jest się zielonym i nie chce się robić mamy wszyscy takie same podstawy ehhh.

....

Jeśli wam nie zapewnili pracy w niedziele i kazali wyjść wcześniej to jak najbardziej macie za te kilka godzin cały dzień wolny. Nie dajcie się tak skubać. Nauczyli się i robią nas jak chcą.

Przepisowy

Zgodnie z Kodeksem Pracy,Art 151: Nadgodziny w niedzielę a dzień wolny Za pracę w niedzielę jako dniu wolnym zgodnie z art. 151 należy się dzień wolny, udzielany w ciągu 6 dni poprzedzających lub następujących, ostatecznie nie później niż do końca okresu rozliczeniowego. Cały dzień wolny, bez względu na liczbę godzin pracy w niedzielę.

...
@Przepisowy

1,5 dnia jeśli wolne jest wydawane na polecenie pracodawcy

Przepisowy

Dokładnie tak.Praca w niedzielę tylko przez kilka godzin.Art 151. kodeksu Pracy(Podstawa Prawna) Pracownik, który wykonuje pracę dodatkową w niedzielę, jest uprawniony do całego dnia wolnego. Nie ma znaczenia, ile dodatkowych godzin przepracował w tym dniu. Może to być zarówno jedna, jak i 4 godziny. Należy podkreślić, że za pracę w niedzielę przysługuje cały dzień wolny, niezależnie od ilości godzin faktycznie przepracowanych w tym dniu.

Kontrol

Ja tak zapytam w imieniu swoim i koleżanek z kontroli. Czy będziemy miały jakoś dopłacone za te dni kiedy pojemniki jechały bez sprawdzenia i były zatwierdzone na 50% ? Bo wtedy nie robiłyśmy żadnych pozycji.

Dosia
@Kontrol

Też chciałabym to wiedzieć. Kilka razy tak robiłyśmy i w tym momencie jesteśmy bez pozycji, czy jakoś zostanie nam to wyrównane?

Taśma
@Kontrol

To znowu my z taśmy chciałyśmy zapytać czy jeśli pojemniki były klapowane i w niektórych były braki i tak jechały do aptek to czy przy reklamacjach przez klapowanie będziemy miały wpisywane błędy za brak leku w pojemniku lub nadwyżkę w pojemniku?

@Dosia

Prosimy o wskazanie oddziału na którym opisana sytuacja miała miejsce.

Trotur
@Grupa Farmacol

Skoro temat poruszany jest na stronie katowickiego oddziału to można chyba założyć, że sprawa dotyczy tegoż właśnie oddziału, prawda? A co do opisanej sytuacji to proszę na przyszłość zachować takie rzeczy w tajemnicy, przecież kierownictwo mówiło, że (usunięte przez administratora) nie może się o tym dowiedzieć a teraz się dowie i będzie zły, że go współpracownicy okłamują.

Boom
@Dosia

Konkurs wygrany będziesz miała z koleżankami +500 do premi a osoby z stała premia 200zl.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Farmacol - Katowice

• Jak się pracuje w Grupa Farmacol?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Farmacol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 676.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Farmacol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 597, z czego 115 to opinie pozytywne, 257 to opinie negatywne, a 225 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Farmacol?

Kandydaci do pracy w Grupa Farmacol napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Farmacol