AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

Oszukany

Premia jak sama nazwa wskazuje jest to dodatek do pensji a nie jej część. Jeżeli się spóźniasz to mogą ci ilość godzin uciąć (bo w pracy nie byłeś) lub jeżeli coś zniszczysz/ spartaczysz można wg przepisów obciążać nawet do 3xmiesięcznej pensji. Ta umowa mówi że przez dwa lata będę robić za 1600zł a jeżeli będę chciał się zwolnić to płacę 7000zł. Nie na takie warunki się umawiałem, czytać umiem a to że obiecują że premią do tej kwoty dorzucą to jest tylko ich czcze gadanie, liczy się papier. Jeżeli byłaby to umowa na 3 miesiące, nie mógłbym jej nie przedłużyć jeżeli okaże się że kłamią (tak jak z warunkami jakie miałem dostać). Ps rydz: nie pisz pod dwoma nazwami (kopaniacz/ rydz) bo od razu to widać. Druga sprawa, jakbyś nie był z kadr to byś nie wiedział jakie są warunki "zawsze" przecież pensja pracowników jest obięta tajemnicą i tylko kadry wiedzą dokładnie ile i kto...

rydz

xxx - jeśli ktoś napisze nieco pozytywnych rzeczy (może przeczytaj mój wpis jeszcze raz), to od razu musi być z kadr? Ja nie przekonam Ciebie, ale i Ty nie przekonuj mnie na siłę ;) Co do szkolenia, w pełni się zgadzam - lojalka 2 lata za coś, co w sumie niewiele ma wspólnego z wykształceniem to pomyłka. To tylko sposób na zatrzymanie na siłę nowych bez żadnego doświadczenia. Przemilczę sprawę "certyfikatu" po szkoleniu i jego kosztów... I to też moim zdaniem jest totalny strzał w stopę, ponieważ kolejni nowi są zupełnie nieprzygotowani do pracy i tylko obniżają jakość i tempo. No ale jeśli oszczędza się na wartościowych pracownikach, którzy robią już tutaj trochę czasu, a wydaje się grosze na nowych, to cóż... pozorne oszczędności, które dobrze wyglądają tylko w tabelkach... Powtórzę - mogę narzekać na wiele rzeczy w tej pracy, ale ogólnie więcej wyciągam plusów aktualnie. Robiłem tutaj na kilku projektach (7-8 chyba), to moja druga firma, w której spawam, więc ciut już wiem. teksas - 3 z groszem, zaczynałem jak każdy wtedy od 2 z kawałkiem. Netto. Mało? No mało ogólnie, taki mamy klimat ;)

xxx

rydz - ty widzę jesteś pewnie z kadr i próbujesz podreperować tymi kłamstwami opinie, aby ludzie chcieli przyjść do was robić za psi grosz. Oszukujecie ludzi, kłamiecie na temat warunków i żądacie podpisania lojalki za pseudoszkolenia wykonywane przez waszych pracowników. Lojalka nie może być na wyższą kwotę niż ponióśł pracodawca, a tu za 1 dzień szkolenia 7 koła???

Teksas i Rydz odp

Dno totalne i zakłamanie. Kadra zarządzająca - niskie kompetencje techniczne itp. Pracownicy na produkcji - obóz koncentr. itd. Dwulicowość na porządku dziennym. Kadry czarują. Dyrektorowi zarządzającemu powinni podziękować. Ludzie jak tam przychodzą na stanowiska średniego i wyższego szczebla Panowie co w drewnie rzeźbili:)(dyrektor działu tech.), to o czym my tu gadamy. Nie polecam nikomu tej firmy i przestrzegam.

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
teksas

to ile ty masz pensji po 3 latach skoro mowisz ze jest dobrze i od jakiej wystartowales?

rydz

Dawno mnie tutaj nie było, a opinie widzę, że coraz gorsze. Z mojej strony mogę dodać tylko, że w Gdyni, gdzie nadal pracuję (3 rok leci), jest więcej plusów niż minusów. Minusy? Obsesja dyrektora na punkcie "ciągle obijających się spawaczy", która naprawdę potrafi mocno wkurzyć... Brak odczuwalnych premii, są, ale trochę za małe. Trzeba też uważać na dwulicowców, którzy przegadają pół dnia na stanowisku, a podkablują za 2 min spóźnienia (Szczeniak z HM). Jest też duże rozstwarstwienie jeśli chodzi o umiejętności - sporo jest nowych osób, które z kosmosu się urwały (np. robi 1/4 normy i narzeka, że ktoś się pyta, co robił przez cały czas). Ogólnie na początku nie jest różowo - pensja niska, trzeba mocno się starać, ale po czasie i wdrożeniu pensja rośnie, przychodzi doświadczenie i jest dobrze. Trzeba tylko przetrwać sam początek, potem z górki. Ekipy też potrafią być zgrane, więc ja nie narzekam na wszystko ;) Pensja do góry, premie, dyrektor nowy i firma byłaby idealna :P

Oszukany

Tak, AIC to najlepsza wybór aby robić za darmo przez czas trwania lojalki

BYŁY

Tylko tempaki podpisują lojalki ludzie nic się nie nauczyliście chcecie aby was szanowano to sami się szanujcie a nie zachowujecie się jak sprzedajne dziwki

Oszukany

Obiecywali 3000zł brutto, zwolniłem się z poprzedniej firmy, lekarza itp zrobiłem, chcę podpisywać umowę, a na umowie 2200 brutto oraz dokument że nie mogę się zwolnić przez 2 lata, inaczej kara 7000zł - to jest wzorowa firma??? Złodzieje i sk...syny

BYŁY

Do vidi co ty czlowieku piszesz ja tu pracowałem wynajmowalem kwatere bylem po za miejscowym firma dno totalne 2200 300 dla spawacza na tigu nadgodziny dla dupowlazów ciagły stres i poganianie to ma byc praca czesc wynagrodzeniaq jako premia nic sie nie zmienilo nikomu nie polecam tej firmy dno totalne i mlody majster w okularach wiecznie poganiajacy co to ma byc spawanie na wyscigi czy na jakosc najgorsza z najgorszych firm w rozmowie rekrutacyjnej obiecuja zlote gory .Ty vidi dowiedziałes sie jakie wynagrodzenie jest napisz ze 3 tysie w 8g dziennie bez sobot ci zooferowali to niezła beke beda z ciebie mieli.Jak ktos chce za te grosze pracowac to znaczy ze sie nie szanuje albo ma nóz na gardle tylko takich firma łapie .Dziwne że jescze jakos ta produkcja im idzie . A gdzie socjal bony na swieta prenie swiateczne bviedaki nie stac ich

Obiektywnie

Znowu ktoś bzdury piszę i podszywa się. Nie ma tam rządnej dobrej atmosfery i spawaczom kiepsko płacą. 2 tysiące z małym ogonem. Piszą tu też obecnie zatrudnieni na temat kadry zarządzającej itp. Kod kreskowy i do przodu. Inne działy też lekko nie mają, łącznie ze specjalistami. Jeśli ktoś wystawia tu negatywne opinie, to po prostu chce ustrzec innych.

sherry2

Pierwsza umowa na okres próbny 3 miesiące, potem kolejna na kilka miechów i następna na kilka, a potem może na stałe. W kadrach zapytaj, powiedzą jak to jest, ale stary nie polecam Ci tej firmy. Chyba że nie masz doświadczenia i chcesz złapać stażu trochę. Czytaj co tu ludzie piszą - to jest prawda. Kiedyś było więcej negatywnych (obiektywnych) opinii, ale pewnie posmarowali i admin wykasował treść - bywa tak w PL :))))

zasada
@sherry2

Nie trzeba "smarować" aby komentarz zniknął. Jeśli pracodawca uzna że narusza jego dobra osobiste w tym zawera wulgarne zwroty, imiona lub nazwiska pracowników to może zwrócić się do admina o wykasowanie. Dlatego znikają niektóre opinie.

milwa

NIE POLECAM NIKOMU TEJ FIRMY BANDA ZŁODZIEJI A TYMBARDZIEJ TUCHOMKA ZA WSZYSTKO OPIERNICZAJA POGANIAJA JAK PSA ...W ZYCIU BYM NIKOMU NIE POLECAL ISC TO JEST OBOZ PRACY !!!I LOJALKI WYMUSZAJA NA LUDZIACH

sheryy2

Odp. dla "sheryy" Zależy ile wynegocjujesz, jakie masz doświadczenie, staż itp. Pamiętaj, że gwarantowane masz to co dogadasz na poczatku, bo potem na podwyżki nie licz. Powiedzą Ci, że coś robiłeś nie tak albo będą chcieli dorzucić obowiązków. Chyba widzisz co ludzie piszą na tym forum (biurowi i fizyczni). Sporo odeszło ludzi właśnie dlatego, że były obiecanki cacanki, a potem rzeczywistość. Pewne jest to, że przelew zawsze na czas.

sheryy
@sheryy2

dzięki za info. A umowy jakie dają na próbny a potem na określony czy na nieokreślony?Czy jak to wygląda?

sheryy

A ile tam się zarabia w biurze np. specjalista jakiś? i jaka jest umowa na próbny a potem na ile?

Kompetentny2

Widać, że znowu ktoś z kadr podszywa się pod pracownika, chodzi o "prawie kompetentny" Hehe ratują się jak mogą. Ludzie prawdę tu piszą o tym zakładzie i tyle.Jak pogadasz z każdym nowym, który tam się zatrudnia, to jednocześnie za głowę się łapie i śmieje, że taki bałagan. Starzy pracownicy też bardzo negatywnie wypowiadają się o firmie. Jak młody, to chwilę posiedzi żeby staż mieć w papierach i ucieka. Niezłe bajki. Nie dajcie się zrobić w Karola. Działalność to powinni tam niektórzy z zarządzających założyć i nauczyć się podstaw prowadzenia podmiotu.

prawie kompetentny
@Kompetentny2

pudło, nie kadry, staraj sie dalej

prawie kompetentny

staż w firmie mam niewielki, ale chyba mogę coś już powiedzieć. Na forum masa marud w rzeczywistości jest w miarę ok, mogło by być lepiej, zawsze może być gorzej. Firma się rozrasta i związku z tym poszukuje wielu pracowników. Jeśli jasno i precyzyjnie określisz warunki zatrudnienia to są one realizowane, prezentów nie ma. Rozsądni ludzie odnajdują się dosyć szybko, można się czegoś nauczyć. - Najbardziej mnie śmieszą opinie malkontentów, i innych marud ( nierobów bo i tacy są). DO pracy przychodzę pracować, a jak mi się nie podoba to zmieniam pracę. Najmądrzejszym polecam własną działalność, wówczas można co nieco dowiedzieć o funkcjonowaniu firmy...

robol

tak czytam te opinie i w sumie ludzie mają racje, wpis "nabiezaco13" trafia w sedno - firma spoko, robota w sumie też, ale ludzie nią zarządzający masakra... obroty firmy wyższe od wieży 'ajfla', ale przecież ludziom którzy na to zapieprzają nie dadzą... kamery zamontują, zakaz palenia, obowiązek bycia na stanowisku i po sprawie - myślą że to spowoduje że ludzie będą jak w obozie za miske ryżu non stop walić. prawda jest taka że płaca nieadekwatna do pracy ( zbyt niska ), standardem jest ilość a nie jakość ( po co zrobić 10szt. skoro można zrobić 14, z których potem jakość odrzuci np. 7), ogólnie ludzie na stanowiskach kierowniczych chyba nie mają pojęcia o zarządzaniu zasobem ludzkim, bo to przecież człowiek robi firmie zysk. z tego co wiem to mają firme przenosić nie do tuchomia, a do gdyni na rdestową, wtedy będzie tatuaż z kodem kreskowym na czoło i norma lub jak kto woli ogień panowie. dla ludzi do podszkolenia się polecam albo jaka praca początkowa, co by jakiegoś obycia i doświadczenia nabrać, ale na dłuższą mete powinien być większy szacunek ze strony przełożonych, większa płaca i dystans do tego co się robi.

sancho007

Zalezy tez jak daleko mieszkasz. Bo nawet w internecie sa wyszukiwarki polaczen transportu publicznego. Autokar Aic bedzie np z gdanska czy pruszcza wyjezdzal i zbieral wyznaczona trasa pracownikow. Tyle wg mnie w temacie. Ewentualnie zostaje ci helikopter;p.

Poczatkujacy

Jest tam mozliwosc dostania sie do hali produkcyjnej bez samochodu? Jakies autobusy albo cos jezdzi tam z Gdyni? Pytam bo jestem z daleka.

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.