Opinie o Capgemini w Katowice

Kultura etycznego i odpowiedzialnego biznesu jest silnie zakorzeniona w działalności całej grupy Capgemini, która już trzeci rok z rzędu otrzymała tytuł Najbardziej Etycznej Firmy Świata. Zasady etycznego biznesu nakreślają naszą współpracę z klientami, partnerami, dostawcami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Katowice

Rwanda Forever

Zatrudnili mnie do Francuskiego Projektu(usunięte przez administratora) w zespole gdzie wspieramy kilka klientów i robią tam mutualization, żeby dodać na głowę jeszcze więcej pracy ale co najlepsze z niemieckich klientów. Mówili, że nie trzeba znać IT oni wszystkiego nauczą wystarczy znać francuski. Szkoda że to obiecanki. Nikt nie chciał niczego uczyć a L2 tylko czekało żeby eskalować wszystkie problemy. Polacy tworzyli swoją grupę gdzie rozmawiają po polsku, patrzą się na obcokrajowców i śmieją się. L1, L2, management, bez wyjątku. Może nie mówią nic o nas ale nie znamy języka więc takie zachowanie jest okropne. Odechciało się pracować. Gdyby nie alienowali nas to może nie byłoby takiego wrażenia ale nikt nie zaprasza do rozmowy, nikt nie chce siedzieć obok ciebie. Nikt nie chce rozmawiać. Nikt też nie uczy. Zatrudniają studentów z francuskim. Oczekują dobrej pracy, a nawet nie chcą przeprowadzać sesji treningowych. Rzeczywiście uczyła tylko jedna dziewczyna która jest z Azji i jej zależało żeby nowi wiedzieli jak pracować. Polacy za to chętnie eskalują i robią egzaminy z wiedzy której nie nauczyli. Uczą też tylko żeby odhaczyć, że zrobione i później prosić o bonusy, bo są wielkimi nauczycielami. Gdy zatrudniają osoby spoza IT to chyba wiedzą, że muszą poświęcić im więcej czasu na naukę. Ale nie, managerka zwalnia wszystkich jak popadnie. Po 3 miesiącach nie umiesz wszystkiego z 6 klientów? No to się nie nadajesz. Zwolnili chyba z 4 osoby w ciągu 4 miesięcy. I proces nauki zaczyna się od nowa. Nowa osoba, znowu udawanie, że się uczy. Pracownicy są już zmęczeni tym ciągłym uczeniem nas to jakość jeszcze bardziej spada. Ale podobno już zaczęli zatrudniać Polaków, to może dla nich będą milsi i nie będą traktować jak ludzi drugiej kategorii. Wartości Capgemini to tylko fikcja i równość nie jest przestrzegana. Przynajmniej na moim byłym projekcie. Naprawdę odechciewa się pracować w miejscu gdzie czujesz się wyobcowany i ludzie się z ciebie śmieją w nieznanym języku. Bardzo demotywujace. Po części zarobki powyżej 4 tysięcy na rękę rekompensują straty psychiczne, ale podobno Polacy dostają mniej, to może dlatego jest taka nienawiść i walka o bonusy. A bonusy to dostają tylko te same osoby, które udają, że pracują, albo dostają extra pracę bezpośrednio od managera. Jak można dostać bonus skoro managerka wybiera komu da dodatkową pracę za którą nagrodzi raz na 3 miesiące? ???? Ale raz usłyszeliśmy na dstum od managementu, że już nie będzie bonusów, bo zbreachowalismy P1 i projekt zapłaci duża karę. Ludziom się odechciało jeszcze bardziej pracować bo nawet management demotywuje. Nawet Polacy chcą opuścić pracę, bo za dużo roboty po połączeniu klientów, więc to już coś pokazuje jakie są nastroje w zespole. Nikt nie poprawia morali, bo równe szanse na bonus to kłamstwo (ciekawe czy kiedykolwiek obcokrajowiec go w ogóle dostał) a program (usunięte przez administratora)to tylko po to, żeby opowiadać, że się coś daje za extra pracę, bo realnie nikt tego nie dostaje. Może współpraca się już z tym skończyła, a Capgemini zapomniało go usunąć że slajdów dla nowych ludzi, ew. jest to dla innych projektów. Requesty na wolne w grudniu musieliśmy wysyłać w sierpniu, to w ogóle jest szalone. Za to grafik podobno dostarczają raz na miesiąc, więc nie wiem czemu tak wcześnie chcą te requesty. Pewnie, żeby zmusić do pracy w święta. Grafik też niby miał byś dwa dni dniówek, dwa dni nocek i 4 dni wolnego, ale nie warto w to wierzyć, bo nikt tak nie ma. Grafik to ser szwajcarski gdzie możesz przychodzić do pracy co 2 dni albo mieć ciąg 4 wykończających nocek. Na szczęście nowi tego nie doświadczają, bo nie wiedzą jak wspierać klientów, bez profesjonalnych treningów. Ale za to później zwalniają, więc też nie jest kolorowo. Ale biuro mają bardzo fajne i ładne. Gdyby siedząc z nim jeszcze z Tobą chcieli rozmawiać to by było lepiej. Ale może to nie wina samych pracowników, tylko management nie stara się, żeby każdy czuł się w firmie mile widziany. A może nawet nastawia ich przeciwko nam dając im mniejsze pensje. Nie wiem z czego to wynika, ale atmosfera w pracy była bardzo słaba i cieszę się, że mogę pracować gdzie indziej. Chociaż trochę szkoda straconego czasu i smutno, że w firmie są nadal obcokrajowcy, którzy godzą się na takie traktowanie. Mam nadzieję, że ich też nie wyrzucą za jakiś czas. Tak ogólnie chciałoby się pracować w tej firmie, gdyby była taka jak o niej mówią. Albo tylko mój projekt był taki zły nie wiem. Na papierze wszystko fajne. Ale brak treningów IT i z wiedzy o kliencie, faworyzowanie pracowników, demotywacja całej reszty i alienacja obcokrajowców sprawia, że nie warto marnować tu czasu. Jeżeli znasz francuski lepiej wybierz Sterię czy inną firmę w Katowicach, gdzie traktują pracowników poważnie. Szkolenie z IT to bajka i wierz, że dostaniesz go porządnie. No, chyba, że Polakom przeprowadzają je porządnie, ale trudno mi w to uwierzyć.

Mała Mi
@Rwanda Forever

Polski kolego który napisałeś to ogłoszenie. Wstydź się bo uderzasz swoich kolegów i przede wszystkim samego siebie dla kiepskich korzyści. Myślisz że tego nie widać? Żal mi Ciebie że pomagasz w takich sytuacjach. Nie podoba się to sam się zwolnij a nie pomagaj innym wyciągając nasze brudy. A jak masz problemy z kolegami z zespołu to idź do hrów i napisz skargę a nie wypisuj (usunięte przez administratora) Żal mi ciebie kolego że robisz taką dramę.

Pracownica L1 Sopra Steria
@Rwanda Forever

Wszystkich pokrzywdzonych pracowników zapraszamy na rekrutację Sopra Steria Polska. To co można powiedzieć o firmie Sopra Steria to to, że na pewno dają szansę na rozwój. Zostałam przyjęta beż żadnego doświadczenia, a dzięki szkoleniom i oczywiście chęciom udało mi się fajnie awansować. Atmosfera bardzo sprzyja nauce, w porządku są zarówno współpracownicy jak i kadra zarządzająca. Przyjazne miejsce, w którym jesteś traktowany jak człowiek, a nie maszyną tylko do klikania.

LOL
@Pracownica L1 Sopra Steria

Fajny cyrk tu robicie. xD

Detektyw
@LOL

Z doświadczenia wiem, że warto zwrócić uwagę kto nie wytrzymał, że nikt nie zauważył tego wpisu przez tydzień (nagle rownopo tygodniu go ktoś znalazł) i "magicznie" na niego natrafił i rozesłał go wszystkim w swoim zespole licząc na g. burzę. Już było kilku takich urwisów na tym portalu i na pewno ten nie jest ostatnio. Oczywiście, o ile wpis nie jest prawdziwym wyznaniem sfrustrowanego pracownika.

LOLek
@Detektyw

Najlepiej udawać, że się tego nie widziało, bo będą DY-MY.

Ostrzezenie
@Pracownica L1 Sopra Steria

To mi wtgląda na wpisy hrow ze Srerii zebt podebrac pracownikow w Capie. Stamtad ludzie wieja na potege. W Capie rozowo nie jest ale Steria to dopiero muł i wodorosty. Sreria? NIGDy W ZYcIU!!!!!!!!!!!

Eliza | Dział Informacji
@Rwanda Forever

Dementujemy. To wszystko to kłamstwa. Dziękuję za uwagę.

Ruwanda Forever
@Rwanda Forever

Prima Aprilis. To wszystko to tylko żarty. Tak naprawdę to wszystko było super. Ale udało mi się wszystkich nabrać! Z L1, L2 i managementem mogę się spotkać na piwie i nadal mamy przyjazne stosunki i piszemy do siebie smsy. Nie polecam Sterii, tylko żartowałem o tym wcześniej. Podkreślam, to wszystko to napisałem tylko dla jaj.

Money Plox
@Rwanda Forever

JAK TO NIE BEDZIE PODWYZEK I AWANSOW!? I NOWI ZARABIAJA WIECEJ NIZ EOSWIADCZENI PRACOWNICY?!

Tajemnica Poliszynela
@Money Plox

A ty odklejony czy co? Wszyscy wiedzą, że żeby dobrze zarabiać to trzeba opuścić Capge i wrócić za pół roku. Wtedy oferują lepsze pieniądze.

Bajkopisarz
@Rwanda Forever

Co za stek bzdur. Nic takiego nie miało miejsca.

Byłam, widziałam
@Rwanda Forever

Nie mój drogi/droga to nie jest kwestia narodowości-w Capie po prostu tak jest a nativy mają przynajmniej lepszą kasę za dodatek językowy

Adam, wirtualny asystent
@Byłam, widziałam

Dodatki językowe likwidowali przed covidem 19 żeby wszyscy zarabiali tyle samo znowu je wprowadzili?

Rwanda 2.0

Osoba napisała post sześć dni temu, ktoś znalazł ten post, w jeden dzień nagle stworzyliście grupę i zaczęliście pisać wredne komentarze. Może wcale ten wpis nie kłamie, tylko wy jesteście wredni i gdy ktoś potrzebował pomocy to jej nie udzieliliście, a teraz nadal się nad takim osobnikiem pastwicie. Przeczytajcie jeszcze raz co tam jest napisane i postarajcie się zmienić zamiast szczekać jak wściekłe psy. Bo po tym zachowaniu wcale nie wygląda jakbyście byli świeci.

Edyta | Zespół Komunikacji
@Rwanda Forever

Cześć, Jeżeli wydarzyła się taka sytuacja, to GoWork nie jest najlepszym miejscem do rozwiązywania takich problemów. Możesz skontaktować się z nami w tej sprawie e-mailowo (komunikacja.pl@capgemini.com). Jeśli jesteś pracownikiem Capgemini, wszelkie zastrzeżenia, wątpliwości i nieprawidłowości możesz zgłaszać anonimowo przez poufne narzędzie SpeakUp, bądź Pulse. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Bylywojownik
@Rwanda Forever

Przeciez kazdy Ci powie ze to (usunięte przez administratora) ten kto madry juz dawno w innym miejscu. Pod warunkiem ze faktycznie masz wiedze w IT i skilla. Ja tam bylem chwile calkiem przypadkiem, chcialem sie przekonac jak jest pracujac juz poprzednio w wielu miejscach - tak jak tam zostalem potraktowany to nikt w zyciu mnie nie potraktowal przez zazdrosc kompetencji, a dzis jestem kierownikiem technicznym projektu za granica kraju - gdzie ludzie odnosza sie do siebie z szacunkiem i kultura, a nie atakiem. Z daleka od POLAKÓW!!!! To (usunięte przez administratora) w skrocie i ludzie niekompetentni w szeregach firmy - (usunięte przez administratora)i dyskryminujacy ludzi. Moze trafisz na fajny projekt w co watpie bo raczej sa tam projekty, ktorych nikt na swiecie nie chce robic to wlasnie to trafia tam.

@Rwanda Forever

Tak to wygląda, zwłaszcza w kwestii pensji dla Polaków. Współczuję tego, co tam przeżyłeś, cieszę się, że uwolniłeś się od tego szamba! Powodzenia!

Jeszcze obecny pracownik...
@Ada

Bezsensowne procedury generujące mnóstwo dodatkowej klikany wydłużającej w czasie nawet najprostsze zadania. Braki lub nieaktualne informacje w KB. Brak poszanowania osoby pracownika. jego opinii, samopoczucia, samooceny, motywacji, osiągnieć czy doświadczenia zawodowego. Zdarzy ci się niedotrzymanie procedury {zwykła pomyłka czy efekt nieczytelnego KB właśnie) i jesteś udupiony przy "assessmentach", dodatkowych szkoleniach czy zadaniach w których faktycznie można byłoby się sprawdzić. Nikt z tobą nie rozmawia o problemach w momencie ich zaistnienia. Czasem wracają do ciebie sytuacje sprzed kilkunastu miesięcy, takie co do których nigdy nie miało się wątpliwości. Dopiero kiedy cały Back Office cię obgada, obśmieje i wyrobi sobie zdanie o tobie i twojej pracy na podstawie tego jednego potknięcia, to wtedy rozmawia z tobą manager. Dowiadujesz się nagle, że były na ciebie eskalacje, a HR żądały twojej krwi. Ale masz się absolutnie nie stresować bo sprawa już została wyjaśniona. Bez twojej wiedzy, bez twojego udziału... ale nie denerwuj się... Czasem o takich sytuacjach pracownik dowiaduje się na rozmowie rocznej, kiedy nie ma już mowy o wyjaśnieniach, za to zawsze jest czas na PIP. HR-y są ciągle zdziwione, że e-szkolenia czy pogadanki o mobbingu i etyce pracy nie przynoszą efektów, a rotacja jest wciąż ogromna. Lwia część pracowników boi się korzystania z platform takich jak SpekUp czy Puls, bo autentycznie boją się ostracyzmu lub prób zmobbingowania do tego stopnia, że pracownik ostatecznie zwolni się sam. Pracownicy są rozliczani z czasu pracy co do sekundy. Również z wyjścia do łazienki. Jeżeli potrzebujesz więcej czasu, musisz to odrobić i wytłumaczyć się managerowi dlaczego ci dłużej zeszło. Mówienie, że jest inaczej to po prostu kłamstwo. Takich sytuacji jest o wiele więcej, ale powyższe przykłady pokazują moje osobiste doświadczenia z ostatnich kilku miesięcy.

XD

Bardzo długo zbierałem się do wpisania tu czegoś, a powstrzymywało mnie jedynie to, że chciałem opisać wszystkie kurioza na chłodno, aby opinia była jak najmniej emocjonalna, ale nie mogę nic obiecać. Nie mam pojęcia od czego zacząć, bo w capie jeden red flag goni kolejny. Tematu wysokości wynagrodzeń nawet nie będę poruszać, bo każdy wie jak jest - dostaniesz 200zł rocznej podwyżki i japa na kłódkę. Najzabawniejsza sytuacja jaka miała miejsce to chyba śledztwo, jakie urządziła sobie główna HR Managerka, bo ktoś z ówczesnej grupy pracowników miał czelność wrzucić niepochlebną opinię na gowork - wyobraźcie sobie, że zbierała pracowników w 4-5 osobowe grupy, sadzała ich przy stole w salce konferencyjnej jeden obok drugiego i sama niczym (usunięte przez administratora) stała (nie wiem, chyba próbowała udowodnić swoją wyższość XD) po przeciwnej stronie stołu wypytując ich co wiedzą na temat "afery opiniowej" i co ich zdaniem może się nie podobać ich kolegom i koleżankom w tym capowym (usunięte przez administratora) XD Stanie nad pracownikami service desków z biczem, micromanagement i pasywno-agresywne komentarze niekompetentnych team managerów w stylu "proszę pracować", albo "Gdzie idziesz, na przerwie mogą być maksymalnie 2 osoby na raz" to chleb codzienny. Momentami nie wiesz czy jesteś w pracy czy na robotach przymusowych. Wyręczanie się przepracowanymi ludźmi w wykonywaniu managerskich obowiązków? Jacha! Żadnej cudownej pani manager nie chciało się czytać maili z eskalacjami dłuższych niż 4 wiadomości - wtedy wybierały sobie kogoś, kto miał (najlepiej będąc na słuchawce z klientem) streścić im całą eskalacje, powyciągać rzeczy z systemu ticketowego, do którego oczywiście miały dostęp i przygotować odpowiedź na zarzuty, ale na kawkę i dwugodzinne lanczyki (często z budżetu projektowego) czas jakoś zawsze był c: Należy Ci się X przerwy w ciągu dnia (wszystko jest automatycznie logowane w systemie wspierającym telefoniczną obsługę klienta). Nie wykorzystałeś/aś całej, więc chcesz pojść do domu chwilę wczesniej? ZAPOMNIJ XD MASZ SIEDZIEĆ I ODBIERAĆ TELEFONY. Jeśli kolejny telefon zatrzyma Cię w pracy to o nadgodzinach też zapomnij XD Jeszcze w temacie przerwy... Mieliście kiedyś ćwiczenia pożarowe w zimie przy -10 stopniach? Bo my tak. I po spędzeniu ponad godziny na tym mrozie sam operations lead stał nad ludzmi, kazał im odbierać telefony i zabraniał pójść do kuchni po ciepłą herbatę, bo przecież wrócili właśnie z przerwy. Kolejna historia jest zasłyszana od zaufanej osoby, w sumie się cieszę, że już tam nie pracowałem kiedy dwie team managerki o tym samym imieniu zaczęły zajmować się jej/go zespołem. Potocznie przez wszystkich pracowników zwane były żmijami - jedyne co potrafiły dobrze robić, to wprowadzać toksyczną atmosferę kontrolnymi opierdolami i na siłę zrzucać ludzi ze statusów blokujących przyjmowanie telefonów, gdy pracowali nad czymś innym niż klient telefoniczny. Aktualnie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale na 100% się podzielę jeśli sytuacja się zmieni. :)

Kandydatka

skomplikowany i olewczy proces rekrutacji. Aplikowałam na pierwszą linię wsparcia (będąc również polecona, bo pracuje 3 lata w IT) i po rozmowie otrzymałam informację, że z moją wiedzą i umiejętnościami nadaje się na wsparcie linię wyżej i, że nie mogą mi zapewnić takiego wynagrodzenia jakiego oczekuje i druga linia może je sprawić. tak więc odbyłam kolejna rozmowę video kwalifikacyjną, i tu z kolei otrzymałam informację, że zostanę poinformowana o decyzji tak/nie telefonicznie. Czekałam na telefon trzy tygodnie, aż w końcu sama zadzwoniłam do Pani rekruterki, która stwierdziła, że "miała do mnie dzwonić" i że jednak nie zapewnią mi tego wynagrodzenia i że w sumie to otworzy się jeszcze jeden projekt i też może mnie polecić, by nie tracić mojej kandydatury. Dzień później zadzwoniła, że ten projekt się jednak nie otworzy. Wnioski chyba wyciągają się same. Szczerze nie polecam i odradzam.

W Capgemini poszukiwana jest osoba na stanowisko Asystent Zarządu. Byłeś jednym z kandydatów zaproszonych na rozmowę? Napisz, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielami firmy! Twoja opinia może okazać się cenną wskazówką dla użytkowników rozważających zatrudnienie w przedsiębiorstwie.

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
giovani

Trzeba pamiętać, że teraz szefostwo wymyśliło sobie pracę z biura od 30-70% czasu. :) warto się zastanowić zanim złożycie swoją kandydaturę, bo jak na firmę IT to dziwna dosyć praktyka

@giovani

Cześć, praca w modelu hybrydowym towarzyszy nam już od dłuższego czasu. W chwili obecnej, po wejściu nowej ustawy w życie dostosowane zostały do niej regulaminy. Zapraszamy do kontaktu z bezpośrednim przełożonym, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam

SuperCG
@giovani

Capgemini jako innowacyjny lider swojego sektora, idąc tropem za wizjonerami biznesu zauważyło brak produktywności w pracy z domu. Myślę, że narzekają tylko Ci którzy mają do ukrycia milion rzeczy, które robią oprócz obowiązków. Praca jest świetna, dostajemy wsparcie i pieniądze na poparcie tego.

Zdziwiony

Przede wszystkim Capgemini to korporacja, z wieloma zespołami, wieloma klientami i kompletnie różną specyfiką pracy w zależności od tego, w jakim dziale / w jakim pionie pracujesz. Stąd też różne warunki pracy i skrajnie różne zarobki. Znam wiele osób, które po kilku latach pracy są dokładnie w tym miejscu, gdzie były na początku, bo się im nie chciało, bo nie mogli, bo nie mieli czasu czy odwagi, żeby coś zmienić... milion wymówek. Znam taż wiele osób, które dzisiaj, nie będąc managerami, lub będąc managerami niższego szczebla, zarabiają spore pieniądze, a część ma służbowe samochody. W tej firmie bardzo wiele zależy od Ciebie. Czy są w Capgemini słabi managerowie ? OCZYWIŚCIE, Czy są w Capgemini toksyczni szefowie albo pracownicy ? OCZYWIŚCIE... Wszędzie są... sugeruję wtedy zmianę projektu (co doprowadzi również do zmiany szefa), albo zgłoszenie anonimowo (są do tego narzędzia) sytuacji, która miała miejsce... I wszyscy, którzy to czytacie - pamiętajcie, jeżeli ktoś jest niezadowolony z firmy, to na pewno ją obsmaruje na wszystkich możliwych forach, a jeżeli jest zadowolony, to w większości przypadków nawet tu nie zajrzy, firma cały czas się rozrasta i mamy bardzo niski., jak na korporację, odsetek odejść z firmy, więc chyba nie jest aż tak źle. Proponuje sprawdzić albo pytać się / zbierać informacje o konkretnym projekcie w konkretnym pionie... inaczej to nie ma sensu.Jaką wartość ma opinia leniwego pracownika pierwszej linii wsparcia, jeżeli jesteś ekspertem IT i zastanawiasz się czy aplikować na stanowisko konsultanta? I odwrotnie, zapewniam, że opinia eksperta IT nic nie powie na temat warunków pracy na pierwszej linii wsparcia. Powodzenia !

Ne dziwię się
@Zdziwiony

Odsetek odejść z Capgemini, który ja zwę rotacją jest bardzo wielki i w porównaniu z innymi korporacjami zagranicznymi w Krakowie jest jednym z większych o ile nie największym. Pracowałam w Capgemini już prawie 4 lata temu a sytuacja w tej korporacji ciągle idzie ku gorszemu. Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ w tej firmie nic nie zależy od pracownika (jego wkładu w pracę i rozwój samodzielny). Awans o ile jest w ogóle możliwy to dla osób, że tak określę nie groźnych z charakteru i intelektu dla managerów. Rzadko zdarzają się awanse dla zwykłych pracowników i przede wszystkim mało kto chce czekać w tych warunkach pracy i przy słabej CAPowej pensji na możliwość takiego awansu kiedy najczęściej następuje on dopiero po trzech latach pracy i to dla nielicznych. Ja miałam szczęście do leadera, który był uczciwy i sam mi na rozmowie okresowej przyznał rację, że w tej firmie nie mam szans na rozwój ani zbytni awans pomimo dużej wiedzy i doświadczenia. Sam też niedługo potem zmienił pracodawcę. Po dwóch latach odeszłam z Capgemini do innej zagranicznej korporacji, w której jestem już prawie cztery lata i zdążyłam już trzy razy awansować. Zaczynając u nowego pracodawcy od podobnego stanowiska do tego na którym byłam w CAPie pensję miałam na wyjściu ponad dwa razy wyższą. Z mojego CAPowego teamu została jedna koleżanka i to tylko dlatego jak sama mówi, że gdyby nie dwie ciąże to też już by dawno jej w tym korpo nie było. Mówi, że jak obecnie ktoś pracuje rok dla Capgemini to jest długo. Większość ucieka już po pół roku. O czymś to chyba świadczy. Od dobrego pracodawcy nawet najwięksi "pracownicy leserzy" nie uciekają tak szybko, a nikt mi nie powie, że same takie osoby się teraz zatrudniają, ponieważ znam trochę osób co zmieniły CAPa na moją obecną firmę w tym roku i są to osoby poważne, ambitne i zaangażowane w pracę. Dodam jeszcze na koniec, że Capgemini ma najniższy dodatek językowy, więc dla osób znających języki obce ta firma w ogóle się nie opłaca.

Elvis
@Zdziwiony

Takie coś tylko może pisać jakiś manager z capgemini który zarabia 6,5k, dokładnie tyle ile w innych firmach na pierwszej lini dostają. Brak wiedzy ze na jego stanowisku w innej firmie zarobił dwa razy tyle. Ale prawdopodobnie ma słabe umiejętności żeby iść do innej firmy. Dlatego taka śmietanka managerów siedzi w capgemini i nic nie potrafi.

Drop
@Zdziwiony

W capgemini nawet Team Manager mówi ze ta firma (usunięte przez administratora) i się dziwią ze w ogóle ludzie za taka kasę przychodzą. TM to tez zwykły człowiek.

@Zdziwiony

Dokładnie tak! W Capie jest wiele zepołów, pionów. Firma nie kończy się na Service Desku. Jest wielu ludzi, którzy są ogólnoe zadowoleni z pracy, chociaż nie patrzą na firmę bezkrytycznie. Wiadomo, że idealny pracodawca to utopia i zawsze można coś poprawić lub na coś ponarzekać. W każdej firmie możesz tarfić na (usunięte przez administratora) klienta lub managera. Jak czytam tu opinie to domyślam się, że przeważnie są to ludzie mlodzi z dość wybujałą ambicją, którzy twierdzą, że "nie ma sufitu finansowego". Otóż wszędzie jest. Są stanowiska w Capie, na które przychodzi człowiek na staż, bez żadnego doświadczenia z małą wiedzą lub bez niej, którego trzeba wszystkiego nauczyć i dostaje pensję 3,5 K brt za 1/2 etatu. Czy to jest mało?? Najczęściej są to ludzie poniżej 26 roku życia, więc wiadomo jak jest z podatkiem. Popytajcie mamusi czy tatusia ile musieli pracować na taką pensję. Abstrahując od tego każdy by chciał awansować co roku. No bez jaj. Co do znajomości języków, warto też mieć coś do powiedzenia mądrego w innych językach, nie tylko je znać. To jednak firma z branży IT a nie biuro tłumaczeń. Zachęcam więc do przemyśleń i korekty oczekiwań, bo nadmierna ambicja bywa niebezpieczna (patrz np. Władimir P). Pozdrawiam. FYI: Nie pracuję na stanowisku managerskim.

@Zdziwiony

Pracujesz w HR czy jesteś jednym z tych wspomnianych nieudolnych menażerków? Premia za wpis była?

Alicja
@Ada

Taka osoba jak ty to właśnie ta klasa ludzi z którymi jak widać dalej Capgemini musi się użerać codziennie. Ktoś nie może mieć dobrego zdania bo wylewa się na niego wiadro pomyj. Zapewne jesteś kolejna rozpieszczona księżniczka która na hasło praca reaguje oburzeniem. Praca jak to praca, to ja tutaj mam pracować!?! Tacy byli ludzie w większości projektów, rozbestwieni, roszczeniowi zero pokory i zero chęci do pracy. Dobrze jest jak się dostaje podwyżki ale jak trzeba coś od siebie dać to już jest źle. Szkoda tylko ze Cap nie chce zwalniać takich właśnie degeneratów. Ja nie pracuje tam od 2 lat ale firma zawsze była pro ludzie, za bardzo. Może ktoś wreszcie zda sobie sprawę ze ludzie w Capie maja się jak pączki w maśle. Odchodziłam jak była pandemia, praca zdalna w 100% kto to widział. Teraz wiem od znajomych którzy tam dalej zostali, ze jakiekolwiek zmiany i zachęcanie pracowników do powrotu kończy się buntem tychże pracowników. Ludzie którzy nigdzie nie byli, nic nie widzieli stawiają żądania firmie która ma kilkaset tysięcy pracowników. Ludzie pracujący w Capie maja się za dobrze, nie znają życia a Management niestety nie ma odwagi żeby podjąć radykalne działania. Tutaj niestety nic się nie zmieniło. Management zawsze był miękki a podejmowanie decyzji niepopularnych nigdy nie było mocna strona tej firmy.

Nie dziwi nic
@Zdziwiony

Milion wymówek to najprędzej ma firma, można przesiedzieć 6 lat na jednym grade wypruwając sobie żyły, bo akurat nikt nie wie kto odpowiada za awanse, albo to, albo tamto. Zawsze znajdzie się powód, żeby dorzucić więcej roboty za taką samą stawkę. Firma jednakowoż dobra na początek, można wiele się nauczyć, zdobyć doświadczenie i przy pierwszej lepszej okazji pójść z tym doświadczeniem gdzieś, gdzie pracownik jest doceniany za swój wkład :)

It

Przecież ta firma to żart. Podwyżki inflacyjne nie pokryły nawet inflacji, jednym słowem firma nas po prostu okradła. Nie polecam, chyba że żeby się wdrożyć w IT i nabić jakiegoś doświadczenia, ale też za wiele się nie spodziewajcie bo pierwsza linia za dużo nie robi, po pewnym czasie praca staje się wtórna. Firma nawet ostatnio cofnęła świadczenia wiosenne xD. Premie? 100 zł na naisie. Zero perspektyw rozwoju.

zero
@It

To i tak masz lepiej bo ja nie dostalem kompletnie nic. I zgadzam sie, ta firma to zart, omijac szerokim łukiem. Nie wierzcie w nic co uslyszycie na rozmowie kwalifikacyjnej !

@It

No offence Karyna, nie chce bronić tego pracodawcy, ale (usunięte przez administratora). Firma nie ma obowiązku dawać podwyżki inflacyjnej, która jest wymysłem mediów i korpoludkow. Co roku Cap waloryzował wynagrodzenia do średniej na danym gradzie. Jeśli podczas zatrudnienia wynegocjowałaś więcej niż wynosi średnia to nie dostaniesz waloryzacji (z automatu). Ostateczna decyzję i tak podejmuje manager.

zawiedziony

Wszystkie negatywne opinie to 100 % prawdy. Ja byłem na bardzo wielu "assesmentach" i nigdy nie wygrałem. Na palcach jednej ręki mogę zliczyć przypadki kiedy dostałem konstruktywny feedback, z którego można było się czegoś nauczyć. Najczęstsze odpowiedzi to: "zadecydowały niuanse bo wszyscy jesteście świetni" albo moja ulubiona "masz ogromny potencjał ale inny kandydat wypadł lepiej". Potem dochodzi do sytuacji że awanse dostają osoby ze stażem pracy nieraz dwukrotnie mniejszym niż doświadczeni agenci którzy zęby zjedli na service-desku.

Dareek

Jak wyglądają rekrutacje wewnętrzne na inne projekty? Czy w przypadku gdy zostałem przyjęty przez Capgemini, a nie uda mi się dostać na żaden projekt to firma mnie zwolni? Czy może się ktoś wypowiedzieć jak wygląda praca na projekcie dla Bayeru i czy podczas rekrutacji na projekt biorą również udział osoby z tejże firmy czy tylko z Capgemini?

@Dareek

Cześć, zapraszamy do kontaktu ze swoim bezpośrednim przełożonym lub z zespołem rekrutacji w celu wyjaśnienia swoich wątpliwości. Możesz również skontaktować się z nami na adres: komunikacja.pl@capgemini.com.

Dareek
@Zespół Komunikacji Capgemini

Bez obrazy, ale wolałbym poznać opinię pracowników. Management i przełożeni póki co dowiedli, że nie mają pojęcia o losach pracownika a jeśli mają to nieźle wodzą go za nos. Robicie rozmowy roczne z planem, a 2 miesiące później tak jakby rozmowa nie miała miejsca.

meggi

najgorszym wrogom nie życzę takiej pracy w takim miejscu

Sara
@meggi

Czym powodowana jest Twoja opinia? Ktoś wymagał dlatego było nie Ok? Bo dziś to standard, najlepiej nic od nikogo nie wymagać bo obraza majestatu. Każda firma ma cel, przynosić dochód. Nie podoba sie to trzeba zmienić miejsce. Egzaltowanie sie na forum i mówienie jak to tu czy tam jest zle jest dla mnie śmieszne. Zacznij rozwiązywać swoje problemy jak dorosły człowiek.

(usunięte przez administratora) to jest z tych firm ktora zgasi wszystkie Twoje ambicje szybciej niz Ci sie wydaje. Myslisz pewnie, ze nie moze byc tak zle i jestes gotow przetrwac pewne niedogodnosci za zdobycie doswiadczenia i kilku marnych srebrnikow - blad, chyba ze nie cenisz swojego zdrowia psychicznego, albo jestes swiezo po (usunięte przez administratora). W przeciwnym razie omijaj to miejsce szerokim lukiem. Pracowalem w wielu polskich (usunięte przez administratora), ale tu to jest nowy wymiar jakosci. Czas pracy i przerw liczony z dokladnoscia co do sekundy, pelne "szacunku i empatii" rozmowy z kadra zarzadzajaca i marna pomoc kolegow z wiekszym stazem, ktorzy mimo szczerych checi nie maja po prostu czasu na pomoc, bo sa tak zawaleni robota. Zeby nie bylo, ze tylko narzekam, to musze przyznac, ze zarobki dla nowych pracownikow sa calkiem spoko, co jest troche dziwne bo sa o wiele wyzsze od pracownikow z wieloletnim stazem, a to tez obnaza krotkowzrocznosc kierownictwa, ktorzy zamiast docenic starych wyjadaczy, to placa nowym zoltodziobom, bo inaczej by w ogole nie przyszli, a starzy maja tylko wybor albo sie zwolnic, albo pracowac za zenujace stawki. Szkoda, ze jeszcze firmy z taka polityka istnieja jeszcze w polsce.

Bbb

Hahaha, świetna i jakże prawdziwa etykieta. Uwielbiam. I ta przerwa na siku 15 minut ze stoperem w ręce na cały dzień. A czego się spodziewac po menadzerach jak to byly najglupsze elementy na projekcie, na tyle glupie ze nie chcial ich nikt z zewnatrz, ci madrzejsi odchodzili a slabeusze trwali na posterunku, kryterium do awansu jest dlugosc pierdzenia w stolek plus uklady. Kazdy kasting jest ustawiony.

Bzdury piszesz. Każda firma ma swoje plusy i minusy. Dziś mamy rozpieszczonych i roszczeniowych ludzi którzy nic sobą nie reprezentują. Kombinatoryka level extreme. Cap jest tak samo dobrym miejscem jak każde inne. Jeśli ktoś ma zapał i chęci wszędzie odniesie sukces. Lawiranci i leniwcy powinni zostać w domu i nie obarczać innych swoją obecnością.

Omka

Dostałam ofertę, ale zastanawiam się nadal nad przyjęciem tej pracy. Kontakt z rekruterem jest słaby a ja chcę zadać jeszcze kilka pytań szczególnie, że mam pracować w trybie hybrydowym, ale już ilości dni stacjonarnie nic nie wiem. Ktoś się orientuje? Tym bardziej, że nie widzi mi się dojeżdżanie 260 km kilka razy w tygodniu.

@Omka

Obecnie co niektóre projekty przechodzą na 2 razy w tygodniu. Więc się przygotuj że się może zmienić od kwietnia diametralnie. I negocjuj bo są pracownicy zatrudniani w 100% zdalnie.

Komek

W ktore dni trzeba sie wstawic do biura??Czy sa jakies wytyczne,czy sa to losowe dni wybrane przez siebie samego?

Rino

Witam. Mam pytanie.Czym rozni sie stanowisko Menagerr od Projekt Menager???

elomel

Czy w Capgemini w CIS (cloud infra services) są jakiekolwiek widełki na danych gradeach A4/A5/B1/B2/C1?

@elomel

Cześć, Capgemini posiada odpowiednie dokumenty związane ze stopniem zaszeregowania i wynagradzania pracowników. Informacje te są jednak wewnętrznymi dokumentami firmy. O wynagrodzeniu można porozmawiać z bezpośrednim przełożonym czy dedykowanym HR Business Patnerem. Podczas procesu rekrutacji temat wynagrodzenia również jest poruszany.

@elomel

Jak jesteś pracownikiem i planujesz awans na inny grade, to są małe szanse, że Twoja propozycja przejdzie. Dostajesz konkretną liczbę i musisz się zgodzić, bo negocjacje nie istnieją.

Nowy pracownik

Powiedzcie proszę jaki model lapka otrzymuje się na start i jakiej wersji Sapa używają w cappie?

Pracownica
@Nowy pracownik

Laptopy HP EliteBook w różnej konfiguracji z Win11. Czasami trafiają się też stare modele ThinkPady z Win10. Generalnie dostajesz kompa jaki akurat jest wolny np po byłym pracowniku w takim stanie w jakim zostawił więc kwestia szczęścia.

capcap

Jestem pracownikiem od niecałego roku, jestem na razie naprawdę zadowolona. Miałam już doświadczenia w pracy w podobnym korpo - i jak to korpo, niektóre rzeczy są podobne. To co mi się podoba, to: wspierający manager (ale to loteria - no ja rozmawialam na razie z kilkoma w pracy i ludzie są przyjaźnie nastawieni), fajni ludzie w zespole (ofc zdarzają się tarcia, ale generalnie jest moc! a pracujemy zdalnie), podoba mi się nacisk na work-life balance, bo naprawdę to czuję (mogę wyjść z pracy po dziecko do przedszkola i nikt nie przewraca oczami, mogę mieć trudniejszy dzień bo bobas choruje - nikt nie robi problemu, urlop znienacka - ok). Mam wrażenie (i to porównuję z poprzednią firmą), że jest tutaj naprawdę dość agilowo - i to dla mnie odkrycie, bo myślałam że w takiej dużej organizacji się nie da. Dostałam fajny laptop, mieliśmy możliwości team buildingowe, mamy kulturę feedbacku. Rekrutacja była super, czułam się bardzo podmiotowo. Mamy możliwości udzielania się w wolontariatach, jesteśmy zachęcani do różnych aktywności i konkursów. Mamy spoko platformę szkoleniową. Czy coś mi się nie podoba na ten moment? Szczerze mówiąc nie. System rekrutacyjny może, bo przepisywanie CV jest irytujące. No i może jakaś większa impreza integracyjna by się przydała, żeby poznać ludzi z innych zespołów.

Kitulec

Czesc.Pytanie zvinnej beczki,bovjeszcze takiegi nie bylo.Czy macie swojego ulubionego menagera w Capgemini?Albo takiego ktorego lubicie,ktory jest przyjaznie nastawiony.Ciekawa jestem Waszych opinii.

Gołota

Zarobki bez nocek poniżej 3 k na rękę na service desk mówią same za siebie. Nie było podwyżki od 2021 roku xd Prawda jest taka że cap to praca dla leniwych którzy potrafią kombinować i trafili na dobry projekt ;) ps no chyba że ktoś chce robić za dwóch żeby awansować po jakimś czasie i dostać 500 zł podwyżki hahaha

SysAdminKato

Witam wszystkich pracowników Capgemini. W związku z rekrutacją do tej firmy mam kilka pytań. 1. Czy gdy projekt dobiegnie końca i pracownik trafia na bench to ktoś w Capgemini szuka dla niego projektu, czy musi to zrobić sam? 2. Czy w czasie siedzenia na benchu, pracownikowi składa się wypowiedzenie jako okres, w którym szuka się dla niego nowego projektu? 3. Czy szukane projekty są związane ze ścieżką, w której chce rozwijać się pracownik?

Dorota
@SysAdminKato

Kiedy masz rekrutacje tak zapytam z ciekawości? Jak będziesz po niej dasz znać jak ona wyglądała i jakie pytania zostały Ci zadane?

C
@SysAdminKato

1. Nie musisz sobie szukać projektu sam, jest zespół który zbiera informacje o zapotrzebowaniu i poleca ludzi na projekty. Czasem wiąże się to z dodatkową rozmową kwalifikacyjną, czasem nie. 2. Nie 3. Z mojego doświadczenia w miarę możliwości tak, chociaż wiadomo że jak siedzi się na benchu to idzie się na taki projekt jaki się da.

@SysAdminKato

wez pod uwage to ze jak Cie przypisza do danego projektu to praktycznie nie bedziesz mogl go zmienic. A jesli nawet Ci sie to uda to zajmie to pare miesiecy. Jak mnie (i moich znajomych) rekrutowali to mowili ze jak najbardziej mozna zmienic projekt jesli mi nie pasuje, niestety prawda okazala sie inna. (usunięte przez administratora)

Gołota
@SysAdminKato

1. Jestem w takiej sytuacji i to co znajdzie manager to zazwyczaj praca dla Ukraińca. 2.Tak 3. Bierz co leci i kiedyś się najwyżej zmieni na taki jaki pasuje ;) hehe

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Katowice

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 158.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 10 to opinie pozytywne, 63 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini