Capgemini
counter
5 1 20 5 1
Magda Nowy wpis

Grafik macie wcześniej ustalany przez szefostwo?

Pytanie Nowy wpis

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Capgemini?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Laptop, słuchawki, monitor, nawet internet jak nie masz wlasnego, to mogą Ci dać. Ogólnie narzędzia do pracy są wszystkie jakie są najbardziej potrzebne

Kasia Nowy wpis

Czy tam jest dużo studentów ?

ciekawy2
Kandydat

jakie sa godziny pracy i na jakie zarobki (orientacyjnie) moze liczyc osoba zatrudniona na stanowisku customer service advisor a) z angielskim b) z angielskim i trzecim jezykiem?

@ciekawy2

Zależy jaki projekt, ale przygotuj się na pracę 24/7/365, czyli zawsze (podpisując umowę wyrażasz na to zgodę). Ale trzeba wziąć pod uwagę, że wszystko zależy od projektu, bo są projekty, które mają krótszy czas pracy. Wiadomo, że jak się awansuje, to można pracować jak biały człowiek poniedziałek - piątek 8-16, ale no... To nie takie proste, my Murzyny korporacji musimy liczyć się z tym, że będziemy pracować w różnych godzinach, a nie jak Biali ludzie 8-16 od poniedziałku do piątku. Jeżeli chodzi o zarobki, to są konkurencyjne (jak na Lublin). Netto mniej więcej tyle ile brutto wynosi minimalna krajowa. Oczywiście wraz z rozwojem możesz liczyć na jakąś tam podwyżkę. Możesz też spróbować negocjować zarobki w momencie, gdy już przekonasz rekrutera do siebie.

Łucja
@pracownik

Jakie są zarobki?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

bleh

Jestem bardzo zniesmaczona faktem, iż pracownicy, którzy posługują się językiem innym niż angielskim/polskim na swoim projekcie stracili dodatek językowy. Natomiast zostali wynagrodzeni pracownicy posługujący się językiem angielskim/polskim na projektach. Oni dostali podwyżkę, a nam, językowcom ten dodatek został zmniejszony o taką samą kwotę jaka została podniesiona ogólnie. Posłużę się przykładem: Zarabiam kwotę X i mój dodatek językowy przykładowo wynosił 800zł. Kwotę X zarabia również pracownik posługujący się językiem angielskim/polskim. Zabrali mi kwotę 500zł z dodatku językowego dodając do podstawy tę właśnie kwotę. Czyli zarabiam X+500+300(dodatek językowy) Natomiast pracownik polsko/angielskojęzyczny zarabia w tym momencie x+500. Czyli ja nic nie zyskałam, a pracownik bez znajomości języka trzeciego zyskał aż 500zł. To jest bardzo niesprawiedliwe i w takiej sytuacji zastanawiam się czy nie zrezygnować z mojego projektu i pracować z j. angielskim lub polskim za tylko 300zł mniej (gdzie pracy też jest o wiele mniej tak naprawdę). Proszę, niech ktoś mi powie dlaczego firma, która stawia na znajomość języków obcych (innych niż angielski) tak bardzo nie docenia osób posługujących się innymi językami, wręcz zniechęca do korzystania z nich? Tymczasem przejdźmy dalej - obowiązków jest coraz więcej, pracy z dnia na dzień przybywa, ale i tak mają problem o statystyki, bo to niby nasza wina. Wina jest osób, które wymyśliły, że ten projekt da się obsłużyć w tak nielicznym gronie. Podsumowując, jeżeli kadra nie weźmie sobie do serca tego i nie da podwyżek, które wynagrodzą trud pracy z językiem obcym, to ta firma (a przynajmniej oddział w Lublinie) długo nie uciągnie na polskim rynku. Nie jesteśmy Hindusami, by dać się wyzyskiwać.

Tak1Nie1
Komunikacja Capgemini
@bleh

Przyko nam, że masz takie odczucia. Doceniamy pracowników językowych, gdyż ich wiedza i biegła znojomość języków obcych to duży atut. Jeśli odczuwasz, że potraktowano Cię niesprawiedliwie, sugerujemy abyś porozmawiał szczerze ze swoim managerem. Możesz oczywiście skorzystać również z naszych wewnętrznych narzędzi i zgłosić anonimowo swoje zażalenie wypełniając ankietę Pulse. Twój manager zobaczy odpowiedzi, ale nie pojawią mu się żadne dane osoby, która wypełniła ankietę.

bleh
@Komunikacja Capgemini

I co mój manager zrobi? Da mi podwyżkę? Prosiłam już o nią, prosiłam o wiele rzeczy i nic nie zyskałam (tylko dodatkowe obowiązki za te same pieniądze). Pulse to tylko głupotka by móc się wyżalić, a która w rzeczywistości nic nie daje. Wszystko w tej pracy staje się bardzo nieśmiesznym żartem. Zaznaczyliście, że znajomość języków obcych to duży atut. Rzeczywiście 300zł za francuski, 100zł za rosyjski. Po to studiowałam 5 lat, by dostawać teraz 300zł za znajomość języka. Zresztą przez brak umiejętności zarządzania projektem ciągle zmienia nam się ekipa (to chyba o czymś świadczy). Brawo Capgemini Polska, tak się zniechęca pracowników aktualnych jak i przyszłych.

Zainteresowana
Kandydat

Na stronie widzę od dłuższego czasu rekrutację na stanowiska Customer Service Advisor. Jest to trwająca rekrutacja, czy zbieracie tylko aplikacje?

Komunikacja Capgemini
@Zainteresowana

Na to stanowisko szukamy osób ze znajomością róźnych języków obcych jak oczywiście angielski, niemiecki czy nawet turecki lub litewski. Oferta jest cały czas aktualna.

@Komunikacja Capgemini

Akurat jeżeli chodzi o Lublin, to na ten moment są potrzeby głównie na język niemiecki i francuski. Można też pracować zdalnie, więc wtedy jest więcej możliwości.

violet

Bardzo polecam lubelskiego Capa. Praca w naprawdę fajnej i ludzkiej atmosferze gdzie każdy jest równo traktowany a na przełożonych można zawsze liczyć. Obsługuje się problemy IT pracowników dużych firm a nie klienta domowego - to duży plus! Wynagrodzenie jak na lubelski warunki bardzo konkurencyjne. Trzeba być zaangażowanym i chcieć się uczyć ale jak to masz to możesz się fajnie rozwijać, zwłaszcza, ze ta firma dopiero rośnie w LU

Kajtek
@violet

Z tym równo traktowany to ja bym nie przesadzał.

Tak1Nie
violet
@Kajtek

No ja nierównego traktowania nie zauważam na moim projekcie

Łucja
@violet

Jakie są zarobki?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 236 dni.

Jak szefostwo w Capgemini? Spoko traktują ludzi?

Ciekawy

Jak wygląda sytuacja z pracą w biurze w Lublinie? Widzę, że co chwila są prowadzone rekrutacje.

@Ciekawy

Głównie są potrzebne osoby z językiem francuskim.

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Lublin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Capgemini