Opinie o Capgemini w Katowice

Kultura etycznego i odpowiedzialnego biznesu jest silnie zakorzeniona w działalności całej grupy Capgemini, która już trzeci rok z rzędu otrzymała tytuł Najbardziej Etycznej Firmy Świata. Zasady etycznego biznesu nakreślają naszą współpracę z klientami, partnerami, dostawcami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Katowice

Jacek

Od kiedy ma być powrót do biur bo słyszałem w innym oddziale jakieś plotki.... Że już nie ma być samej zdalnej

Czadzasty

To jest jakaś kpina zarobki marne komunikacji zero chaos informacyjny, praktycznie od razu cię wrzucają na głęboka wodę i się dziwią czemu po tym jak kos dwa razy ci pokazał to ty tego jeszcze nie umiesz. Każdy ta sama rzecz robi inaczej i tłumaczy ci inaczej ogolnie to ja się dziwie ze to wgl jeszcze funkcjonuje… managerowie to kpina szkoda czasu na ta firmę

Olaf

Cześć, Jak pracuje się w dziale rekrutacji? Jakieś opinie? Info o KPI?

artur

Słychać już coś o powrocie do pracy tylko z biura? Bądź wie ktoś może ile ma być obecności w biurze przy pracy hybrydowej? Bo zastanawiam się nad złożenie CV lecz zbytnio praca w domu średnio mi się uśmiecha

Dhsj
@artur

Do ustalenia z przełożonym...minimum 30 procent w biurze ale można bez problemu być nawet 100

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.

Przyjmowani tylko są z . J Angielskim? . Jak ktoś nie zna angielskiego to może się tez zatrudnić?

Edyta | Capgemini

Cześć, W naszej firmie, obok polskiego, posługujemy się również językiem angielskim, którym komunikujemy się z kolegami z innych krajów, a także z wieloma naszymi klientami. Dlatego znajomość języka angielskiego jest ważna. Jeśli jednak aplikujesz na stanowisko z innym językiem obcym - priorytet ma właśnie ten język. :) Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

arek
@Edyta | Capgemini

wiadomo kiedy będzie powrót do biur?

Krytycznie

Jeśli chcesz zrobić szybką karierę w Cap, musisz być kobietą w ciąży albo przynajmniej planująca zajść niedługo. Po powrocie z macierzyńskiego zostaniesz automatycznie awansowana na team lidera, względnie koordynatora projektu. I tu wreszcie sobie odpoczniesz, bo i czas pracy masz krótszy i opieki bierzesz co chwil więc omijają Cię męczące i stresujące calle z klientami, a zespół też nie ma co liczyć na Twoje wsparcie merytoryczne, bo przecież długo Cię w firmie nie było i teraz też jakby nadal nie ma... Jeżeli natomiast nie masz żadnych zawodowych aspiracji, polecam zespół IT help desk. Tu całymi dniami snujesz się po biurze, najczęściej zastać Cię można w pokoju kawowym, gdzie przez bite 8h oddajesz się zasłużonej relaksacji. Jeśli trafi się jakaś wybitnie upierdliwa jednostka, która domaga się interwencji, odsyłasz ją na helpline, gdzie męczy się tygodniami z jakimś hinduskim nieogarem. Dla Ciebie jednak najważniejsze jest, że 28-go każdego miesiąca na Twoje konto wpływa całkiem godziwa sumka, a Ty masz poczucie, że nigdzie indziej nie dostaniesz więcej za pierdzenie w stołek i delektowanie się firmową kawą...

Podirytowany
@Krytycznie

Ty jesteś bezczelny/a. Myślisz sobie, że wsparcie na miejscu to pierwsza, druga i trzecia linia? Jesteś w błędzie! Mylisz sobie service desk z zespołem onsite support. Jest jasny podział obowiązków i o tym jako pracownik powinnaś/powinieneś wiedzieć. W tym zespole jest mniej niż 10 osób, a pracowników kilka tysięcy (prawdopodobnie). Naprawdę sądzisz, że w miej niż 10 osób da się ogarnąć wszystkie sprawy? Miej bezczelny typie pretensje do tego kto zatrudnia tych nieogarów na sd, a nie do gości co wypełniają swoje obowiązki określone w procedurach.

Kandydatka

Na początku grudnia odbyłam dwie rozmowy z rekruterem z Krakowa. Najpierw umówiliśmy się na właściwą, gdzie poinformował, że wyślę mi test wstępny z języka angielskiego - niczego nie wysłał. Podczas drugiej rozmowy, gdy dopytałam faktycznie przyznał, że tego nie zrobił, czy też mail nie doszedł. Rozmowę wstępną przeszłam pomyślnie mówiąc o rzeczach technicznych jak i po angielsku (dwa lata w IT). Po dwóch miesiącach od czasu rozmowy żadnej informacji zwrotnej i umówienia bądź nie na kolejne etapy, ani telefonu ani meila. Jest to nic innego jak zawracanie głowy kandydatowi, zero profesjonalizmu i mam nadzieję, że nikt z was już nie trafi na pana rekruter z Krakowa rekrutującego też do Katowic. Udało mu się zniechęcić mnie do całej marki Capgemini.

Thron
@Kandydatka

I tu masz przykład profesjonalizmu firmy Capgemini. Tak jest na każdym oddziale tam. A może nie ma nikogo żeby ci odpisał bo ludzie uciekają.

@Kandydatka

Cześć, Skontaktuj się z nami proszę mailowo -> komunikacja.pl@capgemini.com. Sprawdzimy, co się wydarzyło. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

qwertyuiop
@Thron

Tak jest w każdej firmie. Mechanizm jest prosty :)))) jak się przeciągnie kandydata przez kilka firm nie dając mu informacji zwrotnej to zmniejsza on swoje oczekiwania finansowe. Jak już zmęczy się łażeniem po firmach i zmniejszy oczekiwania wówczas się go zatrudnia :]

Ogar

Czym jest prompt oraz czy ciężko wyrobić ticket. Po jakim okresie wymagają od pracownika pełnej pracy bez pomocy?

Papa

Nie ma podwyżek, nie ma ludzi. Każdy ucieka z tej firmy a nowi nie przychodzą albo jak przychodzą to po krótkim czasie odchodzą. Dziwi mnie jak ta firma ma funkcjonować bez ludzi. Na projekcie gdzie pracuje każdy szuka coś innego. Jeżeli chodzi o management to wiele nie można oczekiwać od tych ludzi.

Hej, dostałem ofertę pracy w dziale finansowo-księgowym w Katowicach. Jak wygląda ta praca, jaka atmosfera tam panuje? Dzięki za wszystkie opinie.

W Capie od roku
@Zainteresowany

Jeśli chodzi o dział finansowy to jest ponoć nieciekawie, znajoma chodzi podczas home Office z laptopem na siku, bo jej prompt leci w dół. Kasa 2500 do ręki, bez szans na podwyżkę po roku pracy. Lepiej jest w IT, gdzie ja pracuje. Biorą bez doświadczenia i często znajomości tematu jakiejkolwiek, ale człowiek szybko się uczy w pracy, zwłaszcza że na poziomie Service desku to żadne IT. Wystarczy być średnio kumatym aby dać sobie radę. Kasa też niska, ale są możliwości wyrwania się, jeśli ktoś chce naprawdę i szuka swojej szansy. Można robić szkolenia na zewnętrznych platformach, które są repektowane, dużo rekrutacji wewnętrznych i patrząc po znajomych z mojego projektu ludzie ta droga naprawdę się rozwijają, bez żadnych znajomości. Podsumowując, dobre miejsce aby zacząć, jeśli się nie ma wykształcenia/ doświadczenia kierumkowego. Jeśli ktoś może poświęcić 2, 3 lata i nie marnuje czasu może w tym okresie rozwinąć się do tego poziomu, że bez problemu można się przenieść na stanowiska techniczne w konkurencyjnych firmach, gdzie place są lepsze. Ale jak się już jest na tym poziomie to i Capie można negocjować, zwłaszcza ostatnio, bo sporo doświadczonych pracowników opuściło firmę ostatnio. Dużo zależy od projektu. Na moim projekcie management jest bardzo ludzki, ale pewnie nie wszędzie tak jest. Znajomi, którzy znają inne projekty mówią, że mój jest wyjątkowo fajny. Tak czytam te opinie i stwierdzam, że ludzie pitolą. To utyskiwanie, że nie repektowanie polskich świat na przykład. Wspierasz klienta z US to oczywiste, że pracujesz jak on. Świętujesz 4 lipca a nie 3 maja. Czy naprawdę to coś niepojetego? Można stwierdzić, że w markecie na kasie zarobie więcej i iść do marketu. Nic w tym złego. Też siedziałem na kasie. Każdy ma prawo. Ale też można potraktować Capa jako punkt startowy. Jest jak jest, ale dzięki temu można dostać się z ulicy nieomal, na co nie ma szans u konkurencji. Posiedzieć czas jakiś i iść dalej już z jakimś doświadczeniem do konkurencji, która nas wcześniej nawet nie brała pod uwagę. Podsumowując z własnego i znajomych doświadczenia lepiej iść w IT. I to zdecydowanie lepiej. Nawet jak się na zły projekt trafi to większe możliwości ruszenia się. Pozdrawiam I udanych wyborów życzę.

:-(

Ludzie omijajcie ta firmę. Ja już dawno zmieniłem. Tam się nic nie zmieni. Tak jak już ktoś pisał jaka płaca taka praca. Management na poziomie podstawówki. 0 profesjonalistów bo odrazu uciekają do innych firm. Pracowałem kiedyś na projekcie niemieckiej koleji co była jedna wielka tragedia. Narzucanie non stop nowych zadań, najlepiej obrabiać wszystko co się do na dodatek odbierać dziennie 50 calli a jak padnie pytanie o podwyżki to nie ma. Niech spadają z tego kraju bo tu już długo nie pociągną.

@:-(

Niestety naiwnych wciąż nie brakuje. W Kato Cap ma niby fatalną opinię ale dalej funkcjonują-chyba tylko dlatego,że studenciaki tam lecą

@Byłam, widziałam

Teraz już nawet studenci nie za bardzo chcą iść do capgemini. Jaki student chce odbierać 50 calli dziennie za marne pieniądze. Najlepiej żeby każda twoja minuta była rozplanowana. Jako kelner zarobi to samo.

@…

Jak ja pracowałam to 3/4 to byli studenci...i dużo obcokrajowców. Może teraz lecą już na samych obcokrajowcach, którym z resztą nie płacą należytego dodatku językowego bo "przecież to nie jest dodatkowy język tylko native"

Uciekajcie
@Byłam, widziałam

U mnie była masa osób co siedziały tam już kilka lat, byłam w szoku bo ja ledwo co psychiczne wytrzymałam rok haha

Graża

nastał następny rok, w polskim wale i niestety cap okazał się jeszcze większym syfem… nie ma podwyżki inflacyjnej-nota bene zapisanej w umowie! Obniżone dodatki świąteczne, wynagrodzenie niższe niż w lidlu na kasie… i poniżający mail do pracowników o wypracowanych zyskach w zeszłym roku i jak to się świetnie firma rozwija… co nas obchodzą Wasze zyski, które macie dzięki swoim pracownikom, jeśli nic nam z tego??? (usunięte przez administratora) arogancji i ignorancji pracowników! 50 zł co miesiąc na platformie NAIS - serio? (usunięte przez administratora)

@Graża

A to pieniądze pewnie chciałbyś mieć. Pewnie jakieś konkretne. A co w tym kierunku zrobiłeś? Wysłałeś CV... brawo Co zrobisz żeby to zmienić? Wyślesz kolejne CV?

@:)

Po tych komentarzach natychmiast widać, kiedy pisze ktoś z "managmentu"

@Byłam, widziałam

albo ktoś kto czyta te wasze żale do całego świata i łapie się za głowę jak można brać udział w tym wyścigu szczurów, nic nie rozumieć i ciągle biedolić że kasy brak...

:-(
@:)

To dlaczego capgemini tak słabo płaci ?

@:-(

1. bo widocznie tyle warta jest twoja wiedza 1.1. jeśli uważasz, że więcej, spróbuj robić to co teraz ale bez pośrednika (czyt. pracodawcy) 2. bo państwo zabiera ci połowę w podatkach i składkach, w zamian za obietnicę socjalnego bezpieczeństwa :-) OBIETNICĘ !!

@:)

To co piszesz jest właśnie dobrym przykładem poziomu managementu tej firmy. Capgemini twoja pierwsza praca ? Jakie wykształcenie ?

@…

widać że nic nie kumasz. Naprawdę myślisz, że to od wykształcenia zależą zarobki? Albo od lat pracy? Naprawdę wierzysz, że na studiach dowiesz się od teoretyków jak zarabiać pieniądze? Naprawdę myślisz, że np. po 10 latach pracy będziesz miał 10 razy większe doświadczenie a po 20 latach 20 razy większe jak po roku? Będziesz miał odpowiednio 10 czy 20 lat więcej i nic więcej :] Krzyżyk na drogę...

Stary Wuj ale swoj

Hej, ile Capgemini płaci na stanowisku escataltion/incident manager? Plus minus widełki.

Perła
@Stary Wuj ale swoj

Zapytaj w fujitsu i odlicz 1000 zł = wypłata w capgemini.

CG

Ta firma to jest jeden wielki cyrk. Firma od kilku lat ma poważny problem z pozyskiwaniem ludzi. Powód jest tylko i wyłącznie bardzo słaba płaca. Z tego powodu jest nadmiar pracy i kierownicy praktycznie co dzień proszą o nad godziny. Ludzie prace ogólnie mają w (usunięte przez administratora) jaka płaca taka praca. Każdy jest świadomy ze i tak coś lepszego znajdzie.

zainteresowana

Jak wygląda 2 etap rekrutacji na stanowisko "Młodszy Specjalista ds. Procesów HR". Wiem, że rozmowa ma być przeprowadzona telefonicznie z pracownikiem HR w 2 językach. Jakich mam się spodziewać pytań na rozmowie kwalifikacyjnej na to stanowisko? Dziękuje za odpowiedź :)

Wał

W tym roku prawdopodobnie znowu brak podwyżek. Ja się zwolniłem. Niech szukają dale studencików.

Edward
@Wał

Ile czasu tu spędziłeś do tej pory i ile podwyżek przez ten czas było? Możesz też powiedzieć jaka podstawa tu jest na start.

Helino

Jak wygląda sytuacja gdy ktos kończy 26 lat i kończy mu się ulga podatkowa ? Czy można liczyć na podwyżkę, by wyrównać stratę czy po prostu nagle zarabia się parę stów mniej ... Jakie podejście ma firma w tej kwestii ?

@Helino

Cześć, Podwyżki przyznajemy według określonych kryteriów, czy zasad. Rządowe ulgi czy też koniec ich obowiązywania do nich nie należą. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Ada
@Helino

To zarabiasz mniej i tyle, w capgemini praktycznie nie ma podwyżek już od paru lat. To co nazywają podwyżkę to jest śmiechu wart.

ŚmiaćSięCzyPłakać
@Ada

Pracowałam kilka lat temu. Akurat przyszłam na przełomie roku-wówczas podwyżka roczna była 50 zł :D OK-inflacja nie była tak wysoka ale i tak ludzie się gromadnie zwalniali

Kamila
@ŚmiaćSięCzyPłakać

Capgemini nie ma szans na polskim rynku. Masowe zwolnienia, najsłabsze płace. Brak profesjonalistów. Nie było ciężko coś lepszego znaleść.

Aga

Bardzo słabe wynagrodzenie, nie polecam.

Emil

Dlaczego w capgemini są takie słabe wynagrodzenia ?

Rumcajs
@Emil

Chyba obecnie najnizsze na rynku, wszedzie placa lepiej , at & t , Sii, sapiens, wymieniac by mozna w nieskonczonosc a dla porownania to tam na 1 lini ( najnizszym stanowisku , grade whatever) zarobisz wiecej jak tutaj na b1 X))))))

Czy w Capgemini są szkolenia zewnętrzne?

Tak

Edyta | Zespół Komunikacji

Cześć, Tak - m.in. korzystamy z platformy NEXT, która łączy treści z wielu bibliotek i od wielu dostawców kursów e-learningowych, min. Coursera, Harvard Manage Mentor, Spark, Microsoft czy Pluralsight. Można na nich znaleźć kilka tysięcy kursów z różnych obszarów biznesowych i technologicznych, a także publikacje z całego świata. Więcej o możliwościach rozwoju w Capgemini znajdziesz tutaj -> https://www.capgemini.com/pl-pl/kariera/szkolenia-i-rozwoj/ Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Katowice

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 158.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 10 to opinie pozytywne, 63 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini