Felder Group Polska Sp. z o.o.

Opinie o Felder Group Polska Sp. z o.o.

Marian Ciećko

UWAGA TA FIRMA USUWA KOMENTARZE!!!!! Czy aby napewno wszystko jest w ogloszeniu napisane? Jakoś dziwnie wszyscy wybierają własną działalności gospodarczą zamiast umowy o pracę, przypadek? Nie to feler:) A ile ta podstawa wynosi co? A teraz kilka faktów: własna działalności gospodarcza, praca od 8 do 17 od poniedziałku do piątku i niektóre soboty bo biura są czynne i zawsze jeden handlowiec musi tam być żeby posprzątać i czasem ktoś wejdzie. Dodatkowo targi, dni otwarte i inne spędy. Lekko 220 godzin w miesiącu wychodzi i GPS czuwa nad każdą z nich:) Dodatkowo egzaminy, testy i klasówki, donosy, skargi, ciężka atmosfera, ulubieńcy i rodzinka wszędzie wokół... Kasa żadna, marne warunki i ogromna rotacja. Coś pominąłem?

@Marian Ciećko

W ogłoszeniu o pracę podane są informacje podstawowe. Każda osoba, zainteresowana pracą w naszej firmie podczas kontaktu z nami otrzymuje dokładne dane o wysokości podstawy oraz o sposobie naliczania prowizji. Zgadza się, że dotychczas handlowcy pracowali w oparciu o własną działalność gospodarczą, bo umowę o pracę wprowadziliśmy od tego roku. Normalnie pracujemy od poniedziałku do piątku i już od kilku lat w soboty nasze salony są nieczynne https://pl.felder-group.com/pl-pl/salony-wystawowe.html , wyjątek stanowią weekendy (7-8 razy w roku) kiedy organizujemy Dni otwarte. W tym roku braliśmy udział w 4 branżowych wystawach, z czego 2 zahaczały o sobotę-niedzielę. Nie uczestniczyli w nich wszyscy, tylko handlowcy pracujący w rejonie, w którym te targi się odbywały. W miesiącu handlowiec pracuje średnio 180-190 godzin. Liczba ta zawiera nie tylko same godziny pracy, ale również czas dojazdu do firmy lub klientów, który też jest płatny. Samochody, którymi jeżdżą handlowcy są samochodami służbowymi (wszystkie koszty związane z nimi pokrywa nasza firma), więc są w nich zamontowane GPS-y, o czym każda osoba rozpoczynająca pracę jest informowana. Faktem jest, że przeprowadzamy testy sprawdzające wiadomości naszych handlowców. Branża w której pracujemy wymaga fachowej wiedzy o maszynach i stolarstwie. Testy te służą nie tylko nam, ale również handlowcom, bo pomagają im samym zweryfikować poziom własnych umiejętności, gdyż lepsza wiedza = wyższa pewność siebie w tym co się robi. Donosy ani ulubieńcy nie są potrzebni, bo podstawą oceny w naszej firmie są osiągane wyniki, a nie osobiste animozje.

Roman Bobzun
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Czyli biura są nieczynne w soboty jak twierdzisz? A za te nadgodziny 180 - 190 godzin to coś płacicie czy za bozia zapłać się robi? Kto sprząta biura?

@Roman Bobzun

Jak już pisaliśmy ten zakres godzin obejmuje nie tylko rzeczywisty czas pracy, ale również godziny dojazdu do biura czy klienta, czyli liczony jest od momentu kiedy handlowiec wyjeżdża i wraca do domu i jest to czas płatny. W soboty biura są nieczynne https://pl.felder-group.com/pl-pl/salony-wystawowe.html Duże biura sprzątane są przez firmy zewnętrzne. Małe biura zasadniczo w piątki przed Dniami otwartymi w ramach normalnego czasu pracy.

Ponieśli i wilka

Wieść gminna niesie, że usuwanie stąd komentarzy kosztuje 250 zł miesięcznie płatne z góry za rok. Ironia losu:)

Julita

Zależy nam, by osoby, które na ten wątek trafiają mogły znaleźć rzetelne i merytoryczne informacje. To również dzięki Waszym wpisom, osoby zainteresowane pracą w Felder Group Polska mogą dowiedzieć się więcej o przyszłym miejscu pracy. Jednak niedopuszczalne są m.in. wpisy zawierające treści wulgarne, ordynarne, naruszające dobra osobiste innych lub dobre obyczaje i zasady netykiety, czy też takie propagujące przemoc. Jeśli takie treści pojawią się na wątku, to zgodnie z zaakceptowanym przez użytkowników regulaminem, administrator ma prawo do usunięcia opinii, które je zawierają. @Kaskaddownik jak już pisałam wcześniej, w razie jakichkolwiek zastrzeżeń co do działań administratora bardzo proszę o bezpośredni z nim kontakt. Każdy ma prawo do zostawienia opinii zgodnie ze swoimi doświadczeniami. Jednak nie może ona łamać zasad regulaminu portalu. Zachęcam do dokładniejszego zapoznania się z jego treścią: www.gowork.pl/regulamin

ciekawsky

Daj link do tego forum, chętnie zobaczę

Julita

Było ponad 1400 komentarzy a zostało 1175. Czary czy cenzura jak w TVPropaganda? Dobrze, że są zrzuty ekranu do opublikowania:)

Brat Julity

UWAGA TA FIRMA USUWA KOMENTARZE!!!!! Czy aby napewno wszystko jest w ogloszeniu napisane? Jakoś dziwnie wszyscy wybierają własną działalności gospodarczą zamiast umowy o pracę, przypadek? Nie to feler:) A ile ta podstawa wynosi co? A teraz kilka faktów: własna działalności gospodarcza, praca od 8 do 17 od poniedziałku do piątku i niektóre soboty bo biura są czynne i zawsze jeden handlowiec musi tam być żeby posprzątać i czasem ktoś wejdzie. Dodatkowo targi, dni otwarte i inne spędy. Lekko 220 godzin w miesiącu wychodzi i GPS czuwa nad Kaidą z nich:) Dodatkowo egzaminy, testy i klasówki, donosy, skargi, ciężka atmosfera, ulubieńcy i rodzinka wszędzie wokół... Kasa żadna, marne warunki i ogromna rotacja. Coś pominąłem?

Tymon

Felder Group Polska to dobra firma ale ma sporo hejterów. Sprawa jest bardzo prosta, jeśli komuś nie odpowiada praca w firmie niech ja zmieni i tyle w temacie!

zażenowany

mam wrażenie że cały czas jeden wariat pisze te wpisy... weź się człowieku opanuj .... jak masz zza dużo energii to sobie idź pobiegaj !

Felek

Felder Group Polska to spoko firma w której mam dobra kasę!!

Adrian Jeleń

O a co to się stało? Znowu zniknął komentarz nieprzychylnie opisujący rzeczywistość w felerze? Ile kosztuje usunięcie komentarza? Czego się wstydzisz Michale i Damianie? Przecież nie macie poważania w branży i wyśmiewają was na każdych targach. Odpowiedz ilu członków tego waszego felernego zespołu przewinęło się przez ostatnie lata? Dziesiątki? Ilu było takich chłopców recytujących drżącym głosem wykuty na pamięć wiersz o obrabiarce? Ilu z nich wierzyło w waszą bajkę o dużych pieniądzach i Mercedesach a zderzenie z rzeczywistością nastąpiło kiedy musieli dopłacić do interesu? Usuwacie komentarz o za dużych, tanich garniturach Michała czy błędach językowych i ortograficznych Damiana? Stawcie czoło rzeczywistości jak mężczyźni.

Aktualność

We wrześniu nasza firma brała udział w targach Drema w Poznaniu, które należą do największych wystaw branży drzewnej w Europie środkowo-wschodniej. Wystawiliśmy się już po raz siedemnasty. Pierwsze targi były bardzo skromne, posiadaliśmy stoisko o  powierzchni 30 m2 i byliśmy w ogóle nieznani, w tym roku dysponowaliśmy powierzchnią 1000 m2 i nasza firma jest bardzo dobrze znana każdemu, kto obrabia drewno. Ten rozwój to zasługa wielu lat pracy całego, zaangażowanego zespołu. Zapraszamy do obejrzenia impresji z tegorocznych targów

Adrian Jeleń

Szukają jeleni i to na masową skalę bo na 10 znalezionych, na rozmowę przyjdą 3 osoby z czego do roboty zgłosi się 0,25 osoby a po pół roku zostanie 0,01 jelenia na każde 10 rogaczy które przyszły na rozmowę. Czy to normalne? Nie to feler:)

@Adrian Jeleń

Szanowny Panie Adrianie skąd Pan czerpie informacje o tym jak wygląda nabór w naszej firmie? Czy pracuje Pan w dziale rekrutacji naszej firmy? Chcielibyśmy również zwrócić uwagę, że do nazwy naszej firmy w Pana wpisie wkradł się błąd i brakuje w niej jednej litery.

Dział rekrutacji
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Tak, pracuję w dziale rekrutacji felera. Nie pomyliłem nazwy, ta firma to feler wśród firm. Dek Felder to taka Austriacka firma a polski feler to jej smutna parodia.

@Dział rekrutacji

Szanowny Panie Adrianie, 17 lat temu, kiedy większość firm branży stolarskiej była już obecna i ugruntowana na rynku polskim, Felder Polska dopiero rozpoczynała swoją działalność. Za sprawą pracy i zaangażowania wielu osób możliwy był stabilny oraz systematyczny rozwój i obecnie należymy do czołówki firm sprzedających obrabiarki do drewna w Polsce, co nie wygląda na „smutną parodię”, a raczej na historię sukcesu zespołu Felder. Jesteśmy bezpośrednim i jedynym przedstawicielem Felder KG Austria w naszym kraju, a nazwa Felder to nie tylko nazwa firmy, ale również nazwisko rodziny, która firmę założyła i nadal prowadzi.

feler team żory
@Felder Group Polska Sp. z o.o.

A liczyłeś szanowny Michale kiedyś ile to członków tego felernego zespołu przewinęło się przez te wszystkie lata a zwłaszcza przez te ostatnie? Dziesiątki? Ta firma to parodia bo zawsze jak na targach pojawia się zarząd felera to słychać głośny śmiech mniej taktownych i parsknięcia tych grzeczniejszych uczestników. Zawsze jakiś as z felera narobi sobie wstydu przy wszystkich. Powiem ci drogi Michale, że wystarczy popatrzeć na twój tani gajerek z za długimi i za szerokimi nogaweczkami żeby poprawić sobie nastrój:) Szkoda tylko tych chłopaczków recytujących drżącym głosem wykuty na pamięć wiersz o obrabiarce bo oni jeszcze nie wiedzą, że ta bajka o wspaniałych zarobkach i mercedesach nigdy się nie ziści a oni zorientują się dopiero jak dołożą któregoś miesiąca do interesu, Jest jedna zmiana na plus, Damian podszlifował troszkę język polski i przynajmniej w mowie nie robi błędów.... ciekawe jak z jego ortografią?:)

@feler team żory

Poważna konkurencja odnosi się do siebie z respektem i szacunkiem, więc z pewnością nie śmieje się z naszej firmy i ocenia nas wyłącznie merytorycznie, a nie na podstawie „gajerka”. Osoby wypowiadające się na Dremie to nasi wieloletni pracownicy, którzy nie tylko świetnie znają nasze produkty, ale posiadają bardzo szeroką wiedzę na temat stolarstwa. Pracują u nas już od ponad 10 lat, więc wygląda na to, że nie „dopłacają do interesu”. W zeszłym roku rotacja pracowników w naszej firmie plasowała się na poziomie 17%, która w porównaniu do średniej rotacji w polskich firmach wynoszącej w ubiegłym roku 27%, http://www.biuletyn.bdo.pl/biuletyn/prawo-pracy-hr/prawo-pracy-i-hr/rynek-pracy-i-wynagrodzen/rotacja-na-rynku-pracy8472.html, wypada bardzo korzystnie. Zależy nam, aby ten procent był jak najniższy, bo stabilny zespół zapewnia stabilność firmie.

@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Ale frazesy wymyślasz Michał... Baner czytaj wizerunek, śmieją się z was i waszych wierszokletów stojących przy maszynach jak alfons przy... sam wiesz przy kim... Ja też tak mogę snuć niczym nie poparte tezy np: 78% konkurencji na Dremie śmieje się z pracowników i zarządu felerze, albo 67% ludzi z branży twierdzi że powinieneś zanieść gajer do krawca:)

@Felder Group Polska Sp. z o.o.

Zamiast dyskutować tu z jakimś trollem lepiej napiszcie coś więcej na temat warunków pracy jako handlowiec: - jaka jest wysokość podstawy netto - ile wynosi miesięczne premia netto - jakie auto - jako narzędzia wsparcia sprzedaży Podajcie konkrety, a zobaczycie, ze liczba konkretnych aplikacji wzrośnie.

@Zainteresowany

Wynagrodzenie handlowca składa się z atrakcyjnej części stałej, do której dochodzą prowizje wypłacane co miesiąc, na podstawie sprzedanych maszyn. Szczegółowych informacji odnośnie samego wynagrodzenia oraz warunków pracy w naszej firmie chętnie udzielimy w rozmowie indywidualnej, więc zachęcamy do kontaktu telefonicznego 32 453 14 72 lub mailowego cv@felder.pl. Handlowiec otrzymuje telefon służbowy, laptop, bazę swoich klientów, materiały reklamowe typu katalogi itp. Przechodzi szkolenie na początku pracy, a następnie regularne, dodatkowe szkolenia już w trakcie pracy. Poza tym na bieżąco wspierany jest ze strony kierownika regionalnego i managerów produktów. Nasza flota składa się wyłącznie z samochodów 2-3 letnich i nowszych, a obecnie handlowcy jeżdżą następującymi modelami: Skoda FABIA lub RAPID, Peugeot 301 albo Mercedesy klasy A.

Szteres

https://praca.money.pl/felder-group-polska-sp-z-o-o,firma,3985.html Witam Wszystkich. Opinie niepochlebne to fakt, ale też różni ludzie szukają różnej pracy.... Ktoś wie co się dzieje w Felderze, że nagle wysyp ogłoszeń? Szukają przysłowiowych "jeleni" na chwilę czy może jakaś restrukturyzacja, wzmocnienie etc. Jestem już trochę zmęczony praca w jednej firmie od 9 lat za 2700zł na rękę z niedzielami (market budowlany). Branża drzewna nie jest mi obca i chętnie bym coś zmienił... Ktoś coś?

@Szteres

Tak zgadzamy się z Pana opinią, że różni ludzie szukają różnej pracy. Obecnie poszukujemy kandydatów, bo powiększamy nasz zespół oraz na stanowiska, które są wolne do obsadzenia. Zależy nam wyłącznie na nawiązaniu długoterminowej współpracy, gdyż już samo "wgryzienie" się w temat maszyn i poznanie klientów z własnego rejonu wymaga więcej czasu. Pana znajomość branży drzewnej jest z pewnością dużym atutem. Jeśli jest Pan zainteresowany i chciałby się dowiedzieć czegoś więcej to prosimy o kontakt mailowy na info@felder.pl lub telefoniczny 32 453 14 72. Zapraszamy

Ternit

Jesteście pewni, że nie można napisać coś pozytywnego?

Mordziaty
@Ternit

Jesteśmy pewni w 100% że w tej firmie nie ma nic pozytywnego. To jest absolutna porażka. W sumie to jest jeden pozytyw: nie ma obowiązku tam pracować, można pracować w jakiejś dobrej firmie i zarabiać znacznie więcej niż w felerze.

Julita

@Brat Julity @wstyd gowork serwis nie oferuje możliwości płatnego usuwania wpisów. Ponownie zachęcam do zapoznania się z treścią regulaminu. Każdy ma możliwość złożenia darmowej reklamacji odnośnie wpisów pojawiających się na wątku. Ostateczna decyzja o tym, czy wpis zarchiwizować należy do administratora portalu. Jedyną do tego podstawą jest naruszenie zasad regulaminu. Jeśli któreś z Was uważa, że jego komentarz został usunięty niesłusznie, bardzo proszę o przesłanie takiej informacji pod adres: admin@gowork.pl

Kaskaddownik
@Julita

Jasne, nie kłam! Mam znowu wrzucić co stąd skasowaliście?

Julita

@Michałzachęcam do zapoznania się z regulaminem portalu. Jedyną podstawą do usunięcia wpisu jest naruszenie przez niego zasad regulaminu. www.gowork.pl/regulamin

wstyd gowork
@Julita

Albo wpłata na konto firmy gowork

Brat Julity
@Julita

Albo wpłata na konto firmy gowork... Patrz Julita jak komentarze zgodne z regulaminem strony nagle znikają bez śladu. Co Ty na to? Ile kosztuje usunięcie komentarzy? Sprawdźmy czy felerowcy mają tyle kasy i wrzucamy po 5 dziennie. Co ty na to Julita?

Potwierdzam wiele opinii z tego forum, że praca w tej firmie jest naprawdę kiepska a samej firmy nie polecam nikomu. Dodatkowo firma ta zleca usuwanie nieprzychylnych komentarzy na swój temat z tej strony internetowej.

Damian

To jest najgorsza firma jaką poznałem. Warunki, atmosfera, zarobki na poziomie dna.

Mądrala

Nie wiem czy są usuwane opinie ale jeśli mają być takie jak @adrian jeleń napisał to bardzo dobrze że są usuwane. Takie osoby nie czują się pracownikami tylko lubią psuć wszystko.

team

Chopy sie z roznych biur zwalniaja bo nie maja takich warunkow jak my w Żorach- ja jestem bardzo zadowolony!!!! Polecam nasz team!!!!!

Julita

@mp co takiego rozczarowało Cię po rozpoczęciu pracy? Co według Ciebie nie odpowiadało warunkom, które były przedstawione w ofercie pracy? @Robertowidzę, że jesteś zadowolony z pracy w Felder Group Polska. Możesz podzielić się swoim doświadczeniem? Co sprawia, że warto pracować właśnie u tego pracodawcy? Takie dodatkowe informacje będą cenne dla osób, które obecnie zastanawiają się nad przesłaniem swojego CV do firmy.

mp
@Julita

Co mam ci odpowiedzieć żebyś jak zwykle nie wykasowała na zlecenie i za opłatą firmy felder mojego komentarza Julito z gowork.pl? Regularnie są stąd usuwanie niewygodne opinie o tej firmie a na ich miejsce pojawiają się opinie rzekomo zachwyconych tą firmą ludzi. Jest sens pisać cokolwiek nie napisane przez kogoś z feldera? Ile kosztuje usunięcie jednego komentarza? Felder ma już ceny hutrowe?

Zostaw merytoryczną opinię o Felder Group Polska Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w Felder Group Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Felder Group Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Felder Group Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Felder Group Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Felder Group Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Felder Group Polska Sp. z o.o.