Opinie o Outlet Nexterio (Megastore.Pl) w Kielce

Firma zajmująca się sprzedażą materiałów budowlano-remonotwych.

Branże: Sprzedaż farb, szkła i wyrobów metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Megastore.pl w Kielce

Gres

BL a ja widzę to tak Zalety Ekipa Wady Brak podwyżek płac od paru lat Brak szkoleń oprócz systemu ihurt Mało przejrzysty system premiowania każdego sklepu . Problem z odzieżą ochronna i narzędziami potrzebnymi do pracy np wózki paleciaki itp Coraz większe powiększanie korpo nierobów w centrali którzy i tak są mało przydatni... Spychologia obowiązków korpo szczurów na pracowników sklepów,kierowników ,specjalistów Z góry ustalony tok myślenia prezesa dyrektora liczy się tylko zysk i z roku na rok plan zwiększany o 30 procent.Jeszcze trochę to prześcigniemy plany marketów budowlanych. Zerowy socjal , przy tych planach powinna być 13 ,14 pensja ...coś więcej na święta oprósz 150 zł brutto... Praca dla osoby bez doświadczenia w handlu. Max.na rok aby szukać czegoś lepszego... Przykład outlet Gdańsk... Co chwilę ktoś się zwalnia... Rada do prezesa tego bałaganu... Popracuj trochę na własnym sklepie ,sprzedaj coś z tych super kolekcji, przyjmij dostawę, załaduj klientowi płytki, rozwiąż problem z klientem który nie chce II gatunku, i wypełnij stertę zaległych spraw które korpo nieroby nie wypełniają.... Na końcu się zastanów czy na pewno tego chcę dla swoich pracowników?? Przecież oni robią kasę dla mnie... Spójrz w swojego notebooka i pomysł nad kolejnym bezsensownym mailu który wyślesz piętro niżej...

Hmm
@Gres

Cześć, z tego co wiem, jedna osoba nie przedłużyła umowy w Gdańsku, w dodatku do Gdańska trafiła na ostatni miesiąc jej trwania. Wszyscy inni kierownicy, włącznie z dwoma poprzednimi kierownikami ZOSTALI ZWOLNIENI. :)

Plusy: -atmosfera -pieniądze zawsze na czas -kurs UDT -ciuchy robocze Minusy: -robisz dosłownie wszystko, od bycia księgowym, poprzez sprzedawcę, magazyniera, tragarza -oszczędność na dosłownie wszystkim -lepiej nawet nie wspominać o urlopie -jeżeli kierownik dostanie podwyzke, to o pracownikach juz zapomina ("za miesiąc, za dwa, za trzy...") -presja z góry

Czy w Megastore.pl występują paczki/bony świąteczne?

Płytki ;)

Na święta Bożego Narodzenia otrzymaliśmy bony o wartości 150zł (- 50 zł przy wypłacie za podatek)

za 2300 to niezle sie ruchac dajcie,,,, mowi sie wam ze stawki sa takie same :D no nie do końca,,,, warszawa ma 2500 podstawy na reke, a najmłodszy sklep w stolicy ma ma jeszcze wiecej...... nie polecam tej firmy... i współczuje tym co tam muszą jeszcze pracowac......

:)))
@były pracownik

W niektórych miastach szeregowi pracownicy zarabiają/zarabiali po 3800 brutto ;)

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik remontowo budowlany
Krzysztof Liberadzki Axel
BL

Zalety: - świetna ekipa (w większości sklepów), - wysokie premie (przez pierwsze pół roku od otwarcia sklepu), - możliwość awansu. Wady: - ciężka paca fizyczna niezależnie od pełnionego stanowiska, - wymagania przełożonych (kompletnie nie adekwatne do środków oraz możliwości), - wysoka presja, - niskie zarobki (co przekłada się również na niską jakość nowo zatrudnionych pracowników), - brak podwyżek, - ubogie dodatki socialne(bony na święta za 150 zł, - 50 zł podatku), - obietnice bez pokrycia, - brak widocznego podziału obowiązków(kierownik robi to samo co szeregowy pracownik, czyli dosłownie wszystko), - nadmierna złożoność procedur oraz systemu, - nieoficjalny zakaz chorowania i korzystania z UnŻ. Czy warto podjąć pracę w NEXTERIO? -Tak, jeżeli jest to nowo otwarty sklep, co ma wpływ na wysokość premii oraz porządek. - Tak, jeżeli szukasz pracy tymczasowej albo masz nóż na gardle. -Nie, jeżeli możesz poczekać, większość sklepów budowlanych oferuje lepszy socjal i wyższą podstawę oraz zdecydowanie lżejszą pracę.

Pravownik

Dla tej firmy.liczy się tylko zysk. Zapomnieli o pracowniku że wszystko drożeje a płacą na poziomie 2300 netto. To trochę mało przy obrotach rzędu 280 tys. Kierownikom się wkręca że firma najważniejsze jak już dostanie podwyżkę siedzi cicho tylko aby go nie zwolnili... W centrali się.mnoza i nic nie robią... Niedługo za call center będzie się odpowiadało itp. ciuchy robocze 3 tygodnie się czeka..chyba szyja.ba miarę.

Lili

Chciałabym się dowiedzieć czy każdy pracownik podpisuje " Imienne pełnomocnictwo"?, jeśli tak to w jakim celu jest ono podpisywane?

Widzę że wszyscy czujemy się tu tak samo i nie mamy na to wpływu

Zawiedziony pracownik

W moim oddziale klimat i współpraca z kolegami są wzorowe. Niestety do pracy nie przychodzi się tylko dla kolegów. Pieniądze tu są marne. Więcej idzie zarobić na kasie w biedronce bez doświadczenia. Podwyżki to temat odwlekany i zapominany. System premiowania niby jest ale aby otrzymać premię od sprzedaży trzeba osiągnąć pewien target. Targety poznajemy dopiero na początku miesiąca i są zawsze wyższe niż poprzednie. Skutek jest taki że premię można zobaczyć maksymalnie co drugi, może trzeci miesiąc. Na święta otrzymacie bon o wartości 150zł ale firma odliczy wam 44zł podatku od wypłaty. Szkoda bo gdzieś po drodze firma stawiająca na rozwój zapomniała o tym że jednak to my jesteśmy najważniejszym ogniwem napędzającym. Praca którą lubię i wykonuję z przyjemnością za takie pieniądze odbiera godność i poczucie wartości.

Były kierownik Gdansk

Praca dla ludzi ktorym nie przeszkadza dużo pracy fizycznej. Bardzo polecam firmę dla młodych którzy chcą się rozwijać. Firma nie boi się stawiać na młodych kierowników co jest dużym plusem. Minusem jest to iż każdy z pracowników robi obowiązki od sprzątaczki przez magazyniera po sprzedawcę i księgowego. Mimo wszystko polecam dla młodych :)

Julia

Czy firma może stara się o swoich pracowników dając im jakieś benefity ?

Lekarz serc
@Julia

Tak dają benefit na leczenie kręgosłupa. Kwota do wykorzystania to 0 zł 0 groszy.

@Julia

Ciuchy robocze, rękawice, ubezpieczenie na życie drogie, kartę benefit za którą płacisz, ppk bo rząd wprowadził, na święt 100 minus podatek . Czyli nic od siebie.

Hanna

Rzeczywiście - nie są to jakieś super atrakcyjne świadczenia, ale ważne, że jakieś w ogóle są. No ale szukałam niedawno informacji o firmie Megastore.pl i natknęłam się na taką, iż została ona zamknięta na stałe. Możesz mi to wyjaśnić? Dlaczego firmę zamknięto?

aster
@Hanna

Megastore to teraz Nexterio Sp. z o.o....

Szkoda czasu na firmę która wyzyskuje ludzi. Dlatego nie odebrałem telefonu.

@Gość

Masz na myśli, że aplikowałeś i nie odebrałeś informacji dotyczącej rozmowy kwalifikacyjnej? Czasem warto podczas rekrutacji samemu zweryfikować opinie i zdecydować, czy warunki zatrudnienia będą Ci odpowiadać. Jak myślisz?

Rumcajs
@Kazimierz

A ja byłem na rozmowie, przyjeli mnie i pracuje i chwalę sobie, jest ok.

@Rumcajs

Fajnie, że znalazła się osoba, która pracuje obecnie w firmie Megastore. Mógłbyś napisać, jak wyglądały Twoje pierwsze dni pracy? Przede wszystkim interesuje mnie to, czy zostałeś odpowiednio przyjęty przez pozostałych pracowników.

@Kazimierz

Kazali robić i dźwigać kartony. Drugi dzień trochę pogadali o systemie i znów kartony,kartony kartony później klienci,system i na końcu dałem sobie spokój z tą firmą.

Czy pracodawca Megastore.pl organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Żadnego szkolenia nie masz. Musisz liczyć na siebie.

Kafelek

Bidaaa.... I tyle..... Na Mikołaja nic nie było i nie będzie .... Możecie worek gruzy wziąć to obnizycie koszta sklepów.

Rodak

Fajnie w tej firmie nie było i nie będzie. Czas lepiej płacić bo obowiązków przybywa. Za 2300 netto nie warto. W molochach masz tyle i jeszcze socjal,BHP przestrzegane i dwie zmiany. A tu goła słaba pensja.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Megastore.pl?

Odpowiedź

Zależy na jakie stanowisko aplikujesz

Hanna
@Odpowiedź

@Odpowiedź A na jakie stanowiska pracy rozmowa rekrutacyjna odbywa się w siedzibie firmy? Z góry dziękuję.

Żeglarz

Jeśli startujecie do oddziału w Gdańsku. To za mniej niż 4500 brutto. Nie podchodzcie. Jest to Moloch gdzie więcej się nadzwigasz nic twój kręgosłup wytrzyma. Czytając tę opinię mam wrażenie że w dużych miastach zle by nie było gdyby nie płaca za 3000 do 3500 to kiepsko wypada. Strasznie dużo pracy, dokumentacji, użeranie się z klientami,wciskanie 2 gat.nie wiem.jak w małych miastach ale pewnie jaki obrót taka płaca.

Firma nie godna aplikacji.

@Gość

Dlaczego tak twierdzisz? Oczywiście masz prawo mieć takie zdanie, jednak chciałbym poznać jego uzasadnienie. Ciekawi mnie, co wpływa na to, że w Twojej ocenie nie warto tam aplikować.

Kierownik

Kazimierzu. 1.Jesli startujesz na specjalistę to jesteś magazynierem,sprzedawca, tragarzem gdzie w sumie nie powinnaś ładować kartonów płytek do samochodów klientów tzn.jesli byś uszkodził samochod to raczej ciebie by ciągnęli za koszty. martwisz się za kierownika bo nie ogarnia systemu,nie pamięta co robił 5 minut temu. Czyli jesteś także ponikat księgowym, call center, gościem od reklamacji. W sumie oprócz pisania i odp.na mailem centrala zbytnio ci nie pomoże. To wszystko za 3000 brutto. 2.siedzisz w pracy 7 dni po 8-9 h. Za nadgodziny ci nie zapłacą. 3. Twoje pomysły zdanie jest z góry skazane na porażkę przez kierownika który i tak cię podpierala wyżej "niektórzy" . I dyrektora operacyjnego. 4.socjala nie masz no oprócz kosmicznego ubezpieczenia na życie i karty Multisport gdzie ty to płacisz.... Przepraszam 100 zł na Boże Narodzenie od milionerami ale tak właśnie robi się miliony. 5.ciuchy dostaniesz buty też.wiec w własnym dresie nie biegasz. 6.oczywiscie obrót masz robić i się ładnie uśmiechać do klientów. 7. Umowa na okres próbny,później rok. 8. Jak już to wszystko przeczytałeś pewnie stwierdzisz że są lepsze firmy gdzie ludzi się szanuje mniejsze korpo lepszy socjal.... Tak są dlatego strata czasu na szrot.

Lisy

Mam wiele do napisania i to nie pozytywów. Ale po co mam wylewać żale tutaj, jak się przeleje to zmienię pracę i tyle, płaczki

@Lisy

Może warto jednak napisać coś na ten temat? Wiele osób na pewno czeka na wpisy dotyczące realnej sytuacji w Megastore, zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie są bardzo ważne i pomagają podjąć decyzję kandydatom, więc jeśli byłbyś tak miły to napisz co konkretnie Ci nie pasowało w firmie, a co Twoim zdaniem działało dobrze.

Zostaw merytoryczną opinię o Megastore.pl - Kielce

• Jak się pracuje w Megastore.pl?

Zobacz opinie na temat firmy Megastore.pl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Megastore.pl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 1 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Megastore.pl?

Kandydaci do pracy w Megastore.pl napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Megastore.pl
1.7/5 Na podstawie 156 ocen.
  • Al. Solidarności 36
    25-323 Kielce