NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Lelum

Czy 3000zl to godny zarobek?Tak ale z nagodzinamy w piątek świątek hahaha. Tyle zarabiacie: Skoda Scala - polski cennik Wersja Active Ambition Style 1.0 TSI (115 KM) 66 500 zł 71 650 zł 78 650 zł 1.5 TSI (150 KM), aut. DSG 84 250 zł 91 250 zł 1.6 TDI (115 KM) 83 150 zł 90 150 zł 1.6 TDI (115 KM), aut. DSG 89 250 zł 96 250 zł

Biurowy

Do wszystkich farmazoniarzy...skończcie roznosić plotki że będzie super podwyżka na co wy liczycie w firmie która tnie koszta na każdym kroku dostaniecie tyle co w tamtym roku i nara komu praca nie pasuje może się zwolnić taka jest polityka firmy bo ma zostać 900 osób ,a to wszystko co się dzieje w firmie jest celowym dzialaniem...

@Biurowy

Nie sądzę żeby to było celowe działanie.Firma jest w czarnej (usunięte przez administratora) ,zawalamy wysyłkę. Klient jest niezadowolony,P.Janik był w Japonii tłumaczyć się z tego co dzieje się na produkcji i dlaczego PSA nie dostaje tylu filtrów ile ma dostawać. Nie wywiązanie się ze zobowiązań =kara finansowa.Duża kara,a w efekcie utrata klienta.Zamóeienia są i wcale nie spadły aż tak bardzo. Nie ma ludzi,linie są zatrzymywane,brak produktu.Nie ma buforów,magazyny świecą pustkami. Nowe osoby które przychodzą,myślę że nie zabawią u nas długo.Dziewczyny (nowe ) od początku kręcą nosem,że brudno,ciężko itp.Po paru godzinach idą do domu.Tak fajnie wszystko żarło,a teraz zdycha.Ale ktoś to spier...No cóż pewnie dalej siedzi za swoim biureczkiem i myśli sobie,,ALE JESTEM (usunięte przez administratora)

Witam czy pracownicy Work express dostali juz swoje pity?

Pitupitu

Ja jeszcze nie dostałem a jest 21 i się trochę obawiam

Wszedł e-pit gdzie masz wszystkie zarobki, więc nie musisz czekać. Pracodawca ma czas na dostarczenie PIT'u do końca lutego. Do końca miał stycznia miał przekazać do urzędu skarbowego, żeby ten mógł przygotować e-pit. Jak chcesz się rozliczyć to zajrzyj na e-pit.

Chattts
@ja

Jak ma zajrzeć na e-pit jak trzeba podać przychód za 2018 rok a ten dostanie na Pit 11 z Worka. Wiem, że idzie to obejść ale tutaj nie potrafią nadgidzin policzyć więc tego nie ogarną.

ble
@Chattts

Podajesz przychod za rok poprzedni .. z poprzedniego pit'u

Chattts
@ble

Podajesz przychód z 2017 i 2018 oraz pesel. Jak nie mają PITu z 2018 to trzeba liczyć.

@ja

ale ja chce dostac na papierku

Alek90

Myślę, że dzisiaj już chyba dostałeś

Lenon
@Alek90

Jutro mają ostateczny termin wysłania. Liczy się stempel pocztowy.

Janusz

Wczoraj przyszedł

DziobDziob

Witam was. Mam problem ,bo nie rozumiem waszego płaczu że jest tak źle i tragicznie. Nie rozumiem też tego że piszecie o masowych zwolnieniach ? Ja jakoś tego nie widzę. Na przerwach wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni. Jakoś na produkcji nie słychać jakiegoś złego słowa na 12h i narzekania na zarząd i przełożonych. U mnie na dziale mam dobre życie z przełożonymi i to wystarcza, czasem tylko trzeba umieć się ustawić w robocie, a przywileje same przychodzą :) Mi 12h całkowicie pasuje ,czuję że to są uczciwie zarobione pieniądze , a nie tak jak było na 8h, połowa mojego działu przychodziła na nadgodziny i nic nie robiła , teraz wygląda wszystko inaczej :) Strasznie się cieszę z 12h, bo jest dużo czasu wolnego i myślę czy nie pójść do jakieś drugiej pracy np. na dowóz jedzenia w jakiejś restauracji :) A ci co piszą że jest ciężko to chyba nie są stworzeni do pracy , ja jakoś daję radę i żyję ... Pozdrawiam :)

@DziobDziob

Na przerwach wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni. Po czym rozpoznajesz, ze sa zadowoleni? To, ze usmiechnieci to rozumiem, bo co maja chodzic smutasy caly czas? U mnie na dziale mam dobre życie z przełożonymi i to wystarcza, czasem tylko trzeba umieć się ustawić w robocie, a przywileje same przychodzą :) Tutaj sam ziomus podsumowales swoja prace. Nawet ksywke masz odpowiednia :) Strasznie się cieszę z 12h, bo jest dużo czasu wolnego i myślę czy nie pójść do jakieś drugiej pracy np. na dowóz jedzenia w jakiejś restauracji :) Po tym juz wiem, ze sobie jaj robisz :)

Dante
@DziobDziob

"U mnie na dziale" a wypowiedź jak osoby która siedzi za biurkiem. Czy u ciebie "na dziale" też wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni? Bo ja z kim bym nie pogadał to albo na wypowiedzeniu, albo szuka innej roboty i przeklina na ngk.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Alek90

Firma zejdzie na psy jak będą ludzie dalej sie zwalniac, a w ich miejsce zatrudniają takich jak wczoraj, przyszły kobiety/dziewczyny na nocke, nie będe gadał jakie działy, i tej samej nocy poszli do domu, bo za ciężka pracy. I to nie jest kobieta!

@Alek90

Końcówka zdania miała być, "i to nie była jedna kobieta, a 4." Cztery przyszly i cztery poszly

@Alek90

No niestety praca jest dla mężczyzn ciężka plus do tego ten wykańczający system ,a co dopiero dla kobiet . Na noxach też ręce bolą od targetów, na gpfach tak podkręcają target że brak słów brak jakiejkolwiek ergonomii pracy , schylasz się po 3000 razy po produkt bo nie kupią podnoszonych paleciakow do tego zakaz siedzenia

Pietaszek
@Alek90

Co z tymi podwyzkami w końcu?

Chatssss
@Alek90

A kiedy ty się zwolnisz? Z twoich wypowiedzi tylko płacz słychać. Brak ci odwagi żeby wypowiedzenie złożyć skoro ci praca w NGK nie pasuje? Większość takich jak ty płacze i żali się na goworku, ale NIC nie robi żeby to zmienić.

Fizol

Kwiecień coraz bliżej :)

@Chatssss

Ooo odpisał forumowy pajac. Podaj mi jeden tekst mój, w którym płacz mój słychac, tak bym kilka lat nie pracował człowieku w tej firmie. Czytaj ze zrozumieniem co napisałem

@Chatssss

Ale słuchaj, odpowiem Ci, zanim znów coś odpiszesz w Twoim stylu, co już tu każdy zna. Mi praca pasuje, do tego stopnia, że w czasie kiedy na dpf jeszcze NIE mówiono o systemie 12 godzinnym, sam, z WŁASNEJ woli przeniosłem sie na inny biznes, z systemem 12 godzinnym. A teraz do sedna sprawy: w czasie kiedy mnóstwo ludzi daje wypowiedzenia, brakuje rąk do pracy, kiedy człowiek nie dostaje urlopu (SWOJEGO), firma zatrudnia 4 kobiety, które, nawet nie przepracowywują całej zmiany, bo uciekają, to mam powód, by twierdzić, że firma schodzi na psy! Bo ktoś odpowiedzialny za rekrutacje wymyśla głupie zadania typu klocki lego, bierze za to pewnie większą kase niż ja, z kilkuletnim stażem w NGK, a efektów nie ma. A dobrze wiesz, że u Nas nie zatrudniają tych, co sie nie dostali do kolejnego etapu. I z tego wychodzi, że na 13 osób przyszły cztery osiby, co porzuciły prace, a te reszta 9 osób co być może by pracowała, ma już wrota zamknięte!

Wojciech

Firma spada na psy. Stracili zaufanie zwolnieniami. Dobre imię i resztki renomy zmiana systemu pracy po 15 latach. To ogłoszenie 4200 to ściema - to nie stawka startowa - w nawiasie wyraźnie jest napisane, ze z uwzględnieniem dodatków (czyli premia i nadgodziny i moze jeszcze inne rzeczy - dalej jest 3200). Nikogo nie ma chętnego do pracy i faktem stało się zatrudnianie Ukraińców. Ludzie zwalniają się masowo, wakaty nie uzupełnione od dwóch miesięcy. Brakuje im tyle ludzi, ze sami nie wiedza jak to polatać. Ktoś rzeczywiście bardzo „mądry” doprowadził do takiej sytuacji. Jego pierwszego powinno się teraz zwolnić za podjęcie tak nie trafionej decyzji. A ludzie, zamiast teraz postawić ich pod ściana, w sytuacji kiedy Zarzad nie ma wyjścia i napewno kapnalby trochę grosza więcej - łażą na nadgodziny itd. Firmy za płotem już dawno zorientowały się w sytuacji i podbierają pracowników do siebie za wyższa stawkę, nawet porzucających prace. Inne firmy w przeciwieństwie do NGK widza, ze sytuacja jest nieciekawa, wola podnieść stawki i zwerbować ludzi do siebie. Ale nie NGK. Wola czarować w ogłoszeniach a potem i tak upatrywać rozwiązania w postaci pracownikowi z Ukrainy, liczę na to, ze firma dostanie jakieś duże zamówienie ale przez własna głupotę nie będzie w stanie go zrealizować. Liczę na to, ze w kwietniu podwyżki będą tak „zacne”, ze odejdzie wam jeszcze więcej cennej załogi. Zwalniają się nie tylko młodzi i z niewielkim stażem pracownicy,. Zaczynaja zwalniać się ludzie starsi, ze stażem wynoszącym nawet kilkanaście lat. Ale oczywiście firma ich ignoruje, ma ich za nic i liczy, ze nigdzie nie znajda takiej stawki i umowy jak maja obecnie. Oj, jak bardzo się mylą. Jest wiele firm na strefie które płaca więcej. Niektóre o wiele więcej. Za to posunięcie ktoś w NGK powinien beknąć. Dlatego z całego serca namawiam - odchodźcie, bo to najlepszy moment aby negocjować dobre warunki u innego pracodawcy. Teraz jest rynek pracownika - nie ma osób do pracy z na rynku i to pracownik jest proszony, żeby pracował w danej firmie. Ludzi z DPF’ow mających ogromne doświadczenie wszędzie wezmą za lepsze pieniądze. Odchodźcie, póki jest dobra okazja. Ja jestem na 3-miesięcznym wypowiedzeniu (jestem po rekrutacji) ale jeśli przyszły pracodawca się odezwie, ze już mnie potrzebuje, od razu pieprzne robotę w NGK. Czego i Wam życzę serdecznie!

@Wojciech

Związki zawodowe napisały list do prezesa Hijikaty z prośbą o spotkanie bez obecności przedstawicieli zarządu polskiego.Związki Zawodowe, zarząd japoński i tłumacz.

Wojciech
@Czternastka

To nic nie da. Jest za późno. Tutaj trzeba by było podziałał wstrząsem. Jakiekolwiek rozmowy już nie maja sensu. Ale wstrząsem to się da wtedy, kiedy większość pracowników byłaby zrzeszona w związku. Silnym związku z poważaniem. A nie jakaś namiastka związku, jakaś zabawą w związek. Teraz to mogą się do (usunięte przez administratora)co najwyżej iść wypłakać w rękaw. A ludzie i tak zrobią swoje. Do czego namawiam starych wyjadaczy. Wiecie co zrobić! NGK to teraz tylko namiastka tego, czym była kiedyś. Nie ma sensu w tej chwili ratować tego wraku. Nie ma związku wiec nic z tego nie wyjdzie. Zarząd nie chce zmian, ma w nosie starych pracowników, wiec co trzeba zrobić? Trzeba się po prostu pożegnać. Niech sobie zatrudniają na umowach śmieciowych oraz Ukraińców. Zniszczy ich brak wykwalifikowanej kadry oraz duża rotacja. Zobaczymy jak wtedy będą pięknie śpiewały tęgie mózgi z HR, które wymyślają coś takiego.

Donald
@Wojciech

Dokładnie tak jak piszesz. Pozatrudniali sobie w HR’ach specjalistów z bożej łaski, co to systemy wynagrodzeniowe wdrażali w firmach kilkudziesiecio- osobowych, raczkujących. U nas przy obsadzie 3 tys pracowników i 15-tu latach funkcjonowania chcą zrobić rewolucje. Bokiem im wyjdzie. Czy zarząd japoński naprawdę jest taki ślepy, ze wierzy tym pseudo specjalistom? Wydaje mi się, ze Japończycy są ciągani i prowadzeni za rączkę i wierzą we wszystko co im się zaproponuje. Gdzie jest ten szacunek dla pracownika? Gdzie ten japoński synonim jakości? Gdzie honor? Ja tak samo jak Wojciech złożyłem wypowiedzenie. Nie chce pracować tam, gdzie mnie nie chcą. Mam za sobą 10 lat oddania tej firmie. Zawsze wierzyłem w promowane przez nich wartości. Przepraszam, wierzyłem w promowane przez Japończyków wartości. Od kiedy do koryta dorwało się Polaczkow, w firmie jest tylko gorzej. W tej chwili na tyle złe, ze postanowiłem ewakuować się tak szybko, jak tylko możliwe. W firmie stworzyłem wiele standardów, wyszkoliłem wielu fajnych ludzi, dawałem z siebie wszystko, po to, aby po 10 latach ktoś zaproponował mi coś takiego. Zarabiam 4700 brutto. Moim zdaniem to kpina po tylu latach. Słyszałem, ze stawki takie jak moja maja się zatrzymać i zgodnie z nowa polityka płacowa nie będzie podwyżek dla takich jak ja, wg pewnych osób z HR, zarabiających na stanowisku operatora zbyt wiele. Do tego słyszałem, ze tacy jak ja, niechętnie będą się zwalniać mając taka stawkę. Hahahahaha, bynajmniej. A co? Kokosy mi płaca? Pozdrawiam wszystkich rzucających papierami. Walczcie o swoje ale w innej firmie. Zarządy innych firm maja swój rozum. Wiedząc, ze w Gliwicach i okolicach nie ma ludzi do pracy, oferują wyższe stawki żeby skusić ludzi do zmiany pracodawcy. Ja skorzystam bardzo chętnie.

Nicki
@Wojciech

Ten/ci "mądry" to nic/nikt innego jak POLSKA kadra menedżerska,nie mów ze nie wiesz. A nikt tak nie wydyma polaka jak drugi polak. Spekulujac ze za zaistniałą sytuację w ngk jest polak zasiadajacy blisko dyrektora/prezesa/właściciela ktory chciwościa,zgubnym i tepym sprytem wymyslil ze kosztem pracowników nizszego szczebla zwiększy korzyści dla firmy co nie jesr prawdą myślicie że za tak błędna decyzję w jakikolwiek sposób odpowie? Wątpię.

Kukuryku
@Wojciech

Wszystko to, co piszesz się zgadza. Firma próbuje teraz ratować sytuacje jak się da. Trochę późno można powiedzieć. Zbyt późno. Teraz nic nie zatrzyma zwolnień. No chyba ze jakaś godziwa podwyżka. Mam na myśli godziwa, dla starych pracowników a nie podnoszenie minimalnej dla nowo przyjętych.

Ryba
@Czternastka

A co tam słychać o naszych związkach zawodowych? Działają cosik ? Kwiecień coraz bliżej a oni tylko składki pobierają a ludzie rypią w weekendy i święta bez żadnych dodatków.

@Ryba

Niestety nie wiem,bo nie jestem w Związkach.Czytałam ten list,bo ktoś co rozpowrzechnił.

Gal Anonim

Byłem pytać się do manpower o pracę usłyszałem o stawce 3200 ale w kwietniu na być 3700. Ile w tym prawdy?

Uzi
@Gal Anonim

Póki co nic

Dobrze Poinformowany
@Gal Anonim

Lepiej zaczekać do września. Wtedy mają podnieść stawkę do 4500.

@Dobrze Poinformowany

xD

Irek
@Dobrze Poinformowany

Mała korekta do tego co napisał kolega. 4700 i nie od września a od 2020 roku.

Taka prawda

Kiepsko ostatnio NGK wypada finansowo pod względem konkurencji na rynku pracy

Antek

Witam ile mozna zarobic na start i czy mozna przychodzic na nadgodziny?

@Antek

Witam a ja mam pytanie co do pracy ale od strony kobiet ?czy jest to ciężka praca?jakie warunki sanitarne że tak powiem?domniemam że te 3200 jest i dla Panow jak również dla Pań?

Xx
@Antek

2600 zarobisz, nadgodzin nie ma.

@Kobieta

Tak jest to ciężka praca w trudnych warunkach , warunki sanitarne hmmm tzn?? Toalety prysznice są no ale czas na prysznic jest po pracy ... Po 12 h pracy ... 3200 jest dla Pań i Panów

Kobieta

Dzięki,a pyły?I czynniki szkodliwe?

Volton
@Kobieta

Zdrowa to praca nie jest stad dziwię sie czemu nie ma dodatku za prace w warunkach szkodliwych. Raktotworczy pył jest na każdym dziale, najwięcej go masz na mixingu i machiningu oprócz tego dochodzi hałas, w lato temperatura(?) największa w tym wypadku na piecach . Jestes kobieta to napewno dostaniesz sie napewno dostaniesz sie na p4 lub p6

@Kobieta

A pyły ... Są wszędzie i jest ich mnóstwo . Przypuszczam że propozycja działu to p5 więc zapylenie jest ogromne

@Volton

P4?P6?mógłbyś rozwinąć?

@Volton

A ja myślę że dostała propozycję na p5 czyli ogrom syfu, upał i zapiernicz ... Delikatnie mówiąc .

Kobieta

Mowa o tym? Coting lub Asembling???? Tam dostałam propozycję...

Hmmm

A forming ma limity

@Kobieta

P4 assembling -segmenty ,P5 coating bloki,powlekanie cementem -tu kobiety nie pracują. Repairing - praca dla kobiet-szlifowanie,oczyszczanie,poprawa ,P6 inspekcja końcowa. Praca dla kobiet jest jeszcze na dziale P1 Peeling.Niestety praca na działach P1 i P5 Repairing w dużym zapaleniu, wysokie temperatury w okresie letnim.P4 i P6 pomieszczenia klimatyzowane i nie zapylone.

GPF
@Kobieta

Młode przyjmują a stare na GPF przerzucają. Na GPF narazie jest czysto warunki sanitarne ok. Cały rok temp na hali 21-22 stopnie

Szczerze, polecacie?

@Xx

Sa nadgodziny,przychodzisz w swój wolny dzien.Najczedciej jest to 8h-100%+4h-50%

@Kobieta

Szczerze to nie wiem,ja pracuje tu już 14 lat,więc do wszystkiego się już przyzwyczaiłam.Zaczynajac pracę od peelingu( jaki tam był wtedy (usunięte przez administratora) miałyśmy stawkę 1.000,00-TYSIĄC ZŁ BTUTTO.Mało kto o tym pamięta. Praca jak praca,da się wytrzymać .Te dodatkowe 4h pracy dają się we znaki,ale zakladam że z czasem znowu przywykniemy.Ludziom z maluchami lub w wieku szkolnym mocno komplikuje życie.My tzw.,,stare,, przechodzimy na inne biznesy, bo mamy umowy na stałe,więc muszą nas gdzieś ulokować. Nas zastąpią wami,tylko szkoda że te umowy macie takie krótkie.Ale wiadomo dlaczego...W sumie to przyjdź i spróbuj.

Niewidoczny
@Antek

Człowieku, oferowane tu pieniądze są nieadekwatne to wykonywanej pracy. 3200 brutto plus do 10% premi

@Czternastka

Dziękuję,bardzo miło że odpisujesz. Pracuje na produkcji ale zarobki u nas marne... Myślisz że faktycznie będzie max 18 mc i do widzenia?

@Czternastka

I właśnie,u mnie mam umowę na stałe...A nie chciałabym szukać za półtorej roku nowej pracy..czyli faktycznie jak to na każdej z rozmów mówili jest to praca TYMCZASOWA?!

@Kobieta

Może być 18 i dowidzenia. Jak będziesz pracowac ok, to przedłużą ;)

Kurt
@Kobieta

Nie sluchaj ich. Przedluza Ci na pewno, tak jak mi po poltora roku pracy. To nie jest praca tymczasowa, smialo próbuj, nie przejmuj się opiniami, sama sobie ja wyrobisz. Bedzie dobrze.

@Kurt

Dzięki za słowa otuchy,wiesz zastanawia mnie to bo mam znajomego który tam pracował i po 18 mc po prostu nie przedłużyli mu umowy...(pazdziernik '18)Nie chodził na L4,jak trzeba bylo był na nadgodzinach i nagle...Nie przedłużają umowy?więc gdzie kluczyk ???

@Kobieta

W (usunięte przez administratora)

Bubla
@Kobieta

Wszystko zależy od wydziału, przełożonego, atmosfery... Jeśli kolega się stawiał i pyskował to nie ma zlituj się. Jeśli miał bardzo dobre relacje z przełożonym miał by szansę zostać. Pozwalniali ludzi bo nie spodziewali się takiego bum z strony pracowników. Teraz szukają ba nawet dzwonią do zwolnionych czy podejmą pracę...

@Kobieta

Umowy na 18m-cy są po to,że jak pracodawca nie będzie was już potrzebował,to po prostu nie przedłuży wam umowy i tyle.Nie jest to oczywiście regułą,zapewne będą osoby które będą miały kolejne umowy.Sa jeszcze nox i gpf ,teraz jednak potrzebne są osoby na dpf, bo wielu ludziom nie przedluzyli umów i dużo się zwolniło. I nadal zwalnia.

@Kurt

Nie odradzam podjęcia pracy, ale z dalszymi umowami może być różnie.Ty zatrudnialeś się 1,5 roku temu ,wtedy zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w NGK .

6 lat
@Antek

Hej obecnie jest 3200 na start plus premia. I nadgodziny w obecnej sytuacji kadrowej są w ilości maxymalnej

pikuś

Zapylenie jest duże.Ale kto się tam martwi o zdrowie pracownika??Moim zdaniem praca nie warta tych pieniędzy

@Czternastka

P4 nie zapylone? Na P4 jest cięcie a przez to tego pyłu jest pełno.

Sambo bambo
@Xx

Obecnie nadgodziny są. Bardzo dużo osób na nie chodzi

Ktoś

Gratuluję wszystkim dziobakom, którzy przychodzą na nadgodziny. Dobrze, że zakład Was ma i może na Was polegać! Przyczyniacie się do rozwoju firmy! Jednak pamiętajcie - Jak nie będziecie potrzebni, to nikt na Wasze "poświęcenie" nie będzie patrzył. Dodatkowo dzięki Wam mamy szansę na lepsze czyt. wyższe podwyżki.... No napewno. Ponoć 100 maja się skończyć, bo przez to nie ma zysków... Póki co Przykre jest to, że dla pieniędzy potraficie zrezygnować z tych 15 dni wolnych w miesiącu, ładnej pogody, spotkań ze znajomymi, bliskimi... Zastanówcie się, czy nie warto trochę zacisnąć pasa i odpuścić nadgodziny?! Przecież jesteście na "ich" zawołanie.

Mati
@Ktoś

Nie jestem dziobakiem, ale gdyby jeszcze mozna bylo isc na nadgodziny hahaha.

@Ktoś

,,Zrezygnować z tych 15 dni wolnych". Jakich 15 dni? Możesz przyjść raz albo dwa jak już naprawdę potrzeba. Nikt nikogo nie zmusza

grds

jest dobrze

Fainal-P6B

Witam. Wiele osób pisze tu, że odchodzą do lepszych firm. Czy mógłby ktoś podać choć jedną nazwę firmy gdzie jest lepsza stawka?

Majzel
@Fainal-P6B

Chorzów Alstom.

neck
@Fainal-P6B

np. Kirchhoff oferuje na start 3700 brutto

Anonymous (fan 8h)

Musze sie z Wami podzielic super informacja. Dzis jeden z kierownikow pod "presja" pytan co z 12 godzinnym systemem, pracy powiedzial nam, ze zarzad planuje po wakacjach wprowadzenie spowrotem 8 godzinnego systemu pracy. Ze wzgledu na to iz wielu z Was (tak zarzad czyta to forum) mecza 12 godzinne zmiany, potem musicie odpoczywac jeden dzien postanowili, ze zmienia ten niewolniczy system pracy. Ze wzgledu na to iz sa juz 4 brygady to zostajemy przy systemie czterobrygadowym ale 8 godziny system pracy. Glownie nie ma co zrobic z czerwonymi - dabrowa ich nie chce a nie chca fachowcow degradowac. JA osobiscie ciesze sie ze zmiany, wygralismy. Widac, ze mozna ze zarzadem wygrac. Wygrana, wygrana, wygrana !!!!!

Lex
@Anonymous (fan 8h)

Kompletna bzdura i kłamstwo, nie ma takich planów. Napisałeś to wiedząc, że 4 brygadówka 8 godzinna jest okropna i żeby było, że ci którzy narzekają ,, mają za swoje". Pajac ;)

@Anonymous (fan 8h)

Ty nie wiesz co to za system 8h na 4 brygady. Już wolę system 12h ale niech go dopracują. Niech będą dodatki kiedy wypada praca w święta. Od 24 do 2 stycznia wolne. Konkurencyjna stawka.

Sambo bambo
@Anonymous (fan 8h)

Człowieku czterobrygadówka na ósemkach to jest jeszcze gorszy system pracy niż ten obecny! 1 weekend wolny na 2/3 miesiace. 8 godzin to tylko na 3 zmiany. Tylko...

Yo
@LSH

Jakie wolne w święta ? Teraz się tym przejmujesz ? A jak ludzie na piecach musieli przez was dupić w Boże Narodzenie, Sylwestera bo się połasiliście na dodatkową kasę jak przyjdzie między świętami to Ci to nie przeszkadzało. Bardzo dobrze że wam zmienili grafik. Nadgodziny w sobotę robiliście 5 godzin w tym 4 godziny na stołówce przesiadywali i Hamburgery wd*piali. Sety leciały. Wstydź się.

@Yo

To chyba coś Ci się poje..ło. Święta mieliśmy z góry narzucone bo tak wypadało z grafiku. A święta były wolne bo 70 % załogi zadeklarowało że bierze urlop na żądanie. A co do hamburgera to my jemy a nie wpierdala.y. może u Ciebie w domu się wpierd. I nie 5h tylko 12h

Saint NGK
@LSH

Co do hamburgera to wpierdalają. I wpierdalając tego zasranego hamburgera potrafią wręczyć ci kartę obiegową. Za taką bezczelność powinno się ich zwolnic.

Piszecie że tylko Dpfy dostały po (usunięte przez administratora) 12 h ,a na gpfach też były 8 i zmienili to nie pytając o to czy komuś to pasuje . Na dpfach bynajmniej jest na czym usiąść a w nowej firmie nie ma tej możliwości do tego na gpfach atmosfera jest beznadziejna ... Ogólnie to kanał się zrobił z tej firmy . 12 zabiły ngk. Nikomu nie polecam pracy

Trelek

Do pracowników DPF Gliwice, jest prawdą ta plotka o 4brygady na 8h? Niedajcie sobie tego dziadostwa wcisnąć.

@Trelek

To nie jest prawda, jeszcze więcej osób by się zwolniło.

Mietek

Przyjdę w poniedziałek to zobaczymy czy jesteś taka dobra jak się oferujesz! Pewnie od razu cię ściągną z emisji!

LSH

Rozumiem pracowników pracujących na stawkach po 3,5 tys. albo mniej, że są rozgoryczeni wprowadzeniem systemu 12 godzinnego, 50% nadgodzin, urywaniu po 2% premii przy jednoczesnym podnoszeniu targetów, ale jak słyszę gościa który pracuje tutaj kilkanaście lat, ma wyrobioną stawkę i płacze jak mu źle to mnie szlag trafia. Jak jesteś kolego pracownikiem fizycznym to nie będziesz zarabiał jak chirurg, a co do ciężkiej pracy to chyba widzieliście ją w telewizji. Fajnie się słucha na linii opowieści jak to wszędzie jest fajnie i lekko - tylko u nas taka katorga. Inna sprawa dlaczego korporacje jak NGK tak różnicują stawki w krajach, w których mają swoje fabryki. Belgowie pracują za niecałe 1000 euro brutto? Czy my robimy gorsze produkty?

Grubylolo
@LSH

Najpierw się dowiedz jakie jest minimalne wynagrodzenia w Belgii a potem zacznij pisać głupoty. Kolejny wielce wyuczony :D

Gomez
@Grubylolo

Najpierw zacznij czytać ze zrozumieniem. LSH zadał pytanie a nie stwierdził.

Gomez
@LSH

Tu nie chodzi tylko o zarobki. Na nadgodziny jeden chce chodzić a drugi nie. Kwestia wyboru. Tutaj chodzi o system pracy który wielu przewrócił życie do góry nogami. I nie chodzi o jakiś wolny czas itd. Chodzi np o opiekę nad dziecmi. Niektórym skomplikowało to sprawę na tyle ze musieliby zatrudnić opiekunkę. A to tanie nie jest l. W kwestii zmiany systemu nikt wyboru nie miał wiec pewnie dlatego ten, jak to nazwałeś płacz. I wcale się nie dziwie.

@Grubylolo

Ponad 1,5 tys. euro wynosi minimalna stawka w Belgii czyli ok. 6,5 tys. złotych i nie sądzę że NGK płaci minimum bo u nas też nie dają minimalnej krajowej. I w którym miejscu "napisałem głupoty"? Przykro mi że jesteś już z pokolenia, które z rozumieniem tekstu ma problemy - dla takich jak ty mamy w NGK instrukcje obrazkowe.

@LSH

1000 euro netto zarabia najgorszy robol na mięsie. Chopie cymu piszesz takie głupoty skoro oni mają minimalna krajowa kajs 1800 tys euro brutto. Tak dla informacji w a Chinach pracownik ngk zarabia 600 euro netto na wstępie po przeliczeniu możecie sami se porównać zarobki w Polsce i Chinach.

@Andrzej

Wy umiecie czytać ludzie? Napisałem "czy Belg zarabia 1000 euro?" z dupnym pytajnikiem na końcu!!!

gostek
@LSH

Rozne sa opinie i chyba najlepiej samemu isc i sie przekonac. Znajomi co pracujacy od kilu lat w NGK polecaja mi wyslac CV do agencji, mowia ze fajna robota. A tu na forum opinie sa rozne, tylko mam wrazenie ze ludzie narzekaja glownie na 4-brygadowke, a ja tam w weekendy moge pracowac, wiecej wolnego w tygodniu bedzie. A wiecie jak to jest z ta opieka medyczna? Mozna cos skorzystac?

bolojank
@Andrzej

Ile milion osiemset tysiecy euro? Fajnie się mają w tej Belgii. I to minimalna krajowa.

Boże ludzie nie da się was już słuchać o tych 12-nastkach narzekacie jakby niewiadomo co to było nie pasuje to wypad z zakładu a nie tylko straszycie że odchodzicie a tak naprawdę większość tylko tak pierd..oli... Cioty i tyle. Idźcie do innych zakładów jak tyle dają z tego co wiem to te informacje o zarobkach w innych zakładach mijają się z prawdą Pracuje 5 lat na 12 h i nie ma źle a jak ktoś nie wytrzymuje to porostu nie nadaje się do pracy fizycznej to jest produkcja a nie budowa gdzie można stawiać warunki na jakie ma się ochotę i zachcianki

Kukuryku
@Anonim

No to nie widzisz ile jest wpisów osób, które deklarują ze złożyly wypowiedzenie? Osoby te najczęściej nie straszą ,ale podzieliły się swoimi spostrzezeniami, patrząc już chłodno na to, co dzieje się w NGK. Ludzie zwalniają się w dużej ilości i to jest fakt. Nic na to nie poradzisz. A ze znajdziesz kilka wpisów, z których nic nie wynika tylko płacz - życie. Tak jest na forum każdej firmy

@Kukuryku

Wiekszośc placzacych to ci co długo pracuja i maja fajne stawki a placza i strasza bo chca jeszcze wiecej, a na co dzien to wchodza w tylek komu wlezie i dziobia. na 12 im niby tak cieżko ale na nadgodziny sie pierwsi pisza. jak sie zwalniaja to dziwny ten ich placz na forum jak sie zwalniam to sie zwalniam i nie placze.

Zbulwersowany

https://infogliwice.pl/duza-firma-z-gliwickiej-strefy-szuka-200-pracownikow/ Jak im nie wstyd? Kłamią w żywe oczy... Jakie 4200, jaki rozwój?

Wściekły pies
@Zbulwersowany

No mi zaproponowali 2450 i tygodniowe umowy.

@Zbulwersowany

Nie zapomnij o Multisporcie i LuxMedzie! Klekajcie narody :)

Szdło
@Wściekły pies

Chyba na stanowisko sprzątaczki! Tak serio to dają 2800 na początek z możliwością awansu jak dłużej się popracuje i stawki 3200. Czy ja wiem czy się opłaca zmieniać pracę? Fakt robią po 8 godzin, ale nie ma nadgodzin.

Ktos

Do Anonim i dziki: skoro pracujecie na 12h i jest Wam dobrze to ok... Anonim piszesz, że 5 lat robisz więc wnioskuję, że sam chciałeś taki system. Niestety pracownicy Gliwickich dpfów zostali zmuszeni do zmiany systemu pracy. Wszyscy, którzy przeszli na inne biznesy byli świadomi zmiany oraz zgodzili się na to. Na dpfach zostali ludzie, którzy chcieli pracować tak jak do tej pory czyli 3 zmiany po 8h. Po co było zmieniać coś co było, aż 15 lat i było dobre?!

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1070.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 946, z czego 129 to opinie pozytywne, 322 to opinie negatywne, a 495 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.