NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Prysznic po pracy i autobus

Mam pytanie do osób biorących prysznic po pracy, w pracy i jednocześnie dojeżdżają autobusem. Starcza Wam czasu? Dojść do szatni, rozebrać się, prysznic, ubrać się i biegiem do autobusu. Zimną, kiedy trzeba dołożyć warstw, czasu jest trochę mało. Czy też go Wam brakuje? Może chcielibyście się myć po pracy, ale nie wyrabiacie się. Czy chcielibyście opóźnić odjazd o 5/10 minut? Jakie są wasze zdania?

Koniecznie

10 minut było by super

Maja P6
@Prysznic po pracy i autobus

Tiaaa Tiaaa jasne..... Może w ogóle zróbmy tak żeby autobus odjeżdżał po godzinie. Weźmiesz sobie wtedy relaksujący prysznic, zdążysz zrobić się na bóstwo noo i oczywiście papierosek na spokojnie. Co za debilne myślenie.

czyscioch
@Prysznic po pracy i autobus

Jesli wychodzmy z gongiem i idziemy do szatni normalnym krokiem to bez problemu idzie sie wyrobic na busa. moze i nie znajdziecie idealnego miejsca ale ok 15-17 po 7(19) jestescie w busie. co innego osoby ktore sie nie myja, odrazu ich czuc (twierdzenie ze umyje sie w domu jest komiczne) zakladacie czyste ubrania na brudne cialo i w dalszym ciagu jestescie brudni , a zapach to juz inna bajka... jestem za zeby busy odlatywaly tak 19:25 bylo by mniej pospiechu a te 5 min nikogo nie zbawi

@Prysznic po pracy i autobus

Tak, tak! Szczególnie dla osób dojeżdżających z okolic Rudy Śląskiej, autobus i tak jedzie masę czasu ponieważ ma najdłuższą trasę, więc warto go opóźnić dowóz dla Ciebie dojeżdżającego z Gliwic czy Zabrza byś mógł sobie umyć plecki i zaoszczędzić parę groszy na wodzie. Wszystkiemu też sprzyja dwunastogodzinny system pracy. Nie pozdrawiam.

Wyrazu współczucia

Współczuję ludziom z Twojego otoczenia, którzy muszą wąchać Twój smród, a co gorsza siedzieć z Tobą w autobusie taką długą trochę. Czy się stoi, czy się leży - umyć się należy kolego.

Myjumyju
@czyscioch

Większość woli umyć się w swojej łazience i nie korzysta z publicznych łaźni.

Brak mi słów
@Myjumyju

Kolega wyżej już poruszył ten temat: "(twierdzenie ze umyje sie w domu jest komiczne) zakladacie czyste ubrania na brudne cialo i w dalszym ciagu jestescie brudni , a zapach to juz inna bajka."

@Prysznic po pracy i autobus

A co z tymi co po pracy nie biorą prysznic?? Może by tak odjazd o 5 minut przyspieszy ?? Bo i tak każdy w busie jest już 15 po. Może i przyjazd o 20 minut przyspieszymy? Bo ja przed pracą na spokojnie chciałbym się kawy napić, a czasu nie starcza!!!uważam że dobrze jest jak jest, jeśli ktoś się nie wyrabia to powinien brać prysznic w domu,albo dojazd do pracy w własnym zakresie.Busem jeździ wiele osób i dobro każdego powinno być brane pod uwagę. Można by sprawdzić co sądzą o tym inni. Kierowca busa ma ankietę i przed wejściem zaznaczasz odjazd 15.20,25 po i wtedy większość decyduje. Tylko co jak będzie większość za 15 to już będziesz musiał biegac,???? aa i temat że ktoś smierdzi , hmm to palaczy do busa nie wpuszczamy??? Bo taki to dopiero wali!!!!! Ja nie palę a jak ktoś taki usiądzie obok to nie da się wytrzymać.jakis też macie jakiś pomysł?? Może dla każdego NGK niech daje gumę do zucia i koniecznie przed wejściem do busa obowiązek przebrania na świeże czyste ubrania, no bo w końcu już po kapieli????

@Brak mi słów

Jeśli palisz to zastanów się czy powinieneś jeździć busem, bo innym twój smrod też może przeszkadzać .

Mayday 2020

Wybiera się ktoś na mayday Katowice? (usunięte przez administratora)

Kamil

Witam. Slyszalem ,że na p0 trzeba po pól roku egzamin zdać z zasad bhp , 5S i jeszcze z czegos?

Waldek z cargo
@Kamil

Nic takiego nie ma. Robisz swoje, robisz to dobrze nikt żadnych egzaminów nie robi.Jak na każdym innym dziale w NGK i tyle pozdrawiam.

Operator
@Waldek z cargo

Na assemblingu są testy z wad segmentów i bloków co 6msc

Patyk
@Waldek z cargo

Na PO c trzeba zdawac po pół roku egzaminy z zasad bhp i jakis innych bzdur. Podobno liniowy sobie życzy. Tylko na jednej zmianie. Chyba pomylil stanowiska.

Jakub

Witam, chcialbym ponownie zatrudnic sie w NGK - czy jest jakas opcja aby nie musiec czekac tego roku na ponowne zatrudnienie?

Dawidof
@Jakub

Wejdz nq strone ngk i wyslij swoje papiery przez zakladke powroty starych pracownikow/ kontaktuj sie z bylym brygadzista i go spytaj wprost, osobiscie nie slyszalem, aby komus udalo sie wrocic wczesniej niz przed uplywem roku jesli to on sam zrezygnowal z pracy, obecnie nie prwcuje w ngk wiec moze zaszly jakies zmiany o ktorych nie wiem, mam nadzieje ze ktos inny rowniez wypowie sie w tej kwestij

Jakub
@Dawidof

Tam jest rowniez napisane od sierpnia do grudnia jest taka mozliwosc powrotu i pytanie co po tym czasie czy juz w ogole nie da sie wrocic czy jak?

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Zaciekawiony

Drogie NGK, jak bardzo nas zaskoczysz w tym roku podwyżkami? Wyrównaniem? Stażowym? Ochłapami z ocen? Znowu złudne nadzieje, że może bedzie lepiej niż ostatnio. Miliardowe zyski i 0.00001% z tego na śmieszne podwyżki dla ludzi tworzących ta machine do zarabiania pieniędzy. Ale no tak... przecież są inwestycje, niepewny rynek zamówień i setki innych ale, a góra się śmieje.

Jacoool
@Zaciekawiony

Podwyzki beda oczywiscie i to jakie wysokie ale dla pana dyrektora managerow i innej zalogi... A my standardowo ochlapy dla biedakow moze polowa z tego co podwyzsza najnizsza krajowa... Takie chorendalnie wysokie pieniadze zarabiamy w tej firmie ze za niedlugo bedzie lepiej sie oplacalo isc pracowac do bylejakiego monopolowego...

Nie palący

Pytanie do działu HR pracuje na kordierytach i ciekawi mnie jak to jest z paleniem papierosów kiedy można kiedy nie , bo dziwi mnie jak widzę mistrza liniowego Z pieców wsadowych kursującego z palarni do palarni po zadaniu mu pytania dlaczego tak często go na palarni widzę odpowiada mi że on nie ma normalnej przerwy więc pali kiedy chce nie wspominają już że często zdarza mu się siedzieć łącznie na palarni ponad godzinę , jak pracodawca na coś takiego parzy ?

bolojank
@Nie palący

Jeśli widzisz go na palarni to znaczy, że palisz tyle samo co on. Jeśli nie to sciemniasz

@
@Nie palący

@nie palący wlsnie sie przynales ze chodzisz razem z nim Hahaha

Wiesio
@Nie palący

Jak jesteś taki porządny pracownik to zajmij się swoją robotą, a nie szfendaj się po palarniach i kabluj na innych.

@Wiesio

Wiesio po pierwsze w mojej pracy często przebywam na dworze więc sobie daruj te durne wywody po drugie jeśli przełożony jest w porządku i nie nadużywa swojej pozycji to nikt do takiego pretensji mieć nie będzie po trzecie osoba o której pisze z tego co wiem jest bardzo nie wporzadku dla swoich podwładnych i kara ich za to co sam robi nagminnie a takie działania to nic innego jak wykorzystywanie swojej pozycji , odpowiadam następnie na pytanie dlaczego tego nikt nie zgłasza dalej po pierwsze jeden czerwony kryje drugiego po drugie osoba która by się wychyliła nie miała by życia bo taki liniowy po prostu by się mscił .

@bolojank

bolojank Nie pracuje jako operator , dwa często jestem na zewnątrz i często zachaczam o palarnie przy wykonywaniu swoich obowiązków więc sory ale czuję że tu czerwoni piszą co nałogowo palą fajki i się o (usunięte przez administratora) boją , a co do opisywanego liniowego to poruszam ten temat bo wiem że nie szanuje swoich podwładnych karze ich za coś co sam nagminnie robi. więc przykro mi jak ktoś jest w porzadku dla innych to nikt nie będzie miał do niego pretensji , a pracownicy podlegający pod niego boją się co kolejek powiedzieć więc sory szanujmy się .

@Nie palący

Szanujmy się.... To czemu zabierasz głos nie w swojej sprawie... Jakiś obrońca ucisnionych czy jak... Nie pracujesz z nim i niewiesz wszystkiego a powtarzasz tylko to co sam gdzieś tam usłyszysz... Ludzie na piecach nie mają po 14lat żeby się przełożonego bali... Jakby było tak jak ty to opisujesz to wątpię czy ludzie by na to pozwalali...dorosnij człowieku i nie powtarzaj takich rzeczy.

@Coś wie....

Wystarczy porozmawiać z operatorami najgorsze jest to że taka osoba jak ty komentując w ten sposób próbuje bronić czerwonego więc sory jak ktoś jest w porządku to nic się na niego nie mówi , a jak ktoś zachowuje się jak typowa faja to sorry , a co do tych operatorów pieca to sory co może zrobić niebieski cerwonemu ?? Nic po prostu nic bo czerwony to zatuszuje i nie było sprawy , więc sory nie brońmy takich ludzi to nie będzie problemu .

@Nie palący

A ty kto jesteś... Zwykła(usunięte przez administratora) bo przez internet mocny w gębie a na hali nisko się klaniasz każdemu czerwonemu żeby czasem się komuś nie narazić.. Połowa ludzi tu piszących właśnie taka jest.. Piszą bo są tu anonimowi i ktoś ich urazil w pracy ale na zakładzie nie potrafią nic z tym zrobić tylko kulic ogon i cicho siedzieć a tu proszę... Jakie wpisy... Śmiechu warte...

@Coś wie....

Widze ze brak ci argumentów bo zaczynasz mnie wyzywać, wiesz jak miałem szkolenie bhp to powiedziano mi ze 80% czerwonych nie nadaje sie na swoje stanowiska z a padło to z ust szooleniowca ,a to z jaką zaciekloscia bronisz palącego czerwonego pokazuje mi ze albo jestes czerwonym albo jesteś osoba o której piszę.

@Nie palący

Myśl sobie co chcesz... Ale to co tu robisz to jest poprostu dziecinne...co ty chcesz tym osiągnąć... Przyjezdzasz do tej roboty siedzisz z kolesiami po 12h a tu nadajesz na wszystkich..urazony bo nie palący i wszystko mu przeszkadza a głosu nie zabierze bo się boi... To na forum rzuca swoje żale.. Naucz się jednej rzeczy... (usunięte przez administratora)

Nie palacy
@Coś wie....

Nie umiesz czytac z zrozumieniem ... nie przeszkadza mi palenie tylko to jak niektorzy traktują innych i to ze wykorzystuja czerwona koszulke a gdybym miał według ciebie kazdmu mówić co mi przeszkadza to prowadzilo by to do dużych konfliktów. A wracajac do tematu gdyby czerwony nie nadużywał swojej pozycji to ludzie by go szanowali i nasladowali ...

Nie palący

NGK dlaczego palacze palą w miejscu publicznym jakim jest przystanek autobusowy? Niech się trują i zdychają, ale niech nie robią tego osobom postronnym. Nie można tym (usunięte przez administratora) wyznaczyć innego miejsca? Idziesz do autobusu i musisz przejść przez 50 metrów dymu tego świństwa, wytwarzanego przez(usunięte przez administratora), tfu.

Zielony obłok
@Nie palący

Jak ci nie odpowiada towarzystwo paloncych nie przebywają z nimi możesz się zwolnić nikt nie będzie tęsknił za tobą. Co za rasizm bije z twej strony. Co palacze nie mogą palić w miejscu publicznym? Może rynsztokami mają chodzić i uginać głowę jak przechodzi nie palący? Gdyby nie palacze to rolnicy dostali by po 4 literach my ich i ich rodziny utrzymujemy kupując wyroby tytoniowe oraz kapitał państwa rośnie dzięki akcyzie a co ty robisz dla innych piszesz pierdy boś miernoto społeczna czy jak?

@Nie palący

Zgadzam się w 100%. Wychodąc z busa już na dzień dobry muszę wdychać dym papierosów. Rozumiem że jest to po za zakładem pracy jednak parking i przystanek też należy do NGK i raczej są odpowiedzialni za taki stan rzeczy. powinno się tam pilnować żeby nikt nie palił a nie stawiać popielniczki i tym samym zachęcać do tego. nie wspomnę już o pętach i zaplutych chodnikach!!! Jak to wygląda fujjj

Anonymous
@Zielony obłok

Chyba coś ci wyżarło mózg. Lekarze też dziękują, że mogą Was leczyć. Prawdziwy "patryjota" I ostatnia sprawa. Po prosty z większością nie da się pracować - śmierdzi fajami a nie wszyscy lubią takie zapachy.

@Nie palący

@NGK @Pracodawca co o tym myślicie? Zadałem to pytanie również do gazetki, dwa miesiące temu, dlaczego nie pojawiło się ono w gazetce? Nie dawać tym ame bom samowolki bo wszędzie będą palić, na lini, w kantynach,

Kwintesencja inteligencji
@Nie palący

(usunięte przez administratora). Na terenie NGK powinien być bezwzględny zakaz palenia. Wtedy nikt nie będzie miał problemu, że jedni robią sobie przerwę na papierosa a inny nie może. Po za tym jak firma jest taka eko to tym bardziej powinna zakazać zatruwania środowiska na swoim terenie. Inaczej to zalatuje hipokryzja.

Skinhead
@Nie palący

Każdy ma jakieś nałogi, jedni palą inni piją inni robią jeszcze co innego. Daj żyć każdemu, najwyżej wcześniej zejdzie z tego świata na jakąś chorobę. Następnym razem spróbuj przebiegnąć te 50m dymu i będzie ci lepiej.

P
@Kwintesencja inteligencji

Hipokryzją jest opinia "bo ja nie palę to inni też nie będą" :) Skoro są miejsca wyznaczone do tego to ludzie z nich korzystają i tyle. Żeby nie było, mi też zbytnio się nie podoba jak widzę ludzi latających na fajke ale ich zdrowie, ich dział, ich przełożeni ;) W większości firm są wyznaczone miejsca dla palących, wyjątkiem są firmy które w ogłoszeniach wyraźnie zaznaczają "osoby niepalące". Skoro to aż tak przeszkadza to może zmienić firmę na właśnie taką ? :)

Witam mam taki pytanie ile mozna zarobic na rękę w ngk Dąbrowa górnicza? Każda agecja podaje inna kwotę dzięki

Gajin

Witam jak wygląda sytuacja z powrotem i Czy jeżeli sam się zwolnilem mam szansę na powrot ? Uprzedzam pytania Tak mam dobra prace , po prostu rozważam wszystkie opcje. Z góry dziękuję za odp

Dawid
@Gajin

Rok musi uplynac , takie maja wymagania

Richard

Niedawno ogłoszono wysokość nagrody jubileuszowej dla pracowników ze stażem 15-tu lat pracy w NGK. Niewiele mi brakuje aby dobić do tej magicznej granicy, ale już teraz widziałem miny kolegów po fachu, którzy ten staż osiągneli. Sam uważam, ze to, co zaproponowało NGK jest conajmniej żenujące. Czy naprawdę nie wstyd Wam tak traktować pracowników, którzy najczęściej pracują dłużej niż Wy? Dosłowne od fundamentów pracują w tej firmie. Nie jest Wam wstyd przed ludźmi, którzy uruchamiali kolejne linie na pustych halach produkcyjnych, którzy tworzyli standardy, instrukcje, którzy szkolili kolejnych pracowników, tych którzy wytyczyli ścieżkę dalszego rozwoju firmy? Nie jest Wam wstyd przed pracownikami, dzięki którym firma w zawrotnym tempie spłaciła swoje zobowiązania i zaczęła na czysto zarabiać konkretne pieniądze? Poświeciliśmy tej firmie spory kawałek swojego życia i co mamy w zamian? Jałmużnę? Podawana pięknie do wiadomości kwotę brutto, żeby lepiej wyglądało? Zaraz pewnie się dowiemy, ze mogliśmy nie dostać nic bo to tylko Wasza dobra wola. I macie racie. Mogliście nie dać nic, niż kompromitować się czymś takim. Skoro już kilka lat temu ustanowiliście nagrodę jubileuszowa, wydawało się, ze potraktujecie poważnie ludzi, dzięki którym macie teraz prace. Starzy pracownicy w tej firmie traktowani są po macoszemu, bo wiadomo, ze nie odejdą z dnia na dzień.

zawiedziony

W sumie racja .....

Jaktotakto
@Richard

No tak, pracujesz najdłużej to należy Ci się specjalne traktowanie? Nie wystarczy Ci że masz stawkę wywindowana w kosmos (Nie jednokrotnie wyższa niż czerwoni)? Gdzie tyle dostaniesz? 1500 za friko to mało? Mogłeś nic nie dostać, albo pamiątkowy zegarek z chin za 20zl. Moze wolałbyś co miesiąc po 1000 więcej dostawac albo dodatkowe dni wolnego bo taki przemeczony praca już jestes? 2 dni dodatkowego platnego urlopu za kazdy przepracowany rok Cie zadowoli?

Stary wyga
@Richard

Zgadzam sie z ta opinia calkowicie jak juz cos dawac to tak zeby to mialo sens a nie na zasadzie dam 100 zl i niektorzy tez powiedza lepiej tyle niz w ogole...Nie wlasnie nie lepiej w ogole nie jestesmy psami zeby dawac nam ochlapy tylko chcemy normalnie zarobic za swoja prace. A co dodatkowych premii to samo tyczy sie swiatecznej co roku tyle samo ludzie czasy sie zmieniaja ceny ida w gore za niedlugo za ta wasza smieszna premie ludzie kupia sobie 5 kilo karpia bo na tyle wystarczy. W dodatku jeszcze uzalezniona od wielu czynnikow stazu absencji itp. To w koncu jest premia swiateczna czy absencyjna lub od wynikow bo jak swiateczna to kazdemu nalezy sie tak samo...

Heh
@Jaktotakto

Wytłumacz mi człowieku co ma wiwindowana stawka do jubilata? Pracuje ktoś 15 lat wiec ma zarabiać odpowiednio. A jubilat jest formą podziekowania za lojalność pracownika, jego wkład i zaangażowanie. Jubilat jest czyms normalnym w innych zakładach

Dlaczego na P0 kierownictwo zabrania wybierania 1xZ2 4h nie można chodzić po 8h do domu tylko jest przymus wybierania 3xZ2 12h innej opcji nie ma?

Gardzący Filtrami.

@NGK @Pracodawca Czy możecie wytłumaczyć jak to jest, że dział HR ma czas na planowanie infantylnego turnieju w Fife 2020 na PS4 a nie potrafi jasno i konkretnie podać widełek i szczegółów dotyczących ocen??!! Od lipca słyszymy hasła "odpowiedź przekażemy za dwa tygodnie".... To jest kpina! Na zabawy dla 5 latków to macie czas, ale robotą to już się nie potraficie zająć. Kpina, żal i upokorzenie.

Jk
@Gardzący Filtrami.

A właśnie mają czas na wiele bzdur ale nie na to co trzeba. Facet z HR (usunięte przez administratora) jeździ po turniejach ze swoimi piłkarzykami a ci dziwnym trafem wskakują na posadki specjalistów itp. I wtedy juz w każdym turnieju mogą uczestniczyć bo 12stki ich już nie dotyczą, a półki uginają się pod ciężarem tandetnych plastikowych pucharów.

Smutasek
@Gardzący Filtrami.

Trafione w punkt. Jeśli pracujemy na oceny od 1 stycznia, to pracownik od tego dnia musi znać zakres punktowy dla poszczególnych ocen. Każde inne rozwiązanie jest niepoważnym traktowaniem pracownika.

@Gardzący Filtrami.

Dziękujemy za wyrażenie opinii. Spiesząc z odpowiedzią informujemy, że turniej, o którym Pan wspomina nie jest organizowany przez dział HR. Jest to inicjatywa grupy naszych pracowników, a sam turniej odbywa się w ich wolnym, prywatnym czasie. Z poważaniem NGK Ceramics Polska

Niewidoczny
@NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Ależ oczywiście że w prywatnym czasie. Szkoda tylko że zgłoszeń dokonywać należy na firmowy adres e-mail. Prosze sprawdzi gazetkę zakładową. Jest również podany numer telefonu, ale nie wnikam czy prywatny czy nie

Gardzący Filtrami
@NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Nie zmienia to faktu, że ludzie odpowiedzialni za system ocen nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Wymyślili sobie - nie wiedzieć po co - system KOJO, szumnie go promowali, deklarowali, że będzie działał w pełni od Stycznia 2019. Mamy Październik, system nie działa, progów ocen nie znamy. W zamian dostajemy ciągle korporacyjny bełkot o zbieraniu danych, projekcie na ukończeniu i inne bzdury. Mają czas żeby sobie grać na konsolach i zajmować się tym podczas pracy (firmowy e-mail do zgłoszeń itd.) - to niech ten czas poświęcą na dokończenie projektu, który sami wymyślili. Tak rażąca niekompetencja jest wręcz obrzydliwa. Gdym ja przez choćby jeden miesiąc nie realizował planów produkcyjnych to od ręki straciłbym premię. Dla mnie sprawa jest prosta - przez cały rok pod pozorem wprowadzenia KOJO zbieracie dane dotyczące ocen. Jeśli wyjdzie, że dużo osób załapało się na wyższe progi podwyżek wtedy podacie do wiadomości taką skale ocen aby np. ocena B była tyle warto co dawne C. Wszystko po to aby kolejny raz okraść nas z naszych ciężko zarobionych pieniędzy.

Takijeden
@Gardzący Filtrami

Podwyżka jest Twoim ciężko zarobionym pieniążkiem? W innych firmach nie ma podwyżek i nie ma płaczu... Ludzie zrozumcie że to że co roku mamy podwyżki to nie obowiązek pracodawcy a raczej ich dobra wola...

Yaskava
@Gardzący Filtrami

@Gardzący Filtrami Ja uważam, że jeśli ktoś uczciwie pracuje i przykłada się do swoich obowiązków to może być spokojny. Najwięcej mają do wykrzyczenia Ci, którzy najmniej się starają.

@Takijeden

Dobra wola owszem, ale jesli NGK uważa się za atrakcyjnego pracodawce, to siłą rzeczy aby utrzymać lub zwiększyć zatrudnienie musi ludzi czymś zachęcić

Smutasek
@Takijeden

Słyszałeś o inflacji? Podwyżka to jeden z instrumentów pracodawcy, aby zatrzymać pracownika u siebie. Tak, to jest jego dobra wola, ale to jest też w jego interesie.

visa
@Gardzący Filtrami

Ten system ocen to kompromitacja promują tylko osoby chodzące na nadgodziny.Możesz się starać dbać o target,jakoś i mieć duży wpływ na na produkcje a i tak będziesz miał mniejszą ocenę od osoby która ma wywalone na wszystko bo i tak system z automatu podniesie jej ocenę .

Gif
@Yaskava

Ja uczciwie pracuje a jakos nie widze tego patrzac na oceny .za brak nadgodzin z automatu mam niższe oceny.nie można kogoś karać za to że nie ma czasu przyjść do pracy w czasie wolnym od pracy.

Takijeden

Oczywiście że tak, ale to już totalnie inny temat... Nie rozumiem w ogóle tego całego hejtu, jak się nie podoba praca w NGK to się zwolnij i idź pracować gdzie indziej...

Knp

Szukamy osoby mobilnej chętnej na dojazdy zmiana C. Stroszek i okolice. Kontakt na email bakus_knp@wp.pl

Monter

Wiadomo coś więcej o nagrodziła za 15 lat pracy?

Mateusz
@Monter

Tak.nagroda będzie przyznawa w wysokości pięciu wynagrodzeń obliczonych na podstawienie średniej. ostatnich trzech wynagrodzeń.

@Mateusz

Chyba fantazja cię trochę poniosła????

Anatolij
@Monter

Zegarek i order w czerwonym pudełku. Można będzie przypiąć do marynarki (order w sensie).

@Anatolij

Dobry sikor chętnie przyjmę

@Monter

Nie stawiaj się ani na ROLEXA, ani na OMEGĘ. To japońska firma, więc pewnie jakiś CASIO...

Gracjan
@Monter

Czekoladki w srebnym kartoniku, ktorymi do dzisiaj mi sie odbija.

kony
@Monter

Tak karton czekoladek w ksztalcie walizki. co juz kiedys dawali

Lidia
@Mateusz

Mateusz, czy to informacja potwierdzona? No taka wysokość premii byłaby bardzo ciekawa.

Joseph Murphy
@Lidia

Jak ktoś sobie zasłużył to faktycznie spoko opcja. Ale są też osoby, mające już prawie 15 lat pracy, które autentycznie nic nie robią, mają tylko jednoosobowy dział , nikogo pod sobą i większość dnia czytają głupoty na necie. W takim przypadku było by to wysoce niesprawiedliwe, tym bardziej, że ten "menadżer" zarabia już za dużo w stosunku do tego co robi i co sobą reprezentuje. Proponuję najpierw pozwalając takie jednostki a dopiero potem wprowadzić premie.

Taka prawda

Powerjobs Nie polecam tej agencji (usunięte przez administratora) Bo chcąc pracować w NGK trzeba na dzień dobry w pół zgietym przyjść bo w przeciwnym razie mocno próbując ukryć swe zaawansowane (usunięte przez administratora) pokaże wam gdzie wasze miejsce sądząc ze to tylko dzięki niej znajdziecie jeszcze prace w tym kraju. Skąd power jobs bierze takich ludzi i trzyma ich tam nadal? Mam nadzieję ze skończy w warzywniaku. Omijajcie te agencje szerokim łukiem ą pracę w NGK tylko przez manpower. Nie pozdrawiem Nie polecam

Martha
@Taka prawda

Też miałam tą nieprzyjemności spotkania w powerjobs w Dąbrowie Górniczej bardzo opryskliwej Pani bodajże piszesz o tej samej osobie. Generalnie całkowicie zrezygnowałam z aplikowania do NGK, skoro przy rekrutacji taka chora atmosfera nie chciałam już nawet wiedzieć co dzieje się dalej...

@Martha

Tak się zazwyczaj dzieje jak ludzie z nizin społecznych dostają trochę władzy..

Nelson

Firma schodzi na psy od dawna ,a teraz już tylko się pogrążają w tym mule ...gratulacje dla (usunięte przez administratora)który wymyślił kubki stożkowe żeby nie można było ich postawić na dziale przy dystrybutorze...wodę też odetnijcie no i proponuje też zamknąć toalety

Niewidoczny

Legenda głosi, że chodziło o samochód Astra.

Eryk

Czy jest możliwość przyuczenia na miejscu?

Zawiedziony

Pozwólcie, że jako wieloletni pracownik wypowiem się na temat historii mojej pracy w Ngk. Gdy przyjąłem się tam byłem zdziwiony wysokim poziomem przestrzegania przez pracodawce zasad bhp np. rękawiczki ze swobodnym dostępen bez wydzielania, maski, odpowiednia chemia, 5s na wysokim poziomie, mapy cienia w szafkach itp. Ogólnie firma na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie jako świetne miejsce pracy. Po kilku miesiącach niestety stałem się ofiarą mobbingu. Czerowni robili ze mną co chcieli i buntowali przeciwko mnie pozostałych pracowników.Byłem karany niższymi ocenami,a co za tym idzie podwyżkami, gorszą przydzielaną pracą, brakiem pomocy itp. Sprawa była zgłoszona tam gdzie trzeba jednak to jezcze bardziej pogorszyło moją sytuację. Niestety większośc czerwonych (brygadzistów) w tym zakładzie to ludzie z podstawowym lub zawodowym wykształceniem. Wiem, że wykształcenie to nie wyznacznik ale w tym przypadku widać braki, ani nie potrafią zrobić nic przy komputerze, zero umiejetności mechanicznych przy maszynach itp., nawet maila złożonego z kilku zdań mają problem napisać, nie wspomnę już o podstawowej znajomości j.angielskiego. Awansuje się tam ludzi na podstawie kolesiostwa i posłuszeństwa, czerwoni osiągają stawki dwukrotności średniej krajowej. W firmie są nietykalni, siedzą na l4 i prowadzą swoje biznesy, nawet szatnie mają osobno, a na rynku pracy nawet do kopania rowów by się nie nadali bo są leniami i nie mają żadnych umiejętności. Ngk sprawiło, że z ambitnego człowieka stałem się kłębkiem nerwów. Nie polecam nikomu tego zakładu, którego trzonem jest kolesiostwo, mobbing, którego nie da się udowodnić, ukryte kamery, inwigilacja, zakaz picia kawy i jedzenia ( nie dotyczy biura tam żre i pije się kawę na koszt firmy na umór - przepraszam za wyrażenie ale inaczej tego nawzać nie można) Samo kasowanie i cenzurowanie postów na tym portalu już świadczy o metodach jakimi kieruje się ta firma. W Ngk było kilka agencji pracy np. Adecco 1, Adecco 2, Manpower, Manpower 2 , Workepress. Gdyby nie zmieniło się prawo to ludzie pracowali by w tych agencjach do emerytury jeśli by jej w ogóle dożyli przy tym zapyleniu rakotwórczym pyłem, ponadnormatywnym hałasem, temperaturą w lato grubo powyżej 40 stopni. Czemu Ngk przez około 9 lat nie przyjmowało kobiet tłumacząc się normami bhp a gdy stali pod murem bo nie było komu pracować po wprowadzebiu 12h zmian, nagle przyjeli mnóstwo kobiet bo tylko one pozostały im na rynku pracy - to kolejny przykład na zakłamanie tej firmy. Mógłbym pisać bez końca jednak swoje już wycierpiałem. Decyzja należy do Was czy chcecie pracować w takim zakładzie.

Abc
@Zawiedziony

Tak propos zatrudnienia nowych kobiet dam jeszcze jeden przykład zakłamania tej firmy mianowicie duża cześć kobiet z długim stażem przeniosła się na nowe biznesy bo wmawiano nam że na naszych stanowiskach nie będą mogły pracować kobiety i jak się nie będziemy zapisywać to zostaniemy zwolnione. Tymczasem okazało się że nasze stanowiska zostały obsadzone nowymi kobietami a nam zabrania się kategorycznie powrotów na starą fabrykę. Taki sprytny podstęp aby zmusić ludzi do przejścia na nowe biznesy.

Marzenia...
@Zawiedziony

Skoro masz dowody że był mobbing to czemu nie pójdziesz z ty do prokuratury? Idz , zgłoś i po problemie. Chyba że nie wiesz co to mobbing, a używasz tego słowa bo gdzieś o tym usłyszałeś. Gdzie masz zakaz picia kawy i jedzenia? Na stanowisku pracy jest zakaz, bo od tego są kantyny. Widzę że piszesz żeby pisać, ale nie ma w tym prawdy.

Forming
@Zawiedziony

Ukryte kamery na szafach sterowniczych wiszą do dzisiaj .... hahahaha Co na to NGK ? Na takie praktyki ?

Zawiedziony
@Marzenia...

Czytaj ze zrozumieniem. Jakbym miał dowody to dawno prokuratura by się tym zajeła. Jednak jak pewnie dobrze wiesz mobbing bardzo cieżko udowodnić a dowody jeśli by były (np.kamery) to i tak są w ręku Ngk.Czerwoni z Ngk mieli nawet szkolenia jak dojeżdżać ludzi, żeby Ci nie mogli nikogo oskarżyć o mobbing, nie pamiętasz już? W biurze kawe pije się przy stanowisku pracy, to było porównanie.Bardziej miałem na myśli zakaz pobierania kubków na gorące napoje i przeglądanie koszy czy czasem nie ma kubków po kawie w czasie gdy do biura dokłada się kolejnre ekspresy.

Gliwice dpf
@Zawiedziony

To szczera prawda, tak to mniej więcej wygląda w Ngk, do końca zeszłego roku zakład miał całkiem dobrą opinię ale pod koniec roku jak zaczęli zwalniać pracowników i od stycznia jak wprowadzili czterobrygadówkę atmosfera i opinia o firmie jest coraz gorsza, prawda jest taka że jakby nie kobiety i Ukraińcy to brakowałoby rąk do pracy, ludzie mają dość słuchania bzdur jaki to system 12 godzinny jest wspaniały ,jeżeli jest taki super to ci co to wprowadzili niech spróbują popracować w takim systemie, świątek piątek i niedziela w pracy a dni wolne w tygodniu jak reszta rodziny jest w szkole albo w pracy, większość ludzi jest tym tak zniesmaczona że na ostatnim zebraniu z zarządem firmy była garstka ludzi. To jest system pracy antyrodzinny! To co dobrego w tej firmie to już historia i przeszłość.

P
@Gliwice dpf

To co napisałeś jest tylko w połowie prawdą i ktoś kto jest nierozeznany w temacie pomyśli "o matko to jakiś (usunięte przez administratora) jest". Wymieniłeś tylko ten "gorszy" tydzień gdzie faktycznie mamy wolne w środku tygodnia tylko :) Za to o "lepszym" tygodniu gdzie pracujemy tylko DWA dni to już nie napisałeś(że o całym wolnym weekendzie nie wspomne ) ;) Zgadzam się, że jest inaczej niż przed przejściem na system 12h. Ale nie demonizujmy i popatrzmy też na dobre strony jak dodatek za 12h(Niewiele ale zawsze coś) albo mniej dni pracujących w miesiącu co znowu przekłada się na mniejsze wydatki na paliwo ;) Wiadomo, każdemu nie dogodzisz (przy takiej licznie pracowników raczej ciężko:D) a mimo to sporo jest osób, które nie narzeka(podejrzewam, że to zależy w dużej mierze od atmosfery na linii bo jak człowiek ma przychodzić do pracy i się (usunięte przez administratora) czy to przez czerwonych czy innych operatorów to nic dziwnego, że ma złe zdanie o firmie). Pozdrawiam i życzę nam wszystkim "by żyło się lepiej" ;)

Rafaell
@Marzenia...

Widać porada typu weź kredyt i zmień pracę. Żeby cokolwiek ugrać w sądzie zakładając sprawę o mobbing należy zgromadzić tak obszerny materiał dowodowy z kilku miesięcy, a i tak nie wiele się ugra. Nagrania z prywatnych urządzeń? Przecież na zakładzie na pewno jest zakaz nagrywania i robienia zdjęć, nagrania z monitoringu? raz, że bez dźwięku, dwa kto Ci to udostępni?, świadkowie? z pewnością będą zeznawać.. Odręczne notatki? Możesz książkę napisać podważyć to można od ręki. Już nie wspomną o uciążliwości postępowania. Mobbing jest dokładnie nawet zbyt dokładnie prawnie zdefiniowany. Wygrać z pracodawcą to cud :)

MarcinP4
@P

Dobrze napisał, bo raz: nikt nie pytał o system 12 godzinny, tylko wprowadzili go bez niczego. Dwa: przekłamanie osób z biura, że "więcej czasu dla siebie". Pracując 8 godz, czy 12 godzin, musisz mieć norme 160-172 godz. Więc w pracy jesteś i tak tyle samo. Co mi da wolne w środku tygodnia, jak rodzina, czy większość znajomych jest w pracy, szkole, przedszkolu. A mając małe dziecko, nie widzisz go od czwartku do poniedziałku? Masz zmianę na 7 do 19, to w czwartek spotykasz sie z dzieckiem, piątek jedziesz to dziecko śpi, wracasz o 20 to dziecko spi, i tak w kółko. A zapomniałem, widzisz je w poniedziałek jak Ty wkońcu sie wyspisz.

Dziecko
@MarcinP4

Po co klepać dzieci skoro nie jesteś w stanie zapewnić mu bytu. Śmieszne, żal mi tylko dzieci. Przykre, ale prawdziwe.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.