NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

2.5 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Pracodawca

 Aktualność
Drodzy Państwo!
 
Z uwagi na pojawiające się komentarze skupiające się na konkretnych osobach, przypominamy i apelujemy o wyrażanie opinii na temat firmy oraz warunków pracy, zgodnie z celem przeznaczenia niniejszego serwisu, niezmiennie w sposób kulturalny i zastosowaniem się do obowiązujących przepisów prawa.
 
Zaznaczamy, iż wolność słowa ma swoje ograniczenia - nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności, a także do ujawniania informacji dotyczących konkretnych osób bez ich wiedzy i zgody. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Zwracamy również uwagę na obowiązujące nas wszystkich przepisy o ochronie danych osobowych. Komentarze łamiące prawo lub też będące niezgodne ze stanem faktycznym, będą usuwane przez administratora serwisu, a osoby naruszające dobra osobiste mogą zostać  pociągnięte do odpowiedzialności karnej.
 
NGK Ceramics Polska nie będzie akceptować i dawać przyzwolenia na komentarze obraźliwe lub krzywdzące osoby trzecie.
 
 
Z poważaniem,
 NGK Ceramics Polska
Alojz ze P5
Pracownik
 Pytanie
@Kobiera z P4B

No a nie?? Dziołchy ino potrafią się kłócić, obgadywać i fohy storić. A robić to już nie. Ciągle ino pomagać im trzeba bo inaczej płaczą po rogach hali.

4
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

25.05.2023 03:05

Czym zajmuje się Państwa firma? Co jest głównym filarem Państwa biznesu? W jakim mieście/miastach działacie? Jak duża jest Państwa firma?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

NGK Ceramics Polska to jedna ze spółek grupy NGK Insulators, która globalnie działa w różnych kierunkach technologii. W Polsce jednak specjalizuje się w branży automotive, będąc dostawcą części do samochodów. W Gliwicach oraz Dąbrowie Górniczej, gdzie łącznie znajdują się 4 fabryki, produkowane są wkłady ceramiczne do samochodów z silnikami diesla oraz benzynowymi, a także sensory tlenków azotu NOx, które montowane są w układach wydechowych pojazdów. Łącznie zatrudnionych jest ok 4600 pracowników w obu naszych lokalizacjach.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Historycznie korzenie NGK sięgają do Japonii, do roku 1905, w którym powstała pierwsza produkcja izolatorów elektrycznych. Z izolatorów narodziły się inne produkty ceramiczne, które produkowane są między innymi w Polsce od 2004 roku. Od tego czasu Grupa NGK prężnie się rozwija, będąc światowym liderem w wielu kierunkach technologicznych.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Strukturę spółki NGK Ceramics Polska dzielimy na dwie grupy – produkcyjną i pozaprodukcyjną. Pracownicy produkcyjni, to grupa zajmująca się bezpośrednio produkcją elementów ceramicznych i montażem sensorów NOx. Grupę pozaprodukcyjną stanowią pracownicy pośrednio zaangażowani w produkcję, czyli biura inżynierskie oraz pracownicy administracyjno-biurowi, którzy dbają o obsługę wszystkich procesów, dzięki którym nasza firma funkcjonuje na co dzień. Łącznie to około kilkadziesiąt działów, takich jak. Administracja, Finanse i Księgowość, HR, IT, BHP, Zakupy, Logistyka, Utrzymanie Ruchu oraz wiele innych, pośrednio związanych z produkcją.

Kandydat
Pracownik
 Pytanie

Proszę napisać z jakich powodów odchodzą najczęściej pracownicy z działu Nox. Dlaczego rotacja na tym dziale jest tak duża ? Co sprawia że największy odsetek ludzi składających wypowiedzenie to pracownicy ze stażem powyżej 10 lat ?

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Ciężko nam mówić o planach rozwojowych, ponieważ sytuacja w branży automotive jest niezwykle zmienna i właściwie z dnia na dzień potrafi być inna. Czasem więc ciężko jest nam przewidzieć najbliższą przyszłość. Firma jednak cały czas zatrudnia zarówno pracowników produkcyjnych, jak i pracowników do wszystkich biur, w zależności od bieżącej sytuacji i potrzeb danego obszaru.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Rekrutacja prowadzona jest dwutorowo. Pracowników produkcyjnych rekrutują dla nas Agencje Pracy Tymczasowej i tu ściśle współpracujemy z czterema agencjami. Nasz dział HR bierze jednak udział w ostatnim etapie tego procesu. Staramy się więc spotkać indywidualnie z każdym kandydatem, który aplikuje na stanowisko Operatora Linii Produkcyjnej. Rekrutacje do grupy pozaprodukcyjnej prowadzimy już sami. Na tym polu działają nasi rekruterzy, którzy opiekują się całościowo procesem rekrutacyjnym. Warto jednak wspomnieć, że prowadzimy zarówno rekrutacje zewnętrzne, jak i wewnętrzne, dzięki którym wielu naszych pracowników produkcyjnych przeszło do grupy pozaprodukcyjnej. Staramy się więc wykorzystywać potencjał naszych pracowników, zdając sobie sprawę z posiadania wielu wartościowych ludzi na pokładzie firmy. Poza tradycyjnymi rekrutacjami, proponujemy również współpracę studentom, którzy w dość elastycznej formie wykonywania różnych zadań mogą nabywać u nas techniczną wiedzę i umiejętności, ze szczególnym naciskiem na dział Utrzymania Ruchu. Możemy się pochwalić grupą kilkudziesięciu studentów, którzy każdego roku wspomagają nas w pracy, często też pozostając z nami na stałe już po ukończeniu studiów.

Pet w NGK
Pracownik

Napewno zwykly pracownik by miał prawo głosu ,jak już to jakiś wasz(usunięte przez administratora),

Bielawa
Pracownik
@Pet w NGK

Dokładnie, ostatnio jak ktoś zadawał niewygodne pytania to go wzięli do biura, ciekawe czy chłop dalej pracuje czy raczej już nie, bo pan szef nie wiedział co odpowiedzieć bo na kartce nie miał na to odpowiedzi ????

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Proces wdrażania pracownika w naszej firmie zależny jest od stanowiska. Dla grupy produkcyjnej wprowadziliśmy proces onboardingu, który ma za zadanie jak najlepiej i najdokładniej wprowadzić nową osobę w proces produkcji, w strukturę firmy oraz w wewnętrzne zasady i procedury, które obowiązują nas wszystkich. Obecnie pracujemy też nad podobnym programem dla pracowników pozaprodukcyjnych. Tu - zależnie od stanowiska - nowego pracownika wprowadza jego bezpośredni przełożony oraz dedykowana do tego osoba. Nie ukrywamy, że początki bywają ciężkie. Nasza firma. zarówno pod kątem struktury, jak i samych procedur, a także pod względem swojego rozmiaru, nie jest łatwa do przyswojenia. Dlatego też na bieżąco wspieramy wszystkich naszych pracowników, zarówno tych nowych, jak i tych bardziej doświadczonych. Zwieńczeniem takich działań są także spotkania integracyjne w postaci m.in. pikniku rodzinnego, który staramy się organizować każdego roku, oraz teambuildingu dla pracowników biurowych, na którym staramy się zadbać o kwestie współpracy i komunikacji między pracownikami z różnych działów, które na co dzień nie mają ze sobą tak dużej styczności, z naciskiem na różnice lokalizacyjne Gliwic i Dąbrowy Górniczej.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

Staramy się dbać o rozwój pracowników na każdym szczeblu, biorąc też pod uwagę wszystkie nasze potrzeby. Regularnie wysyłamy naszych pracowników produkcyjnych na kursy, których rezultatem jest zdobywanie uprawnień. Pracownicy biurowi natomiast każdego roku uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach podnoszących kwalifikacje i umiejętności. Korzystamy też z różnego rodzaju platform, zarówno językowych, jak i szkoleniowych. Staramy się sięgać po nowoczesne formy i narzędzia w tej kwestii, aby zapewnić wszechstronny rozwój naszym pracownikom, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Co roku na ten temat przeznaczamy sporą część budżetu i nie zamierzamy z tego rezygnować. Wychodzimy z założenia, że rozwój pracowników jest naturalną częścią cyklu zatrudnienia oraz niezbędnym elementem rozwoju każdej firmy, która rozwija się wtedy, kiedy rozwijają się jej pracownicy. Temat rozwoju, to także system ocen pracowników zarówno tych produkcyjnych, jak i biurowych. Chcemy wiedzieć, na jakim poziomie nasi pracownicy spełniają nasze oczekiwania, oraz jakie wykazują zaangażowanie. Jest to dla nas ważne. Cały czas więc pracujemy nad tym procesem, który jest żywym i zmiennym organizmem.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.ikona wywiad

NGK z uwagą śledzi rozwój technologiczny na świecie oraz nieustannie analizuje trendy i zapotrzebowanie rynkowe. Nasze centrala w Japonii pracuje nad rozwojem szerokiego spektrum produktów, które będą mogły być wykorzystywane w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i będą realizować założenia filozofii NGK dotyczące dostarczania produktów przyczyniających się do poprawy środowiska społecznego i jakości życia. Nasze zakłady w Polsce są gotowe do inwestycji i zmiany profilu, aby podołać zapotrzebowaniu na nowe produkty. Obecnie jednak jest za wcześnie na planowanie zmian, ponieważ bieżące produkty wciąż sprzedają się całkiem dobrze i rynek nadal ich potrzebuje

Pracownik produkcji
Pracownik
 Pytanie

Według przepisów Jeżeli pracownikowi nie zostanie udzielony inny dzień wolny za pracę w niedzielę lub święto, przysługuje mu dodatek do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Zgodnie z przepisami, dodatek ten wynosi 100% zasadniczego wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w niedzielę lub święto. Dlaczego to u nas nie obowiązuje?. Nie piszcie, że pracujemy w systemie 12h i nam się nie należy, bo tego w przepisach niema.Pelagia W. Nowy wpis
Pracownik

Mam pytanie co z liniowymi co przeszli za starej fabryki nox na nową bo w tej chwili jest trzech liniowych na 3 linie to kpina ludzi wysyłacie na dpf-y nawet kobiety na piece a Te pasibrzuchy siedzą bez czynnie oni chyba też powinni być oddelegowani na DPFy może się czegoś nauczą pracować tu prośba do T.S żeby się temu przyjzal niech będzie sprawiedliwie bez wyjątku

k1
Kandydat
 Pytanie

witam cześć robie w brembo juz drugi rok zostać na tym hws czy przyjść do tej firmy?

Pp
Pracownik
@k1

Hej, Nie wiedząc w jakich warunkach i za jaką stawkę pracujesz ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Tutaj będziesz pracował po 12h na 4 brygadówce czyli co drugi weekend w pracy. I święta też jak wypadnie z grafiku. Wyjątkiem są działy pracujące w systemie meksykańskim, które generalnie pracują bez weekendów. Nie wiem jak w Brembo wygląda sama praca na linii ale tutaj nie wyjdziesz z linii wyglądając jak górnik po szychcie(przynajmniej na "nowej" hali - LSH). Oczywiście pył jest obecny ale według badań regularnie przeprowadzanych przez firmę jest w "normie"(firma swoje a operatorzy swoje wiedzą ;) )

Find
Pracownik
@Pp

System meksykański o którym w samym Meksyku nie słyszeli hahahah

Jakość życia
Pracownik
@Pp

Organizm ludzki ma jakąś wytrzymałość. Niewiele jest takich zajęć, które można przez 12 godzin w ciągu dnia produktywnie wykonywać. Dlatego Ci ludzie się rozlatują jak domki z kart. Dajcie sobie spokój z tymi systemami, szukajcie pracy dla ludzi po 8 h. Skandynawowie schodzą już do 6 h a tutaj dalej dobrowolne niewolnictwo

Festiwal
Pracownik
@Pp

System meksykański to 3 dni po 11 godzin pracy i 4 dni wolnego. To o czym piszesz to parobczy system niewolniczy Ala Polish edition. Organizm ludzki ma jakąś wytrzymałość niestety w Ngk ten próg wielu już przekroczyło i powoli zaczynają się rozpadać.

Buba
Pracownik
@Jakość życia

W żadnym kraju gdzie jest NGK nikt nie pracuje po 12h tylko w Polsce nasz wspaniały zarząd wymyśla takie głupoty trzeba z tym skończyć

Pp
Pracownik
@Jakość życia

Zgadzam się z Twoją opinią. Widocznie zależy kto z jakiej gliny jest ulepiony. Ci których znam i z nimi pracuje kilka lat w ngk nie okazują syndromów by mieli rozlecieć się(a wielu jest takich co robi 2razy dłużej ode mnie). Każdy woli co innego, jeden woli jeździć 5dni do pracy albo i więcej jak nadgodziny w weekend a drugi woli w tygodniu przyjść 2dni do pracy. Jak ktoś ma daleko do pracy i dojeżdża własnym transportem to system 12godzinny mu się bardziej opłaca bo nie licząc nadgodzin ma co najmniej 5kursów do pracy mniej czyli i na paliwo wyda mniej.

Lsh
Pracownik
@Pp

Na lsh wcale nie lepiej, idź na piece to zobaczysz jakie toksyczne środowisko. Audyty tutaj przelatują szybko przez hale żeby tylko odchaczyć i uciekać jak najdalej. Bramy i okiennice pozamykane bo za niska temperatura na zewnątrz:)) Nikt z nas nie jest miękki i każdy wie że to produkcja a nie biuro, ale powstrzymywanie odruchów wymiotnych i wiecznie podrażnione drogi oddechowe przy badaniach powietrza wskazujących jakość na poziomie uzdrowiska w Ciechocinku to jawna kpina z inteligencji pracowników.

Teodor oddaj kwiaty Nowy wpis
Pracownik
@Buba

Była możliwość ale dzieciaki bały się przyjść i zagłosować za referendum strajkowym, na nowej hali nox jest pełno ameb które pracują po 5 dni po 12 godzin i jeszcze na głos twierdzą że są nienormalni że tyle pracują, niestety takie ameby tylko szkodzą innym..

Herosi Nowy wpis
Pracownik
@Pp

Jedyny dobrze zarobił to nie musiałby szukać oszczędności w postaci 5 litrów benzyny hahaha. Masakra

Boluś Nowy wpis
Były pracownik

Chwalą się że mają nagrodę roku 2022 Złota Setka w woj. śląskim a nie potrafią dać dobrej podwyżki operatorom. Jeśli ktoś szanuje swój czas pracę i zdrowie to niech szuka innej pracy. Pozdrawiam pracowników NGK. Były na szczęście pracownik.

kandydant
Kandydat
 Pytanie

Hej, slyszalem o firmie duzo dobrego. Chcialbym sie zatrudnic, pracowalem troche na produkcji więc wiem z czym to sie je. Podobno macie autobusy które dowożą za darmo do miejsca pracy, tu jest plus. a jak zarobki?

1
Xyz
Były pracownik
@kandydant

Dobre to było 10 lat temu.

2
Trrr
Pracownik
@kandydant

Podstawa 4500 na start, minimalna krajowa 4242 od stycznia, natomiast w kwietniu najwcześniej jakaś podwyżka. Trafisz na piece na fabryce dpf lub choćby machining, to zobaczysz jak się pracuje za śmieszne pieniądze ponad siły w niedzielę lub święto w pyle i cieple, a autobusy to np piekarski prawie się zatrzymuje na dts na wybojach bo ma taki stan techniczny, a i weź sobie klapeczki do busa bo ciepło choćby w saunie, i żadna z moich wypowiedzi nie jest przesadzona, jak nie masz żadnej grupy na głowę to wiesz co zrobić

Serio….
Pracownik
@kandydant

Serio dużo słyszałeś dobrego o firmie hmmm ciekawe gdzie napisz kto cię tak nie lubi że ci tak naopowiadał jak chcesz wiedzieć co to rodzina to lepiej poszukaj innej firmy są na strefie z lepszą stawką i co druga też ma darmowy dojazd do pracy ludzie tu się zatrudniają i idąc na pierwszą przerwę już nie wracają zatrudniają obcokrajowców na siłę bo nikt tu nie chce pracować dostaniesz takiego na linię co nie umie nic po polsku i będziesz zasuwał za dwóch bo on nic innego nie zrobi prócz tego co mu pokażą no chyba że pójście najlepiej co godzinę na fajkę i przerwę z niczym się nie wyrabiają bo im się nie chce po prostu i ty musisz za niego dymać żeby zrobić target nawet starzy pracownicy zwalniają się z fabryki od czterech lat takie podwyżki dają że jak nowy przychodzi to ma taką stawkę jak ty po czterech latach po za tym trzy umowy pod firmą po 11 mc i nara umowy na stałe nie dostaniesz a jakbyś jakimś cudem dostał to masz wtedy 17 dni urlopu na cały rok z tego większą połową zarządza ci zakład kiedy masz na niego iść także dobrze się zastanów czy chcesz tu przyjść bo to co tu wypisują o tej firmie to naprawdę jest prawda.

Szkoda lat
Były pracownik
@kandydant

Przez 2do 5 lat będziesz pracował za prawie najniższa krajowa w weekendy święta po 12 godzin w smrodzie i hałasie jak Ci pasuje to składaj CV teraz już przyjmują bez żadnego wykształcenia liczy się sztuka byle byś był tani...

Typy
Pracownik
@kandydant

Tak pamiętaj że ten darmowy transport dowiezie cie obowiązkowo co drugi weekend do pracy. Wielkanoc i inne święta jak wypadnie z grafiku to też będziesz miał ten twój super darmowy transport.

UM
Inne
@Typy

Czy na rekrutacji mówią, że te weekendy i święta będą obowiazkowe? Mam nadzieję, że jest lepsza kasa chociaż za te dni? jak to wygląda?

1
milllusia88
Pracownik
@UM

Pracuje się wg systemu gdzie na rekrutacji jest przedstawiony jak to wygląda. Za święta weekendy płacą jak za normalny dzień

Hmmm
Pracownik
@UM

W systemie czterobrygadowym masz grafik na cały rok i jak ci wypada w nim w święta iść do pracy to idziesz za normalną stawkę i tyle jak trafisz na piece to i w sylwestra i w nowy rok pójdziesz do pracy za normalną stawkę.

Bzdura
Pracownik
@Hmmm

Akurat święta są płatne 100%

2
Jan
Pracownik
 Pytanie
@Bzdura

Co ty za głupoty opowiadasz? Jakoś w dniu Wszystkich świętych byłem w pracy i to za normalną stawkę,to gdzie te twoje 100/. Lepiej się nie wypowiadaj jak masz takie bzdury pisać.

Dobra rada
Były pracownik
@kandydant

Nie słuchaj tych marudzenie. Powywracalo im się w głowach. Praca i zarobki ok. Jeden z lepszych zakładów pracy! Wiadomo że nigdzie nie jest idealnie ale to jest praca a nie wakacje!!!

Mostostal
Kandydat
@Trrr

Wypisujecie takie rzeczy o ciepłe itp a pewnie żaden z was nie pracował przy palniku jak na dworze jest ponad 30 stopni a na hali 33. Wyobraź sobie jak chodzisz po blasze i buty ci się topią a o genitaliach nie wspomnę... Są gorsze zakłady i napewno lepsze. Miękkie pipy zawsze będą narzekać.. Jestem właśnie przed badaniami na procesie przyjęcia i ja tam się cieszę

Yyyyy
Pracownik
@Mostostal

W ngk swojego czasu pracowałem na machining na dpf, temperatura na hali 44 stopnie była i trzeba było robić w maseczkach, stare czasy, jak dotykałeś obudowy maszyn łokciem to patrzyły, a co dopiero było na piecach, później się troszkę poprawiło z temperatura, ale gdybyś tak przypadkiem trafił na piece dpf i w lato musiał założyć kostium i wejść do pieca to chyba byś zatęsknił za poprzednia pracą

Giorgio Armani
Pracownik
@kandydant

Zastanów się dwa razy jak chcesz marnować swoje życie w tej firmie i żyć jak zombie zrób kilka nocek po 12h i opisz jak się czujesz ☺️ po 14 latach pracy postanowiłem szukać nowej pracy po nowym roku. Nie chcę tracić zdrowie, wzrok, w tym zapalonym zakładzie.

Tak tak
Pracownik
@Jan

Dostałeś za to święto 12 godzin zetek gdybyś nie miał w grafiku tego święta miał byś 12 godzin zetek mniej

Jan
Pracownik
@Tak tak

Akurat pracuje w systemie meksykańskim i jakoś nie zauważyłem tych zetek więc nie pisz głupot.

Johny Bravo
Pracownik
 Pytanie
@Jan

A ile godzin przepracowałeś w listopadzie systemem meksykańskim?

Jacek
Pracownik
 Pytanie
@Tak tak

A jak ktoś w tym dniu co wypadała Zetką miał akurat wolne to gdzie jest te twoje 100/ za dzień świąteczny co był w pracy??? Nie pisz więcej bzdur bo się błaźnisz.

Jo
Pracownik
@Tak tak

A ja akurat gdy były zetki to nie mogłem być w pracy,a w święto byłem ,to gdzie jest te twoje 100/ ,jak masz pisać takie bzdury to lepiej nie pisz.

Automatyk
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Pytania

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę
Premia
Pracownik

Dwa razy po tysiąc premii a wyplata wyższa od poprzedniej o 4 stówki idź pań e UJ z taką robotą tfu

Wielki strajk okularowy
Pracownik

Proponuję każdemu pobierać codziennie nową parę okularów, każdy z nas ma do tego prawo jeśli źle przez nie widzi, ciekawe po ilu tysiącach par w miesiącu stwierdza że jednak nie warto wydawać kasy na ten badziew.

Hahaha
Pracownik
@Wielki strajk okularowy

Dobre, u nas stary wydaje je z łaska, jakby za dużo ich schodziło od razu masz po ocenie, wiec jakby to powiedzieć kiepska perspektywa

Jakieś
Pracownik
@Hahaha

Po ocenie ahahhahaah 40, 50 letnie chłopy są oceniani jak dzieci. Masakra co za cyrk. Yyyyyy

Dziewczyna z p4
Pracownik
@Jakieś

Każda czerwona koszulka dba aby niebiescy mieli wysokie oceny bo i morale wtedy większe oraz wypłaty, lubię mojego czerwonego bo to swój chłop i daje wysokie noty, chciałbym aby kiedyś awansował na białego bo ja bym wskoczył na czerwień i byśmy ogarniali razem ten cały ramen który tu jest :)

Rak
Pracownik

Omijać szerokim łukiem, chemiczny (usunięte przez administratora) w powietrzu taki że można się udusić ale na papierze normy jak w sanatorium. Kpina z ludzi. Jedyne czego się tutaj dorobisz to choroby nowotworowej.

Henio
Pracownik

Byłem ostatnio na badaniach okresowych. Okulistka mi powiedziała, że jest pewne na 100%, że te nasze okulary ochronne zniszczą wzrok każdemu, kto je będzie nosił. I jak się to ma do tych wszystkich certyfikatów, o których mówi firma, skoro lekarka Okulistka mówi takie coś

Patent
Pracownik
@Henio

Powiedziała Ci prawdę co drugi się skarży że mu się obraz maże jak coś czyta odkąd te okulary nosi to jest zwykły Chnski plastik do pracy na budowie przy szlifierkach a nie okulary...

FC_Barselona
Pracownik

W Twojej wypowiedzi jest dużo niezgodności. Okulary używane w naszej fabryce posiadają wszelkie atesty które wykazały że noszenie ich przez 12 godzin nie wpływa na pogorszenie się stanu zdrowia. Ja nosiłam je przez cały weekend w pracy i w domu i nie mam żadnych zastrzeżeń.

2
Taif
Pracownik
 Pytanie

wzrok, kręgosłup, płuca problemy ze snem bo przecież praca nocna a co za tym idzie wiele innych dolegliwości a to wszystko za 4500 brutto. Czy warto ? Niech kandydaci sami sobie odpowiedzą i na koniec tylko dodam że zero poszanowania dla ludzi ze stażem, ludzi z wiedzą. Ważne że będą awanse na sztucznie utworzone stanowiska tylko po to żeby dostać lukratywną podwyżkę, oczywiście mam na myśli zarząd bo parobek to może co najwyżej dostać 50 euro raz do roku

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Henio

Według przepisów Jeżeli pracownikowi nie zostanie udzielony inny dzień wolny za pracę w niedzielę lub święto, przysługuje mu dodatek do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Zgodnie z przepisami, dodatek ten wynosi 100% zasadniczego wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w niedzielę lub święto. Dlaczego to u nas nie obowiązuje?. Nie piszcie, że pracujemy w systemie 12h i nam się nie należy, bo tego w przepisach niema.

Adam.
Pracownik
 Pytanie
@FC_Barselona

To te okulary można brać do domu ? Haha czekaj bo już ci ktoś uwierzy że 12 godziny chodziłeś z nimi w pracy a potem tak ci było z nimi dobrze że chodziłeś z nimi w domu.Większych bzdur nie słyszałem.

Jerzy
Pracownik
 Pytanie
@FC_Barselona

W domu chodzisz w tych okularach ?? Weź zaczerpnij opinii psychologa

Nędza PO lska
Pracownik
@FC_Barselona

Noszenie ich a praca w nich to co innego Jessicca , nikt nie pytał pracowników o zdanie tylko nakazał w nich pracować , nakazywać to można było za (usunięte przez administratora) a teraz trzeba się liczyć ze zdaniem załogi dlatego zakład NGK omijają SZEROKIM ŁUKIEM bo tu się NAKAZUJE...

Realia
Inne
 Pytanie
@FC_Barselona

A Ja Ci proponuję jeszcze przez 2tyg urlopu je nosić. Czy ktoś tu kapuje że może te okulary są i ok (atesty itd.nie wnikam.. ) ale jak są bez skazy. Czy ktoś przyjrzał się tym okularą po tygodniu/dwuch pracy?? Problem w tym że te mini skazy powodują psucie się Waszego wzroku. To jest proces powolny ale skuteczny. Miałeś super wzrok to pomyśl że sam sobie go psujesz. Niestety ale krzem wyciera te bryle a nie każdy wymienia je co tydzień/dwa itp. Reasumując: Był wypadek chłop stracił oko. Nieszczęście ok. Ale to przypadek z kilkunastu lat istnienia firmy. Ale... Ile osób z czasem będzie miało zepsuty WZROK po używaniu ich w ramach BEZPIECZEŃSTWA.? Porażka. ps.czekam tylko kiedy ktoś się wywróci na prostej drodze... W ramach "bezpieczeństwa" będziecie chodzi parami za rękę... Domowe przedszkole...

anonim
Pracownik
 Pytanie
@FC_Barselona

Jestem pod wrażeniem Twoich wrzutek. Jest wolne miejsce w trolowni? przysięgam będę tylko prawdę i prawdę pisać.

Johnny Bravo
Pracownik
@Pracownik

Oczywiście, że obowiązuje ten przepis. Za pracę w święto i niedzielę dostajemy inny dzień wolny. W grafiku masz ten dzień opisany jako WŚ lub WN.

Brennej
Pracownik
@Pracownik

To samo się tyczy planowania urlopu przez zakład pracy...

Typy
Pracownik
@FC_Barselona

Dlaczego wynosisz firmowe okulary do domu. To jest kradzież!

Typy
Pracownik
@Pracownik

Nie wiem jak to dokładnie wygląda ale za te święta to mamy zerki. To nie jest tak że nic nie mamy za to że przychodzimy w święta. Fajnie jak by ktoś z biura to dokładnie wytłumaczył.

Typy
Pracownik
@Typy

*zetki

Glonojad
Pracownik

W tej firmie jest jeden wielki (usunięte przez administratora) Ludzi przenoszą jak chcą i gdzie chcą. Nie obchodzi ich to czy z kimś i skąd dojeżdża Kobiety wysyłają siła na noxy a za jakiś czas spowrotem przenoszą na dpfy. Normalnie tragedia jest tutaj pracować. Pracuje tu już 10 lat, ale moja cierpliwość się kończy dla tego zakładu.

Nox
Pracownik
 Pytanie

Może się zarząd wypowie co z liniowymi co poprzechodzili ze starej fabryki ? Są to osoby w nadstanie. Niby mają się szkolić ? Ile ? Okres szkolenia trwa 3 miesiące a co dalej ?

Hmmm
Pracownik

Tobie to widzę to dobrze się ulał a tak dla twojej wiadomości już lecimy robić targety chyba nie zauważyłeś a to pewnie dla tego że z biura nosa nie wystawiasz ewentualnie spod biurka jeśli wiesz co mam na myśli patrząc na ilość zatrudnienia obcokrajowców i nagle zatrudnianie kobiet to coś z twoja teorią jest nie tak a do tego zwalnianie się już przeszkolonych pracowników że stażem nie ma miesiąca żeby ktoś nie rzucił wypowiedzenia więc nie pisz głupot bo się ośmieszasz tylko ;)

Nikt
Pracownik

Dokładnie tak będzie jak pisze FC_Barcelona a po podwyżce będą mówić ze to kpina a nie podwyżka :) I pójdą pokornie robić targety :)

Niebieski
Pracownik

Praca bardziej jako przystanek w życiu osobiście nie polecam. Nowi przychodzą na chwilę czyt. Kilka godzin kwestia kilku dni praca w systemie 12h jednym pasuje drugim nie. Co do ludzi z którymi się pracuje to zależnie jedni w porządku pomocni drudzy bardziej traktują cię jako chwilowego pracownika i za nim zamieni się z nimi słowo już wiedzą więcej o twoim życiu niż ty sam.... Płaca jak na pracę w tym systemie gdzie trzeba chodzić soboty-niedziel i święta by mieć 2 dni wolnego w tygodniu i co 2-drugi weekend wolny jest średnia, atmosfera jest poniżej średniej. Są duże braki w ludziach więc trzeba być wyjątkowym żeby się nie dostać biorą jak to się mówi "z ulicy"

Nowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.
Inne
 Pytanie

Witam mam pytanie jakie są zarobki netto w NGK w systemie 12h na początek?Jakie działy są w firmie.Zatrudnienie jest przez agencję?Dzięki z góry za odpowiedzi ????

Żona
Pracownik
 Pytanie

Długo się zastanawiałam jak i co dokładnie tutaj napisać by wyrazić moją szczera opinie na temat tej firmy. Jestem żoną pracownika, który pracuje już w tej firmie X lat. Na początku nie było źle. Dobra wypłata przebijająca rynek, spokojna praca polegająca na zrobieniu swojego i wyjściu do domu. Brak zabierania pracy ze sobą. Praca w systemie 3 zmianowym od poniedziałku do piątku z możliwością przyjścia na nadgodziny w weekend jak ktoś miał oczywiście na to ochotę i chęci. Z roku na rok firma schodzi na psy. Najpierw wprowadzając system 12 godzinny (7-19,19-7) i mówiąc, że ten system jest "pro rodzinny". Ten, kto pracuje w tym systemie sam powie, że to (usunięte przez administratora) a nie system dla rodzin. Pracując w tym systemie mając tylko dziewczynę/narzeczona nie widzisz się z tą osobą. Pamiętam czasy, gdzie pracowałam a męża widziałam tylko jak np śpi albo jak wrocil z pracy na 2h, gdzie w tym czasie musiał iść przecież pod prysznic po pracy, zjeść no i szedł spać bo już była 22 a rano musiał wstać bo był wykończony po 12h stania na nogach. Nie muszę mówić, że jak już są dzieci to system jest jeszcze bardziej nie rodzinny, gdyż w 5tygodniowym systemie pracy żony i dzieci nie widzisz nic! Wychodzisz, dzieci śpią, wracasz, dzieci śpią a po nocce widzisz je znowu 2/3h godziny, gdzie w tym czasie też musisz się przecież wyszykować do pracy. Osobiście znam żony pracowników, które leczą się na depresję z przemęczenia i braku męża tyle godzin w domu. Biura powiedzą " no ale pracownik ma potem pełne dni wolne". Jakie pełne dni wolne? Ok, po dniach pracownik ma wolny cały dzień ale rozumiem, że on na zapas ma odpocząć, pobawić się z dziećmi bo potem znowu np cały weekend (piatek-niedziela) będzie całe 12h w pracy? A przepraszam. Zapomniałam do tego wszystkiego doliczyć dojazd 1h by być wcześniej na hali i odebrać sobie prawidłowo zmianę co nie jest zgodne z kodeksem pracy a Ci z biura tego wymagają. Pracownik może pracować maksymalnie 12h a wiem, że pracownicy wchodzą 15-30 minut już na swoje stanowisko pracy. Wracając jednak do "odpoczynku" w dni wolne. A po nocce? W dzień co teoretycznie jest dniem wolnym jeszcze 7h trzeba pracować no a po nocce wypada się wyspać. W domu jest około 8. Szybko wziąć prysznic, zjeść coś, zawieźć dzieci do przedszkola, szkoły i o 9 powiedzmy, że śpi. By mieć coś z tego dnia nastawia budzik na 13 (to są tylko 4h snu), więc ja się pytam, gdzie są te dni wolne? Zaraz ktoś powie "dobra ale w dzień jak ktoś idzie na nockę to ma cały dzień wolny". Zacytuję tutaj mojego tate. Dzień wolny jest wtedy, kiedy możesz w spokoju napić się piwa. Czy dalej uważasz, że to jest dzień wolny? No już nie ;) Dziwne, skoro góra tak mocno popiera ten system a sama w nim nie pracuje tylko poniedzialek-piatek 7-15. Kolejnym absurdem jest karanie pracownika za L4. W jaki sposób? Ma zabierane wszystkie dodatki i premie. Dodatki rozumiem takie jak dodatek do nocki ale premia? Premia kwartalna? Potem pracownicy chodzą z gorączką do pracy bo nie chcą stracić to co im się należy. Pamiętam jak mąż chodził w grudniu do pracy z temperaturą 38stopni bo nie chciał już wtedy stracić premii rocznej! Jak bym pewnie głębiej pogrzebała to bym pewnie znalazła pisma, że tego typu działania podchodzą pod mobbing. Żeby tego było mało. Urodzenie dziecka w tej firmie też jest karane zabieraniem premii. W jakiś sposób? Branie URLOPU ojcowskiego też jest traktowane jak L4 z czego konsekwencją jest zabranie pieniędzy, które pracownikowi się należą. Kolejnym absurdem okulary ochronne. Każdy, kto wchodzi na halę ma obowiązek posiadać założone poprawnie okulary ochronne. Dobra, firma dba o bezpieczeństwo a może to kolejny pretekst do urywania premii? Maz często mi opowiada jak to ktoś z wyższego stanowiska robi naloty w środku nocy i sprawdza, kto ma okulary na nosie albo chowa się specjalnie za ścianą i obserwuje przy drzwiach czy jak ktoś wchodzi to czy założy okulary. Już nie wspomnę, że te same osoby potrafią siedzieć na kamerach i obserwują komu tu zabrać coś z wypłaty. Przypomnę tylko, że kamery służą do celow bezpieczeństwa i higieny pracy a nie jako łapanka na pracownika by uwalić za przeproszeniem premie. Mogła bym tak pisać jeszcze nie wiem ile ale każdy nowy pracownik, który to czyta niech lepiej wystrzega się tej firmy bo tylko straci czas i nerwy. Każdy kto to czyta zapraszam do pisania w komentarzu dalszych absurdów firmy. Być może ktoś z zewnątrz zainteresuje się co się dzieje w firmie.

5
FC_Barselona
Pracownik
 Pytanie
@Żona

Przedstawiasz bardzo ciekawy punkt widzenia jednak jest w nim dużo niezgodności. W pracy w systemie równoważnym wiele zależy od tego jak pracownik jest zorganizowany. Jeśli wszystko sobie dobrze zaplanujesz i poukładasz to niedogodności o których piszesz nie będą występować. Wystarczy zacząć od kilku prostych kroków. Prysznic? Śniadanie? Te proste czynności można wykonać na terenie naszego zakładu i tym samym zaoszczędzić dużo czasu po skończeniu pracy. Faktycznie praca po 12h może sprawiać wrażenie, że nic nam nie zostaje z dnia, ale to już osobiste odczucia. Wszystko zależy od samoorganizacji. Ja przykładowo zdrowo się odżywiam i regularnie uczęszczam na zajęcia z Jogi. To sprawia, że potrzebuje o wiele mniej czasu na regenerację a tym samym po pracy mogę więcej zrobić w domu lub mieć czas dla siebie. System premiowania za brak absencji jest jasny i klarowny. Zatwierdzony przez Zarząd i podany do publicznej wiadomości. Takie są zasady i już. Jeśli piszesz o okularach ochronnych jako narzędziu do zabierania premii to jest to duża niezgodność z Twojej strony. Okulary służą zapewnieniu bezpieczeństwa na każdym etapie produkcji. Ich wprowadzenie zostało poprzedzone wieloetapowymi testami i badaniami. Trudno mieć pretensje o to, że pracodawca dba o bezpieczeństwo pracowników.

10
Pracownik
Pracownik
@Żona

Dodać można jeszcze zmniejszanie obsady na linie,brak czasu czasami na przerwy czy do toalety bo nie ma kto zmienić.Brak chętnych ludźi do pracy tutaj ,bo góra ciągle analizuje co tu zrobić żeby zachęcić nowych pracowników a tych z dłuższym stażem no cóż jak to mówią "jesteś tylko numerem".

3
milllusia88
Pracownik
@Żona

A ja tam jako kobieta chwale sobie system taki jaki jest. Ciężko pogodzić prace z wychowywaniem dzieci. Przy pracy od pon do pt bym musiała niani oddać część swojej wypłaty by dzieci do przedszkola odprowadzała a tak to 2-3 razy w tyg. Dni wolne co drugi trzeci dzień a nie po 5 dniach dopiero. Ja jakoś we wolne ogarniam wszystko i mam czas na odpoczynek tak jak i odbiór dzieci. Mąż przychodzi o 16 więc też się widzimy. Jedyne co jest mega minusem to że w święta poza Bożym N. chodzi się normalnie do pracy i jest normalnie płacone

4
Zadowolony
Pracownik
@FC_Barselona

Ja byłem u 5 kardiologów z kołataniem serca i jeden z nich powiedział że to nie musi być powiązane z pracą po 12 godzin w nocy więc nie jest też tak, że to na pewno źle wpływa na zdrowie

2
Haha
Pracownik
@FC_Barselona

Głupoty piszesz z tymi okularami pokażcie atest że te okulary są okularami zerówkami i kolejny atest że po każdym przetarciu ich dalej są okularami zerowymi pić na wodę na nie testy robiliście ludzie od chodzenia w nich boli głowa a o chodzeniu w nich 12 h nawet nie będę wspominał (i nie pisz mi tu że można porysowane okulary iść wymienić na nowe bo musieli by je wymieniać co dwa dni)skoro cały zakład ma w nich chodzić to tak samo ludzie w biurach jak i czerwoni przy biurkach bo te biurko stoi na hali ale niestety w tej firmie są podziały ludzi na gorszych i lepszych tych co mogą wszystko i tych co nie mogą nic powinni w nich siedzieć nawet ludzie którzy robili szkolenia bhp twierdzili że to absurd który nie powinien w ogóle wprowadzony ale przekonacie się za dwa lata jak ludzie nie będą przechodzić badań lekarskich tylko pytanie czy wtedy zakład wypłaci im odszkodowanie za utratę częściową wzroku i pokryje koszty leczenia,chyba że to jest celowe działanie firmy żeby pozbyć się starych pracowników tanim kosztem bo to oni mają już problemy z wzrokiem a chodzenie w nich 12h doprowadzi do tego że za chwilę nie przejdą badań ale to wam chyba na rękę….

Bożena
Pracownik
 Pytanie
@milllusia88

I bardzo dobrze, takich nam potrzeba. Mało tego może chcesz wskoczyć na nadgodziny ? Bo są braki w kadrze.... ciekawe czym spowodowane hmmm

P0
Pracownik
@Haha

Podobnie z przymusowymi maskami podczas oszołomstwa c19 które nie zabezpieczały przed niczym, nawet producent na opakowaniu informował że nie zabezpiecza ale musisz nosić i wdychać CO² bo tak każemy. dLa tWoJeGo zDrOwia

1
FC_Barselona
Pracownik
@Haha

Na każdych okularach - najczęściej na oprawkach - masz numery stosownych atestów, poczytaj zanim się ośmieszysz kolejny raz. Są przygotowane specjalne stacje, akcesoria i instrukcje jak czyścić okulary żeby ich nie zniszczyć - to, że nie rozumiesz co jest w nich zawarte świadczy jedynie o Tobie. Ja swoje obecną parę mam już ponad pół roku i nie mają żadnych uszkodzeń. W naszej firmie nie ma podziałów na lepszych i gorszych. Noszenie okularów obowiązuje w ściśle określonych strefach - głównie w strefach produkcji. Biura znajdują się poza tą strefą, podobnie jak stanowiska brygadzistów, były na ten temat specjalne wiadomości - znowu nie potrafiłeś ich przeczytać więc pretensje możesz mieć jedynie do siebie. Zgodnie z Kodeksem Pracy środki ochrony indywidualnej oraz miejsce ich użytkowania leżą w kwestii pracodawcy, to on określa co, jak i gdzie używać, a Ty podejmując pracę się na to zgadzasz. Bardzo prosta sprawa.

2
Lager
Pracownik
@FC_Barselona

Prosta sprawa, dlatego przychodzi nowy, zobaczy jak to wygląda i ucieka na przerwie do domu hahaha

Delicje
Pracownik
 Pytanie
@FC_Barselona

Skoro tak super, dlaczego chętnych do pracy w raju BRAK ??

ny
Pracownik
@Żona

Jako pracownik z wieloletnim stażem tutaj, stwierdzam że jest to jeden z najmądrzejszych postów tutaj, jeśli nie najmądrzejszy. Mimo że nie pracujesz,to trafiasz w samo sedno. Osobiście sam się zgodziłem na taki system, i życie mam już pod niego ułożone,więc zmiana na 8 nie wchodzi w grę. Ale nie da się zaprzeczyć że spanie po 4h to standard, albo dwa dni wolnego po nocy,gdzie jeden odsypiasz,drugiego przedstawiasz się na funkcjonowanie w dzień, żeby potem znowu iść na noc

mlody
Pracownik
 Pytanie

Niby taki światły Pan z biura, takie banalne pytania zadaje. Pozwól ze Ci odpowiem, i fajnie jakby ten post został przypięty, bo pytanie "czemu się nie zwolnisz" jest tak głupie i banalne że wstyd tłumaczyć. Otóż jeśli pójdę do innej firmy, w której rzeczywiście będzie (usunięte przez administratora), to pewnie nie dlatego że zarząd stwierdził "od dziś będziemy najbardziej spoko firma w okolicy!" , tylko dlatego że zostało to wypracowane w drodze jakichś negocjacji, kompromisów a może nawet strajku. Zauważ że twoja i wielu innych rada, "nie podoba się to nara", jest tak bardzo ma topie, że 90% nowych,jak i część starych się do niej stosuje. Możesz udawać że to nie ma negatywnych skutków, ale zatrzymywanie linii, mieszanie działów,ściąganie obcojęzycznych pracowników, przekupywanie zatrudnionych do werbowania nowych to jest fakt i z tym nie dyskutuj. Uważasz że to jest dobre dla firmy na dłuższą metę? Pewnie nie,to skoro jesteś taki pro firmowy,to czemu nie chcesz jej dobra ? He?

FC_Barselona
Pracownik
 Pytanie
@mlody

Kolejny raz mijasz się z prawdą. W Twoich wypowiedziach jest dużo niezgodności. ----> Zmiany wypracowane w formie negocjacji, strajku itp. Jak wszystkim dobrze wiadomo odbyło się referendum strajkowe, które zostało przeprowadzone niezależnie przez Związek zgodnie z wszelkimi standardami prawa, demokracji i dobrych obyczajów. Jak się okazało większość załogi jest przeciwna strajkowi. Takie są fakty. Pamiętaj, że jesteś wolnym, dorosłym człowiekiem i jeśli chcesz się rozwijać w innej organizacji to nikt nie może stanąć Ci na drodze. Może zamiast działać impulsywnie i składać wypowiedzenie skorzystaj z możliwości rozwoju w NGK? Kursy Dojo są bardzo dobrym rozwiązaniem aby zrobić Krok Do Przodu. Zapytaj swojego przełożonego o szczegóły,

Hmmmm
Pracownik
@FC_Barselona

Człowieku a ty się dobrze czujesz bo po tym co tu wypisujesz to powiem ci że ty nie masz własnego życia albo jest tak nudne że próbujesz błysnąć w internecie ale ci nie wychodzi ale to jest właśnie NGK dajcie ni kawałek władzy a ja wam pokaże jak się ludzi ustawia pamiętaj firmę tworzą ludzie a nie firma ludzi….

FC_Barselona
Inne
@FC_Barselona

Tak. Było referendum strajkowe... ale każdy, kto ma trochę oleju w głowie, wie dlaczego się na nie nie zgodził. Między innymi dlatego, że nie zgadzało się z przepisami prawa pracy i podpisami pod innymi ustaleniami. Między innymi by dzień wolny był liczony 1 do 1. Pracując 12h niestety tak prawo pracy nakazuje by brać 1.5 dnia urlopu (dlatego pisałam wcześniej, że lepszy był system 8godzinny). Dwa. Parę lat temu firma podpisała umowę i zmieniła system dawania premii i to podpisała ze związkami zawodowymi. Tego też nie mogli zmienić. Nie chciałam Ci nic odpisywać, ale przeczytałam wszystkie Twoje komentarze pod postami i myślę, że jesteś pracownikiem biura, która ma utrzymać średnia ocen na 2.5 ale mniejsza z tym. Dalej nie rozumiesz tego, że system niszczy ludzi i życie rodzinne. Mój mąż akurat nie siedzi z "żubrem" w fotelu czekając aż skończy się dzień. Jest to człowiek aktywny, dbający o swoje zdrowie i życie rodzinne. Niestety system jaki preferuje firma bardzo niszczy to życie rodzinne. Większość pracowników jak by tylko miała taką możliwość by się zwolniła ale kredyty, staż w pracy ich blokuje po prostu, ze względu na wypracowane stażowe. Jeżeli jednak nie jesteś pracownikiem z biura bardzo Ci współczuję, że spędzanie czasu z rodziną i patrzenie jak Twoje dzieci rozwijają nowe umiejętności jest ważniejsze niż praca. Mam nadzieję chociaż, że NGK da Ci za to jakaś podwyżkę za takie zachwalanie firmy. PS: Po ostatnim wypadku w Dąbrowie skończy się brania prysznica w czasie pracy. Miej to na uwadze ;)

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@FC_Barselona

Prysznic na terenie zakładu ? no to ja ci coś opisze. DPF pracujesz na pierwszej hali, szatnia na czwartej hali. Startujesz z gongiem, czas start 20 minut na to żeby dojść na 4 hale rozebrać się i umyć masz 10 minut, potem z pod tego prysznica lecisz się wysuszyć i ubrać, wylatujesz w zimę rozgrzany na plac gdzie jest -5C i biegniesz do busa bo ci zostało 5 minut. Angina gratis. Masz gadki jak w biurze.

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@FC_Barselona

Większość ludzi zagłosowało na nie w referendum? 180 osób brakowało żeby strajk się odbył. Jak policzyć ile ludzi nie mogło zagłosować bo przełożony kazał im się zastanowić czy napewno chcą głosować, tak, dokładnie dobrze czytasz, manipulacja załogą jak za (usunięte przez administratora)co już świadczy że była panika w biurach i tym że ktoś był na L4 lub poprostu nie miał czasu to strajk by był.

Pan
Pracownik
 Pytanie
@FC_Barselona

Okulary ochronne nosi tylko połowa fabryki !!! Reszta ma korekcyjne które ochronnymi nie są więc gdzie tu bezpieczeństwo?

1
Kubek
Pracownik
@Pan

Nie ma bezpieczeństwa, to tylko szopka. A ludzie masowo składają wypowiedzenia, to już nie jest problemem. (usunięte przez administratora)

Były pracownik ngk
Były pracownik

Bo za takie grosze jak oni proponują to nikt normalny w systemie 4 brygadowym czyli świątki, piątki i niedziele i to jeszcze po 12 godzin robić nie będzie i to za 4500 brutto bo tyle nowym pracownikom płacą, gdzie wczoraj na lidlu widziałem plakat że szukają do pracy i płacą 4800 brutto do tego pewnie jakąś premie dadzą soboty pewnie za setki i praca po 8 godzin w czystych warunkach i do tego niedziele wolne a nie harówka po 12 godzin w świątki piątki i niedziele za gołą wypłate w zapylonym ngk. Dziwie się wogle że się na takie warunki godzicie jest wszędzie tyle pracy po 8 godzin i to od poniedziałku do piątku z wolnymi niedzielami a sobotami za setki a wy trzymacie się tego ngk jak pijany płotu rozumiem gdyby tu się dało jeszcze zarobić tak jak kiedyś że soboty i niedziele były płatne za setki a nie robicie teraz w niedziele za zwykłą dniówke i to jeszcze po 12 godzin.

Master
Pracownik
@Żona

Pracuje już 10 lat i większych głupot i kłamstw to nie czytałem . Skoro jesteś żoną to wypowiadaj się na pudelek lub inny portal , a nie ciśnij kitów. W systemie 8h i to w tych czasach pracując tylko normę starczy tylko na opłaty , nawet z dzieciakami na lody nie pójdziesz ,a o wakacjach przy tych cenach zapomnij. Więc soboty i niedziele w robocie na setkach . System 4 brygadowy uratował stanowiska pracy i przy tych zamówieniach inny nie wchodzi w grę. Większość z biur pracuje do 15:30 lub 16:00 a nie od 7-15.(usunięte przez administratora)

2
JuRa
Inne
 Pytanie
@Master

To, że pracujesz już(?) 10 lat, nie znaczy wcale, że pozjadałeś wszystkie rozumy. O kulturze nie wspominając, bo: po pierwsze - każdy w trosce o bliską osobę ma prawo wyrażać swoją opinię. Platforma (nie mylić z wiadomą partią) jest otwarta, a czasy cenzury,(usunięte przez administratora)dawno minęły. Co do inflacji i cen, radzę się obudzić. Po drugie - system pracy obowiązujący w NGK w produkcji, nie jest systemem 4/bryg. To chimera stworzona z mieszanki różnych systemów. W pierwszej kolejności ma na celu zapewnić maksymalizację zysku, z jak najmniejszym, ujemnym udziałem funduszu płac. Kosztem zdrowia pracowników na linii. Dziwnym trafem dozór średniego i wyższego szczebla unika tego rozwiązania, jak ognia. Względy zdrowotne, czy raczej nikły udział w procesie produkcji? Stawiam na jedno i drugie. O motywacji piszących peany pod adresem firmy, nawet nie wspomnę. Wstyd!

1
Tomasz
Pracownik
 Pytanie
@FC_Barselona

Co ty będziesz ,dojo krok do przodu? Znam takich co od 7lat nie dostali się na żaden moduł dojo choć jak tylko była możliwość to się na takowy zapisywali,to co, gdzie ten krok do przodu?

Król Maciuś
Pracownik
@Żona

Zgadzam się w 1000% że ten kto twierdzi że ten system jest prorodzinny to dlaczego sam w nim nie pracuje ,tylko 5 dni , weekend dla rodziny ,jak można aż tak zniszczyć opinie fabryki , która kiedyś była jedną z najlepszych,ludzie otwórzcie oczy ,nawet ankiety do Was nie przemawiają ,bo wolicie tego nie widziec , zapraszamy kadrę zarządzająca na dwa miesiące próby ,zobaczymy wtedy Wasza prorodzinna firmę

FC_Barselona
Pracownik
@Pracownik

Nie jest prawdą to co piszesz. 180 osób brakło aby referendum było ważne. Nie wiesz jakby te 180 osób zagłosowało. Matematyka nie kłamie - ponad połowa pracowników nie wzięła udziały w referendum czyli strajku nie popierała. Jeśli dodać do tego osoby które głoaowały na NIE to wyjdzie że prawie 3/4 pracowników było przeciwnych strajkowi. Tak pokazują liczby - to prosta matematyka i może ją każdy policzyć. Za chwilę będzie temat Premii Świątecznej i kolejny raz będzie można usłyszeć "Jak nie dostanę 2000 to się zwalniam". Czas kupić zapas popcornu :)

1
Pp
Pracownik

Może przeanalizuj moją wypowiedź jeszcze raz. Napisałem, liczba osób za strajkiem była bliżej połowy załogi w przeciwieństwie do Twojego twierdzenia, że 3/4 było przeciw. Nawet Twój wywód, że ponad 400 osób za dowodzi, że tej liczbie bliżej do połowy niż 1/4 (250 osób).

FC_Barselona
Pracownik
@Pp

Osobliwe podejście do matematyki i szukanie nieprawidłowości tam, gdzie ich nie ma nie sprawi że fakty ulegną zmianie. Fakt jest taki że PONAD połowa załogi opowiedziała się przeciw strajkowaniu i już. A Twoje wymysły co by było gdyby...to gadanie typu "Jakby nie słupek, jakby nie poprzeczka, jakby trafił to byś my wygrali" Ludzie nie chcą strajkować bo widzą że mają stabilną dobrą pracę i dużą porcję benefitów.

2
Ja
Pracownik
@FC_Barselona

Ile z tej wiekszej polowy to pracownicy biur, inzynierowie,kierownicy, menagerowie, specjalisci do tego dolicz "czerwonych" + i większość liniowych i zrozumiesz ze ponad 90% operatorów bylo za strajkiem :)

@służbista
Pracownik
@Żona

Jak Wam tak źle to zawsze mąż może zmienić pracę. System 12h jedt stosowany w wielu zakładach i jakoś ludzie z tym żyją.(usunięte przez administratora)Pracując w systemie 8h nigdy nie miałem tyle wolnego co teraz pracując po 12h bo jak chciałem trochę więcej zarobić to zasuwałem wszystkie soboty żeby lepiej żyć więc zostawała mi niedziela.Wyajzd na wekend lub jakikolwiek 2-3 dniowy wykluczony a teraz bez problemu.Co drugi tydzień 2 dni w pracy,od czasu do czasu można oddać krew albo wziąć 2-3 dni urlopu i cały tydzień wolnego..Co do premii i dodatków: czy to co masz między uszami ogarnia te pojęcia premia to jest "coś za coś" I tak samo z dodatkami .Firma może to zabrać wogole i nie złamie żadnego kodeksu czy prawa.(usunięte przez administratora)

2
Biurokrata
Pracownik
@@służbista

Teksty z podstawówki bierzesz (nie podoba się to zmień pracę ) jak byś nie zauważył 15 dni masz usunięte z życia bo spędzasz czas w pracy z dojazdami 14 godz 8 snu haha 2 godziny by sobie zrobić kanapkę na następny dzień w pracy zapomniałeś już o długich weekendach przy 8 godzinnym czasu pracy o wolnym czasie po pracy też pewnie nie słyszałeś na 12 robisz od wolnego do wolnego zero świąt tylko praca i praca i proszenie się o urlop ale ty całujesz pracodawcę po rękach bo dzięki niemu zaoszczędzisz na paliwie na dojazdach do pracy śmieszny jesteś ale tak jest jak ktoś skończył podstawówkę i się ciesz z takiej pracy bo tylko NGK do ciebie zadzwoniło.

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Biurokrata

Czy planowanie tak dużej ilości dni urlopu przez firmę, jest zgodne z prawem pracy ????

Biurokrata
Pracownik
@Pracownik

Zgodnie z art. 163 kodeksu pracy plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Pracodawca nie jest związany wnioskami pracowników, lecz decyzja o udzieleniu urlopu nie może być dowolna i dokonana wbrew woli pracownika.

Haha
Pracownik
@FC_Barselona

Człowieku ośmieszasz to się ty tym co tu wypisujesz i patrz co piszesz bo ja cię nie obrażam od razu widać że pracujesz w biurze i przydzielili ci funkcje obsługi go worka typowy styl ludzi zarządzających w tej firmie próba zrobienia (usunięte przez administratora) z pracownika w stylu nie przekraczających prawa chociaż patrząc na produkcję pip dawno powinien was pozamiatać pod dywan i pamiętaj jedno obrażanie w internecie daje prawo obrażanemu oddać sprawę do sądu i wtedy nie będziesz już taki mądry.Dotyczy się też do go worka który dopuszcza takie wpisy.

Hmmm
Pracownik
@Pracownik

Tak samo zgodne z przepisami nakaz wybrania urlopu starego do maja (tylko jakoś góra się boi napisać to w oficjalnym mailu)żeby się nie podłożyć.Tak samo jak informowanie pracownika w ostatni dzień pracy że umowa nie zostanie mu przedłużona.Tak samo jak przerzucanie pracownika na inny dział informując go o tym dzień wcześniej a lista jest już od miesiąca wcześniej można by tu tak pół dnia wypisywać.

FC_Barselona
Pracownik
@Haha

Zupełnie nie rozumiem Twojego ataku na moją osobę. Nikogo i nigdzie nie obrażałem. Jeśli nie potrafisz przyjąć prawdy do świadomości i to Cię obraża to są już Twoje osobiste odczucia. Ad. PIP - zgodnie z prawem możesz zgłosić każdą niepokojącą Cię sytuację do odpowiednich instytucji, które gwarantują Ci anonimowość. Jeśli zauważyłeś nieprawidłowości i łamanie prawa to nie zgłaszając tych zjawisk przykładasz do tego rękę. Ad. Sądy i pozwy. Przemawia przez twoją osobę bardzo duża frustracja...aż chce się zacytować klasyka "nie strasz, nie strasz..." :D Kończę nocną zmianę i z uśmiechem wybirram sie do domu. Tobie życzę Ci abyś najbliższy czas poświęcił zadumie i odpoczynkowi.

Michal
Pracownik
@Król Maciuś

Ja pracuję 10 lat i mi ten system pasuje wcześniej był system 8 godz i gdym nie chodził w soboty i czasami w niedzielę do pracy to bym mial słaba wypłatę teraz masz zetki i dodatek 12 godz największą porażką to są okulary jeśli chodzi o ludzi to wszędzie jest z tym problem a nie tylko u nas moja żona robi w Agata i tam za wzięcie urlopu na żądanie traci się premie

Mariusz
Pracownik
@Michal

Bo to jest (usunięte przez administratora)tego kraju, dlaczego firma nam narzuca termin urlopu, to też jest niezgodne z prawem. Dalej masz człowieku słaba wypłatę biorąc pod uwagę jaki procent swojego życia przeznaczasz na pracę. Więcej czasu poświęcasz pracy to masz kilka stówek więcej. Najniższa krajowa w Niemczech od stycznia to 10 tys złotych. A Ty pewnie masz połowę z tego i mówisz że dobrze zarabiasz to tak dla przypomnienia że jesteśmy krajem (usunięte przez administratora), szkoda że ludzie tracą tego świadomość

Expert L4
Pracownik

Żeby nie było że praca w NGK to same minusy, bez przesady są też plusy np. mając stała umowę na czas nie określony można 4, 5, 6 razy w roku symulować tygodniowe L4 bo i tak nikt tego nie sprawdzi jedynie inni będą mieli więcej roboty ...

Niby ja
Pracownik
 Pytanie
@Expert L4

W sumie by się zgadzało, zapomniałeś dodać że niektórzy tak jak u nas na p0, jak weźmiesz l4 to + zaraz Ci daje po ocenie, czemu? Bo dla niego l4 nie istnieje więc czemu ty masz z niego korzystać? Szkoda ze nikt nie zauwazyl że jak jest audyt to ten sam + który umie Ci uwalić ocenę bierze czystym przypadkiem urlop. On może, sila stanowiska.

Tomek DPF
Pracownik

Od stycznia NGK będzie firmą, w której się zarabia najmniej na całej Strefie.

7-15 weekend wolny
Pracownik
 Pytanie
@Tomek DPF

Niestety dzieciaki które pracuja w NGK dały sie zastraszyć i nie poszły na referendum , ja na miejscu zarządu obciął bym wszystkie dodatki i premie dzieciakom a jeśji chodzi o podwyżki to symbolicznie 50 zł brutto i co ktoś zaprotestuje ????

KR
Inne

Cześć, szukają tu do was do zespołu Automatyka UR. Czy ktoś z was miał styczność ze stanowiskiem, wie, z czym praca automatyka w firmie się je? Prosiłbym o obiektywną i szczera opinie, bo widzę, że dużo się tu dzieje we wpisach, ale trochę mnie dziwią niektóre sprawy. Np. piszecie o zarobkach, że w tym roku premia świąteczna ma wynosić 1000 zł, i że to śmiech na sali. Nie rozumiem, co jest nie tak z kwotą? Kiedyś były większe? Jakie widełki są możliwe na start? Czy proces rekrutacji jest trudny? Jak weryfikują umiejętność programów PLC? Jest rozmowa techniczna, czy test? Rozwinie ktoś co mają na myśli dokładnie pod stwierdzeniem atrakcyjne świadczenia socjalne oraz benefity? Podobno istnieje program szkoleń indywidualnych, korzystał ktoś z tej możliwości? Jak to wygląda?

...
Pracownik
 Pytanie

Słyszeliście, że z nowego budynku Noxów, mają przejść 24 osoby na inne działy? Widać ratują się jak mogą...czyżby brak zainteresowania z zewnątrz? Mnie to nie dziwi...

Nox
Pracownik
@...

Tak ludzi przenoszą jak rzeczy. A na trzymanie na dwóch zmianach trzech liniowych mają pieniądze.

Noxy
Inne
@...

Przyjęci kilka miesięcy temu chłopacy na Noxy zmieniają brygady po kilka razy. Rekordzisci mają już zaliczone wszystkie brygady. To nie wygląda na braki tylko na celowe pozbycie się pracownikow.

2
Z dłuższym stażem
Pracownik

Potwierdzam. Dajcie sobie spokój z tym zakładem. Będziecie przerzucani z działu na dział 2 razy w miesiącu. A na końcu i tak skończycie na piecach.

Kola
Pracownik

Swiateczna premia 1000zl brutto od 18lat Jak tu pracuję śmiech na sali poprostu mają ludzi w (usunięte przez administratora)

Jan
Pracownik

Czas szukać nowej roboty.Po wielu latach pracy zarobki jak dla nowo przyjętych.

1
???
Pracownik
 Pytanie
@Jan

A byłeś na referendum??? Pracownikom w tej firmie pasuja zarobki więc o co halo???

Mariusz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.
Pracownik
 Pytanie

Z tego co się orientuję to pracodawca nie może narzucać terminu urlopu ? Dlaczego przez tyle lat zmusza się ludzi do wykorzystania swojego wolnego w wyznaczonym terminie ??

1
anonim
Kandydat
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Pp
Pracownik

Nie wszystkim się podoba kombinowanie z parkowaniem i rewia mody 1 listopada więc cmentarze odwiedzają na przykład dzień prędzej. Po za tym dla większości pracujących tutaj to święto jak każde inne i są przyzwyczajeni, że pracują w ten dzień za ekstra stawkę. Gdyby nie ustawowo wolne w handlu to Bieda by była na bank otwarta.

Zasada
Pracownik
@Pp

1 listopada komunikacja miejska jest BEZPŁATNA w całej Polsce, ale taki typ jak ty najlepiej parkowałby obok grobu w sumie dobrze se są chętni (usunięte przez administratora) do pracy w tak ważny dla każdego Polaka dzień więcej powietrza jest na cmentarzu...

Kaktus
Pracownik
@Pp

Masz rację, rodzinę też ściągnij do (usunięte przez administratora) to jeszcze dostaniesz 1500 brutto za każdego męczennika. Tacy jak Ty są tanią siłą napędową tej firmy. Jak się przyjąłem 15 lat temu też było 2 tys na święta, nic się nie zmieniło jedynie te dwa tysie są duuuuużo mniej warte. Ale udało się skończyć to i owo i nie muszę po nocach się męczyć. Życzę każdemu kumatemu żeby uciekał bo idą ciężkie czasy firmy ale o tym ciszaaaa

prb
Pracownik
 Pytanie
@Zasada

Dla mnie nie jest ten dzien zbyt wazny,bo nikt na szczescie bardzo bliski mi nie umarl.Mozna sobie isc w inny dzien zapalic znicz,a nie wtedy kiedy ktos sobie wymyslil i isc ze wszystkimi.Poza tym co ciebie obchodzi jak ktos sobie spedza 1 listopada?Zajmij sie soba i zostaw innym wybor,poradza sobie bez twoich zlotych rad :)

Młody
Pracownik

Nawet za mniejszą niż zwykła. Weekendy i święta w dobrych firmach są ekstra płatne.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 999.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 887, z czego 122 to opinie pozytywne, 289 to opinie negatywne, a 476 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

  Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii