Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. w Gliwice

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. to część międzynarodowej grupy NGK Insulators Ltd., światowego lidera w produkcji materiałów technologicznych. Centrala naszej korporacji mieści się w Nagoii, w Polsce natomiast znajdują się trzy zakłady produkcyjne. Dwa z nich w Gliwicach, specjalizujące się produkcją ceramicznych filtrów cząstek stałych do silników Diesla DPF, filtrów GPF do silników benzynowych, wkładów katalitycznych LSH oraz sensorów NOx. Trzeci zakład w Dąbrowie Górniczej, rozwija obecnie produkcję filtrów DPF. Ilu nas jest? W chwili obecnej liczymy już ponad 4500 pracowników! Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja wyrobów ceramicznych

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. w Gliwice

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Żona pracownika NGK

Mój mąż pracuje w firmie 10 lat i było super: 3 zmiany, praca po 8h, weekend dla RODZINY, kto chciał szedł na nadhodziny...... Niestety od stycznia 2019 firma się stacza: *SYSTEM 12H... PÓŁ MIESIĄCA W PRACY LUB SYPIALNI ŻEBY ODESPAĆ *BRAK WEEKENDÓW DLA RODZIN *ZWALNIAJĄ SIĘ PRACOWNICY Z DŁUGIM STAŻEM *CZERWONI PROSZĄ O DEGRADACJE LUB SIĘ ZWALNIAJĄ Chcialam się spytać czy zarząd tego nie widzi, czy ważniejsze są finanse w waszych portfelach WASZA ELITA LIZUSÓW PRZENIOSŁA SIĘ DO DĄBROWY DAJCIE W GLIWICACH ŻYĆ RODZINĄ I WRÓCIE DO STAREGO SYSTEMU I ZARZARZANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pracownik zmeczony+flustracja=rozpad firmy

Jerzy

Witajcie operatorzy. Na przełomie Maja/Czerwca, w dużych zakładach, będzie możliwość szczepień na Koronkę. Bez oglądania się na wiek itd. Jak się zapatrujecie, na dobrowolność tego procesu w NGK. Like- chcę się szczepić, Dislike- nie chcę o tym słyszeć.

Robin schudł

Gpf-przypominam madrym panom że ogladanie zapisu z kamer jest karalne,zakazywanie pracownikom rozmów podczas pracy również, kto was wybiera panowie na te stanowiska???

Stary Wyjadacz

Niestety. Dwunastogodzinny system pracy jest w moim mniemaniu najgorszą decyzją jaką zarząd firmy mógł podjąć. Cięcie kosztów, (usunięte przez administratora) oszczędności, (usunięte przez administratora) brak czasu na własne życie, brak chęci do pracy - tymi hasłami mogli go reklamować. Obecnie praca w NGK na 12h ma się nijak do tego co obiecywali nam w newsletterze. Większość osób ode mnie ze zmiany podziela to zdanie. Na początku stycznia myślałem, że nie będzie tak źle. Zacząłem od pierwszych zmian ( 7 - 19 ). O godzinie 6:05 wychodzę z domu, by w pracy być na 6:35. Następnie dwanaście godzin pracy, która to polega na monotonnym staniu przy linii z licznymi przerwami. Po pierwszych dniach już miałem dość. Z żoną się nie za specjalnie widywałem, bo wracając do domu na 19:50 nie mam za wiele czasu by cokolwiek zrobić. Szybka kąpiel, obiad na następny dzień do pracy i powtórka dnia poprzedniego. No ale, dałem sobie szansę. Nocki na 12h to najgorsze co może być. Człowiek nie dość, że nie ma czasu na odpoczynek / regenerację pomiędzy dniami, tak po trzeciej nocce potrzeba naprawdę sporo czasu by dojść do siebie. Ludzie chodzą jak bezmózgie istoty, które chcą czym by prędzej wykonać swą pracę i uciec do domu. Męczarnia jak cholera! 8h nie było złe, jednak 12h na nocnej zmianie jest czymś niepojętym. Po 10 latach pracy, nigdy nie spodziewałem się, że ten zakład zejdzie tak bardzo na psy. Gdzie ich motto, że jakość zawsze na pierwszym miejscu skoro co rusz szukają możliwości by dokręcić śrubę i dołożyć roboty, tym samym zwiększając target. Wszędzie pył, wszędzie czynniki rakotwórcze, nie mówiąc już o tym, że przestawianie zegara biologicznego również jest szkodliwe! Co do wypłaty, porażka. Trzeba przyznać, że w realizacji swych celów są bardzo dobrzy. Mocno zaoszczędzą. Przeważnie robiłem 13 - 16 godzin 100% płatnych. Teraz dostaje od SL propozycje, czy nie chce przyjść na 12h 50% bo nie ma ludzi na innych zmianach. I wcale mnie to nie dziwi, że ludzie stąd uciekają. Trzeba pamiętać, że praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy. Widocznie tutaj jest wszystko na odwrót. Temat ludzi z Ukrainy też jest dla mnie absurdem. Zarząd dobrze wie co robi. Dla ukrainca zarobek 3200 zł brutto może i będzie atrakcyjny, ale do czasu. Wiadomo jaka jest sytuacja na Ukrainie, tam zarobki są mniejsze i taki jeden z drugim może i zechce pracować w NGK, jednak po czasie to się skończy. I kto wtedy zostanie, gdy Polaków zostanie raptem garstka?! Nie lepiej docenić polskich pracowników i zaoferować im podwyżki? Ludzie tu nie przychodzą z pasji! Muszą ciężko tyrać przenosząc w swych rękach kilka ton rakotwórczego g*wna na zmianę by utrzymać swe rodziny. Podejrzewam, że nawet podwyżki nie rozwiążą problemu "dwunastek". Skoro ludzie się buntują, logicznym jest że wpakowanie do mordy 180 zł brutto za ocenę C+ być może na chwilę rozwiąże problem. Na chwilę.... Sam fakt, że w zakładzie istnieje takie coś jak system ocen jest już nieporozumieniem. Podwyżki powinny należeć się każdemu takie same. To nie szkoła, że potrzebny jest dzienniczek ucznia. Czas oceniania większość ma już za sobą. Nowy system ocen również jest pomyłką. Pracownicy w "samochwałkach" zawsze mieli co napisać. Teraz wszystko mamy zgłaszać czerwonym, podczas gdy target goni i nie za bardzo jest czas i chęci by się każdego dnia pucować swojemu SL co zrobiłem dziś ekstra. Chcą od nas PU oraz HH, a jak już ktoś przyniesie cokolwiek na kartce to jest odpowiedź: "eee, to już było, nie przejdzie". Oczekiwany standard ponoć też poszybował w górę na magiczne 3,5, gdzie przy nowym systemie ciężko dostać ocenę wyższa niż 3,45. Wiem, że nie działa on jeszcze w pełni ( kolejny absurd! ), ale nawet jak wszystko będzie w pełni śmigać, nie liczę na wysokie oceny. A przy biurku z czerwonym nie zamierzam siedzieć. Ostatni newsletter również pokazał jak pracodawca pluje nam w twarz. Mam na myśli temat podwyżek, bo jak to ładnie napisali " zapewne będą, ale nie rozmawiali jeszcze o tym z Japonią ", oraz to że pracownicy z czasem się przyzwyczają do 12h. Skoro takie to jest świetne, dlaczego biuro nie pracuje po 12h? Absurd na absurdzie. Gdyby nie fakt, że mam porównanie jak pracowało się kiedyś a jak jest teraz, może bym przymknął na parę rzeczy oko. Jak ktoś tu wcześniej napisał, ten statek tonie. Z każdym jednym dniem poziom wody wzrasta wraz z poziomem braku chęci do pracy wśród pracowników. Nie wiem co mogłoby sytuację uratować. Może gdyby Japonia bardziej się zainteresowała co tu się wyprawia coś by się zmieniło na lepsze. Teraz piszę do WSZYSTKICH KTÓRZY MYŚLĄ O PODJĘCIU pracy w NGK. Odradzam. To już nie jest to samo co przed laty. Wyzysk, niewolniczy tryb życia oraz pracy. Za 3200 zł brutto / ~ 2600 - 2700 na rękę się to zwyczajnie nie opłaca. Jeśli macie jakieś inne alternatywy, nawet się nie zastanawiajcie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! - Stary Wyjadacz

Koneser Nowy wpis

Dla mnie to w ogóle dziwne, że osoby są pewne siebie i myślą że przy umowie na stałe, mogą robić co chcą czylj nic, bo i tak ich nie zwolnią, mamy taką osobę na dziale, że idzie na przerwę i nie ma jej 45 minut, nie licząc fajek, kobiety, myślą, że są nie tykalne, bo je wszyscy lubią, a z drugiej strony, czemu czerwoni oceniają ludzi, którzy dużo robią, ale nie rozmawiasz z nimi jak z kolegą tylko cześć, chyba że się coś zapyta, a te osoby które nic nie robią, mają większą ocenę

ikonka

Sprawdź 18 opinii klientów firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. w Gliwice.

Sprawdź
Kasia

Firma podziękowała nam za wyprodukowanie 50mln filtra sztuki kawałkiem pizzy a dla biur, HR za podziękowanie wyprawili ekstra imprezę. No widać w hierarchii kto jest zwykłym petem. Siedząc w klimatyzacji z czystym powietrzem bardzo się przyczynili do tego. Jeszcze pracowników odgrodzili taśmą od innych jak w jakimś cyrku. 8 lat pracuje i tak to jest widoczne jak firma na nas (usunięte przez administratora) Każdy kto chce zacząć przygodę radzę się zastanowić, iść w innym kierunku. NGK się skończyło dawno. Od płacy po co raz durniejsze pomysły.

U cash
@Kasia

Przecież od dawna wiadomo, że biuro jest znacznie wyżej w hierarchii niż produkcja. Trzeba znać swoje miejsce a widzę, że ciągle macie z tym problem.

@Kasia

A zdajesz sobie sprawę dziewuszko że biura mają takie coś co roku...

@Kasia

Z tego co sie dowiedziałem to powypłacali sobie jakieś nagrody pieniężne za to.A my pizze dostaliśmy jak malpy w zoo przy tym wyglądając. Jakaś masakra. Ale myślę ze niebawem im sie skończy dobry humor. Mają juz na łbie 2 sprawy sądowe więc powoli sie grunt pali pod nogami. A podejrzewam będzie więcej tylko wyjaśni sie sprawa z z chorobą zawodową naszego kolegi. Mam nadzieję ze zakład sie w końcu obudzi i zacznie cos z tym robić a nie będzie kulił ogonów. Mam wrażenie ze póki co to Forming jest głosem operatorów i potrafi postawić na swoim. Ciężka to walka z corpo ale nie niemożliwa...

ngkejek

zgadzam sie

nie w temacie
@Piotruś Pan

ja nie w temacie - jakie sprawy sądowe?

Joasia
@Piotruś Pan

To po co idziecie z uśmiechnięta mordą jeść tę pizzę?? Trzeba było to zostawić. Ale jak przechodzę koło stołówki to nie widziałam żeby komuś nie smakowało

Olx

Dokładnie

mniam mniam mniam... :O
@Joasia

To są typowe robole. Większość na codzień zapewne marudzi na to czy na tam to... Ale pizze wpierd... jak małpa kit. Taka prawda. Nie potrafią obejść się smakiem. Będą narzekać ale jak przyjdzie co do czego to nawet poszliby zjeść "ranty" tego kawałka pizzy. A przyszli by ucieszeni jak nigdy. Porażka. Ludzie 0 szacunku dla własnej osobowości. Aaa chodzi plota że jak będzie 100mln kamień i infalcja spadnie poniżej 10% to dadzą po pół pizzy.. Także dajcie z siebie WSZYSTKO...

Piotruś Pan Nowy wpis
@mniam mniam mniam... :O

A ty kim jesteś ze opisujesz wszystkich jako typowe robole. Powiem co tylko jedno. Pizze zjadłem bo przynajmniej na obiad nie musiałem wydawać XDA co mi po buncie ze pizzy nie zjem?Zjadłem bo po co ma sie marnować. A powiem ci ze więcej aktualnie robię dla wszystkich pracowników niż sobie wyobrażasz. I zrobię jeszcze więcej tylko czas mnie ogranicza. Sam jesteś kaszlakiem forumowym który niema jaj żeby cokolwiek zrobić i sie postawić kierownictwu. Jak zrobisz cos w tym kierunku to chylę czoła a jak umiesz tylko pisać to stul Dziub. Bo ja mam dość odwagi...

Piotruś Pan Nowy wpis
@nie w temacie

Pierwsza sprawa to sprawa nagany dla pracowników p1fc a druga sprawa to sprawa choroby zawodowej Jurka też z Formingu który walczy o uznanie ze z winy firmy i o odszkodowanie

NGKpracus Nowy wpis
@Piotruś Pan

A co to za chodoba? Jakie objawy?

Aaaa

Mojemu mężowi dzisiaj kazali podpisać porozumienie stron.Umowa na czas nieokreślony. Był pół roku na ciągłym chorobowym i po powrocie czekało go miłe powitanie.

Rutyna
@Aaaa

Od 1,5 roku nie było L4, chyba system mi już wyczyścił kartę...

Elmo
@Aaaa

A co mężuś się popłakał bo mu wypowiedzieli umowę? Ludzie NGK to nie jest ostatnią firma w Polsce że tylko tu jest praca...nie ta praca to inna teraz jest pełno ofert pracy za podobną stawkę lub wyższa ,a jak nie to robić kursy ,szkolenia itp inwestuj w siebie i wtedy prace można wybierac jak skarpetki ,a nie tylko małpia robota po fabrykach

TSNO
@Aaaa

Niestety ale mąż dał się wykiwać . Skoro miał na czas nieokreślony to wcale nie musiał tego podpisywac. Tym bardziej że w jego przypadku okres wypowiedzenia to 3 msc . Naciskać n takie podpisanie to przełożony sobie może sami wiecie co . Nie znajomość prawa niestety boli

Karol
@Aaaa

No to niezły (usunięte przez administratora) z niego powinien jeszcze dostać w łeb od Ciebie że to podpisał...

...
@Elmo

Wiesz... Może temu koledze praca odpowiadała?moze nie narzekał Bóg wie jak, może był dobrym pracownikiem. A może takich osób jest więcej co pasuje im ta praca,zarobki, system pracy. Wiesz... A może większości chodzi o traktowanie ludzi? Sposób "doceniania ich zaangażowania w pracę - - >ohh, ahh... - - ten kawałek pizzy..., system pseudo ocen itp, itd. Może wlasnie tu jest to o czym ciągle mowa w większości wpisów...?? Nie nieguję twojego podejścia do zmiany pracy itd. Ale o traktowane NAS jak tylko typowych roboli.... Jesteś tylko numerkiem ACP....

@Elmo

Kolega lubił ta prace, cieszyl sie ze moze w koncu wrocic do pracy. Nie narzekal, zawsze robil swoje, mega pozytywny gość. @Elmo piszesz ze nie ta praca to inna itp, a sam pewnie siedzisz w tej firmie pare dobrych lat, i ze smakiem zjadłeś przepyszna pizze w ramach docenienia Twojej pracy, a tutaj bawisz sie w "inwestujacego w siebie" kołcza xDDD

Tu czy tam
Kandydat

jest jakaś różnica pomiędzy Gliwicami a Dąbrową Górniczą, bo słyszę różne opinie? jeżeli tak to jaka - proszę o serio info

Tak jest...
@Tu czy tam

Tak jest różnica. Taka że tu jest (usunięte przez administratora) z grzybnią. A na Dąbrowie jeszcze większa.... Więcej nie muszę tłumaczyć?

logo firmy Specjalista ds. Zakupów
ROCA Polska
(981 opinii)
logo firmy MANEWROWY DO SZKOLENIA - SEKCJA KWK SOŚNICA W GLIWICACH
Gliwice
PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.
(249 opinii)
logo firmy Architekt IT
WASKO S.A.
(153 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Scanio najlepszo

Dziś jest ten wyjątkowy dzień . Dzień na który czekałem tak samo jak reszta mojej brygady .Czuję się doceniony za wkład jaki włożyłem w firmie . Że mogę być częścią tej dużej korporacji. Że za 3 lata pracy bez dnia z (L4) będę mógł w końcu w gronie osób znajomych z pracy usiąść i delektować się swoimi dwoma kawałkami soczystej pizzy . Mam nadzieję że mają z Ananasem . ???????????????? Szkoda że nie mogę dać tutaj zdjęć . Dobry cyrk bym pokazał

Murzynki
@Scanio najlepszo

Żuku gnojarzu nie martw się jak wyprodukujemy 100 mln filtrów to napewno będzie z ananasem NGK najlepsza firma!!!!! A mój czerwony to skarb

@Scanio najlepszo

Ja zjadłem nawet 3 kawałki ????Troszkę pazerności i walka o ostatni kawałek była zażarta. Szkoda ze niema mnie w robocie dorzuciłbym wam za ogrodzenie banana jeszcze ????

Scanio najlepsza
@Piotruś Pan

No to mogłeś wpaść i dobrać kolejne 2 skoro Ci tak smakowały i taka walkę o to stoczyłeś . Ja też daje psu kości i się cieszy . Przykre . Że taki zakład tak naprawdę śmieje się z pracowników którzy na to robią . Osobiście odbieram to jak plucie w twarz i upokorzenie . Ale jak widać znajdą się tacy co zrobią wszystko dla swojego pana i będą dalej zadowoleni

Mmm piccunia
@Scanio najlepsza

Picca z ogórkiem u boku mojego Pana smakowała wyśmienicie a nawet dostałem dodatkowo jeden kawałek z kielbasom pycha

Pluggingu LSH

Ci Teachers czy jak ich się tam zwie z pluggingu mają tyle czasu żeby dziennie siedziedzieć po pare godzin na kantynie? Ile razy nie jestem to siedzą na telefonach i klachaja? Weźcie się za takich ludzi! A ja dymam na przedmuchu!

Śpioch
@Pluggingu LSH

To jest zbędne stanowisko bez obowiązków przychodzą i siedzą żeby to jeszcze na linii robili jak są braki jeden na wszystkie zmiany w zupełności wystarczy a jakie oszczędności dla firmy

@Pluggingu LSH

To jedyny dział na którym jest aż 3 teacher hahah, ewenement w firmie.

Młody
@Ludwik

Na piecach jest ich czwórka i też nic nie robią raz na zmianę przejdzie się po liniach a później od biura do biura na kawkę ciasto i fajkę. Zaliczy trzy biura i szychta zleciała. Jeszcze im dodatek płacą się pytam za co. Na linii też nie chcą robić miglance, na każdym dziale jest to zbędne stanowisko.

@Młody

4 na 1 zmianie? Czy na każdej brygadzie po 1?

Nowy77

Totalna bzdura z podwyżką w kwietniu. Wszędzie są na początku roku. Wymyślić coś takiego to idiotyczne. To nie Japonia tylko Polska i wszystko droższe z początkiem roku.

@Nowy77

Nie Japonia ale Polska to prawda. Tyle, że firma japońska więc i stosują japoński system rozliczeń a tam się rozlicza w kwietniu i nic się z tym nie zrobi.

Śpioch
@Nowy77

Tak jak chcą wszystko tak jak w Japonii to niech dadzą takie same stawki jak mają Japończycy przecież lepiej i więcej produkujemy niż oni

@Śpioch

Jak wchodzili do Polski to Japończycy chcieli dać. Ale polski zarząd stwierdził, że to będzie za dużo dla "polaczków" i mamy to co mamy obecnie ;)

Mariano
@Nowy77

Podwyżki w kwietniu są od 5 lat kiedyś były od stycznia a na kanapkach ludzie co odpowiadają na pytania mówią że od zawsze podwyżki były od kwietnia

@Mariano

jak długo pracujesz w NGK że piszesz takie głupoty?

Mariano
@Pracownik

11 lat więc nie wmawiają ludzia że zawsze tak bylo od 5 lat są od kwietnia podwyzki

Master Don
@Mariano

Zgadza się, a dokładniej została zrobiona w kwietniu, aby zarobić na premie dla osób które przechodziły na Dąbrowe i tak już zostało.

Karina
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.
Kandydat

Hej, z którego przystanku na W Zawiercie na żabkach odjeżdża bus i jak go można rozpoznać?

mężczyzna

Co wy tak ciągle o tych nieprzedłużanych umowach piszecie ? Tak wam sie fajnie pracuje za Niemiecką tygodniówkę brutto po 12 godzin w zapyleniu na nockach i weekendach ? Ludzie nie ta praca to inna proste czego wy sie boicie zmian ? (usunięte przez administratora)

PytaDoJapy
@mężczyzna

Za niedługo minimalna zrówna się z tym co dają tutaj na wstępie więc czy za podobnie pieniądze będziesz mógł robić blisko domu po 8 godzin w wolnymi weekendami bez szkodliwych warunków. W kraju gdzie demografia kuleje nawet recesja nie spowoduje dużego bezrobocia.

Rip Coolio
@PytaDoJapy

To ile jest warta małpia robota zwykłego robola? 10tys? W Polsce większość zarabia mało a są zawody, gdzie ludzie wykształceni zarabiają żałośnie mało biorąc pod uwagę czas jaki musieli poświęcić na edukację. Ogarnijcie się trochę. Zwykły robol musi znać swoje miejsce.

PytaDoJapy
@Rip Coolio

Ile jest warta robota zwykłego robola ? Jak będziesz chciał remontować mieszkanie to powiedz to ekipie, że ich robota jest ch warta. Zapłacisz ile Ci powiedzą bo sam masz dwie lewe ręce a jedynie co potrafisz "wyprodukować" to tabelka w excelu ;) Jak by nie ta robolska robota to ten zakład nie istnieje. Szczyt automatyzacji został osiągnięty z założeniem czujek na pisuarach i to by było na tyle jeśli chodzi o automatyzację. Prędzej obejdziemy się bez darmozjadów wymyślających coraz to nowe kretynizmy których nawet nie ma sensu tutaj w kółko przytaczać.

Artur_Chyba

Do wszystkich operatorów z Działu P6. Macie wszyscy zjeść te pizze i uszami klaskać bo wam targety podniosę niewdzięczne chamy

hhihi
@Artur_Chyba

Dobry żart, będę go długo pamiętał i opowiadał wnukom

Sławomir
@hhihi

To podnoszenie targetów często się zdarza? Da się je wyrobić co miesiąc?

P6 kontra Piece
@Artur_Chyba

Fajnie jakbyśmy dostali część dodatku za to, że siedzimy po dwa/trzy tygodnie na piecach.

Halo
@Artur_Chyba

CO z tymi targetami? one są jakoś podnoszone? wyrabiacie?

Dobra zupełnie poważnie. Kiedy owocowe czwartki zakład ma zamiar wprowadzić?

Kokosy
@Pytanie

Owocowe czwartki wprowadzają tylko te zakłady które dają słabe podwyżki:)

Irena Irena
@Kokosy

Co Ty piszesz,mój ma owocowe środy i podwyżki po 500-600zl.Nie pisz bzdur

Andzia
@Pytanie

We środy

Xyz69

Pycha była dzisiaj ta pizza Jedząc ją ,czułem się bardzo doceniony przez firmę I ogólnie muszę powiedzieć że pracując tu czuje się bardzo dobrze i bezpiecznie fizycznie i finansowo Decyzja żeby tu przyjść pracować dwa lata temu była moją najlepszą decyzją w życiu i nie wstydzę się tego

Michał

Czy będą przedłużać umowy ??

@Michał

Zależy na jakim biznesie. Na dpf słyszałem, że nie przedłużają. Na lsh narazie tak

Dog
@Pp

Nie tylko nie będą przedłużać ale będą też redukcje etatów wszyscy skończymy w Lidlu

@Michał

Nie przedłużają umów dotyczących czasu nieokreślonego,zarówno kobietom,jak i mężczyznom. Redukcje się szykują na każdym szczeblu.

Mobby Black Dick
@Operator

Umowy na czas nieokreślony mają to do siebie, że ich się nie przedłuża. Chyba miales na myśli umowy na czas określony - wtedy to ma sens.

@Mobby Black Dick

Dobrze napisałem.Tej trzeciej umowy,która jest podpisywana na czas nieokreślony z operatorem już niema. Poprostu po wygaśnięciu drugiej umowy(tej na 11 miesięcy)HR nie przedłuża o tą na czas nieokreślony.

@Operator

Coś się zmieniło w temacie umów ? Ja miałem 3 umowy po 11 miesięcy a dopiero potem na czas nieokreślony.

@Operator

Są 3umowy po 11, pozniej na stałe. I w czerwcu jeszcze byla gadka że zeby przejść na stale nie wolno miec l4 ani NN, nalezy miec dobre oceny i uwazac zeby nie upierdzielono nam za cos premi. Po nie calych dwoch miesiącach przy podpisywaniu ostatniej umowy na 11 ludzie dowiaduja sie że to jest ostatnia umowa tutaj, po pozniej albo do widzenia albo Dąbrowa...

@HappyCow

Ile umów podpisałeś strikle z NGK na 11 miesięcy????

@HappyCow

Sami kierownicy i menagerowie informują,w szczególności kobiety,że ta trzecia umowa,którą podpisały na 11 miesięcy,jest ich ostatnią... Jest również mnóstwo przypadków,gdzie już po drugiej umowie,już się nie przedłuża...

Dogi
@Michał

Umowa na stałe jest tylko z nazwy w końcu i nas dosięgną redukcje ceny mediów i zmniejszony popyt na diesla odbije się wszystkim czkawką dobrze już było

@Dogi

W rzeczy samej.Spadek ilości zamówień,wyyebana cena mediów.Mam tu na myśli gaz,bo przecież czym nasze piece są zasilane???Do tego dochodzi cena Argonu,która w ostatnim czasie również kosmicznie wzrosła.Cena energii elektrycznej również wzrosła o kilkaset procent,a przy naszej firmie,to na prawdę olbrzymie koszta. Zastanawiam się tylko,jeżeli chodzi o ostatni aspekt,czemu NGK nie zainwestowała w fotowoltaike???? Nasza fabryka ma olbrzymią powierzchnię i nic nie stało na przeszkodzie,by zainwestować właśnie w odnawialne źródło energii,zamiast wypie..... pieniądze w nietrafione inwestycje... Zamiast tego wolą Nas rozliczać ze sztuk wykożystanych rękawiczek,śmiech na sali... Ale wracając do głównego wątku,bo odbiegłem na chwilę.Pomimo umowy na czas nieokreślony nikt nie może się czuć bezpiecznie. Wiekszość cwaniaczków myśli,że ma umowę na czas nieokreślony,chodzi sobie notorycznie na L4 i myśli,że firma nie może ich zwolnić,bo mają przecież umowę na czas nieokreślony i za L4 nie mogą ich zwolnić. Otóż nie do końca,w takich przypadkach,takie osoby w takiej sytuacji,są,a bynajmniej powinny być pierwsze do odstrzału... I żadne powoływanie się na kodeks pracy nie ma sensu.

@Operator

Teraz to jest trzecia, czyli ostatnia

@Operator

Ciekawe ze jakos 2/4 miesiace nie informowali o tym nikogo :) teraz to wyszlo przy umowach waznych do konca sierpnia. Kierownicy informuja? Zależy którzy.. jeden wziął wszystkie kobiety ze swojej hali "na bok" i wytlumaczyl jaka jest sytuacja. Drugi, jak sie raz na hali w ciagu dnia pojawi to jest cud. Podobno zawsze tak robi jak jest jakas "afera".

HappyCow

Bardzo ładnie :) ciesze sie razem z Toba :)

@HappyCow

Prawda jest taka,że NGK zatrudniło za dużo ludzi i teraz w dobie kryzysu,spowodowanego wcześniej pandemią,a teraz wojną(w wyniku czego spadła ilość zamówień)nie wiedzą,co z nimi zrobić,dlatego takie roszady i przeniesienia na inne biznesy,pomimo pełnej obsady. Z jednej strony chcieliby utrzymać wszystkich operatorów,bo wiadomo,że po każdym kryzysie przychodzi hossa,a z drugiej strony,firmy nie stać na utrzymanie załogi w pełnym składzie przez tak długi okres czasu i przy olbrzymich podwyżkach mediów... Nikt niewie i nie jest nawet w najmniejszym stopniu w stanie przewidzieć,kiedy się ten kryzys skończy... Nie oszukujmy się,ten rok jest stracony... Za niedługo październik i listopad,więc cała branża motoryzacyjna,która i tak z resztą dogorewa znacząco spowolni produkcję...

@Operator

Firma od lat zatrudnia pełną obsadę gdy są zamówienia a "nie przedłuża umów" gdy produkcja spada. Po to jest system kilku umów(pod pośrednikiem a potem pod NGK) przed otrzymaniem umowy na stałe.

On
@Operator

Po pierwsze nie wszystkie piece są gazowe bo mamy również elektryczne które póki co wychodzą taniej, po drugie firma zainwestowała w fotowoltaikę. Po trzecie wprowadzone zostały projekty redukcji argonu. Nic nie wiesz a się wypowiadasz.

Lider

Trudno pomyśleć że za tym wszystkim stoi zakompleksiona i zamknięta w sobie osoba.

@Lider

Lider,tylko z nazwy ;DDD A reszta,jak zwykle,do dooooooopy ;DDD

ubek
@Dog

fiu, chociaż tyle ze droga do pracy mi sie nie zmieni....

Fragles
@Operator

Problemem na chwilę obecną nie jest gaz, a właśnie energia elektryczna. Z panelami FV to nie jest tak jak się wydaje.

Skylight
Kandydat

"Ja o pracy wiem jedno " Jak się nie podoba to ja zmień" Śmieszą mnie cierpiętnicy ,którzy robią tu dalej bo mają już fajna stawkę żeby spłacać krechę na 30 lat ,prezenty dla kochanek z pracy i narzekają...

@Skylight

Wiesz mi (usunięte przez administratora) zmienilbym ją. Z przyjemnością, ale są 3 miesiące wypowiedzenia i te (usunięte przez administratora) z zarządu nie idą na rękę, żeby skrócić, a mimo tego sporo osób ma nieprzedlużane umowy, więc o co chodzi? Czemu nie mogą kogoś zostawić a iść na rękę i dać np. Miesiąc wypowiedzenia. Więc będę dalej narzekał.

Xyz debilem jesteś
@Xyz

A co ma powiedzieć Ten (Ta) który(a) nie dostał umowy na stałe a liczył, chciał i nie dostał? EGOISTO

@Xyz debilem jesteś

Na mnie nikt nie patrzy, więc ja nie będę na nikogo patrzył :-)

@Xyz

Mylisz się. Nie jedna kamera Cię obserwuję :D

Bajo Jajo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Jak wiecie Firma dba o bezpieczeństwo. Mam Pytanie dotyczace bramek przy magazynie i inspekcji. Ostatnio jak sobie podążałem na przerwę za kolega dostałem tą bramka w jajo. Prosze się nie śmiać poważnie pytam czy firma ma zamiar zamówić jakieś ochraniacze na przyrodzenie mężczyzn? Boje sie o moje zdrowie jak i mojego przyszłego dziecka. Okulary już mamy, buty też. Na jajka tez by się coś przydało, nie chcę aby w przyszłości przez (usunięte przez administratora) bramke moje dziecko na coś cierpiało. Pytam poważnie do zarządu czy majq w planach jakieś ochraniacze? Niektóre prace wykonujemy również na klęcząco, niektórzy bardzo często w okolicy biurka cxy jest możliwość załatwić im też nakolanniki żeby odciążyć ich kolana?

Worker

Zakład zatrudniał bo potrzebował ludzi. I twierdził ze nie będzie zwalniać z powodu automatyzacji. Obecnie osoba które przeszły pod ngk i kończą się umowy ma nie przedłużane umowy bo podobno jest dużo osób za dużo. Już nie mówiąc że jest pierwszy przypadek choroby zawodowej w ngk, póki co ta osoba zmieniła budynek ale ciekawe jak dalej się to skończy

Obserwator
@Worker

Jak już nie przedłużają umów kobietom to niech chociaż patrzą na aparycję na tym P1 same bazyle zostały jedna większa od drugiej. Tragedia po prostu

bio bono
@Obserwator

chlopie tam jedna to na skarge poleciala ze z P0 się na jej d0pe patrzą, wiec sam sobie odpowiedziec jakie tam kobity robia

Vggvi

Wiadomo co z sprawą sądową z formingiem

jeden rabin

tak

drugi rabin

nie

@Vggvi

Ngk przegrało. A meanager razem z kierownikiem i z nowym czerwonym,już zaczynają roszady. Chcą rozbić całą zgranom ekipę... Nie mogą ich zwolnić,więc przenoszą ich na różne działy...

@Operator

Bardziej bym się przyjrzał sprawie czerwonego,gdzie gdzie ów operator trafił... "Rządzi" nim czerwony,który słyszy "głosy",który chodzi notorycznie na L4,ale najwidoczniej HR tego nie widzi... SL+,kuternoga go chroni.

@Operator

Owy czerwony powinien być zdegradowany do zwykłego operatora,ale z tego co wiem,to jego były kierownik załatwił mu przeniesienie na inny dział...

Kumaci operatorzy wiedzą o kogo chodzi ;DDD "Pytanie na śniadanie" ;DDD

Worker
@Operator

Nie do końca, ekipa która zgłosiła sprawę dalej pracuje razem na jednym dziale

@Worker

Nie wszyscy.

Piotruś Pan

Chłopaki dostali niesłusznie nagany i teraz jest od roku jatka. Nie dają sie corpo i prawidłowo.

He he he he
Kandydat

Cześc dzieciaki słyszelismy na strefie że podobno w NGK gdzie pręznie działaja ZZ za wypracowane setki milionów zysku zamiast premii dostajecie pizze hehe ? W sumie ja po obiedzie swojemu psu też daje kosci , spokojnej 12 godzinnej pracy zycze zwłaszcza w świeta i wekendy heheheheheh...

Nie szalej tak...
@He he he he

Coś Ci się kolego pomyliło. Nie dostajemy pizzy tylko jej kawałek, część. W zależności ile osób będzie chętnych. Wiem żenujące... Wolę swoje kanapki z pasztetem jak tą "nagrodę".

Żona pracownika NGK

Andrzej
@Żona pracownika NGK

Prawda jest taka, że zarząd najprawdopodobniej już widzi koniec firmy. W elektrycznych autach nie są potrzebne DPF-y.

jokero
@Andrzej

Dokładnie ''Zbliża się ku końcowi''chyba że przerzucą się na produkcje karmy dla psów

Boss

Widać nie zrozumiałaś...KORPORACJI.

CZ.
@Żona pracownika NGK

Sama smutna prawda. Mało tego, dochodzą jeszcze nieodpowiednie osoby na stanowiskach, które nie szanują pracowników, demotywując do pracy i odbierające resztki dobrego samopoczucia w tym miejscu. Niestety są popierane przez górę, żeby tylko słupki się zgadzały, wiec robią co chcą. Zjawiska gnębienia pracowników są coraz częstsze,a przy próbie rozwiązania problemu, spotykają się z murem. Zarząd szybciutko udowadnia gdzie jest miejsce operatora. Po 14 latach pracy, smutne to, ze tylko taka opinia przychodzi mi do głowy :(((((