Żona pracownika NGK

Mój mąż pracuje w firmie 10 lat i było super: 3 zmiany, praca po 8h, weekend dla RODZINY, kto chciał szedł na nadhodziny...... Niestety od stycznia 2019 firma się stacza: *SYSTEM 12H... PÓŁ MIESIĄCA W PRACY LUB SYPIALNI ŻEBY ODESPAĆ *BRAK WEEKENDÓW DLA RODZIN *ZWALNIAJĄ SIĘ PRACOWNICY Z DŁUGIM STAŻEM *CZERWONI PROSZĄ O DEGRADACJE LUB SIĘ ZWALNIAJĄ Chcialam się spytać czy zarząd tego nie widzi, czy ważniejsze są finanse w waszych portfelach WASZA ELITA LIZUSÓW PRZENIOSŁA SIĘ DO DĄBROWY DAJCIE W GLIWICACH ŻYĆ RODZINĄ I WRÓCIE DO STAREGO SYSTEMU I ZARZARZANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pracownik zmeczony+flustracja=rozpad firmy

Jerzy

Witajcie operatorzy. Na przełomie Maja/Czerwca, w dużych zakładach, będzie możliwość szczepień na Koronkę. Bez oglądania się na wiek itd. Jak się zapatrujecie, na dobrowolność tego procesu w NGK. Like- chcę się szczepić, Dislike- nie chcę o tym słyszeć.

Robin schudł

Gpf-przypominam madrym panom że ogladanie zapisu z kamer jest karalne,zakazywanie pracownikom rozmów podczas pracy również, kto was wybiera panowie na te stanowiska???

Stary Wyjadacz

Niestety. Dwunastogodzinny system pracy jest w moim mniemaniu najgorszą decyzją jaką zarząd firmy mógł podjąć. Cięcie kosztów, (usunięte przez administratora) oszczędności, (usunięte przez administratora) brak czasu na własne życie, brak chęci do pracy - tymi hasłami mogli go reklamować. Obecnie praca w NGK na 12h ma się nijak do tego co obiecywali nam w newsletterze. Większość osób ode mnie ze zmiany podziela to zdanie. Na początku stycznia myślałem, że nie będzie tak źle. Zacząłem od pierwszych zmian ( 7 - 19 ). O godzinie 6:05 wychodzę z domu, by w pracy być na 6:35. Następnie dwanaście godzin pracy, która to polega na monotonnym staniu przy linii z licznymi przerwami. Po pierwszych dniach już miałem dość. Z żoną się nie za specjalnie widywałem, bo wracając do domu na 19:50 nie mam za wiele czasu by cokolwiek zrobić. Szybka kąpiel, obiad na następny dzień do pracy i powtórka dnia poprzedniego. No ale, dałem sobie szansę. Nocki na 12h to najgorsze co może być. Człowiek nie dość, że nie ma czasu na odpoczynek / regenerację pomiędzy dniami, tak po trzeciej nocce potrzeba naprawdę sporo czasu by dojść do siebie. Ludzie chodzą jak bezmózgie istoty, które chcą czym by prędzej wykonać swą pracę i uciec do domu. Męczarnia jak cholera! 8h nie było złe, jednak 12h na nocnej zmianie jest czymś niepojętym. Po 10 latach pracy, nigdy nie spodziewałem się, że ten zakład zejdzie tak bardzo na psy. Gdzie ich motto, że jakość zawsze na pierwszym miejscu skoro co rusz szukają możliwości by dokręcić śrubę i dołożyć roboty, tym samym zwiększając target. Wszędzie pył, wszędzie czynniki rakotwórcze, nie mówiąc już o tym, że przestawianie zegara biologicznego również jest szkodliwe! Co do wypłaty, porażka. Trzeba przyznać, że w realizacji swych celów są bardzo dobrzy. Mocno zaoszczędzą. Przeważnie robiłem 13 - 16 godzin 100% płatnych. Teraz dostaje od SL propozycje, czy nie chce przyjść na 12h 50% bo nie ma ludzi na innych zmianach. I wcale mnie to nie dziwi, że ludzie stąd uciekają. Trzeba pamiętać, że praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy. Widocznie tutaj jest wszystko na odwrót. Temat ludzi z Ukrainy też jest dla mnie absurdem. Zarząd dobrze wie co robi. Dla ukrainca zarobek 3200 zł brutto może i będzie atrakcyjny, ale do czasu. Wiadomo jaka jest sytuacja na Ukrainie, tam zarobki są mniejsze i taki jeden z drugim może i zechce pracować w NGK, jednak po czasie to się skończy. I kto wtedy zostanie, gdy Polaków zostanie raptem garstka?! Nie lepiej docenić polskich pracowników i zaoferować im podwyżki? Ludzie tu nie przychodzą z pasji! Muszą ciężko tyrać przenosząc w swych rękach kilka ton rakotwórczego g*wna na zmianę by utrzymać swe rodziny. Podejrzewam, że nawet podwyżki nie rozwiążą problemu "dwunastek". Skoro ludzie się buntują, logicznym jest że wpakowanie do mordy 180 zł brutto za ocenę C+ być może na chwilę rozwiąże problem. Na chwilę.... Sam fakt, że w zakładzie istnieje takie coś jak system ocen jest już nieporozumieniem. Podwyżki powinny należeć się każdemu takie same. To nie szkoła, że potrzebny jest dzienniczek ucznia. Czas oceniania większość ma już za sobą. Nowy system ocen również jest pomyłką. Pracownicy w "samochwałkach" zawsze mieli co napisać. Teraz wszystko mamy zgłaszać czerwonym, podczas gdy target goni i nie za bardzo jest czas i chęci by się każdego dnia pucować swojemu SL co zrobiłem dziś ekstra. Chcą od nas PU oraz HH, a jak już ktoś przyniesie cokolwiek na kartce to jest odpowiedź: "eee, to już było, nie przejdzie". Oczekiwany standard ponoć też poszybował w górę na magiczne 3,5, gdzie przy nowym systemie ciężko dostać ocenę wyższa niż 3,45. Wiem, że nie działa on jeszcze w pełni ( kolejny absurd! ), ale nawet jak wszystko będzie w pełni śmigać, nie liczę na wysokie oceny. A przy biurku z czerwonym nie zamierzam siedzieć. Ostatni newsletter również pokazał jak pracodawca pluje nam w twarz. Mam na myśli temat podwyżek, bo jak to ładnie napisali " zapewne będą, ale nie rozmawiali jeszcze o tym z Japonią ", oraz to że pracownicy z czasem się przyzwyczają do 12h. Skoro takie to jest świetne, dlaczego biuro nie pracuje po 12h? Absurd na absurdzie. Gdyby nie fakt, że mam porównanie jak pracowało się kiedyś a jak jest teraz, może bym przymknął na parę rzeczy oko. Jak ktoś tu wcześniej napisał, ten statek tonie. Z każdym jednym dniem poziom wody wzrasta wraz z poziomem braku chęci do pracy wśród pracowników. Nie wiem co mogłoby sytuację uratować. Może gdyby Japonia bardziej się zainteresowała co tu się wyprawia coś by się zmieniło na lepsze. Teraz piszę do WSZYSTKICH KTÓRZY MYŚLĄ O PODJĘCIU pracy w NGK. Odradzam. To już nie jest to samo co przed laty. Wyzysk, niewolniczy tryb życia oraz pracy. Za 3200 zł brutto / ~ 2600 - 2700 na rękę się to zwyczajnie nie opłaca. Jeśli macie jakieś inne alternatywy, nawet się nie zastanawiajcie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! - Stary Wyjadacz

Ślizgi Luigi Nowy wpis

Moje kochane NGK... tyle już lat razem.. nikt o mnie bardziej nie dba niż ta duża Japońska firma. Dystrybutorki z wodą, piękne buty robocze i te śliczne niebieskie koszuleczki...

12 h na nogach to jest znęcanie się

Biurwa
@Pracownik

Trzeba było iść na wartościowe studia to byś robił coś przydatnego ale przez 8h na siedząco

@Biurwa

Chyba nie wiesz jak wykształceni ludzie pracują na produkcji ????‍♀️????‍♀️????‍♀️ to nie są tylko ludzie z mizernym wykształceniem ...

Biurwa
@Pracownik

Z całym szacunkiem ale jeśli wykształconą osobą nazywasz kogoś kto (usunięte przez administratora)5 lat na kierunku typu europeistyka czy zarządzanie ale inne humanistyczne badziewie to chyba masz coś z głową. Czy po studiach typowo technicznych ktoś pracuje na produkcji za grosze? Jeśli tak to pewnie jest kiepski ale znalazł na tyle marną uczelnie, że przecisnął się zdobywając papier. Osoby po dobrych studiach zwykle pracują w zawodzie za dobre pieniądze.

Operator.
@Biurwa

Ludzie u nas w biurach maja tak rewelacyjne wykształcenie kierunkowe że zaczynam się bać. Najlepszym przykładem są nieudaczniki z hr. Są tak dobrzy w rekrutacji nowych pracowników że zwalają już to na zwykłych pracowników śmieszna oferta finansiwa. Jak się nie nadają to niech się zwolnią lenie.

Zdzislaw
@Operator.

Najlepsze jest to, że wybrzydzają w przyjmowaniu nowych pracowników, gdy chętnych jest niewielu. Drogie Ngk za kilka miesięcy i Ukraińcy nie będę chcieli u was robić. Paniom z HR polecam się przejść po hali w upalny dzionek kiedy jest ponad 40 i zobaczyć jak wygląda praca na linii, może zmądrzejecie. Jeśli kogoś interesuje wykształcenie ludzi z HR to zapraszam na LinkedIn, będziecie pod wrażeniem hahaha.

Kgn
@Biurwa

W samo sedno i dobrze wiemy ile dyplomów zostało wystawione za butelkę koniaku bo studencik cienki jak barszcz był.

Olek
@Kgn

Podobna afera z dyplomami jest u naszych piłkarzyków, którzy też bardzo dobrze się uczyli na uczelniach...

Love Nowy wpis
@Pracownik

Uwielbiam pracę w systemie 12 h, nie dałbym rady psychicznie robić dziennie po 8 h

Super Nowy wpis
@Love

Dokładnie 12 godz. jest super, weekendy w pracy też są super a i stawka 3500 zł też jest super, więcej nie trzeba:)

Super do kwadratu Nowy wpis
@Super

Naprawdę super jest praca w weekendy i święta za standardowa stawkę, tego nic nie przebije

Ciekawy

To prawda ze do NGK nie chcą ludzie się zatrudniać ? Podobno jest bardzo duże zapotrzebowanie a nikt nie chce pracować. Stawka 3500 to troche mało. Niestety ale kiedyś ludzie chcieli sie zatrudniać do NGK ze wzgledu na stawke a teraz ? 4000 na start i myśle że ludzie by się znaleźli ;)

Tomek
@Ciekawy

Będąc młodym człowiekiem jeżeli w zakładach obok jest podobna praca za 3300-3600 brutto w normalnych trybach pracy wybrałbys NGK za 3500 świątek piątek czy niedziela co drugi weekend w pracy? To nie jest szpital że trzeba ciągle pracować tylko durna fabryka jakich pełno,miliardowe zyski a pracownika wymęczyć do samego końca...

@Tomek

Dokładnie tak jak mówisz :) do tego praca w temperaturze i pyle za gówn... dodatek. W firmie przechodza miliardy zlotych. Poprostu NGK musi zacząć znowu być konkurencją i naprawić swoją opinie :)

młody
@Tomek

Dokładnie, żeby zachęcić ludzi do pracy po 12 godz. i co drugi weekend w pracy to ta stawka minimalna powinna minimum wynosić 4000 zł. brutto. Wtedy pewnie by się ludzie znaleźli do pracy.

młody
@Ciekawy

Zgadza się, tylko taka by miała być stawka bazowa a nie jak oni to podają w agencjach, że jest 4000 zł brutto ale po dodaniu wszystkich dodatków i jak w miesiącu wypadną nadgodziny.

Dokładnie
@młody

Tą stawka z dodatkami to sie tylko ośmieszają. Tak jak ten dodatek za 12 godzin myśleli, że tym zamkną ludzią usta...

Nippon
@młody

Taką stawkę musiała by zaproponować strona japońska czyli zrobić powtórkę z historii i znowu dodać + 700 zł. Wtedy NGK znowu by się stał "Happy Workplace" :)

Robolom zawsze źle
@Dokładnie

W innej firmie po prostu by wprowadzili takie zmiany i albo się dostosujesz albo won. A NGK rzuciło ochłapy ale jednak coś zrobiło. Wam zawsze jest źle.

Piotrek
@Nippon

500-700 do by było super ;) ale mysle, że to tylko marzenia wszyscy wiemy jak polak rządzi...

Kumaty
@Piotrek

Dokładnie.W HR awanse (takie tylko z nazwy).Ciekawe jakie tam mieli podwyżki czy też po 200 zł

Sebastian
@Kumaty

Ktoś musi na tych asystencików robic ???? tragedia

Demono
@Ciekawy

Chciałbyś pracować w temp ok 45 stopni? Bo tyle tam jest podczas upalow

Sebastian
@Demono

Zle mnie zrozumiales. Kolega wyzej napisal o awansach. A ludzie nie dostana wiecej bo ktos musi robic na tych asystencikow

qwerty
@Ciekawy

700 + do stawki zasadniczej i mamy chętnych do pracy jak mrówków.

Mrówka
@qwerty

A mrówki pracowite...

Norma
@Ciekawy

Tak prawda ,te same pieniądze dostaniesz pracując p 8 godzin i weekend jak człowiek ze znajomymi na imprezce albo rodziną a nie jak na kolonii karnej po 12 h zwłaszcza w taka piękna pogodę .nie polecam . 4 netto to minimum za stracone weekendy ,wiadomo na start

bogacz

4 miliony na start ?

Norma
@bogacz

4 zł na godzinę , chyba oczywiste ;)

matematyk
@Norma

"4000 tys na start to jest bardzo dobra stawka zeby byc znowy konkurencja. Mysle ze chetnych bylo by wiele. NGK mysli ze mlodzi przyjda. Mlodzi teraz patrza gdzie najwiecej sie zarabia i ida tam gdzie pieniadz." Dla mnie to też 4miliony :-)

Kob
@młody

Ludzie zacznijcie się szanować , przecież za 4 tys brutto żyć się nie da . 4 tys netto to jest minimum z takim podejściem zawsze będziecie szukać promocji w Biedronce

Youuu
@Kumaty

Trzeba było się uczyć, a nie chodzić na baje na hałdy... Jakbyś miał wykształcenie i wiedzę to byś się do HRu mógł starać o posadę. A ty pewnie zerówkę robiłeś eksternistycznie żeby w ogóle jakąś pracę dostać.... Przypomnij sobie co mama mówiła: - uczysz się dla siebie samego, a nie dla mnie...

des
@Youuu

w HR pracują sami ludzie z wyksztalceniem i wiedzą? o jezu... dowiedz sie dokladnie kto tam robi..ludzie pracujący na linii często mają lepsze kwalifikacje..i tak to nie jest żart

Marian
@Youuu

Prawda tylko że NGK nie potrzebuje Doktorantów tylko tych po podstawówce do robienia targetōw przez 12n Pozdrawiam serdecznie

A.

Ale niedużego ;)

Mirek
@Marian

Z tego co wiadomo to jeszcze jako takie wymagania ma NGK i po podstawowce czy gimnazjum nie zatrudniaja???? ale jeszcze troche to bedą do pracy zabierać ludzi z dworca jak ludzi na podlasiu na truskawki????

Tymek
@Mirek

Oni tam w Ngk wybrzydzać lubią, a potem nie ma komu robić i pracodawca ma problem...ciągle myślą że są najbardziej atrakcyjni na strefie...a to już dawne dzieje

Jojo
@Tymek

Wydaje mi się, że paniusie z hru są trochę oderwane od rzeczywistości i patrza na ludzi z góry. Zapraszam na hale ciekawe ile wytrzymacie?

Agent
@Ciekawy

Przychodzi taki i mówi na rozmowie ze on tylko na 3 miesiące to potem się dziwić że go nie przyjęli ....

Rafał
@Agent

Tak tylko na 3 miesiace bo tylko studenci chca przyjsc by przetrwac do nastepnego roku studiow.

Diana
@Jojo

Po co ma iść na halę ? Nie każdy musi pracować jako szeregowy pracownik produkcji równie dobrze można zaprosić z hali do biura i wtedy też może się okazać że jest problem ze stworzeniem zdania składającego się z podmiotu i orzeczenia .

Nick
@Diana

To prawda. A w czasach covida to już w ogóle luksus. Od razu zatrudnij się zdalnie.

@Nick

Lepiej zdalnie ,niż szarpać nockę po 12 na nogach

Asystencik
@Sebastian

To weź tam segmentów dołóż na taśmę żebym wypłatę miał lepszą bo wakacje się zbliżają...

Kumaty
@Mirek

Znam czerwonych po podstawówce.Co Ty na to

Tomek
@Asystencik

Jeden stoa wiecej rozbierzecie na zmiane i juz bedzie na podwyzke dla asystencika hahah

Mirek
@Kumaty

To to sa chyba ci slawni kantyniarze hahah

@Ciekawy

Pamiętaj że 12 h , weekendy i święta to żaden rarytas jeżeli chodzi o pracę ... Praca jest stojąca więc dodatkowa ... 12 h na nogach plus jeszcze jesz w pośpiechu i stojąc bo na kantynach czy w pokojach wypoczynku ???? brak krzeseł bo wirus ????‍♀️. Więc stawka która jest w innych zakładach na strefie nie jest rarytasem . Kiedyś były autobusy ... Chwalili się multisportem czy stołówką teraz pakiety są praktycznie wszędzie a do tego pracodawca dopłaca do jedzenia

@Pracownik

Tak jak mowisz. NGK nie ma nic ciekawego di zaoferowania. Stolowka ? Teraz kazdy zaklad prawie ma i daje o wiele wieksze doplaty do posilkow. Premie za nie chorowanie ? To poprostu zart inne zaklady wyplacaja miesieczne za nie chorowanie a tu jest 3 razy w roku. Premia 10% ? Powinni wrocic do 15% premi...i ta smieszna stawka. Od nowego roku najnizsza krajowa 3000 brutto ciekawe jak NGK sie do tego dostosuje. Znowu nowi dostana wieksza stawke i aktualni pracownicy znowu do tyłu.

Pracownik2
@Pracownik

A jeszcze broszurki na temat picia plynow nawadniania sie ,ni jak to sie ma do rzeczywistości, daleko do dystrybutorow z woda,stojac przy maszynie niema kto Cie zmienic by sie napic,Lsh plugging a propo uzupelniania elektrolitow wypicie tabletki z wodą odbywa sie w ukryciu bo jest to nam zabraniane,uzycie tabaki jest zabronione,,zarzadzie NGK jezeli podejscie czerwonych w stosunku do pracownikow nie zmieni sie to bedzie tylko gorzej,slowa plusa zwolnij sie jest duzo chetnych na twoje miejsce tez nie pomoga,pomijajac ze to podchodzi pod mobing,proponuje zrobienie ankiety satysfakcji moze pokazalo by szanownemu zarzadowi jak tu traktuje sie pracownikow ktorzy pracuja na zyski Ngk.

@Ciekawy

Najwyższe wzrosty nominalne w historii podają w mediach. Tak wysokich procentowo rocznych wzrostów płac w firmach jak w ostatnich trzech miesiącach nie notowano od października 2008. A licząc nominalnie, to podwyżki średniego wynagrodzenia o ponad 500 zł rok do roku - jak między kwietniem a czerwcem - nie było wcześniej w historii. Ciekawe gdzie są takie podwyżki bo na pewno nie w NGK.

Masa
@Robolom zawsze źle

Ludzie narzekają a tu niema na co. NGK jeszcze zlikwiduje testy i ludzie będą przypływać do zakładu wszystkich stron jak za PRL tylko trzeba pamiętać wszystko jest dla ludzi kurczy i będzie lepiej niż obecnie.Nikt nie będzie wybrzydzał pracę. .. .

:D
Klient
@:)

Na starość żylaki i pylica to za poświęcenie dla NGK.

PoCoNick
@Youuu

Jasiu, gaś już ten komputer!

Kolo
@Ciekawy

Panocki i jak tam podwyżki do 4000 zł ?

Samarytanin

Czytam te wasze opinie i jestem wszoku, ludzie pamietajcie ze kiedys staniecie przed trubanalem Chrystusa i zdacie Jezusowi cala sprawe ze swojego zycia,za to ze czlowiek jest swinia dla drugiego czlowieka,pamietajcie kazdy stanie przed sadem Chrystusowym .Gora ktora rzadzi czyli zarzad caly myslicie ze jestescie lepsi od drugich?teraz mozecie wykorzystywac ludzi ale pamietajcie zdacie z tego sprawe, to bedzie szybki szczegolny sad Bozy,za pewne chodzicie do kosciola, przyjmujecie eucharystie i sie spowiadacie ale czy to bierzecie na powaznie?myslicie ze to zabawa, gra jakas?poczytajcie sobie Pismo Świete co czeka takich ludzi jak wy ktorzy nie.licza sie z bliznim, zapamietajcie sobie ze nie znacie dnia ani godziny kiedy staniecie przed Chrystusem.

Ateista
@Samarytanin

Dla takich jak Ty jest pewien taki szpital w Toszku :)

slayer77
@Samarytanin

Napój się zimnego piwa, bo ci się styki przegrzały

Życzliwa
@Ateista

A dla takich jak ty czeka ogień piekielny. To że nie wierzysz nie znaczy że jest tak jak chcesz żeby było Bój się!!!!!

Ngk
@Samarytanin

Czerwone darmozjady i magazynierzy wyspani po nockach? Czas sprawdzać kamery śpiochy. Hihihihi

Jak zawsze
@Ngk

Ważne ze ty ledwo żywy :)

Stefan
@Ngk

Zatrudnij się na magazyn zobaczysz jak jest fajnie jak przyjedzie 60 palet KE, 18 CHIN, 40 Japoni do tego przepakowac trzeba 12000 kabli i 100000 komponentów a wtedy możesz iść spać jak posprzątasz oczywiście swoje miejsce spania...

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Niebieski

Dziękuję za złote myśli o zdrowiu inaszym i bezpieczeństwie dyrektorom a ja dorzucę jeszcze jedną Gdybyście o nasze zdrowie i bezpieczeństwo dbali to byście po 12 godzin pracować nam nie kazali

Morfeusz

Drogi Zarządzie nie jest Ci wstyd ze Lidl daje na początek już 3750 brutto?? Uważacie się za solidną prestiżową firmę dla której ważne jest bezpieczeństwo... a gdzie bezpieczeństwo finansowe??? pytam którego nie ma skoro was sklep przegonił...ktoś powie jak Ci zle idz do lidla myśle ze coraz więcej osob rozważa taka opcje :) Zrozumcie w koncu ze ludzie przyjezdzają po do was po pieniadze a nie dla tego ze was lubia czy pracują dla światowego giganta który jest sknerą większym niż Amaazon!!! który ma na dzien dzisjeszy lepsza oferte na poczatek niż wy...waszym dupnym Ngk nie mówiac juz o systemnie który odstrasza wiele osob, obudzcie sie!!!

Niemiec

Nikt tu nie(usunięte przez administratora) tak bardzo jak ty!zawsze trzeba probowac walczyc o swoje,a nie (usunięte przez administratora)siedziec jak tepy baran i brac co mu jego pan da,dno pisiorku,peenie jezdzisz polskim samochodem nie niemieckim?co za (usunięte przez administratora)!w tym niemieckim sklepie nie dla (usunięte przez administratora) pewnie nie kupujesz haha

Trinity
@Morfeusz

To co robi HR w tej firmie wprawia mnie w zdumienie, umów części załogi nie przedłużyli a nie ma komu robić. Kto jest za to odpowiedzialny?, według czyich zaleceń takie numery tu odchodzą? Na dodatek kręcą nosem na CV osób zainteresowanych podjęciem pracy w tej firmie. Nie wierzyłem, że opinia NGK zostanie nadszarpnięta w tak krótkim czasie, jeszcze kilka lat temu ludzie się tu pchali drzwiami i oknami. Ciekawi mnie bardzo kto za to odpowiada.

Miki

Szkoda tylko że największym odbiorcą produktu NGK jest Niemiec , pracujesz w niemieckich ciuchach Bardusch produkował mundury dla pruskiego wojska , systemy Siemens i wiele innych . Więc jak na polaka jesteś tępy . Fakt stawki są śmieszne konkurencja dawno uciekła , teraz można zarobić więcej pracując jak Europejczyk po 8 h a nie po 12h jak skazaniec

Neo
@Miki

To czy jestem tępy to tylko twoja subiektywna ocena bo sam sobie ręce uciąć, że mam większe IQ od was produkcyjnych. Acha, nie wspominałem wcześniej, że nie pracuje na produkcji stąd pewnie ta pomyłka. Nie pozdrawiam.

Niemiec
@Neo

Jestes teoy i nie podlega to dyskusji,poslugujesz sie i uzywasz w wiekszosci niemieckiego sprzetu kosmetykiw itp bo polskie to masz (usunięte przez administratora) we lbie,kalafior i kaszanke,argument niemiecki i to ze niby jestes gwiazda biurową nie dziala na twoja strone.zal mi tych co pracuja w twojej obecnosci,jestes zwykla amebą biurową.

@Neo

Co to za różnica czy pracujesz na produkcji czy nie . Jakbyś był inteligenty to byś nie wspominał o tym kto jaką pracę wykonuje , bo to jest prawdziwa inteligencja, co do faktów historycznych to Niemcy przecież trzymali sztamę z Japończykami a i co najważniejsze nie wiem czy wiesz ale Japonia jest jedynym krajem któremu Polska wypowiedziała oficjalnie wojnę podczas drugiej wojny światowej :) także swoje IQ wsadź sobie w (usunięte przez administratora) . Więc prawdziwy Polak także u azjaty nie powinien pracować według Twojego toku myślenia . W Ikei też nie kupujesz ? Przecież za dwa potopy szwedzkie też powinniśmy ich nienawidzić ale to było trochę dawniej i PiS o tym nie wspomina więc ból (usunięte przez administratora) jest mniejszy .

Rozumiem frustrację jeśli chodzi o zarobki i podwyżki, które według mnie nie są równe na różnych zmianach mimo tego że ludzie robią tę samą pracę i chciałbym poruszyć temat tego że ok rozumie czemu nowi dostają ciągle więcej ok brak chętnych do pracy, za małe stawki w porównaniu z konkurencją może coś w tym jest no ale nie rozumie jednego, czemu wieloletni pracownicy dostają nie wiele więcej od nowych, chyba coś jest w tym nie tak, każdy wie od jakiej stawki zaczynał i ile pracował na dotychczasową stawkę a ile dostają nowi za nic na start, Hańba, i jeszcze wszystko zrzucacie na starych pracowników by ich czegoś nauczyli, za niedługo każdy będzie miał wszystko w (usunięte przez administratora) jeśli już tak nie jest, już widać po ludziach ich nastawienie do pracy, przykro na to patrzeć jak ludzie którzy pracują od tylu lat w tej firmie by wszystko było dobrze są aż tak nie doceniani za ich wkład, chciałem to opisać bo wiem ile ludzie dali od siebie dla tej firmy a firma spluwa na nich a chodzi mi konkretnie o zarząd który panuję tu władzę niechcianą i niekompetentną , WEDŁUG MNIE TRZEBA ZMIENIĆ ZASADY PODWYŻEK, PODWYŻKA ROCZNA + STAŻOWE

Piecowy
@pracownik

Zgadzam się do podwyżek odnośnie stażu pracy, jest to sprawiedliwie, bo jak słucham jakie oceny dają na innych działach to za głowę się łapie.

Master Loko
@Piecowy

Zgadza się, nie rozumie ocen na dziale Plugging skoro to najłatwiejszy dział że pracuje tam każdy nowy, już nie wspominając o innych sprawach to czemu mają największe oceny?!

Covid-20

Niepełnowartościowe to są takie pacany jak ty.Tyle wiecie o jakości co krowa o gwiazdach.

Ciekawy

Wyslij gołebia z listem do klienta ze filtry naprawiacie. Smieszny jestes....jakby biali poszli na bruk to ty jako pierwszy bys polecial. Jak ci jest tak zle to amazon czeka. Dla takich jak ty to sie zastanawiaja czy drzwi obrotowych nie zamontowac.

Miki

Tyś chłopcze chyba nie widział jak to wygląda w innych firmach

z1

Czy NGK ma plan co zrobimy jak zakażą produkcji pojazdów spalinowych? czy wszyscy na bruk?

Nico

Maseczki będziemy produkować

Adi43

Chcesz do tego czasu pracować w NGK ? Hahaha

PoCoNick
@z1

Z tego co słyszałem, to karmę dla psów????

Krzysiek
Kandydat

Ile trzeba przepracować zeby dostac umowe o prace pod ngk?

Strus
@Krzysiek

Od 3 ms do roku max

Zniesmaczony

Co uważacie o nowych zasadach posiłków regeneracyjnych? Nie macie wrażenia że wracamy do Eurestu gdzie pracownik z regeneracji zawsze był tym "gorszym". Znowu do wyboru to co ci każą i nic innego mimo że i tak liczą na wagę... cały czas to samo a jeszcze dwa tygodnie temu tak źle nie było. Pomyśl naszych HR czy Zeppelina żeby przyoszczędzić ?

Adi43
@Zniesmaczony

Chcesz sobie wybrać to idź do restauracji a jako fizyczny bierz co Ci dają

Wykształcony

Do pracy rodacy, weekend się zbliża, trzeba targety robić!!! Nie ma ze boli!!

mgr inż.
@Wykształcony

Ja bym się z nich nie naśmiewał bo to właśnie ich praca powoduje to, że dostajemy przelewy co miesiąc. Praca w biurze póki co nie przekłada się bezpośrednio na zarobek dla firmy bo jest jedynie kosztem a firma zarabia właśnie dzięki produkcji nawet jeśli wytwarzają to jakieś gł*by.

Ostatniedni
@Wykształcony

Ostatnie dni w tym (usunięte przez administratora) i powrót do normalnej 8h pracy. Nie polecam nikomu... Ps. Miłej roboty w święta Bożego Narodzenia. Nara.

DDM

Autobusy wracają od września. Potwierdzone info.

Pracuś
@DDM

Prawdopodobnie zależy od sytuacji covidowej

Elmo
@DDM

Już widzę te tłumy nowych pracowników którzy chcą tu pracować za 3500 brutto bo znowu będą autobusy ????????????

Robol
@DDM

Żeby wejść do busa będziesz musiał pokazać paszport covidowy.

Kukold
@Robol

Większość ludzi jednak używa mózgu i się zaszczepiła a tylko grupka ameb-foliarzy dalej grzmi na wiecach o efektach ubocznych i tym, że po szczepionkach ludzie dalej chorują bo do ich ptasiego móżdżku nie dociera, że 95% skuteczności to nie jest 100% a przypadki, które wymieniają właśnie mieszczą się w tych widełkach. Więc nawet jak zrobią selekcję na wejściu do busa to tylko kilka osób nie wejdzie więc to żadna strata.

@Kukold

gdybym miał mózg jak to piszesz Wstrzymał bym się od tak daleko idących opinii na temat szczepień ... Bo tak naprawdę nic o tym nie wiesz

Oliwietta
@Kukold

A przyszło ci w twej mózgownicy że nie wszyscy się szczepią nie tylko dlatego że nie chcą ale ze nie mogą? Słyszałeś może że niektóre choroby są przeciwskazaniem do szczepień? "więc zanim zaczniesz kogoś wyzywać, może najpierw zapytaj dlaczego

Nie bo nie
@Oliwietta

I po cholerę się pienisz, przecież wiadomo, że chodzi o ludzi pokroju naszego prezydenta który ma hasła typu nie bo nie:)

@Pracuś

Wiesz coś muszą powiedzieć przecież nie powiedzą ku... nie wróciłyby autobusy ale nie ma kto pracować czy np no głupim pomysłem była likwidacja bo to było coś co dla wielu było plusem bo praca na 12 h w weekendy i święta nie daje żadnych innych ..

Podwyżka
@Pracownik

I zamiast domagać się podwyżki to garstka ludzi woli aby pieniądze poszły na autobusy.

Dżony
@Podwyżka

Podwyżka podwyżką ale skoro już jest grupa osób kompletnie nieporadnych życiowo, którzy wolą jeździć darmową komunikacją, za którą płaci firma to sprawiedliwym było by żeby osoby dojeżdżające prywatnym autem miały zwrotkę za paliwo. W końcu dla Japończyków jest ważne, żeby wszystkich traktować na równi.

Wyjazd z parkingu po nocnej zmianie ... Szanowne ,,biuro,, czy koniecznie MUSICIE parkować w pierwszym wolnym miejscu które akurat jest zastawione mega wielkim korkiem . ludzie my chcemy wyjechać z pracy ,a ktoś sobie wymyśli że zaparkuje w miejscu które dopiero się zwalnia przy okazji korkujac również stronę wjazdu do NGK . Myślenie naprawdę nie boli ,jesteście wyspani więc powinniście mieć jasne umysły ...

Biuro
@Pracownik

Pogadajcie z górą żebyście mogli pracować w godzinach 18:30-6:30 żeby nie przeszkadzać jak ludzie przyjeżdżają rano do pracy i chcą zaparkować blisko żeby nie marnować czasu na dojście z końca parkingu.

Pp
@Biuro

No tak, jeszcze się nóżki zmęczą przed siedzeniem 8h na pupie ;)

Wolny
@Biuro

Jak ludzie rano przyjeżdżają do pracy..... A my z produkcji to co? Nie ludzie?

Śpioch

Najlepiej jak wrócicie na swoje godz.pracy na 8:00 i będzie porządek

@Biuro

No tak zrobić km to problem dobrze że stołówka blisko bo byś nie mógł zjeść i jeszcze byś nam zemdlał ????

@Biuro

Może pogadamy żebyście przyjezdzali na 8 ?????? Chyba ktoś zapomniał że jednak to jest zakład produkcyjny a nie biurowiec...to tak apropo uwagi że produkcja przeszkadza ...

Autobusy wprowadzają ... Wprowadźcie 8 h i oddajcie święta i weekendy... Wtedy będziecie konkurencyjni jak dawniej

górnik zebrze p6

czy teacher z p6b dalej tak ściemnia i nic nie robi , za moich czasów tylko siedział przy biurku na telefonie albo udaje że coś robi ?

kogo prowokujesz?
@górnik zebrze p6

Twój nick wszystko mówi o Tobie.

Lewus
@górnik zebrze p6

Pewnie chodzi o tego ze zmiany B co to mu się wydaje ze kto to on jest :) (usunięte przez administratora)

Możecie mi wyjaśnić politykę NGK? Człowiek który został oskarżony o (usunięte przez administratora) oraz molestowania sekaualne został zdegradowany z liniowego na operatora i przeniesiony na inną zmianę i nie poczuwa się do żadnej skruchy nawet jest na tyle beszczelny ze zrobił z siebie ofiarę nazywając siebie "ofiara operatorow" . Mało tego za pomocą kolegów z byłej brygady nadal utrudnia prace i "znęca " sie na osobach których skrzywdził. Dlaczego zarząd NGK pozwala na to aby osoby które są poszkodowane przez tego Pana były szykowane wysmiewane i nadal szykowane przez swoich kolegów z brygady jak i innych pracowników z różnych działów?????

Grzes
@12456

Szykowane? Jak po słownik do do podstawówki.

_była
@12456

No niestety taka prawda. Każdy zna Adama Stan.... taki już jest. Jeśli ktoś nie wie który to, to ten który sprzedaje na lewo bimber na parkingu. A to z tymi byłymi kolegami to prawda i do tego ta czerwona od nich masakra. Słyszałam że nie przedłużają umów tym którzy byli przeciwko czerwonemu

Masa

Tylko narzekacie macie pracę wymarzoną testy zdane nagodziny macie transport będzie .NGK dobra firma tylko trudno się dostać przez te testy gdy się ma koło 50to już inaczej jest jak po szkole . Życzę dużo optymizmu .a może NGK by pomyśli by łatwiej bez testów .Na kopalnia inne to niema jak w gimnazjum szkolne tematy .Jeszcze raz dużo zdrowia pracującym .życzę.

Operator.
@Masa

Widzę że kolejny koleś z biura który dostał za zadanie podniesienia morale pracowników. Nie kompromituj się. Firma spadła na (usunięte przez administratora) Po przerwie letniej odejdzie wielu starych operatorów z pracy. Tak ze życzę powodzenia w dalszym samozadowoleniu.

Obserwator
@Masa

Patrząc po osobach, które przyjmują to albo testów już nie ma, albo mają za zadanie się podpisać.

Lechu
@Obserwator

Ty naprawdę uważasz że potrzebne są jakiekolwiek testy do takiego rodzaju pracy? Niech się Ngk cieszy, że ma jakichkolwiek chętnych, rynek pracy się zmienił.

Obserwator
@Lechu

Nie wiem z jakiego działu jesteś i z jakiej hali, ale tak uważam, że są potrzebne takie testy. Przychodzi jeden z drugim i nie potrafią odczytać manometru, posługiwać się suwmiarką (elektryczną! ), zrobić prostych rachunków. Dlatego jak się podpisać potrafią to jest to cud. Potem trzeba gonić targety za takich, bo ludzi nie ma a target musi być.

Jak to jest być skrybą, dobrze

A, wie pan, moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze, albo że niedobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem, i dziękuję życiu! Dziękuję mu; życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość! Wielu ludzi pyta mnie o to samo: ale jak ty to robisz, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste! To umiłowanie życia. To właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro – kto wie? Dlaczego by nie – oddam się pracy społecznej i będę, ot, choćby, sadzić... doć— m-marchew...

Bajo Jajo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.

Hej! Może ktoś napisać więcej o LSH na nowej hali? Po paru miesiącach mnie tam przenoszą i chciałbym dowiedzieć się coś więcej. Pozdro dla wszystkich

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice