3 Dodaj merytoryczną opinię
counter
3 787 5419 5 1

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Pracodawca

Aktualność
Drodzy Państwo!

Nawiązując do akcji GoWork  #HejtToNieOpinia, z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie komentarze skupiające się na konkretnych osobach, przypominamy i apelujemy o wyrażanie opinii na temat firmy oraz warunków pracy, zgodnie z celem przeznaczenia niniejszego serwisu, niezmiennie w sposób kulturalny, sygnalizując sprawy, które są dla Państwa ważne.

Ponownie zaznaczamy, iż wolność słowa ma swoje ograniczenia - nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Zwracamy również uwagę na obowiązujące nas wszystkich przepisy o ochronie danych osobowych. Komentarze łamiące prawo lub też będące niezgodne ze stanem faktycznym, będą usuwane przez administratora serwisu, a osoby naruszające dobra osobiste mogą zostać  pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

NGK Ceramics Polska nie będzie akceptować i dawać przyzwolenia na komentarze obraźliwe dla osób trzecich. Znieważając swoich kolegów, znieważacie Państwo samych siebie.

Nasze odpowiedzi na forum GoWork kierowane są przede wszystkim do kandydatów lub osób poszukujących pracy i nie posiadających innej możliwości uzyskania odpowiedzi.

Pracowników naszej firmy prosimy o zadawanie wszelkich pytań o kwestie związane z wewnętrznymi procedurami lub zasadami firmy, również w temacie procesów rekrutacyjnych, poprzez dział HR lub drogą mailową na adres widoczny w danych kontaktowych serwisu GoWork. Odpowiedzi na często zadawane pytania pojawią się w wewnętrznym Newsletterze, dostępnym dla wszystkich pracowników.

Z poważaniem

NGK Ceramics Polska
Tak38Nie232
Janek

Kim są czerwoni? Czy ich zarobki są wyższe od innych?

TakNie6
Janek

Nie, pytanie o kogoś o kim można tu przeczytać. Czy to stanowiska wyższe od pozostałych? przyjmują na nie z rekrutacji zewnętrznej? sporo tu emocji budzi ta funkcja, ale nikt nie pisze czy to jakaś lepsza kasa i czy bardziej odpowiedzialne. Czy coś wiadomo o nowych przyjęciach?

Tak1Nie4
@Janek

To mistrzowie liniowi i zmianowi. Czerwoni od koloru koszulek. Kasa lepsza, rekrutacja na stanowiska raczej tylko w formie awansu.

Tak2Nie
Biurwa
@Janek

tzw "elita" produkcji. Są wyżej od zwykłego operatora i mogą mu wydawać polecenia, zarabiają trochę więcej od zwykłego pracownika produkcji ale znacznie mniej niż specjaliści np w biurach.

Nick Nowy wpis
@Biurwa

Dodać, że często kulturą osobistą nie grzeszą, inteligencją u niektórych też nie bardzo. Lubią tylko wybranych pracowników, kolegów z podwórka itp.. O. Taki kapral i st.kapral z wojska.

Haha Nowy wpis
@Biurwa

Jedyny plus specjalisty z biura to praca od 7-15, kasa lepsza na produkcji ;)

Nowa
Nazwa działu: Produkcja

U was też tak przerzucają ludzi, gpf wracają tu a ci co pracowali tu to na piece, noxy nikt się z nikim nie liczy tylko przychodzisz i zonk

TakNie9
kasander
@Nowa

a z noxów nie chcą nikogo przenosić, nawet na piece, ciekawe czemu

Tak1Nie6
Istota rozumna
@kasander

Bo na noxach biorą z dpfów tych ciut bardziej inteligentnych, którzy jeszcze do czegoś się nadają. Więc jak już ich wyłowią to trzymają bo wybór jest mały.

Tak3Nie12
O rydzyk z Torunia
@Nowa

Moim zdaniem ludzi z GPF jak już przenoszą na DPF to powinni przenosić na te działy na których już pracowali i nie było by zamieszania.

Tak6Nie
Heheh
@kasander

Bo noxy to elita tej firmy, nietykalni, najlepsi. A Wy tam sobie na dole płaczcie, męczcie się i narzekajcie wiecznie(usunięte przez administratora)

Tak1Nie12
@Istota rozumna

Dokładnie. Na noxy biorą najlepszych, inteligentnych,pracowitych. ..(usunięte przez administratora)

Tak1Nie8
Zielony
@Istota rozumna

Ludzi rozumnych , nie wiem czy my pracujemy na tym samym dziale bo tam szympansa byś postawił i zrobił by to samo

Młoda
@Nowa

Ja tam uważam że nie powinni zabierać ludzi z dpfów na piece, noxy skoro i tak przenoszą ludzi z gpfów na rodzimą fabrykę(zazwyczaj na montaż). Wiedza wiedzą, ale w ciągu kilku lat mało się nie zmieniło i robiąc co innego na gpfach to ta wiedza w jakiś sposób się ulotniła. Po co przenosić wyszkolonych pracowników z dpfów na inne interesy/działy skoro zastępują ich ludźmi z gpfów którzy czasami nawet nie pracowali na poszczególnych działach? Jak dla mnie to bez sensu. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby danie ludzi z gpfów tam gdzie są po prostu braki..

Green
@Istota rozumna

No nie wiem ,kto inteligenty będzie stał 12 godzin w okienku i wiązał kabel jak automat ?

@Nowa

a kim są czerwoni, o których można tu wyczytać? czy to jakieś wyższe stanowiska i wyższe zarobki niż reszty?

TakNie3
@Zielony

A (usunięte przez administratora) wystalby 12 godzin przy maszynie?

Nick Nowy wpis
@O rydzyk z Torunia

Najlepsze że powyrzucali ludzi z GPF, a teraz będą potrzebować ich spoworotem. Bo jakieś zamówienia będą, tylko kto tam pójdzie? Masz swoje miejsce to się go trzymaj, bo za pół roku, zamówienie się skończy i wywalą cię gdzie popadnie. A ludzie którzy teraz byli na GPF, wracać tam nie będą chcieli

Bus?

Wiadomo kiedy powrócą autobusy? wszystko już wraca do normy

Tak5Nie55
@Bus?

Ngk zawiesiło autobusy na ok 1,5 roku, także nie ma sie co nastawiac na ich rychły powrót....

Tak22Nie6
Bizon

No to sie przekonasz, pisze jak jest niestety...mi tez sie to nie podoba ale takie sa fakty...

Autobus
@Bizon

Trzeba zatem szukać pracy bliżej domu

Tak10Nie3
Gronkowiec zlocisty
@Autobus

Albo zwyczajnie kupić sobie samochód.

Tak20Nie1
@Autobus

Ja akurat mam blisko do roboty ale z busa korzystałem :)

Trolejbus
@Gronkowiec zlocisty

albo autobus

Tak2Nie5
Spryciula
@Trolejbus

Kupmy wspólnie autobus. Będziemy sobie razem jeździć

Tak6Nie8
Wiking
@Bus?

Autobusy powinny być zlikwidowane, albo zwrot kosztów dojazdu dla wszystkich!!! Spora część załogi musi dojeżdżać autem, bo nie ma darmowego busa! Rocznie to jakieś 4000 zł na dojazd!

Tak14Nie7
Tarcza

Ocena wypowiedzi to 10/10

Tak4Nie1
You
@Wiking

No i co w związku z tym że część załogi musi dojeżdżać autem. Czy musi? Nie, nie musi. W innych zakładach pracy nikogo to nie interesuje jak dojedziesz do pracy. Chcesz pracować to sobie radz z dojazdem. To że zakład was rozpuścił podstawiając darmowe busy nie znaczy że jak go nie ma to należy Ci się jakiś ekwiwalent. Przypomnij sobie jak rok temu tacy roszczeniowych jak Ty płakali że śmierdzi w tym darmowym busie i że gorąco jest.

Tak28Nie1
Złoty chłop
@You

Idealna wypowiedź złoty chłop z niego, dzień dobry mówi to i kulturą świeci.

Jagoda
@Wiking

Ja przyjęłam się do NGK bo oferowali dojazd. Jak chcesz żeby ci ktoś zwrócił za paliwo bo jeździsz autem to znajdź sobie taką firmę co ci to da to co ci pasuje a nie wygaduje innym że mają to co mają.

Tak2Nie4
Klausss
@Jagoda

To już nie pracujesz, skoro dojazdu do pracy nie masz ?

Klausss
@Jagoda

A to już nie pracujesz, skoro dojazdu do pracy nie masz ?

eho
@Klausss

Może jak wrócą 12 godz. to i wrócą autobusy.

Tak2Nie
@eho

Raczej wątpliwa sprawa aby one wróciły.

Me
@You

W innych zakładach maja po kilka busów, które nawet jeżdżą na Radzionków. Tak se też przypominam, jak 10 lat temu NGK dawało po 1500 wypłaty, może by tak wrócić do tego, bo przecież nikt nie narzekał a NGK będzie miało więcej pinedzy i każdy będzie mógł chodzić cały miesiąc do pracy, albo lepiej cofnąć się do samego początku i robić za 1000 bez żadnej premii ????

Tak2Nie2
Be Nowy wpis
@Me

Radzionków toż to metropolia,to i busy NGK muszą tam jeździć:)

Zdrowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Jak teraz wyglądają badania w medenie?

Zdezorienowany
Nazwa działu: Produkcja

Mam pytanko do tych na nox szczególnie nowej hali, jak się pracuje, czy rzeczywiście taki (usunięte przez administratora) warto przejść czy lepiej trzymać się rękami, nogami dpf?

TakNie6
kjulik
@Zdezorienowany

jakbym mógł wrócić na dół to dawno bym to zrobił, zresztą nie tylko ja

Młody
@Zdezorienowany

Weź pasek do spodni bądź coś podobnego może być np dłuższa sznurówka przywiąz się nią do klapy piekarnika na 12 h. Zacznij o 19 stój tak do 7 rano między czasie baw się pokrętłami chyba że masz indukcję to weź sobie gąbkę i ja przesuwaj po płycie tak żeby nie porysować . masz prawo do 3 przerw .rano jak się odwiążesz od tegoż piekarnika odpowiesz sobie sam na pytanie czy praca się podoba czy nie . Wiadomo cały czas stoisz żebyś sobie przypadkiem łóżka polowego nie przyniósł bo wtedy challeng będzie uznany za nieudany . Miłego Dnia

Tak7Nie

Pewnie nie w tym roku.

Tak14Nie1
Koleżanka
@Glonojad

Spodziewam się najpierw zwolnień.

Tak2Nie4
Dok
@Koleżanka

Ładnie tak. Już pierwsze zwolnienia zapowiedzieli

@Dok

kim są czerwoni w tej firmie?

TakNie2
To sem ja

Z początkiem pandemii pojawiło się rozporządzenie o zakazie podróży międzynarodowych (jeszcze przed zamknięciem granic). Czy obowiązuje ono nadal i jak się ma do zagranicznych wyjazdów wakacyjnych?

TakNie2
12345ABCD
@To sem ja

Chodzi Ci o to wewnętrzne rozporządzenie? Przecież ono się tyczy podróży służbowych, a nie prywatnych wyjazdów wakacyjnych!

Tak1Nie
Swierku
@To sem ja

Zakaz dotyczył delegacji a nie indywidualnych wyjazdów.

Kto ma wiedzieć ten wie

Cóż, moim zdaniem świetny pracodawca. Czysty, schludny zakład, zarobki ok, miła atmosfera,Raczej nie ma na co narzekać. Pomimo panującej epidemi umowy były podpisywane, nikt pracy nie stracił. Jedyne co to zostały zredukowane premie za nadgodziny i zlikwidowano busy pracownicze w D.G. A co do wpisów poniżej to moi drodzy (usunięte przez administratora) żarem współpracownicy nie wiem czy macie świadomość tego ilu ludzią w zakładach które znajdują się w bliższej lub dalszej okolicy nie zostały przedłużone umowy. A ile zakładów nawet sie nie zatrzymało i szły pełną parą, bez żadnych postojów czy też bez jakiegoś większego reżimu sanitarnego. I ludzie musieli chodzić do pracy. A wy narzekacie bo od 3 miesięcy pracowaliscie 4-10dni w miesiącu za bodajże minimum 2700-2800. W kwietniu była podwyżka, wypłacona była także premia za brak l4 mimo że cały świat stanął na głowie. Z mojej strony to wszystko. Możecie to hejtować, lajkować, płakać, klaskać szczerze to mi to lata. Wyraziłem tylko swoją opinię

Tak21Nie2
Dpd
Nazwa działu: Produkcja

Witam ngk ,chciał bym sie dowiedzieć kiedy nastąpią przyjęcia ?

TakNie8

@Dpd

W DPD tak źle? Bo ja z NGK.wlasnie myślałem.uciekac z tej.hujni do DPD

Tak1Nie1
PracaNaProdukcji
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Napiszcie proszę jak wygląda teraz sytuacja z postojem, przyjęciami do pracy itd.? Chciałbym się zatrudnić. Znalazłem tylko info o tym, że jest jakiś związek zawodowy ale nie ma tam żadnych informacji czy zgodził się na cięcia i wstrzymanie rekrutacji. Pomożecie? Da się znaleźć w NGK pracę?

TakNie3
Dzik

Multisport już jest aktywny gdyby ktoś już chciał iść.

Tak11Nie1
pytajacy

Jak długo ma istnieć brygada T?

odpowiadający
@pytajacy

Pewnie nie ma żadnej decyzji jak długo ponieważ będzie to na pewno uzależnione od długości trwania pandemii. A WHO przewiduje na okres jesienno-zimowy drugą falę zwiększonej zachorowalności to zmiana T może być i do wiosny przyszłego roku.

nick

widze co zrobila poprzednia partia rzadzaca ale PO nie niszczyla demokracji i nie rozdawala pieniedzy na kredyt ktore 3 nastepne pokolenia beda splacac jak u gierka 50lat.

Tak13Nie6
hanys

kaczafi nazywa was "zakamuflowana opcja niemiecka" a wy go popieracie?

Tak12Nie3
O co chodzi
Nazwa działu: Produkcja

Natomiast niebo jest przy tym niebieskie...

TakNie5
Irena
Nazwa działu: Produkcja

Gdyby ludzie mieli po równo wolne tj dwa tyg pracują dwa wolnego, oczywiście ,że bylibu bardziej wydajni,a to napewno dla dobra firmy i dla nich samych..Niestety jedni siedzą w domu inni pracują cały czas.szkoda...

Tak5Nie10
Covid-20

Ludzie tracą pracę , w branży horror, na rynku pracy masakra a wy pie...ie o losowaniu nagród ,rekompensatach i transporcie.........Boże widzisz i nie gżmisz!!

Tak7Nie5
@Covid-20

Niektórzy są odklejeni od rzeczywistości

Komisarz Alex

Ile wy macie tego postoju? Opel i Fiat juz dawno pracują normalnie

Tak1Nie1
Ciekawy

O co chodzi z pięcioma brygadami od lipca?

Tak3Nie2
Nick
@Ciekawy

Może w końcu tych na postoju o czymkolwiek łaskawie poinformują?

Tak13Nie2
Wrr
@Ciekawy

Ja proszę wiem że produkcja jest na pierwszym miejscu nie ludzie, ale narasta społeczne niezadowolenie i poczucie niesprawiedliwości.. W wyniku ciągłego mieszania jedni maja 2 ms wolnego 1 pracy inni 3 zasuwaja.. A płacone prawie tak samo.. Ktoś wogole wziol to pod uwagę.. Co. Na to zz? Czy to jest wporzadku wobec pracowników

Tak5Nie12
Osa
@Ciekawy

O to że są 4 stałe i 5 utworzona po 4 os z tych 4 która będzie podmieniala po kolei te 4 brygady. W wyniku czego jedni od maja do lipca będą mieli 2 ms wolnego 1 pracy inni całe 2,5 pracy

Nick
@Wrr

Prawie tak samo, a jednak mam 1500 zł mniej jak za miesiąc w którym robiłem. Ktoś powie że na dojazdy nie wydaję, ale to i tak 1300 w plecy. Co z tego że na wolnym? Jak i tak jechać nie ma gdzie, albo pozamykane, albo ceny poszły w górę!

Tak5Nie5
Rychu
Nazwa działu: HR
@Ciekawy

To jest tak pierwsza brygada następnie druga brygada, potem trzecia i tak do wyczerpania zapasu... Mam nadzieję że pomogłem.

Nieznajomy
Nazwa działu: Produkcja

Co się stało z Grześkiem. P z BHP ?

Tak1Nie4
Nowa
Nazwa działu: Produkcja

Mam pytanie czy firma przewiduje jakieś rekompensaty tym którzy robią całe 3 ms w przeciwieństwie do tych co 2 ms maja wolne a 1 ms pracują? W wyniku ciągłego mieszania ludźmi tak to się teraz układa

Tak1Nie32
Nowy
@Nowa

O rany, rekompensaty !!! Chyba to jakiś żart, bucha,cha,cha, za co? Za to że w czasie pandemi masz pracę - śmiech na sali:)

Tak22Nie
O rydzyk z Torunia
@Nowa

Ciesz się że robota masz. A nie rekompensaty byś chciał leniu jeden

Tak18Nie1
Zuzka
@Nowa

Laska, no i co jeszcze byś do tego chciała? Ciesz się że masz pracę i że nie pozbyli się ludzi z krótkimi umowami.

Tak13Nie1
Panpaweł

Co z losowaniem nagród za brak L4? Miało być w czerwcu, za chwilę koniec czerwca a o pieniądzach ani słowa

Tak3Nie9
Jo
@Panpaweł

W lipcu a nie w czerwcu. Jest dokładnie tak w styczeń, kwiecień, lipiec, październik

Tak8Nie2
Pracuś

W lipcu już jedziemy cała parą

Tak11Nie4

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice