NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Krysia z biura

TAK.Podwyzki od kwietnia tak jak napisała koleżanka Asia mają być na poziomie 3800 plus 600 dla pracowników że stałą umowa w ngk.

Master
@Krysia z biura

Po co takie (usunięte przez administratora) piszecie o 600 zł, ludzie potem podnieceni biegają po działach i roznosza takie (usunięte przez administratora) O 600 to mogą dźwigać target.

Oceny

Zna ktoś może progi ocen? W sensie od ilu do ilu jest jaka ocena. Czy oceny 3,5 to dobre?

Joanna Biura

Ze swoich źródeł wiem, że podwyżka tak jak pisali wcześniej ma być następująca: Stawka 3800 złotych brutto oraz utrzymane dotychczasowe dodatki, dla pracowników ze stałą umową dodatkowo 600 złotych brutto tak zwanego stażowego.

Zaciekawiony
@Joanna Biura

Wszystko ładnie pięknie tylko gdzie w takim razie w tych 600zł jest podwyżka za oceny? Bo coś tu nie pasuje...

Monter

A potem się obudziłaś

Hmmm
@Zaciekawiony

Ktoś mówi że ma być 600zl A Ciebie ciekawi co za oceny..

lepszy
@Joanna Biura

Niemożliwe, ja rozmawiałem z moim plusem i za to, że mu pięknie rowa liże obiecał mi 1200 brutto podwyżki. Tak więc cieszcie się tymi podwyżkami i tak jestem lepszy :D Jedynie czego mi brakuje to dodatków typu kawa za darmo na stołówce + ciasteczko. No ale 1200zł podwyżki mi to zrekompensuje. Ktoś nie dostanie, abym ja mógł dostać :) i selawiiiiiii :D

Wiesio
@Joanna Biura

A ja z kryształowej kuli i fusów po kawie wyczytałem: D-0 C-100 C+-160 B-240 A-320

Zaciekawiony
@Hmmm

Może najpierw pomyśl logicznie czy to co napisała Joanna ma sens w odniesieniu do tego do czego nas przyzwyczaiło NGK. ZAWSZE są podwyżki za oceny, a nie samo wyrównianie itd

Przy najbliższych podwyżkach w kwietniu stawka ma wzrosnąć do 3800 brutto dla nowych a każdy stały pracownik ma dostac podwyżkę 600 brutto. Wiec całkiem przyjemnie, nie wiem dlaczego tak narzekacie na NGK

Podwyżkowy
@Michał

Ja też słyszałem takie pogłoski, tylko, że ja się w tym roku bardzo starałem ocena najwyższa mi wyszła, kablowałem średnio 12 razy w miesiącu, i wytykałem błedy innych brygad. Sam jestem idealny i uważam ze 600zł podwyżki to dla mnie kpina, z palcem w nosie powinienem dostać 1500zł podwyżki - napisałem 30 kaizenów i ani jeden nie przeszedł bo sie okazało że już są :( ale spokojnie jeszcze coś wymyśle. Ogólnie jestem specjalistą od donoszenia i kablowania :)

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Kobieta

Czy firma zrobi dni otwarte? Córka chciała by zobaczyć miejsce w którym pracuję jej tata. Może jak odwiedzi Ngk to zrozumie czemu nie ma Taty w domu.

...
@Kobieta

To niech tatuś zmieni pracę.

Może...

Może w dni wolne tatuś robi to co robią podludzie i imprezuje od rana do nocy?

Noł
@Może...

A co robią nadludzie tacy jak Ty ? Nadgodziny ?? Bo do 10 brakuje ? Haha hahah haha . Skoro brakuje znaczy że zarobek słaby , cześć jak czapka

Grzesiek1234

Siemka, jak wygląda realnie pensja netto po przepracowanym miesiącu? Bo tak gadka o premiach premiach, a jak to wygląda w rzeczywistości? Pozdrawiam

Zadowolony ;)
@Grzesiek1234

Po przepracowaniu 10 lat- zazwyczaj powyżej 5tys netto ;) gdy dochodzą premie więcej ;)

Airwaves
@Grzesiek1234

3400 + ok 300 premii + 200 dodatku za 12h + ok 120 za nocki = ok 4020 brutto wypłaty czyli gdzieś 2900-3000 wypłaty Do tego masz Z2 w grafiku co daje 4h+100% (ale w każdym miesiącu w różnych ilościach)

rozbawiony
@Zadowolony ;)

Jo tu klepia ponad 10lot a mom 4 z przodu cos jest nie halo ????

Zadowolony
@rozbawiony

No tak jeśli zawsze miałeś podwyżkę z 3,0-3,3 to nic dziwnego. Trzeba mieć odrobine chęci a podwyżki wyglądały by inaczej ;) Jak to się mówi każdy jest kowalem swojego losu ;) Pozdrawiam

Nie zgadzam się
@Zadowolony

Brednie że trzeba mieć więcej chęci. Już nie mów że oceny tak łatwo zdobyć. Wszystko zależy od działu i przełożonych. Gdy były wystawiane oceny jeszcze w starym systemie, zawsze, ale to zawsze starałem się w każdy dzień miesiąca by wpisać do samooceny coś. Na koniec zmianowy wszystko wrzucał w współpracę "bo nie możesz mieć za dobrych ocen jako zwykły operator i ucinał wszystko tak żebym nie miał więcej niż 3.5. reszta kolegów miała ten sam problem, ale noc nie zrobisz bo to zmianowy decydował kto jakie oceny dostanie. I nie mów proszę że "za słabo się starałeś", bo na równoległych brygadach, to co ja miałem w ocenie to była średnia na miesiąc 4.0, a u nas 3.25 (u nas za pełnienie funkcji p.o. liniowego, uzupełnianie dokumentacji, znajdowanie błędów, pomoc liniowym w obowiązkach, naprawa błędów po poprzedniej zmianie było 3.25, gdzie na innej brygadzie mieli wpisane 3.5 za kryteria " rozmawiałem z teaherem o wadach i znalazłem defekt". Teraz też kolorowo nie jest. Pierwsze miesiące była wysoka średnia (po 3.6), a kolejne pół roku mini starania się przelozony wpisuje 3.20 z tłumaczeniem " wiem że starasz się o więcej ale nie mogę dać ci lepszej oceny bo się będą pytać więc wszyscy macie średnia 3.3 żebyście mieli c+"

Hmmm
@Nie zgadzam się

To faktycznie dziwnie macie

Aha
@Grzesiek1234

Skoro cały czas mają problemy z zatrudnieniem i nawet Ukraińcy nie chcą pracować w cudownyn systemie 12 h to znaczy że pensja wygląda słabo

@Nie zgadzam się

Prawdę mówi !! polać mu!!

Lukas

Czyli praca na zmiany od poniedziałku do piątku po 12godzin? Ciekawe jaki w tym jest realny zarobek? Dla nowych bo staży pracownicy swoje pewnie mają..

Pp
@Lukas

Nie od pon do pt tylko w systemie 4brygadowym czyli w jednym tygodniu pracujesz 5dni a w drugim tygodniu 2. Jest też system meksykański ale tu by sie musieli wypowiedzieć ci co w tym systemie pracują :)

OnaNa30

Witam czy w firmie sa teraz przyjęcia kobiet??

Albert

Witam czy w NGK są tylko 12 czyli praca 12 godzinny czas pracy i w tym 15 min przerwa? czy też są nocki Jak to wygląda

Pp
@Albert

Po 12h dniówki i nocki. Są też działy pracujące po 8h. Przerwy zwykle 2x15min plus jedna 20min albo jedna 20min i jedna 30min ;)

Grigori

Siema, jak wyglada realna wyplata netto po przepracowanym miesiacu ? bo tak tylko slysze jakie to premie i premie a realnie jak to wyglada ?

Buba

jest gdzies na necie info o dojo? Opis modułów i kwoty które zyskujemy po ukończeniu?

Wkurzony

Czy wszyscy dostali wypłaty ?!

Weteran

Niestety większość osób głoszących tutaj negatywne opinie to są tzw błędy rekrutacyjne, które nie wykazując się niczym szczególnym chciałyby od razu 5tke z przodu no i rzecz jasna stanowisko, bo przecież zrobili studia. Patrząc przez pryzmat 15 lat pracy to jest największą bolączką tego zakładu pracy.

Chyba Ty
@Weteran

Błędem jest to, że Twój tok rozumowania zatrzymał się 15 lat temu, a jeśli tego nie wiesz - to jak ktoś się zatrzymał na danym etapie, to się tak naprawdę cofa - ot taka ciekawostka dla Ciebie

Weteran
@Chyba Ty

Panie Chyba Ty, a kto komu każe zatrzymywać się na "danym etapie" albo jak uważasz się cofać się? Jeśli jest mi źle to robię coś żeby było lepiej, najwidoczniej jesteś mało wyróżniającym się wśród swojej załogi, nie masz aspiracji bądź jesteś pospolitym maruderem. Skoro źle Ci w "danym etapie" zawsze możesz spróbować aspiracji na innym dziale bądź biznesie.

Chyba Ty
@Weteran

Nie zrozumiałeś :) mówiąc o błędzie i zatrzymaniu toku myślenia odnosiłem się do Twojej wypowiedzi, a jak sam to podsumowałeś cytuje: "Jeśli jest mi źle to robię coś żeby było lepiej" najwidoczniej nie zrobiłeś nic skoro takie tezy głosisz. Ja akurat mam teraz super i nie narzekam, za to czytam wasze gorzkie żale. Czemu? - bo lubię

J.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak wyglada praca w biurze? Jakie warunki i jaka atmosfera? Ciężko się dostać?

Powodzenia
@J.

Do biura się chcesz tam dostać? Powodzenia - jeśli nie masz znajomości to zapomnij, nie mówię to z przypadku - sam kilka razy próbowałem....nigdy nawet na rozmowę mnie nie wzięli pomimo, że byłem ich pracownikiem 5 lat.

Dżejkob
@Powodzenia

A może po prostu nie miałeś odpowiednich kwalifikacji?

@Dżejkob

Akurat spełniałem wszystkie wymagania + miałem dodatkowe. Ale też sobie tak to tłumaczyłem, że widocznie byli lepsi, tylko dziwnym trafem Ci lepsi to albo koledzy, albo z polecenia, a czasem nawet jeden z drugim zielonego pojęcia nie ma o tym co to jest produkcja.

Amanakon

Kurła dzban zwalniać się bo nadchodze, wierzę że na początku nigdy nie ma szalu

Sporo wolnego nie jest ciężka praca zależy od działu ja akurat mam najlepszy po jakimś czasie wypłaty spoko trzeba sobie na to zapracować.A co nie którzy na tej grupie myślą że dostaną kupę hajsu od razu. Jak się nie podoba to strefa ma sporo firm.

Poki

(usunięte przez administratora) Firma na 100 lecie daje kawałek szmaty po czym po miesiącu oficjalny mail że trzeba zniszczyć bądź nie używać wyżej wymienionego prezentu ;) więc bravo po raz kolejny pokazujecie profesjonalizm mam tylko nadzieję że nawet Ukraińcy nie będą chcieli pracować w tym super (usunięte przez administratora) strefowym

Sroki
@Poki

I tak to właśnie jest... coś tam usłyszy, na niczym się nie zna i potem opowiada takie (usunięte przez administratora) :)

Rarara

Każdy tak klnie na NGK, ok - od tego jest forum by pod nickiem pisać komentarze. Ale ile tych osób się zwolniło i poszukało czegoś innego? Czyżby się bali zmian? Albo wiedzą, że gdzie indziej za podobną pracę zarobią podobnie ale będą musieli bardziej pracować? (Nie wiem jak na innych działach, ale na moim byłym dziale, to telefoniki, fajeczki itp to był porządek dzienny). Ale do sedna. Gdyby nie fakt, że mnie zwolniono to dalej bym pracował w NGK. Jednak pozostał pewien niedosyt, mianowicie sposób w jaki mnie potraktowano. Bo po 4 latach, podwyżce z oceny B, po dwóch miesiącach nie przedłużono mi umowy. Mimo tytułu inż. z Politechniki Śląskiej, pracowałem w niebieskiej koszulce, wierząc, że jednak kiedyś uda się coś osiągnąć więcej - ciężką pracą oczywiście. Bo nie liczy się wykształcenie a doświadczenie! A tu zonk - nie przedłużamy umowy i tyle. Kilka minut przed końcem zmiany. Pracę nie znajdzie się od już, więc jedna wypłata jakby mniej, bo pracę podjąłem po 26 dniach od zwolnienia. Branża automotive, na stanowisku specjalisty, za podstawę brutto 480 zł wyższą niż w NGK. Plus premia 10%. Jedyny żal jaki mam w stosunku do NGK to właśnie sposób nie przedłużenia umowy, i to, że marka znana na całym świecie nie traktuje poważnie ludzi. Te wszystkie podwyżki - fakt, że są, ale obracając takim kapitałem to jednak wstyd. Te prezenty na 100 lecie firmy. Człowiek bardziej by został doceniony przemówieniem dyrektora, że dziękuje za pracę operatorów i dodaniem do stawki głupiego 100 zł, niż ręcznik i wachlarz. W moim obecnym zakładzie przed Świętami, główny dyrektor przyjechał na każdą zmianę, by spotkać się z operatorami, i przez godzinę im podziękować, za trud włozony w pracę. Kawa, ciastko, było czuć docenienie u operatorów. Nie tędy droga, NGK!

absolwent
@Rarara

Niestety właśnie tak traktują nas zachodnie firmy. Tania siła robocza i nie szanują nas jako ludzi, naszego wykształcenia, kultury, środowiska. Nie wiem czego się spodziewałeś ale nauczysz się jeszcze wiele w ciągu życia. I tak masz stosunkowo lepiej jak 90% młodych Polaków bo mieszkasz w okolicy gdzie wogóle jest jakaś praca, a dyplom to sobie możesz powiesić na ścianie bo nie mamy przemysłu żeby było tyle miejsc pracy dla wykształconych.

Lol
@Rarara

Jak ktoś z syntaktytą na poziomie gimbusa może mieć dyplom z politechniki?

Michal_coating
@Lol

A ty dzbanie masz jakiś dyplom oprócz nie istotnego dojo? Co złego w tym wpisie było? Zdobył doświadczenie, teraz może gdzieś wyżej jest. A Ty dalej pewnie marudzisz o kasie, itp. Sam miałem 4 lata temu człowieka na linii, po studiach, co zostawał na przerwach rotacyjnych, pracował za dwie, trzy osoby, a jak jego przerwa była to zamiast na 20 minut to szedł na 10 minut. Byle tylko target zrobić. Wszystkie soboty do limitu pracował, a zmianowy go doceniał. Ktoś na fajke, do toalety, to zawsze był pierwszy do zastąpienia. Teraz pracuje w branży automotive na wyższym stanowisku, i dalej ma kontakt z osobami które poznał w NGK, na integracje też przyjeżdza. Zdobyś doswiadczenie + wiedza ze studiów i wyrwał się z tego dziadostwa. A Ty tutaj piszesz o syntaktyce, pojęciu o, którym nawet nie masz pojęcia.

Limer Sol
@Michal_coating

A co ty tak łatwo oceniasz ? skąd wiesz o czym Lol ma pojecie ? znasz człowieka ? Jak taki jesteś na linii do oceniania, to współczuje tym, których oceniasz.

Ziemniak

Przestańcie w końcu narzekać i weźcie się do roboty.. Mało daje wam firma? podwyżki, socjal, nagrody,darmowy transport, kursy, stołówki.. Jesteście wypaleni? To proście przełożonych o przeniesienie na inny dział /biznes, (już nie długo będzie to możliwe) Dajcie innym pracować, ambitnym. Narzekacie na czerwonych? Róbcie to co do was należy i będzie git a nie siedzieć na telefonie i wychodzić co chwilę na fajkę a linie się pier.... Praca nie jest ciężka, jak masz trochę oleju w głowie to sobie poradzisz i będziesz doceniany. Szanuj kolegów z linii, bo któryś kiedyś może być Twoim przełożonym. Pozdro

rozbawiony

"będziesz doceniany" hahaha

Operator
@Ziemniak

Poproście przełożonych a to dobre chyba krótko pracujesz w NGK skoro jeszcze się nie zorientowałeś że przełożeni mają głęboko w (usunięte przez administratora) problemy operatorów.

Bruno
@Ziemniak

Dobrze mówisz ! Nie rozumiem, co tu jeszcze robią lamerzy, których kompetencje nie zrobiły wrażenia w NGK i wciąż udzielają się na tym forum aby utulić swój żal. Nie jest dobrze - to biorę ster w swoje ręce i szukam szczęścia gdzie indziej. Zaczął się rynek pracownika. Praca jest łatwiej dostępna niż w 2005-2009 ... a może jednak w NGK nie było tak źle skoro wracacie aby komentować ?

Witam mam pytanie dostaliscie moze dzis rano przelew z wyplata z work expres ?

Czlowiek

Przelewow nie bylo do godziny 20 stej, ciekawe czy wyplaca odsetki za zwloke, radze tez przyjrzeć się wiadomosci ktora wyslal dzisiaj work express o zmianie umowy i podpisaniu nowdj z work service!

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1073.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 948, z czego 129 to opinie pozytywne, 322 to opinie negatywne, a 497 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.