NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Lisek

Witam, dowiedziałem się, że jest nabór na dział kontroli. Czy jest ktoś zorientowany czy warto aplikować, jakie są warunki pracy i atmosfera oraz czy jest duża rotacja pracowników ba tym dziale. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Operator P6
@Lisek

Aplikuj polecam. Praca przyjemna, nie trudna, nie męcząca, dużo czasu na rozmowę, liniowi wgl nie przeszkadzają, koledzy/koleżanki z linii super, przerwa praktycznie całe 12h pracy może na 3h. Nic tylko polecam super praca

Lisek
@Operator P6

@Operator P6 dziękuję za odpiwiedź

Bolojank

Dali juz oficjalnie ten tysiac na swieta czy nie ? Bo nie wiem czy moge kupic juz karpia.

@Bolojank

dali

Widać jak nas traktuje zakład skoro nawet nie potrafią przekazać informacji czy jest premia na święta czy nie ...jest grudzień ,a informacji zero...

Pikaczu

Będzie premia 1000zł brutto

Brutto

czy ten 1000zł BRUTTO na prawdę robi taką różnice?

Ponoć na zebraniu był kapusniak.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Co było waznego dziś na zebraniu?

Pp

Miała być decyzja odnośnie premii świątecznej ;)

Elita narodu

Nic o podwyżkach i innych ważnych rzeczach za to dużo słupków pokazujących, że jest (usunięte przez administratora)ale stabilnie

DiCaprio

Ten statek dalej tonie...

Dresik

Nie ma co narzekać na prezent, mogli nie dać nic. Z drugiej strony w Japonii Pokemony są traktowane bardzo poważnie więc dla nich ten prezent dużo znaczy. Nagroda świąteczna będzie 1000zl standardowo.

Prezent na 100 lecie

Błazenada na kółkach. Chodzi mi o te gifty z których tak dumni są zarządzający firmą, jak się popatrzmy na rynek automotive to firmy typu Mercedes, Volkswagen czy inne na okrągłe rocznicę swoich firm powypłacały pracownikiem sowite premie rzędem kilku tysięcy. A u nas się cieszą szmatką i wachlarzem. A mało tego pewnie jeszcze podatek odciągną każdemu z wypłaty. Pozdrawiam i robię target dalej ????. Opinia nie ma za zadanie nikogo obrażać to jest tylko moje zdanie.

JG
@Prezent na 100 lecie

Dokładnie, dziadostwo do kwadratu. W chińskim sklepie ładniejsze wachlarze kosztują kilka złotych, o szmatce która nawet nie jest obrębiona i się strzępi na bokach nie wspomnę przez litość...100 lat NGK ha ha ha:)

Sami

Czy jak ktoś rozpoczął pracę w listopadzie to dostanie ten 1000 na swieta czy adekwatnie do przepracowanych miesiecy

@Sami

Jak się przyjąłeś w listopadzie to prawdopodobnie nic nie dostaniesz

ważniak

Wchodzisz na gowork. Wychwytujesz opinie osób które piszą zdaniami złożonymi i z sensem i już wiesz dlaczego firma musi się reklamować na autobusach komunikacji miejskiej kusząc zatrudnieniem a wystarczyłoby po prostu traktować ludzi godnie i godnie płacić. Jakbym patrzał w lustro mojej poprzedniej firmy z branży farmaceutycznej czyli niskie zarobki, mocno dokręcona śruba, nie potrafiący słowa po polsku przybysze ze wschodu i jeszcze ta wasza "nagroda jubileuszowa" u nas też na 25 lecie obdarowano nas grą planszową :) Taki mamy w tej Polsce rynek pracownika...czyli rynek Ukraińca trzaskającego 12h w korpo zagranicznym.

Gajowy

Z jakich miast odjeżdżają busy? To ważne dla kogoś, kto nie chce dojeżdżać lub nie może własnym transportem.

Pokemon

Zarząd, bądź kto wie kto jest za to odpowiedzialny zrobił z pracowników NGK szmaciarzy. Podatek, który zabiorą jest więcej warty niż ten złom. Tylko do pipu zgłosić dziadów

Pokemon
@Pokemon

Mowa oczywiście o tym pięknym płótnie z pokemonami

Jakub

Czy jest jeszcze jakas opcja aby ponownie dostac sie do Ngk mimo dostania negatywnej opinii przelozonego (nie sprawialem zadnych problemow ani nie dostalem dyscyplinarki)??? Na przyklad na inny dzial albo zaklad?

@Jakub

Zapytaj przełożonego o co mu chodzi, może cię z kimś myli.

@jou

Niestety nie pomylił, smutne to jest ale niestety nic na to nie moge poradzic :(

Zwolniony po 7 latach
@Jakub

Do ngk nie masz już szans się dostać gdyż oni teraz wolą sobie zatrudnić oczywiście przez agencje pracy ukraińca albo kobiety, gdzie wcześniej praca była zbyt ciężka dla kobiet, a teraz po wprowadzeniu systemu 4 brygadowego gdzie uciekło pół zakładu dziwnym trafem już kobiety mogą pracować oczywiście przez agencje pracy. Zresztą polityką firmy ngk nie jest dawanie umów na czas nieokreślony, a wiem co mówię gdyż przepracowałem tam ponad 7 lat i przez te wszystkie lata nie miałem żadnych problemów z przedłużeniem umowy nawet wtedy kiedy przez rok czasu pracowałem na umowach miesięcznych pod agencja zatrudnienia gdyż najpierw był work 1 potem work 2 i tak dalej. I za każdym razem umowy były przedłużane i nigdy nie miałem problemów z przedłużeniem umowy gdyż swoja prace wykonywałem uczciwie i sumiennie chodziłem na wszystkie soboty i niedziele. Czasami oczywiście trafiło mi się jakieś L4 ale to raz czy dwa na rok jak byłem chory. Natomiast w 2017 roku kiedy to zmieniły się przepisy odnośnie zatrudniania pracowników tymczasowych to po 4 latach przeszedłem pod ngk i dostałem umowę na 33 miesiące bo tak bym pewnie dalej pracował przez agencje pracy gdyby nie zmiana przepisów. A w tym roku z końcem października pomimo pozytywnej opinii czerwonego dobrych ocen umowa nie została mi przedłużona a tak bym miał umowę na czas nieokreślony i tak mi ngk podziękowało za ponad 7 lat uczciwej pracy poświecenia czasu wolnego w soboty i niedziele na nadgodziny kiedy byli ludzie potrzebni aby ngk wyrabiało się z zamówieniami, bo teraz jak widać doświadczeni i lojalni ludzie są już im nie potrzebni skora wolą sobie zatrudnić ukraińców albo kobiety oczywiście przez agencje pracy skory tylu doświadczonym i lojalnym ludziom którzy zostali dalej pracować pomimo zmiany sytemu na 4 brygadowy nie przedłużają umów na czas nieokreślony, bo nie tylko mi nie przedłożyli umowy po iluś tam latach pracy. A odnośnie pracy to jak dobrze poszukasz to znajdziesz prace za dobre pieniądze, ja teraz pracuje w innym zakładzie na strefie po 8 godzin od poniedziałku do piątku a w sobotę nadgodziny dla chętnych. A stawkę podstawową mam całe 160 zł mnie aniżeli w ngk do tego 300zł premii i umowę o prace dostałem od razu bezpośrednio pod zakład na 12 miesięcy ze względu na moje 7 letnie doświadczenie ngk. I nawet gdyby do mnie po czasie dzwonili z ngk żebym wrócił bo nie ma ludzi to w życiu bym już tam nie wrócił skoro nie potrafią docenić lojalnych i doświadczonych pracowników i jeszcze ten super system 4brygadowy świątek piątek i niedziela po 12 godzin.

Qwe
@Zwolniony po 7 latach

Co to za zakład? Albo czym sie zajmuje jeśli możesz podać nazwy

SIP
@Zwolniony po 7 latach

No niestety. Koledzy zza wschodniej granicy są lepiej opłacani niż my. Oprócz tego samego wynagrodzenia otrzymują 500 zł. dodatku na mieszkanie. A przy tym wszystkim mniej się od nich wymaga w stosunku do nas. W sumie dwu-trzyletni solidny operator z dobrą opinią jest gorzej wynagradzany, niż koledzy zza granicy. Skoro szanowne HR jest bardzo aktywne na stronie, to proszę o ustosunkowanie się do tego tematu.

Wiesio
@SIP

To jest jawna niesprawiedliwość i dyskryminowanie polskich operatorów, powinna być zasada równa praca=równa płaca.

Wiesiek
@SIP

To może odniesie się do tego komentarza firma NGK, dlaczego pracownicy z Ukrainy dostając dodatek do mieszkania mają w ten sposób większą pensje oraz wykonują lżejszą prace ? W jakim w końcu my kraju jesteśmy, u siebie czy u Niemca w niewoli ? Japończyk dostaje bardzo duże pieniądze za prace w ngk z tego względu że to Japońska firma ale nawet Ukrainiec ma więcej niż Polak nie znając języka robiąc poboczne prace nie w swoim kraju. Ja się pytam co to ma być ? Może w końcu ktoś z zarządu udzieli się w tym temacie i wytłumaczy to ludziom pracującym w zakładzie od początku dlaczego tak jest ? Panom w czerwonych koszulkach bez szkoły spędzającym godziny czasu w kantynach palarniach czy na nockach w biurze oglądającym filmy i pijąc kawę z ekspresu serdecznie podziękujemy za głupie odpowiedzi i komentarze w stylu "jak ci się nie podoba to się zwolnij jak ci tak źle" NIE NIE ZWOLNIMY SIĘ !!!

zawiedziony
@Wiesiek

A ja się pytam gdzie są związki zawodowe? Które na coś takiego pozwalają i nic nie działają w tej sprawie.

Aaa
@zawiedziony

Związki są w kieszeni zarządu. Wszyscy wiedzą że kontra to pic na wodę, bo takie są przepisy.

StaśeQ
@Wiesiek

Z całym szacunkiem ale większość Japończyków jest na stanowisku supervisora a nie robo... yyy tzn operatora. Siłą rzeczy muszą zarabiać więcej.

zawiedziony
@StaśeQ

Z całym szacunkiem ale wątek dotyczy pracowników z Ukrainy a nie supervisorów z Japonii.

Zenon

Szczytny to rok nadszedł dla naszej firmy 100 lat NGK w ramach tego wydarzenia dostaliśmy od firmy prezent ręcznik z Japońskiego jedwabiu oraz wachlarz w pokemony. Ręcznik to tak na prawdę zwykła ściera nie nadająca się do wytarcia podłogi w domu krzywo obcięta jakby była cięta ze 100 metrowego rulonu w dodatku pruje się w koło bo zabrakło funduszy na obszycie. Dzięki o wielkie NGK w Japonii oraz u nas kierownictwo pewnie dostali dobre premie z okazji tego wydarzenia ale polaczkom robolom wystarczy to (usunięte przez administratora) i cieszmy się z tego bo to wielki gest z ich strony... Wstyd w ogóle komukolwiek o tym mówić a pokazać to już w ogóle BRAWO NGK

@Zenon

Bo ona była cięta z rolki na magazynie ????

Witam mam pytanie na temat podwyżek jako operator lini produkcyjnej startując z kwoty 3400zł na ile podwyżki można liczyć po np. 2 latach pracy.Dziękuję i pozdrawiam

Zyga
@Paweł

Biorąc pod uwagę że będziesz nowym pracownikiem mającym oceny na poziomie kategorii C czyli standard to nie spodziewałbym się kokosów raczej po 100 zł brutto na rok a były takie czasy że dali kiedyś nawet 60 zł brutto więc wiesz szkoda nawet strzępić języka żeby opisać cały zmanipulowany system podwyżek w tej firmie...

Jakub

Wypelnilem specjalny formularz dla bylych pracownikow i po tygodniu dostalem odpowiedz ze niby przelozony nie wydal pozytywnej opinii. Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze prawidlowo wykonywalem swoja prace oraz nie sprawialem zadnych problemow - to sa jakies zarty i przez to juz nie mam mozliwosci powrotu do NGK mimo ze moglbym pracwac zarowno w Gliwicach jak i w Dabrowie oraz na innym dziale niz pracowalem - smutne :(

jokero
@Jakub

też pracowałem w NGK i w życiu bym tam nie wrócił,jakbym miał szukać roboty na strefie to na pewno nie tam (dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi) jest tyle innych zakładów a zarobki w NGK to już przeszłość

@jokero

Jaka firma oferuje takie zarobki jako operator produkcji na strefie?

jokero
@jokero

Wystarczy pochodzić i popytać.Znajdziesz robote za podobne pieniądze i w normalnym systemie 8-godzinnym chyba że chcesz siedzieć w święta i wekendy w robocie

INF
@jokero

Ponieważ ktoś napisał HH że mu się kubek przewrócił od "wysokiego ciśnienia" i teoretycznie mógł się poparzyć. BHP kazało zamontować reduktory ciśnienia, eliminując tym samym zagrożenie.

Blablabla

Dobrze że możemy świętować 11 listopada ufff. A nie zapomniałem, że do pracy trzeba iść buhahahahaha

Piece
@Blablabla

I w czym problem ? Inni pracowali po 12h długie lata w tej firmie i nie było problemu, jak się nadal nie podoba to jak już nie jeden mówi można sobie zmienić

Dzida Brygida
@Piece

Jasne ze mozna zmienic to raczej oczywiste, można też się powiesić, ale po co?

DPF Gliwice

Niech ci co wymyślili i wprowadzili 12 godzinny system pracy sami przyjdą popracować w takim systemie i przekonają się wtedy jak się pracuje po 12 h w święta, soboty i niedziele i całymi dniami nie widzi z rodziną !

@DPF Gliwice

A jak pracowałeś w systemie po 8h i pracowałeś na nadgodziny to widywałeś się z rodziną? Wolny co 2-gi wekkend po 3 dni wolnego. Jedyne święta jakie pracujesz to wielkanoc. Na boże narodzenie i nowy rok firma ma wolne, z reguły od 23 grudnia do 2 stycznia. Nie bardzo wiem o co ci chodzi.

Chatssss
@DPF Gliwice

W czym masz problem z systemem 12h? Nie pasuje ci to zmień pracę, proste jak 2+2=4. Nikt na siłę cię nie zmusza do pracy w tym zakładzie i w takim systemie.

Zdziwiony
@Chatssss

Wszyscy tylko biadolą na ten system że nie prorodzinny ale na 8 to zasuwał w sobotę i w niedzielę na rozruchy bo setuńcie. Wtedy pasowało bo nic nie robił przez pół niedzili

Krzys
@Zdziwiony

Nie wypowiadaj sie za wszystkich bo fabryka jest duza i sporo osob nie chodzilo. Myslisz ze skad wziely sie limity nadgodzi przeciez kiedys ich nie bylo. A stad ze niektorzy byli przymuszani do nadgodzin co im nie pasowalo i ktos to zglosil do pipu wiec nie mierz wszystkich ludzi jedna miara.

Usjdjd
@Zdziwiony

W niedzielę na 22:00 A nie 12h za fraje*

wodopijca

dla czego zmniejszyli ciśnienie w dystrybutorach wody i trzeba czekać długo aż kubek 0,25 ml sie naleje do pelna ;o

Witam czy można złożyć aktualizacje wniosku o brak pracy na nocki przy małym dziecku?

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1070.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 946, z czego 129 to opinie pozytywne, 322 to opinie negatywne, a 495 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.