NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Zmiana pracy

Są firmy na strefie, które tak jak NGK oferują bezpłatny / płatny firmowy transport do firmy? Jeżeli tak, to jakie?

Pp
@Zmiana pracy

HL Display ma bezpłatny transport tyle, że u nich stawka sporo niższa niż u nas ;)

jokero
@Pp

AMAZON daje 200zł brutto dniówki-czyli stawka 4tys(wyższa niż w NGK)dojazdy za darmo no i obiady za złotówke ,a nie ta beznadzieja w eureście

Amazon
@jokero

W Gliwicach ten Amazon? Coś więcej na ten temat?

Dżony napalony
@jokero

W punkt. Już pomijając jakość jedzenia z eurestu to raczej spodziewałem się darmowych obiadów a nie żeby firma tylko pokrywała część wydatków skoro i tak już mocno wszystkich (usunięte przez administratora) na hajs.

jokero
@Amazon

W Bojkowie

Ernest
@jokero

Na Eurescie podają kotlety mielone z mięsa szczurów z wolnego wybiegu pchają do żarcia same śmieci. Rzygać się chce jak przysługuje ci posiłek regeneracyjny. Mięso śmierdzi i jest surowe.

anfy

Dzień dobry :) Aktualnie poszukuje pracy, operator hmm ie zgodne z wyuczonym zawodem elektryk z dużym doświadczeniem , ale siedząc w domu człowiek zaczyna się frustrować. Niestety nastały czasy gdzie 49 latkowi trzeba również bardzo Ciężko jest gonić młodsze osoby na taśmie i dodatku wykonując monotonną czynność, czy jest tylko praca przy piecach i przy taśmie czy są też inne zawody do przyuczenia lub jako elektryk

Aldona
@anfy

Jako elektryk to polecam podwykonawce Zeim Sośnicowice albo Maint Partner.

Kasowanie postow

Ciekwe ile NGK płaci tutaj za kasowanie niewygodnych postow, tak jak np o awansie na recepcji. Bo bylo ich juz kilka ý i za kazdym razem znika bardzo szybko ten wpis. Ngk jestescie juz dnem, czy czegos sie obawiacie? Np. Tego że dowiedzą sie o tym Japonczycy ?

Jurand z miasta
@Kasowanie postow

Ja obstawiam, że HRy oficjalnie przejęły dostęp do tego profilu żeby cenzurować niewygodne fakty. No bo przecież nie chodzi im o dobry PR.

Wielka oani
@Kasowanie postow

I siedzi za biurkiem wielka pani teraz ani myśli nawet na dzień dobry odpowiedzieć.

co to za afera ??

BDSM_Dominator
@ja

Lepiej żebyś nie wiedział...

W związku z pojawiającymi się na tym forum komentarzami zawierającymi fałszywe informacje o zarobkach w naszej firmie, pragniemy dokonać sprostowania. Minimalna płaca w naszej firmie wynosi 2200 netto (2996,53 brutto) i dotyczy jedynie nowo zatrudnianych pracowników. Ponadto zapewniamy: - premię uznaniową - dostęp do Multisport i Medicover - wczasy pod gruszą - bony świąteczne - możliwość ciągłego rozwoju i awansu Z poważaniem Polting Foam Sp. z.o.o

Stary
@Pracodawca

Za takie pieniądze nie opłaca się rano zrywać z łóżka.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Operator z doświadczeniem...

Do zarządu NGK... Jest pomysł na przerwę świąteczną... Skoro firma tak dba o swoich pracowników a Ci są tak bardzo ważni dla firmy to dlaczego nie może zapaść jednogłośna decyzja prezesa, że wprowadzamy tą przerwę dla Was aby spędzić święta z rodzinami i nie pobieramy Waszego urlopu wypoczynkowego! Nie każdy ma tyle urlopu i będzie cyrk na kółkach z obrabianiem, zbieraniem zetek i nastąpi jeden wielki chaos, pojawią się też osoby, które nie będą chciały przerwy przyjść do pracy Taka decyzja sprawiła by, że każdy pracownik poczuł by się doceniony, dowartościowany i ważny dla firmy. Wpłynie to pozytywnie na morale, jakość i wizerunek firmy.

K.

Chciałbym dowiedzieć się o której na wieczorną zmianę z Zabrza Goethego jedzie autobus pracowniczy. Ktoś coś?

Robot

Pytanie do działu HR. Dlaczego MZ zmieniają sobie grafik indywidualny. Przepisują sobie zetkę na dzień kiedy mają urlop, dzięki czemu zaoszczędzają 0.5 dnia urlopu.

No wiesz ;)
@Robot

Bo mogą nie ma w tym nic dziwnego

@Robot

Dziękujemy za sygnał. Poruszymy temat na najbliższym spotkaniu DSM. Odpowiedź zostanie podana do wewnętrznej wiadomości na łamach Newslettera. Z poważaniem NGK Ceramics Polska

Anonymous
@Robot

No ale nie mają wtedy nadgodzin. Myśl koleś !!!!

Smutny
@NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Jeżeli możecie jeszcze poruszyć temat wystawiania kart pracy do podpisania już 10 dni przed końcem miesiąca, a gdy wypadnie nieoczekiwana potrzeba wzięcia urlopu, zdarza się że zmianowy mówi że karty zostały zrobione i nie daje urlopów już do końca miesiąca.

@Anonymous

Zetki nie mają. Ale na nadgodziny mogą sobie przyjść w innym dniu koleś.

anonimowy
@Robot

moze dlatego ze jak planowal urlop to kiedys byl inny rozklad i zetki na rankach a teraz sa 12 i musial by brac 1,5 dnia. Bylo już tak w wakacje ze przez zmiane grafiku kazdy mogl ustawic sobie indywidualny harmonogram

@NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

@Robot HR chyba w połowie roku zamieniło Z1 na 1 i 2 na Z2 tym samym ich wystąpywanie w miesiącu. Więc jeżeli mialeś zaplanowany urlop w czasie Z1 a potem HR zmienili ci te dni na 1 to tracisz te 0,5 dnia. Jak pamiętam to przed shutdownem byla zgoda HR dla każdego pracownika na dostosowanie urlopu do tej zmiany w grafikach tak zeby ilość urlopu pasowała

@anonimowy

Jasne niech sobie zmienia grafik, ale jeśli operator bierze w tym samych dniu wolne co MZ, to i jemu niech zmieni żeby miał 1,0 a nie 1,5. Wiem że straci Z-tkę, ale kasę którą stracił będzie mógł odzyskać na nadgodzinach.

Aaaa
@Robot

Sam ma ci zmienić? Bez twojej woli? Myśl człowieku @robot. Za ciebie tez twoją robotę(usunięte przez administratora)? Czy mama za ciebie robi?

Kolo z DPF

Witam Jak to bedzie w tym roku z ocenami, bo nie oszukujmy sie zeszly w dol z poprzednim rokiem i nie wyobrazam Sobie przez dzial HR wyzszych i tych samych srednich niz w tamtym roku !!! Czekam na konkretna odpowiedz, gdyz do konca roku pozostalo juz nie dlugo ;/

@Kolo z DPF

Pana pytanie również zostanie przedstawione w czasie spotkania DSM. Odpowiedź ukaże się w Newsletterze. Z poważaniem NGK Ceramics Polska

Misiu

Ngk to coraz wieksza zenada. Tak jak juz ktos wczesniej napisal udzielanie sie przez pracodawce na tym portalu samo juz o sobie swiadczy. Zamiast wziasc sie za robote jakas osoba z biora zajmuje sie pie rdol ami i probuje ratowac wizerunek firmy. Kawka smakuje podczas pisania tych postow ? Czy tez solidarnie z produkcja pijecie tylko wode przy dystrybutorze ? To jest wlasnie praca w ngk zamiast polepszyc pracownikom warunki pracy to trzeba jeszcze dokrecic srube i traktowac go jak zwyklego niewolnika z afryki. Pomysl wymiany kubkow na typ ktorych nie idzie postawic na dystrybutorze to juz dno... nawet baba przy kasie w biedronce moze pic kawe...

obserwator

Pozdrawiam (usunięte przez administratora) aż miło się patrzy jak toniecie w jednym (usunięte przez administratora) a dalej się nim obrzucacie zamiast stanowić jedność i poprowadzić sprawę jak trzeba.

Czerwonyjakcegła

Jedyna dobra zmiana w ostatnim czasie to zmiana na recepcji. Widać, że dziewczyna się stara. Wszystko jest na czas i miła obsługa. Miejmy nadzieję że się nie wypali za szybko.

Legenda głosi że rudy donosi

Słyszałem że na piecach CD jest taki liniowy co łyka czyjeś premię jak pierogi

Niby kim widywana jest już sama więc może masz szanse

Operator

Jak to się stało, że taka potężna międzynarodowa korporacja, awansuje na czerwonych ludzi, którzy nie potrafią wystękać ani jednego słowa w języku angielskim, i muszą wołać bardziej ogarniętych operatorów żeby poroumieć się z Japończykami. Pani kasjerka w McDonalds ma większe kompetencję od mistrza linii w NGK.

Dżony napalony
@Operator

Ja zbyt wiele po czerwonych się nie spodziewałem bo dużo z nich nadaje się najwyżej do kopania rowów ale jest też paru ogarniętych z tym, że procentowo jest takich za mało. Ale żeby jeszcze angielskiego nie znać w tych czasach to jest wstyd.

Co to za afera na recepcji ??

Co to za afera na tej recepcji??

DDD

Najlepszy sposób żeby dostać pracę w NGK to mieć znajomego kierownika. Jak nie ma wakatu to nic nie szkodzi, on wywali jakieś starego pracownika i na pewno robotę ci załatwi, tak to u nas w firmie działa niestety. Jak masz układy i znajomości to wszystko załatwisz!

Nieznajomy

Czy ktoś z was może wie kiedy będą przenosić kobiety chętne które zapisały się na noxy?

Jon

Firma na gest pozwala wrócić zwolnionym pracownikom na dpfy nawet na dział na którym pracowali szkoda że nie dadzą takiej możliwości ludziom przeniesionym na inne biznesy którzy przeszli tam bo straszono ich zwolnieniami. Widać na dpf lepszy pracownik nowy lub zwolniony niż z wieloletnim doświadczeniem.

backham
@Jon

Za to jestes wielofuncyjny, a oni nadają się tylko do jednej roboty

dawid
@Jon

a to były jakieś powroty? n a stronie ngk jest napisane, iż musi upłynąć rok

Jon
@backham

Tylko szkoda że przez te wielofunkcyjność muszę w nagrodę (usunięte przez administratora) dwa razy szybciej i wiecej niż wcześniej

ngk - firma absurdów

Sposób na awans w ngk'u. Zatrudniasz się do ochrony na recepcji. Zakręcisz się przy odpowiednich osobach i trafiasz do działu jakości. Poziom wiedzy jest mało istotny. Ważne żeby robić maślane oczka i dobrą bajere. Jakość na pierwszym miejscu. Hehe.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.