NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Poldi

Jakie są zarobki na początek na produkcji? Bez nadgodzin. Słyszałem że na początek dawaja 3 600 brutto czy to prawda?

Ola
@Poldi

Źle słyszałeś.Na początek 3200 brutto.

@Ola

Jak doliczysz premie i dodatek nocki to wychodzi 3600 brutto

Pete
@150

A jak doliczysz drugą prace na czarno to wyjdzie 6000 brutto

Trelek
@Poldi

Krąży plotka że po 1 kwietnia mają być takie stawki na początek ale niewiadomo ile w tym prawdy więc niepotwierdzę.

@Trelek

W każdej plotce jest jakieś ziarnko prawdy. W tej firmie plotek jest od groma i tak bydzie cały czas. Mimo wszystko ten ostatni okres trochę pokazuje co niektórym, jak łatwo idzie (usunięte przez administratora) sobie renomę, która sobie wyrobili xx czasu temu. Każdy oczekuje tego magicznego maila, a i tak co by się nie stało i tak będzie wielkie narzekanie. Ujmując tak, cieszcie się, że macie te podwyżki co roku. Niektóre firmy nie dają takich podwyżek jakie miały miejsce tu. Zawsze starzy pracownicy będą (usunięte przez administratora) przez zarząd. To się nigdy nie zmieni.

@Obiektywny

Ze się chce polemizować z dzbanem. Weekend (ang. week = „tydzień” oraz end = „koniec”, całość słowa znaczy „koniec tygodnia”) – określenie okresu wolnego od pracy i szkoły, trwającego od piątkowego popołudnia do niedzieli włącznie.

@NauczycielNGK

Gościu rozumowanie tekstu to raz, a dwa, że gdzie w mojej odpowiedzi widzisz opis pracy w tygodniu i weekendu? Bez pozdrowienia.

@NauczycielNGK

Widzisz sam zostałeś dzbanem. Odpowiedzieć prawidłowo nie potrafisz a zgrywasz mądrego. Podaj w kodeksie pracy informację na temat weekendu. Tyle i tylko tyle.

@bolojank

Po pierwsze patafianie to NauczycielNGK to nie ja, tylko ktoś zrobił sobie identyczny nick. Po drugie baranku to jak zauważyłeś - dlaczego masz w grafiku np. WN (wolne za niedzielę) a nie po prostu WW (wolny weekend)? Bo to NIEDZIELA jest dniem weekendowym i powinna być wolna a nie środa. Koniec dyskusji, mój pies jest znacznie bardziej kumaty

@Nauczyciel

To pogadaj z psem. Tylko uważaj co Cie nie zniszczy wiedzą. Niedziela jest dniem weekendowym ? I tak jest zapisane w kodeksie pracy? A może niedziela jest dniem wolnym i za pracę w tym dnii dostajesz inny dzień wolny baranku? Dalej czekam na wskazanie w kodeksie pracy paragrafu mówiącego o weekendzie sobota-niedziela. Szukajcie. Nie w wikipedii albo w słowniku wyrazów obcych. W kodeksie pracy.

@bolojank

Art. 151 9 . § 1. Dniami wolnymi od pracy są niedziele i święta określone w przepisach o dniach wolnych od pracy.

@bolojank

Zgodnie z art. 129 k.p. czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. My jednak w NGK jesteśmy szpitalem czy huta więc wydłużamy czas pracy nielegalnie, gdyż nie można wydłużyć czasu jeżeli nie ma takiej potrzeby a jakoś 14lat się dało co innego DG czy LSH ciągle wytlaczanie. Tym bardziej kodeks pracy zabrania wprowadzenia równoważnego czasu pracy jeżeli praca jest monotonna lub ciężka a taka praca jest w Ngk, więc sobota jest dniem wolnym i niedziela wg kodeksu jeżeli tydzień zaczynamy w pon, pracujemy po 8godz /40tyg

@Borys

No ładnie. Dni wolne już masz. A na temat weekendu?

@bolojank

Nie rozumiem Cię Koledzy napisali Tobie czym jest weekend. Zakończenie tygodnia czas wolny po pracy np. żeby go spędzić z rodziną, NGK zabrał 2weekendy na rzecz pracy i ratowania firmy. Kodeks pracy nie musi pisać definicji weekendu, jest napisane ile można pracować i jak to wygląda w normalnym systemie pracy. A że NGK wymyślilo sobie ze jest wymagana praca w trybie ciaglym w systemie równoważnym jak szpital, straż pożarna czy hutu to inna bajka. Znajdź mi w kodeksie pracy zapis że środek tygodnia jest weekendem też nie znajdziesz, albo że jest koniecznosc wprowadzenia systemu rownowaznego jeżeli praca nie musi być w trybie ciaglym

@bolojank

Poza tym polskie prawo mówi że Kodeks pracy musi być napisane w języku polskim a słowo weekend nie jest polskie, więc nie znajdziesz go tam za to znajdziesz kiedy należy się czas wolny od pracy

Ryba
@Borys

Piąteczka Borys:) może w końcu zryty łeb bolojanka to w końcu zrozumie, choć wątpię w to.

@Borys

Brawo Borys. Widzisz Ty sobie zadałeś trud i szukałeś. Reszta "mądrali" dalej się spina i twierdzi, że weekend należy mu się wolny. Nie, nie należy się. Należy się niedziela ale jeśli pracujesz w niedzielę to kodeks dopuszcza taką możliwość ale wtedy musi Ci dać inny dzień wolny i dlatego w grafiku macie WN albo WŚ w środy czy piątki. Naturalnie nie ma w kodeksie nic na temat weekendu bo takie pojęcie dla KP nie istnieje. Jest mowa o przerwie, która musi wypaść w danym tygodniu pracy. A czy będzie na początku tygodnia czy na końcu to już jest wszystko jedno. Ważne, żeby byla.

Ktos
@bolojank

No i co z tego? Dużo ludzi właśnie z tego powodu się zwalnia... I będzie się zwalniać! Wolne weekendy to świętość. Owszem są osoby, którym pasuje chodzić w sobotę i niedzielę do pracy, jednak większość jest przeciwna (a jak wiemy Gliwickie dpfy zostały zmuszone). Tymbardziej, że przez "x" lat panował system bardziej przyjazny pracownikom i ich rodzinom/znajomym.

Bolec 100lec
@Ktos

Jak by pracownicy od x lat n(usunięte przez administratora) firmy na setki to może by tak nie było.

Tj
@bolojank

Bolojank zacząłeś od tego twierdząc ze sb i nd nie jest weekendem co nie jest orawda i nie mieszaj w to kp i system pracy bo to ze nie jest zabronione kp praca w WEEKENDY czyli sb i nd to nikt nie negowal.To ze kp pozwala pracodawcy dzien pracujacy w WEEKEND zamienić innym dniem wolnym np w dzień POWSZEDNI jak np pn-pt czy/i sb to nie oznacza ze tym sposobem niedziela staję się dniem POWZEDNIM. W kazdym cywilizowanym kraju nikt nie udaję ze niedziela to zwykly dzień jak każdy inny dzien tygodnia i po prostu ten dzien czyli niedzielę SZANUJĄ w sposób taki ze albo jest dniem wolnym albo jeśli wymaga byc dniem pracujacym do dochodzą dodatki. (usunięte przez administratora)

ML

Chyba z tymi podwyżkami nie mają za bardzo się czym chwalić..... taka cisza. Dla operatorów z długim stażem może być lipa , bo stawka dla nowo zatrudnionych poszybuje w górę (strzelam 3500-3700). Tak samo jak zastanawiają się nad stażowym oraz dodatkiem za 12h.

@ML

Przecież starzy operatorzy dostaną wyrównanie tak jak było, gdy stawka zmieniła się na 3200. Chyba naprawdę nie uważacie ludzie, ze ktoś kto pracuje załóżmy 4 lata i ma stawkę w okolicach 3600-3700 nagle zwyczajnie zostanie na równi postawiony z kompletnie nowym, zielonym operatorem, bo by się wszyscy zwolnili. Po to pracujesz cały rok na ocenę żeby dostać podwyżkę, bo do pracy się chodzi zarobić a nie rekreacyjnie i jak ktoś Ci te lata twoich starań od tak zabiera to nie może być innej reakcji.

@Petit

Jak podnosili stawkę z 2100 na 2250 i na 2500 to starzy nic nie dostali...

@447

No i był z tego dym. A teraz przede wszystkim firma jest w innej sytuacji. Ludzie uciekają i to nie tylko nowi pracownicy. Oni zdają sobie sprawę, ze to będzie strzał w kolano.

Mam nadzieję

@Petit

Chyba nie zrozumiałeś. Nie będzie niższej stawki niż ta poczatkowa ( będą wyrównanie i to potwierdził zarząd na kanapce). Nie pamiętam żeby kiedykolwiek się tak zdarzylo. Wszystkie stawki zawsze były wyrownywane do tej najniższej. Kto twierdzi inaczej poprostu kłamie. Nigdy tak nie było że ktoś zarabiał mniej niż stawka startowa.

@ML

Ty nie zrozumiałeś. Kiedyś podnieśli minimalna i nie było wyrównania. Bodajże pracownicy adecco wyszli na tym jakies grosze w plecy, ale wyszli.

Poldi
@ML

Pracownik - operator, który pracuje już ok 7-9 lat. Ile moze zarobić netto lub brutto. Ma duży wpływ tzw. ocena lub widzimisie przełożonego?

@Poldi

Jak ktoś pracuje sumiennie oczywiście ocena ma wpływ na wszystko. Jak wszędzie zdarzają się czarne owce... .Generalnie zakład stracił ostatnio w oczach pracowników nie popularnymi decyzjami (przejście na system równoważny, czy też rozstanie się z kilkudziesięcioma pracownikami z powodu slabnacego popytu na diesle) ale praca nie jest zła. Pracownik po 7-8 latach u nas myślę że mają w granicach 4 tyś brutto. Teraz chyba na rozmowach z tego co mi wiadomo mówią że praca może być na okres kilku lat...nie wiadomo co sie wydarzy na rynku. Pozatym są różne biznesy więc.... myślę że warto.

Smutek tak bardzo
@ML

Ocena nie ma za wiele wspólnego z stawką. Jakby nie patrzeć, gdy wyrównywali stawki do 2500, dostałem aż 1 zł podwyżki, a z ocen dostałem mniej podwyżki niż osoba z rocznym stażem na takim dziale np. NOx, gdzie od zawsze wiadomo łatwiej o oceny no na np. P1. Teraz będzie to samo jak wyrównają. Operator z rocznym stażem będzie miał wyższą stawkę niż pracownik z czteroletnim doświadczeniem. Smutne, ale trzeba żyć dalej :-|

@Smutek tak bardzo

Nie będzie miał, nigdy tak nie było. Stawki zostana co najmniej wyrównane. Może będzie miał taką samą albo kilka zł wyższą ale na pewno nie będziesz zarabiał/a mniej. Przykład ktoś ma staż 4 lata i stawkę 3500. Jeżeli zwiększa stawki do 3700 a z ocen np ktos miał by dostać 120 zl to zwiększa mu do minimalnej. Jeżeli z ocen dostal by 250 to dostanie 3750. Dodam ze satwki sa wymyslone przeze mnie bo oficjalnej informacji nie ma. Gdzies news niesie ze 3600 na start ale potwierdzenia brak.Nigdy nie było tak że wyrownywali do minimalnej a potem dali z ocen to też fakt. Podwyzki rok do roku to od 100-200 zł. Rozumiem ze nowi doganiaja starych.....ale tak to wyglada. Nie jest tak ze nie dostaje sie nic.

@ML

Jeżeli nie dadzą podwyżki ludxią z długim stażem czyli z wysoką stawką to ludzie będą odchodzić , nawet za mniejsze pieniądze ale na 8 h pracy i weekendy wolne i płatne . Nowi pracownicy nie są z firmą niczym związani ,a stary pracownik był i w latach gdy było super i w latach gdzie było źle ,a nowy dziś jest jutro już nie bo znajdzie coś lepszego , bliżej itp.

Bubla
@ML

Na kanapce mówili, że będzie więcej niż 300 zł podwyżki. Nie określili konkretnej kwoty.

@Bubla

Bo będzie 400 hahaha

@Smutek tak bardzo

Jak uważasz, że na Nox mamy lepsze oceny to zapraszam. Na P1 dwa lata miałem ocene B za swoją prace, na Noxach łapie sie ledwie na C+ więc nie pierdziel tu tylko przyjdź, zobacz lub zapytaj

ANONIM
@Alek90

Jak można na Noxach pracować? Przecież to jest tak jakby 12 H stać i patrzeć w ścianę i ten dzwonek jak w celi, żeby iść do WC trzeba dzwonić czasami nawet 30 min bo czerwony ,, zajęty''

z tego co piszesz to stary tez dzis jest jutro nie bo jak nie dostana podwyzki to odejda. 95% starych nie odejdzie tylko strasza po forach taka prawda

La la la

Tak jest. To jest prawda zdechna na tej linii, potrafia tylko psioczyc w internecie a na nadgodziny pierwsi sie zapisuja

@ANONIM

O jakich Ty dzwonkach gadasz!? Bo żadnego dzwonka nie ma. Jest jeden, ale to żaden czerwony nie przychodzi. Więc nie gadaj głupot.

Niezorientowany

Mam niedlugo rozpocząć prace w NGK. Może mi ktoś wyjaśnić co dokładnie oznacza skrót PCDGPFW? Gpf to wiadomo ale co oznacza PCD i to W na końcu? I jak wyglada praca na takim dziale? Dzięki.

Andreas

Będą podwyżki od kwietnia ???

@Andreas

Będą, bo mówi o tym bhpowiec nowoprzyjętym na szkoleniach. 3600.

Asd
@Czternastka

A czy "staroprzyjeci" też coś dostaną?

@Asd

Hmm,pewnie jak zwykle,,na waciki,,Za wysokie stawki sobie wypracowaliśmy !

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

W lutym wybrałem wszystkie zetki i dostałem duuuzo mniejsza wypłatę !!!

Masakra tym systemem chodzisz do pracy a zabierają Ci kasę z podstawy !!!

ML

A czego się spodziewałeś rezygnując z tzw nadgodzin że dostaniesz więcej za mniej hehe banda gamoni

Ryszard

Ja też!!

Ryszard
@ML

Nie chcę więcej lecz podstawę z wypłaty a nie mniej niż na 8 bez nadgodzin !!

@Ryszard

A jak i czy w ogóle macie płacone dodatki za pracę w godzinach nocnych i święta?

Rys
@Znikąd

Za świętą nie płacą , w święta nie ma wolnego to normalny dzień pracy !! Za nocki jest dodatek za godziny nocne ale to są grosze

@Rys

(usunięte przez administratora) Dlatego nikt nie chce pracować w piątki świątki jesli taki dzien jest zamienny za zwykły dzień tak samo jak w marketach dlatego wiekszosc pracowników jest zadowolony. Nie dość dawno w radiu 3 byla audycja na temat wolnych niedziel handlowych i jakiś słuchacz przytoczyl przyklad z Australii tam ustawowo jest UWAGA sobota 100% a swieta 200% jesli to prawda a nie zdziwił bym sie potraficie sobie to wyobrazić?Bo ja nie.I wydaję mi sienie trzeba tak daleko szukac jak w Australi pewnie gdzie nie gdzie w Europie tez są cywilizowane zwyczaje W każdym razie po waszych komentarzach nawet cv nie wysyłam.

@Znikąd

Ale u nas masz święta i niedziele płatne 100%. I masz to w kodeksie pracy.

@bolojank

No chyba ze tak bo Rys napisał co innego.

@bolojank

Gdzie Ty masz płatne dodatkowo? Podpisujesz karte czasu pracy?? Widziałeś tam te dni jako 100? (usunięte przez administratora)

@bolojank

Gdzie u was ??? Chyba zakłady pomyliłeś. W NGK nikt Ci nie płaci dodatkowo za święta.

bolojank

(usunięte przez administratora) Tak masz płatne 100%. Popatrz gdzie masz WŚ, WN albo W5 i powiedz mi czy masz gołą dniówkę czy platne 100%. Nie potraficie grafiku czytać ani wypłaty policzyć a żądacie 5 tyś na rękę. Droga wolna.

Pan chuj
@bolojank

Thank you so much! Nie wiem i nie chce wiedzieć.

@bolojank

Bolojank my mówimy o świętach a Ty wyskakuje szybko z WŚ, WN i W 5 ... A to dni które wypadają za wolne święto za wolną niedzielę ... I wtedy masz 100 % ,ale to czas kiedy przychodzisz DODATKOWO do pracy a twoje WN to np może być czwartek czy inny dzień niż niedziela ... W starym systemie przychodziłeś do pracy w sobotę czy niedzielę to płatne było 100% teraz jak przychodzisz w sobotę czy niedzielę to twój grafik a jak wypadnie Ci WN np we wtorek to jest Twój niedziela . Więc po przepracowaniu 36 h w piątek ,sobotę i niedzielę możesz przyjść na nadgodziny 100% we wtorek ,żeby w środę znów przyjść do pracy na 12 godzin które wynikają już z grafiku . Uwielbiam ludzi jak bolojank którzy pracują nie potrafiąc zrozumieć kiedy i za co takim ludziom można wcisnąć każdy kit nawet że środa to niedziela

Ktoś

Tak i w starym systemie chciałeś to szedłeś w sobotę i niedzielę , a teraz musisz... Za normalną stawkę... A 100% godzin nie masz w grafiku. Setki masz jak idziesz dodatkowo do pracy i to jeszcze trzeba dopytać czy będziesz miał 100% zapłacone.

bolojank

Glupi jesteś i się produkujesz. Pokaż przepis, który mówi, że weekend to sobota i niedziela i masz mieć go wolny. Jedynie znajdziesz, że jedna na miesiąc niedziela ma być wolna. A Twój weekend to może być środa-czwartek. No ale ktoś Ci wmówił, że należy Ci się sobota-niedziela 100 % płatne i w to brniesz. Im szybciej to pojmiesz to będziesz szczęśliwszy. Nie koniecznie w tej firmie ale u innego pracodawcy będziesz mniej narzekał, że jesteś wykorzystywany. A teraz do książek.

Marian
@bolojank

Tak właśnie o to chodziło, ale niektórym to jesteś w stanie wmówić, że krasnoludki istnieją heheh...

Tede
@bolojank

Bolojank dziękujemy za wypowiedź ...rozmowa była na temat płatnych świat weekendów ,a nie zamienników weekendów . Czytanie ze zrozumieniem to potężna wartość ...

@Tede

To Ty czytaj z zrozumieniem. Kto Ci powiedzial, że weekend to musi być sobota-niedziela.

Nauczyciel

Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg żeby uznawać środę za weekend... I żeby tłumaczyć ludziom tak proste definicję, dramat, wy tam macie (usunięte przez administratora)...

@Nauczyciel

Nauczyciel/nauczyciel Ale obnazylisci bolojank HAHAHA.

bolojank

Świetnie. Widzę, że Wiki to cały Twój świat. To teraz otwórz kodeks pracy bo to jest podstawa Twojej pracy i umowy i popatrz co mówi prawo na temat tygodnia pracy i dni wolnych. Świat nie jest taki kolorowy jak sugeruje wiki. No ale to trzeba wiedzieć wg czego się pracuje i ma umowę.

bolojank

Kolejny głupi co szuka poklasku. Obnażył to Cie ksiądz na plebanii.

@bolojank

To że kodeks pracy pozwala czy wyznacza możliwość tygodniowy dzien pracy TO NIE OZNACZA ze weekend wypada w dowolny dzien tygodnia. Pewnie składasz zdania to dalej postaram Ci sie wytlumaczyc jezeli ty czy ngk twierdzi że weekend moze wypaść w dowolony fzien tygdnia to dlaczego sa grupy zawodowe co wlasnie w WEEKEND maja dodatki jak sobota czy wlasnie niedziela a dlaczego nie płacą dodatków w poniedziałek czy środa? A na koniec powiedz kalendarzowi ze weekend wypada w dowolony dzień tygodnia :D. Ps jesli pracujesz w ngk mam nadzieje ze nie wyżej niz na taśmie.

NauczycielNGK

Że chcę się polemizować z dzbanem. Weekend (ang. week = „tydzień” oraz end = „koniec”, całość słowa znaczy „koniec tygodnia”) – określenie okresu wolnego od pracy i szkoły, trwającego od piątkowego popołudnia do niedzieli włącznie

Belfer
@NauczycielNGK

Czysta manipulacja słowami. Weekend to weekend, ale ludzie nie potrafią już inaczej nazwać dni wolnych od pracy. Samo to słowo jest pochodzenia angielskiego, a zagłębiając się w historie Polski dowiesz się, że w czasach komunistycznych chodziło się 6 dni do szkoły a tylko niedziela była dniem wolnym. Jak widzisz większość firm jest zagranicznych a system pracy jest zapożyczony tak właśnie powstał system belgijski-odwrócony.

@Belfer

Dobrze ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o....m?Tak o $$$. Co do Niedzieli nie jest dniem traktowany na równo z innymi sześcioma dniami tygodnia ponieważ pewne sprawy występują właśnie w Niedziele a nie w inny dzien tygodnia. Ja pracuję w firmie gdzie za każdą Niedziele czy każde Święto mamu płacone DODATEK do płacy zasadniczej 19zl brutto/godz(9d 22:00-6:00 +dodatek nocny 25%). jakby nie bylo tego dodatku to pewnie zmienil bym pracodawcę....chyba ze moj zarobek podstawowy byl w ok 5000zl netto 176godz ale to nie realne. Dlatego ci co pracuje w niedziele i święta bez żadnych dodatków nie zazdroszczę im a ze niby to nic takiego to dlaczego biuro/kierownictwo czy zarzad nie pracują w weekendy przepraszam w soboty i niedziele przecież to normalny dzien tygodnia,ptawda :D

@bolojank

Bolo głupcze, ludzie Ci tłumaczą definicje których nie rozumiesz. Powinieneś być wdzięczny. Weekend to sobota i niedziela i basta

Belfer
@NauczycielNGK

Bo mają zryte mózgi i święcą weekend przy grillu stając się amerykańskim ścierwem.

bolojank

A dlaczego mają dodatki za pracę w weekend? Może dlatego, że przekroczyli pięciodniowy tydzień pracy. No ale co ja Ci będę tłumaczył. Podaj paragraf mówiący o weekendzie sobota-niedziela w kodeksie pracy. Szukaj

Podali dzisiaj, jakie podwyżki będą?

@Michał

Jak długo pracujesz w tej firmie by się pytać o coś co zawsze dają na ostatnią chwilę?

@Obiektywny

Jak długo używasz mózgu zanim odpowiesz pytaniem na pytanie? Brokatem się posyp jak chcesz błyszczeć.

@Michał

Zabolało widzę :) widać, że twój staż jest krótszy od niejednego biznesu w tej firmie :)

Won trolu.

@Michał

Mylisz pojęcia gościu. Polecam lekturę odnośnie tego znaczenia :)

SzalonyJohny

W tym systemie nie opłaca się pracować, lepiej wychodzi się na l4 zabiorą premie owszem ale masz liczony każdy dzień. Sprawdzony sposób

lolek

Wiadomo juz cos o podwyzkach ?? Dzisiaj mieli dac znac !!!!

On
@lolek

Wiadomo już wszystko. Prezes kazał przetłumaczyć to pitolenie na goworku, zdenerwował się i nie będzie podwyżek. Od kwietnia system pracy 16 godzinny i minimalna krajowa.

Papito
@lolek

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak płaczą o te podwyżki przecież stawka jest super! Szczerze polecam prace każdemu,super kasa,atmosfera. Jedyne co bym zlikwidował to nielegalne wyjścia na papierosy i kawę przez cwaniaków

@Papito

Z papierochami to kwestia czasu. Ostatnio w HR widziałem piktogramy "nakaz stania" dobrze, rozwieje to wątpliwości z poprzednich postów o zakazie siedzenia osób, które chcą pieniądze bo "czy się stoi czy się leży..."

Hmmm
@Papito

Ty papito A ty to gdzie pracujesz

pewne info :)

A ja się (usunięte przez administratora)pytam!! Gdzie jest email!! 1000 dla każdego!! ;)

Wszechwiedzący
@pewne info :)

Dla takich gamoni to za dużo.

Vatman

Wiadomo coś o tym co i jak postanowiono i o czym gadano na spotkaniu związków z Japończykami ?

Xyz
@Vatman

spotkanie miało być tylko z japońskim zarządem, ale pan (usunięte przez administratora)powiedział, że jest to niemożliwe ze względu na wewnętrzne procedury. Był więc i (usunięte przez administratora)ale przez całe spotkanie ani jeden się nie odezwał (chociaż Olesińskiego bardzo korciło).O podwyżkach ma być wiadomow najpóźniej jutro. Zarząd ma pomysł, żeby wprowadzić dodatek dla wszytskich pracujących po 12h (póki co jest to tylko pomysł). Zdają sobie sprawę, że wizerunek NGK bardzo osłabł przez ostatnie miesiące, ale póki co nie mają planu jak go naprawić. Co do ukraińców, to sa na tak, ale woleliby polskich pracowników, a ukraińcy mają być wprowadzani bardzo delikatnie. Zarząd był zisiaj albo wczoraj w fabryce Toyoty, żeby zobaczyć jak wygląda praca ukraińców na produkcji. Wiedzą też, że w czerwcu granice dla ukrainy otworzą niemcy, i że Polsza może byc dla nich tylko okazją, żeby zarobić na bilet do Niemiec. (Prezes dodał, że Czesi ściągają już ludzi z Mongolii). Plotka o tym, że P2 ma mieć odebrany dodatek piecowy to nieprawda, tak samo jak plotka o tym, że VW odesłał Dąbrowie wadliwe zamówienie. W tej chwili na DPF Gliwice jest nas 1600, docelowo do 03.2020 a najpóźniej do 04.2021 ma nas zostac ok. 1100. To takie najważniejsze tematy.

Ph
@Xyz

A chatsss i tom hansk byli na zebraniu?

Vatman
@Xyz

Dziękuje za odpowiedź :D najprostsza droga na poprawę wizerunku to ....pieniądze :D

Niki
@Ph

Nie byli akurat Tom na nadgodzinach był a chatssss szusował na nartach w korbielowie bo kiedyś pisał że lepiej w środku tygodnia mniej ludzi na stoku, oczywiście sam bo znajomi i przyjaciele w pracy jacyś tacy dziwni ludzie ze weekend akurat wolny mają i im nie pasowało.

Jerry i spółka
@Xyz

I coś wiadomo na temat podwyżek ?

Edison
@Jerry i spółka

Od wielu lat maile na temat podwyżek czy premii były zawsze na koniec miesiąca przed samą wyplata,ale jak zwykle plotkarze sieją ferment że mail miał być dziś....

@Xyz

Jakoś trudno wierzyć w to co mówi zarząd. Na śniadaniowych spotkaniach łżą w żywe oczy.Mister Georg łamaną polszczyzną zaprzecza wszystkiemu.Nie mają cywilnej odwagi żeby przyznać się do wielu błędów które zostały popełnione przez osoby decyzyjne.Nie wiem,ale to zakrawa na działanie na niekorzyść spółki...

Sprawiedliwy

Ja bym wam dał podwyżki gamonie byle przyjść od peta do peta potem trochę posiedzieć i do domu

Chaaats
@Sprawiedliwy

Zapomniałeś o 2h siedzeniu na obsranym kiblu. Nie rozumiem czy krystaliczna krzemionka ma działanie przeczyszczające? O tym się nie mowi...

Abc

Ktoś powie czy na UR łatwo się dostać? Jakie zarobki ? Jak sama praca ? Jak przełożeni? I ogólnie jaka atmosfera ?

Rgr

Pytanie, czy te 3 tysiące u Was to jest brutto czy netto? Dostałem ofertę w innej firmie na 2500 brutto ale 8h dziennie i weekendy wolne, stąd też nie wiem co lepsze

Żurek
@Rgr

3200 brutto

pikuś
@Rgr

Żeby zarobić te 3200 na ręke będziesz musiał rypać świątek-piątek po 12h no i jakieś nadgodziny zrobić także powodzenia

Naumiany nieuk
@pikuś

Trzeba było się uczyć ;)

Koyze
@Naumiany nieuk

Albo urodzic w Rajchu.3200€ za fizola i nie ma jako tako problemów finansowych i nie kazdy musi sie uczyć.

hehe
@Naumiany nieuk

Dyplom można też kupić. Gorzej z językiem i doświadczeniem...

Hehe
@hehe

Hehe w punkt. A szczególnie te "dyplomy" widac w HR.

Pilwa

Bakaj puloka korporacji głąbie

Naumiany nieuk
@Pilwa

A wiesz, że jako taki głąb zarabiam o wiele więcej od was? Och ach ^^

La la la
@Naumiany nieuk

Fajnie, ze zarabiasz ale jestes nieudacznikiem, ktory musi sie dowartosciowac w internecie

Mojsze
@Naumiany nieuk

A (usunięte przez administratora) jeszcze więcej i co związku z tym?

Koyze

Kolejny co rozdaje pieniądze?

Petit

Bawią mnie komentarze ludzi, którzy ledwo chyba pokończyli podstawówki, a najwiecej płaczą. Robicie robotę dla małp i nie potraficie nawet pisać bez błędów, a chcielibyście 5000 netto. Nikt nie bronił się uczyć i być teraz prawnikiem. To produkcja, a nie kancelaria. Oczywiście, firma przestała być konkurencyjna i musi coś zrobić chcąc zatrzymać pracowników, nikt tego nie kwestionuje, ale płacz o głodowe wypłaty jest conajmniej zabawny. Ja pracując tam 4 lata, z czego dwa na DG nie dostałem wypłaty mniejszej niż 3tys netto. Święta bożego narodzenia zawsze wolne. Jak ktoś chce wolne, to równie dobrze może iść na krew i wcale nie musi brać urlopu. Zakaz siedzenia? Na jakich działach? Pierwsze słyszę. Jeżeli ktokolwiek mówi, ze ta praca jest ciężka to naprawdę nigdy nie był w ciężkiej pracy. Ta praca jest nudna, monotonna, ale na pewno nie ciężka. Co prawda po 12h nogi dają o sobie znać, ale litości... A co do egzaminów. Jeżeli ktoś nie potrafi na pamięć kilkunastu wad (z którymi notabene obcuje codziennie) i nie potrafi zapamiętać gdzie się znajduje dokumentacja jakościowa, to zasadnym jest domaganie się większych pieniędzy za bycie takim niedorajdą? To normalne, ze firma wymaga aby pracownicy posiadali minimum wiedzy na temat ich pracy i dobrze, ze ja weryfikuje.

Małpa.
@Petit

Obrażasz ludzi (tym samym czując się lepszym) którzy wykonują "małpią pracę" samemu tą pracę wykonując to nie wiem czy tym tokiem myślenia sam siebie nie obrażasz.

@Małpa.

A nie taka jest rzeczywistość? Ja jestem tego świadomy. Przychodzisz do pracy i każdego dnia robisz dokładnie to samo. Czy to oglądanie segmentu, czy to układanie stosu, czy chociażby poprawianie pędzlem powłoki. To samo co 10, 20 czy tam 30 sekund. Kilka lub kilkanaście tysięcy razy na zmianę. To nie obraza tylko fakt. Czy się z tym godzicie czy nie.

Malpa
@Petit

Nie no ok.Ale co do roszczeń wynagrodzenia to że ktoś zarabia dziś 3000 a wymaga 5000 to absurdalnie duzo?Taka kwota 5000 jaka ma dzis sile nabywcza,czy i ile można za kupić(wczoraj będąc w ikei ZWYKŁY szmaciany fotelik 499zl czy kanapa 1999zl)?To nie chodzi o same liczby czy 1000zl,5000zl a moze 10 000zl tylko co można za to kupić .Jesli dzis by się zarabialo w ngk np 1000zl a koszt paliwa w polsce bylby na poziomie ceny paliwa np. w Wenezueli to ktos bylby nie zadowolony?Lub analogicznie zarabial 10 000zl ale chleb kosztował by 100zl?Także nie pobadajmy w paradoks 5000 to nie 5000€ a tylko lub az zł.

To forum Gliwice a nie DG ... Zakaz siedzenia jest na GPF

@Malpa

Jeśli nie masz kasy to nie kupujesz w Ikei. Równie dobrze łóżko kupisz na targowisku. Jeśli nie masz kasy to kupujesz 10 letniego Opla a nie płaczesz o Mercedesa, że Ci sie należy.

@bolojank

Całe życie nie wymagacie od siebie a wymagacie od pracodawcy żeby wam podnosił bo wam się należy. Każdy jest kowalem swojego losu. Mogłeś być kim chciałeś i zarabiać ile chciałeś. Teraz przyjmij do wiadomości, ze w tym kraju są ludzie którzy żyją za 2tys brutto i nikt nie zapłaci Ci 10tys bo ty jesteś AŻ operatorem. Wokoło jest mnóstwo świetnych zakładów pracy. Np ten w Chorzowie który niżej polecał kolega. Opinie jeszcze gorsze niż o tym „obozie” NGK.

Sugerujesz ze Ikea to sklep klasy premium dla zamrożonych? :-D

@Petit

Nawiązujesz do firmy z Chorzowa "Alstom" ze jest gorsza od ngk?W czym Alstom jest gorszy od ngk? Bo znam dwóch....co sobie alstom chwała,nie możliwe a jednak,o zarobkach z grzeczności tu nie wpiszę żeby nie deprymować kolegów z ngk ale wystarczy ze w alstomie pracuje sie w systemie 8gofz i często od pn.-pt. Natomiast zeby nie slodzic jest łyżka dziegciu w beczce miodu -LUDZIE. A co ciekawe do ngk duzo ludzi dojeżdża ŚwIętochłowic,Rudy Śląskiej i pewnie samego Chorzowa będąc w takiej sytuacji i mając wybór nawet bym sie nie wahał.

Petit

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Dlaczego tam nie pójdziesz skoro masz znajomych i tak dobrze płaca? (usunięte przez administratora) O kierownikach nie wspomnę.

@Petit

Nie pójdę bo to...KORPO ;) . które juz nie raz przerabialem oraz czuję się stary i leniwy za wyścigiem szczurów.A dzis "pracuję" w relikcie z prl co wiąże się z niezadowalajacym zarobkiem(pit 57 000zlbrutto)ale w zamian brak presji itp ;). Co nie zmienia faktu że jeśli dziś szukał bym pracy piereszy krok skierował bym właśnie do Alstom'u.

@Petit

"Całe życie nie wymagacie od siebie a wymagacie od pracodawcy żeby wam podnosił bo wam się należy." To powiedz dlaczego ngk czy inne firmy np. za Odra nie oferowałi by również tyle samo jak u nas ok 750€?Tylko nie pisz ze Europejczyk jest bardziej wydajniejszy lub czy bardziej śmieszniej ze za Odrą jest drożej.

bolojank

Sugeruję, że jeśli nie stać Cię na droższą alternatywę to kupujesz tańszą a nie beczysz.

@bolojank

Analogicznie jesli z racji zarobku nie stac na podstawowe rzeczy to znaczy że pracodawca zwyczajnie(usunięte przez administratora) placi.

bolojank

Co jest podstawową rzeczą? Kanapa z Ikei za 2000 czy wersalka z targu za 500 zł? Samsung S9 albo Iphone X czy też Xiaomi?

Oogway

Spać można i na materacu dmuchanym za 50zł, a bez telefonu nic nie załatwisz

@bolojank

Wersalka za 500zl?Chyba w lombardzie. Idąc twoim tokiem myślenia to ze większość Polaków zarabia ponizej godności i przeważnie nie z swojej winy to powinni mieszkać tylko i wyłącznie w familoku z wychodkiem na zew.,bez pradu i cieplej wody itd. Ps tylko nie chwal sie swojemu szefowi ze dla Ciebie 3000zl to duzo bo jeszcze Ci zmniejszy ;).

Arnold
@Petit

Czy chodzenie w białym polo, stoi taki przed tablica i od 5 lat nie potrafi zrozumieć jak to wszystko działa, operator dziennie kilka prezentacji a pan menager na audycie ma problem z rozszyfrowaniem tego co jest napisane na traveltickecie, masz rację za co to? Mam dalej podawać przykłady nieudolność tych tzw od zarządzania? Bo codziennie jest jakiś kwiatek z którego śmieje się cała hala

Gonzalez
@Petit

Nikt nie podważa faktu, że wysokość zarobków powinna być adekwatna do wykonywanego zawodu i operator linii produkcyjnej nigdy nie zarobi tyle co lekarz czy pilot samolotów pasażerskich. Chodzi o fakt, że ,,dzięki'' nowemu systemowi pracy wypłaty są niższe niż to było w systemie 8-godzinnym, a sam tryb pracy dla lwiej części załogi jest delikatnie mówiąc niewygodny. Sam przyjmowałem się kilka lat temu do firmy z zastrzeżeniem, że interesują mnie tylko trzy zmiany. Wprowadzenie czterobrygadówki było też powodem dla którego zmieniłem pracodawcę, choć w moim przypadku to dobrze, że firma zdecydowała się na taki ruch, bo zmobilizowało mnie to do odejścia i pójścia do firmy ze swojej wyuczonej branży (Niektórzy w NGK skończyli coś więcej niż tylko podstawówkę. Zaskoczony?) Co do reszty postu: - Boże Narodzenie wolne, drugi dzień Świąt jest już dniem roboczym. - Na GPF-ach siedzenia nie ma bo nie ma i gdzie. - Może i ty pracujesz jak małpka, bo na obserwatora się nie nadajesz, ale są też operatorzy, którzy muszą mieć pojęcie o maszynach, żeby w razie różnorakich awarii możliwie jak najszybciej się z nimi uporać. - Fakt, fizycznie praca nie jest ciężka, choć bywa męcząca, ale głównym tego czynnikiem jest ilość czasu spędzonego w pracy - Z tymi egzaminami racja.

TroLL

Słyszałem, że z podwyżki (usunięte przez administratora) będzie :) Wszyscy się nastawiają na jakieś wyrównanie i oceny a tymczasem podwyżka będzie tylko za oceny :) Ciekawy jestem ile osób się zwolni, wszyscy tylko gadać potrafią...

@TroLL

Czy tylko gadać .... Zobacz ilu ludzi od stycznia zmieniło pracę .. a l4 ktore posypało się po pierwszej wypłacie w nowym systemie pracy pamiętaj że to pierwszy ruch w stronę zmiany pracy . Ale szczerze jaki jest sens tłumaczyć i komu chcieli zmian i je wprowadzili i muszą zmierzyć się z tym że teraz nikt tej pracy nie poleci ani za zarobek ,ani za system pracy ,ani za atmosferę.

Ktoś

Ponoć w ciągu 2 tygodni mają ogłosić jakie są podwyżki

TroLL
@Ktoś

czas pokaże ;) Póki co to bądźmy dobrej myśli ????

naszybko
@TroLL

My jesteśmy korpoludki hopsa sa , hopsa sa, target dla nas jest malutki hopsa sa, hopsa sa na dwunastki się piszemy oj tak tak , oj tak tak dla pochwały i oceny oj tak .....

Młoda krew

Z mojej perspektywy wyglada to tak: pracuje 2 lata, w tamtym roku przyszedlem z Gliwic do Dąbrowy. Czerwoni i MasterTeacherowie wykorzystują kamery z bhp do podgladania pracowników (!) Co to ma byc? Reality show? Druga sprawa, nigdy nie sadzilem ze zarabiając 2700 zl miesięcznie bede co pół roku pisał egzaminy z wad jakościowych.. ktora firma dziala na takich zasadach?! ZADNA! Obecnie wzialem kredyt na mieszkanie a tu nagle obcieli nadgodziny. Slyszalem ze jakis czas temu na P4 byla mozliwosc nadgodzin po czym kierownik zrezygnował z tego pomysłu a wsrod zapisanych ludzi chciał zrobic losowanie kto tak na prawde pójdzie. Ludzie, czy wy straciliscie rozumy?

@Młoda krew

masz racje, ace co do nadgodzin to ich nie masz chyba zapewnionych w umowie wiec mogles to wziąść pod uwage biorąc kredyt.

Młoda krew

Owszem ale z tego co mowili starzy pracownicy z nadgodzinami nigdy nie bylo problemu.

Kamyk
@Młoda krew

Co masz na myśli pisząc starzy pracownicy? chodzi ci o wiek czy długość czasu pracy?

@Kamyk

Pracownicy z długim stażem.

IATF
@Młoda krew

Co ty chrzanisz. Widać jak mała masz mała wiedzę. Każda certyfikowana firma (w przypadku NGK jest to norma przemysłu samochodowego IATF, w innych może być ISO) jest zobligowana właśnie przez normę do cyklicznej weryfikacji wiedzy/umiejętności pracowników. Wiec egzaminowanie np co pół roku jest standardem. Nie pisz następnym razem bzdur jak się nie znasz.

To Ty piszesz bzdury, bo u nas przez 7 lat nie było żadnego egzaminu

@IATF

Tak? W takim wypadku wymien mi chociaz 3 firmy Automotive które mają wewnetrzny egzamin. Widac kto tu grubo odbiega od wiedzy w dodatku podpisując sie IATF ????

P4C
@Młoda krew

nadgodziny na P4 są i będą dalej bo jest pełno roboty,a ludzi nie ma...niektórzy przychodzą nawet 7 dni po 12h Pon,Wtorek normalnie środa,czwartek na setki na inna zmianę,Piątek ,Sobota,Niedziela znowu normalnie hehehe hardkorowy nadgodziny w soboty sa na 8h lub 12 jak chcesz...

@P4C

W Dąbrowie? O nadgodzinach słuch zaginął.

Brodaty
@P4C

A to limitów nadgodzinowych nie ma ?!

jokero
@P4C

najlepiej zamieszkać w tej (usunięte przez administratora)

@IATF

tylko w normalnej firmie powinuen byc czas przeznaczony na szkolenia przypominajace ta wiedzie. mam tu na mysli szkolenia nie w domu czytanie z kartki tylko w czasie pracy przez szkolacego.

Mammut
@Kamyk

Dobrze wiesz co ma na myśli, w DG nie ma nadgodzin i zrobią wszystko by ich nie było,, dla mnie to jest różnica 800 zł w plecy niż w Gliwicach,, masz odrazu odpowiedź dlaczego ludzie się zwalniają.

IATF
@447

U Was to znaczy gdzie? Jeśli nie było to znaczy ze to firma kogucik i nijak nie przestrzega podstawowych zasad, które są dokładnie opisane i określanie w normie IATF. Nie będę Ci ułatwił życia - znajdź sobie i poczytaj.

Kredyt
@Młoda krew

Widać ze jest mody i naiwny. Zaryzykuje stwierdzeniem, ze także i głupi. Nadgodziny nie sa stałym składnikiem wynagrodzenia - raz sa a raz ich nie ma. Zaciągając kredyt na mieszkanie (pewnie nie mały) trzeba brać pod uwagę to co napewno dostaniesz co miesiąc, nie licząc premii ani nadgodzin. Bo na jedno ani drugie wpływu nie masz. No ale jak jesteś tak głupi i naiwny to teraz płacz.

Mloda krew
@Kredyt

Co to wniosło do tematu Amebo? Dokladnie kilka postów wcześniej ktoś napisał to samo wiec nie wiem po co sie powtarzasz. Chyba ze to ta wewnetrza potrzeba hejtowania ludzi w necie?

Firma antyrodzinna w święta w pracy !!! W weekendy w pracy !!! Masakra !!! Trzeba szukać nowej pracy po 14 latach !!

Chatssss

HEHE. Następny który marudzi że firma antyrodzinna. A nie pamięta już że w systemie 3 zmiany po 8 godzin potrafił przez 13 dni z rzędu przychodzić do pracy. Nie kłam że system antyrodzinny tylko że chodzi ci o kasę bo nagle skończyło się przychodzenie na "setki" Płacz i skomlenie o: - pracę w weekendy - 2 weekendy w miesiącu wolne ( piątek, sobota, niedziela ) - pracę w święta - wielkanocne może się trafić że trzeba przyjść do racy, ale święta bożego narodzenia SĄ WOLNE. Wolne od 23 grudnia do 2 stycznia, chyba że ktoś na piecach pracuje to ma pecha ;-)

@Chatssss

Antyrodzinna bo również mało płatna. Chyba przychodzisz do pracy po to aby dobrze zarobić? Z przyjemności tego nie robisz.

@Dante

Nie odpowiadamy uzytkownikowi Chatssss już było to ustalone , gościa trzeba lekceważyć

Wszechwiedzący
@Dante

Trzeba było się zatrudnić np w IT to byś nie narzekał na wypłatę.

@Chatssss

Jak wolne w Swieta Bozonarodzeniowe... Na GPF sie przychodzi normalnie w swieta. Bo zapotrzebnie . Zapraszam tych ktorzy to wymyslili do pracy w Boze Narodzenie. Zawsze latwo mowi sie komus ktos przychodzi w bialej koszulce tylko na rannych zmianach a weekendy i swieta siedzi z rodzina w domu .

JohnyBravo
@Chatssss

GPF FINAL INSPECTION to tez piece ? Tez maja wolne w święta ? Także przestań pier*** głupoty jak nie wiesz jak wygląda sytuacja …..

Jaś

Ciekawe czy jutro będą pączki?

@Wszechwiedzący

Spokojnie ja już na wypowiedzeniu sobie siedzę. Inna robota na mnie czeka od 8-16.

Jaś
@Dante

chyba odwrotnie to ty czekasz na robotę. Pączka se zjedz ch wie czy zadzwonią.

@Jaś

Zjadłem pączka popiłem kawą a wszystko to czytając to forum. Robota ogarnięta po znajomości.

Co za cwel
@Dante

Po znajomości to jeszcze nikt roboty nie ogarnął. Życzę powodzenia w lizaniu rowa pnąc się na szczyt, a na samym końcu się dowiesz, że to tylko zasługa znajomości, a tak naprawdę jesteś (usunięte przez administratora) wart, bo do niczego nie potrafiłeś dojść sam.

Maly
@Dante

Fajnie że ci się kolego udało. Co do wypowiedzi durnia wyżej - chętnie mogę mieć stanowisko że świadomościa że sam do tego nie doszedłem. Odpowiednie pieniążki ograniczenia łezki he he

Maly
@Maly

* otrą łezki

@Chatssss

Nie wiesz to się nie wypowiadaj bo tylko zamęt siejesz .my pracowaliśmy w boże narodzenie a nie pracujemy na piecach

Chatssss

To napisz wszystkim gdzie pracujesz i jak ci jest zle...

JORGGGG

Ogólnie czytam wasze wpisy i mi was żal. Praca w weekendy, święta ??? Na serio ? Przepracowałem w tym kraju 11 lat. Nigdy nie byłem w pracy w sobotę a gdybym miał przyjść do roboty w święta to dzieci (usunięte przez administratora)by wisiały za jaja.

Świeżak

Mam takie pytanko. Słyszałem że na GPF-ach na formingu pracuje się w systemie meksykańskim. Mógłby ktoś zorientowany w temacie w skrócie wyjaśnić jak wyglada taki system pracy i czym różni się od czterobrygadowki?

Gosciu
@Świeżak

Na formingu ale na LSH. Pracujesz 3-4dni w tygodniu po 12h, weekendy zawsze wolne. 2tygodnie pod rząd 7-19 i dwa tygodnie 19-7. Limit godzin w miesiącu zawsze sie zgadza.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1070.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 946, z czego 129 to opinie pozytywne, 322 to opinie negatywne, a 495 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.