NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Pracujacy

Podobno jest nabor maja 200 osob do gliwic przyjac Ale pewnie system 12 godz jest dalej i to mnie jakos przeraza tak to bym sprobowal

Anonimowy
@Pracujacy

Jest i będzie, bo nie ma chętnych do pracy. Już jest tak źle, że płacą za artykuły w gazetach i na portalach, tylko żeby ktoś do pracy przyszedł. Zamiast wyeliminować błędy w zarządzaniu, wywalą kasę na wątpliwe reklamy...

Usmiechniety ziomek
@Pracujacy

A wiesz dlaczego jest nabor? Bo wszyscy sie zwalniaja. A wiesz dlaczego? Bo wieje czlonkiem.

Gerard
@Pracujacy

A ile placom?Bo jo robia jako struż za 4500zl brudto.Soboty placom mi 100% a niedzielo 200% nocki ino 50% ale nie zle bo moga sie wyspac. A czemu cuca zmienić robota bo chca zmienic skoda octawia III na peghuota 508 1.6 Puretech 225KM a w salonie powiedzieli ze trzeba sie spieszyc bo schodza jak cieple bólki.

Rychu
@Gerard

A dodają słownik ortograficzny?

skowronek

NGK upadnie tak jak opel kwestja czasu

sikorka
@skowronek

Trzeba uciekać, titanic tonie!!!

Donald T
@skowronek

Pisze się kwestia a nie kwestja. Wróć do podstawówki,proszę. Po za tym brak znaków interpunkcyjnych. I wy tępaki chcecie podwyżki reprezentując takie dno?

Przyganiał kocioł garnkowi
@Donald T

Grammar nazi się znalazł, co sam nie zna zasad ortografii :D. W ostatnim zdaniu to nawet dwóch przecinków zabrakło. Wróć do podstawówki, (spacja) proszę.

Mati
@skowronek

W Oplu takich jaj jednak nie było, Opel ma kryzys, związany min. ze zmianą właściciela, a tu po prostu ktoś wyżej (usunięte przez administratora) sprawę i powinny posypać się głowy. Ponoć nowa fabryka noxów, to również porażka powoli.

Ten co wie

Liczylem na te firme. System 12h to strzał w kolano. Zamiast zaoszcędzic ta firma straci dobrych pracowników. Tak jak pisali wyżej kwiecień to przełomowy miesiac a już brakuje ludzi do pracy. L4 i wypowiedzenia. Myslalem ze NGK jest na czołowej pozycji jeśli chodzi o traktowanie pracowników. Kiedys ten zakład moglem polecić każdemu. Teraz odradzam.w jednej z gazetek ngk pisali ze pracownicy sie przyzwyczają na pytanie/stwierdzenie ze wiekszosc ludzi nie akceptuje takiej decyzji. Takie jest podejscie pracodawcy do pracownika a wczesniej mydlenie oczu jaki to wspanialy system pracy...

@Ten co wie

Już koniec narzekań na system 12h:)!!!! Faktycznie czasem boli że w weekend do pracy, ale mi nawet ten system spasował jeśli chodzi o to ile mam wolnego.Jednak niestety jedna rzecz jest nie do zaakceptowania , wyrolowali mnie na kasie 500 zl !!!!!! w 8 godzinnym systemie miałem 29 h nadgodzin 100 % , w nowym 12h systemie miałem 28 h nadgodzin ( 11h-100% i 17h-50%) i dostałem o prawie 500 zł mnie jak wcześniej.!!!!Jeśli ktoś czyta to forum z zarządu lub działu HR to wielkim problemem nie jest fakt że ludzie muszą robić w weekend tylko że ten system okrada ich z kasy!!!!! Dajcie zamiast tych 50 % normalne 100% a większość ludzi będzie zadowolona.No może oki nie do konca zadowolona ale nie będą już tak głośno się sprzeciwiać bo dostali coś za coś ( system pracy który im do końca nie odp ale za to wypłaty na przyzwoitym poziomie) a w tym wypadku maja gówniany system pracy i taka sama kasę z tego !!!!!

Bubla
@:)

Ciebie 500 zł brakuje , niektórym wiele więcej...

Czternastka
@Ten co wie

Całkowicie się z kolegą zgadzam.Przebolejemy te 12h,ale brak odpowiednio opłacanych nadgodzin i dni czerwonych w kalendarzu bulwersuje.Każdy kto chodził na nadgodziny 100% płatne, nie robił tego dla przyjemności,tylko żeby sobie zarobić na przyjemności właśnie. I nie każdy na ,,setkach,,się obijał.Wielu z nas pracowało normalnie,czyli uczciwie. Jak w tygodniu.

@:)

Tylko, żeby te 29 h zrobić robileś 25-26 dni w miesiącu. Teraz robisz 16 dni i masz 28 nadgodzin. Nikt Ci nie broni dorobić tych 500 zł. Załatw sobie prace dodatkową. Jeśli ktoś myślał, że zaklad wprowadza 12h aby ludzie mniej pracowali a dostawali tyle samo to gratuluje rozumu.

Jo to dupca
@Ten co wie

Prawda jest taka, że faktycznie mniej się zarobi jeśli nie ma zetek w miesiącu, ale czy te 50tki są tak słabo płatne jak wszyscy mówią? Otóż nie. Spieszę z wyjaśnieniem. Wyobraźcie sobie, że za 1h setki dostajecie 100zl. Czyli trochę ponad 100% więcej niż zwykle, czyli zaokrąglając zarabiacie za zwykłą godzinę 50zl. To ile zarabiacie za 1h pięćdziesiątki? Tak. 75zl. Teraz przeliczmy ile zrobicie za dzień w którym macie zetki liczone po 50%. 4*75zl=300zl czyli tak jakbyście zrobili 3 setki. Wszyscy natomiast myślą, że jak za setki było by 400zl to za pięćdziesiątki będzie połowę mniej, czyli 200zl i się (usunięte przez administratora) Nawet jak w miesiącu zrobicie 24h pięćdziesiątek to nie dostaniecie za to połowę mniej niż za 24h setek tylko 3/4 tego. Nie powiem, że nie jest źle bo zawsze mogłoby być lepiej ;-) ale policzcie sobie to dobrze, a nie (usunięte przez administratora)

@Chattts

Chatts skończ(usunięte przez administratora) .tyle co mam ci do powiedzenia. Napisałem tylko jak wyglada porównanie systemu 8h a 12h to nie było zaproszenie do dyskusji.napisalem tylko żeby nowi ludzie wiedzieli jak to wygląda.tyle we temacie

@Chattts

Po za tym dni owszem byłem mniej w pracy jednak godzin dokladni tyle samo. A o tym nikt nie wspominał jak promowali ten system!!!!

Ktoś
@:)

A czy system 12 godzinny wprowadzili po to, by ludzie na 100% chodzili? Nie! Przecież szukali oszczędności i chcieli zwiększyć wydajność.

Pitej

Do czego sapiesz ze za granicą kolchoz? Wystarczy podstawowa znajomość języka,iq nie mniejsze niz 100 i wykształcenie większe niż podstawowe i nawet za Odrą "sprzątając" w 10 lat osiągnie się tyle co w januszolandi za 40 lat. Kto nie osiągną sukcesu i nie osiągnie za granicą?Ameby i patola ale tacy to w januszolandi skazani sa na porażkę bo to niedojeby zyciowe.

Ktoś

Tylko, że za granicą Zarabiasz w w innej walucie ????

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Gość z NGK

Pracuje w tej firmie 14-ty rok. Zarabiam 4200 brutto. Jestem pracownikiem C+ czasami B. Uważam, ze ta firma to jakaś kpina. Młodym i nowym się pcha na zachętę, za niedługo Ukraińców będą zatrudniać a starzy pracownicy są kopani w 4 litery. Do tego nowy system pracy, który nie każdemu musi pasować. Dlatego już w grudniu złożyłem wypowiedzenie żeby przemęczyć jeszcze te 3 miesiące. Radzę starym wyjadaczom zrobić to samo. Przenoszę się do firmy nieopodal, gdzie taka stawkę jaka mam teraz w NGK dostanę na dzień dobry. Do tego do 15% premii miesięcznej, dwa razy w roku podwyżki (!) i system trzyzmianowy. Gdybym przypadkowo się znojomemu nie wyżalił, nie wiedziałbym, ze na strefie są jeszcze firmy, które płaca trochę więcej i nie maja parcia na czterobrygadowke. Innym polecam zrobić to samo - po prostu zwolnić się.

Tom Hanks
@Gość z NGK

Kolejny odważny otwarcie o tym pisze. Ba, zamienia słowa na czyny. Gratuluje i pozdrawiam

ciekawy
@Gość z NGK

hej daj znac co to za jesli to nie problem

andy
@Gość z NGK

Szacun kolego za odwage. Napisz co to za zaklad.

Paulo
@Gość z NGK

Dawaj namiary na tę firmę

Gosc 14 lat pracowal w firmie
@Gość z NGK

tez juz pracuje 14 lat,i tak samo mysle o odejsciu z tej firmy.

Św-ce
@Gość z NGK

Co to za inna firma,o której piszesz że lepsza niż NGK .może warto pomyslec

@Gość z NGK

Jaka to firme kolega ma na mysli bo chetnie zajrze ...

@Anonim

Z tego co ostatnio chłopaki na linii gadali to chodzi o firmę "Za płotem" ;)

bh
@Piecuch

hirschvogel czy sest -luve ?

Usmiechniety ziomek

A powie ktos, co to za widelki dowalaja na necie? 3200 ~ 4200? Mlodzi nie dajcie sie nabrac :) Z premia tez jest ciezko, bo uwalaja na czym sie da. Wykonujesz dobrze swoja robote ( wyrzucasz filtry NG, chodzi o dzial Final Inspection) i przez to masz obnizona premie :) No jaja panowie, jaja.

@Usmiechniety ziomek

Zgadzam sie z kolega... Target rosnie z dnia na dzien ale nie uzwzglednia produktow NG, Paranoja... dodatkowo liniowy nazista i jest wesolo :D

Śmieć, pracownik NGK

DO WSZYSTKICH KTÓRZY MYŚLĄ O PODJĘCIU PRACY W NGK: – 12 godzin na stojąco, plecy i stawy padają. – co drugi weekend cały w pracy bez dodatku do godziny (piątek, sobota, niedziela po 12h, co drugi to nocki) – pracujesz każde święto jakie wypadnie z grafiku bez dodatku ( ja byłem w nowy rok na 12 godzin na rano, w sylwestra też – wróciłem o 20 z pracy i spać ok 22, pozdro) – pensja na start to 3200 brutto, czasem nie ma premii, gdy dział nie wyrobi targetu – co jakiś czas wypada dodatkowy dzień pracy za darmo tj. w dwa tygodnie robisz 94 godziny z czego 48 w weekend, bez dodatku – jeśli chcesz dzień urlopu to zabierają ci półtorej dnia z urlopu. Ja mam 20 dni urlopu czyli w NGK 13 dni w roku. NGK planuje z tego ok. 10 dni czyli dla siebie masz 2-4 dni w roku, które musisz zostawić jako UŻ – większość ludzi nie chce tego systemu, nikt nie pytał o zdanie. Jest bardzo dużo wypowiedzeń – zarząd planuje zatrudniać pracowników z Ukrainy więc raczej nie ma co liczyć na podwyżki Mógłbym wymieniać dalej, ale muszę zrobić sobie obiad na jutro i iść spać, bo wróciłem pół godziny temu z pracy a wstaję o 5 żeby jutro znów stać przy linii 12 godzin. Kiedyś robiłem nadgodziny podwójnie płatne ale teraz już ich nie ma. Ogólnie PRACUJĘ WIĘCEJ GODZIN A ZARABIAM MNIEJ. OMIJAĆ TĘ FIRMĘ SZEROKIM ŁUKIEM

Szkoda
@Śmieć, pracownik NGK

Co do godzin dodam tylko gdyby ktoś młody nie wiedział Wg. kodeksu pracy w tygodniu pracujesz 40 godzin. 94 godziny to min. 14 godzin nadgodzin. W NGK to się tak nie liczy. Gdy jesteś dużą korporacją możesz więcej. W NGK jest to tak rozpisane że masz kilka godzin 50% (lub brak) i troche wolnego w tygodniu. Świetnie. Tylko ile razy w roku potrzebujesz wolny cały wtorek? Wszyscy znajomi i rodzina są w pracy, dzieci w szkole. Ty albo odsypiasz albo robisz zaległości, super. Nie ma bardziej niecywilizowanego systemu niż ten. Wyłącznie w Korei Płn. Spadam stąd, szkoda że straciłem 5 lat i wyrobiłem sobie stawke. Gdyby nie cenzura to osoby zarządzające nazwałbym na K pozdrawiam

kick009
@Śmieć, pracownik NGK

Wróciłeś z pracy przed 1:00, gotujesz obiad o 1:30, a wstajesz o 5:00. Szacunek gościu

@kick009

Pisałem ten komentarz na infogliwice. No ale jak to zwykle bywa, mam tak rozregulowany organizm przez te zmiany, że nie umiałem spać w nocy. To wolałem ostrzec jeszcze tutaj biedaków, którzy chcieliby tu zatrudnić.

Love 12h
@Śmiec

Potwierdzam, wiele osób o tym mówi, że przy przejściu z nocnych 12h na dzienne 12h ma problem ze spaniem w nocy. Jednym słowem - przerąbany system pracy. Ale ci co uwielbiają spędzać czas w pracy, szczególnie co drugi pełny weekend (PT,SO,NI) i różne święta narodowe i kościelne jak wypadnie z grafiku to polecam szczególnie:)

@Śmieć, pracownik NGK

Po tonie wypowiedzi wnioskuje, że przeszedłeś z 8h na 12h. Ja gdy się zatrudniałem, zaczynałem od razu od 12tek i nie ma dla mnie lepszego systemu(mimo, że całe życie pracowałem "po 8h"). To co wymieniasz jako wady jest dla mnie zaletą bo dostaje grafik na cały rok i wiem kiedy robie a kiedy mam wolne(np. to, że mam na pewno co drugi weekend wolny). Co do urlopu to faktycznie lipa ale wynika to z tego, że dniówka 12h = 1,5dnia roboczego a więc i 1,5dnia urlopu prawda? A tak po za tym... 2/3dni x 12h nie da się wytrzymać (mając w perspektywie 2/3dni wolnego po tym...), serio ? Nie mówię, że jest to lekkie ale jak nie dajesz rady to jak mówi mój znajomy "szkoły były otwarte dla wszystkich" ;) Pozdrawiam

@Piecuch

Jeśli Ci odpowiada to spoko, tylko mnie nikt nie pytał czy chce zmieniać system Czasem szedłem na setkę w sobotę (na rano) i niedzielę (na nockę) czyli byłem 13 dni z rzędu w pracy a czułem się znacznie mniej zmęczony niż po 2-3 dwunastkach. Na 3 zmianach przecież też miałem grafik na cały rok, dodatkowo wiedziałem, że mam każdy weekend wolny. Wesela, uroczystości rodzinne, zawsze wiedziałem, że mogę przyjść Teraz kasują mnie 3 dni urlopu za wolny weekend jak akurat coś wypadnie. W tym roku mam wesele na drugim końcu Polski i muszę wziąć 4,5 dnia wolnego. Na 3 zmianach nie musiał bym wcale brać urlopu, max jeden dzień

12 dni z rzędu, sorry

@Śmiec

I tu jest sedno problemu, nie "zmęczenie" tylko kasa ;) Góra się pokapowała, że robi się nadgodzinki tpmowe i chajs się zgadza :) Więc teraz płacz bo już nie ma tak dobrze ;)

Śmieć
@Piecuch

Czytaj ze zrozumieniem, bardziej męczy 12 godzin z rzędu przez mniej dni niż 8 godzin przez więcej dni. Poza tym, o co ci chodzi z tymi setkami? Wybrałem NGK właśnie dlatego że tam była możliwość płatnych podwójnie nadgodzin. Inaczej bym się nie zatrudniał. Czy ja ich niby oszukiwałem? Zdarzało się, że przymuszali żeby przyjść nawet jak ktoś nie chciał więc kolejny argument z pupy

pierot
@Śmieć

Sienkiewicza pierwszą strone 10 razy i ni (usunięte przez administratora), więc sobie odpuściłem...

Włodek z Wąchocka
@Śmiec

Pierwsze słuchy o 12 dla wszystkich były ze 3 lata temu. Miałeś czas myśleć, trzeba było zmienić pracę. Wolałeś siedzieć, to teraz nie narzekaj.

Włodek z Wąchocka
@Śmieć, pracownik NGK

Zowiesz się śmieciem, nie dziw się, że mają cię za śmiecia.

Ruta

Witam. Czy autobus dowożący pracowników do NGK w Gliwicach przejeżdza przez szombierki i czy tam się zatrzymuje?

@Ruta

Jest busik 20 osobowy przejeżdżający przez Szombierki. Trasa Piekary Śląskie, Bytom, Szombierki, Bobrek, Chebzie, Gliwice.

Ruta
@Gość

Dzięki bardzo... Pozdrawiam

bezrobotny
@Gość

Gdzie ten busik zatrzymuje sie w Piekarach?

gostek
@bezrobotny

gostek
@Ruta

Jest tylko chwilowy busik. normalny autobus nie kursuje przez Szombierki tylko przez Michowice ,Karb,Pl .Sobieskiego,Dworzec ,Rozbark i Łagiewniki . Ten bus jest tylko chwilowo bo nim jadą oddelegowani z Dąbrowy .Jak oni na Dąbrowę wrócą to go zlikwidują.

Chattts

Muszę założyć jeszcze kilka anonimowych kont by pisać z nich komentarze przychylne firmie. Kasy z tego nie ma, ale może kierownik poklepie po ramieniu dziękując lakonicznym ,,Dobra robota, czarnuchu''

Loll
@Chattts

Kierownik to nawet nie wie o istnieniu takiego liniowego

Tom Chatssss

super firma, super praca, 12stki są super! ja tam lubię jak się mnie (usunięte przez administratora) w kako, wtedy wypinam d...e i proszę o jeszcze, jednocześnie podając czerwonemu tubkę wazeliny.

Kolarz

Moje kąśliwe komentarze w waszym kierunku to efekt frustracji na fakt, że stara od lat przyprawia mi rogi z połową osiedla. W robocie też nie mam lekko - koledzy lubią mnie poniżać w najróżniejszy sposób to też regularnie donoszę moim przełożonym na innych operatorów i noszę za tymi czerwonymi kawę gdy idą raz na 45 minut ,,puścić dymka''. Pozdrawiam Chattts aka ,,Kabel''

Zażenowany

Różnica w wynagrodzeniu między pracownikiem z 8 letnim stażem a 13 letnim stażem(roznica 5 lat) wynosi 30% a między pracownikiem z 3 letnim stażem a 8 letnim( roznica 5 lat) to niecałe 10%...a jak to sie ma do Art. 183c Kodeksu Pracy? Mowa tutaj o operatorach.

@Zażenowany

Ci płaczący o 12 godzinach niech uważają bo zaklad myśli wrócic do systemu 8 godzinnego. Tylko, że czterobrygadowego. Więc będziecie zadowoleni i zaklad też tylko, że dopiero przekonacie się co to jest przebywanie non stop w pracy. Ha ha ha

J23
@Chattts

Ha ha ha czyli z deszczu pod rynnę. To by był gwóźdź do trumny dla NGK. Ludziom nie chodzi tylko o 12 h w pracy ale też o to, że muszą iść do pracy w sobotę,niedzielę i jak wypadnie w grafiku to i święta zaznaczone na czerwono w kalendarzu i nic dodatkowo zapłacone za to nie mają.

@J23

Dlatego Ci co beczą, że 12 to najgorszy system pracy widać, że w du... byli i gów.. widzieli. Są jeszcze inne systemy pracy, dużo gorsze od 12-tek. Ale jak widać mamusia nie mówiła o tym, jedynie, żeby synuś Cie nie wykorzystywali bo Ty musisz z nami rosołek w niedzielę zjeść.

J23
@Chattts

Jeszcze raz powtórzę, najbardziej ludzi boli praca w sobotę, niedzielę i ewentualne święta bez jakiegokolwiek dodatku płacowego. W normalnym systemie pracy mieli by za te dni nadgodziny 100% płatne i tym samy większe wynagrodzenia. Teraz niby też mogą iść na nadgodziny ale po 12h są tak wyrąbani, że nie mają już na to ani chęci ani siły.

Jurij
@Chattts

Patrząc w ten sposób że może być gorzej to nigdzie nie zajdziemy typowy polski sposób na pocieszenie się i kogoś to mówić że może być gorzej. Może być lepiej!!! A Ciebie mam ochotę rozwiercić, i dobrze że mu mamusia mówiła żeby nie dał się wykorzystywać widocznie tobie tych wartości nie przekazano i całe życie lubisz sączyć miód z czyjegoś pręta

Jurij
@Chattts

Najwyżej zamkną budę zwaną ngk po co to straszonko, wiele osób się zwolniło znaleźli inna pracę żyją dalej więc w czym problem, zostaniesz Ty Twój Kolega Tom Hanks Sasza i kilku jego kumpli bracia s ten od kręcenia filmów i kilku innych co strach przed położeniem wypowiedzenia skręca im wnętrzności, 3200 brutto to jalmużna za taką pracę po 12 H w pyle halasie itp, jesteśmy w Unii Europejskiej więc walczymy o europejski poziom życia, Ty to jedynie chyba byłeś w Mielnie na urlopie bo gdybyś widział jak można żyć tak jak to jest w innych państwach nie pie. Rdo lił byś tak tym szarym otworem gebowym pozdrawiam idę dalej przekładać segmenty hahahhaha

Ktos
@Chattts

Niech robią 8h czterobrygadowe... Wtedy strzelą sobie w drugie kolano ???? i nikt nie zostanie z nimi. Hry wiedzą dlaczego ludzie się zwalniają... Są inne, konkurencyjniejsze oferty pracy. A polski zarząd Ngk Okrada z pieniędzy wszystkich operatorów I nie tylko... Chattts masz problem jak lubisz być wykorzystywany... Wiemy, że pracujesz w Dg, w Gliwicach też pracowałeś. Wiesz jak w lecie wygląda praca na gliwickiej hali, a do tego teraz z 8 robi się 12h pracy i upały oraz wspaniała automatyzacja (zapiecki assembling). Życzę powodzenia zapieckowym...

Richi
@Jurij

No i co ma NGK z tymi co wymieniłeś zrobić? przecież niższego poziomu reprezentować się nie da. A na zatrudnianie takich osób to trzeba mieć specjalne zezwolenie, bo wasza głupota stwarza zagrożenie dla normalnych ludzi!

gosc

Wiadomo coś co bylo na tym spotkaniu zarządu? ?

Boss
@gosc

Wiadomo. Zabawa.

Skowronek
@gosc

Od kwietnia powrot na 8h i 1000zl podwyzki...

Płaczek z DPF
@Skowronek

Od 1 marca powrót na 3 zmiany i 1500zł podwyżki...

Wróbelek
@Płaczek z DPF

Od 31 lutego powrót na 3 zmiany i 2000zł podwyżki.... Kto przebije?

Walduś
@Wróbelek

Tak?Dlaczego klamiecie? Mi zaoferowano 3000zl.podwyzki.

Robot

I jak tam ludziska po pierwszej wypłacie.

Tibijski tygrys
@Robot

Dostał już ktoś wyplatę z manpowera?

Ja robiłem wszystkie setki. Wypłata żal, 1200zł mniej, dramat

Elmo
@Robot

Po 8 latach pracy i dzisiejszej wypłacie żegnam się z tym syfem który się zrobił...przepracowaliśmy w styczniu 16 dni po 12h co daje 192h i dostałem 3500zl wypłaty smiech na sali...przy tylu godzinach na 8h wychodzą 3 soboty dodatkowe za które bym dostał ok 4100zl...ciekawe ile dostali ludzie którzy mają 3200brutto hahaha robimy więcej godzin za mniejsza kasę niech sobie w (usunięte przez administratora) wsadza taki system...

Arystoteles Ass
@Tibijski tygrys

ja nie mam, dostał już ktoś pieniądze z agencji????

@Robot

Po 5 latach pracy robieniu Dojo dostałem 2900 netto wypłaty porażka. NGK jest daremną firmą już na ten moment. Lepiej nie polecać nikomu tej firmy.

@Arystoteles Ass

work wyplacal juz 4 ogolnie porażka z ta wyplata haha

@Elmo

w systemie 8 godzinnym jak dobrze licze za styczen wyszlo by 176 godzin pracy haha takie te 12 fajne

@Robot

Hehe, płaczki jedne. Wszyscy się zwolnijcie :-)

@Itt

Kłamiesz w żywe oczy. 50% z grafika było 16h, więc 100% mogłeś przepracować ok 15h. Więc (usunięte przez administratora) że wszystkie setki robiłeś. Wychodzi na to że liczyć nie potrafisz. (usunięte przez administratora)....

@Chatssss

Strasznie ci to przeszkadza, że ludzie narzekają, dziwne :)

Romek
@Chatssss

Człowiek zarobił 1000 mniej a ten nazywa go płaczkiem, śmiech na sali. 12 000 rocznie ma mniej i wg imbecyla nie ma prawa być niezadowolonym, tak najlepiej pracujmy za dwie stówy miesięcznie, co za (usunięte przez administratora)...

@Itt

(usunięte przez administratora) nie narzekaj tylko coś zmień w swoim życiu. Płaczem nic nie zdziałasz.. Nie pasuje NGK to zmień zakład i tyle.

@Chatssss

Gościu (idioto) od kilku lat nie miałem miesiąca żebym nie zrobił mniej niż 30 setek, rozumiesz (usunięte przez administratora)? Co mi dało 16 pięćdziesiątek? Przepracowałem idioto 48 GODZIN W WEEKEND. Chodziłeś do szkoły? Kup sobie kalkulator. Nie wierzę że komuś komu się podoba ta praca ma ochotę co chwilę tu wchodzić i bronić interesów pracodawcy. Albo pracujesz w biurze albo jesteś pożytecznym idiotą

@Chatssss

Ciebie z chęcią byśmy zmienili korporacyjny wytrysku

@Itt

Średnio 30-35 nadgodzin w miesiącu można przepracować wg kodeksu pracy. I co z tego że w weekend przepracowałeś 48h, skoro w tygodniu miałeś wolne. Poczytaj na czym polega system pracy jaki jest teraz w NGK, albo poproś kogoś żeby ci przeczytał i wytłumaczył o co w nim chodzi. Idioty to w domu sobie poszukaj albo spójrz w lustro to najszybciej go znajdziesz. Nie denerwuj się tak bo ci żyłka w dopie pęknie i trzeba będzie znowu składkę na kwiaty zrobić.

@Romek

Kretyn to cię zrobił i do dzisiaj pluje sobie w twarz że nie maił na skrobankę. Proste jak budowa cepa, nie podoba się to się zwolnij. NIKT cię na siłę nie trzyma w NGK.

@Chatssss

Obrażanie rodziców, no super :) świadczy to tylko o twoim poziomie umysłowym a raczej jego braku :) leć do biura i pochwal się jak ładnie bronisz interesów pracodawcy :) koniec dyskusji, nie warto rozmawiać z kimś kto nie umie matematyki z zakresu klas 1-3 i nie dopuszcza różnych możliwości tylko od razu wyzywa od kłamców :) nara, żyj w swojej bańce :)

@Itt

Sam zacząłeś obrażać, więc nie miej teraz pretensji. Ruszyło się co napisałem? Wychodzi na to że to prawda. Nie gadaj że ty klasy 1-3 skończyłeś, chodzi fama żeby dostać robotę w NGK to na szybko wykształcenie uzupełniałeś, że robiłeś zerówkę eksternistycznie....

Rys
@Chatssss

Nie odpisujcie Chatssss-owi , zlewajcie go bo nic nie wnosi do dyskusji ,a poza tym miał się nie pisać na gliwickim forum ale się przyczepił jak smród . Plac go i tyle

@Itt

Żeby zarobić ok. 1200 zł mniej w styczniu musisz mieć stawkę ok. 6500-7000 zł.

NB

netto czy brutto?

Robson79
@Robot

no i stało się...te wyplaty na 12-stkach to totalna porażka!! no ale oto zarządowi przecież chodziło, robota non stop 7 dni w tyg i oszczędności na ludziach...po 4 latach bez setek w styczniu nawet 3000 na rękę nie ma!! takie jaja i wyzysk ludzi to tylko u nas... na zachodzie taki system pracy by nie miał racji bytu bo zaraz żółte kamizelki wyszły by na ulice. dziękuję pozdrawiam szukam innej pracy...

Bosd
@Chatssss

Nie kracz bo byś musiał wziąć sie do roboty.

@Itt

Miałeś 35 nadgodzin 100% płatnych i 1200 zł mniej? Bo taki był limit.

Robson79
@Robson79

pytanie z innej beczki, jak tam ankiety? wypisane? ciekawe czy to da zarządowi coś do myślenia?!

anymous
@Chatssss

Idź chatssss się leczyć do psychologa bo ty chyba z wózka na głowę upadłeś jak byłeś mały bo ty masz cos nie w porządku z głowa ale to pewnie od tego upadku z wózka nie widzisz ze jesteś dymany przez ngk robisz światki piątki i niedziele za grosze gdzie każdy normalny człowiek ma wolne albo platne 100% procent stawki i na starość umrzesz w biedzie przez takie podejście jakie masz bo ty nie masz szacunku do samego siebie ani żadnego poczucia własnej godności jesteś po prostu zerem parobkiem który gdyby trzeba było to by nawet za najniższa krajowa robił światki piątki i niedziele w ngk a prezes ngk będzie pływał sobie w tym czasie jachtem po karibach bo jak powiedział jego hobby jest pływanie jachtem po karibach a ty na to robisz za dramo w soboty i niedziele a może to ty prezesie George piszesz jako chatssss i zawzięcie bronisz ngk a jak zakład chciał abyśmy robili w soboty i niedziele aby jechało cały czas to trzeba było zrobić nadgodziny w niedziel chętni by się znaleźli bo za darmo to nikt robił nie będzie jak wczoraj zobaczyłem wypłatę to myślałem ze mi telefon z reki wypadnie więcej miałem podstawowej wyplaty w systemie 8 godzinnym wiec zarbiam mniej i to z jedna zetka a pracuje po 12 godzin gdzie tu jest logika żeby tak się dawać wykorzystywać dlatego dzisiaj rano byłem u lekarza po l4 i wolny weekend mam choć miałem pracować ach te wirusy haha bo za grosze robić nie będę a od poniedziałku szukam nowej pracy potem wypowiedzenie i l4 na okres wypowiedzenia bo za porozumieniem oczywiście nie chcą już zwalniać bo nie ma kto pracować w tym super systemie bo chyba tylko tobie chatssss skoro tak zawzięcie bronisz ngk ten system pasuje no ale jak wolisz żyć w biedzie i umrzeć w niej to twój wybór

anymous2
@anymous

Wiesz co to są znaki interpunkcyjne? Czytając twoją wypowiedz wychodzi na to że nie wiesz. Spokojnie szukaj analfabeto pracy, wiosna blisko, będą potrzebować do kopania rowów. Tam karierę zrobisz :-)

Ph
@anymous2

Nietykieto...więcej zarobi przy lopacie niż w ngkml.

Dupa
@Andrzej

Debel jesteś i tyle !

DGOP
@Itt

"Stracili" najbardziej Ci, którzy wszystkie setki co miesiąc chapali. Taki to odczuje różnicę. Jak ktoś setek nie robił, albo jedną w miesiącu to dostanie prawie tyle samo. Swoją drogą dziwię się, bo George ostatnio płakał w DG na kanapkach, że w GDPF nie ma w ogóle chętnych na nadgodziny. Jak to w końcu jest tam u Was ?

DGOP

Wolny i powolny
@DGOP

Czyli wynika z tego, że była spora grupka osób, która regularnie ruchała firmę na setki chociaż w sumie nie musieli. Zarząd się kapnął, że skoro i tak jest tyle chętnych na sobotę to można zrobić tak żeby im nie płacić. Chyba głównie o to jest płacz.

Wolny i powolny
@DGOP

Andrzejmaly
@Chatssss

Czyli 12-godzinną zmianę poświęcając ten niby wolny czas dla rodziny,hmmm coś chyba nie tak skoro marnuję dwa weekendy za nic,nawet nie szarpneli się żeby był dodatek za niedzielę

Kiedyś to było

Ciąg dalszy kompromitacji zarządu https://infogliwice.pl/duza-firma-z-gliwickiej-strefy-szuka-200-pracownikow/

jokero

no ale teraz 4200brutto dają???się szarpneli ha ha ha

@jokero

Może to znak,że będzie 1000 zł podwyżki:)

@Kiedyś to było

Podane 4200 to średnia zarobków, a nie płaca minimalna. Ten kto liczy na sowite podwyżki srogo się w kwietniu rozczaruje. Kto ma rozum a nie ma wyśrubowanej tu solidnej stawki opuści ten zakład możliwie jak najszybciej.

Pracownik Gliwice
@Kiedyś to było

Firma jedno wielkie dziadostwo zarzad totalna kompromitacja powinni ich zwolnic za to co robia. Nikomu nie polecam tej firmy pierwsze nie przedluzaja umow osobom ktore chca pracowac teraz jak ludzie sami sie zwalniaja linie sa zatrzymywane to dzwonia do dawnych pracownikow i proponuja im stawki poczatkowe 3200 zl brutto zenada. Jak reklamy rodem z queensu wozone po miastach lub ulotki do skrzynek pocztowych nie pomagaja to wzieli sie za lokalne media i jeszcze podaja zarobek sredni miesieczny zeby przyciagnac tzw jeleni a potem znowu ich wywalic jak nie beda potrzebni. Praca po 12 h w tej firmie to tragedia stanie tyle czasu na nogach pracujac jak robot za 3200 zl brutto to wyzysk i brak poszanowania. Wszystkim chcacym sie tu zatrudnic zdecydowanie odradzam sa wiele lepsze firmy na start niz upadle ngk.

Michaaaael

Pracuję w NGK od jakiegoś roku. Po wprowadzeniu w styczniu 4 brygadówki już rozglądam się za inn a pracą. "nie ma wolnego poza żądłem" Bo nie sa przygotowani na wprowadzenie 4 brygadowki i brakuje im ludzi. Masakra. Zaczynaja zmniejszac koszty przez nierentowna fabryke w dabrowie aich plan na to to miedzy innymi pracownicy z ukrainy. Jest coraz gorzej i naprawde odradzam na dzien dzisiejszy jako pracownik szukajacy nowej pracy.

@Michaaaael

Przecież ukraińców nie chcieli przyjmować,śmiech na sali co się tam dzieje.Dzięki Bogu się zwolniłem i znalazłem inną prace:)pozdrawiam wytrwałych Ps;jeszcze ciapatych będą zatrudniać

@Michaaaael

Jakby Dąbrowa była nierentowna to japończycy zamknęli by ją od razu, a nie kupowali trzecią działkę w strefie. Po prostu fabryka DPF w gliwicach jest przestarzała technologicznie i tyle. Na jednej linii potrzeba 2x więcej ludzi niż w DG. Takie zabytki się po prostu zamyka.

Ktos
@Chatssss

Ciekawe, bo słyszałem, że na Dąbrowie też są przestarzałe maszyny... Co z tego, że automatyzacja jak niestety nikt nie sprawdza procesu i powstają buble, które chcąc nie chcąc trafiają do klientów lub czekają na sprawdzenie? Wiesz, że nadprodukcja to strata? Gliwice toną, bo Dąbrowa jest balastem...

rob
@Ktos

to samo mialem pisac apropo starych maszyn. stare ale jare, swoje robia, natomiast kolego chatss, nie wiem kaj robisz ale przejdz sie na p6 i popytaj jakie sztuki idą :D

Rupert
@Chatssss

To prawda. Japończycy kupili trzecią działke na strefie w DG i będą tam produkować gamoni, a Chatssss bedzie robił za matryce ;)

Kantyna
@Michaaaael

Jeszcze lepiej jest jak chcesz zaplanować urlop na maj/czerwiec albo jeszcze dalej. To odpowiedź jest ta sama "tylko na żądanie " Nie polecam nikomu!

@Kantyna

No to pięknie.Nie dość że musisz robić świątek-piątek to nawet majówki czy normalnych świąt nie masz-Tragedia PRAWDZIWE NIEWOLNICTWO

@pikuś

Masz rację to wyzysk i niewolnicza praca ... Na nowym zakładzie nawet nie masz gdzie usiąść na 3 sekundy bo nakaz stania jest

Stefan

"planowane" żądła........

Gpfy targety dźwignięto o 300 szt w przeciągu tygodnia

GPF

No ale w zamian za to w kwietniu będziesz miał super podwyżkę :) i jeszcze jest Ci dane pracować w najlepszym systemie pracy pod słońcem - 12H :)

HWDP

To nic nie zmienia.

@GPF

Super podwyżki... Czyli te coroczne śmieszne kwoty ??

GPF

Obojętnie jakie będą, masz być zadowolony. Bo jak nie to usłyszysz najsłynniejsze hasło tego forum "Jak się nie podoba to się zwolnij":)

Dokładnie tak jak piszesz

Znafca

Hodzom słuchy że zarzond da podwyżki jak bydło przestanie mazać w toaletach i zostawiać (usunięte przez administratora) po sobie. Prawda to?

Fizol
@Znafca

Target Target Target!!!!!

Fred

12 h na nogach to mega wyzwanie ,a nocki tragedia... muszą dźwigać podstawę bo nikt tam nie będzie robił w takim systemie...

Pracuje ponad 10 lat teraz przeszedłem na nowe NGK bo stare się wali i to co zobaczyłem to dramat nie polecam nikomu pracy chyba że chce się kogoś wykończyć , zakaz siedzenia albo nakaz stania przez 12 godzin ... Czas szukać czegoś innego

pikuś

Powodzenia w staniu przy maszynie przez 12h w lato jak będzie pow.30 stopni.Karetki będą śmigać :)

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1067.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 943, z czego 129 to opinie pozytywne, 321 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.