NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

zdziwiony

Czy to prawda że Ukraińcy dostali wypłatę 3700

Piece dpf
@zdziwiony

Jeśli pracowali na piecach, na brygadzie D to tyle wychodziła wypłata za czerwiec

Wiem

Wiem po rozmowie z zaprzyjaźnionym wysoko postawionym pracownikiem że od stycznia wracamy na 8h po 3 zm.

Wiem lepiej
@Wiem

Kadra wysokiego szczebla rozważa takie rozwiązanie

Prorodzinny system 12h

Już nikt nie chce systemu 8 godzinnego

@Prorodzinny system 12h

Chyba ty

Niezorientowany
@Wiem

Znaczy się cały zakład czy tylko DPF-y na 8 a LSH i GPF po staremu na 12?

@Niezorientowany

Tylko DPF

@Wiem

Nigdy już nie wróci system 8h,za chwile jakiś oszolom napisze o podwyżce, i sie (usunięte przez administratora) zacznie licytacja kwot, jak stado baranow haha.

Tommy Gun

500+ dla każdego. Od nowego roku

@Tommy Gun

To jest prawdopodobne a raczej na pewno pewna informacja :) cieszmy się :)

@Wiem

Czy był ktoś na spotkaniu dziś i czy jednak od stycznia system 8 godzinny?

Robot
@Wiem

Wiem po rozmowie z wysoko postawionym sprzątaczem w naszej firmie, ze kible od stycznia będą zamknięte.

Dzida Brygida

Barana mozesz wykonac? I kto tu ma pusty leb? Szkoda ze tak zaklad przycislo i zatrudnia takich analfabetow, tylko taki diesel moze takie gów. No wymyslac, to wiele tłumaczy.

Tommy Gun
@Dzida Brygida

Uuuuu widzę, że ktoś się poczuł bardzo urażony słowami gorzkiej prawdy. Nie bierz wszystkiego tak do siebie bo żyłka Ci pęknie i jak wtedy będziesz się wypinać przełożonym. Sprawdź co znaczy wyraz analfabeta a później go używaj. I naucz się zasad interpunkcji...

Dobrze polać mu

@Tommy Gun

Slowami gorzkiej prawdy? Dobry jestes haha. Twoja skladnia jest odpowiednikiem zawartosci w twojej glowie. A to ze twoja stara wypina sie gdzie popadnie to nie znaczy ze inni robia to samo.

Operator
@Dzida Brygida

Problemy w czytaniu ze zrozumieniem? Wróć do podstawówki. Zaryzykuję tezę, że dla Twojej osoby to i tak za wysoki poziom. Szkoda czasu na kogoś tak ubogiego w wiedzę jak Ty.

Formingowiec GPF

A widok w piecowej kanciapie ciagle ten sam :) jak to na nockach :) chetnie bym zmienil dzial i do was przyszedl macie wakat ??

Qwerty2019
@Formingowiec GPF

Panie Formingowiec już sam fakt z jakiego działu pochodzisz mówi o tym że na piece się nie nadajesz. W Lidlu sobie roboty szukaj...

@Qwerty2019

Panie...mialbys polowe mojej wiedzy to mozg by ci eksplodował...na formingu trzeba większej niz ci sie wydaje chyba najciezszy dzial pod katem wiedzy na fabryce ale ty wolisz telefon i sluchawki :p

taki owaki
@Formingowiec GPF

Zastanawia mnie, skąd pan tyle wie o naszych piecowych, o ich pracy i o tym co robią? Skoro jest pan z innego działu, skąd pan może to wiedzieć

Jan Palony
@taki owaki

To może być trudne do zrozumienia ale spróbuj. Może on przechodzi między działami. Hmm...

taki owaki
@Jan Palony

Czyli zakładam że na przerwie. Czyli możemy założyć że pieców i też mieli wtedy przerwę

Sratatata
@Formingowiec GPF

Formingowcu skoro ty widzisz jak piecowi w kanciapie siedzą na słuchawkach idąc na przerwę to oni mają w tym samym czasie przerwę co ty. To skoro oni nie mogą w tym czasie siedzieć na telefonie to zastanawia mnie co uprawnia ciebie do używania telefonu podczas pracy. Widać że jesteś jednym z wielu leszczy którzy uważają że wszyscy są źli tylko ty jesteś super fachowiec nie doceniany przez firmę. Masz problem to zgłoś to oficjalnie a nie zachowuj się jak ostatnia (usunięte przez administratora)bo odwagę masz tylko na forum. Jak dla mnie to zwykła (usunięte przez administratora) jesteś.

pracownik_z_NGK
@Formingowiec GPF

no no ja też bym chetnie zmienił dział na wasz ale tylko na przerwy bo nie przypominam sobie żeby ktoś prócz was miał przerwy po 30 minut

J
@pracownik_z_NGK

Co Cie to obchodzi ile mają przerwy, Twoja firma? Ze swoich płacisz? Nie lubię takich(usunięte przez administratora) co innym patrzą na ręce. A swoją drogą statek tonie :)

pracownik_z_NGK
@J

co Cię obchodzi powiadasz? to co tych placzków obchodzi co u tych osob na piecach w biurze sie dzieje?najpierw poczytaj ze zrozumieniem wszystkie wpisy a potem komentuj kto komu patrzy na ręce.

@taki owaki

A od kiedy to trzeba pracować na danym dziale zeby wiedziec jak wyglada praca na innym, juz pare lat pracuje na tej fabryce mam znajomych praktycznie na kazdym dziale i wiele od nich mozna sie dowiedziec pozatym jak juz mowilrm przez szybe duzo widać.

@Jan Palony

No jak widac dla innych to zbyt trudne :)

@taki owaki

Haha taaa z piecow mieli przerwe xd akurat tak sie sklada ze znam gdziny przerw na piecach i zadna z tych godzin wtedy nie byla :p pozatym czy nie jest tak ze do przerw służy kantywtea nie biuro ?? A ja akurat mam przerwe kiedy chce i na fajke tez chodze kiedy chce :) bo kto powiedzial ze mam niebieska koszulke :) a czerwoni przeciez kiedy chca maja przerwy na fajke kawe itp czyz nie drodzy koledzy ? :)

@Sratatata

Co uprawnia mnie do telefonu ?? Hehe XXI wiek mnie uprawnia tyle ze drogi kolego co innego wyslac do zony sms lub odebbrac tel od dziecka a co innego ogladac kilka godz filmy :) zeby nie bylo jestem za tym bysmy wszyscy mogli wtedy gdy sytuacja wymaga skorzystac z tel POZDRAWIAM. :) aaaa i nie uwazam sie za super tylko lubie poszanowanie innych ludzi a na piecach tego nie widac bylo inni zapierniczaja a drudzy z nudow spia lub telefon to jest nnormalne uwazasz ?? Gdzie pomoc drugiemu by bylo lzej ? Tak jest zreszta nie tylko na piecach ja sam z takim zachowaniem nie wygram bo mentalnac ludzi na stanowiskach czerwonego urosla do rangi bycia lepszym kims waznym...zamiast byc poprostu dobrym duchem zalogi i pomocnym kiedy trzeba nie bac sie rekawiczek i pomoc...znam takich co nie baja sie pracy i pomocy szacun dla was koledzy :)

@J

Statek tonie dokladnie...ja nie patrze innym na rece pod katem fajek przerwy na kawe itp ngk to nie wiezienie zeby zakazac komus kto pali wyjsc na fajke o ile robota jest robiona na czas itp bo chyba lepiej by byl wmiare luz i robota zrobiona niz same zakazy

@Formingowiec GPF

No i jak tu (usunięte przez administratora) ma być dobrze. Wuj Cię obchodzi co robią piece ,p0 czy inny forming. Może kaizena napisz żeby kamery dziennie przeglądać,co byś nie był pokrzywdzony. Smutne

@Qwe

A ciebie(usunięte przez administratora) powinnno obchodzic co sie pisze na forum :) wracaj baranie do zagrody....przez takich jak ty w firmie jest jak jest, czyli same (usunięte przez administratora) bojace sie zawalczyc o swoje racje...

asdf1234
@Formingowiec GPF

panie formingowiec A to że forming pomyka co godzine na fajeczke jak nie czesciej to rozumie że to jest normalne i ok? Lepiej niech kazdy najpierw spojrzy na siebie a potem sie wypowiada ;)

@Formingowiec GPF

A o coz mam walczyć,może też jestem z tych co netflixa znają na pamięć? Ijak na razie to ty pokazałeś że nie umiesz walczyć o swoje bo zamiast próbować poprawić sobie, to próbujesz pogorszyć innym.

@asdf1234

Na fajki od zawsze kazdy chodzil jak chcial, fakt bywa to wkurzajace dla tych co nie palą ale to kwestia dogadania miedsy operatorami :)

@Qwe

A niby jak ja pogarszam innym wytlumacz mi ? No tak najlepiej siedz cicho, rob co ci każą nawet jak sie z czyms nie zgadzasz bo tak jest najprosciej...

@Formingowiec GPF

Jak ? A tak że na publicznym forum płaczesz na piecowe kanciapy, chowając się za ksywa, zamiast załatwic to w pracy jak facet co "umie walczyć o swoje", bez mieszania w to obcych osób które to czytaja. Boli cię to rób to samo co oni

@Qwe

To moze podaj pierwszy swoje dane publicznie hmm ? Widze ze boli cie, ze ukrucili wam kanciapowe siesty :)ja caly czas robie co chce, robote mam zrobiona wiec przelozony nie widzi problemu, ze ide zapalic czy tez na kawe bo ma normalne zdrowe podejscie do ludzi :) pozdro dla normalnych :) A to, ze tobie przelozony zabrania wszystkiego pod grozba zabrania premii to nie moj problem..zawsze wsrod przelozonych znajdzie sie czarna owca a twoj to pierwszy chyba ktory lazi za operatorami na palarnie by zabrac premie hehehe :)

@Formingowiec GPF

To teraz nie wiem, jestem piecowym siestowiczem, czy chodze na smyczy liniowego? W jakim celu potrzebujesz moich danych? Nikomu nie wadze ani mi nikt nie wadzi, a ty z kolei masz straszny bol tylka o wszystko

Zainteresowana pracą

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy są przyjęcia do firmy. Praca dla kobiet. Czy moglibyście napisać jak wygląda praca? Jaka stawka na początek i umowa. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

@Zainteresowana pracą

Dawaj do nas . Już sporo ludzi z Ukrainy przyjmują. Polacy nie chcą pracować za 2800.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Monter

Co tam dzisiaj na zebraniu było?

Czyściosheq
@Monter

Różne rzeczy ale co mnie zdziwiło, w ramach 5S mają być odnowione toalety. Ale co z tego? Jak bydło nie potrafi korzystać z kibelka i zostawia(usunięte przez administratora) to choćby był ze złota to dalej będzie (usunięte przez administratora) i standard dworcowy.

@Czyściosheq

A było coś o tym systemie 8 godzinnym czy to tylko plota

@Czyściosheq

Było coś na temat łamania przepisów BHP na gpf?

Skończony

Też macie problemy z nosem? Zatkany cały czas, katar? :/

Asd
@Skończony

Tak,mimo maski itp

WtommyGraj

Darmowe obiady na NGK polać mu :)

Czy to prawda ze głowni nasi klienci Volkswagen oraz BMW zrezygnowali z filtrów z dąbrowy górniczej ? Jak ma sie tam ta fabryka ? Czy wiadomo coś więcej ?

Biurowy
@Zainteresowany

Prawda że VW wraca na glw o bmw nic nie wiem

Moja_Twoja
@Zainteresowany

Profesjonalizm pracowników z DG znowu dał o sobie znać. Brawo.

Chattts
@Moja_Twoja

Głupi jesteś i tyle. Chcieli filtry które składa taki (usunięte przez administratora) jak Ty. Chodzi o precoating którego nie ma w Dąbrowie. Ale to chwilowe.

Anonymous
@Moja_Twoja

Przynajmniej nie kapujemy (usunięte przez administratora)

Moja_Twoja
@Anonymous

Tak tak Gorolu. Ciekawe czy będziesz tak śpiewał jak wprowadzą Ztki płatne jako 100% bo to będzie wynik naszej interwencji w PIP.

Zdruzgotany

Brawo dla wszystkich (usunięte przez administratora) co jęczeli za powrotem 8h trybu pracy. Dzisiaj na mojej hali było zebranie z kierownikiem - od lipca fabryka przechodzi na tryb Czterobrygadowy - ośmiogodzinny. Pierwszy wolny weekend mamy w połowie października. Gratulacje dla wszystkich (usunięte przez administratora)

@Zdruzgotany

Piszesz jakies pierdoly, (usunięte przez administratora)to ludzie rozsiewajacy ploty, kierownik zrobil cie w (usunięte przez administratora) Ja, jak twoja stara, jaka chala jaki dzial, podaj a zaraz obale twoje debilne plotki.

Waldi
@Zdruzgotany

Też mi się wydaję że plotka z (usunięte przez administratora) wzięta Ngk nie działa tak chaotycznie no chyba że się mylę pozdrawiam.

Zdruzgotany
@Giller

Co to ja "chala" ?? Nic dziwnego, że ta firma tak wygląda skoro pracują tam analfabeci.

@Zdruzgotany

Niestety mój kier również potwierdził powyższą infor z tym że nie od lipca a sierpnia.... Masakra.. Znów się ludzie będą zwalniać bo 3 godz dojazdu codziennie to pomyłka

@Zdruzgotany

(usunięte przez administratora) polonista ktory (usunięte przez administratora) na lini, naprawde dramatem jest to ch? Ja mysle ze dramatem sa takie te.. pe lby co sieja propagande. W ciagu 2 tyg.zmienia nam system pracy, lepiej byc analfabeta niz takim patafianem.. Co jak cos tam uslyszy pod kiblem przekazuje to dalej, takze sprawdz moj tekst polonisto, chociaz pewnie po zawodowej ci do niego daleko, jak trzeba miec pusty baniak by (usunięte przez administratora) takie bzdety, co za leb haha. Wrozbita Maciej (usunięte przez administratora)

@Oliwietta

To sa bzdury! Robia z wami co chca, zaraz pojawi sie nastepny wpis ze od wrzesnia, widac ze nie macie kompletnie pojecia o kodeksie pracy, zal mi was, mam nadzieje ze zwolnienia zaczna sie po a nie przed oficjalna wiadomoscia haha. Jak powiedzial pewien grecki wyczynowiec,, wiem ze nic nie wiem" ten cytat to dla pana polonisty.

Brawo
@Giller

Nie ma konkretnej daty narazie czekają na kolejną wizytę PIPu jeżeli zaakceptuja zmianę jaką jest wycofanie rocznego grafiku to dalej będzie jak jest jeśli nie to zetki będą płatne 100% a jeśli dalej połowa załogi postanowi pójść do domu bo wybierze zetke i maszyny staną jak ostatnio to zostanie wprowadzony system 4 brygadowy a wtedy nie dość że wszyscy stracimy kasę to jeszcze weekendy zobaczymy co 6 miesięcy brawo wy

@Brawo

Zetki beda teraz wylacznie na nockach czyli 100%.i beda podawane tylko z miesiecznym wyprzedzeniem to sa te cale zmiany, zreszta czas pokaze kto mial racje.

lolololololo
@Brawo

Wprowadzenie 8h systemu pracy na 4 brygadach oznacza zamkniecie zakładu.Gdyby to było takie proste to juz by to zrobili. Myslisz ze zaakceptowali to ze 25+ osób z jednej hali idzie do domu i kilka maszyn staje. A na DPF cisza boja sie oznajmic tzn powiedziec ludziom prawde. NA DPF tak samo nie musisz zostawac na Z i tak samo jak na innych biznesach mozesz wziasc dowolny dzien wolny jezeli masz przepracowaną odpowiednia ilosc godzin Z

@Zdruzgotany

Jest lipiec, juz pracujesz w systemie 8h?coś jest bardzo nie tak z toba lub twoim kierownikiem. Dlatego prosba, nie posuwaj takich pierdół... Jeżeli nie masz nic do powiedzenia poprostu milcz!!!

Wotan
@Dzida Brygida

Dali 3 miesiące próbne. Jeżeli ludzie będą dalej wybierać zetki to wprowadza 8 godz brygadowke. OD LIPCA zetki będą tylko na nocnej zmianie.

@Wotan

Hmmm... watpie zeby odwazyli sie na przejscie na 4 brygadowke 8 h. Za duzo ludzi sie zwolni. Jeszcze sie nie ogarneli po tym co dzialo sie przy poprzedniej zmianie systemu. Proba tez raczej od sierpnia bo w lipcu nie ma zadnych zetek. W sierpniu sa 3, we wrzesniu tez 3 , w pazdzierniku nie ma wcale wiec malo kto wybierze w tym czasie. Druga sprawa ze masa osob i tak chodzi na nadgodziny na inne zmiany zeby dostac uczciwe pieniadze czyli 100 %, ta tendencja na pewno sie zmniejszy bo bedzie mozna normalnie tyle zarobic na wlasnej zmianie. To chyba najrozsadniejsze co mogla zrobic firma na te chwile.

@Wotan

Wroce do twojego wpisu za 3 miesiace, jestes na tym samym poziomie co zdruzgotany. Skąd wy bierzecie takie bzdety? Nastepny fan teorii spiskowych, co wy macie w tych glowach, pracuj i nie kombinuj zbyt wiele bo to nie najmocniejsza twoja strona, skorygujemy za 3 miesiace twoj wpis.

@Wotan

A jak cos to od sierpnia, od sierpnia nie od lipca, jest lipiec i zetki dalej sa na dniowkach, zmień informatora.

Pracownikngk
@Giller

A co z urlopami? Przecież nie cała firma staje w sierpniu. Niektórzy z innych biznesów planowali swój urlop na Z1 właśnie po to żeby zabrali go jak najmniej... zmieniając harmonogram z dnia na dzień firma po raz któryś pokazuje jak bardzo liczy sie ze swoimi pracownikami mając nas w (usunięte przez administratora) i robiąc z nami co i kiedy chce.

Trele morele
@Pracownikngk

Chłopie ogarnij się ???? jak miałeś planowany urlop w z1 to dowiedz się czy naprawdę jesteś stratny bo ja będę mieć graf indywidualny i nie pisz bzdur... znowu ????

@Pracownikngk

To prawda... Ale pomysl spokojnie pracuje tu prawie 4 tys osób, jak firma przy takich zmianach ma zadowolić wszystkich, jest to niemożliwe.

Pracownikngk
@Giller

Firma wprowadzajc 12h miała brać pod uwagę wszystko.. a nie naraz w środku roku gdzie zaczely się urlopy wprowadza jakieś zmiany niewiadomo skąd i po co.

Czemu SLL- nie oceniaja kazdego dnia operatorów ? Przeciez nowy system ocen mial temu sluzyc . Moze HR by sie temu przyjrzało hmm

Mać
@Anonim

Mamy sami podawać argumenty?????

Brawo
@Anonim

Ponieważ obsługa telefonu komórkowego zajmuje im większość czasu reszta to kawa i fajki człowieku daj im żyć nie widzisz że ciężko pracują

Jak wygląda u was praca na produkcji bo z tego co widzę w ogloszeniu to tam potrzebują ludzi, system pracy jest po 12-o godzinny czy wracacie na 8-o godzinny system z tego co czytam tutaj ? I czy trzeba się mocno wykazać lub (usunięte przez administratora)żeby przejść pod firmę czy poprostu wybierają ludzi za wygląd ????

Paweł PSK
@Nowy

Praca na produkcji jest spoko. Jak z czasem pochwytasz sobie znajomości to dostaniesz lżejsze stanowisko. System póki co 12 godzinny a jak będzie później to nie wiadomo, znowu idą jakieś zmiany. Polecam dział piecy.

@Paweł PSK

Słyszałem że na piecach idzie lepiej zarobić ale jest ciepło.. A jak wyglądają zarobki w firmie ?

HR

Moi drodzy od października planujemy zwiększyć czas pracy a nie 8o godzinna czterobrygadowke! wiec prosze sie sluchajcie plotek. otóż chcemy wprowadzic 12o godzinny system pracy od poniedzialku do niedzieli a osoby ktore maja srednia 4.0 maga sie ubiegac o jeden dzien wolnego w miesiacu

Gracjan
@HR

No i to jest odpowiedź, prosto od HR.

@HR

wszyscy którym system 12h nie pasował to uciekli Ci którzy zostali to widocznie im pasuje albo sie przyzwyczaili po co znowu kombinować??znowu stracą ludzi, zaczyna nas to (usunięte przez administratora)

pracownikngk

Mnie to się wydaje że oni mają jakąś satysfakcję w tym że nas straszą kolejnymi zmianami i robią z nami co chcą..

Ktoś
@HR

Cześć. Chciałbym się więcej dowiedzieć o firmie typu, czy po 12 godzin się utrzyma czy będą przechodzić spowrotem na 8 godzin , i jak wygląda praca - trudna, wymagająca itp. :) mam nadzieję że wypowiedzą się konkretne osoby.

Kierownik

Każdy kto ma małe dziecko do lat 4 może złożyć oświadczenie że nie chce pracować na nocki i tym sposobem można pracować po 8h na dwie zmiany od poniedziałku do piątku...pozdrawiam

Pracownik HR
@Kierownik

Zgadza sie potwierdzone info :) dobra opcja dla tych co maja umowe na stale...chociaz oswiadczenie złożyć może każdy

@Kierownik

Świetne rozwiązanie w szczególności gdy ktos ma umowe na czas okreslony, ha ha, brawo Ty!

AAAaaa

A ja tak z innej beczki nie o pracy nie o przełożonych tylko o wyjeździe z parkingu na koniec zmiany. Do wszystkich nowo przyjętych a przede wszystkim do Ciebie(usunięte przez administratora) na drodze panuje kultura jazdy i innych współpracowników się przepuszcza aby każdy ze swojej alejki mógł wyjechać a nie czekać (usunięte przez administratora)

Mmm
@AAAaaa

Jeśli droga jest wewnętrzna nie opisana znakami to podstawa regula prawej ręki.

Mmm
@AAAaaa

Dlaczego zalisz sie w necie a nie zwróciłeś jej uwagi lub zwrócisz? Czyżby kozak w necie a(usunięte przez administratora)w świecie? Ps malo zarabiacie a zwykla "przataczka" (usunięte przez administratora)?Haha

Byk P2
@Mmm

Pewnie z tego samego powodu z ktorego ty zamiast wpisac swoje imie i nazwisko pod postem wpisujesz "Mmm" czyzby (usunięte przez administratora) w swiecie ?

Kierowca autobusu
@AAAaaa

Gościu (c i u l u) z parkingu ciężko wyjechać więc jak ktoś takiego debila jak Ty to go nie wpuszcza. Nie dziwię się. Tak w ogóle to auta wyjzdzaja na tzw zamek więc przed tobą auto było wypuszczone. Ale jak się pchasz na (usunięte przez administratora) to śpię. .. żal Ci (usunięte przez administratora) ściska że laska jeździ lepszym autem i ma Cię w (usunięte przez administratora) glupku. Idź na autobus jak nie znasz zasad.

Chatssss
@Kierowca autobusu

Hmmmm twoja "M..." nie mówiła że jeżdżę gratem jak się ze mną po wioskach i lasach zapuszczała :) A tak w ogóle to następnym razem zanim będziesz pisać w nocy na forum to mniej pij żeby twoje zdania miały więcej ładu i składu :*

Kierowca bombowca
@Mmm

Prawda. Reguła prawej ręki. Ja się tego stosuje. A jak przyjdzie pora na dorobienie paru zł (zbliża się lipiec bez Z-ek) to wtedy ładnie wyjadę sobie swoim heblem z uliczki a baran jeden z drugim nauczy się tej zasady.

Vigo

Nie polecam, pracowałem na piecach jak przyszło żeby dać umowę pod firmę to się wykrecili że byłem na l4 (raptem miesiąc wszystkiego przez cały okres pracy pod biurem) nie chodziłem na nadgodziny i miałem słabe oceny, co do ostatniego straszliwa porażka z nowym systemem ocen większość ma 3,18 do 3,30 i tyle nie ważne czy robisz swoje czy coś więcej,a taki + Ci powie że słabe oceny, szkoda zdrowia i czasu więc radzę się zastanowić przed podjęciem pracy w tym zakładzie.

Prawde mówiący
@Vigo

Z tymi ocenami to jest wał...Oszusci i (usunięte przez administratora) wstydu nie maja

@Prawde mówiący

Z tym tez trzeba walczyc....ilu jest liniowych ktorzy oceniaja operatorów po kazdym dniu ta jak zaklada nowy system pracy absurd jest juz taki ze niektorzy czerwoni kaza pisac niebieskim co robili czyli samoocene kiedy to samooceny juz nie ma od stycznia...ruszyc tylki koledzy i oceniać wiem ze sie nie chce ale to chwila i z glowy wtedy oceny moze lepsze by byly podwyzki lepsze przeciez to z waszysz kieszeni te podwyzki nie beda :p

Robot
@Formingowiec GPF

Najdłuższe zdanie jakie wiedziałem. Używaj przecinków, nie jesteś maszyną. No chyba że piszesz to na pulpicie sterowniczym swojej maszyny.

@Robot

Nie bede aie bawil w przecinki i inna interpunkcje to jest forum i pisze co mi sie podoba a co nie :p masz z tym problem to nie czytaj albo zglos do prof Miodka

Strażnik internetu
@Formingowiec GPF

W internecie obowiązuje netykieta głąbie. Poczytaj sobie co to jest .

@Strażnik internetu

Ty chcesz mnie uczyc netykiety piszac do mnie glabie. ? Przeciez netykieta to przede wszystkim brak wyzwisk i wulgaryzmow XD a jakby ktos byl dyslektykiem to bys mu zabronil wypowiadac sie na forum ? :p używaj czasem mózgu to nie boli :)

P5 machnining

Gdzie w te upały i temperatury prawie 40 stopni są ci wszyscy, którzy tak zachwalali ngk? Tacy mądrzy byli. Jak się nie podoba to się zwolnij mowili.

jikero

Jak tam skwareczki w tym blaszanym obozie po 12h w takie upały??W zeszłym roku pracując po 8h karetki latały a teraz ??mam nadzieje że macie jakieś dodatkowe profity a nie tą ''deszczówke do picia''

Jojejo
@jikero

Jest pięknie :) na gpf brak tabletek musujących, brak posiłku l, temp. Powyżej 45 stopni a jak sie zapytałem czy można chociaż o 5 minut przerwy wydłużyć w te upały to usłyszałem co mi da te 5 min dłużej ;))

jokero
@Jojejo

To szczere wyrazy współczucia.Może inspekcja pracy by się tym zainteresowała zanim wywiozą kogoś ''do przodu nogami''

Denis
@jokero

Słyszałem o takim przypadku. Dość świeża sprawa. 43-latek dostał zawału w pracy i nogami do przodu... Te upały dają się we znaki.

Operator GPF
@Jojejo

Nam czerwony powiedzial co nam da tabletka musujaca XD. O posilkach nie wspomne :p

@jikero

Profity ? Ahahah chyba wiecej pracy dokladanej przez przelozonych SLL. Czerwoni maja gdzies temperatury i warunki w jakich musimy pracować...na GPF to juz nawet smieszne zaczyna byc chopcy z piecow nawet na nocce maja pod gorke gdzie nowi czerwoni chca pokazac swoja wladz XD idac na przerwe widac jak siedza w swojej kanciapie razem z piecuchami na telefonach sluchawki na uszach slonecznik i szychta leci czasem popatrza na kamery by operatorow opierniczych bo niby prace sobie ulatwiaja przy temp ponad 40 to trzeba byc kretynem by sie kogos czepiac przy takich warunkach ale trzeba pokazac swoja wyzszosc....dobrze by bylo by kierownik (usunięte przez administratora) przyjrzal sie pracy tych panow z kanciapy podczas nocnej zmiany my z formingu to widzimy i jestesmy z wami operatorzy z piecow ! A czerwony co juz pierwszego dnia robil notatke na operatora to rozbil bank XD no panowie czeroni jestescie beznadziejni zacznijcie patrzec sobie na rece a pozniej innym pozdro dla normalnych :)

Anonim gpf
@Formingowiec GPF

Racja...nowi czerwoni na piecach to dno...ale moze zmadrzeja czas pokaze :)

Dpf-owiec
@Anonim gpf

Weźcie mnie nawet nie straszcie tymi wpisami o warunkach bo od lipca sam mam właśnie przejść na forming gpf na zmianę D.

@Dpf-owiec

Jak na linie C,D to współczuje liniowego...na(usunięte przez administratora)mialbys dobrze gosciu moze nie tak pochytany jesli chodzi o robote ale ludzi dobrze traktuje :)

Dpf-owiec
@Formingowiec GPF

Nie wiem jeszcze na jaką linię. Jedynie co wiem to, że mam się zgłosić do(usunięte przez administratora) Ale nie wiem czy któryś z nich to liniowy.

Obiektywny
@Formingowiec GPF

Cóż sama prawda...trafiona w sedno

Shrek90
@Formingowiec GPF

Tak jest na wiekszosci działów ale fakt tam juz jest przegiecie w tym biurze na piecach...

Byly formingowiec

Wlasnie siedze sobie w pracy czytam te falszywe komentarze i az rece opadaja. Jak wyglada praca w ngk duzo by pisac ale napisze krotko cos od siebie jako byly formingowiec gdzie kiedys pracowalem jacy sa tam przelozeni. Obrazanie poganianie i czepianie sie jest na porzadku dziennym. Co sami przelozeni robia w czasie gdzie ludzie ciezko pracuja po 12 h na maszynach sami chodza po palarniach po kantynach na dyskusje po parkingach na przechadzki w okolo zakladu na spacery jak jest ladna pogoda. Dodatkowo mysla jak uprzykrzyc zycie i doj.... operatorom jakby juz nie mieli ciezko za niewygorowane pieniadze. Na przyklad mozna wziac pomysl jednego z Sl+ gdzie wprowadzil 3 operatorow na linie zamiast 4 poczatkowo sie tego wypieral a w tym roku dostal za to nagrode za redukcje kosztow. Co z tego ze ludziom pogorszyl prace doszlo im w tym roku dodatkowo 12h pracy zamiast 8 ale i tak (usunięte przez administratora) sie z tego ciesza i mysla ze jest fajnie bo zabral ich na impreze i postawil wodke brawo hala B.

@Byly formingowiec

Nie bardzo rozumiem. Pracuję w NGK czternaście lat,na jednym dziale i trzech zmianach A,C i teraz D i NIGDY nie doświadczyłam mobbingu,poniżania ,,sprowadzania do parteru,, odzywania się do mnie podniesionym głosem itp.historii.Sama też nigdy nie zachowałam się tak w stosunku do nikogo. Nie jestem ,,niedojdą bez szkoły,, ani tez nie uważam się za,,starego dziada,,Po prostu dobrze mi się tu pracuje i tyle.Kultury uczymy się od dzieciństwa,to nie kwestia pracy w NGK, czy gdziekolwiek indziej.

Były formingowiec
@Czternastka

Podaj swój dział halę oraz zmianę to pogadamy na temat pracy i mobbingu, ja mówię o formingu gdzie pracowałem i znam wszystkie kobiety od samego początku a nie było ich za wiele więc jeżeli mówisz o tym samym dziale to zaraz podam Ci przykłady. Poza tym jesteś kobietą więc pewnie byłaś/jesteś inaczej traktowana w przeciwieństwie do innych osób które pracowały na wszystkich maszynach a nie tylko finishingu za czasów 4 operatorów na lini.

Były formingowiec
@Czternastka

CYTAT Czternastka 28.04.2019 23:36 Opinia "Trochę was nie rozumiem,dlaczego nie poczytacie KP a szczególnie przepisow bhp i obowiazkow jakie powinienem spełniać pracodawca.Juz kiedyś pisałem że pracodawca ma OBOWIĄZEK zapewnić pracownikowi, którego specyfika pracy zmusza do ciągłego stania lub chodzenia miejsca i siedziska do tzw.odpoczynku spontanicznego.I nie chodzi tu o miejsce na stołówce gdzie idziemy na przerwę. To są zupełnie dwie różne sprawy.Przepisy ogólne BHP W par.49 bardzo szczegółowo to wyjaśniają. Przeczytać, wydrukować i zanieść do działu BHP. Niech się do tego ustosunkuja.Zawsze jeszcze jest PIP. (usunięte przez administratora)" Tutaj piszesz że pracujesz w ngk czternaście lat i nigdy nie "doświadczyłaś" mobbingu i poniżania a wcześniej pisałaś/eś "kiedyś pisałem" że pracodawca ma obowiązek... itp itd. I jak teraz ta wypowiedź ma być brana za wiarygodną skoro raz piszesz jako kobita a raz jako mężczyzna, zdecyduj się kim jesteś zamiast pisać głupoty i wprowadzać ludzi w błąd...!!!

czretnastka
@Były formingowiec

Nie jestem zbyt inteligentna i nie rozumiem aluzji. Mnie to trzeba jak krowie na granicy!

@Były formingowiec

Nie piszę głupot i nikogo nie wprowadzam w błąd. W kodeksie pracy wszystko jest dokładnie opisane.Jak poszukasz w google,to znajdziesz nawet orzecznictwa sądowe. Pracuje w NGK 14 lat i zdecydowanie jestem kobietą, musiałam się pomylić z ,,pisałem,,i nie skorygowałam tego.

@Były formingowiec

Nie napisałam że pracuje na finishingu ,ale temperatury na dziale podobne.Moje stanowisko pracy to piec i zapiecek przy nim i ja.Trzeci dzień pracuję bez ticketowego więc wszystko robię sama.Jest ciężko,szczególnie teraz w te upały.Nie tylko tam gdzie Ty pracujesz (pracowałeś) jest ciężko i gorąco.

Elmo

Może pochwalicie się farmazoniarze jak te wszystkie firmy się nazywają które tak was wszystkich zwolnionych z NGK przyjmują za wyższą stawkę od poniedziałku do piątku na jedną zmiane? Ja pracuję i nie narzekam nic się na moim dziale nie zmieniło dalej jest Kawka i papierosek,a do tego pełno nowych kobiet...dział P4

Luluś
@Elmo

byłem ostatnio na P4 i faktycznie pojawiło się dużo nowych (usunięte przez administratora)

@Elmo

Chyba żartujesz! Żebyś przyszedł pierdoło?NO WAY!

Elmo
@Szef

Nigdzie się nie ruszam 4800wyplaty na rękę mi wystarczy...

@Elmo

Czyli razem 9600zl.Bravo Ty.

Edzio
@Elmo

To super moze w koncu sobie jakas znajdziesz...a farmazoniarz to twoj stary...szczyt marzen nowe panie na dziale...nie wszyscy co odeszli siedza bez pracy...ludzie maja wyksztalcenie i rozne zawody tym samym rozne opcje do wyboru...tys poprzeczke podniosl wysoko nowe (usunięte przez administratora) na dziale i kawka ha ha

Edzio
@Elmo

Don juan asemblingu...a w domu pamieciowy...haha

Leszek
@Elmo

Zwolnilem sie , Wysłałem CV i bylem na 1 rozmowie 6200pln na rękę + Multisport itp i na posiłki dieta 20zl za przepracowany dzień 1 zmiana ,za pół roku awans, dziękuję i pozdrawiam. Wiem myślicie bajko pisarz ale niestety to prawda !!!, (usunięte przez administratora)

Waldi
@Leszek

Podaj proszę tylko nazwę fitmy. Jeśli to nie tajemnica.

raf
@Waldi

Mi firma branży automotive zaproponowała 4600 brutto na start + 15% premii. Premia jest 0 lub 15%. Nie jest zależna od wyników, tylko absencji, L4, nagany) Praca od pon do pt w godzinach 7-15. Mozliwość nadgodzin gdy mam zaległości (już dwa razy byłem po 4 godziny) w celu wdrożenia się do nowych systemów, poznania linii produkcyjnych. Tylko musze wypisać wniosek, i jest klepnięty w systemie. Praca jako Inżynier Jakości. Firma to Tenneco (nie moge wymienić jakie miasto). Trzeciego dnia pracy dostałem laptopa i telefon służbowy, który zabieram do domu i moge z niego korzystać do woli.

raf
@Waldi

Dodam tylko, że pracuje dwa tygodnie,a już w czerwcu mam wyjazd do Krakowa na dwa dni na szkolenie z MSA, a w Lipcu trzy dniowy. Plus szkolenie z pisania programu na ComGage. Metrologia tzw.

@raf

Najpierw naucz się poprawnie pisać trzydniowy.

Meaarro
@Leszek

Downem się pisze mistrzu hehehe

@Meaarro

Prawdą jest ze tam gdzie często można zarobić pracodawca wymaga badań psychotechnicznych. Np.:pkp,tś,policja czy straż pożarna. Sorry ale takie zawody to nie dla was.

W NGK pracuje mnóstwo ludzi którzy korzystają z lux-med tylko że pracownik NGK płaci za luxmeda ok 30 zł , kiedy w innych (mniejszych, duuuuzo mniejszych) zakładach za ten sam pakiet pracownik płaci 1 zł ...

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.