NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Niko

Witam wszystkich. Może ktoś z was przybliżyć jak wygląda praca na danym dziale w Dąbrowie, tak po krótce. I jak wygląda wynagrodzenie dla osoby zaczynającej pracę, tak realnie? Z góry dziękuję.

Jony

Jak tam na Assemblingu panowie?

Monter
@Jony

Bloki się składają a my na fajce

Why

Kto wie od kiedy wchodzi obniżony podatek dla młodych?

Bebe
@Why

Już w tym miesiącu były do wypłaty

Ty
@Why

od sierpnia ci liczą

Patryk

Prawda jest taka, że ten statek dalej tonie ????

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Praca dla desperatow nie polecam tej firmy.

dsfaczx

panowie ,grusza była z tą wypłatą czy we wrześniu ?

xzcwea

grusza z w tym miesiącu czy z wrześniową wypłatą ?

Swiezak

Witam. Od poniedziałku mam zacząć prace na fabryce gpf. Co powinienem wiedzieć o tej fabryce i o firmie. Jak przełożeni?

ppp
@Swiezak

Fabryka jak kazda inna.Mega fizycznie sie nie narobisz,ale meczy bardziej 12 h monotonii.Jak bedziesz wykonywal najzwyczajniej w swiecie swoje obowiazki to nikt Ci nie bedzie robil "pod gorke".

Stary
@Swiezak

Będziesz stał jak widły w (usunięte przez administratora)przez 12 godzin reszta super

jokero
@Swiezak

Musisz też wiedzieć że jak nie zostaniesz (usunięte przez administratora)czerwonego to zawsze dostaniesz najgorszą robote,no a poza tym teraz niepewna robota bo niewiadomo kiedy powiedzą ci dowidzenia

@Swiezak

Chopie, kaj ty sie pchosz?

Gahfbza

Panowie ,jakie progi i jakie kwoty na gruszy ?

@Gahfbza

1. 1700 2. 1500 3. 1300 4. 1100 5. 900 6. 700 7. 500 Dopłata do wypoczynku osób uprawnionych do 18 roku życia 1. 500 2. 450 3. 400 4. 350 5. 300 6. 250 7. 200

Nico Belli
@150

A wiesz może jakie są do nich przedziały na osobę ?

@Nico Belli

1. 0-1250 2. 2000 3. 2750 4. 3500 5. 4250 6. 5000 7. >5000

@150

Widzę że dobrze orientujesz się w sprawach firmy, może w takim razie podzielisz się swoją opinią na temat pracy w tym miejscu? Czy NGK Ceramics Polska to dobre miejsce do rozwoju zawodowego oraz zdobywania cennego doświadczenia? Jaka panuje atmosfera w zespole i czy wynagrodzenie jest na satysfakcjonującym poziomie? Liczę, że będziesz w stanie udzielić mi odpowiedzi na te pytania, będę wdzięczny.

Beka

Prawda to że szukają pracowników wśród tych co się zwolnili? ???? bo się zastanawiam czy wrócić. . . .

Hard
@Beka

Prawda. Po ponad roku można być ponownie przyjętym.

Mruk
@Beka

Prawda. Czytałem o tym w najnowszej gazetce zakładowej. Widać muszą mieć tabuny chętnych do pracy, skoro NGK w akcie desperacji szuka pracowników wśród tych, których kilka miesięcy temu samo pozwalniało. Polacy po zasięgnięciu opinii wśród znajomych omijają tą firmę z daleka a Ukraińców pewnie nie przyjęło się aż tak wielu żeby zapełnić braki kadrowe na działach. Ale i tak nie wróżę wielkiego sukcesu odnośnie tej decyzji. Byli pracownicy w ciągu tych kilku miesięcy zdążyli pewnie znaleźć sobie już inną pracę. A poza tym nikt nie wróci, żeby zaczynać znowu od podstawowej stawki i żyć w niepewności czy za kilka miesięcy NGK im nie podziękuje za współpracę i po raz drugi dostaną kopa w cztery litery.

@Beka

''Dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki''-poza tym jak wrócisz to stawke będziesz miał jak nowo przyjęty a nie tą co wcześniej miałeś.

Jaroo
@Beka

Prawda... szukaja jeleni do roboty bo brakuje chetnych wiec mimo starych regul teraz biora wszystkich jak leci ponoc za niedlugo jak braknie ukraincow to nawet (usunięte przez administratora)

BOSS
@Jaroo

Jak braknie chętnych do pracy, to przeniosą produkcję do Bangladeszu.

@Jaroo

Ukraińcy też się zwalniają z tego wspaniałego zakładu hahahaha

Czy jest jeszcze rekrutacja kobiet?

Ee

Jak tam zadowolenie pracowników? Zmalało? Urosło ? XD

Stary pracownik

Pracowników z Ngk na siłę przenoszą na gpf i nox bo tam jest robota dla (usunięte przez administratora) a nowych na dpf żeby nie zwolnili się po miesiącu. Ludzi traktują jak pionki które zawsze można przesunąć,podejście kierownictwa do ludzi to jest dramat bo większość przez pryzmat stanowiska i kasy straciła ludzkie odruchy

@Stary pracownik

Nie przejmujcie się strefa w Bojkowie się rozrasta i niech nikt pierdół nie pisze że poza Ngk nie ma pracy.Ale ja na produkcje bym nie wrócił i dlatego wybrałem zawód kierowcy

@pikuś

Rozrasta się to prawda, ale to wcale nie znaczy że da się tam jakoś super dobrze zarobić. Średni zarobek tam na produkcji to ok 2520 zł-3100zł brutto, wózki to średnio od 3000-3600 zł(to z dodatkami już), szału nie ma niestety. No i żadna firma tam nie oferuje darmowego transportu. Aktualnie jestem w temacie, bo poszukuje pracy właśnie na tamtej strefie intensywnie.. szczerze powiedziawszy to jak na razie NGK ma najlepszą ofertę jeśli chodzi o zarobek np na produkcji(mimo tych 12-godzinnych zmian), są firmy które oferują dużo mnie za te 12-tki, niestety

@Ines

To jak NGK takie dobre to czemu szukasz gdzie indziej??moim zdaniem praca w tym systemie gdzie nawet usiąść nie można bo premie ci uwalą jest nie warta tych pieniędzy to nie żadne (usunięte przez administratora)przecież

@pikuś

Serio? Aktualnie w ogóle poszukuje pracy jeśli chcesz wiedzieć ;) bojkowska bardziej mi odpowiada pod względem dojazdu. Z NGK po prostu dostałam najlepsza ofertę na ten moment i tyle. A systemy pracy gdzie nie da się usiąść wprowadza coraz więcej firm, gdzie uwalają premię za byle co.Nie jestem nowicjuszem w zakładach produkcyjnych i wiem o mówię.

@Ines

To nic ino brać tą prace i zostać tam (usunięte przez administratora)

@pikuś

Ta dyskusja nie ma sensu, skoro co się napisze jest złe. Takie są fakty niestety. Trzeba przejść kilka zakładów żeby mieć jako takie pojęcie o pracy i zarobkach a potem się wypowiadać. Życzę powodzenia tam, gdzie pracujesz i żebyś nie był (usunięte przez administratora). Kończę tą jałową dyskusję. (usunięte przez administratora)

kwintesencja
@Ines

Orientujesz się ile brutto dostaje na tzw "dzień dobry" pracownik?

Wkurzony

Jest coraz lepiej. Przechodząc z dpf-ów na gpf-y właśnie się dowiedziałem, że na razie nie ma dla tych co przechodzą szafek. Czyli będę musiał przed i po każdej zmianie zasuwać na swoją stara szatnię na dpf, tam się przebierać i znowu z powrotem. Z racji tego, że jeżdżę busem to mam nadzieję, że będzie to wliczone do czasu pracy i kilka minut przed końcem zmiany będzie można wcześniej wychodzić na szatnię.(usunięte przez administratora)

Robot
@Wkurzony

Ale masz problem, że faktycznie trzeba o tym napisać. Dużo ludzi tak ma i nie narzeka. Spokojnie wcześniej mogą zejść na szatnie i się przebrać.

@Robot

Mnie nie interesuje ile osób tak ma i czy narzekają czy nie. Nie podoba mi się to, że po 12 godzinach stania na linii będę musiał jeszcze zasuwać przez parking i całą długość dpf-ów żeby dostać się do swojej szatni a potem znowu tą samą drogą z powrotem na parking. Skoro firma potrzebuje ludzi na nowych biznesach to powinna też zapewnić normalne warunki. Ale pewnie wychodzą z założenia, że praca na dwunastkach a do tego szatnia na miejscu mogłyby spowodować, że pracownikom(usunięte przez administratora)by się poprzewracało od nadmiaru szczęścia.

Joker
@Wkurzony

Dlaczego się nie zwolnisz?

santa13
@Wkurzony

Ja tak przez pół roku (usunięte przez administratora);)

Sławomir

Na publicznym forum Gowork.pl używamy kulturalnego języka, więc staraj się, żeby Twoje wypowiedzi takie były. Rozumiem, że brak szafek to duża niedogodność dla pracowników. Czy zgłaszałeś to do przełożonego? Może jeśli więcej osób to zrobi pracodawca zdecyduje się podjąć jakieś kroki, żeby poprawić sytuację. Daj znać co o tym myślisz.

@Sławomir

Czytaj pan ze zrozumieniem, to nie moj wpis o braku szafek(usunięte przez administratora)

Maja P6
@Wkurzony

Jak Ci się nie podoba to się zwolnij. Wielkie pańsko co to nie chce mu się przejść na drugi koniec parkingu. PPfffffff.

Następna bladź, pfff.

@Maja P6

Typowa gadka tych, którym korpo już dawno wyprało mózgi. Pewnie jakby wam kazali pracować przez 7 dni w tygodniu po 12h to i tak będziecie bronić firmy do końca, bo skoro pan i władca tak zdecydował to trzeba zacisnąć zęby i się dostosować. A jak komuś się coś nie spodoba i o tym napisze to od razu są teksty typu: to się zwolnij.

@Wkurzony

Niestety w szatniach nie ma miejsca na kolejne szafki. Firma przy kolejnym etapie inwestycji rozbuduje obecne szatnie. Jeżeli chodzi o czas to raczej normą jest wychodzenie 15 minut wcześniej czy lekkie spóźnienia. Tak więc spokojnie, nikt tutaj tego na złość nie robi ;)

Joker

Jesteś zbyt słaby i ograniczony żeby podjadz taką decyzję no i gdzie mógłbyś pracować jeśli kres twoich możliwości to zastępować (usunięte przez administratora) na taśmie.

@Joker

Mylisz mnie z twoim starym haha, i skad mozesz(usunięte przez administratora) wiedziec gdzie pracuje? A wybor tasmy swiadczy ze to ty jestes dpefowym(usunięte przez administratora)

@Joker

A jak ty jestes taki silny i nieograniczony to pewnie jestes w trakcie zalatwiania obiegowki? Co za dzban!

Jaroo
@Maja P6

Tu nie chodzi o to co sie komus chce czy nie i glupia gadka zwolnij sie to tekst dla przedszkolaka ale o sam fakt. Firma buduje 3 hale za grube miliony wiedzac ile bedzie pracowac tam osob i jakie sa mozliwosci produkcyjne i co zapomina o szatniach ? Dobre zarty. Jakos glowne szychy o swojej (usunięte przez administratora) nigdy nie zapominaja...

tesla

a konkretnie kto może wrócić? Ci co zostali zwolnieni lub co sami się zwolnili? ktoś ma przed sobą ten artykuł? interesuje mnie jak taki powrót by wyglądał, trzeba by się kontaktować z kierownikiem działu lub plusem?

Świeżak

Hej ludziska. Mam pytanie głównie do osób pracujących na GPF-ach lub LSH. Od sierpnia przechodzę na gpf-y na piece i chciałem się dowiedzieć czy u was też obowiązuje shutdown od 12 sierpnia tak samo jak na dpf-ach? Pytam bo do końca nie jestem pewny a boje się, że zostanę wycyckany z dwutygodniowej przerwy. Dzięki.

Robot

Tak jest postój od 12sierpnia

Yaskava
@Świeżak

Nie ma żadnego shoutdown'u pracujemy bez przerwy. Najbliższy możliwy urlop to planowane żądło w listopadzie. Jak Ci się nie chce robić to zostań na DPF.

Świeżak
@Yaskava

(usunięte przez administratora) Zadałem normalne pytanie jak wygląda sytuacja na nowych biznesach w kwestii tegorocznych urlopów. To, że ty robisz tam za murzyna i nie potrzebujesz wolnego to nie znaczy, że każdy podziela twoją filozofię pracy.

Ktos
@Świeżak

Gpfy pracują każdy idzie kiedy chce na urlop

Niki
@Świeżak

Nie ma żadnego shutdownu . Urlop żeśmy ustalali odpowiednio wcześnie bo jest rotacyjnie wiec zapomnij ze dostaniesz urlop w okresie wakacyjnym No chyba ze dobrze zagadasz z kierownikiem

@Świeżak

Widzę że znasz firmę od środka, jestem ciekaw jaka jest Twoja opinia na jej temat. Długo tam pracujesz? Jak szefostwo traktuje pracowników, atmosfera w grupie jest dobra? Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat firmy, ciekawi mnie czy Twoim zdaniem warto tam aplikować.

Jarq

Witam.Czytam wasze wszystkie opinie, No spoko.Moze ktoś napisać jak wygląda sytuacja na noxach? Mam okazję tam przejść i się orientuję.System pracy już mi jest jasny Ale coś więcej?

Czarek
@Jarq

Przyjdź zobacz, w telewizji krzyczą że pies na łańcuchu to dramat i jak tak można a na noxach całkiem legalnie przywiązany człowiek kablem do linii więc, decyzja należy do Ciebie wolność dla psiaka czy dalej niewola. Pozdro

kasander
@Jarq

a gdzie będziesz pracować assembling czy inspekcja

Czlowiek

Po rozmowie z zaprzyjaznionym kucharzem euresty wiem ze od stycznia mielone nie beda sprzedawane na wage tylko na sztuki,. Ciekawe co na to zwiazki?

Janek

Od stycznia DPF-y wracają do systemu 8 godzinnego. Pewna informacja.

Heniek z poczty
@Janek

A Euro bedzie po 2 zeta, pewne info wprost od Henia z poczty.

Heniek z poczty

Czyż by jeden z posowanych kolegów, witam rudego haha

Stary pracownik

Gdyby to była prawda to ciekawe czy ludziom dadzą prawo wyboru czasu pracy bo spora część przeszła na nowe biznesy tylko dlatego że wszędzie były dwunastki. To było by nie feer

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.