counter
2 842 3450 5 1
MK (Część 2)
Nazwa działu: Logistyka

Może jeden wątek od siebie. Każdy z nas jest tylko człowiekiem. Sam czasami narzekam na wiele spraw, jednak pewnym ludziom nie da się dogodzić a szklanka dla nich zawsze będzie do połowy pusta. Kiedy była praca na jedną zmianę słyszałem narzekania w stylu że znów te nadgodziny, nic nie mam z dnia czy że to takie monotonne pracować wciąż na jedną zmianę. Teraz gdy pracujemy na dwie zmiany te same osoby narzekają na to, że nie ma dodatkowej kasy z nadgodzin oraz o trudach pracy na dwie zmiany. I tak źle i tak nie dobrze. To samo jest z pracą na magazynie. Na chłodni jest zimno a na suchym trzeba dźwigać lub jest za ciepło... Z jednej strony trudno dogadać mi się z takimi osobami, z drugiej strony podziwiam ich kreatywność :) To najlepsze na deser czyli opinie na temat Basii. Panie były kierowco, Twój cytat ,,stara ruda baba,, jest hitem w firmie! Dziękuję w imieniu Basii jak i innych pracowników za poprawę humoru na magazynie :) Najlepiej jest zwyzywać kogoś od nierobów czy pisać bzdury na temat pracy osoby którą widzi sie parę minut dziennie. Pracując z Basią na codzień ma się zupełnie inne odczucie niż widać to z zewnątrz. Podejrzewam, że te negatywne opinie wynikają z temperamentu Basii która nie da sobie wejść na głowę co jest konieczną cechą w pracy z paroma kierowcami którzy tak jak na drogach to tak i w Aldim czują się jak królowie dróg i władcy wszechświata. Szkoda, że ktokolwiek może wypowiadać się na tematy o którym nie ma pojęcia. Opinie takich asów i pracowników roku lądują w internecie, każdy może je przeczytać i potem powstają jakieś bzdurne teorie osób które albo chcą się zemścić na firmie lub po prostu nie mają predyspozycji do specyficznej pracy na magazynie a świetnie sprawdziły by się w pracy o innym charakterze. Internet kłamie i nie warto się nim sugerować a sprawdzić samemu jak wygląda rzeczywistośc, to chyba najlepsze podsumowanie tej mojej chaotycznej wypowiedzi :-)

@MK (Część 2)

Marzenka weź nie pi. E. Rdol :D

TakNie2
@MK (Część 2)

Skoro internety kłamią, to Ty też napisałam kłamliwy komentarz na temat P. Basi. Taki As z Ciebie :D

TakNie1
Miastowy wiesniak Nowy wpis
@Mmm

Chyba niestety MK ma rację. Sam chciałem swojego czasu pracować na Dziale Transportu ale ostatecznie się nie udało i wylądowałem w innej firmie. Gdyby ktoś tam ściemniał to szybko pożegnał by się że swoim stanowiskiem na telefonach z tego co obserwowałem to siedzieli wszyscy pracownicy działu ale tylko wtedy gdy nie było tam chwilowo nic do roboty taka tam jest praca że albo jest młyn albo nie ma nic do roboty

Mmm Nowy wpis
@Miastowy wiesniak

To dlaczego potem są opóźnienia? Wiesz pracuje prawie 10 lat w firmie. I wiem jak wygląda praca, w centrali, na magazynie, na sklepie i praca kierowcy. Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni, w każdym dziale znajdą się lepsi i gorsi ludzie. A dlaczego nie zwalniają? Bo zawsze będzie rąk brakować do pracy. Więc skoro wyladawales w innej firmie, nie widzę sensu aby ktoś komentował nie pracując ani dnia w danej firmie. Są plusy jak i minusy w Aldi.

Mmm Nowy wpis
@Miastowy wiesniak

Po za tym skoro użytkują telefonu bo nie mają nic do roboty to dlaczego na wysyłce kierowcy czekają na wypisanie? I nie bronię tu nikogo, ale widze coraz mniej szacunku między sobą, czy to jest magazyn z kierowcami, czy centrala z sklepem itp.

Nazwa działu: Handlowy

Raz Aldi nigdy więcej Aldi. Bardzo słabe wynagrodzenie,nieadekwatne do wykonywanej pracy i brak szacunku do personelu na porządku dziennym, cóż ludzie sami sobie takie warunki pracy stwarzają. Nie polecam szkoda tracić zdrowie dla takich firm

Szczęśliwa
@Pracownik

Aldi to praca dla mało inteligentnych ludzi nie posiadających żadnych ambicji w życiu i pozwalających sobie na manipulowanie sobą.zarabiaja najniższa krajowa,no przepraszam,w moim mieście mają jakieś 100 zł więcej ale jacy zadowoleni,że za to 100zl wykonują pracę za 3 etaty.pogarda ze strony kierownictwa A i pracownicy jeden na drugiego nadaje.normalnym nie polecam tej pracy A tym co za 2000zl lubią przychodzić do domu styrani po dniu w pracy jakby w kamieniolomach pracowali zapraszam.czasy niewoli się skończyły,ale niestety nadal są miejsca gdzie nie ma godnych warunków pracy i płacy.zal,że ludzie godzą się na takie warunki pracy i wynagrodzenie i jeszcze nabija kasę Niemcom.a Niemcy się cieszą, że naiwne polaczki zrobią wszystko co oni im każą.

B Nowy wpis
@Szczęśliwa

Zdania zaczynamy od dużych liter. Polecam cofnąć się do szkoły podstawowej.

MK (Część 1)
Nazwa działu: Logistyka

Pracuję w Centrum Logistycznym Aldi w Chorzowie od roku. Odnosząc się do wcześniejszego wpisu ,,Pana za niedługo byłego pracownika,, oraz innych opiniach o magazynie warto poruszyć kilka kwestii. Praca na kontroli, moim zdaniem, jest za mało doceniana przez innych. Często kontrolerzy muszą czekać aż osoby z komisjonowania zakończą pakować towar. Niekiedy jest ciężko dostrzec dany karton kiedy to osoba pakująca chyba sama nie wie co ,,autor miał na myśli,, w chwili tworzenia swojego dzieła. Jednak sprawdzanie towaru to pestka w porównaniu z użeraniem się z kierowcami. Owszem, zdarzają się tacy którzy potrafią zrozumieć, chwilę poczekać na załadunek. Są tacy których po prostu czasem poniosą nerwy, jesteśmy tylko ludźmi lecz paru z nich nie powinno w ogóle przebywać między ludźmi a co dopiero z nimi pracować. Panie obecny lecz za nie długo były pracowniku Aldi. Nazywanie kogokolwiek upośledzonym lub zdesperowanym jest lekko mówiąc nie na miejscu. Po Twoim wpisie można wywnioskować, że albo jesteś młodym pracownikiem z niewielkim doświadczeniem lub pracowałeś w wielu świetnych, utopijnych i wspaniałych miejscach gdzie płacili Ci za piękny uśmiech... Tylko jeżeli tak było to dlaczego nadal tam nie pracujesz? Może tego nie wiedziałeś ale praca komisjonera jest pracą fizyczną i za pewne mogłeś się tego spodziewać gdy zatrudniałeś się na to stanowisko. Proponuję spróbować i samemu zobaczyć jak wygląda praca w innych magazynach lub firmach. Jest praca gdzie ręcznym paleciakiem musisz przewieźć paletę na której znajdują się minimum 10 worków po 25 kilogramów jeden lub kiedy podczas zmiany przerzuczasz około 120 palet a taka nowa paleta swoje waży. W innym magazynie byłeś kontrolowany co godzinę. Pracowałeś na akord a gdy zabrakło paru kartonów do normy to mogli odesłać ciebie do domu, nawet na zmianie nocnej, na przykład o 2 godzinie. Nie wspominam o sytuacjach gdzie dosłownie na trzy minuty chciałeś porozmawiać z innym pracownikiem a od kierowników krążących po hali leciały teksty w stylu: ,,nie jesteście tu na wakacjach,, czy ,,na wasze miejsca jest dziesięciu innych,, Życzę Ci powodzenia w szukaniu nowej pracy. Twój przyszły pracodawca za pewne doceni Twoje mocne strony :) To może teraz przechodzę bardziej do głównego tematu a więc pracy w samym Aldi. Że tak powiem Krzysztof W. który jak to jest napisane ,,miesza z błotem ludzi,, czy dąży do ich zwolnienia to jakieś totalne brednie. W ciągu tych dwunastu moich miesięcy nie mogę powiedzieć o Nim nawet połowy złego zdania. Nigdy nie było problemu z dniami wolnymi których potrzebowałem mnóstwo. W czasach pracy na jedną zmianę udało się ustalić abym tydzień zaczynał pracę trochę wcześniej niż zwykle czy zawsze normalnie ze mną pogada. Jeżeli chodzisz do pracy, nie spóźniasz się do niej, nie walisz focha gdy musisz przejść na inny dział, nie chodzisz co godzinę na papierosa czy nie siedzisz po kilkadziesiąt minut w toalecie na zmianie, bo i tacy się zdarzali, to na pewno Krzysztof W czy Rafał dadzą Ci w spokoju wykonywać swoją pracę co przynajmniej dla mnie jest bardzo ważne. Nie wiem może dla niektórych jakieś podstawowe wypełnianie swoich obowiązków czy normalna komunikacja z przełożonym jest wchodzeniem wiadomo w co czy lizustwem, nie wiem to ich problem. ...

NickAldi

Tak się zastanawiam, czy jeszcze kiedyś wrócą godziny otwarcia do 21:00. A wy jak myślicie? Choć jestem przekonana w większości że te godziny już pozostaną.

RAZ ALDI ZAWSZE ALDI
@NickAldi

Aldi od dawna testowało otwarcie sklepu do 22 na wybranych placówkach.

TakNie2
Magazynier
@NickAldi

Nie liczcie na to. U nas na magazynie zrobili dwie zmiany miało być tylko na czas pandemii ale im się podoba i zostaje.

TakNie
Pro
@NickAldi

Dokładanie, tak jak niżej napisane, godziny już się nie zmienia.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Magazynie
Nazwa działu: Logistyka

Pracuje na magazynie choć już nie długo. Jeśli ma ktoś zamiar zacząć robić karierę na magazynie. To proponuję udać osobę lekko upośledzoną. Wtedy jest duża szansa przejścia z komisjonera na pomoc komisjonera i wtedy jeździsz sobie w tą i z powrotem zbierając folię a zarobisz tyle samo co komisjonera który musi się nieźle na dźwigać. Jeśli liczysz na awans no to musisz nauczyć się że ciężką pracę go Nie ZDOBĘDZIESZ tylko i wyłącznie lizustwem do p. Kszysztofa. Jest jeszcze taki dział jak kontrola jeśli nie jesteś zdesperowany to trzymaj się od niego z daleka. Z tego co wiem to zarabiają najmniej i są najbardziej gnojone a szczególnie przez p. Z,, biała koszula,, już nie jedna dziewczyna wychodziła z płaczem. Ja pokazałem że jestem pracownikiem uniwersalnym takich jak ja jest na mojej zmianie może 5 osób tylko my nie mamy p. K który takie osoby miesza z błotem i robi wszystko aby się zwolniły.Nasz zmiana ma o tyle lepiej że P. R ma do nas szacunek. Już wiem że z tamtej zmiany ma zamiar odejść dziewczyna i dwóch chłopaków którzy ogarniają. Do Pana Oktawiana nie zastanawia Pana czemu źle wychodzi. Może to wina P. Z I P. K którzy nie szanujący ludzi. Pozdrawiam nie długo były pracownik

Tak4Nie5
Mmo
@Magazynie

Tak i tym wchdzenirm w (usunięte przez administratora) Z wózkowego robią Logistyka haha i potem ma być dobrze, chodzi po sklepie robi cwaniaka z siebie kim on to nie jest. A prawda jest taka że wszyscy pracownicy sklepu i magazyny to zwylki szaraczki. Tak na prawdę pracujsjac za psie pieniądze, a firma myśli że dużo daje. Raz Aldi już nigdy więcej Aldi.

Pola..
Nazwa działu: Finanse

Hej kiedy mozna spodziewac sie przelewu pierwszej wyplaty na konto za wynagrodzenie pracy aldi ?? Pracuje miesiac i nie wiem kiedy wyplatt

????
@Pola..

10 każdego miesiąca chyba ze 10 przypada w weekend- wtedy w piątek

Gosia
@????

W mBanku dziś była :)

ByłosobieAldi

Aldi, ah te aldi, firma się rozwija, wszelkim kosztem chce zyskać klienta, niestety przy tym wszystkim zapomina o pracownikach, jest dużo osób które chce pracować, ale wynagrodzenie? Nowi dostają lepsze stawki od pracowników ze stażem kilkuletnim. Jeżeli chodzi o pracę na magazynie to kompletnie jakąś porażka, ludzie to tam są pozbawieni kompletnie szacunku do drugiego, większość osób przez swój czas pracy, przesiaduje na telefonie, a szczególnie P. Basia, kierowcy nie raz muszą czekać na towar, nikog to nie interesuje że każdy z nas ma rodzinę, dom, każdy z nam chce wrócić z pracy szybko, a tu każdy patrzy na siebie, każdy każdemu kładzie kłody pod nogi. Pracownicy na sklepie? Hmm jest dużo osób branych z łapanki bo nie ma ludzi do pracy, to trzeba brać każdego kto ma dwie ręce, nie ważne czy ma szkole skończoną, czy ma jakieś doświadczenie to może dostać stanowisko kierownicze. Kierownik rejonu? Wpada na zmiany, wypisuje punkty, nie patrząc na sytuację na sklepie, czy jest dostawa, czy są ludzie do roboty, trzeba wypisać każdy drobny błąd, a my staramy się robić co w naszych siłach aby sklep wyglądał zadowalająco, nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić tak jak by się chciało,robimy co możemy aby każdy kto pracuje w centrali i wyżej dostał wynagrodzenie. Bo przecież to dzięki nam dostajecie pensje. Bony? Bony żywieniowe wysokość jest zależna od etatu. Jestemy jedna firma, a mam wrażenie jak by, centrala, magazyn, i sklepy były rodzielone na inne firmy. W których trzeba grać między sobą. Tak lubię swoją pracę, ale wydaje mi się że znajdą się osoby które myślą podobnie. Na prawdę firma się rozwija i to jest super, mamy dużo klientów. ale chyba czas pomyśleć też o pracownikach, zacząć ich doceniać.

Tak18Nie
Dunia
@ByłosobieAldi

Firma nie myśli o pracownikach.Czy u Was też jest tak duszno na sklepie? To nie są warunki do pracy,w dodatku cały czas w biegu.W tym roku wody mineralnej firma nie zapewnia. Powinno być więcej rolet na sklepie,na towar przy oknach cały czas świeci słońce.

Ps

Witam, chciałabym się zapytać jakie są widełki zarobków czy na rękę jest chociaż 2tys?

TakNie
Pro
@Ps

Napisz o jakie stanowisko Ci chodzi i chociaż jakie województwo

Ps
@Pro

Pomorskie kajse lub zastępca (starszy kasjer)

TakNie
Pro
 Rekomendacja

Będzie pewnie trzeba planować tak aby z trzy osoby osoby przychodziły na 6:15 i 14:15. Choć nie wiem jak to ogarną sklepy gdzie tylko trzy osoby mają na zmianie. I teraz pytanie ile osób zacznie szukać nowej pracy, skoro większość nie odpowiada zmiana popołudniowa, szczególnie rodzicą którzy się podjęli tej pracy tylko dlatego że kończyło się o 21:15

Młody
Nazwa działu: Handlowy

Mam kilka pytań, mam nadzieję że ktoś mi pomoże: 1. Czy były już podwyżki, ale nie te stażowe tylko te co teoretycznie powinny być co roku latem? A jeśli ktoś dostał czy mogę prosić w jakim mieście 2. Jak u was na sklepach wygląda sytuacja ze zwolnieniami. Czy faktycznie zwalniają ludzi czy może po prostu nie przedłużają umowy(niedługo się konczy umowa i nie wiem czy mam się martwić czy nie) 3. Jak u was na sklepach wygląda możliwość rozwoju, o ile oczywiście taka jest 4. Czy to jest prawda że nowi pracownicy dostają więcej od starych? Jeśli tak to o ile więcej 5. Co myślicie o kierownictwie, są spoko czy raczej nie koniecznie? 6. Czy można gdzieś zgłosić anonimowo do centrali albo do tych wyżej mobbing w pracy? 7. Czy wie ktoś czy może w Aldi są jakieś premie, bądź może są planowane? Będę wdzięczny za każdy komentarz.

@Młody

1. Z mojej grupy nie dostał jeszcze nikt, ale z drugiej dostali podwyżki " czerwcowe" od 150 do 350 brutto 2. U nas nie przedłużyli umowy jednej osobie... Natomiast moja koleżanka w tym miesiącu dostała umowę na czas nieokreślony. 3. Na moim sklepie doszłam do zastępcy kierownika. Kierownikiem jest trudniej zostać bo mało otwiera się sklepów w ciągu roku. Osobiście znam kilku kierowników którzy zostali Regionalnymi. Każdy sklep jest inny. Ostatnio szukają do Centrali i są różne konkursy, staże itd 4. Niestety to prawda , ale co jakiś czas wyrównują stawki. Stawki są zależne od wymiaru etatu, stanowiska, obrotu sklepu i miasta w którym pracujesz . Im większe miasto tym stawka jest wyższa . 5. Każdy kierownik jest inny. Robię swoje, ale nie pozwalam sobie wchodzić na głowę. Każdy ma jakieś granice. ASERTYWNOŚĆ 6. Z tego co pamiętam jest telefon dla pracowników do centrali. Zawsze można wysłać e-maila czy list. Jeśli nie masz dowodów to tylko Twoje słowo przeciwko tej drugiej osobie. Mobbing jest trudno udowodnić. A koleżanki i koledzy jak przyjdzie co do czego będą udawać ze nic nie widzieli. 7. Z tego co mi wiadomo to nie planują żadnych podwyżek oprócz stazowych i " czerwcowych" Chcą tam skrócić przerwę do 15 min i zostawić sklepy czynne do 22.

Re
@Abc

Hmm to jestem ciekaw jak to zostanie zorganizowane bez tych 15min przerwy bezpłatnej. Zaczynamy pracę o 6 a skończyć powinniśmy o 14tej, jeśli sklep ma być czynny do 22giej to jeśli druga zmiana zacznie o 14tej to o 22giej powinna skończyć pracę. A gdzie rozliczenie się? Przymusowe nadgodziny?

QQQ
Nazwa działu: Handlowy

Drogie mamy,właśnie dolaczylam do tych,które ,zostały zwolnione po powrocie z opieki.oczywiście oficjalnie bez powodu bo jak to kierownik powiedział,,mamy takie prawo,że na umowie na czas określony nie muszę Pani podawać powodu,, ,więc wniosek nasuwa się sam.drodzy pracownicy mamy też takie prawo że pracujemy po 8 godz A nie 8.15.(bo ten kto pracuje w aldi wie,że realnie nie na szans być na przerwie pół godz,ale odpracowac trzeba) Ale jak wam pasuje to pracujecie i nabijajcie kasę idiotom.

Tak1Nie5
STARY PRACOWNIK
@QQQ

nie wiem gdzie pracujesz ale my przerwy mamy po 30min. więc to jest kwestia organizacji pracy

@STARY PRACOWNIK

No to gratuluję załogi ,bo u mnie to niektórzy są taj zafascynowani praca że w ogóle nie chodzą na przerwy..

RAZ ALDI ZAWSZE ALDI
@QQQ

Nie chodzenie na przerwę to nie fascynacja pracą, ale BRAK personelu. Na szczęście na naszym sklepie też chodzi się na 30 min. I nikt nie ma o to żadnych pretensji. Zresztą przerwy mają nam skrócić do 15 min.

Tak1Nie
Pro
@1111

Chodzenie na przerwę to jeden z obowiązków pracownika, który się mu należy i należy z tego korzystać. Za jakiś czas każdy kto nie chodzi na przerwe przepłaci zdrowiem, i wtedy uświadomi sobie ze na przerwę trzeba było chodzić. A jak wjedzie kontrola to nałoży kary. Więc tu raczej nie ma powodu do dumy ze ktoś nie chodzi na przerwe, a raczej brak dbałości o siebie i swój personel.

Ania
@Pro

(usunięte przez administratora).ale te firma jak widać lubi pracowników (usunięte przez administratora) którzy się w pełni poświęcają,niż jak widać z powyższych komentarzy takich co posiadają rodziny,takich się eliminuje.

Ciekawska
Nazwa działu: Handlowy

Mam pytanie. Jest obowiązek noszenia maseczek w sklepie. Wiadomo że sanepid wlepia kary za nie stosowanie się do tego nakazu. Co w przypadku klientów którzy się do tego nie stosują? Kary potem będziemy płacić my nie oni

Wienio
@Ciekawska

Byłam ostatnio w kilku sklepach,w Rossmanie ochrona każe ubrać maseczkę lub wyjść ze sklepu.

Focha
@Wienio

Maseczki nie ubierają w sklepach,do tego nowa bląd kasjerka Barbara każe się ustawiać blisko na taśmie kasowej,nie ma tu zachowania odstępu.Gdzie jakieś bezpieczne zasady? Tracicie klienta, już więcej tu nie przyjdę.Chorzów, Kościuszki.

Kkk

Noszenie maseczki jest zalecane

Gośka
@Ciekawska

Kto powiedział że my będziemy płacić? Prawo jest tak nieudolne w tej kwestii że normalni ludzie nie ogarniają. Sprzedawcy mają zwracać uwagę (usunięte przez administratora) ale nikt nie ma prawa żądać dowodu na niemożliwość noszenia maski. Myślę że wydający te rozporządzenia sami się w nich zatracili.

zainteresowany
Nazwa działu: Handlowy

Czy ktoś jest z centrali jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego w Katowicach czy Chorzowie tworzy sie beznadziejne stanowiska takie jak menadżer od talentów, menadźer analiz, menadźer do wyposażenia sklepów a w sklepach zwalnia się ludzi. Jak na idiotyczne stanowiska to pieniądze są a na ludzi którzy pracują na was w centrali to nie ma!!!

Tak16Nie
Bibi
@zainteresowany

To jeszcze nic... Szukają pracowników chyba już dobre 3 miesiące Miałam wątpliwą przyjemność być na jednej rozmowie. Dyspozycyjność za najniższa krajowa, elastyczne grafiki to ściema. Pani rekruter rodem spod latarani reprezentuje chyba mało poważna firmę, sama wygląda mało poważnie jakby pomyliła branże. Pracownicy sklepu z nadzieją patrzą na potencjalnego nowego pracownika czekającego na rozmowę który pomógł by im w ciężkiej pracy. A tu zonk. Dziwna polityka tej firmy ze kierownik sklepu ma chyba (usunięte przez administratora) do gadania jakiego chce pracownika bo to dziunia w szpilkach o tym decyduje.. Jeśli firma szuka przez 3 miesiące pracownika w dobie kryzysu to chyba świadczy że z tą firmą jest coś nie halo... Pozdrawiam kumatych

Tak7Nie
Mm
@zainteresowany

Myślę że nawet sama centrala nie jest w stanie na to pytanie jak i wiele innych odpowiedzieć.

Pracownik od x lat

Czy mógłby mi ktoś logicznie i normalnie wytłumaczyć bo może jestem tępa, wiem że góra to czyta i fajnie by było jakby odpowiedziała, jak pracować w 3osoby na zmianie,? Jedna stoi na wejściu, Druga siedzi na kasie Trzecia ogarnia pieczywo, robi zamówienia, wyklada towar, przyjmuje dostawę mrożonek, siedzi na kasie żeby obsłużyć ludzi bo trzeba otwierać jak jest 3 klientów, zmienić na przerwy bo każdemu się należy i nie wyobrażam sobie żeby mój pracownik z niej rezygnował bądź jadła na raty , więc na sklepie przez godzinę zostają dwie osoby, skoro jedna jest na wejściu a druga na kasie to kto otworzy 2kase jak będzie kolejka? Kto wyda pojemniki sarrii, kto przyjmie dostawę i kto ją wyłoży? Już nie wspomnę o zwrotach, fakturach i jak klient coś będzie chciał, czy góra nie potrafi zrozumieć że łatwiej było nam zrobić 60tys pracując normalnym trybem, i nawet jak się zostało w 3 na zmianie, niż teraz ten tryb pracy co jest, nie wiem może to ja jestem jakąś niedojebana i mam złe stanowisko, ale widzę że firma popada w skrajności w skrajność, :) lubiłam swoją pracę naprawdę lubiłam, ale ta sytuacja pokazuje że prócz pracowników którymi się otaczam nic innego w tej pracy nie cieszy, szkoda że zapominają ze to ludzie tworzą te sklepy, że to my jesteśmy na pierwszej lińi frōntu, i zamiast wsparcia, słyszy się tylko ze jest źle i trzeba skrōcić/zmienić! Szkoda Aldi naprawdę Szkoda,

Tak37Nie
Xlat
@Pracownik od x lat

Wielkie brawa!!! Ktoś to w końcu głośno powiedział!!!! Ja pracuje w max 3, 4 osoby. Dwoimy się i troimy żeby wszystko zrobić. Pot leci po plecach.. Zrobienie przerw...kazdy idzie na szybko coś zjeść byle nie siedzieć pół godziny bo nie ma czasu. Myślę że przesadzamy z tą gonitwą. Powinniśmy zacząć pracować tak jak oni każą. Do każdej kasy podchodzić co chwilę żeby obsłużyć klienta, w rezultacie na sklepie nic nie zrobione., brak towaru w półce. Trudno jak nie ma pomocy to będzie nie zrobione. Mamy prawo do normalnych warunków pracy, liczy się klient a nie nasze narażenie i ciężkość pracy. Góra uważa że jak mało klientów na sklepie to mamy mało pracy. A obowiązki się nie zmieniły, jeszcze mamy dołożone..

Tak30Nie
Funkcyjna
@Pracownik od x lat

Dokładnie, moim jednym motywatorem była premia, a teraz już nie będę się strać, mam rodzinę i nie będę ryzykować za gołą pensje i parę prowadzeń wstyd dla firmy wstyd! Mają nas za nic wymagają ponad siły

Pracownik od x lat
@Funkcyjna

Tu juz nie chodzi o premie, nigdy jej nie było i jakoś nie szczególnie mnie ona ucieszyła, wiadomo fajnie jak wpadnie jakiś gorsz, ale nie liczę i oczekuje na więcej, wolała bym żeby już dawno wprowadzili premie dla pracowników którzy pracują cały miesiąc, a nie tak jak 30% pracowników na bele jakie kichnięcie bierze el4, ja nie mówię bo każdemu się należy chorobowe i jak najbardziej trzeba z nieko korzystać, ale pewnie każdy z nas ma kogoś takiego na sklepie który zbyt często korzysta z el4 będąc całkiem zdrowym, w wielu miejscach pracy bardzo to ograniczyło wycieczki na zwolnienia lekarskie co sprawiło mniejsze problemy z brakiem personelu, niestety na każdym sklepie zazwyczaj jest pracowników na styk, :) ja nie oczekuje dodatkowej premii bo widzę że sklepy tracą w czasie epidemi , i dla każdego pracodawcy jest to Ciężko czas nawet jak na taką firmę jak Aldi, ja oczekuje szacunku i wsparcia firmy, a nie dokładania pracy narzekania, krytykowania, wymagań nie wiadomo skąd,( tyle dobrze ze naprawdę mam Bl z krwi i kości, ale wiem że niektórzy mają typowego zombie dla którego ludzie nie są ważni,) zajmowania czasu pierdolami jak pv na 8kartek gdzie zwyczajnie nie ma czasu nawet tego przecenic a co dopiero dobrze przeliczyc, większość ograniczeń jest rządowych i rozumiem że jak każdy pracodawca trzeba tego przestrzegać, ale też trzeba kim tego przestrzegać,

Tak11Nie
Olga
@Xlat

U mnie w aldi albo idzie się na szybką przerywana przerwę albo wcale...Ale 15 minut za darmo trzeba odpracowac.ehh

X
@Pracownik od x lat

Niestety liczba pracowników na zmianie zależna jest od obrotów i liczby personelu, który nie jest na żadnej opiece itp. Dziwne, u nas pomimo ruchu dajemy rade w cztery osoby. Zamówienia, przerwy, dostawa z ranki zostaje dla 2 zmiany. Ranka ogarnia całą resztę. I musterungi da się zrobic, i resztkami wyjechać, pieczywo wypiec. Wystarczy chcieć. Oczywiście wszystko w swoim tempie, nikt nie będzie się zabijał :) Smutno z tymi przerwami, u nas puszczamy już od 9 i każdy siedzi te 30 minut.

@X

I to powód to dumy że cała dostawę zostawisz drugiej zmianie??

TakNie3
X
@Mmm

Nie widzimy w tym nic złego, tak się umówiliśmy. Chyba, że wjeżdża wcześniej, to wiadomo, że się za nią zabieramy. Niestety zazwyczaj przyjeżdża chwilę przed 14 lub 15.

@X

A no to inaczej to wygląda. To rzecz jasna :)

Spostrzegawcza
@Pracownik od x lat

No jak ma być dobrze skoro zatrudniają nam wszystkich z lidla i próbują stosowoac swoje mądrości. I oby to były jeszcze super osoby. Jeden co się go pozbyli, bo przestał do pracy jeździć. Drugi co sporo zaczynał robić i obiecywać a nigdy nie kończył. Pieniądze są marnowane na kasę dla takich ludzi. A popatrzcie, jak rozwija się Dino. Polska sieć a mają więcej sklepów niż Aldi. Dobrze, że szefostwo też rozliczą...

Tak6Nie
Opole
@Spostrzegawcza

W temacie. Widzę, że nawet osoby zwolnione z lidla za kradzież znajdują zatrudnienie na stanowisku rejonowego. Dziwne skoro tyle osób pracuje z lidla. Nikt nic nie wie? A może interes jest do ubicia?

Berenika
@Opole

Firma lubi takich, również mobberów kierowników,a jak ktoś się odezwie i sprzeciwi jest usuwany po cichu.Firma schodzi na psy.

Tak6Nie
Mobbingowana
@Berenika

Zgadzam się, jqk najbardziej się zgadzam!! Firma chce aby kierownicy byli jak gestapowcy, aby był nqcisk nq liczby, tabelki, zysk, małe straty, mało ludzi dużo pracy, pqrqnoja! Człowieka jako jednostkę mq się za nic, jesteśmy tylko ogniwem, a jqk coś źle to słyszysz... Nq Pani miejsce jest pełno innych! A nie warto docenić stałych, doświadczonych pracowników? Czy ważne są karierowiczki co po trupach pną się wyżej??? Najgozej jqk z dziqdq nq Pana...oj wtedy odwala!! Prezesi!!! Przyjrzyjcie się dlaczego ludzie uciekają na chorobowe, i to nie małolat tylko doświadczeni pracownicy! W Aldi jest mobbing i to nie tylko przez kierowników ale i regionalnych! Ciekawe jaka tragedia musi się stać by ktoś to dostrzegł!!

Tak3Nie2
Bleee
@Mobbingowana

Zgadzam się z Tobą, znam przypadek że dziewczyny ledwo szkołę skończyła. Jest osobą despotyczną i egoistyczna i uwaga najpierw po 3 miesiącach pracy proponowali jej stanowisko kierownika a przyjęła je po 6 miesiącach od zatrudnienia, pracując poraz pierwszy w markecie. Jaka będzie kierowniczką? Odpowiedź sama się nasuwa.

Dorota

Witam wszystko w polsce się otwiera masek po mieście nie nosimy ale Aldi twardo grup się trzyma.Nie wiem o co chodzi chyba nagrodę Nobla dostaną za twardą dyktaturę

Nico
@Dorota

No jak o co chodzi o pieniądze. Dzięki temu są dwie godziny dłużej otwarte.

Tunka
@Dorota

Jakie grupy?U nas cały czas mieszają...jak się zarazimy to wyjdzie że każdy z każdą miał kontakt i pójdziemy wszyscy na kwarantannę.

@Tunka

A w jakim mieście pracujesz?

Ktoś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Cześć, pracował ktoś z Oktawianem bezpośrednio? Jakie wrażenia?

Były kierowca
Nazwa działu: Logistyka

Wysyłka na magazynie to śmiech na sali!! Tych dwóch gamoni z biura to chyba z księżyca się urwało no i ci od wydawania listów przewozowych to dramat, a zwłaszcza ta stara ruda baba co myśli że najważniejsza a tak serio to kompletnie nic nie robi

Tak14Nie
Dj Rutra
@Były kierowca

pełna zgoda, dziwne że ktoś rudej nie wywalił. dyrekcji proponuję się przyjrzeć jak ona ściemnia i tylko pysk w telefonie, (usunięte przez administratora) i prostactwo

Tak6Nie2
Nazwa działu: Handlowy

Słyszeliście coś o podwyżkach?

Byla
@Abc

Podwyżki były, co niektórzy dostali aneksy.

TakNie1
@Byla

Jakie było kryterium przyznania podwyżki?

@Abc

Może to były podwyżki roczne (stażowe)

Bleee

W mojej firmie szkoła ludzi bez doświadczenia i wykształcenia na kierowników, osoby którzy pracują od listopada zeszłego roku. Firma zdaje sobie sprawę jak ciężko potem się pod takimi ludźmi pracuje.

On

Tragedia zwalnia się starych pracowników co dawali z siebie wszystko a zostawia młokosów którym na niczym nie zależy .No tak ale nowi nie sprzeciwia się jednej pani rejonowej która ma dobre plecy w tej firmie .

Tak7Nie
On

O Sylwii

TakNie

Zostaw merytoryczną opinię o Aldi Sp. z o.o. - Chorzów

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Aldi Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 842 ocen.