Opinie o aldi.pl - ALDI Sp. z o.o. w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Aldi Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Aldi Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aldi Sp. z o.o. w Chorzów

Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Praca w biurze w Katowicach System pracy hybrydowej- jak wygląda? Ile można pracować zdalnie? Czy dla stanowisk gdzie jest wymagane prawo jazdy kat b oferują auto służbowe? Jeżeli tak to jakie?

Kara

Zniszczyli Naszą Firmę w kilka miesięcy. Wojciech Ł i Octavian P. , Piszę bez Nazwisk bo pewnie za jakiś czas i tak medialnie bedą podawani. (usunięte przez administratora) w najgorszym możliwym wydaniu. Zmiany 2 na 2 . Z kasy nr 1 Kasjerka biega i wykłada warzywniak. Skrzynka warzyw klient i tak w kołko, warzywa kończy o 11:00 z nabitymi 15 km - naprawdę super produktywne. Ludzie wzywam Was , do niesubordynacji w okresie świąt, zwolnijcie, nie dajcie się wyciskać jak cytryny, żaden z naszych kolegów po niemieckiej stronie nie pozwoliłby sobie na takie traktowanie za tysiąc euro.... Zwolnijmy, wyleczmy kręgosłupy, zajmijmy się rodzinami , zacznijmy pracować po włosku!

Współczująca
@Kara

Tak to jest, jak osoby zarządzające nie znają się na tym co robią. Zamiast wpływać pozytywnie na obrót i jego wzrost, redukują koszty pracownicze, co negatywnie wpłynie na obrót i tak droga do nikąd. Zrwcam uwagę że produktywność/wydajność we wzrostem posiada obrót. A tak średni obrót Aldi jest dużo niższy niż Lidla i Biedronki. Koszty zaczyna się optymalizować, gdy obrót jest już rozpędzony. W sumie to mnie nie dziwi miejsce Aldi na rynku sieci. Brawo zarządzający. Biedronka z Lidlem przyciągają klientów wojną cenową. Będą zabierać m.in Aldi bo robi się (usunięte przez administratora)

KONIEC ALDI
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Dzisiaj wróciłam z pracy, w sumie to z totalnego (usunięte przez administratora) bo inaczej tego nie można nazwać, nie mam siły na życie, dla swoich dzieci, dla męża, przestałam się czuć jak kobieta, czuję się jak zwykły pomiatany (usunięte przez administratora)do tyrania samej na zmianie i bita batem bo mało, bo produktywność, bo brudno pod koszem, bo cenówki, bo kolejka, bo dziury na sklepie – CZY SZANOWNA DYREKCJA OTWORZY OCZY??? JESTEM SAMA NA ZMIANIE, przyjmij dostawę, rozłóż boxy z mięsem, sprawdź MHD, oklej 30%, posprzątaj, wstaw boxy na swoje miejsce na magazyn, tylko magazyn jest zawalony po sufit towarem, potem kilka palet OW, przekładaj, sprawdzaj, odpisz, posprzątaj, sprawdź cenówki, następnie mixy… w między czasie milion innych zadań, trzeba pomóc Klientom, puścić na przerwę…., zadania z TASKa, tyle lat oddana lojalna wobec ALDI, wobec swojego KRS….. ale zrozumiałam że mój mąż ma rację – to nie jest tego warte, koniec, dość, nie jestem na robotach przymusowych jak moja prababcia, czas na L4, po prostu odpocząć, zająć się świętami, rodziną, normalnie, po świętach rozejrzeć się za nową pracą, mąż mówi że spokojnie damy radę, za mniej ale normalnie, wcześniej pracowałam normalnie, było ciężko ale była motywacja, zaangażowanie, nie chcę umrzeć z nerwów i stresu, totalnego wykończenia fizycznego, dzisiaj wpada mój KRS – mówi że do jutra mam przeszkolić personel z filmami z obsługi, zbierać podpisy , sprawdzić naklejki na kasie, posprzątać magazyn – pracuje z nim już długo, w życiu nie widziałam tak psychicznie wykończonego człowieka, pytam się czy to jest ważne teraz? on na to ze łzami w oczach że prezes nakazał, mówił jakieś nazwisko ale w pośpiechu, więc nie podam, chyba angielskie, po czym poleciał na sklep coś sprawdzać i pojechał bo mówi że inne sklepy też musi sprawdzić, dla niego bym wiele zrobiła – ale już nie teraz, już nie dla ALDI, i na koniec pytanie do HR Katowice: dlaczego nie ma pomocy z administracji w tym roku?, boicie się że samemu trzeba rozłożyć kilkanaście palet w ciągu 8-miu godzin?, sami jesteście współ-autorami tego co się dzieje a teraz jak sz…..y po kątach aby do świąt?, jak weszła procedura pracy 1 osoby na zmianie to awantura, atomy, pytania – pewnie po to żeby poznać personalia i wywalić zadających pytania….. dziękuję za wykończenie mnie, KOLEŻANKI KOLEDZY – czas powiedzieć dość!, czas na odważne decyzje, czas na PIP, czas na człowieczeństwo, czas na normalne życie. Wesołych Świąt

Nikita

Witam pracuje w tej firmie kilka ładnych lat i to co teraz się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Firma chce dwoma osobami na zmianie zwojować świat. W warzywniaku na "rogu" jest więcej obsługi. 1 osoba na kasie i jedna na sklepie która ma ogarnąć biuro 18 pv-ałek 20 zadań z taska, wypiek top 10 musi być czy masz czas czy nie towar wyłożyć przygotować akcje i czasem na kasę doskoczyć. Przecież to jest fizyczne wykańczanie człowieka i nierealne do zrobienia . Mamy przyciągać klientów pytam się zatem jak? Tym że brak towaru na sklepie bo nie ma komu go wyłożyć? Tym że kasjerka maksymalnie wydłuża czas dzwonienia na drugą kasę bo wie ile jest do zrobienia a klient się niecierpliwi bo musi stać. Rozumiem że zysk jest bardzo ważny dla przyszłości firmy ale dlaczego do centrali zatrudnia się ludzi jednocześnie maksymalnie ograniczając ilość pracowników na sklepach. Czy nas rzeczywiście mają za nic. Na kogo my wszyscy pracujemy? Więcej dyrektorów w tej firmie będzie niż rąk do pracy. To jest naprawdę złe podejście nie sprzyja przemęczonym pracownikom a już na pewno nie pomoże w rozwoju firmy.

Aldik
@Nikita

Przecież towar na sklepach jest, jakimś cudem. Pieczywo jest, a to że wszędzie bałagan , kartony się walają, brudna podłoga to już nie ważne. Mimo pracy w dwie czasem trzy osoby nadal nie jesteśmy produktywni. Proszę niech ktoś mi pokaże właściwą organizacje pracy na zmianie obliczoną na poszczególne godziny. Ile czasu ma mi zająć to czy tamto. Wg procedury fresco mam 75min na przebranie i odpis ow, po 25min na każdą paletę ow. W związku z tym przy dwóch osobach na zmianie od rana, zanim zrobię wypiek, który trwa wg listy wypieku do 8:00 by wypiec zapas, ow skończę przebierać i wykładać o 11:00 /11:30. A gdzie reszta zadań?! Mixy? Chłodnia? To jest nie realne.. Może wrotki nam skombinujcie aby było szybciej. Zawsze byłam sercem z firmą i rozumiem ,że musimy zacząć zarabiać i należy oszczędzać, ale czy Naprawdę nie da się inaczej? Tylko kosztem zdrowia personelu?

Sprzedawca

Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
Anona

Praca w tym miejscu jeszcze nigdy nie wyglądała tak źle. 2-3 osoby na zmianie przed świętami, w dzien kiedy wjeżdżają mrozonki. Nie wiadomo czy wypiec pieczywo, czy rozkładać topniejące mrozonki, czy może przeglądnąć pleśniejące o/w. Nie mówiąc już o dostawie, resztkach, calosciowkach, koszach, akcjach i innych wymyślanych zadaniach. Kiedyś praca wyglądała na prawdę super, każdy mógł spokojnie zając się tym co zostało mu przydzielone. Nawet bez problemu można było otworzyć 2 kasę, a teraz ludzie krzyczą, narzekają, a obrywa się nam- pracownikom, którzy dwoja, a nawet troją by wszystko było zrobione. Nie wspomnę już o milionie zadań, które dziennie są wysyłane na tableta, co chwile nowa PV i zmiana cen na sali sprzedaży, to wszystko zjada tak cenny czas, którego nam brakuje. Jedyny plus pracy to zgrana kadra sklepowa, chociaż myślę, że przerost obowiązkówi wkrótce posypie najlepsze ekipy.

Cześć, tutaj do Chorzowa prowadza obecnie rekrutacje dla Wsparcia Działu Księgowości, czy ktoś z was pracuje w dziale i orientuje się czy ta umowa zlecenie to warunek konieczny. Może jest możliwość przejścia po okresie próbnym na umowę o pracę. Zapewniają możliwość awansów wewnętrznych, czy to prawda, udało się to komuś z was w ostatnim czasie?

troskliwy miś

Do poniższych uwag pracowników sklepów dorzucę kilka informacji o kondycji finansowej firmy (wg danych z eKRS). Rok Strata brutto 2017 111 420 117,51 2018 136 986 857,67 2019 133 139 354,66 2020 174 248 532,81 2021 195 532 690,47 2022 253 001 945,92 Jak widać sytuacja pogarsza się z roku na rok, Niemcy nie chcą już dopłacać do strat więc nowy zarządca (usunięte przez administratora)próbuje przeprowadzać eksperymenty na żywym organizmie czyli jak zwykle na pracownikach. Efekt końcowy jest łatwy do przewidzenia czyli ogłoszenie upadłości spółki. Firma nie szanuje kompetentnych pracowników, Zarząd i Dyrekcja obstawia się osobami, które potrafią tylko ładnie wyglądać i dużo mówić, natomiast ich praktyczne umiejętności są żadne ale za to pięknie potrafią kadzić przełożonym. Co mądrzejsi już opuścili ten pokład nie czekając na zatonięcie okrętu.

@troskliwy miś

Skoro spółka ma takie straty , to dlaczego z roku na rok jest otwierane więcej sklepów , na koszt wycieńczenia psychicznego i fizycznego pracowników ? Do tego dochodzi wciąż galopująca inflacja , wstyd dla firmy ponieważ w rezultacie tej zmiany straty będą większe, obroty niższe i zadowolenie klientów nie zobaczymy ponieważ zakupy u konkurencji będą bardziej atrakcyjne .

Akysz
@@pracownik

Ta strata wynika właśnie m. in. z kosztów poniesionych przez otwieranie nowych sklepów, są po prostu większe wydatki

@pracownik

Owszem ale jeżeli dotychczas otwarte sklepy przynoszą takie straty to po co ładować w następne . Przez taką politykę firmy pracownicy tyrają po 2 na zmianie przy dużych powierzchniach sklepu , to nie stokrotka

@@pracownik

Z analizy przychodów ze sprzedaży i kosztów działalności operacyjnej wynika, że jedyną możliwością nie generowania strat na sprzedaży jest wzrost obrotów (przychodów ze sprzedaży) o ~30%, bez konieczności znaczącej redukcji zatrudnienia. Dziwi mnie, że Zarząd nie idzie w tym kierunku tylko dojeżdża zatrudnionych na sklepach. Innym tematem jest pozostała działalność operacyjna i finansowa. Na tym kończę ten temat

@troskliwy miś

Przykro mi ale przez 2 osoby na zmianie nie będzie towaru na czas w półkach, co oznacza że klient zrezygnuje z zakupów w Aldi ponieważ nie będzie miał zaraz co kupować. Ludzie się nie wyrabiają u dochodzi do strasznych zaległości i zaniedbań. Szkoda ale taka uch decyzja. A co do zwoleń niestety ostatni czas pokazał ile ludzi zwolnili na poczet super czynnika .

Rene
@troskliwy miś

Dlaczego pokazujesz straty jakie generują sklepy? A gdzie zestawienie zysków jakie przynoszą, czyżby to było zamierzone zagranie, aby widzieć tylko te gorsze aspekty?

Ex-aldi
@troskliwy miś

Obecny poziom strat - obejmujący koszty ekspansji - przykrywa prawdziwy poziom nierentowności sklepów. To daje tym z biura możliwość gry na zwłokę przed Niemcami. Zanim oni się w tym pokapują, zarząd i category management (celowo z małej litery) prześlizga się tyle ile się da, dopóki Niemcy nie zrobią w polskiej centrali czystki. Chyba już coś wywęszyli, bo przysłali swojego człowieka z Essen, aby się tym wszystkim procesom dokładnie przyjrzał. Viel Gluck!

Rafał

W Chorzowie jest chyba więcej pracowników w biurze niż na dole na magazynie. A do tego dochodzą Katowice. Gdzie niedługo jak nie już będą budować swój biurowiec. Bo teraz im już zaciasno.

Clean up

Przewietrzyć to należałoby zarząd i głównodowodzących w CM. Problem z obrotem na sklepach zawsze ma to samo źródło od lat.

@Ex-aldi

To wszystko prawda. Niestety człowiek z Essen idzie nie w tym kierunku co powinien. Koszty wynagrodzeń + Zus-y pracodawcy czyli koszty zatrudnienia to nie więcej niż 10% kosztów sprzedaży. Na chwilę obecną zysk na samej sprzedaży produktów nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów związanych ze sprzedażą. Jak już wcześniej pisałem tylko zwiększenie obrotów o ~30% na każdej jednostce sprzedażowej pozwoli zrównoważyć przychody ze sprzedaży z kosztami sprzedaży. Oczywiście koszty ekspansji to dodatkowe straty dla firmy i przy obecnym poziomie sprzedaży prosta droga na skraj przepaści. Szkoda, że zanim Niemcy się zorientują w co gra Zarząd i CM trzeba będzie ogłosić upadłość spółki.

Dar
@troskliwy miś

Sprzedadzą to i tyle, klient odchodzi od tej sieci z różnych powodów, lokalizację często są dobre więc konkurencja kupi z radością. Polecam każdemu analizę czy warto pozostać w tym i czekać na nieuniknione...

Anonimowy

Masakra,grafik zmienia się z dnia na dzień,kierownik nie liczy się z tym że pracownicy mają też życie prywatne poza pracą. Wieczorem potrafi powiedzieć że jutro masz wolne mimo tego że miałeś wpisane że idziesz do pracy i zdarza się też że jest odwrotnie że mimo tego że miało być wolne trzeba iść do pracy

Cześć, chciałem podzielić się moją opinią na temat pracy w Aldi we Wrocławiu. Trafiłem do tej sieci całkiem przypadkiem, bo już dłuższy czas nie mogłem znaleźć pracy takiej jak szukałem (mam porównanie z pracą w korporacji). Niestety, te dwa lata, które tam spędziłem to był istny dramat, łącznie z tym, że byłem przemęczony, wiecznie niedospany przez poranne zmiany i zmęczony psychicznie przez to miejsce. Zacznę od tego, że w tej firmie nie ma ŻADNEJ polityki personalnej. Nikogo nie obchodzą pracownicy, ich potrzeby, ma być tylko rozłożony towar i porządek na magazynie. Po pierwsze - jeżeli chodzi o urlopy, planuje się je na początku roku, a później nagle okazuje się, że "góra" każe schodzić z urlopów i dostajesz co 3-4 miesiące urlop, żeby nie móc wykorzystać go wtedy kiedy Ty chcesz. Czy to jest w ogóle legalne? Miałem zaplanowany urlop na lipiec, przesuwali mi go trzykrotnie, aż w końcu udało mi się pójść na wolne dopiero we wrześniu. Po drugie - grafik pracy. Kierownicy najczęściej w ogóle nie biorą pod uwagę próśb grafikowych pracowników, układają po swojemu i jakimś cudem, często się okazuje, że np. w danym miesiącu dali Ci za dużo albo za mało godzin i nagle ostatniego dnia musisz zostać i zrobic np. 12 h. Dodatkowo - nie raz się zdarzyło, że grafik na dany miesiąc dostawałem już w owym miesiącu, gdzie wg prawa powinien być wywieszony do ostatniego piątku miesiąca. Po trzecie - wypłaty. Wypłata jest niska w porównaniu do konkurencji oraz do obowiązków i trudności tej pracy. Nie ma żadnej premii, jest jedynie karta przedpłacona, na której jest marne 215 zł. Wynagrodzenie zawsze wpływa ostatniego możliwego dnia późnym popołudniem. Jeżeli okaże się, że musisz iść na chorobowe, to firma nie liczy 80% od Twojej podstawy, tylko 80% od dni, których byłeś w pracy, więc np. za tydzień nieobecności odejmują ponad 400 zł z wypłaty.Jeszcze jedna kwestia odnosnie pieniedzy - bylem zatrudniony na pełny etat na umowie o prace, a co miesiac dostawalem inna wyplate. Po czwarte - nadgodziny. W tej firmie nadgodziny są obowiązkowe, nie można wyjść dopóki kierownik tak nie uzna. Co więcej, już po przebraniu sie, wybiciu z pracy itd. trzeba czekac, az kierownik zabezpieczy sklep, co czasami trwalo bardzo dlugo i zdazylo sie nie raz, ze wychodzilem z pracy przed 24:00. A żeby jeszcze tego było mało - nadgodziny TRZEBA odbierać, nie ma możliwości spieniężenia ich. Po piąte - przerwa. Przerwa w Aldi trwa tylko 15 minut. W tym czasie masz zdążyć zjeść, załatwić się i czegoś napić. To jest zdecydowanie za krótko. Jak w trakcie pracy, np. wtedy kiedy siedzisz na kasie będziesz chciał zejść do toalety, to kierownik Ci zwróci uwagę, że gdzie Ty schodzisz i masz kasować. Po szóste - kierownictwo. Niestety, nie znają się w ogóle na zarządzaniu ludźmi. Pracowałem m. in. w sklepie we Wrocławiu, przy ul. Kościuszki(usunięte przez administratora). Pamietam taki dzień, kiedy byłem na odpieku pieczywa i zostało doslownie 10 sek do końca wypieku i już się mnie czepiał dlaczego stoję, że mam wypiekać szybciej. Jest to osoba z nerwicą, choleryk, nie potrafi w ogóle chwalić, tylko ciągle za wszystko karci. (usunięte przez administratora) Ogólnie podsumowując – za mało ludzi, za dużo pracy, brak polityki personalnej, brak możliwości rozwoju, niskie wynagrodzenie. NIE POLECAM. Nie aplikujcie do tej firmy.

Nena

A Ty naprawdę w Aldi pracujesz...?

Aldi

Hej, pracuje od kilku lat w firmie i chciałabym co nieco sprostować. 1.Polityka personalna jest, jeśli coś jest nie tak zawsze możesz zgłosić to anonimowo, o ile nie masz odwagi napisać/powiedzieć bezpośrednio przełożonemu/centrali 2. Urlopy. Po pierwsze urlopy są planowane na cały rok do przodu. Jeśli jest potrzeba to czasami przełożony może poprosuc

Kaa

Tak się składa, że pracowałam z Robertem kilka lat. Bardzo w porządku człowiek, który nie lubi leserstwa- to chyba normalne. Zależy mu na sklepie jak nikomu innemu z rejonu. A Pani S.T. no cóż ciężko się nie zgodzić jej motto życiowe wykończyć wszystkich kierowników, którzy jej podlegają. Potrafi kpić z Ciebie do Twoich pracowników. Jeżeli masz swoje zdanie to już masz problem. Ta kobieta nie wie co to kodeks pracy, nie potrafi wyliczyć dni wolnych pracownikowi i twierdzi, że jak ktoś ma pół etatu to ma odpowiednio mniej dni urlopu. Jest bałaganiarą gubi kwity w swej skodzie a później winny kierownik. Osobiście kończę pisać książkę na jej temat...

Kasjerka

Znam Pana Roberta kilka lat pracowaliśmy razem na jednym sklepie i musse ci powiedzieć,że to co wypisujesz to stek obrzydliwych kłamstw pod jego nazwiskiem. Takiego kierownika jak on to trzeba szanować był i napewno jest do rany przyłoż z każdą " pierdołą" można było iść i zawsze pomógł. Grafiki zmieniał i pewnie zmienia na każde życzenie. Niezmam takiego kierownika który ba równi ze swoim zespołem pracuje na sali sprzedaży przy paletach z towarem a on zawsze i pewnie dalej tak jest.Bardzo mile go wspominam ponieważ pracuje na innej placówce. Zawsze pomocny i spełniający każda zachciankę pracowniczą osobiście nie mam nic do tego kolesia sympatyczna i miła osoba. Co do ciebie to znamy się z innego sklepu dla przypomnienia Wrocław Szybowcowa wiec nie przesadzaj wieczne zwolnienia i uz sam robiłeś wszystkim pod górkę bo wtedy inni musieli pracować za ciebie. Miej szacunek do innych jak inni mają do ciebie. A na szacunek musisz sam sobie zapracować. M.

Byly pracownik

Tak dokładnie jest zwolniłam się z Sopotu ludzi traktowali jak G!

A.klkk
@Kaa

Pracowałam w Aldi przez chwile , chciałam spróbować sił w spozywce. Pełna zgoda brak kultury organizacyjnej i słaba kultura osobista Pani Sylwi.

Chorobowe

Nie ma możliwości ustalenia sobie indywidualnych sposobów obliczania zasiłków - dodam również, że zasiłek to nieniekoniecznie 80% płacy zasadniczej, zachęcam do przejrzenia ustawy zasiłkowej.

Gal anonim

Pracuje w Aldi ponad dwa lata i jest całkiem inaczej niż piszesz w moim sklepie . Caaaalkiem inaczej no ale to może dużo zmieniać przez kierownika

Piekna
@Byly pracownik

W 100./. Się zgadzam też odeszłam stamtąd

prawnik

piszesz kokego totalne bzdury a jednoczesnie prawde zawartą w Kodeksie Pracy. Proponuję zapoznać sie z KP a potem wymieniac minusy. Po drugie jakie było pańskie zaangażowanie. Po yltrzecie prosze wybierac zajecie i prace ktora sprawia przyjemnosc a nie przez przypadek. Po czwarte jak pan taki zmeczony to proponije wizyte lekarską...a wogole to proponuje usiasc wygodnie w fotelu zrobic sobie herbate i zaczac użalac sie jaki to pan jest nieszczesliwy i skrzywdzony przez los...

Przemek

Znam Roberta,bo pracuję tam 6 miesiecy przy ulicy Kosciuszki we Wroclawiu.Znam rowniez 13 Lidlów we Wroclawiu,bo w nich pracowalem.I oprócz kierowniczki z Lidla przy ulicy Balonowej/Elzbiety ,nie poznalem tak zaangażowanej osoby w rozwój ,,swojego,, sklepu ,jak Robert Juzkow.Tak więc reasumując Anonimie ,albo nie znasz życia lub po prostu jesteś nygusem życiowym.Nie pozdrawiam.

Anita

W punkt ! Wszystko się zgadza niestety

Już nie klient

Masz rację, we wszystkim. Mało tego ucr@ińcy zatrudniani w Aldi otrzymują masę dodatków, są lepiej traktowani niż Polacy . Od 3 lat nie robię tam zakupów , oraz moi znajomi , przyjaciele i rodzina

Zosia

Tragedia ,,firma nastawiona na zysk pracownik śmieć nie polecam ...ani na zakupy ,a tym bardziej do pracy wyzysk straszny (usunięte przez administratora) ..weekend każdy w pracy ,firma w ogóle nie szanuje pracowników tylko klienci się liczą i obroty..podwyżek brak ,,bony śmieszne hehe przy tej inflacji warte chyba 20 zł ...????????nie polecam tylko gdzieś zgłosić żeby zamknęli (usunięte przez administratora) całkowicie ...

Brawo za komentarz sam prawda ...i jeszcze bym dodał że wykorzystują maksymalnie i nikt z tym nic nie robi ...inflacja tak brak podwyżek ,bony her 210zl ,warte chyba 40zl ..żenada ..też nie polecam ..firma nastawiona na zysk pracownicy ich nie obchodzą i jeszcze pomysł na święta wielkanocne taki prezent od firmy na święta do 23 otwarte ..a gdzie w tym pracownicy tyrają dzień w dzień za grosze..

Osoba

Ja też nie jestem zadowolona z firmy Aldi zwolniono mnie po 8 latach tak poprostu,ponieważ miałam operację i nie nadaje się już do pracy w Aldi.Nie ważne że jestem człowiekiem który musi żyć.Nie szanują sobie pracowników z długim stażem przykre

Mika

Totalnie potwierdzam. Byłam przenoszona z jednego sklepu dodatkowo na drugi. W Dabrowie Gorniczej. Obiecywano że dostanę umowę na cały etat jeśli przejdę bo pierwsza umowa podobno zawsze na 3/4 etatu. Przepracowałam kilka miesięcy. Regionalny okazal się wielkim (usunięte przez administratora) Zbywał mnie z tym tematem. A gdy kończyła mi się umowa. To 5 dni przed końcem umowy dopiero się dowiedziałam że nie przedłuży mi umowy. Nie dostałam nawet czasu na znalezienie pracy. Dodatkowo nie dostałam wytłumaczenia jaki jest powód zwolnienia. Cały rok nie chorowałam. Kiedy trzeba było przyjść bo dziewczyny chorowały to przychodziłam. Zawsze staralam się się jak mogę i zzlam na rękę. Totalnie nie polecam. Same spiski za plecami obgadywanie.

Rocky

Karta przedpłacona wynosi 210 zł, nie 215

@atomówka

I dalej nic się nie zmieniło w tej kwestii.Ludzie którzy pracują tam wiele lat ,trudno nazwać człowiekiem...to już maszyny zaprogramowane i jedynie tylko reset lub zmiana dysku pomoże.

Starszy kasjer

Zagadam się w 1000%. My już od kilku tygodni pracujemy 2/2 i dzisiaj się okazało, że to nadal za dużo. Wyznaczyli mam konkretne godziny pracy na tydzień i okazuje się, że tydzień z niedzielą handlową musimy zamknąć w uwaga! 204h. 2/2 cały tydzień + niedziela 2x12h wyszło już 216. Jesteśmy wyczerpani pracą w dwie osoby, robota jest zrobiona "na odczepne", bo na dobre zrobienie czegokolwiek nie ma czasu. Jest kolejka, kasjerka nawet nie dzwoni, bo wie, że osoba na sklepie biega i nie wie w co ręce włożyć. Przyjmując się rok temu byłam pozytywnie zaskoczona firmą, wcześniej pracowałam w Biedronce czy Dino i wiem co tam się działo. Teraz tu jest jeszcze gorzej. Firma się cofa, zamiast zachować fajne podejście do klienta i tym przyciągnąć ludzi, których nam brakuje góra wierzy w produktywność i zabija rozwój firmy. Lubię swój zespół i jest mi bardzo przykro, że firma tak obniżyła poziom...

Praca w tej firmie to dramat ,minimalna obsługa np 3 osoby na rano 3 na popołudnie , towar wjeżdża co dziennie ,nie ma możliwości na spokojną pracę a jeszcze wymagania od rejonowego ma być zrobione i jego to nie obchodzi ,poprostu katastrofa

Molik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Czy liderzy są u Was w porządku i kierownictwo ? Zastanawiam się nad podjęciem pracy jako magazynier w Lisim Ogonie. Warto ?

Pan regionalny strasznie obrażalski człowiek. Nie dałam rady dojechać na drugi koniec miasta w godzinach największych korków na spotkanie i pan teraz z premedytacją nie bierze mojego cv pod uwagę mimo moich kwalifikacji i ponowień.

Leo

Dlaczego są również i równiejsi, niektórzy mogą podpierać się o wozek i gadac a przełożeni jakoś tego nie widzą

Bart

Myślicie ze wejdą popołudniówki?

@Bart

Nie ma na razie takiej potrzeby. W Chorzowie spokojnie się wyrabiam ale jeszcze jak długo to nie wiem dużo ludzi zaczyna szukać innej pracy. Bardziej stabilne pracy. Pracuje w Aldi 4 lata kiedyś było Ciężko ale chciało się przychodzić. A od kiedy zaczeła zarządzać nami biedronko -lidliowskie kierownictwo to atmosfera w pracy jest co raz gorsza. Dlatego pomału wszyscy mają gdzieś . I zostaną sami najemnicy od Krzysztof Raidy i skończy @Aldi jak Tesco.

Możesz wymienić, jakie to zmiany zaszły, że odechciewa się już pracować. Jestem ciekawy, bo szukam pracy i myślałem o przyjęciu się tu na magazyn. Nie wiem czy dobrze słyszałem, w sumie to trochę dawno było, że stawki nie są jakieś najgorsze, wiesz ile dają teraz nowym pracownikom na rękę?

Stawka nie jest najgorsze. 5tys i więcej jesteś wstanie zarobić ale to zależy jak będziesz pracował.Tylko atmosfera jest co raz gorsza. Praca stała się mało stabilna co chwilę zmiana godzin. A szefostwo i tu nie chodzi o naszych liderów Karoline itd. Tylko Raida i cała reszta ma nas za nic I nie tylko magazynierów ale i obsługę ze sklepów. Dlatego trzymaj się jak najdalej. Większość zaczyna już szukać pracy.

Mlody

Lisi ogon Co nas tak mało na zmianie , co chwilę ktoś mówi że chce odejść, nikogo nie zatrudniają nowego a pracy przybywa

Przerobiony

Zgadzam się całkowicie z każdą wyżej wymienioną i przeczytaną opinią.Firma Aldi to od dłuższego czasu zło konieczne..Pracownicy oraz prowadzący zmiany mają serdecznie dość.Są przemęczeni i zarobieni..W tej chwili na sklepach wielopowierzchniowych pracujemy po 2 osoby to jest nie zgodne z przepisami kodeksu pracy oraz warunków bezpieczeństwa.1 osoba na kasie 1 na magazynie..Nie do pomyślenia!!!!!Osoba która zostaje sama na sklepie robi dosłownie wszystko..Odpieka pieczywo,wykłada boksy z mięsem z mrożonkami ogarnia cały towar na chłodni pilnuje kolejek na kasie żeby w razie czego dobiec z końca sklepu i jeszcze obsługiwać klientów załatwiać tematy biurowe pilnować i drukować ceny na sklepie i non stop być pod telefonem firmowym który potrafi co parę minut wysyłać wiadomości co jeszcze powinno być zrobione na już.SORRY ale na dłuższą metę nie jesteśmy w stanie tego udźwignąć..Do tego dochodzą sytuację gdzie nie chodzimy na przerwy bo nie na takiej możliwości o zmianie do toalety też powoli można zapomnieć..Pampers tak jak w latach początkowych Biedronki..Na wszystkim szukanie wielkich oszczędności ale ze dziennie (usunięte przez administratora) wynoszą towar za kilkaset złotych to prezesowi zarządu jakoś nie przeszkadza i przymykają oko..Ciekawe jak długo pracownicy będą jeszcze to wszystko znosić za te marne wynagrodzenia..MYŚLE ŻE MOŻE WARTO ZEBY ZGLOSIC TE WSZYSTKIE NIEDOGDNOŚCI DO PIP A JEŚLI TO NIE POMOŻE TO INTERWENIOWAĆ JESZCZE WYŻEJ.Bo może faktycznie firmie Aldi brakuje medialnego rozgłosu i głośnych procesów sądowych...

@Stasiu
@Przerobiony

Zgadzam się z opinią.Ja już podziękowałem ALDI.Ale są jeszcze ludzie którzy pracują i nie potrafią się zresetować.

zolza

Nie polecam pracy na magazynie liderzy wyżej (usunięte przez administratora) mają niż (usunięte przez administratora). Straszą i wymuszają na pracownikach wszystko... Jak ci się nie podoba to się zwolnij takie teksty i człowiek nie wie co robić jak się trochę tam pracuje kiedyś było inne szefostwo inna atmosfera ... Dobrego pracownika nie potrafią docenić bo coś potrafi a tych co (usunięte przez administratora) liza po paru miesiącach pracy awansują

Ml

Jak się pracuje w lisim na kompletowaniu ? Cisną na wyniki ? Ile trzeba wyrobić normy ?

@Ml

Mi się dobrze pracuje. Na normę nikt nie patrzy, owocowe czwartki, stawka też jest przyzwoita a dodatkowo dostaje się kartę Aldi. Nie jest też to ciężka praca, drobne kobiety dają se radę

Oo
@Ml

Owszem patrzą na normę, co tydzień masz wykaz swojej normy i musisz mieć ponad 200 kartonów na godzinę. Jedyne co lipa to atmosfera panująca na tym dziale

Mlody

Serio pracujesz w Aldi ? Patrzą na normę,jeśli ktoś zbiera za mało ma rozmowę ... jeśli za mało zbierasz masz trenera do pomocy..a kobiet to na palcach reki zliczysz większość faceci

@Mlody

Trenera przestań , od kiedy to wprowadzili dwa tygodnie . Ocenić trenera będzie można za rok ile osób przeszkoli i jak ich normy wzrosną czy zostaną na takim samym poziomie . Owszem kobiet jest mało , ale to jest ciężka praca więc nie ma co się dziwić . Aldi aktualnie opiera się na pracownikach z Ukrainy gdyby nie oni to by nic nie było zrobione . Jeżeli szukacie pracy , spoko dział przyjec kierownic mega wporzadku gość na poziomie wiedza , osobiście widziałam jak wziął się za zamiatanie a mógł zlecić to swoim pracownika , zrobił to sam . Dział komisjonowania nie polecam kierownik to raczej na stagan sprzedawać z(usunięte przez administratora)dywany , jego zastępca Krystian śmiech na sali (usunięte przez administratora) Oprócz lizania (usunięte przez administratora) kierownikowi i być (usunięte przez administratora)to potrafi najlepiej ale.kariera kariera za chwilę stołki poleca

Aktualnie Polek łącznie max to 5 jest , ale dziewczyn z agencji jest sporo . Jeżeli chcesz aplikować polecam dział przyjec normalni liderzy i kierownik fajni ludzie

Iii
@Marta

Kierownik działu przyjęć to fakt super człowiek! Nie goni pracowników jak widzi że rozmawiają a na konisjonowaniiuu to ludzie wręcz(usunięte przez administratora)jak swojego kierownika widzą bo mogą sypać się upomnienia za stanie przy palecie i prowadzenie dyskusji! Zazdro osobom z przyjęć!

Taaaa opóźnienia na noce i sami operatorzy z nocki to pracownicy z Ukrainy więc człowieku się zastanów, opóźnienia są przez dział komisjonowania bo ludzie odchodzą jak mogą . Więc nie kłam , bo kierownik przyjęć transportu są normalni i mają podejście , a ten kieruje magazynem jak w makro (usunięte przez administratora)

Riki

Ciężko fizycznie przy komisjonowaniu ? Trzeba robić normę? I co w przypadku jej niewyrabiania ? Zwalniają? Do lisi ogon

Pracownik 6

Ostatnio praca na sklepie Aldi przypomina (usunięte przez administratora) , zastanawiam się gdzie to zgłosić, na ogromnym sklepie pracują dwie osoby , kasjer i jedna osoba na hali sprzedaży, to nie jest normalne , i kiedy robić zadania , towar , ceny , świeżyć, jeszcze żadna firma nie dorobiła się na oszczędnościach na ludziach , naprawdę wstyd . Jeszcze czegoś takiego nie było

Ojeju

Nie ma za co. Korzystam z tego od kilku lat, a w tym roku bardzo szybko dostałam zwrot pieniędzy, także polecam ten portal.

Zastępca od 2lat

Też dodam coś od siebie. Zacząłem pracę jako zastępca dwa lata temu. Przeszedłem z innego topowego dyskontu na rzecz stabilniejszej i spokojniejszej pracy. Początek był super ,nie duże obroty po 9-10 etatów na sklep. Żyć nie umierać. Ale sytuacja się zmieniła diametralnie. Ograniczenie etatów na sklepach nisko obrotowych do 6. Ciągłe zmiany w grafiku przez małe składy. Częste delegację do pomocy w innych sklepach regionu z racji właśnie małych składów. Sklepy brudne, pełne kartonów, klienci którzy muszą szukać kasjera bo ten robi palety z towarem w alejkach. Z racji tylko 3 prowadzących zmianę na sklep, przy długotrwałym zwolnieniu jednego z pracowników pozostała dwójka musi się dostosować i pracować bez dnia przerwy aż do powrotu osoby ze zwolnienia. Na początku myślałem że nie da się prowadzić tak dużego sklepu w mniej niż 8 etatów ale jednak firma myśli o nas jak o robotach bez życia prywatnego i żadnych planów poza pracą i nie chorujących. Jeżeli jesteście bardzo elastyczni na ciągłe zmiany grafików i pracę po dwie osoby na zmianę to śmiało, Aldi was przyjmie z otwartymi rękami. Zarobki na zastępcy są dobre ale trzeba liczyć się z tym że bez przerwy telefony o zmianie grafiku albo wyjeździe na inny sklep.

Robot nie człowiek
@Zastępca od 2lat

Dokładnie tak jest jak piszesz , praca staje się harówką i te miliony pv ,miliony zadań w tasku , i bieganie co rusz z 80 cenami które zmieniają się o 20 gr ....pomału się nie da , grafik katastrofa, zamiast przyciągać klienta to go tylko odpychamy. A krew mnie zalewa jak czytam na Aldi Atom rekrutacje wewnętrzne!! Biedronka się buntuje , Kaufland też kiedy My ?? Pytam Was Aldikowcow kiedy My ???

M

Przecież tam dostaniesz zj.... Jak tylko odezwiesz się nie po ich myśli. Od razu tel od Rejonowego z ,, prośbą, , o usunięcie. Taki to Atom dla pozytywnie zakręconych :P:P

Oni

Będzie wprowadzona zmiana popołudniowa? Czy też to wyłącznie plotki ?

Zostaw merytoryczną opinię o Aldi Sp. z o.o. - Chorzów

• Jak się pracuje w Aldi Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aldi Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 526.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aldi Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 429, z czego 22 to opinie pozytywne, 221 to opinie negatywne, a 186 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aldi Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aldi Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aldi Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 889 ocen.

Aldi Sp. z o.o.