Stepwise

Opinie o Stepwise

Katarzyna

Stepwise to bardzo nowoczesna firma, nastawiona na ciekawe projekty głównie dla klientów z krajów o wysokiej kulturze biznesowej (Skandynawia, DACH). To sprawia, że komfort pracy również jest wysoki. Poza tym firma jest innowacyjna pod wieloma względami, unika skomplikowanych procedur, wykorzystuje przejrzyste narzędzia do pracy i komunikacji. Bardzo fajni ludzie w zespołach, otwarci na niestandardowe inicjatywy, zaangażowani, mili i rozmowni. Zarząd otwarty na inicjatywy prospołeczne. Piękne biuro w centrum, mega komfortowe. Zachęcające benefity. Bardzo polecam to miejsce pracy!

@Katarzyna

Dziękujemy Ci Kasiu za opinię. Fajnie, że tak o nas myślisz. Powodzenia w nowej pracy :)

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Stepwise? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Cześć! Nasz proces rekrutacyjny składa się z 3 etapów: - Screening CV podczas którego zapoznamy się z Twoimi umiejętnościami i zdecydujemy czy to właśnie Ciebie szukamy - Screening telefoniczny - ok. 20-30min rozmowa telefoniczna z naszym Rekruterem, który przedstawi Ci firmę i wstępnie porozmawia z Tobą o Twoim doświadczeniu - Rozmowa Techniczna - ok. 60-90min rozmowa wideo z naszym Deweloperem podczas której przejdziecie szczegółowo przez obowiązki danej roli, szczegóły projektu oraz możliwości rozwoju w Stepwise. Całość procesu zamykamy mniej więcej w przeciągu tygodnia. Zależy nam na tym abyśmy dogadali się jak najszybciej, nie tracąc zbędnego czasu. Ważne jest dla nas aby podczas procesu rekrutacyjnego wszystkie informacje były z pierwszej ręki dlatego rozmawiacie z osobami z odpowiednią wiedzą - rekruter IT oraz deweloperzy, którzy pracują u nas na projekcie. Jeżeli rozmowa techniczna przebiegnie pozytywnie dostajesz ofertę wraz z kompletem dokumentów do wglądu już na etapie ofertowania. Zachęcamy serdecznie do aplikacji! :) Kinga

MJ

Rewelacyjna firma. Zaczynając od zarządu, który idzie w duchem czasu i rozumie potrzeby w branży. Przez panującą w firmę atmosferę wzajemnej pomocy, otwartej komunikacji i fajnych inicjatyw. Aż po projekty i zaangażowanych w nie ludzi, z którymi po prostu chce się współpracować. Potwierdzam, że benefity i panujące zasady są dokładnie takie jak w ogłoszeniach i na stronie https://stepwise.pl/careers/. Polecam poznać Stepwise od środka -> naprawdę zgrana paczka specjalistów. Mówię to jako były pracownik ;)

@MJ

Dziękujemy Ci Michał za opinię :-) To jest dobry przykład na to, że można się rozstawać z klasą. Nasze drzwi są dla Ciebie zawsze otwarte. Krzysztof

Dude

Czy do Stepwise można przesłać CV "na przyszłość"? Niestety nie spełniam wszystkich wymagań z obecnie prowadzonej rekrutacji, ale z komentarzy wygląda na fajne miejsce z szansą na rozwój, więc kiedyś chciałbym spróbować swoich sił :)

@Dude

Cześć, Szczerze mówiąc wolelibyśmy, abyś aplikował na konkretne stanowisko. Nawet jeżeli masz potencjał, a brakuje Ci konkretnych umiejętności, to wtedy umieścimy Cię na liście GET BACK TO, jeżeli wyrazisz na to zgodę. Myślę, że tak będzie najlepiej, bo jeżeli wyślesz swoje CV "na przyszłość" to będzie je trudno zakwalifikować pod konkretną rolę lub technologię. Pozdrawiamy

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Stepwise? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Senior Kotlin Backend Developer wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Rekrutowany

Dla mnie brak pracy zdalnej w wiekszym wymiarze dyskwalifikuje firmę już na poziomie rekrutacji. Niestety nie polecę.

@Rekrutowany

Cześć, dziękujemy Ci za Twoją opinię. Dużo się u nas zmieniło i mamy możliwość 100% pracy zdalnej. Połowa naszej firmy pracuje z Warszawy, druga połowa z reszty Polski :) Do wyboru do koloru!

Jakie godziny pracy obowiązują w Stepwise?

Jesteśmy elastyczni. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych rekrutacjach, aby poznać szczegóły.

Maria

Firma zajmuje się tworzeniem oprogramowania niestandardowego. Stepwise jest ekspertem w dziedzinie GCP, transformacji cyfrowej i przetwarzania w chmurze. Informacje dotyczące ofert pracy zostawiam w linku poniżej https://stepwise.pl/careers/. Wiecie może, jak wygląda staż w tym miejscu, i jaka panuje atmosfera w firmie?

@Maria

Cześć Maria! Twój wpis wygląda, trochę tak jakby napisał go robot. Jeżeli nie to przepraszamy. Wolimy to podkreślić, żeby nikt nie pomyślał, że sami sobie posty piszemy z zapytaniami :-) A odpowiedź na Twoje konkretne pytanie jest negatywna, to znaczy unikamy staży ze względu na duży nacisk na jakość wykonywanej pracy i nastawienie na szybki wzrost kompetencji zarówno miękkich, jak i technicznych. Podsumowując, Stepwise nie jest najlepszym miejscem na pierwszą pracę. Chętnie za to przyjmujemy Juniorów z potencjałem, samouków, pasjonatów i osób, które chcą się sprawdzić i uczyć od najlepszych. Krzysztof

Maciej

Miałem okazję pracować przy trzech projektach w firmie. Jeżeli chodzi o ludzi, zespoły są tworzone z otwartych oraz zdolnych osób, dlatego na co dzień pracuje się po prostu bardzo dobrze. Łatwo można wiele rzeczy ustalić i wymienić się wiedzą branżową. Jeżeli chodzi o sprzęt i warunki pracy, również stoi to na wysokim poziomie. Nowoczesne biuro oraz dostępne miejsca parkingowe, za które nie musimy płacić. Bardzo duża elastyczność co do doboru narzędzi/oprogramowania. Firma chętnie finansuje dodatkowy sprzęt, jeżeli jest nam potrzebny. Sporo wewnętrznych szkoleń czy to odnośnie technologii, jak i języków obcych. Pieniądze wypłacane bardzo szybko i wręcz przed terminem płatności. Podsumowując, firma trzyma poziom i jednocześnie nie utrudnia nam pracy procedurami i innymi tego typu korpo-głupotami.

@Maciej

Cześć Maciek! Dziękujemy Ci za Twoją opinię oraz za rok wspólnej pracy :-) Jak będziesz chciał wrócić, to drzwi są otwarte. Powodzenia!

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Stepwise Sp. z o.o.?

Krzysztof

Cześć! Twoje pytanie nie jest precyzyjne, więc odpowiem tak: To zależy :-) Zależy od stanowiska, na które aplikujesz, od Twojego seniority, od umiejętności. Możesz proszę doprecyzować, na jakie stanowisko aplikujesz? Najlepiej gdybyś przysłał, przysłała swoje CV poprzez stronę.

Damian R.

W Stepwise miałem przyjemność pracować jako projektant UI / UX przez 9 miesięcy. Jako obcokrajowiec byłem szczęśliwie zaskoczony, jak wszyscy byli otwarci w porozumiewaniu się po angielsku. Firma zdecydowanie stara się, aby każdy czuł się komfortowo. Chociaż myślę, że w dziale UI / UX zdecydowanie jest miejsce na ulepszenia (głównie zatrudnienie starszego projektanta), jestem wdzięczny tej firmie, że dała mi możliwość pracy tam jako wcześniej mniej doświadczony projektant. Podczas mojego pobytu w Stepwise wiele się tam nauczyłem i wspominam z miłymi wspomnieniami.

@Damian R.

Dziękujemy Ci Damian za Twoją opinię oraz za miłe słowa :-) Dziękujemy także za Twoją pracę i fajne doświadczenia na projektach. Powodzenia w Netguru!

Na jakie benefity można liczyć w Stepwise Sp. z o.o.?

Krzysztof

Zerknij proszę na nasz profil na Just Join. Jest tego sporo ale w trakcie pandemii jest kilka ograniczeń. Dodatkowo największym benefitem są według nas narzędzia wewnątrz firmy dot. rozwoju programisty oraz inwestowanie w nowe technologie. Zapraszamy na rozmowę ????

Jak się pracuje z ludźmi z Stepwise Sp. z o.o.?

CEO

Dobrze :-) Wyślij swoje CV, jak Twój profil będzie pasować to na pewno Cię zaprosimy do biura na rozmowę i będziesz mógł porozmawiać z kim chcesz żeby się przekonać jak się u nas pracuje. Zapraszamy!

Jaki jest wkład kierownictwa Stepwise Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Krzysztof

Cześć! Najlepiej jakbyś zapytał wyrywkowo naszych pracowników na LinkedInie. Jako Zarząd nie jesteśmy obiektywni :-)

Łukasz

W firmie pracowałem ponad rok jako frontend developer. W mojej ocenie jest to bardzo fajne miejsce pracy gdzie można się rozwinąć, a zarząd reaguje na zmieniający się rynek i nie boi się próbować nowych rzeczy. Lead zespołu frontendowego ma bardzo dużą wiedzę, którą chętnie się dzieli, a projekty nie są szablonowe. Dodatkowo dbają o atmosferę do tego stopnia że nie boją się zakończyć współpracę z klientem jeśli ta jest zbyt męcząca.

Czy firma Stepwise Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Krzysztof

Cześć! To zależy. Szkolenia online jak na Udemy czy Coursera są pokrywane w 100%. Natomiast jeśli chodzi o szkolenia fizyczne to praktykujemy 1 raz w roku 50% dofinansowania. Zawsze też istnieje możliwość negocjacji.

Cezary

Może podpowiecie czy firma prowadzi rekrutacje i czy trudno ją przejść?

@Cezary

Cześć Cezary! Prowadzimy aktualnie rekrutację na DevOps'a oraz React Developera. Obydwa ogłoszenia są na Just Jon IT oraz No Fluff. Jeżeli pasujesz profilem to zaaplikuj proszę. To zawsze zespół decyduje, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę i to zespół prowadzi rekrutację, a nie HR (nie mamy takiego). Poziom trudności jest względny i zależy od Twoich umiejętności. Trudno to ocenić nie znając Twojego profilu. Zapraszamy!

Czy w Stepwise Sp. z o.o. są paczki/bony świąteczne?

Krzysztof

Cześć! Na ten moment nie mamy takiego benefitu ale dlaczego nie. Jeżeli ktoś zgłosi taki postulat to na pewno rozważymy. A kto pyta? ;-)

Ilona

W firmie pracowałam jako Product Designer. Było to wyzwanie zarówno dla mnie jak i zespołu, ponieważ firma do tej pory nie współpracowała z projektantami, a projekty frontendowe skupiały się głównie na wsparciu programistycznym. Mimo to, zespół okazał się bardzo otwarty i pomocny w wypracowaniu nowych metod współpracy, dostarczeniu potrzebnych narzędzi i ułatwieniu bezpośredniej pracy z klientem. Uważam programistów Stepwise za jednych z najlepszych z jakimi miałam okazję pracować. Są metodyczni, szczerzy w swoich opiniach i zawsze chętni dzielić się swoją wiedzą. Jeśli chodzi o warunki pracy, Krzysiek stara się, żeby każdy pracownik czuł się komfortowo i docenia chęci rozwoju każdego z osobna sponsorując wyjazdy na konferencje lub szkolenia. Biuro jest w samym centrum, przytulne i pozwala się skupić na swojej robocie. Godziny pracy są elastyczne i nie ma problemu z pracą zdalną, jeśli zachodzi taka potrzeba. Gdyby nie to, że firma się dopiero rozkręca jeśli chodzi o projektowanie produktów od strony user experience i projektów w tym zakresie jest wciąż niewiele, pewnie zostałabym dłużej. Polecam.

Krzysiek
@Ilona

Dzięki Ilona za szczerą opinię :-)

Szymon

W firmie spędziłem łącznie niemal rok w 3 projektach. Z Krzyśkiem (CEO) pracowałem jeszcze przed powstaniem firmy. W mojej opinii zna się na prowadzeniu projektów IT jak mało kto, co przekonało mnie do dołączenia. Zacząłem od dużego projektu w Angularze, następnie 2 aplikacje w React z którym nie miałem dużego doświadczenia. Każdy z etapów był intensywny i z każdego dużo wyniosłem dzięki liderowi zespołu, który jest nieocenioną kuźnią wiedzy w tematach frontendowych ;)

Krzysiek
@Szymon

@Szymon - dzięki za opinię :-) Powodzenia w kolejnych projektach. Krzysiek z Michałem

Kamil

Współpracowałem ze Stepwise przy dwóch projektach jako QA Test Automation. Chłopaki są mega pomocni, dzięki nim nauczyłem się wielu nowych skilli pomocnych w mojej pracy. Praca w moim przypadku miała charakter 100% zdalny. Firma zaproponowała mi też zestaw kursów na Udemy według własnego wyboru oraz wejściówkę na konferencję Google Cloud na Narodowym, z czego skrzętnie skorzystałem. Kasa konkurencyjna do tego co można dostać na szeroko pojętym rynku IT w Warszawie. Polecam tego allegrowicza :)

krzysiek_sz
@Kamil

@Kamil dzięki za opinię :-)

Zostaw merytoryczną opinię o Stepwise - Warszawa

• Jak się pracuje w Stepwise?

Zobacz opinie na temat firmy Stepwise tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stepwise?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 10 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Stepwise