Stepwise

Opinie o Stepwise

Arek

Prawdziwą siłą tej firmy są ludzie. Spotkałem tu doświadczonych deweloperów, od których wiele się nauczyłem. Od zagadnień typowo technicznych po tematy związane z bezpośrednią pracą z biznesem. Uważam to za bezcenne. Tu liczy się doświadczenie i punkt widzenia każdego dewelopera, przez co masz aktywny wpływ na kształt projektu i wybór technologii. Miałem przyjemność uczestniczyć w kilku POC, by dokonać odpowiedniego wyboru narzędzi, a przy okazji zdobyć dodatkowe doświadczenie. W Stepwise zawsze dbano o dostarczanie pracownikowi wszelkich potrzebnych narzędzi do pracy i rozwoju. To widać od pierwszych dni współpracy. Wystarczy tylko powiedzieć jakiego sprzętu lub szkolenia potrzebujesz i wszystko zostanie przygotowane. Osobiście chętnie korzystałem z indywidualnych lekcji angielskiego. Jeśli masz własny pomysł na dalszy rozwój swojej kariery, to z pewnością zostaniesz wysłuchany, a zarząd postara się stworzyć warunki do zmiany. W całym zespole panuje przyjacielska atmosfera, w której odczuwa się szacunek i zaufanie. Cyklicznie organizowane są imprezy integracyjne, a przy okazji różnych świąt, pracowników spotykają sympatyczne upominki. Drobiazgi, ale sprawiają, że na twarzy często pojawia się uśmiech. Na wielki plus zasługuje też biuro zlokalizowane w centrum i bardzo szybko wypłacane wynagrodzenia.

@Arek

Cześć Arek! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i za wszystko co dla nas zrobiłeś w projektach. Powodzenia w nowej pracy i do zobaczenia!

Przemek

Ta firma to ewenement na polskim rynku, w którym rozwój j zadowolenie pracownika jest stawiane bezwzględnie na pierwszym miejscu. Jest to miejsce, w którym zaliczysz mega szybki postęp jako programista, pod okiem doświadczonych specjalistów. Dodatkowo poczujesz, że masz realny wpływ na decyzje podejmowane w projekcie poprzez codzienny kontakt z klientem i udział w procesie analizy wymagań i opracowywania rozwiązania. Bardzo ceniłem sobie zaufanie i poziom samodzielności, którym Zarząd obdarza pracownika od pierwszego dnia pracy. Jednocześnie kiedy tylko potrzebowałem pomocy i porady w kwestiach technicznych, zawsze bardzo szybko ją otrzymywałem. Dodatkowo Zarząd i atmosfera, którą kreują, sprawia, że nie ma tutaj typowego "korpo bullshitu". Elastyczny czas pracy, mnóstwo benefitów, ale przede wszystkim zaufanie i ludzkie podejście do człowieka - to wyróżnia Stepwise. Rzadko spotyka się miejsca, w którym ludzie z Zarządu wpadają codziennie do pokoju programistów, żeby się przywitać, porozmawiać, zapytać co słychać i pomóc w rozwiązaniu problemu. Bardzo dobre wyposażenie stanowiska pracy(2 monitory, mocny hardware, biurko z elektryczną regulacją wysokości umożliwiające pracę w pozycji stojącej). Bogactwo różnych projektów w nowoczesnych technologiach i nastawienie na rozwój poprzez dzielenie się wiedzą podczas cotygodniowych, firmowych "Tech Tuesdays". Atmosfera w firmie po prostu sprawia, że zyskuje się przysłowiowego "kopa" do rozwoju i nauki. Świetna firma, którą polecam każdemu, kto pragnie się rozwijać wielokierunkowo i pracować przy ciekawych projektach w nowoczesnych technologiach.

@Przemek

Przemek dziękujemy Ci za opinię! Współpraca z Tobą to była czysta przyjemność, zawsze miło jest patrzeć jak zdolne osoby rozwijają się z nami jeszcze bardziej! :) Powodzenia w nowych projektach i do zobaczenia ;) Kinga

Artur

To była wspaniała przygoda ale pora iść dalej. Jesli chcesz się udzielać w innych procesach niż klepanie kodu, mieć wpływ na to jak działa firma, jakie sa praktyki, uzywane narzędzia i standardy, to z pewnością zostaniesz tu wysłuchany i będziesz zachęcany do uczestniczenia w tym wszystkim. Jeśli chcesz skupić się na kodzeniu i zostać ekspertem, to czeka na ciebie development plan bez korpo vibe'u, współpracownicy z ogromna wiedzą, świeże technologie i budżet na rozwój. Ogrmoną zaletą są ludzie i klimat, biuro i hardware też są wspaniałe. Najlepszy proces rekrutacyjny w jakim uczestniczyłem a było ich więcej niż palców u rąk :) Dodatkowo najbardziej przystępny CEO jakiego spotkałem. 10/10 would work again

@Artur

Dzięki wielkie Artur za miłe słowa! Współpraca z Tobą to była zdecydowanie przyjemność i już za Tobą tęsknimy :) Jesteśmy w kontakcie, powodzenia w nowej pracy :) Kinga, Stepwise

Zuzka Nowy wpis

Principal Quality Assurance Engineer - jest już 3 miesiące po rekrutacji, ale chłopak teraz dopiero znalazł ofertę, ma szansę jeszcze dosłać dokumenty? Jak to wygląda z tymi zarobkami? Widełki są 20-25k brutto. Jeśli chłopak spełnia kryteria to może z wejścia od razu dostać te 20k?

Pracodawca Nowy wpis
@Zuzka

Cześć! Dziękujemy za wiadomość oraz zainteresowanie Stepwise. Niestety w chwili obecnej nie prowadzimy aktywnych rekrutacji aczkolwiek zawsze jak widzicie u nas ofertę (nawet nieaktywną) - warto do nas napisać na maila hr@stepwise.pl Jeżeli chodzi o zarobki to jak najbardziej - jeżeli osoba zostanie wdrożona do procesu rekrutacyjego i zaofertowana to dostanie wynagrodzenie w widełkach :)

Developer Nowy wpis

Jak życie pokazuje ważne jest to jak się kończy. Firma reklamowała się jako stawiająca na pierwszym miejscu współpracę, atmosferę i partnerskie warunki. Projekt, w którym miałem okazję brać udział, był bardzo ciekawy i rozwijający. Zespół, z którym współpracowałem był jednym z najlepiej wykwalifikowanych w mojej karierze. Mocne umiejętności zarówno miękkie i techniczne, wysoka dbałość o jakość produktu oraz wielkie zaangażowanie. Było czystą przyjemnością tworzyć tak silny i zgrany zespół. Jednak z dnia na dzień, nawet można powiedzieć z godziny na godzinę firma wysyłała zespołowi zaproszenie na spotkania na których wręczono wypowiedzenie z powodu nagłej utraty klienta wraz z stwierdzeniem, że w związku z trudną sytuacją nie zapłacą ani złotówki za okres wypowiedzenia. Skutek tego był taki, że pod koniec miesiąca (wypowiedzenie w czwartek przed świętami Wielkanocy), wiele osób zostało bez jakiegokolwiek źródła dochodu poczynając od następnego tygodnia. Nie oszczędzono nawet osób, które świeżo dołączyły do zespołu. Przykład pokazuje ile dla firmy liczą się współpracownicy, a przyjemnie jest tylko kiedy do firmy spływa soczysta prowizja za usługi, gdy zaś kranik zostanie zakręcony, natychmiast pozbywa się zbędnego balastu. Szkoda tylko świetnych ludzi, którzy zostali potraktowani w ten sposób.

Jak długo czekaliście na odzew z Stepwise? Oddzwaniają zawsze?

Nowy wpis

Cześć! Po wysłaniu aplikacji do Stepwise kontaktujemy się z wybranymi kandydatami najpóźniej do tygodnia po wysłaniu aplikacji. Ze względu (na czasami) bardzo dużą liczbę zgłoszeń niestety nie jesteśmy w stanie skontaktować się z każdą osobą do nas aplikującą. Jeżeli Twoje doświadczenie wpisuje się w nasze oczekiwania - na 100% się odezwiemy. Natomiast jeżeli chodzi o aktywny proces rekrutacyjny - zawsze, nawet w przypadku odrzucenia po rozmowie technicznej, dajemy swój feedback.

Jaką umowę oferuje Stepwise dla osoby na okresie próbnym? Z tego co widzę, to aktualnie poszukują kogoś na stanowisko DevOps.

W Stepwise nie mamy okresu próbnego. Wierzymy, że jeżeli przejdziesz przez proces rekrutacyjny to chcemy z Tobą współpracować a Ty z nami :) Wszystkie nasze umowy to umowy B2B na czas nieokreślony :)

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Stepwise? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Senior Kotlin Backend Developer wydawały Ci się najkorzystniejsze?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Stepwise odbywa się również w języku angielskim?

Cześć! Zgadza się. Rozmowa rekrutacyjna zawiera w sobie weryfikację języka angielskiego podczas spotkania. Jest to dla nas ważne, jako że wszystkie projekty w firmie używają języka angielskiego w codziennej komunikacji :)

Czy w Stepwise jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Cześć! Staramy się reagować natychmiastowo na potrzeby, które można załatwić od ręki jak np. certyfikaty, kursy, drobne zmiany sprzętowe czy wszelkie pomysły, które dotyczą poprawy pracy i kultury w Stepwise. Jesteśmy otwarci również na konstruktywną opinię o projektach czy technologiach których używamy - tak abyśmy mogli zareagować i zmienić to co się da nawet jeżeli oznacza to zaangażowanie klienta w cały proces. Chcemy aby nasze projekty oraz życie w firmie było dla każdego przyjemne. Wierzymy, że Wy będąc bezpośrednio na projektach wiecie dużo więcej odnośnie tego co można zmienić/naprawić i z jakimi problemami się na co dzień spotykacie. Jedna z naszych wartości to: "Every person is a business person" dlatego każdy ma wpływ na to co się dzieje w Stepwise. Od Ciebie wyłącznie zależy jak bardzo chcesz decydować o zmianach wewnątrz firmy :)

Rekrutacja od początku do końca (etapy HR, techniczne, biznesowy u klienta) na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, w miłej i profesjonalnej atmosferze. Wszystkie etapy przeszedłem w błyskawicznym tempie dzięki proaktywnemu koordynowaniu całego procesu przez Kajetana (mega pro!) - cały proces od pierwszej wiadomości na LinkedIN do wyniku rozmowy trwał ponad tydzień z kawałkiem. Gorąco polecić mogę i Stepwise jak i rekruterów z tej firmy! :-) Ze swojej strony finał finałów oferty nie przyjąłem, ale tylko i wyłącznie ze względu na kontrofertę w totalnie innym obszarze biznesowym niż tutaj mi oferowany (skusiła mnie jednak branża logistyczna, a tematy logistyki od dawna są zasiane w mojej rodzinie). Z gorącymi pozdrowieniami! Adam

Dariusz
@Adam

Pisałeś o III (?) biznesowym etapie rozmowy z klientem. Nie spotkałem się z tym jeszcze, na czym to spotkanie polega? Zastanawiam się też, czy można tu pracować na UoP? We wszystkich ogłoszeniach wspominano o B2B.

@Dariusz

Cześć Dariusz, Proces rekrutacyjny o którym Adam wspomniał miał rzeczywiście 3 etapy: - Screening wewnętrzny - aby poznać oczekiwania obydwu stron i przedstawić ofertę Stepwise - Rozmowa techniczna - sprawdzenie wiedzy technicznej kandydata - Rozmowa z klientem - spotkanie już z bezpośrednim klientem dla którego miałby pracować kandydat. Zależy nam aby obie strony - kandydat jak i nasz klient mieli ze sobą match osobowościowy. Podczas takiego spotkania przedstawiany jest projekt, zadawane jest kilka pytań o doświadczenie i motywację kandydata. Naprawdę nic strasznego ;) Jeżeli chodzi o Umowę o pracę - w chwili obecnej zatrudniamy wyłącznie na B2B. Pozdrawiam, Kinga

Czy w Stepwise zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Cześć! Stepwise ciągle się rozwija i zdobywa nowe projekty zatem: TAK, zaszły u nas pewne zmiany ;) Natomiast jeżeli pytasz o możliwość rozwoju, fajną atmosferę, szkolenia miękkie czy współpracę z doświadczonymi deweloperami - wszystko jest ciągle aktualne. Gdybyś miał/a więcej pytań - zapraszamy do kontaktu hr@stepwise.pl

Michal

Dobra firma do rozwijania swoich umiejętności, zarówno technicznie w projektach, ale również w umiejętnościach miękkich dzięki szkoleniom z wielu potrzebnych rzeczy jak, np. zarządzanie stresem, czy negocjacji z klientem. Pozytywna atmosfera przy wspólnych lunchach na pewno też wyróżnia firmę.

@Michal

Cześć Michał, To była przyjemnośc z Tobą pracować i widzieć jak się rozwijasz. Trzymamy kciuki za Twoją dalszą drogę! Powodzenia!

Arek

@Arek

Jest odpowiednik urlopu na B2B?

Cześć! Stepwise nie praktykuje tego typu rozwiązań jak urlop na B2B, ponieważ ten typ umowy zgodnie z prawem pracy na to nie pozwala.

Czy w Stepwise są szkolenia zewnętrzne?

Cześć! Jak najbardziej! Staramy się dostosować do potrzeb każdego ze współpracowników. Nie wysyłamy "na siłę" na szkolenia, które Cię mogą nie interesować lecz dajemy swobodę wyboru tego w jakim kierunku chcesz iść. Jeżeli znajdziesz fajne szkolenie, kurs (nawet online) czy konferencje w których chcesz brać udział zawsze możesz się do nas zgłosić i wtedy my wykupimy Ci potrzebny dostęp ;) Dodatkowo dla przypomnienia - w Stepwise możemy Ci zaproponować rozwój na wielu płaszczyznach: - technicznej, poprzez wewnętrzne szkolenia, zewnętrzne kursy czy udział w konferencjach. Zachęcamy też wszystkich do robienia certyfikacji np. AWS, GCP. - biznesowej, poprzez bezpośredni kontakt z klientem, udział w pre-salesach a wszystko wspomagane indywidualnymi zajęciami z języka angielskiego z native speakerem. - zespołowej, poprzez wewnętrzne coachingi umiejętności miękkich na których omawiamy tematy związane z pracą w zespole, klientem, zarządzaniem projektem, czasem czy nawet stresem. Dodatkowo rozwijamy ducha Mentoringu i staramy się aby każda osoba miała nad sobą Seniora/Leada, który może im doradzać w dalszych krokach. Kinga

Łukasz

W Stepwise pracowałem przez 2 lata. Był to udany okres. Fajne nowoczesne biuro, dobry sprzęt. Zarząd inwestuje w rozwój pracowników. Wiele zróżnicowanych projektów na których można się sporo nauczyć. Przyjemna atmosfera oraz wspólne obiady we wtorki i czwartki ;) Polecam

Zuzanna
@Łukasz

przez inwestowanie w rozwoj pracownikow to co rozumiesz, darmowe (w sensie ze na koszt firmy) szkolenia, studia podyplomowe ?

@Łukasz

Cześć! Dzięki wielkie za opinie i Twoją pracę w Stepwise. Było nam niezmiernie miło mieć Ciebie w naszym zespole i obserwować jak szybko się rozwijasz! Trzymamy kciuki za nowe wyzwania zawodowe, które są przed Tobą ;) Miłego dnia! Kinga

@Zuzanna

Cześć! Można by rzecz: "każdemu według potrzeb" :) W Stepwise możemy Ci zaproponować rozwój na wielu płaszczyznach: - technicznej, poprzez wewnętrzne szkolenia, zewnętrzne kursy czy udział w konferencjach. Zachęcamy też wszystkich do robienia certyfikacji np. AWS, GCP. - biznesowej, poprzez bezpośredni kontakt z klientem, udział w pre-salesach a wszystko wspomagane indywidualnymi zajęciami z języka angielskiego z native speakerem. - zespołowej, poprzez wewnętrzne coachingi umiejętności miękkich na których omawiamy tematy związane z pracą w zespole, klientem, zarządzaniem projektem, czasem czy nawet stresem. Oprócz wspomnianych aktywności każda osoba w Stepwise ma swojego opiekuna, który pomaga jej w codziennych zadaniach i rozwoju. Wszystkie opisane powyżej aktywności są oczywiście na koszt Stepwise ;) Jesteśmy też otwarci na nowe propozycje, które pomogą naszym współpracownikom rozwijać skrzydła ;)

Czy w Stepwise zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Cześć! Ciężko odpowiedzieć nam na to pytanie w dwóch zdaniach. Od czasu ostatnich opinii pojawiły się u nas nowe projekty, rozrastamy się i mamy dużo więcej fajnych aktywności. Gdybyś chciał/a porozmawiać o Stepwise - śmiało kontaktuj się z nami na hr@stepwise.pl :) Miłego dnia! Kinga

Karol

W Stepwise pracowałem jako programista. Firma bardzo stawia na rozwój pracownika i to, żeby się dobrze czuł. Jest bardzo dużo różnych form aktywności ktore mają na celu poszerzenie kompetencji. Pracują tu specjaliści, którzy naprawdę znają się na tym co robią. Bardzo dużo się tu nauczyłem, zdecydowanie polecam tego pracodawcę

@Karol

Hej Karol, Dzięki wielkie za Twoją opinię! Cieszymy się niesamowicie z Twojego rozwoju, który był widoczny gołym okiem. Współpraca z tak młodymi i zdolnymi programistami jest dla nas przyjemnością. Kinga

Aktualność
In Stepwise we're working with cutting-edge technologies to solve business problems but... people always come first!

Step by step we are creating the future in a perfect balance between the world of technology and business.

Join our team and code with us!
Przemek

@Przemek

Artur

@Artur

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Stepwise?

Cześć! Umiejętności techniczne kandydata weryfikowane są podczas rozmowy technicznej z Leadem projektu bądź Seniorem. Rozmowa wideo trwa ok. 60-90min podczas której przejdziecie szczegółowo przez obowiązki danej roli, szczegóły projektu oraz możliwości rozwoju w Stepwise. Zostaną Ci też zadane pytania sprawdzające Twoją wiedzę oparte na najczęstszych problemach związanych z technologią czy biznesem. Całość procesu zamykamy mniej więcej w przeciągu tygodnia. Jeżeli rozmowa techniczna przebiegnie pozytywnie dostajesz ofertę wraz z kompletem dokumentów do wglądu już na etapie ofertowania. Zachęcamy serdecznie do aplikacji! :) Kinga

Katarzyna

Stepwise to bardzo nowoczesna firma, nastawiona na ciekawe projekty głównie dla klientów z krajów o wysokiej kulturze biznesowej (Skandynawia, DACH). To sprawia, że komfort pracy również jest wysoki. Poza tym firma jest innowacyjna pod wieloma względami, unika skomplikowanych procedur, wykorzystuje przejrzyste narzędzia do pracy i komunikacji. Bardzo fajni ludzie w zespołach, otwarci na niestandardowe inicjatywy, zaangażowani, mili i rozmowni. Zarząd otwarty na inicjatywy prospołeczne. Piękne biuro w centrum, mega komfortowe. Zachęcające benefity. Bardzo polecam to miejsce pracy!

@Katarzyna

Dziękujemy Ci Kasiu za opinię. Fajnie, że tak o nas myślisz. Powodzenia w nowej pracy :)

Zostaw merytoryczną opinię o Stepwise - Warszawa

• Jak się pracuje w Stepwise?

Zobacz opinie na temat firmy Stepwise tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stepwise?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 10 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Stepwise